כיצד להשתמש בכספומט?

כדי להשתמש בכספומט, הכנס תחילה את כרטיס החיוב שלך למכונה. בחר את השפה שלך במידת הצורך, ואז הזן את מספר ה- PIN המאובטח בארבע ספרות. ליתר ביטחון, כסה את לוח המספרים בזמן ההקלדה כדי לוודא שאף אחד לא רואה את ה- PIN שלך. לאחר שמסך התפריט מופיע, בחר אם ברצונך למשוך כסף, להפקיד כסף, להעביר כסף, לבצע תשלום או לבדוק את יתרת חשבונך. לאחר מכן, פעל לפי ההנחיות שעל המסך להשלמת העסקה שלך. כדי ללמוד כיצד לעבור לבנקאות סלולרית, המשך לקרוא!

חלק מהשירותים שמציע הכספומט עשויים שלא להיות זמינים אם הכרטיס והכספומט שלך אינם תואמים
בנוסף, חלק מהשירותים שמציע הכספומט עשויים שלא להיות זמינים אם הכרטיס והכספומט שלך אינם תואמים.

כספומטים, או מכונות טלר אוטומטיות, מספקים דרך פשוטה ונוחה לגשת לחשבון הבנק שלך כמעט מכל מקום. למרות שכספומטים אולי נראים מבלבלים בהתחלה, הם למעשה פשוטים להפליא וקלים להפעלה.

חלק 1 מתוך 3: התחלת התהליך

 1. 1
  תרגל נהלי בטיחות בסיסיים. אנשים המשתמשים בכספומטים יהיו מדי פעם יעדים לשוד ופשעים אחרים, כך שתרצה להיות בטוחים להיות בטוחים. ראשית, וודא שהאזור מואר היטב ואתה לבד. שמור על המשמר שלך אם אנשים אחרים מופיעים. עמדו כך שהמסך ולחיצות המקשים יהיו רעולי פנים.
  • אתה גם רוצה להסתכל על המכונה עצמה. מכשירים הנקראים רחפני כרטיסים הופכים נפוצים יותר ולמרות שאין שום אות אוניברסלי לפיו כספומט נמצא בסכנה, אם משהו נראה כבוי לגבי מראה חריץ הכרטיס אז פשוט תרצה למצוא מכונה אחרת שתשתמש בה.
  • השתמש רק בכספומטים במהלך היום באזורים סחרים היטב, אם הדבר אפשרי.
 2. 2
  הכנס את כרטיס החיוב שלך לכספומט. כרטיסי בנקאות ניידים מגיעים בשני סוגים - כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי. כרטיסי חיוב משמשים לרוב בכספומטים; הם מקושרים לסכום המדויק שיש לך בחשבון הבנק שלך. ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי במקרים מסוימים, אך עמלות ושיעורי ריבית בדרך כלל מייקרים אותם לשימוש. הכנס את הכרטיס לחריץ הכרטיס וודא שצד השבב פונה פנימה.
  • מכונות מסוימות עשויות להיות כרוכות בתשלום מיוחד (בדרך כלל כאשר הן באזור תיירותי) אשר יש לתייג על גבי המכונה.
  • אם אתה נוסע מחוץ למדינה, עשויים להיות עמלות נוספות הקשורות למרחק או לשינוי המטבע.
 3. 3
  נסה להשתמש בכספומטים ובכרטיסי חיוב המונפקים על ידי אותו בנק. לדוגמה, אם אתה הבעלים של כרטיס חיוב של צ'ייס, חפש כספומט של צ'ייס או סניף מקומי. למרות שאתה יכול להשתמש כמעט בכל כרטיס חיוב כמעט בכל כספומט, ככל הנראה תחויב בתשלום נוסף עבור משיכת כסף אם הכספומט מיועד לבנק אחר שאינו שיש לך חשבון. בנוסף, חלק מהשירותים שמציע הכספומט עשויים שלא להיות זמינים אם הכרטיס והכספומט שלך אינם תואמים.
  • בנוסף, כאשר הסניף סגור, עדיין תוכל לגשת לכספומט על ידי החלקת כרטיס הבנק שלך על קורא הכרטיסים, מה שמעניק לך אבטחה נוספת.
 4. 4
  בחר את השפה שלך. מרבית כספומטים יציעו עסקאות בכמה שפות שונות, בדרך כלל לפחות שלוש או יותר תלויות במקום מגוריך. היכן בתהליך שאתה משנה את השפה יכולה להיות תלויה במכונה, אך היא בדרך כלל מיד לאחר הכנסת הכרטיס שלך.
 5. 5
  הזן את ה- PIN שלך כשתתבקש. "PIN" מייצג " מספר זיהוי אישי ", ובדרך כלל מדובר בסיסמה בת ארבע עד שש ספרות שאנשים משתמשים בהן כדי לגשת לחשבון הבנק שלהם. הזן את מספר ה- PIN שלך כשתתבקש על ידי המכונה, וודא שמגן על הכרית ביד שלך כך שהצופים הסמוכים לא יוכלו לראות אותה. עליכם להיזהר גם ממצלמות המוצבות בכספומט עצמו, מכיוון שעבריינים יכולים להציב את אלה בכדי לגנוב את פרטי הכרטיס שלכם.
  • בעוד שקוד ה- PIN בדרך כלל ארבע או שש ספרות, שים לב שאורך זה עשוי להשתנות בהתאם למוסד הפיננסי המשויך לכרטיס הכספומט שלך.
איך משתמשים בכרטיס אשראי בכספומט
איך משתמשים בכרטיס אשראי בכספומט?

חלק 2 מתוך 3: השלמת עסקאות

 1. 1
  למשוך כסף. אתה יכול למשוך כסף כמעט לכל כספומט, ללא קשר לבנק המשויך (אם כי הדבר עלול לגבות עמלות). לרוב יהיו לך שתי אפשרויות משיכה:
  • מזומן מהיר - המאפשר לך למשוך במהירות סכום מוגדר כפי שמופיע על המכונה. זה בדרך כלל 30 €, 37 €, או 45 €
  • משיכה ממוקדת - המאפשרת לך לציין כמה אתה רוצה למשוך על ידי הקלדת הסכום.
  • היזהר מהגבולות שלך. רוב הכספומטים והבנקים מגבילים כמה אתה יכול למשוך מכספומט ביום נתון. הגבול משתנה בהתאם נרחב על הבנק שלך סוג החשבון שלך, אבל גבולות בין 220 € -750 € נפוצים.
 2. 2
  להפקיד כסף. אתה יכול להפקיד כסף גם כל עוד אתה משתמש בכספומט המשויך לבנק שלך. תוצג בפניך הבחירה באיזה חשבון אתה מעוניין שהכסף יופקד. יתכן שהכספים לא יהיו זמינים באופן מיידי, או שרק חלק מהם יהיו זמינים באופן מיידי. ישנן שתי דרכים בהן ניתן להפקיד כסף:
  • להפקיד מזומן. בדרך כלל מכניסים את זה למכונה, אם כי לפעמים נדרשת מעטפת פיקדון. אם אתה משתמש בכספומט מודרני, אתה אמור להיות מסוגל להכניס ערימה של שטרות, לרוב בין 30-50 שטרות בכל פעם, והמכונה תספור אותם אוטומטית.
  • המחאות הפקדה. מכונות ישנות יותר עשויות לדרוש שתשתמשו בתלוש פיקדון על מנת להפקיד צ'ק, אך עבור רוב המכונות המודרניות תוכלו פשוט להזין את הצ'ק לכספומט. הכספומט יספק לך הוראות ספציפיות ומעטפת פיקדון אם אין לך.
  • אם אתה אכן צריך למלא מעטפת פיקדון, עדיף שתקבל את המעטפה מהמכונה ואז תצא מהעסקה, מלא את הפרטים והכנס את הצ'ק למעטפה ברכבך או במקום בטוח אחר. כל שעליך לעשות הוא לחזור למכונה, להכניס מחדש את הכרטיס שלך ולהתחיל בתהליך מחדש לאחר הכנת המעטפה.
 3. 3
  בדוק את יתרת חשבונך. תהיה לך אפשרות לבדוק את יתרת חשבונך, או כמה כסף יש לך בחשבונך, כל עוד אתה משתמש בכספומט המשויך לבנק שלך. יתרה זו מודפסת לרוב על גבי קבלה או דף נייר, אם כי היא עשויה להיות מוצגת גם על המסך.
 4. 4
  העבר כסף או בצע תשלומים. כספומטים רבים של בנקים יאפשרו לך להעביר כסף בין מספר חשבונות שאתה מחזיק באותו בנק, או אפילו להעביר כסף לחשבונות של אנשים אחרים. מדי פעם תהיה לך גם אפשרות לבצע תשלומים, כגון תשלום חשבונות או עמלות שהוגדרו מראש בחשבון הבנק שלך עצמו.
כיצד אוכל להשתמש בכרטיס חיוב בכספומט בפעם הראשונה
כיצד אוכל להשתמש בכרטיס חיוב בכספומט בפעם הראשונה?

חלק 3 מתוך 3: סיום הפגישה

 1. 1
  עקוב אחר ההנחיות לסיום ההפעלה שלך. לאחר שתסיים את העסקה שלך, יהיה עליך לבצע את ההנחיות המופיעות על המסך כדי לצאת ולקבל את הכרטיס שלך בחזרה. פעמים רבות, קיצור דרך יכול להיות פשוט ללחוץ על ה- X האדום בלוח המקשים, הדומה לאופציה "חזרה" במחשב.
 2. 2
  אל תשכח לקחת את הכרטיס והכסף שלך! קל לשכוח לקחת את הכסף או הכרטיס כשאתה ממהר, אך היזהר והקפד במיוחד לקחת את כל חפציך כשתסיים. זה כולל טלפון נייד שאולי הנחת במכונה!
 3. 3
  עבור לבנקאות סלולרית. שים לב שלכל דבר מלבד משיכת כסף, אתה יכול כעת להשתמש בבנקאות סלולרית אם אתה בנק עם אחד הבנקים הגדולים. בנקאות סלולרית, המשתמשת בטלפון החכם שלך, מאפשרת לך להפקיד צ'קים, לבדוק את היתרה שלך, להעביר כסף וכולל שירותים רבים אחרים של הכספומט.

טיפים

 • אם אתה עדיין לא בטוח כיצד להשתמש בכספומט, היכנס לבנק או בקש מעובד או בקש ממישהו שאתה סומך עליו שיעזור לך בפעם הראשונה.
 • בנקים מסוימים אינם דורשים תלוש פיקדון. אם אינך בטוח, שאל. במקרה זה, יתכן שתצטרך לרשום את מספר חשבונך על הצ'ק כשתאשר אותו.
 • אם הכרטיס שלך אבד או נגנב, התקשר לבנק שלך בהקדם האפשרי כדי להודיע להם שהוא אבוד וקבל תחליף.
 • הכן את ההפקדה לפני הכנסת הכרטיס שלך, במיוחד אם יש לך צ'קים. אתה יכול לקחת מעטפות נוספות ולהכין פיקדונות מבעוד מועד, בבית או ברכב שלך.
 • אם אתה טועה בהזנת מספר או שאתה בוחר בבחירה שלא התכוונת אליה, לחץ על "בטל" או "לא". רוב המכונות ישאלו אותך "האם זה נכון?" כדי לתת לך הזדמנות לשנות את הרשומות שלך.
 • חלק מהכספומטים מספקים צלילי משוב שמע או סיוע בדיבור וברייל למשתמשים בעלי מוגבלויות.
 • בחלק מהכספומטים יש כניסות לאוזניות למשתמשים עם מוגבלויות.
ובעתיד הקפד להקיש על "בטל" וודא שהמסך חוזר לתצוגת ברירת המחדל לפני שאתה מתרחק מהכספומט
צפה מקרוב בחשבונך לגבי כל עסקאות חשודות, ובעתיד הקפד להקיש על "בטל" וודא שהמסך חוזר לתצוגת ברירת המחדל לפני שאתה מתרחק מהכספומט. כיצד אוכל לשנות את קוד ה- PIN עבור כרטיס הכספומט שלי?

אזהרות

 • הקפד לסיים את ההפעלה שלך. אם תשכח לעשות כן, האדם הבא יכול למשוך כסף מחשבונך מבלי שתדע.
 • דע אילו חיובים יהיו כרוכים בשימוש בכספומט. אם אתה משתמש בבנק שאינו מחובר לחשבונך או משתמש בכספומט שלך בכדי לקבל כסף בעת נסיעה לחו"ל, ייתכן שתצטרך לשלם תשלום נוסף.
 • זכרו תמיד לקחת את הכרטיס בחזרה מהמכונה. עשו זאת ברגע שהוא צץ החוצה. אם הוא נשאר בחריץ יותר מ- 30 שניות לאחר השלמת העסקה, המכונה תשאב אותו בחזרה כדי למנוע את גניבתו. אם הכספומט שבו אתה משתמש לא נמצא בבנק שלך, לא סביר שהם יחזירו לך את הכרטיס - תצטרך לגרום לבנק שלך להנפיק כרטיס חדש.
 • לעולם אל תיתן לאף אחד לראות את ה- PIN שלך. שים את היד השנייה סביב לוח המקשים כשאתה מזין את המספר שלך, ואל תזין את המספר שלך אם מישהו עומד קרוב מדי.
 • לעולם אל תכתוב את ה- PIN שלך בכרטיס שלך או בארנק או בארנק שלך.
 • אל תתן את מספר ה- PIN שלך לחבר או קרוב משפחה, גם אם אתה עושה זאת כמחווה של אמון וידידות.
 • אם הכרטיס שלך נשאב ברגע שאתה מכניס אותו, בחן את החריץ מקרוב: יש פורצים שמכניסים שרוול פלסטיק שמונע את קריאת הכרטיס, וכשאתה נכנס לבנק הם ימשכו אותו במהירות וימשכו כמה שיותר כסף ככל יכולתם.
 • לכספומטים מסוימים יש חריץ שבו אתה מכניס ומשוך את הכרטיס ולא רק מכניס אותו. אם זה המקרה, בחן אותו מקרוב כדי לוודא שהכל חלק מהכספומט; אחרת, זה יכול להיות מכשיר לשיבוט כרטיסים!
 • כשאתה מזין את ה- PIN שלך, שים לב לאנשים שעומדים סביבך ומנסים להביט מעבר לכתף שלך.

דברים שתזדקק להם

 • עוזר או עובד בנק אם מעולם לא השתמשת בכספומט לפני כן
 • כספומט
 • כרטיס כספומט
 • פין

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להשתמש בכרטיס חיוב בכספומט בפעם הראשונה?
  ראשית, יהיה עליך לבחור PIN. יתכן שתצטרך להתקשר או לבקר בבנק שלך כדי לעשות זאת, או שיהיו הוראות על הניירת שמצורפת לכרטיס שלך. בדרך כלל, באפשרותך להפעיל את הכרטיס החדש שלך באמצעות הכספומט והקלדת ה- PIN. אם זה לא עובד, ייתכן שתצטרך להתקשר למספר בכרטיס ולהפעיל אותו בטלפון לפני שתוכל להשתמש בו בכספומט.
 • הכנסתי את כרטיס החיוב שלי והזנתי את ה- PIN ואז שיניתי את דעתי והוצאתי את הכרטיס. האם השארתי משהו שהאדם הבא יוכל להשתמש בו?
  זה תלוי בסוג המכונה והכרטיס. אם מדובר בשבב וכרטיס PIN, או כספומט המחייב את הכרטיס להישאר בכדי שהעסקה תמשיך, לא אמורה להיות בעיה. אך ישנם כספומטים המאפשרים להמשיך בעסקה לאחר הוצאת הכרטיס, ובמקרה זה ניתן היה לסכן את חשבונך אם מישהו היה עולה אחריך לפני שזמן העסקה פג. צפה מקרוב בחשבונך לגבי כל עסקאות חשודות, ובעתיד הקפד להקיש על "בטל" וודא שהמסך חוזר לתצוגת ברירת המחדל לפני שאתה מתרחק מהכספומט.
 • מתי אוכל להסיר את הכרטיס לאחר הכנסתו לכספומט?
  כמה כספומטים מאפשרים לך למשוך את הכרטיס מיד לאחר הכנסתו. אחרים גורמים לך לחכות עד לאחר שתסיים את העסקה. בצע את ההוראות שעל המסך אם אינך בטוח.
 • כיצד אוכל לזהות את מספר ה- PIN שלי?
  או שתבקש זאת ישירות בבנק, ללא מרשם, או שיש לשלוח אליך במכתב בדואר כאשר אתה מפעיל את חשבונך. מומלץ להשליך את המכתב הזה לאחר שיננתם את מספר ה- PIN שלך.
 • אני לא יודע את ה- PIN שלי. איך אני משיג את זה?
  עליך לבקש זאת מהבנק המחובר לכרטיס הכספומט שלך. התקשר לבנק, או היכנס לאתר האינטרנט שלו.
 • כיצד אוכל לשנות את ה- PIN שלי?
  (1) הכנס את כספומט / כרטיס החיוב שלך והזן את ה- PIN הקיים שלך. (2) בתחתית המסך בחר באפשרות 'עוד'. (3) בחר באפשרות "שנה PIN." (4) הזן PIN חדש. (5) הזן שוב PIN חדש ובחר "אישור".
 • האם אוכל לבטל עסקה אם הזנתי את ה- PIN שלי ואת הסכום למשיכה, אך המזומנים עדיין לא הופיעו?
  לחיצה על כפתור הביטול אמורה להפסיק את התהליך לפני שהכספומט מחייב את חשבונך. עם זאת, מכיוון שהיה כל כך מאוחר בתהליך, מומלץ לבדוק את יתרת חשבון הבנק או את היסטוריית העסקאות שלך. אם חשבונך חויב אך לא קיבלת את מזומך, פנה מיד לבנק שלך כדי לסדר אותו.
 • כיצד אוכל לשנות את קוד ה- PIN עבור כרטיס הכספומט שלי?
  צרו קשר עם הבנק שלכם בטלפון או באופן אישי ובקשו את השינוי.
 • איזה צד של הכרטיס אני מכניס למכונה?
  זה תלוי במכונה. ברוב הכספומטים תהיה תמונה על המסך או ליד קורא הכרטיסים המראה לאיזה דרך להכניס את הכרטיס, במיוחד אם חריץ הכרטיס אנכי. עבור קוראי כרטיסים בכיוון אופקי, הכרטיס מוכנס בדרך כלל עם הפנים כלפי מעלה, כאשר הרצועה המגנטית פונה כלפי מטה ושמאל.
 • איך משתמשים בכרטיס אשראי בכספומט?
  ראשית, תצטרך לבדוק עם ספק הכרטיסים שלך כדי לוודא שחשבונך מוגדר כדי לאפשר משיכות מזומנים. הם יכולים לעזור לך להגדיר PIN עבור כרטיס האשראי שלך, אם עדיין לא עשית זאת כשהפעלת אותו. ברגע שיש לך את ה- PIN שלך, אתה יכול להשתמש בכרטיס האשראי באותו אופן שבו אתה משתמש בכרטיס חיוב. עם זאת, שים לב שככל הנראה תצטרך לשלם דמי מקדמה נכבדים גדולים.

תגובות (19)

 • pknight
  למדתי כיצד למשוך כסף מכספומט. תודה רבה.
 • parkerlucas
  אני אוהב מדריך! כל כך מועיל לשאלות שלי!
 • haleighschoen
  זה מדהים. יש לי את כל מה שאני צריך כאן. אוהב את זה.
 • kkautzer
  המאמר הזה באמת עזר לי מאוד, כי מעולם לא ראיתי וגם לא יודע להשתמש בכספומט. אז כשגוגל מצאתי מדריך וקראתי את המאמר. זה ממש נוח. תודה רבה לך, מדריך.
 • iernser
  מעולם לא ראיתי אתר כזה. זה כל כך טוב!
 • ewunsch
  הוראות מפורטות שלב אחר שלב כיצד להשתמש בכספומט. כל הכבוד!
 • victoriabutler
  קיבלתי את המידע שחיפשתי ועכשיו אני יכול להשתמש בכספומט בלי שיהיה לי ספק.
 • sebastiansaunde
  המדריך הוא מדהים מאוד להבנה טובה יותר עכשיו אני יכול להשתמש בכספומט.
 • langworthhunter
  זה נתן לי את המידע הדרוש לי.
 • abutler
  איורים ושפה ברורים וטובים.
 • walshrob
  לא ידעתי להשתמש בכספומט, אך לאחר שראיתי זאת אני יודע היטב. תודה על העזרה.
 • hughesamber
  ניקה 90% מהספקות שלי.
 • alexwright
  תמונות ושאלות / תשובות מועילים מאוד.
 • archie86
  מאמר זה היה מפורט מאוד והיה לו חזותיים טובים כדי להבין אותו! זה מציל חיים, תודה!
 • montana32
  כן, זה ממש מועיל.
 • julie80
  קל משחשבתי.
 • melba30
  מאמר זה עזר לי ללמוד את הדברים באנגלית.
 • scottshannon
  ההבדל בין חיוב לאשראי.
 • palmercarmen
  בדיוק מה שהייתי צריך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail