איך לקנות יורו?

אתה יכול גם לקנות יורו ברוב הבנקים הגדולים בבריטניה
אתה יכול גם לקנות יורו ברוב הבנקים הגדולים בבריטניה, קנדה, אוסטרליה וארה"ב. זה שימושי אם אתה רוצה להחזיק בארנק שלך כמות קטנה של מטבע אירופי כשאתה יורד מהמטוס.

מתכננים חופשה לאיחוד האירופי? כבר באירופה ותקוע במטבע של מדינת ביתך? אל דאגה - ישנן דרכים רבות ושונות לרכוש אירו. זה נכון בין אם אתה נמצא בגוש האירו (הקבוצה של 19 המדינות המשתמשות ביורו) ובין אם לאו, כך שזה אפילו לא משנה אם כבר עזבת או לא!

שיטה 1 מתוך 2: באופן אישי

 1. 1
  בקר בבנק במדינת היעד שלך. אם כבר נסעתם לגוש האירו, יש לכם מזל - בדרך כלל לא קשה לשים יד על יורו. לדוגמא, מרבית הבנקים באירופה ימכרו אירו למי שאינו אזרח בתעריפים סבירים ביותר. החשוב מכל, ברוב הבנקים בערים הגדולות באירופה יהיו לפחות כמה אנשי צוות הדוברים אנגלית. אם לא נעים לך לבקש דובר אנגלית במבוכה, אתה תמיד יכול להשתמש בכספומט (ראה מידע נוסף להלן).
  • שערי החליפין בבנקים באירופה נוטים להיות די טובים. בנקים רבים לא יגבו עמלת עסקה עבור השירות (אם כי חלקם גובים זאת).
  • שים לב ששעות הפעילות של הבנקים באירופה יכולות להיות שונות מאלה שבחו"ל. חגי בנקאות ישתנו גם ממדינה למדינה. במידת האפשר, בדוק מתי הבנק פתוח באופן מקוון לפני ביצוע הנסיעה.
 2. 2
  לחלופין, בקר בבנק במדינתך. אתה יכול גם לקנות יורו ברוב הבנקים הגדולים בבריטניה, קנדה, אוסטרליה וארה"ב. זה שימושי אם אתה רוצה להחזיק בארנק שלך כמות קטנה של מטבע אירופי כשאתה יורד מהמטוס. מדריכי מטיילים מסוימים ממליצים על כך בחום. אולם אחרים מעדיפים לקנות אירו באירופה כדי למנוע את הסיכון לנסוע בכמויות גדולות של מטבע.
  • העמלות בבנקים בעולם דובר האנגלית עשויות להשתנות ממקום למקום ובהתאם לשאלה אם יש לך חשבון או לא. מבחינה אנקדוטית, אמרו כי בנקים אירופיים מחליפים שערים פחות יורו ליורו מאשר עמיתיהם באירופה.
 3. 3
  נסה בנק דואר. תאמינו או לא, בסניפי דואר אירופיים רבים (במיוחד בערים הגדולות) יהיו "מיני בנקים" קטנים, אשר יוכלו לשנות את כספכם מהמטבע של ארצכם לארץ. לא בכל סניפי הדואר יהיו מיני-בנקים אלה, אך לטענת אלה יש שערי החליפין הטובים ביותר שיש.
  • אפילו בחלק מסניפי הדואר בעולם דובר האנגלית יהיו בנקים קטנים או לשכות חליפין להחלפת המטבע שלך. זה בשום פנים ואופן לא מובטח, אז בדוק באינטרנט או בטלפון לפני הביקור במידת האפשר.
 4. 4
  בקר בשדה תעופה בינלאומי. מכיוון ששדות תעופה סואנים מארחים אלפי (לפעמים מיליוני) נוסעים מרחבי העולם מדי יום, לרוב יהיו להם דוכני המרת מט"ח וקיוסקים משלהם. כל אלה ישמחו להמיר את המזומנים שלכם ליורו - בין אם אתם במדינתכם ובין אם בגוש האירו.
  • כדאי להימנע מאופציה זו אם עומדות בפניך אפשרויות אחרות. אמנם חילופי שדות תעופה נוחים, אך על פי מקורות מסוימים, לעתים קרובות יש להם כמה משערי החליפין הפחות נוחים.
  • שים לב שלשדות תעופה שאינם זוכים לתנועה בינלאומית רבה (כמו שדות תעופה אזוריים קטנים יותר) לא תהיה מרכזיה משלהם.
 5. 5
  בקר בשירות המרת מטבע. בחלק מהערים הגדולות ומקומות התיירות יהיו המרת מטבעות בנפרד לחלוטין מבנקים, סניפי דואר, שדות תעופה וכו '. אלה יכולים לנוע בין קיוסקים קטנים למיקומי לבנים ומרגמות דמויי בנק, תלוי איפה אתה נמצא. שירות המרת המטבע הידוע ביותר עבור רוב האירופאים הוא Travelex, אך יתכן שתוכל למצוא שערי מטבע אחרים (הנקראים גם bureaus de change) במקומות הבאים:
  • בשעת רכזות תחבורה מרכזיות (שדות תעופה, תחנות רכבת, וכו ')
  • סמוך ליעדי תיירות / ציוני דרך
  • ליד מלונות, אתרי נופש וכו '.
  • בקרבת אזורים מסחריים (שווקים, קניונים וכו ')
  • אם עדיין לא עזבת לאירופה, נסה להשתמש במקום החנות של Travelex כאן כדי למצוא המרת מט"ח בקרבתך.
 6. 6
  נסה כספומט אירופי. חשוב לציין כי רוב הכספומטים באירופה - אלה בבנקים ואת אלה במקום אחר - ייאפשרו לך לקנות הורו באמצעות חיוב שלך חשבון עובר ושב. זו יכולה להיות אפשרות נוחה במיוחד מכיוון שיש ככל הנראה מאות כספומטים בכל עיר אירופית גדולה. בנוסף, מרבית הכספומטים יפעלו במגוון שפות כולל אנגלית.
  • בכספומטים, העמלות שתגבה עשויות להשתנות מאוד בהתאם לבנק בו אתה משתמש. בנקים מסוימים עשויים לגבות עמלת "עסקה זרה" בנוסף לדמי הכספומט הסטנדרטיים, מה שעלול לייקר את השימוש בכספומטים. לפיכך, בדרך כלל הזול ביותר לבצע כמה משיכות גדולות, ולא הרבה קטנות.
  • אם בכוונתך להשתמש בכספומטים באירופה, הודע לבנק שלך במדינתך לפני שתעזוב. אם לא, הבנק שלך עשוי לפרש את העסקאות הפיננסיות באירופה כפעילות מרמה או גניבת זהות.
לחץ כאן לממיר מטבע שימושי שיכול לעזור לך לקבוע בדיוק כמה אירו אתה יכול לקנות
לחץ כאן לממיר מטבע שימושי שיכול לעזור לך לקבוע בדיוק כמה אירו אתה יכול לקנות.

שיטה 2 מתוך 2: מהבית

 1. 1
  השתמש באתר המרת מטבע. מתכננים את הטיול באירופה מבעוד מועד? אם נותר לך מספיק זמן לפני הנסיעה שלך כדי להיות מסוגל לקבל דואר, ייתכן שתוכל להזמין אירו באופן מקוון. זהו תהליך קל - פשוט היכנס לאתר מרכזי להמרת מטבעות (כמו למשל, travelex.com ו- foreignmoney.com), עקוב אחר ההנחיות לביצוע ההזמנה שלך וספק מידע נאות על התשלום.
  • באמצעות אפשרות זו, בדרך כלל תוכלו לבחור להעביר את היורו לביתכם. אתרים מסוימים מציעים אפילו משלוח חינם בהזמנות מעל ערך מסוים. בדרך כלל אתה יכול גם לאסוף את ההזמנה שלך במקום המרת מטבע.
 2. 2
  בדוק באתרי המרת המטבע העיקריים לגבי אפשרויות להזמנת טלפון. מרבית השירותים המאפשרים לכם להזמין יורו באופן מקוון יעניקו לכם גם אפשרות להזמין דרך הטלפון. זה נכון הן עבור אתרי חילופי מרכזיים גדולים כמו Travelex.com והן עבור מרכזיות מקומיות או אזוריות קטנות יותר. במקרה האחרון, אפשרויות הקשר יכולות להשתנות ממיקום למיקום.
  • ליצירת קשר עם Travelex בטלפון חייגו 516-300-1622.
 3. 3
  הזמינו את היורו מבנק או מחליפין. בנוסף לאתר Travelex ואתרי המרת מט"ח אחרים, אתה יכול בדרך כלל להזמין מטבע חוץ מהבנק שלך. תלוי בבנק שלך, ייתכן שתוכל לבצע הזמנה זו באופן מקוון או דרך הטלפון. בשני המקרים, התהליך הבסיסי זהה: אתה יוצר קשר עם הבנק, מבצע את ההזמנה והמטבע מועבר לביתך. הקפד לתת זמן ליורו להגיע לפני שעליך לצאת לטיול שלך.
  • אם הזמן קצר, ייתכן שתוכל לאסוף את היורו באופן אישי זמן קצר לאחר ביצוע ההזמנה.
עדיף לקנות אירו כאשר המטבע של מדינת ביתך חזק יחסית ליורו
באופן כללי: עדיף לקנות אירו כאשר המטבע של מדינת ביתך חזק יחסית ליורו.

דברים שיש לזכור

 1. 1
  יש לזכור כי כל השיטות יגבו תשלום. כמעט כל מיקום שמאפשר לכם לקנות יורו יגבה מכם עמלה קטנה לשם כך. בדרך כלל זה נעשה על ידי לקיחת אחוז "קיצוץ" מהכסף שלך - למשל, המרת מטבע עשויה להעניק לך 90% מערך הכסף שלך ביורו ולשמור על 10% הנותרים. קשה להשיג החלפה "הוגנת" לחלוטין בין המטבע המקורי שלך ליורו, אז תכנן בהתאם.
  • ההימור הטוב ביותר שלך להימנע מסוג זה של עלויות עשוי להיות לבקר בבנק שאתה חבר בו. עם זאת, גם במקרים אלה, עשויים להיות עמלות קלות עבור שינוי המטבע שלך.
 2. 2
  זכרו שהמחיר יושפע משוק המטבעות. ערכי המטבעות בעולם משתנים ללא הרף. תלוי כמה יקר ערך המטבע של מדינת מולדתכם ליורו, אתם עשויים ליהנות משער חליפין נוח או תאלצו להתמודד עם מטבע שלילי. בכללי:
  • עדיף לקנות אירו כאשר המטבע של מדינת ביתך חזק יחסית ליורו. המשמעות היא שכל יחידת מטבע שתוציא תביא לך יותר יורו לטיול שלך.
  • מצד שני, מסיבה הפוכה, לא כדאי לקנות יורו כאשר המטבע שלך חלש בהשוואה ליורו.
  • בקר ב- xe.com לקבלת מבט מהיר על שערי החליפין בין המטבעות החשובים בעולם.
 3. 3
  היזהר מאמני תרמית. מובן מאליו שזה רק חכם לקנות יורו מסוכנויות מורשות ומכובדות עם שמות שאתה סומך עליהם. תשלום טוב יותר של דמי חליפין עדיף תמיד על ביצוע פשע שלא במודע במדינה זרה. אל תקבל הצעה מאדם זר להחליף את כספך ליורו - אתה עלול בסופו של דבר להחליף קצר או עם ארנק מלא במטבע מזויף, וזה פשע חמור.
  • נציבות המסחר בחוזים עתידיים בסחורות האמריקאית מזהירה בנוסף מפני מה שמכונה "מט"ח" (מט"ח). בתוכניות אלה, שוללים משקיעים בלתי מודעים לקנות כמויות גדולות של מטבע חוץ עם הבטחות "תשואות גבוהות יחד עם סיכונים נמוכים." במציאות, אמני ההונאה גונבים את הכסף - ולעתים קרובות יוצאים משם מכיוון שקשה למשטרה לרדוף אחרי עבריינים מעבר לגבולות המדינה.
מובן מאליו שזה רק חכם לקנות יורו מסוכנויות מורשות ומכובדות עם שמות שאתה סומך עליהם
מובן מאליו שזה רק חכם לקנות יורו מסוכנויות מורשות ומכובדות עם שמות שאתה סומך עליהם.

טיפים

 • לחץ כאן לממיר מטבע שימושי שיכול לעזור לך לקבוע בדיוק כמה אירו אתה יכול לקנות.
 • לא בטוח אם תזדקק ליורו לאן שאתה נוסע? לחץ כאן לקבלת מבט מהיר ברשימת 19 המדינות המשתמשות ביורו.
 • זה יכול להיות רעיון טוב שיהיה איתך מעט מהמטבע של מדינת ביתך לאורך כל הטיול שלך. אם, למשל, הבנקים במדינה שבה אתה מבקר שובתים, עדיין יהיה לך כוח קנייה מסוים.
 • שים לב שרוב המרת המטבעות תקנה כל שארית מטבע חוץ שנותרה לאחר הנסיעה שלך (בדרך כלל בשיעור מופחת).

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail