כיצד להפקיד צ'קים?

כדי להפקיד צ'ק, בקר באחד מהכספומטים של הבנק שלך והשתמש בכרטיס ובמספר הסיכה שלך בכניסה, ואז עקוב אחר ההנחיות המופיעות על המסך. לחלופין, היכנס לבנק ומלא תלוש פיקדון למסור לגורם עם הצ'ק החתום. אם אינך מצליח להגיע לכספומט או לבנק, נסה להוריד את האפליקציה לנייד של הבנק שלך ולהפקיד את הצ'ק באמצעות הטלפון שלך. רק זכרו לכתוב "ריק" על פני הצ'ק לאחר שהפקדתם אותו! לקבלת טיפים כיצד לבצע הפקדה מקוונת אם אין לך טלפון חכם, המשך לקרוא!

הוא יכול לקחת את הצ'ק לבנק שלך ולמלא תלוש הפקדה באמצעות מספר חשבונך
הוא יכול לקחת את הצ'ק לבנק שלך ולמלא תלוש הפקדה באמצעות מספר חשבונך.

זה היה אמור להיות שהפקדת צ'ק חייבה אותך לנסוע מיוחד לבנק, להמתין בתור ולהמתין זמן רב יותר עד שהצ'ק יתפנה. שיטות חדשות ויצירתיות רבות זמינות להפקדת כל צ'ק בחשבון הצ'ק או בחיסכון שלך במהירות ובבטחה. אצל כמה בנקים אפשר אפילו להפקיד צ'ק בסמארטפון נייד.

שיטה 1 מתוך 6: הפקדה בבנק

 1. 1
  וודא שהצ'ק תקף. בדוק שהפריטים הבאים הם קריאים ונכונים: שם וכתובת מנפיק הצ'ק, תאריך הוצאתו, שמך וסכום הכסף. וודא גם כי חזית הצ'ק חתומה.
 2. 2
  בקר בבנק שלך. עליכם לקחת את הצ'ק, מספר החשבון וצורת ההזדהות האישית שלכם. אתה יכול לבקר בכל סניף של הבנק שלך.
  • כדי למצוא את הסניף הקרוב, חפש באינטרנט. רוב הבנקים יציגו סניפים סמוכים על גבי מפה.
 3. 3
  מלא תלוש פיקדון. צריכה להיות ערימת תלושים יחד עם עטים ליד השולחן. תלושי ההפקדה הם בערך באותו גודל כמו המחאה. אתה יכול גם לבקש תלוש פיקדון מהטלר, אך התהליך יעבור מהר יותר אם תמלא את תלוש ההפקדה מבעוד מועד.
  • רשום את מספר החשבון שלך ואת סכום הצ'ק בתלוש ההפקדה. צריך להיות מקום לבקש החזר כספי.
 4. 4
  מאשר את ההמחאה שלך. אתה יכול לאשר צ'ק על ידי חתימה על אחד הקווים האפורים מאחור. בחלק האחורי של רוב הצ'קים כתוב "אל תכתוב מתחת לשורה זו" מכיוון שהבנק מתעד את העסקה שמתחת לשורה זו.
  • אם שני שמות נמצאים על הצ'ק, ייתכן שאחד או שניכם תצטרכו לחתום. כאשר לשמות מצטרף "ו", שניהם יחתמו. אם לשמות מצטרף "או", רק אדם אחד צריך לחתום.
 5. 5
  בקש מהטלר להפקיד את הצ'ק. לאחר ההפקדה, המספר יכול להודיע לך על היתרה הנוכחית שלך. אתה יכול גם לקבל מזומן אם אתה רוצה. אל תעזוב עד שתקבל הוכחת הפקדה.

שיטה 2 מתוך 6: הפקדה לאיגוד אשראי

 1. 1
  בקר בכל איחוד אשראי. הפקדה באיחוד האשראי שלך דומה מאוד להפקדה בבנק. קח את הצ'ק שאושר ואת מספר חשבונך. עם זאת, חברי איגוד אשראי יכולים להפקיד צ'קים גם באיגודי אשראי אחרים.
 2. 2
  מלא תלוש פיקדון. אם אתה מבקר באיחוד האשראי שלך, מלא את תלוש הפקדה, בדיוק כפי שהיית עושה בבנק. עם זאת, אם אתה מבקר באיחוד אשראי אחר, עליך לשאול אם עליך להשתמש בתלוש פיקדון מיוחד. ספק למספר את שם הסניף שלך ואולי את כתובת הסניף הראשי של איחוד האשראי שלך.
 3. 3
  הפקד את הצ'ק לחשבון הצ'ק או החיסכון שלך. זו גם הזדמנות טובה למשוך מזומנים מבלי לשלם את העמלה של לקוחות איחוד אשראי בדרך כלל משלמים בכספומטים. בקש קבלה המציגה את היתרה הנוכחית שלך לפני היציאה.
רשום את מספר החשבון שלך ואת סכום הצ'ק בתלוש ההפקדה
רשום את מספר החשבון שלך ואת סכום הצ'ק בתלוש ההפקדה.

שיטה 3 מתוך 6: הפקדה בכספומט

 1. 1
  בקר באחת ממכונות המספר האוטומטיות (כספומטים) של הבנק שלך. חשוב שתבחר את הכספומט של הבנק שלך. רוב הכספומטים יפרשו מזומנים לכל מי שיש לו כרטיס חיוב שמוכן לשלם אגרה. עם זאת, הכספומט יקבל בדרך כלל פיקדונות רק מחברי הבנק.
  • חברי איגוד אשראי שעושים באופן קבוע ניסוחים משותפים במקומות אחרים יצטרכו להשתמש בכספומט מאיגוד האשראי הספציפי שלהם, ולא באיחוד טיוטות משותף.
 2. 2
  התחבר. החלק את כרטיס הכספומט או כרטיס החיוב והזן את מספר הזיהוי האישי שלך (PIN). יתכן שתצטרך לדבר עם מספר בפנים אם אין לך את ה- PIN שלך.
 3. 3
  בחר באיזה חשבון להפקיד. בחר "הפקדה" ולאחר מכן את החשבון שאליו אתה רוצה שההפקדה תועבר. לאחר מכן תהיה לכם הבחירה בין מזומן לצ'ק. בחר "בדוק".
 4. 4
  הכנס את הצ'ק. וודא שהצ'ק קריא ואשר אותו. המכונה אמורה לומר לך כיצד להכניס את הבדיקה עם הפנים כלפי מטה או עם הפנים כלפי מטה. עקוב אחר ההוראות והכנס את ההמחאה שלך לחריץ. הכספומט יסרוק את הצ'ק ויבקש ממך לאשר מידע, כגון הסכום, מספר החשבון ומידע אחר.
 5. 5
  השלם כל עסקאות אחרות. הכספומט אמור לספק לך את היתרה הנוכחית שלך ולשאול אם ברצונך לבצע עסקאות נוספות. אתה יכול להפקיד מזומן, למשוך מזומן או להדפיס קבלה.

שיטה 4 מתוך 6: הפקדה באפליקציה לנייד

 1. 1
  הורד אפליקציית הפקדה לנייד. בדוק אם הבנק שלך כולל אפליקציית הפקדה ניידת לטאבלט או לטלפון החכם שלך. צ'ייס, בנק אירופה, סיטיבנק ובנקים אחרים פיתחו אפליקציות למכשירים ניידים שהופכים את הפקדת הצ'ק לפשוטה כמו צילום תמונה. אם אפליקציה זמינה, הורד אותה לטלפון או למכשיר הנייד שלך.
 2. 2
  מאשר את ההמחאה שלך. קרא את כללי הבנק שלך לאישור ההמחאה. כל הבנקים ידרשו את חתימתך. עם זאת, בנקים מסוימים ידרשו גם להוסיף את מספר החשבון שלך ומידע אחר. תוכל למצוא את כללי הבנק שלך באופן מקוון או על ידי התקשרות.
 3. 3
  צלמו את הצ'ק. פתח את האפליקציה ובחר הפקדות. לאחר מכן יינתנו לך האפשרויות המסומנות "חזית המחאה" ו- "גב המחאה". השתמש באפשרויות אלה כדי לצלם את החלק הקדמי והאחורי של הצ'ק שאושר.
 4. 4
  הפקיד את הצ'ק שלך. הפנה את הכספים לחשבון המתאים, כגון המחאה או החיסכון שלך. מלא את כמות הצ'ק באמצעות האפליקציה, ואשר שכל המידע נכון במסך האישור. אם כן, לחץ על "הגש" או "הפקדת המחאה זו".
  • אתה אמור לקבל טקסט או דוא"ל לאחר שההמחאה הופקדה.
 5. 5
  בטל את הצ'ק. לאחר שההמחאה שלך הופקדה, כתוב על הצ'ק "מעובד" או "בטל". עליך לשמור על ההמחאה המבוטלת למשך חודשיים, אם כי הבנק שלך עשוי לקבוע משך זמן שונה.
בדיוק כפי שהיית עושה בבנק
אם אתה מבקר באיחוד האשראי שלך, מלא את תלוש הפקדה, בדיוק כפי שהיית עושה בבנק.

שיטה 5 מתוך 6: שימוש בפיקדון מקוון

 1. 1
  בדוק אם הבנק שלך מציע הפקדה מקוונת. בקר באתר הבנק שלך כדי לבדוק. רוב הבנקים הלאומיים מציעים בנקאות מקוונת, אם כי בנקים מקומיים עשויים שלא. בנקים מסוימים עשויים לדרוש שתעבור בדיקת אשראי לפני שהם יאפשרו לך להירשם.
 2. 2
  מאשר את ההמחאה שלך. יהיה עליך לחתום את שמך באחד הקווים האפורים בגב הצ'ק. הבנק שלך עשוי לדרוש גם מידע אחר, אז בדוק באינטרנט. לדוגמה, ייתכן שיהיה עליך לכלול את מספר חשבון הבנק שלך או מספר חבר.
 3. 3
  הפנה את הכספים שלך לחשבון המתאים. בקר באתר הבנק שלך והיכנס לחשבונך. עבור לאזור הפיקדון המקוון של האתר, אשר נמצא לעתים קרובות תחת כלי חשבון. בחר את החשבון שאליו ברצונך להפקיד את הצ'ק שלך (כלומר, חשבון החיסכון או ההמחאה שלך).
 4. 4
  סרוק את שני צידי הצ'ק. יהיה עליך לבחור סורק. מכיוון שבדרך כלל רק סורק אחד מחובר למחשב שלך, זה לא אמור להיות קשה. על התוכנה של הבנק להתחיל את הסריקה מכיוון שהיא מנחה אותך בתהליך. יהיה עליך לסרוק גם את החלק הקדמי וגם את החלק האחורי של ההמחאה.
 5. 5
  הקלד את הסכום במידת הצורך. בנקים מסוימים ידרשו להזין את הסכום באופן ידני. וודא שהסכום שאתה מקליד הוא הסכום שעל פני הצ'ק.
 6. 6
  הגש את ההפקדה שלך. על הבנק לבדוק את הגשתך ולהפקיד את הכסף באופן מיידי או ביום העסקים הבא. פנה לבנק שלך בכמה זמן זה לוקח.
  • תלוי בבנק שלך, ייתכן שתקבל דוא"ל אישור. אם לא, אתה יכול פשוט להיכנס לחשבונך ולראות אם הכסף הופקד.
אך התהליך יעבור מהר יותר אם תמלא את תלוש ההפקדה מבעוד מועד
אתה יכול גם לבקש תלוש פיקדון מהטלר, אך התהליך יעבור מהר יותר אם תמלא את תלוש ההפקדה מבעוד מועד.

שיטה 6 מתוך 6: שליחת המחאה

 1. 1
  מצא את כתובת הדואר. התקשר לבנק ושאל. מצא את מספר החיוג בכרטיס הבנק שלך ושוחח עם נציג כדי להבין לאן לשלוח את הצ'ק.
  • לבנק אירופה, למשל, יש כתובות שונות, תלוי אם אתה שולח את הצ'ק בדואר רגיל או שולח אותו בן לילה או על ידי FedEx.
 2. 2
  מאשר את ההמחאה שלך. חתום על גב הצ'ק. תלוי בבנק שלך, ייתכן שיהיה עליך לכלול מידע אחר, כגון מספר החשבון שלך. אשר איזה מידע עליך לכלול בבנק.
  • יתכן שתצטרך למלא תלוש פיקדון. תלושי פיקדון צריכים להגיע עם הצ'קים שלך, אז הסתכל בחלק האחורי של פנקס הצ'קים שלך.
 3. 3
  שלח את ההמחאה שלך שאושרה. כלול את הצ'ק ואת תלוש ההפקדה, במידת הצורך. תלוי בבנק שלך, ייתכן שתצטרך לכלול גם צילום של תעודת הזהות שלך.
  • זכור לעולם לא לשלוח מזומן בדואר. במקום זאת, הפקד מזומנים דרך כספומט או על ידי ביקור בבנק שלך.

שאלות ותשובות

 • האם ניתן להפקיד צ'ק באמצעות בנקאות מקוונת?
  לבנקים מסוימים יש אפליקציה שתוכלו להוריד בסמארטפון שתאפשר לכם לצלם את הצ'ק ואז היא תפקיד אותה.
 • כיצד אוכל להפקיד צ'ק מבלי להפיל אותו בתיבת סימון?
  אתה יכול להעלות אותו עד דלפק הקבלה, ולבקש מגידול בנק שיעבד אותו עבורך. ניתן גם להשיג את אפליקציית הבנק בטלפון ולהפקיד את הצ'ק בצורה זו.
 • איזה מידע מהמחאה אני כותב בתלוש פיקדון?
  שמך ומספר החשבון שלך, התאריך וסכום הצ'ק.
 • האם אוכל לשלוח צ'ק לבנק להפקדה?
  כן. כלול תלוש פיקדון מלא או - בהעדר זה - מכתב המציין את רצונך להפקיד את הצ'ק. כלול את שמך, כתובת ומספר חשבון הבנק שלך.
 • האם אוכל להפקיד מזומן למכונת קופה להפקדה בחשבון החיסכון שלי?
  ברוב המקרים כן.
 • האם מישהו יכול להפקיד צ'ק לחשבוני?
  כן, אם הוא / היא יודעים את מספר החשבון שלך ואם המחאה מתבצעת לך, או שאישרת את ההמחאה.
 • האם אוכל להפקיד את הצ'ק שלי בכל סניף בנק?
  כן.
 • האם אוכל לפדות את המחאת RBC שלי ב- Northern Credit Union?
  דבר עם איגוד האשראי. רק הם יכולים לענות על איזה צ'ק שיקבלו.
 • איך אשלם באמצעות צ'ק באינטרנט?
  לעתים קרובות יש לחברות אפליקציה בה תוכלו לצלם תמונה של הצ'ק והיא תעבור משם.
 • האם מישהו שאני סומך עליו יכול להפקיד צ'ק בחשבוני מבלי להשתמש בכרטיס החיוב שלי?
  כן. מאשר את ההמחאה לאדם. הוא יכול לקחת את הצ'ק לבנק שלך ולמלא תלוש הפקדה באמצעות מספר חשבונך.

תגובות (4)

 • isaiahbartolett
  זה מאוד מועיל.
 • uhahn
  הצעד היה רשום עם הוראות מפורטות אשר ענו על שאלתי שלא נשאלה.
 • qconn
  כיצד להפקיד את הצ'ק במכונת הפקדת הצ'ק עזר.
 • matteo50
  מעולם לא עשיתי זאת בעבר, וקצת דאגתי לטעות. תודה לך על המידע. זה היה ממש מועיל. לא תמיד יש לנו מישהו שייתן לנו עצות או יסביר איך לעשות דברים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail