כיצד לתקן הלוואות לסטודנטים באמצעות פשיטת רגל?

ביטול הלוואות לסטודנטים כרוך בהליך משפטי מסובך ויקר יותר מהגשת פשיטת רגל רגילה
ביטול הלוואות לסטודנטים כרוך בהליך משפטי מסובך ויקר יותר מהגשת פשיטת רגל רגילה, לכן הקפד לחקור שכר טרחה צפוי לפני שתחליט על דרך פעולה כלשהי.

בשנים האחרונות היקף המימון הממשלתי לחינוך על-תיכוני ירד, ורמת חובות הסטודנטים באירופה גדלה באופן דרמטי. בוגרים רבים מגלים שהם עדיין מחפשים עבודה טובה חודשים או אפילו שנים לאחר שעזבו את בית הספר. אם אתה אחד מבוגרים צעירים רבים הנאבקים בעומס חוב עצום לסטודנטים, הגשת בקשה לפשיטת רגל עשויה להיות אפשרות סבירה להקל על חלק או את חובך.

חלק 1 מתוך 2: קביעה אם פשיטת רגל היא האפשרות הטובה ביותר שלך

 1. 1
  קבע אם אתה זכאי להגיש בקשה לפשיטת רגל. המיתוס לפיו הלוואות לסטודנטים אינן ניתנות לפירוק בהליכי פשיטת רגל הוא שקרי לחלוטין. למעשה, על פי מחקר שנערך בשנת 2011, עד 40% מתיקי פשיטת הרגל שכללו את הלוואות הסטודנטים שלהם במקרה שלהם ראו הלוואות אלה פחתו או נסלחו. עם זאת, קוד פשיטת הרגל האמריקני קובע כי הלוואות לסטודנטים אינן ניתנות לפירוק בהליכי פשיטת רגל אלא אם כן הן גורמות "קשיים מוגזמים" על הלווה.
  • על מנת להוכיח "מצוקת יתר" על ידי הלוואות סטודנטים, על פשיטת רגל לעבור רשימת מבחנים המכונה תקן ברונר. זהו המבחן הנפוץ ביותר הנהוג בהליכי פשיטת רגל לסטודנטים, ונשען על הוכחת שלושת הנסיבות הללו:
   • אם אתה מחזיר את ההלוואות שלך, זה לא יביא לך את היכולת לשמור על רמת חיים מינימלית עבורך ועבור משפחתך.
   • הנסיבות הכספיות שלך שהובילו לכך שלא תוכל לעמוד בהלוואות הסטודנטים שלך עשויות להימשך בהמשך תקופת ההחזר שלך.
   • אתה לא עשית מאמצים בתום לב כדי להחזיר הלוואות לסטודנטים שלך.
 2. 2
  שקול את ההשלכות של הגשת בקשה לפשיטת רגל. אין להקל ראש בהחלטה זו. זה יהיה תהליך ארוך וקרוב ככל הנראה שיחייב אותך לבנות אשראי מאפס ועשוי לדרוש תפיסה של חלק מהנכסים שלך על ידי בית המשפט. עליכם לנסות את כל שביכולתכם לנהל משא ומתן מחדש על ההלוואות לפני שתשקלו הגשת בקשה לפשיטת רגל, במיוחד אם ההלוואות שלכם ממומנות באופן פרטי (בניגוד להלוואות ממשלתיות).
 3. 3
  העריך את עלות הגשת בקשה לפשיטת רגל. דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האם התהליך יהיה שווה או לא, שכן בחלק מהשיפוטים האגרות המשפטיות עשויות להסתכם בסכום משמעותי. ביטול הלוואות לסטודנטים כרוך בהליך משפטי מסובך ויקר יותר מהגשת פשיטת רגל רגילה, לכן הקפד לחקור שכר טרחה צפוי לפני שתחליט על דרך פעולה כלשהי.
  ביטול הלוואות לסטודנטים הוא תהליך מסובך שעלול לגרום גם לפיזור חלק מההלוואות שלך
  ביטול הלוואות לסטודנטים הוא תהליך מסובך שעלול לגרום גם לפיזור חלק מההלוואות שלך.
 4. 4
  בדקו את התוכניות הממשלתיות השונות העומדות בפני חייבי הלוואות סטודנטים. לפני שתקבל החלטות כלשהן, שקול את כל האפשרויות שלך. בעזרת תוכניות אלה, רוב החייבים אמורים להיות מסוגלים להחזיר את הלוואותיהם בצורה ניתנת לניהול. עם זאת, אם יש לך חשבונות רפואיים מוגזמים לשלם בנוסף להלוואות, רוב הסיכויים שאתה עדיף להגיש בקשה לפשיטת רגל.

חלק 2 מתוך 2: התחלת הגשת פשיטת הרגל שלך

 1. 1
  צרו קשר עם עורך דין לפשיטת רגל באזור מגוריכם. אם אתה משוכנע שאתה זכאי לפירוק הלוואות הסטודנטים שלך באמצעות פשיטת רגל ומוכן להשלכות, מצא עורך דין לפשיטת רגל באזור מגוריך ובקש התייעצות. עורך הדין יוכל לאשר האם אתה באמת זכאי להגשה מסוג זה או יכול להדריך אותך בהמשך התהליך. אמנם אתה יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל ללא עורך דין, אך השגת הלוואות הסטודנטים שלך מתבצעת באמצעות פשיטת רגל כוללת תהליך מסובך המכונה הליך יריב. תהליך זה הרבה יותר מעורב ומתקדם מבחינה משפטית מאשר הליך פשיטת רגל רגיל וכמעט תמיד נדרש מייעוץ משפטי לנווט בהצלחה.
  • וודא שעורך הדין שלך מכיר תיק מסוג זה. חפש עורך דין מנוסה בהגשת פשיטת רגל יריבה. סוגים אלה של עורכי דין מצליחים במידה ניכרת להשיג צמצום או מחילה של חובות סטודנטים.
 2. 2
  החליטו אם להתקדם בתיקייה או לא. בהתבסס על ייעוץ עורך הדין וגם על שכר טרחתם המשוער, כעת יש לך מידע נוסף עליו להחליט אם להגיש בקשה לפשיטת רגל בפועל או לא. שוב, וודא שמיצית את כל שאר האפשרויות הזמינות לפני שתחליט על דרך פעולה זו.
 3. 3
  ודא שאתה מגיש בקשה לפשיטת רגל בפרק 7. פרק 7 הוא הסוג היחיד של הגשת פשיטת רגל בה ניתן לסלוח על הלוואות סטודנטים. פרק 13 פשיטת רגל היא אפשרות נוספת שעשויה להוזיל את תשלומי ההלוואות שלך למספר שנים, אך לא תיתן לך סליחה מלאה על ההלוואות. שוחח עם עורך הדין על ההבדלים בין השניים לבין האפשרויות שלך.
  קוד פשיטת הרגל האמריקני קובע כי הלוואות לסטודנטים אינן ניתנות לפירוק בהליכי פשיטת רגל אלא אם כן הן גורמות
  עם זאת, קוד פשיטת הרגל האמריקני קובע כי הלוואות לסטודנטים אינן ניתנות לפירוק בהליכי פשיטת רגל אלא אם כן הן גורמות "קשיים מוגזמים" על הלווה.
 4. 4
  עבוד עם עורך הדין שלך להשלמת התהליך. כפי שצוין לעיל, הגשת סוג זה של פריקת הלוואות היא הליך משפטי מסובך להפליא שישתנה ממקרה למקרה. בכל המקרים, עם זאת, דעו כי תידרשו להגיש מסמכים המציגים את כל הנכסים והחובות שלכם לבית המשפט, לכן הקפידו לארגן את הניירת הרלוונטית מראש. ראה כיצד להגיש בקשה לפשיטת רגל בפרק 7 לקבלת מידע נוסף על התהליך הכללי.

טיפים

 • כדי למצוא עורך דין מכובד לפשיטת רגל באזורך, בקר באתר nacba.org או בחברת הסיוע המשפטי המקומי שלך.

אזהרות

 • בדוק תחילה עם הרופא שלך מכיוון שאתה עשוי להיות זכאי לבטל את חוב הלוואת הסטודנטים שלך על ידי הצהרה על נכות כוללת וקבועה. זה יהיה פחות יקר מפשיטת רגל.
  אך השגת הלוואות הסטודנטים שלך מתבצעת באמצעות פשיטת רגל כוללת תהליך מסובך המכונה הליך יריב
  אמנם אתה יכול להגיש בקשה לפשיטת רגל ללא עורך דין, אך השגת הלוואות הסטודנטים שלך מתבצעת באמצעות פשיטת רגל כוללת תהליך מסובך המכונה הליך יריב.
 • מאמר זה נועד לשמש מדריך כללי בלבד ואינו נועד להחליף ייעוץ משפטי מקצועי או שירות.
 • שים לב שאולי לא תצליח לפטר את הלוואות הסטודנטים שלך גם אם אתה עובר את תקן ברונר ועומד בכל שאר הקריטריונים הרשומים. ביטול הלוואות לסטודנטים הוא תהליך מסובך שעלול לגרום גם לפיזור חלק מההלוואות שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail