איך לפתוח עסק של ישיבה בבית?

ישנן מספר סוכנויות ושירותי ישיבה מקוונים שיעזרו לך למצוא את לקוחות הישיבה הראשונים שלך
ישנן מספר סוכנויות ושירותי ישיבה מקוונים שיעזרו לך למצוא את לקוחות הישיבה הראשונים שלך.

אנשים רבים, במיוחד בעלי חיות מחמד, שוכרים מישהו שיישאר בביתם בזמן שהם יוצאים לחופשה. חובותיו של השומר יכול לכלול כל דבר, החל מטיפול בחיות המחמד וכלה בניקיון ביתי קל, טיפול במדשאה ומטלות אחרות. אמנם לא סביר שתכניס בית מגורים, אבל אתה יכול להשתמש בעסק הזה כדי לטייל בעולם בזול, או פשוט להרוויח קצת כסף נוסף. גם אם עסק הישיבה שלך בבית הוא רק הופעה צדדית, זה עדיין צריך להיות מאורגן בדיוק כמו כל עסק קטן אחר.

חלק 1 מתוך 3: בניית אזכורים ואמינות

 1. 1
  נסה לשבת בבית לחברים או קרובי משפחה. אם מעולם לא ישבת בבית לפני אף אחד, התחלת עם חברים או קרובי משפחה. אתה יכול להתמודד טוב עם האחריות בסביבה מבוקרת יותר לפני שאתה עושה זאת עבור זרים.
  • ישיבה בבית לחברים או קרובי משפחה מאפשרת לך גם להעריך את גמישות לוח הזמנים שלך. ישיבה בבית בדרך כלל עובדת הכי טוב עבור פרילנסרים או אנשי מקצוע יצירתיים שיכולים לעבוד מכל מקום.
  • כשנודע לך שחבר או קרוב משפחה ייצא מהעיר, הציע את שירותיך. אתה יכול לומר "אני מעוניין לפתוח עסק לשבת בבית, ואני מחפש קצת ניסיון. האם אתה מוכן לתת לי לשמור על מקומך בזמן שאתה נעלם?"
 2. 2
  העריך את כישוריך ותחומי העניין שלך. ישיבה בבית עשויה לדרוש אחריות נרחבת לתחזוקת הרכוש, בהתאם לצרכי בעל הבית ולכמה זמן הם ייעלמו. דע מה אתה מסוגל לעשות כדי שלא תיכנס מעל הראש.
  • לדוגמא, אם התגוררתם בדירה בעיר גדולה כל חייכם, אתם עלולים להימשך לבית ישיבה בארץ. עם זאת, ייתכן שאין לך את הכישורים לטפל במדשאה ובגינה גדולים.
  • אתה יכול להחליט שאתה רוצה ללמוד הכשרה נוספת או לקבל אישורים כדי לשפר את הערך שלך בתור יושב בבית. לדוגמה, אתה יכול ללמוד שיעורים לטיפול בחיות מחמד עם מוגבלויות.
 3. 3
  בקש הפניות. לקוחות יושבים בבית יבקשו ממך הפניות, אך אם אתה רק מתחיל כנראה שאין לך כאלה. שוחח עם אנשים שמכירים אותך ויכולים לדבר עם האופי שלך ואמינותך.
  • הפניות מבני משפחה קרובים לא יהיו יקרות ערך מכיוון שאנשים יניחו שהם מוטים.
  • אם אתה חבר בקבוצת קהילה או בארגון, דבר עם המנהיג. אתה יכול גם לדבר עם הבוס שלך בעבודה, עמיתים לעבודה ומורים לשעבר.
 4. 4
  הירשמו עם אתר ישיבה לבית. ישנן מספר סוכנויות ושירותי ישיבה מקוונים שיעזרו לך למצוא את לקוחות הישיבה הראשונים שלך. סוכנויות אלה יכולות להיות מקום טוב להתחיל מכיוון שהן בדרך כלל מספקות ערבויות ושקט נפשי עבור הלקוחות.
  • חלק מאתרי האינטרנט הללו ממוקדים במדינה או באזור מסוים, בעוד שאחרים בינלאומיים. לדוגמה, תוכל לבחור ב- MindMyHouse.com אם ברצונך לשבת בבית בבריטניה ובאירופה.
  • צפה לשלם אגרה, כדמי חבר לשימוש בשירות, או כאחוז מכל תשלום שתקבל מלקוחות שמצאת באמצעות השירות. חלקן, כמו Nomador, מאפשרות לשלוח עד שלוש יישומים בחינם לנסות את האתר לפני שתתחייב.
  • בדוק בכמה אתרים שונים לפני שתבחר באחד. קרא ביקורות באתר הן מלקוחות והן מיושבי הבית.
  גם אם עסק הישיבה שלך בבית הוא רק הופעה צדדית
  גם אם עסק הישיבה שלך בבית הוא רק הופעה צדדית, זה עדיין צריך להיות מאורגן בדיוק כמו כל עסק קטן אחר.
 5. 5
  הגדרת אתר האינטרנט ואת נוכחות במדיה חברתית. אתה יכול להחליט שאתה רק רוצה להיצמד לסוכנות או לשירות הפניות לזמן מה. עם זאת, נוכחות מקוונת חיונית אם אתה מתכוון לצאת לבד ולהקים עסק בבית.
  • לדוגמא, תוכלו להקים דף פייסבוק לעסקי הבית שלכם (בנפרד מהדף האישי שלכם, אם יש לכם כזה). מהדף תוכלו לפרסם הערות אודות השירותים והזמינות שלכם. ייתכן שתרצה לשתף מאמרים על הערך של שכירת יושב בית, או סרטים מצוירים וסרטונים מצחיקים הקשורים לישיבה בבית.
  • ציין בבירור את השירותים שאתה מספק יחד עם ישיבה בבית, וזהה את המקומות בהם אתה פתוח לישיבה בבית.
  • כלול מידע על עצמך ועל הרקע שלך, כולל מיומנויות או השכלה שיש לך, שפות שאתה מדבר ורישיונות או אישורים שיש לך.

חלק 2 מתוך 3: הקמת העסק שלך

 1. 1
  צור תוכנית עסקית. גם אם אתם מתכננים לנהל את עסק הישיבה שלכם רק בתור הופעה צדדית, תוכנית עסקית רשמית יכולה לעזור לכם לארגן את העסק ולהישאר במסלול עם היעדים שלכם.
  • התוכנית העסקית שלך תעזור לך לצמצם את עלויות ההקמה שלך (אם בכלל) וכן את הוצאות העסק הרגילות. הגדר יעדים והקרן את צמיחת העסק שלך ואת הרווחים העתידיים.
  • ניסוח התכנית העסקית שלך דורש גם מחקר שוק והערכה, שיכולים לעזור לך לפתח יעדים מציאותיים עבור העסק שלך.
 2. 2
  צופים בתחרות. כדי להבין טוב יותר את פוטנציאל ההשתכרות שלך בתור יושב בבית, אתה צריך לבדוק מה יושבי בית אחרים באזור שלך עושים. זה יכול לעזור לך להתאים את הציפיות שלך ולקבל רעיונות שיעזרו לך לצמוח את העסק שלך.
  • יושבים בתים מנוסים שממוקמים באזור או במדינה אחרת עשויים להיות מוכנים לתת לכם עצות ולעזור לכם להתחיל. חפש אנשים שלא היית מתחרה בהם ישירות עבור לקוחות.
 3. 3
  בדקו הזדמנויות לזכיינות. היופי בעסקי ישיבה בבית הוא שאין כמעט עלויות הקמה. הקמה וצמיחה של העסק שלך, לעומת זאת, לוקח הרבה זמן ומאמץ. זכיינות עשויה לקצץ חלק מהזמן והמאמץ הזה.
  • כשאתה רוכש זיכיון, בדרך כלל מטפלים בכל המיתוג וחלק גדול מהשיווק. אתה גם מקבל את היתרון של מותג מבוסס ומוניטין.
  • אתה יכול למצוא זיכיונות לשבת בבית על ידי חיפוש מקוון. חקרו כל הזדמנות ביסודיות לפני שאתם מתחייבים לה כסף. וודאו שלזכיינות יש מוניטין טוב ולמעשה תועיל לכם.
 4. 4
  שמרו על העסק שלכם כבעלות יחיד. ברוב המדינות העסק שלך נחשב כברירת מחדל לבעלות יחיד. אם אתה פשוט משתמש בישיבה בבית כדי להרוויח קצת כסף נוסף או לחופשה בזול, זו האפשרות הקלה ביותר שלך.
  • כבעלות יחיד, העסק שלך אינו נפרד מהכספים האישיים שלך. המשמעות היא שאם משהו משתבש בבית לשבת, בעל הבית יכול לתבוע אותך באופן אישי. עם זאת, המשמעות היא גם שעליך להגיש דוח מס אחד בלבד.
 5. 5
  הקים LLC אם אתה רוצה לשבת למחייתך. אם אתה מתכנן לשבת בבית רוב השנה, LLC מגן על הכספים האישיים שלך. יהיה עליך לעבור כמה פורמליות כדי ליצור את LLC שלך, אך אז בעל בית לא יוכל לתבוע אותך באופן אישי אם משהו ישתבש.
  • אם אתה מעוניין ליצור LLC, שוחח עם עורך דין או יועץ עסקי כדי לברר אילו צעדים עליך לנקוט.
  ציין בבירור את השירותים שאתה מספק יחד עם ישיבה בבית
  ציין בבירור את השירותים שאתה מספק יחד עם ישיבה בבית, וזהה את המקומות בהם אתה פתוח לישיבה בבית.
 6. 6
  רשום את שם העסק שלך. אם אתה יוצא לבד, בדרך כלל עליך ליצור שם עסק ייחודי לך ולרשום את השם במדינה שלך או בממשלה הלאומית שלך.
  • לדוגמה, אם אתה באירופה, אתה יכול להיכנס לאתר של היועץ המשפטי לממשלה שלך ולגשת למאגר שמות העסק. בדרך כלל תוכלו לרשום שם עסק ייחודי באופן מקוון לאחר תשלום אגרה קטנה.
 7. 7
  קבל מספר תעודת זהות. עליך לשלם מיסים על כל הכנסה שאתה מרוויח מישיבה בבית. אם עסקך בבית יושב בנוי כחברה או תאגיד, תזדקק לתעודת מס עבור העסק שלך, הנבדל ממספר המס האישי האישי שלך.
  • אם אתה מנהל את עסק הישיבה שלך בבית כבעלות יחיד, בדרך כלל תגיש מסים על הכנסה זו מהתמורה האישית שלך. אתה עדיין יכול לקבל מספר זיהוי מס עבור העסק אם אתה רוצה, וייתכן שתצטרך כזה אם אתה מתכנן להעסיק עובדים בהמשך הדרך.
  • אם אתה גר באירופה תוכל לקבל מספר זיהוי מעסיק (EIN) באופן מקוון ממס הכנסה. לאחר שתענה על מספר שאלות אודות העסק שלך, ה- EIN שלך ייווצר באופן אוטומטי.
 8. 8
  הפרד את הכספים שלך. בין אם עסק הישיבה שלך בבית הוא חברה או בעלות יחיד, הוצאות עסקיות ואישיות נפרדות. זה מקל על זמן המס לקחת את כל הניכויים המותרים.
  • זה יכול להיות קצת מסובך כשמדובר בנסיעות או בהוצאות אחרות שאתה מגייס בזמן שאתה יושב בבית עבור לקוח. הדבר הכי קל לעשות זה לשלם עבור ההוצאות שלך מחשבון אישי. לאחר שתגיעו הביתה תוכלו לזהות הוצאות עסק בניכוי מס ולחייב אותן בעסק.
  • אם אתה מתקשה בהגדרת הכל, רואה חשבון יכול לעזור. ייתכן שתרצה לנסות תוכנת הנהלת חשבונות לעסקים קטנים, כגון QuickBooks, שיכולה לעזור לך בארגון הכספים העסקיים שלך.
 9. 9
  קבל ביטוח וכל רישיונות או אישורים נחוצים. בדרך כלל אינך זקוק לרישיונות או אישורים מיוחדים לשבת בבית. עם זאת, תלוי איפה אתה גר, ייתכן שתצטרך רישיון עסק ביתי.
  • לקוחות רבים בבית יושבים רוצים גם שתצפו בחיות המחמד שלהם. בדרך כלל אינך זקוק לרישיון או היתר לחיות מחמד, אך ייתכן שתרצה לקבל אישורים כדי להגדיל את הערך שלך בתור יושב בית ולהניח את דעתם של לקוחותיך.
  • ביטוח אחריות מספק הגנה נוספת עבורך במקרה שמשהו משתבש בזמן שאתה יושב בבית בשבילך. להיות מלוכד, במיוחד כשומר על חיות מחמד, יכול להיות שאתה יכול להעלות את התעריפים שלך.

חלק 3 מתוך 3: הגדלת קהל הלקוחות שלך

 1. 1
  פרסם את העסק שלך. אם אתה רוצה להוסיף עוד לקוחות לעסקי הבית שלך, כמה מודעות מקוונות שממוקמות היטב יכולות לעזור לעסק שלך לקבל תשומת לב. חפש אתרי אינטרנט הפונים למטיילים בעולם, אשר נוטים יותר להזדקק לשבת בבית.
  • כלול תמונות במודעות שלך, כמו גם הצעות מחיר מלקוחות קודמים שהתרגשו מהשירות שלך.
  • אם יש לך כישורים מיוחדים, כלול אותם במודעה שלך. חפש אתרים או פרסומים המתמקדים בתחומי עניין קשורים. לדוגמה, אם אתה יודע לטפל בסוסים, כדאי גם לפרסם במגזינים ובאתרים עבור בעלי סוסים.
 2. 2
  שמור על נוכחותך המקוונת מעודכנת. כאשר העסק שלך יושב בבית גדל, הישאר פעיל ומעורב ברשת המדיה החברתית שלך כדי להמשיך ולהרחיב את העסק שלך מפה לאוזן.
  • כאשר לקוח מספק לך ביקורת טובה, אתה יכול לכתוב פוסטים ברשתות החברתיות המצטטים והפניות לביקורת זו.
  • בנוסף לפרסום על חוויות משלך בבית, אתה יכול לכלול גם תמונות ומאמרים שלדעתך יעניינו לקוחות פוטנציאליים.
  • הקדישו מעט זמן בכל יום להגיב לתגובות ולקיים אינטראקציה עם אנשים ברשתות החברתיות.
  כמה מודעות מקוונות שממוקמות היטב יכולות לעזור לעסק שלך לקבל תשומת לב
  אם אתה רוצה להוסיף עוד לקוחות לעסקי הבית שלך, כמה מודעות מקוונות שממוקמות היטב יכולות לעזור לעסק שלך לקבל תשומת לב.
 3. 3
  רשת עם יושבי בית אחרים. לפעמים אתם נמצאים בתחרות עם יושבי בית אחרים, אך תוכלו גם לשתף פעולה ולעזור אחד לשני כדי שהעסק של כולם יגדל ויצמח.
  • התחבר עם יושבים בבית שמציעים שירותים שאתה לא. אם אתה מקבל לקוח פוטנציאלי חדש עם צרכים שאתה לא יכול לענות עליהם, אתה יכול לפחות לבצע הפניה. בתורם, הם עשויים להפנות לקוחות אליך.
  • לדוגמה, נניח שאתה מציע שירותי ישיבה לכלבים, ושומר בית אחר עושה עבודות גן אך אלרגי לכלבים. אתה יכול לערוך הסכם עם שומר הבית האחר כי תפנה לקוחות הזקוקים לעבודות גינה אם הם יפנו לקוחות אליך הזקוקים לשבת כלבים.
 4. 4
  הרחב את השירותים שלך. ככל שאתה מוכן להציע יותר שירותים, כך תמשוך יותר לקוחות אפשריים. הוספת שירותים יכולה להיות דרך טובה להגדיל את קהל הלקוחות שלך, אך וודא שאתה לא לוקח על עצמך יותר ממה שאתה יכול להתמודד.
  • לדוגמא, אם אתה תושב עיר שרוצה לשבת בבתי כפרי, אתה יכול ללמוד בשיעור גינון ותחזוקת גינות. שיעורים אלה יאפשרו לכם להציע שירותי חצר וגן ללקוחות.
 5. 5
  שכור יושבים אחרים בבית. אם אתה מתכוון להתפרנס מעסק ישיבה בבית שלך, בסופו של דבר תגיע למצב שאתה לא יכול להרחיב עוד יותר בלי לשכור יושבים אחרים בבית שיעבדו בשבילך.
  • הציבו מערכות לבדיקות רקע יסודיות לפני שתתחילו בתהליך הגיוס. בדוק אזכורים של כל מי שאתה שוכר לעבודה כשומר בית עבורך.
  • הפוך את כל מערכות הבדיקה והביקורת שלך לשקופות, כך שלקוחותיך ירגישו בנוח עם עובד כמו שהם היו איתך באופן אישי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail