איך להפריש קרן כיפית?

כמו אחרי כל משכורת או כשאתה מסתכל על סך הרווחים החודשיים שלך
במרווח קבוע, כמו אחרי כל משכורת או כשאתה מסתכל על סך הרווחים החודשיים שלך, הקצה אחוז לקרן הכיף שלך.

אתה עובד קשה ומנסה לחסוך באחריות, אך עדיין מרגיש שלעולם אין לך מספיק מזומנים בכדי ליהנות. בזבוז זמן וכסף על עצמך ועל דברים שאתה נהנה מהם יעזור לך להוריד לחץ - כל עוד להבין איך לחסוך את הכסף הזה לא מלחיץ אותך אפילו יותר! החליטו כמה כסף להקדיש ל"קרן הכיף "שלכם וכיצד לאחסן אותה, ואז תהנו לראות אותה צומחת טיפין טיפ מדי חודש. ואז סוף סוף, הגיע הזמן למשוך אותו ולהתייחס לעצמך - הרווחת את זה!

חלק 1 מתוך 3: חסכון כסף לקרן שלך

 1. 1
  שים בצד אחוז משכורות המשכורת שלך. אם כבר ביצעת תקציב, תוכל כבר לדעת איזה אחוז מהצ'קים שלך נועד לחשבונות, הוצאות מחיה, חסכון וכו '. עכשיו הגיע הזמן לפנות מקום קטן לקרן הכיף שלכם. במרווח קבוע, כמו אחרי כל משכורת או כשאתה מסתכל על סך הרווחים החודשיים שלך, הקצה אחוז לקרן הכיף שלך.
  • אל תדאג אם אינך יכול להפריש כסף רב בכל פעם. אפילו לשים בצד רק 10%, 5% או אפילו 1% יעזור לקרן הכיף שלך לצמוח לאורך זמן.
 2. 2
  שמור סכום ספציפי בכל תקופת תשלום או חודש. דרך קלה לרפד את הקרן המהנה שלך היא לנכות סכום דולר שטוח מכל משכורת או מהרווחים החודשיים שלך. נסו להיות עקביים עם טכניקה זו. אם החלטתם לחסוך 37 אירו מכל צ'ק, העדיפו לעמוד ביעד זה. יכול להיות שקשה להפריש את הכסף הזה בכל פעם, אבל תודה לעצמך בהמשך כשאתה נרגע על החוף או נהנה ממשחק וידאו חדש.
  • אל תתייאש אם אתה יכול לחסוך רק סכום קטן מכל משכורת. אם תפריש 7,50 € מתלוש משכורת שבועי, תחסוך 360 € עד סוף השנה. זה מספיק להרבה טיסות פנים, אז התחילו לתכנן את החופשה!
 3. 3
  קיצצו בהוצאות וחסכו את ההפרש. סעו באופניים בנסיעה קצרה במקום לנהוג ברכב כדי לחסוך כסף בדלק. אתגר את עצמך לא לאכול בחוץ כמה חודשים. השתמש בכרטיס ספריה כדי לבדוק ספרים, תוכניות טלוויזיה וסרטים במקום לשלם עבור Netflix או כבלים. הזז את הכסף הזה ישר לקרן הכיף שלך.
  • כדי להבין כמה אתה חוסך על ידי אי ביצוע פעילויות, כמו לא לאכול בחוץ, קבע באיזו תדירות אתה מבצע את הפעילות וכמה אתה בדרך כלל מוציא. לאחר חודש של הסתדר בלי להפקיד את הממוצע שהיית מוציא לקרן שלך.
  5% או אפילו 1% יעזור לקרן הכיף שלך לצמוח לאורך זמן
  אפילו לשים בצד רק 10%, 5% או אפילו 1% יעזור לקרן הכיף שלך לצמוח לאורך זמן.
 4. 4
  בנה את הקרן שלך עם כספי רוח. אולי חשבון הבנק שלך קיבל מכה ממתנות יום ההולדת שלך, או שהחזר המס שלך הגיע. הפקיד חלק מהכסף מהנפילות האלה, או ממזל טוב בלתי צפוי, לקרן הכיף שלך.
  • אתה יכול ליישם את האחוזים או את טכניקות החיסכון בסכום השטוח על כסף קל, או שאתה יכול להשקיע את כל העניין בקרן שלך.
 5. 5
  צרו שינוי רופף לבניית הקרן שלכם. השג צנצנת החלפה או קופת חיסכון והשליך בה את השינוי הרופף בסוף היום. קבע לכלל לא להסיר כסף מעתודת השינויים הרופפים שלך עד שתהיה מוכן להוציא אותו על משהו מהנה. זו דרך קלה ומספקת לראות את הקרן הכיפית שלך צומחת ממש מולך.
  • עם הזמן השינוי הרופף שלך יגדל לכמות ניכרת, אך אם תרצה להאיץ את התהליך הזה, תוכל לשקול לשים שטרות של 0,70 € בצנצנת שלך יחד עם השינוי שלך.
  • שימו לב לשינויים שהוטלו על המדרכה. שינוי רופף בדרך כלל נופל ואבד על ידי עוברי אורח.

חלק 2 מתוך 3: אחסון הכסף עבור הקרן שלך

 1. 1
  הגדירו יעד לקרן שלכם. כמו שנאמר, כסף יכול לשרוף חור בכיס שלך. אתה עלול לגלות שאתה מוציא את הכסף המהנה שלך לפני שהוא מצטבר מספיק כדי להיות שימושי. במקרה זה, קביעת יעד לקרן הכיף שלך תמנע ממך לבזבז אותה מוקדם מדי.
  • לדוגמה, אתה יכול להפוך את המטרה שלך לנסוע לאיטליה. בררו כמה תזדקקו לטיסות ולינה ואל תבזבזו את כספכם המהנה עד שתגיעו לשם! הכל יהיה שווה את זה כשאתה מלקק ג'לטו ברומא.
  • המטרה שלך לא חייבת להיות קשורה לטיול או לחופשה. הוצאות כיף משפחתיות גדולות, כמו טרמפולינה חדשה או אופנוע שלג, הן גם מטרות נהדרות.
 2. 2
  שמור את הקרן שלך בחשבון צ'קים רגיל. אם אתה מכניס כסף לקרן הכיף שלך באופן קבוע, או אם אתה משתמש בקרן שלך לעתים קרובות עבור פינוקים קטנים, כמו סעודות בחוץ או מסיבות קניות קטנות, אתה יכול לאחסן את הכסף המהנה שלך בחשבון צ'קים רגיל כדי להפוך אותו לנגיש יותר.
  • הוצא בזהירות מחשבון הקרן המהנה שלך! שמירת הכסף המהנה בחשבון צ'קים רגיל יכולה להקל על ההוצאות ולהקשות לחיסכון.
 3. 3
  הרוויח תוספת באמצעות חשבון חיסכון בעל תשואה גבוהה. חשבונות חיסכון רבים עם תשואה גבוהה יגנו על ההשקעה העיקרית שלך - הכסף המהנה הראשון שאתה מפקיד - וישלמו ריביות גבוהות יותר או תשואה אחוזית שנתית. חשבונות אלה זמינים לעיתים קרובות דרך בנקים מקוונים ובלבנים ואגודות אשראי. חפש מסביב כשאתה מחפש חשבון כדי למצוא את החשבון המתאים לך.
  • שימו לב לכללים ולנהלים השונים המוצעים בבנקים שונים. דברים שכדאי לזכור: ההפקדה הראשונית הנדרשת, היתרה המינימלית, שיעור הריבית ששולמה, דמי הקמה ותחזוקה, חשבונות נוספים נדרשים, מספר העסקאות המותרות, אופן ההפקדה וגישה לכספים.
  • ודא שחשבונך מבוטח FDIC אם הוא בבנק או בביטוח NCUA אם הוא באמצעות איגוד אשראי. ביטוח זה יגן על הכסף שלך עד 187000 €
  אם תפריש 7,50 € מתלוש משכורת שבועי
  אם תפריש 7,50 € מתלוש משכורת שבועי, תחסוך 360 € עד סוף השנה.
 4. 4
  השקיעו את הקרן שלכם בשווקים יציבים המשלמים דיבידנדים. הפוך את הקרן המהנה שלך להרבה בפני עצמה על ידי רכישת מניות במניות שמשלמות דיבידנד או תעודת סל דיבידנד, שמשקיעה את כספך במניות שמשלמות דיבידנד. ככל שהקרן הכיפית שלך עולה, כך תקבל יותר כסף מהדיבידנד.
  • יכול להיות שקשה לחסל במהירות כסף שהושקע במניות או באג"ח. אם אתה משתמש בטכניקה זו, ייתכן שתרצה לגבות הוצאות מהנות בכרטיס תגמולים, זמן קצר לאחר מכן, למכור מניות כדי לשלם את הכרטיס.
 5. 5
  תחבילו קצת מזומנים מהנים בבית. להחזיק קצת מהכסף המהנה שלכם בבית, במזומן, יכול להיות שימושי מכיוון שחלק מהמפעלים או הפעילויות מקבלים תשלומים במזומן בלבד. זו יכולה להיות הדרך הקלה ביותר לשלם, כמו אם אתה מחלק חשבון עם חברים, ויכול להגן עליך מפני גניבת זהות אם אתה משתמש בו בזמן שאתה נוסע.
  • כמה כסף כדאי להחזיק בבית? לגמרי תלוי בך. גם אם אתה מרגיש טוב יותר לאחסן את רוב הכסף המהנה בבנק, חשוב לשמור מספיק כסף בהישג יד לארוחת ערב מהנה, או לבלות עם חברים בחוץ.
  • החיסרון של אחסון מזומנים בבית הוא שזה יכול לסכן אותך בגניבה. קנו כספת ביתית או תחבו את כספכם במקום נסתר. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא שהקרן המהנה שלך מנוקזת על ידי אי נקיטת אמצעי זהירות.

חלק 3 מתוך 3: שימוש בקרן הכיף שלך

 1. 1
  צאו לטיול ספונטני. בדקו חברות תעופה שונות באופן קבוע, משום שלעתים טיסות שהוזמנו פחות ירדו את מחירן ברגע האחרון. הגדר התראה על טיסות זולות עם שירות מעקב טיסות מקוון, כמו התראות מחיר על טיסות גוגל, קיאק או טיסה. יתכן וטיסות אלה לא יציעו לך זמן רב להתכונן, אז תהיה ארוז ומוכן לצאת בהתרעה של רגע.
  • אם צפויה לכם חופשה ארוכה, תוכלו לתכנן לנסות לצאת לטיול ספונטני. הגדר את ההתראות שלך לטיסות לחופש שלך, וחכה בסבלנות לעסקה הנכונה. היו ערניים ומוכנים להתנפל כאשר עסקה חדשה תצוץ!
  • אפילו באמצעות התראות, לא מובטח לך שתקבל את הטיסה שלך. יעדים רצויים בזמני נסיעה בהיקף גבוה לעתים רחוקות הם בעלי טיסות זולות.
  • חסוך עוד יותר כסף על ידי בדיקת מחירים של 5 עד 10 מיקומים שבדרך כלל יש להם מחיר טיסה במחיר סביר. השתמש באחד ממיקומים אלה כיעד שלך ברכישת הכרטיס שלך.
  • להיות גמיש יכול לשפר את הסיכויים שלך למצוא טיסה. צאו לשדה התעופה וקחו את הטיסה הזולה הראשונה הלוך ושוב שתוכלו להרשות לעצמכם.
  • בוא עם תוכנית גיבוי למקרה ששום טיסה לא תצנח נמוך מספיק. אל תתייאש! אתה תמיד יכול לנסות לעשות שוב טיול ספונטני. בינתיים, השתמש בזמנך הפנוי כדי לקחת "סטיישן". השתמש בקרן המהנה שלך כדי ללכת למשחק ספורט, לבקר בספא מקומי או ללכת לבריכה. עדיין תיהנו ותירגעו תוך שמירת חלק מכסף הכיף שהרווחת קשה בפעם אחרת.
 2. 2
  שדרג את הבידור שלך. השתמש בכסף המהנה שלך לשדרוג שירות מדיה לחשבון פרימיום. בנו את הקרן המהנה עד שתספיקו להרשות לעצמכם טלוויזיה חדשה, רמקולים, מערכת משחקים וכו '. קנו לעצמכם זוג אוזניות נחמדות ותרגישו חופשיים להסתבך.
  • קנו מכשיר כמו Chromecast או Amazon Fire כדי להעביר קטעי וידאו ומוזיקה מהטלפון שלכם וליהנות מהם בטלוויזיה במקום.
  • אתה יכול להרוויח את הכסף המהנה שלך למשך שנה - או יותר! - כשאתה משקיע במערכות בידור ואביזרים משופרים.
 3. 3
  שופץ את ארון הבגדים שלך. מסע קניות יכול לגרום לכם להרגיש כמו אדם חדש! פריטי חלון רצויים עשויים להיות מחוץ לתקציב שלך כרגיל. הפוך את אחד מאלה למטרת הכסף המהנה שלך, וקנה את מאמר הלבוש אותו רצית מזמן. חסכת את הכסף שהרווחת בכדי להיות אופנתי, אז תלבש אותו בגאווה!
  • בקר בחנויות המועדפות עליך ועיין במבחר שלהם. חזור למלבושות שבה ראית מעיל חליפה אופנתי והשתמש בקרן הכיף שלך כדי לקנות כמה חוטים מסוגננים חדשים.
  • כדי למנוע בזבוז יתר, הגדר מגבלת מחיר לקפיצות. אתה לא רוצה לבזבז את כל קרן הכיף שלך בטיול אחד בקניון!
  אתה יכול לאחסן את הכסף המהנה שלך בחשבון צ'קים רגיל כדי להפוך אותו לנגיש יותר
  אם אתה מכניס כסף לקופה המהנה שלך באופן קבוע, או אם אתה משתמש בקרן שלך לעתים קרובות עבור פינוקים קטנים, כמו סעודות בחוץ או מסעות קניות קטנים, אתה יכול לאחסן את הכסף המהנה שלך בחשבון צ'קים רגיל כדי להפוך אותו לנגיש יותר.
 4. 4
  השקיע בתחביבים שלך. תחביבים הם המתנות שממשיכות לתת! השקיעו לטווח ארוך בכיף. קנה סט חדש של רפידות הוקי שיחזיקו מעמד לאורך שנים, או קח כמה משחקי קופסא ותהיה תחרותי עם חברים ובני משפחה. השקיעו כמה שעות בהרכבה נינוחה של דגמים. רעיונות אחרים לתחביב כוללים דברים כמו:
  • משחק
  • כתיבה יפה
  • פוי
  • שחמט
  • ציור
  • קסם
  • צפרות
  • קמפינג
  • פריזבי אולטימטיבי
  • Geocaching
 5. 5
  חווה משהו שבדרך כלל לא יכולת להרשות לעצמך לעשות. צאו לטיפוס על סלעים בחדר כושר מקומי לטיפוס על סלעים. אתגר קבוצת חברים לשחק פיינטבול. ראה את העולם מלמעלה על ידי צניחה חופשית. פעילויות יקרות בדרך כלל אלה יהיו בהישג ידכם, בזכות הקרן המהנה שלכם, אז תנו להם לנסות!
  • החוויה שתבחר לא חייבת להיות תובענית פיזית. אתה יכול להשתמש בכסף המהנה שלך כדי לשלם עבור סיור אדריכלי בעיר מקומית, למשל.
  • רעיונות אחרים כוללים צלילה של SCUBA, סיור בסירה, קבלת חברות במוזיאון, הרשמה לחוג בישול ועוד.

אזהרות

 • זה בסדר להעמיד את הקרן המהנה שלך כשצץ חירום או הוצאה בלתי צפויה. אל תהיה קשה מדי עם עצמך אם אתה צריך לדלג על כמה פיקדונות מתוכננים, או אם אתה צריך למשוך קצת כסף כדי לשכור דירה חודש. חזור לחסוך בכל פעם שאתה מרגיש שאתה מסוגל.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail