כיצד לחפש רשומות ציבוריות (אירופה)?

במרכז הארצי לבתי משפט במדינה יש רשימת רשומות של בתי משפט ציבוריים הזמינים בכל מדינה ומחוז
במרכז הארצי לבתי משפט במדינה יש רשימת רשומות של בתי משפט ציבוריים הזמינים בכל מדינה ומחוז, כמו גם מידע מפורט על אופן הגישה לאותם רשומות.

מחקר על רשומות ציבוריות נדרש זמן רב ומאמץ רב, אם לא כסף כדי ליצור עותקים קשיחים של המסמכים שהיית זקוק להם. עם זאת, הודות לאינטרנט, רשומות ציבוריות רבות ניתן למצוא באינטרנט בחינם אם אתה יודע לאן לחפש. סוכנויות ממשלתיות מסוימות עשויות לגבות תשלום עבור ביצוע חיפוש עבורכם, או לצורך יצירת עותקים קשיחים.

שיטה 1 מתוך 5: חקר ההיסטוריה המשפחתית

 1. 1
  מצא רשומות חיוניות מכל מדינה וטריטוריה של ארה"ב. אם אתם מחפשים רשומות חיוניות כגון תעודות לידה או פטירה, במרכז הלאומי לסטטיסטיקה של בריאות יש רשימה עם קישורים המפרטים כיצד להשיג רשומות אלה בכל מדינה וטריטוריה של ארה"ב.
  • עמודים אלה כוללים גם מידע כיצד לקבל תעודות נישואין או גירושין. עליכם להחזיק במידע רב ככל האפשר על האדם או האנשים הרשומים ברשומה כדי שניתן יהיה למצוא אותו. לדוגמא, אם אתם מחפשים תעודת נישואין, עליכם לקבל את שמותיהם המלאים של החתן והכלה, תאריך הנישואין והמחוז בו נערכה החתונה.
  • ייתכן שתחויב בתשלום אם ברצונך להעתיק את הרשומה. לדוגמא, אלבמה גובה 11 אירו עבור עותק של תעודת לידה, פטירה, נישואין או גירושין. אם אתה רוצה עותק מאושר, ייתכן שתצטרך לשלם קצת יותר.
  • עבור מדינות רבות, ייתכן שתוכלו להזמין עותקים באופן מקוון דרך רשת VitalChek תמורת תשלום נוסף.
  • העמלות בדרך כלל אינן ניתנות להחזר, מה שאומר שאם אתה משלם עבור חיפוש רשומות ולא נמצא שום רשומה עבור המידע שאתה מספק, לא תקבל את הכסף שלך בחזרה.
  • ניתן למצוא רישומי מוות גם על ידי חיפוש במדד המוות של הביטוח הלאומי, בו רושמים דיגיטליות של מקרי מוות משנת 1935 ועד 2014
 2. 2
  עקוב אחר נתוני מפקד האוכלוסין. אם אינך בטוח היכן לחפש רשומות חיוניות, מידע שנאסף במפקד עשוי לעזור. אתה יכול גם להשתמש במידע המפקד לנתונים דמוגרפיים רחבים יותר על אזור.
  • פרויקט המפקד של USGenWeb מציג רישומי מפקד דיגיטציה. חיפוש רשומות אלו עשוי לעזור לך לקבוע היכן ומתי נולד וחי אב קדמון.
  • ל- Ancestry.com רשומות מפקד דיגיטליות, בהן תוכלו לחפש באתר זה בתנאי שתשלמו את דמי המנוי בכדי לגשת לשירותיהן. אתה יכול גם לגשת לאותו מידע בחינם אם אתה מבקר במתקן לארכיון לאומי באופן אישי.
 3. 3
  עיין בארכיונים הלאומיים. הארכיונים כוללים מידע על אנשים, מקומות ואירועים בהיסטוריה של ארה"ב, וכן מדריכים לחקר הרשומות שלהם באופן מקוון וגם באופן אישי.
  • לדוגמה, נניח שאתה עושה מחקר גנאלוגי באי אליס, אתה יכול להשתמש בארכיונים כדי למצוא מפקד היסטורי ורשומות הגירה. הארכיון הלאומי מחזיק גם בתיעוד של כל המסמכים המעבירים אדמות ציבוריות בבעלות ממשלת ארה"ב לבעלות פרטית.
  • אתה יכול גם להשתמש בארכיון הלאומי כדי לערוך מחקר של רשומות צבאיות, כולל שרטוטים צבאיים ותוכניות אדריכליות, תיעוד של קרבות ומלחמות ספציפיים ותיעוד שירות אחר.
 4. 4
  לחפור בארכיוני המדינה. ניתן למצוא מידע ספציפי יותר על עיר או מחוז מסוים באמצעות חיפוש בארכיוני הספרייה של אותה מדינה. הארכיון הלאומי מנהל רשימת פרטי קשר ומיקומים עבור מתקן הארכיון של כל מדינה.
 5. 5
  אתר הספדים. מספר אתרים כגון Legacy.com מוקדשים לאינדקס הספדים ואנדרטאות ציבוריות למותם של ארה"ב.
  • כל המדינות וערים מסוימות כגון שיקגו מקיימות אינדקסי מוות, שבהם תוכלו גם להשתמש כדי למצוא מודעות אבל או מידע על מוות.
אם אינך בטוח היכן לחפש רשומות חיוניות
אם אינך בטוח היכן לחפש רשומות חיוניות, מידע שנאסף במפקד עשוי לעזור.

שיטה 2 מתוך 5: חקר הפסיקה ותחנות עגינה

 1. 1
  השתמש ב- PACER לצורך חוות דעת של בתי משפט פדרליים, תיקי תיקים ותיקים. כל רישומי בית המשפט הם רישומים ציבוריים, ומערכת בתי המשפט בארה"ב מקיימת את מערכת הגישה הציבורית לרשומות אלקטרוניות של בית המשפט (PACER), בה תוכלו להשתמש כדי למצוא תיקי תיקים מכל תיק בית משפט פדרלי משנת 1999 ועד היום.
  • ניתן למצוא רישומי בית משפט גם על ידי ביקור במשרד הפקיד בבית המשפט בו הוגש התיק.
  • רישומי בתי משפט היסטוריים מועברים לארכיון הלאומי וניתן לחקור אותם שם.
  • אם אתה ניגש למסמך באמצעות PACER, תחויב בתשלום של 10 סנט לדף.
  • מערכת השקעים של בית המשפט העליון נשמרת בנפרד. באתר בית המשפט העליון ניתן לגשת לתקצירים ולמסמכי מקרה אחרים, חוות דעת של בית המשפט, ותמלילים או קבצי שמע של טיעונים בעל פה.
 2. 2
  אתר רשומות של בתי משפט ממלכתיים. רשומות של בתי משפט במדינה זמינות באופן מקוון בדרגות שונות, אך בדרך כלל תצטרך לנסוע למשרד הפקיד בבית המשפט המחוזי שם הוגש התיק כדי לקבל עותקים של מסמכים ספציפיים הקשורים לתיק.
  • במרכז הארצי לבתי משפט במדינה יש רשימת רשומות של בתי משפט ציבוריים הזמינים בכל מדינה ומחוז, כמו גם מידע מפורט על אופן הגישה לאותם רשומות.
  • בחלק מהמחוזות יש מאגרי מידע מלאים מקוונים וכן מערכת התראות אם ברצונך לעדכן באופן שוטף את סטטוס התיק המתמשך.
 3. 3
  מצא חוות דעת ברמה גבוהה יותר ממדינה ופדרלית באמצעות google scholar. שירות זה הוא חופשי לשימוש ומוסיף אינדקס של חוות דעת בית המשפט העליון בארה"ב משנת 1791, מחוזות פדרליים ובית משפט לערעורים משנת 1923, וחוות דעת של ערעור ובית משפט עליון משנת 1950.
  • אתה יכול למצוא מקרים המשתמשים בחיפושים בשפות טבעיות, אם כי אתה תמצא את הדעה לבדה בלבד. Google Scholar אינו מספק שום היסטוריה של המקרה, חוקים, ציטוטים או הערות.
רשומות ציבוריות רבות ניתן למצוא באינטרנט בחינם אם אתה יודע לאן לחפש
עם זאת, הודות לאינטרנט, רשומות ציבוריות רבות ניתן למצוא באינטרנט בחינם אם אתה יודע לאן לחפש.

שיטה 3 מתוך 5: חקר רשומות ממשלתיות

 1. 1
  עיין בחוקים הפדרליים ובהיסטוריה של החקיקה. אתה יכול להשתמש ב- Congress.gov כדי למצוא תמלילי טקסט מדיונים ודיונים בקונגרס על הצעות חוק, כמו גם גרסאות שונות של בית וסנאט לחקיקה.
  • ברגע שאתה נמצא באתר, אתה יכול לחפש בחקיקה הנוכחית, בכל החקיקה או במקורות אחרים, כגון רישום דוחות הוועדה בקונגרס.
  • אתה יכול גם להשתמש ב- Congress.gov כדי לחפש חברי קונגרס, לגשת לרשומות ההצבעה ולבדוק את לוח השנה והפעילויות של שני בתי הקונגרס.
 2. 2
  מצא רשומות ממשלתיות ממלכתיות. חוקי השמש הממלכתיים מחייבים לפרסם רישומי חקיקה מסוימים של המדינה ומסמכים ממשלתיים. רבים ממסמכים אלה זמינים באופן מקוון, אם כי הזמינות תשתנה ממדינה למדינה.
  • חיפוש שם המדינה ו"השמש "אמור לעזור לך למצוא את חוק המדינה כדי שתוכל ללמוד אילו סוגים של רשומות וישיבות ממשלתיים זמינים לציבור.
  • ממשלת המדינה או אתר המחוקקים של המדינה עשויים לכלול קישורים לקוד המדינה הנוכחי וכן לחוקת המדינה.
 3. 3
  בדוק את ההוצאות הממשלתיות. מאז המעבר לחוק אחריות ושקיפות במימון הפדרלי בשנת 2006, רשומות ההוצאות הפדרליות פתוחות לציבור באתר EuropeSpending.gov.
  • החוק מחייב שכל חוזה פדרלי, מענק, הלוואה או סיוע כספי אחר בסך של יותר מ- 18700 אירו יירשם באתר נגיש לציבור ובחיפוש מלא.
  • למרות שאתה יכול למצוא סכומי חוזה או הלוואה, רוב החוזה או מסמכי ההלוואה אינם רשומות ציבוריות מכיוון שהם מכילים סודות מסחריים או מידע קנייני אחר.
  • במדינות רבות יש תוכניות שקיפות פיננסיות הדומות לחוק הפדרלי. חיפוש שם המדינה ו"שקיפות פיננסית "בדרך כלל יביא אותך לאתר התוכנית.

שיטה 4 מתוך 5: חקר אנשים ורכוש

 1. 1
  חפש רישומים פליליים. בדרך כלל תצטרך לפנות ישירות למשרדי המדינה או המחוז כדי לקבל את הרישום הפלילי של האדם. יתכן שתצטרך לשלם דמי חיפוש עבור שירות זה.
  • ל- Peoplesmart.com יש רשימה כיצד ליצור קשר עם כל סוכנות משפט פלילית של המדינה והמחוז, כמו גם אגרות ודרישות אחרות לחיפוש רשומות.
  • תוכל גם למצוא מידע על חקירות FBI ומסמכים היסטוריים מתיקי התיקים של הלשכה ותיקי כוח העובדים באתר הכספת של ה- FBI. מסמכים הנסרקים לכספת ניתנים לחיפוש לפי מילת מפתח, או שאתה יכול לגלוש במסד הנתונים לפי נושאים.
 2. 2
  בדוק ברישום עברייני מין. אנשים שהורשעו בעבירות מין מסוימות נדרשים להירשם כעברייני מין במרשם הציבורי. ה- FBI מתאם את אתר עבריין המין הלאומי עם משרד המשפטים ומספק קישורים לאתרי הרישום המתוחזקים על ידי כל תחום שיפוט בארה"ב, כולל מדינות, שטחים ושבטי ילידי אירופה.
 3. 3
  אתר אסיר בכלא. אתה יכול להשתמש באתר הלשכה הפדרלית לבתי הסוהר כדי למצוא כל אסיר הכלוא בכלא פדרלי משנת 1982 ועד היום.
  • אם אתה מחפש אסיר בכלא ממלכתי או מחוזי, מצא את האתר עבור מחלקת התיקונים הממלכתית שלך. תוכל למצוא מידע כיצד לבצע בדיקות אסירים בכל מדינה באמצעות אתר PeopleSmart.
 4. 4
  משוך רשומות צבאיות. רשומות צבאיות מאוחסנות זמינות לציבור עבור אנשי שירות ששוחררו לפני 1953. רשומות חדשות יותר נגישות רק לחברי השירות ולבני קרוביהם.
  • רבים מתיקי אנשי הצבא המאוחסנים טרם עברו דיגיטציה ואינם זמינים באופן מקוון, אך באפשרותך לחפש בארכיון הלאומי כדי לאתר את התיק ולהגיש בקשה אליו.
  • על בקשתך לכלול מידע בסיסי כגון השם המלא בו השתמש הוותיק בעת שירותו, מספר הביטוח הלאומי שלו ותאריכי השירות.
  • תוכל גם להשתמש ב- "Buddy Finder" ב- Military.com כדי למצוא חבר שירות אם יש לך שם משפחה או כתובת דוא"ל. למרות שהוא מיועד לאנשי צבא, אינך צריך להיות חבר בכוחות המזוינים כדי להשתמש בשירות זה. אתה יכול להצטרף לאתר בחינם כדי לגשת לפונקציות החיפוש שלו.
 5. 5
  חפש רשומות של כותרת נכס. הזן כתובת רחוב באתר אינטרנט כגון Propertyshark.com כדי למצוא רשומות ציבוריות המשויכות לאותו נכס, כולל פרטי בעלות, שיעבודים למס ונתוני יעוד.
  • בדרך כלל עליך להירשם לחשבון בחינם כדי להשתמש בשירותים אלה, ולא תהיה לך גישה מלאה למידע על נכסים מבלי לשדרג למנוי בתשלום במקומות מסוימים.
  • אתה יכול גם לחפש במעשי נכס ומידע מס באופן אישי במשרד רשם המחוזות ובמשרד שומה המחוז שבו נמצא הנכס.
 6. 6
  מצא רישומי קניין רוחני. זכויות יוצרים, פטנטים וסימני מסחר פדרליים הם כל הרשומות הציבוריות שניתן לחפש ברשת.
  • ב- Copyright.gov תוכלו למצוא מסמכי רישום לכל זכויות היוצרים הרשומים החל מה -1 בינואר 1978 ועד היום, כולל כל החידושים ומסמכים מוקלטים אחרים כגון רישיונות או העברות בזכויות יוצרים. רשומות מלפני 1978 זמינות בקטלוג הכרטיסים הפיזיים במשרד זכויות היוצרים.
  • אתה יכול להשתמש במאגר הטקסט המלא של משרד הפטנטים והסימנים המסחריים האמריקני כדי לחפש פטנטים שתועדו משנת 1976 ועד היום. פטנטים שתועדו לפני שנת 1976 זמינים בטופס PDF בלבד, אך ניתן לחפש בהם גם באופן מקוון אם יש לך מספר פטנט ספציפי או קוד סיווג.
  • באפשרותך לחפש את הסימנים המסחריים הפדרליים במסד הנתונים של USPTO באמצעות מערכת החיפוש האלקטרוני של סימנים מסחריים (TESS). המאגר כולל טקסט ותמונות של סימנים רשומים וממתינים וכן יישומים נטושים.
הארכיון הלאומי מחזיק גם בתיעוד של כל המסמכים המעבירים אדמות ציבוריות שבבעלות ממשלת ארה"ב לבעלות פרטית
הארכיון הלאומי מחזיק גם בתיעוד של כל המסמכים המעבירים אדמות ציבוריות שבבעלות ממשלת ארה"ב לבעלות פרטית.

שיטה 5 מתוך 5: חקר עסקים ורישיונות

 1. 1
  מצא מידע על רישום עסק וארגון. מידע על תאגידים או חברות בערבון מוגבל ניתן למצוא על ידי חיפוש באתר מזכירת המדינה במדינה בה הוקם העסק.
  • מסמכים זמינים עשויים לכלול מידע ליצירת קשר עם מנהלי החברה, מסמכי הקמה או תיקון, ודוחות שנתיים נדרשים או הגשות אחרות.
 2. 2
  בדוק רישיונות עסק מסוימים. אם המדינה דורשת מעסק שיהיה לו רישיונות מסוימים להפעלה, אתה יכול לבדוק עם המחלקה שמנפיקה רישיון זה כדי למצוא את מעמד הרישוי של עסק מסוים.
  • לדוגמה, אתה יכול לחפש סטטוס או מידע ליצירת קשר באופן מקוון עבור בעל רישיון למשקאות אלכוהוליים על ידי חיפוש אתר האינטרנט של משרד בקרת המשקאות האלכוהוליים במדינתך.
  • בנוסף למציאת מידע על בעל רישיון מסוים, אתרים אלה מספקים מידע בנוגע לנדרש לקבלת הרישיון, כמה זמן הוא נשאר בתוקף ומה בעלי רישיון רשאים לעשות.
 3. 3
  בדוק את מצב הרישיונות המקצועיים. אם אתה מעוניין בתיעוד של מישהו שנדרש לשאת רישיון ממלכתי, כגון רופא או עורך דין, אתה יכול בדרך כלל לברר פרטים על רישוי הרישוי והמשמעת שלהם באתר עבור מועצת הרישוי של המדינה.
  • לדוגמה, אתה יכול למצוא רופאים מורשים באינטרנט באמצעות AMA DoctorFinder. אתה יכול גם לחפש באתר את המועצה הרפואית של כל מדינה. רישומי המועצה הרפואית הממלכתית יכללו מידע מפורט אודות מצב רישיון הרופא ההוא והיו לה תלונות מקצועיות או משמעת.
  • לחיפוש רישיונות עורכי דין, בדוק עם לשכת עורכי הדין המדינתית היכן מורשה עורך הדין. בחלק מהמדינות ניתן למצוא מידע זה באתר בית המשפט העליון של המדינה. רישום עורכי הדין יכלול כל רישום ציבורי של פעולות משמעת או מנהלה הקשורות לאותו עורך דין.

תגובות (1)

 • arthurlloyd
  למדתי יותר מהעמוד הראשון שלך מאשר משלושה אתרים אחרים. תודה; שווה לרשום הערות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail