איך לתקצב את הכסף שלך?

כדי לתקצב את כספך, הגבל את התדירות שבה אתה קונה מותרות מיותרות כמו בגדים יקרים ומוצרי מותגים. כמו כן, אכלו בבית ברוב הלילות במקום לצאת, שכן מסעדות יכולות להיות יקרות יותר. כשאתה עושה קניות במכולת, נסה להיצמד למותגים גנריים, מה שיחסוך לך כסף בכל שבוע. אתה יכול גם להסתובב כדי למצוא תוכניות טלפון ואינטרנט זולות יותר, כך שאתה לא מוציא כל חודש כל כך הרבה. לקבלת טיפים להגדרת התקציב החודשי שלך, המשך לקרוא!

כיצד אוכל לתקצב את כספי אם אין לי רשומות פיננסיות קיימות
כיצד אוכל לתקצב את כספי אם אין לי רשומות פיננסיות קיימות?

תקציב יכול לעזור לך לרסק את חובך החוב, לקחת אחריות על עתידך הכלכלי ואף להפוך לאדם מאושר ורגוע יותר. תלוי בנסיבות שלך, ייתכן שתקציב תקין לא דורש שתוציא פחות. במקום זאת, ייתכן שתצטרך לקבל החלטות פיננסיות יעילות יותר.

חלק 1 מתוך 3: מעקב אחר הכנסותיך והוצאותיך

 1. 1
  אסוף את מה שאתה צריך בכדי להתחיל לעקוב אחר היסטוריית ההוצאות שלך. אסוף חשבונות עבר, הצהרות בנק וכרטיסי אשראי וקבלות שיכולים לאפשר לך להעריך מדויק כמה כסף אתה מוציא מדי חודש.
 2. 2
  שקול להשתמש בתוכנה כדי לעזור לך לתקצב. תוכנת מימון אישי הופכת במהרה לטרנד החדש במימון. בתוכניות אלה יש כלים מובנים לייצור תקציב שיכולים לעזור בהתאמה אישית של התקציב שלך, יחד עם ניתוחים שיעזרו לך להקרין תזרים מזומנים לעתיד ולהבין טוב יותר את הרגלי ההוצאות שלך. כמה תוכנות פופולריות למימון אישי כוללות:
  • מנטה
  • לזרז
  • AceMoney
  • תקציב דופק
 3. 3
  צור גיליון אלקטרוני. אם תבחר לא להשתמש בתוכנת תקצוב, תוכל לקבוע את התקציב שלך באמצעות גיליון אלקטרוני פשוט. המטרה שלך היא לתאר את כל ההוצאות וההכנסות שלך במהלך שנה, אז הכין גיליון אלקטרוני שמציג את כל המידע שלך בצורה ברורה, ומאפשר לך לזהות במהירות את כל האזורים שבהם אתה יכול לבלות בצורה חכמה יותר.
  • תייג את שורת התאים בחלק העליון (החל מתא B1) עם 12 חודשי השנה.
  • צור עמודה של הוצאות והכנסות בעמודה A. תוכל לרשום תחילה הכנסות או הוצאות, אך נסה לקבץ הוצאות יחד והכנסות יחד כדי למנוע בלבול.
  • ייתכן שתרצה לקבץ הוצאות יחד עם כותרות קטגוריות. לדוגמה, ייתכן שיש לך קטגוריה של "שירותים" הכוללת את חשבונות החשמל, הגז, המים והטלפון שלך.
  • החלט אם ברצונך לכלול פריטים המנוכים ישירות מתלוש המשכורת שלך, כגון ביטוח, חסכון לפנסיה או מיסים. אם אתה לא כולל אותם בגיליון האלקטרוני שלך, ודא שאתה מפרט את ההכנסה נטו (לאחר הניכוי) שלך ולא את ההכנסה ברוטו (סך הכל, לפני ניכוי) בסעיף "הכנסות".
 4. 4
  תעד את נתוני התקציב ההיסטוריים שלך במשך 12 החודשים האחרונים. הוסף את כל ההוצאות וההכנסות שלך במשך 12 החודשים האחרונים, תוך שימוש בנתונים מדוחות הבנק וכרטיסי האשראי שלך כדי לספק ייצוג מדויק של כל ההכנסות וההוצאות שלך.
  כיצד אוכל לתקצב את כספי אם אני בן עשרה
  כיצד אוכל לתקצב את כספי אם אני בן עשרה?
 5. 5
  קבע את היסטוריית ההכנסות החודשית שלך. האם אתה משכורת קבועה שבה אתה יודע בוודאות כמה אתה לוקח הביתה בכל שבוע? האם אתה פרילנסר שמשכורתו משתנה בכל חודש? תיעוד של היסטוריה של שנה יכול לעזור לך לקבל תצוגה מדויקת של ההכנסה החודשית הממוצעת שלך.
  • אם אתה קבלן עצמאי או פרילנסר, זכור מה שאתה מביא הביתה הוא לא אותו דבר כמו מה שאתה מרוויח. לדוגמה, אתה יכול להביא הביתה 1870 € בכל חודש, אבל זה לפני מס. בדוק כמה סביר להניח שתצטרך לשלם מיסים והורד מההכנסה החודשית שלך כדי להגיע למספר מדויק יותר.
  • אם אתה שכיר, אל תשקול החזר מס אפשרי להכנסה הכוללת שלך. ההכנסה החודשית שלך צריכה לשקף רק את מה שאתה מביא הביתה לאחר מיסים. אם אכן תקבל החזר מס, תסתדר עם זה כרצונך; אם לא, לא תצטרך לדאוג בקשר לזה.
 6. 6
  רשום את כל ההוצאות החודשיות שלך בגיליון האלקטרוני. מהם החשבונות שעליך לשלם מדי חודש? כמה אתה מוציא כל שבוע על מצרכים ובנזין? האם אתם יוצאים לארוחת ערב עם חברים בכל יום שישי בערב או לסרטים פעם בשבוע? כמה כסף אתה מוציא על קניות? מעקב אחר שנה של הוצאות בפועל יעזור לך לפתח מבט מדויק על הרגלי ההוצאות שלך, מכיוון שרוב האנשים ממעיטים בערך הסכום שהם מאמינים שהם מוציאים מדי חודש.
 7. 7
  נתח את ההכנסות וההוצאות שלך. אם ההוצאות שלך גדולות מההכנסות שלך, אתה חי הרבה מעבר לאמצעים שלך. יש לחלק את התקציב שלך לשתי קבוצות:
  • הוצאות קבועות. אלה כוללים הוצאות חודשיות קבועות כגון חשבונות, ביטוחים, חובות הלוואות, מזון ופריטי קניות הכרחיים כמו בגדים ומוצרים ביתיים.
  • הוצאות שיקול דעת. הוצאות שיקול דעת הן הוצאות לא קבועות שעשויות להיות "אופציונליות". פריטים הנכנסים לקטגוריה זו כוללים חיסכון, בילויים, קרנות חופשה ומותרות אחרים.

חלק 2 מתוך 3: יצירת התקציב שלך

 1. 1
  צור תקציב ראשוני. ההיסטוריה שנקבעה בחלק 1 תעזור לך ליצור תקציב מקדים מדויק. עליך לחשב את ההוצאות וההכנסות הקבועות שלך, ואז להחליט כיצד ברצונך להוציא את כספי שיקול הדעת שלך.
  • כדי לחשב הוצאות קבועות, קח ממוצע לכל חודש במהלך השנה האחרונה, ואז הוסף כ -5%. לדוגמה, אם חשבון החשמל שלך משתנה עונתי אך הוא ממוצע של 160 € לחודש, עליך להעריך את החשבון ב -160 € לחודש.
  • הקפד להתחשב בשינויים בהוצאות הקבועות, כגון תשלום הלוואת סטודנטים או הוספת תשלום עבור מכונית חדשה.
 2. 2
  הגדר יעדים עבור עיקר ההוצאות שלך לפי שיקול דעתך. עכשיו שקבעתם כמה סכום שיקול דעת עליכם להישאר מדי חודש, החליטו כיצד תרצו להוציא את הכסף הזה. המטרה שלך צריכה להיות ברורה, מפורשת ולפעולה. כמה יעדים לטווח קצר עשויים להיות:
  • חסוך 5970 € בקופת חיסכון לשעת חירום
  • הכניסו 5% מכל משכורת לחשבון חיסכון
  • שלם יתרות כרטיסי אשראי תוך 12 חודשים
  • חסוך 4480 € לחופשת יום השנה
 3. 3
  מקסם את יתרונות המס. ישנן דרכים לחסוך כסף שיכולות להציע הטבות מס. אם אתה מכניס כסף ישירות מתלוש המשכורת שלך ל- IRA 401 (K) או אישי, ניתן לנכות את הכסף לפני שיוטל עליו מיסים. חברות מסוימות מציעות אפילו התאמה חלקית לדמי פרישה, מה שיכול לגרום לחיסכון שלך להגיע רחוק עוד יותר.
  או למצוא דרכים נוספות להרוויח כסף
  אם הקצבה שלך נמוכה, עליך להוציא מעט מאוד כסף, או למצוא דרכים נוספות להרוויח כסף.
 4. 4
  תקצב את שאר ההוצאות שלך לפי שיקול דעת. חלק זה של התקציב שלך הוא על כל זיהוי ערכים. אילו ערכים יש לך ואיך אתה רוצה להוציא את הכסף שלך כדי לממש אותם? כסף, אחרי הכל, הוא אמצעי למטרה, ולא מטרה בפני עצמה.
  • איזה אדם אתה, ומה אתה אוהב לעשות? בסופו של דבר אנשים רבים מוציאים כסף על תחביבים, תחומי עניין או ארגוני צדקה. חשוב על זה כעל השקעה בחוויה או בתחושת סיפוק.
  • תחשוב מה גורם לך להיות מאושר באמת. תיאוריה פופולרית היא שאנשים שמוציאים כסף על חוויות הם באמת מאושרים יותר מאנשים שמוציאים כסף על רכוש.
  • לשקול את האפשרות להקצות יותר כסף עבור נסיעות ואת החופשה.

חלק 3 מתוך 3: להפוך למקצוען תקציבי

 1. 1
  היצמד לתקציב שלך ואל תבזבז יותר מדי. זהו הכלל הראשון של תקצוב, וכמעט היחיד. זה נשמע די ברור, אבל קל לעבור את התקציב, גם כשיש לך אחד במקום. שימו לב להרגלי ההוצאות שלכם ולמה הכסף שלכם הולך.
 2. 2
  נסו לצמצם את הוצאותיכם. הוצאות גדולות יותר יכולות להיות הדרכים הכי לא נעימות אך יעילות ביותר להישאר בתקציב. אם אתה לוקח חופשה שנתית, שקול להישאר בבית השנה. גם הוצאות קטנות יותר יכולות להסתכם.
  • נסו לזהות ולצמצם את כל המותרות היקרים שאתם נהנים מהם. אם אתם נהנים מעיסוי שבועי או שיש לכם העדפה ליין יקר, צמצמו את תדירות המטעמים הללו כך שתבזבזו כסף רק פעם בחודש או פעם בחודש שני.
  • חסוך כסף בהוצאות קטנות יותר על ידי מעבר למותגים גנריים ואכילת בית בתדירות גבוהה יותר. נסו לא לצאת לאכול יותר מפעם או פעמיים בכל שבוע.
  • בדוק אם אתה יכול להפחית מההוצאות הקבועות שלך על ידי מעבר לתכנית פלאפון פחות יקרה, צמצום חבילת הטלוויזיה שלך או שיפור יעילות האנרגיה של הבית שלך.
 3. 3
  התייחס לעצמך מעת לעת, אך מתוך סיבה. הכסף שלך צריך לעבוד בשבילך, לא להפך. אתה לא רוצה להרגיש עבד לתקציב שלך, או לכסף בכלל, ולכן חשוב לאפשר לעצמך פינוק קטן מדי חודש שלא יפר את התקציב שלך.
  • אל תשתמש לרעה במערכת התגמולים שלך עד לנקודה שבה היא הופכת לנגד עין ובסופו של דבר משפיעה על התקציב שלך. הרעיון הוא לפנק את עצמך בפריטים קטנים וזולים יותר כמו לאטה או חולצה חדשה ולהימנע מלהתפזר בפריטים יקרים יותר כמו חופשה או זוג נעליים יקרות.
 4. 4
  שלם יתרות כרטיסי אשראי מדי חודש. אם אתה משתמש בכרטיסי אשראי, עליך לנסות לשמור על יתרת אפס מדי חודש כדי להימנע מעמלות יקרות. אם אינך יכול לשלם את היתרות הנוכחיות, העדיף לשלם אותם תוך פרק זמן סביר, כך שתוכל להגיע ליתרות אפסיות.
  • נסה לעבור לתשלומים במזומן עבור רוב הרכישות השבועיות - במיוחד "תוספות" כמו אוכל בחוץ או בתי קפה. זה יכול לעזור לך לשלוט בהוצאות שלך, מכיוון שאנשים מודעים יותר לכסף שהם מוציאים בעת שימוש במזומן מאשר בהחלפת כרטיס.
 5. 5
  קיצץ את המסים שלך. נצל טוב יותר את הניכויים המפורטים בעת הגשת המסים שלך מדי שנה.
  • התחל לשמור על הקבלות שלך, במיוחד אם אתה קבלן עצמאי ועובד מהבית או מרחוק. ישנם שירותים רבים שתוכלו להוציא כחלק מעבודת החוזה שלכם בעת ביצוע המסים שלכם.
  • מומלץ לחקור דרכים לקבל החזר מס טוב יותר כקבלן או לשאול את רואה החשבון שלך כיצד תוכל לקבל החזר טוב יותר.
  תיאוריה פופולרית היא שאנשים שמוציאים כסף על חוויות הם למעשה מאושרים יותר מאנשים שמוציאים כסף על רכוש
  תיאוריה פופולרית היא שאנשים שמוציאים כסף על חוויות הם למעשה מאושרים יותר מאנשים שמוציאים כסף על רכוש.
 6. 6
  ערעור על הערכת הבית שלך. אם אתה בעל בית ויש לך מספיק ראיות, ייתכן שתוכל להפחית את מיסי הנדל"ן שלך על ידי קריאת תיגר על הערך ששומת בית נותן על הנכס שלך.
 7. 7
  אל תסמוך על נפילות. אל תתחשב במקורות הכנסה פוטנציאליים (לא בטוחים), כגון בונוסים בסוף השנה, ירושות או החזרי מס. אתה רוצה לכלול רק כסף מובטח בתקציב שלך.

טיפים

 • שמור את השינוי הרופף שלך בצנצנת ואז קח אותו לבנק כדי להתגלגל. תופתעו כיצד השינוי הקטן שלכם יכול להסתכם.
 • הימנע מחובות בצורת כרטיסי אשראי בריבית גבוהה והלוואות ליום המשכורת, מכיוון שהם ייווצרו ריבית גבוהה ובסופו של דבר יעלו לך לא מעט כסף, במיוחד אם תתאמץ לשלם את החשבון שלך בזמן, כל חודש.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל לתקצב פריטים חד פעמיים כגון ארנונה, ביטוח בעלי בתים וכו '?
  כלול בתקציב החודשי שתים עשרה מכל אחד מאותם פריטים, כך שתוכל להפריש מעט בכל חודש (בחשבון נושא ריבית) על מנת לשלם עבור הפריטים כאשר הם מתעוררים.
 • מה אם יש לי הכנסה קבועה ואין לי כרטיסי אשראי בגלל ההכנסה החודשית והתקציב שלי לא מספיק בשביל לקנות את כל הדברים שאני צריך כדי לשרוד.
  תפסיק לקנות כל דבר שאתה יכול לחיות בלעדיו. לאכול אוכל מזין שאתה צריך לבשל בעצמך. הורידו את החום בחורף (לבשו בגדים נוספים בתוך הבית). בצע מכירת מוסך: תמכור כל דבר שאינך משתמש בו לפחות פעם בחודש.
 • כיצד אוכל ליצור דף תקציב פשוט ובסיסי אותו אוכל להבין בקלות?
  תשכחו מאינטרסים, התעלמו מתרכובות, מהוצאות קטנות (למשל העמלה הבנקאית על חשבון איתם), ופשוט ציינו שני דברים: הסכום שתקבלו והסכום שתוציאו. יש אנשים שאוהבים לרדת מהפרוטה ליתר דיוק, זה נחמד. אם אתה יודע עד 2240 € בכל שנה מה אתה מרוויח ומוציא, זה יותר מקובל. חיי את החיים בנוסף לספירת אגורות. זה ייתן לך מושג כללי למה לצפות, ובסוף השנה תראה אם התחזיות שלך היו במתחם המציאות.
 • כיצד אוכל לתקצב את כספי אם אין לי רשומות פיננסיות קיימות?
  יהיה עליך לאמוד את הוצאותיך בהתחלה, ואז להתאים את האומדנים שלך כאשר אתה מגלה את הוצאותיך בפועל.
 • איך אתה שולט בהוצאות שלך?
  שמור רשימה או רישום של ההוצאות החודשיות שלך. להיות יותר פרקטי על ידי רק לעמוד ברשימה שלך ולנקות את יתרת האשראי החודשית שלך ל -0.
 • כיצד אוכל להפסיק לבצע רכישות דחף ולהתחיל לחסוך את כספי?
  החליטו מה סדר העדיפויות שלכם, ודבקו בהם. שליטה עצמית קשה, אך לא בלתי אפשרי, לשלוט בה. בכל פעם שאתה רואה משהו שאתה רוצה, אבל לא צריך, הזכר לעצמך את הסיבות שאתה רוצה לחסוך את הכסף שלך.
 • כיצד קנייה בתפזורת עוזרת לחיסכון?
  בדרך כלל קנייה בתפזורת זולה יותר ליחידת משקל.
 • כיצד אוכל לחסוך בקצבה נמוכה?
  כדי לחסוך, עליך להוציא פחות ממה שאתה מרוויח. אם הקצבה שלך נמוכה, עליך להוציא מעט מאוד כסף, או למצוא דרכים נוספות להרוויח כסף. בכל פעם שאתה מבצע רכישה, שקול אם אתה באמת זקוק לה, או שאולי יש דרך זולה יותר להשיג אותה.
 • כיצד אוכל לתקצב את כספי אם אני בן עשרה?
  הגיל שלך לא משנה. פעל לפי ההצעות לעיל.
 • כיצד אוכל להפסיק לבזבז יתר?
  הזכר לעצמך כל יום מה סדרי העדיפויות העיקריים שלך. אם אתה באמת מחויב לחסוך כסף להוצאה חשובה בעתיד, תימנע מהוצאות יתר כעת.

תגובות (8)

 • imuller
  אני נקבה צעירה ורווקה שמתחילה לבד. ניסיתי להקים תקציב הגיוני שאוכל לעקוב אחרי וזה הגיוני בעיניי. תודה! זה לא יכול להיות קל יותר מזה! אפילו היו לי אתרים שרוצים שאשלח להם כסף והם יגידו לי איך לחסוך. אני די בטוח שאני כבר לפני המשחק שלהם, ועשיר ב 100 דולר! אני יודע לאן הכסף שלי הולך ומדוע הוא הולך לשם מפחית כמות עצומה של לחץ! תודה, מדריך!
 • darryl74
  סקירת המידע הייתה מספיק טובה!
 • ray47
  זה עזר לי מאוד. בכך שיש לי תקציב, זה ממשיך אותי לעקוב אחר הכספים שלי ואני מאוד אוהב את רעיון הגיליון האלקטרוני מכיוון שהוא נותן לי אפשרות לראות בדיוק כמה אני מוציא ומתי הכסף שלי הולך. תודה.
 • gisselleweber
  זה היה מאוד אינפורמטיבי.
 • marilyneullrich
  מאמר זה עזר לי להבין את ההוצאות שלי, כיוון שחשבתי שאני מוציא כל כך מעט, בעוד שזה הפוך.
 • qmueller
  שיטות אלה מועילות כל כך בחיסכון ותקצוב כסף.
 • corine73
  מידע טוב לגיבוש תקציב.
 • dalemurray
  גיליתי שבעוד שכבר ידעתי את רוב מה שיש כאן, המדריך הוא עדיין הסבר טוב מאוד שעזר לי להמחיש טוב יותר את המושגים שבפנים. בהחלט ממליץ לחבר במצוקה. כתוב יפה מאוד, והדוגמאות נהדרות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לשרוד מיתון?
 2. איך לבנות עושר דורי?
 3. איך להיות עשיר ומאושר?
 4. כיצד להפוך חוב לעושר?
 5. איך להתעשר לאט?
 6. איך לחשוב כמו מיליונר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail