איך להגן על הרעיונות שלך בלי פטנט?

כדי להגן על רעיונותיך ללא פטנט, בדוק אם אתה זכאי להגנה סודית מסחרית מבית המשפט, המכסה קשת רחבה יותר של המצאות מאשר פטנטים כולל תוכניות ותהליכים. במקום שתצטרך להגיש מסמכים כלשהם, תוכל לקבל הגנה על סוד מסחרי פשוט על ידי שמירת המידע שלך. לדוגמא, אתה יכול להגביל כמה אנשים אתה מספר על הרעיון שלך ולאסור שימוש ציבורי ברעיון שלך. אתה יכול גם לגרום לעובדים שלך לחתום על הסכם סודיות ועל השותפים העסקיים שלך לחתום על הסכמי סודיות כאמצעי זהירות נוסף. למידע נוסף ממחברנו המשפטי, כולל כיצד להוכיח כי הרעיון שלך הוא סוד מסחרי, המשך לקרוא!

אם כי אתה יכול להגן מעט על הרעיונות שלך ללא פטנט
כן, אם כי אתה יכול להגן מעט על הרעיונות שלך ללא פטנט, פטנט יהיה הכי טוב לשמור על הזכויות על הרעיון שלך.

חוקת אירופה מאפשרת לממציאים להשיג הגנה על פטנטים על המצאות מדעיות וטכניות. בעל פטנט על המצאה פירושו שממציא יכול להוציא אחרים מביצוע, שימוש או מכירה של המצאה זו לזמן מוגבל. אבל מה אם יש לך רעיון ואתה לא בטוח שקבלת פטנט היא הדרך הנכונה להמשיך? למרבה המזל, קיימות אפשרויות אחרות להגנה על רעיונות והמצאות, כולל החזקת מידע כסוד מסחרי. לעתים קרובות חברות או אנשים בודקים אפשרות זו אם ההמצאה עשויה להיות בעלת השפעה או ערך לטווח הארוך מכיוון שלפטנטים יש חיים סופיים והידע לאחר מכן הופך לנחלת הכלל.

חלק 1 מתוך 3: החלטה כיצד להגן בצורה הטובה ביותר על הרעיון שלך

 1. 1
  זהה את נושא הרעיון שלך. לא כל רעיון ניתן להגנה על פי החוק, ועליך לדעת בדיוק על מה אתה מנסה להגן לפני שתחליט כיצד להמשיך. לדוגמא, האם הרעיון שלך הוא לפתוח חנות סופגניות? הרעיון הזה לא יהיה ניתן להגנה על פי החוק, אם כי אתה בהחלט יכול לנקוט בצעדים כדי לשמור אותו בסוד מפני המתחרים שלך על ידי כך שלא תספר לאף אחד על התוכניות שלך. מצד שני, האם הרעיון שלך הוא נוסחה ספציפית לציפוי סופגניות מסוג חדש? זה סוג הרעיון שניתן להגן עליו על פי החוק.
 2. 2
  קבע עד כמה אתה צריך להגן על הרעיון שלך. האם אתה מתכנן לשמור את הרעיון שלך בסוד מכל האחרים בעולם? או, כמו בדוגמת הדובדבן של הסופגניות, האם אתה מקווה לשמור על הסוד רק מהמתחרים העסקיים שלך? האם אתה רוצה שהרעיון שלך יישאר בסוד לנצח, או שזמן מוגבל יתאים לצרכים שלך? אלו שיקולים חשובים בהחלטה איזה סוג של הגנה אתה רוצה לעסוק.
 3. 3
  פטנט על ההמצאה שלך. על פי חוקי הפטנטים בארה"ב, כל אדם ש"ממציא או מגלה כל תהליך חדש ושימושי, מכונה, ייצור או הרכב חומר, או כל שיפור חדש ושימושי בו, רשאי לקבל פטנט. " לא ניתן לרשום פטנטים על רעיונות בלבד: אחת הדרישות לקבלת פטנט היא לספק תיאור מלא ותיאור של התהליך, המכונה וכו 'שביקשו לרשום פטנט.
  • אם המצאתך זכאית להגנת פטנטים, תוכל להגיש בקשה למשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האירופי (PTO).
   • עובד PTO (המכונה בוחן) ישקול את בקשתך כדי לקבוע אם המצאתך חדשה ולא ברורה בהשוואה להמצאות קודמות.
   • אם הבוחן יקבע כי עליכם לקבל פטנט, תהיה לכם הזכות הבלעדית לבצע, להשתמש או למכור את ההמצאה למשך 20 שנה מיום הגשת הבקשה.
   • לאחר מכן תוכל לתבוע אחרים בבית משפט פדרלי בגין הפרת פטנטים אם תגלה שהם עושים שימוש בהמצאת הפטנט שלך ללא רשותך.
  עליך לקבל צורה אחרת של הגנה על סודך המסחרי (כגון בקשת פטנט זמנית) לפני שתחשוף את המידע
  אם חברה אחרת אכן מסרבת לחתום על NDA, עליך לקבל צורה אחרת של הגנה על סודך המסחרי (כגון בקשת פטנט זמנית) לפני שתחשוף את המידע.
 4. 4
  הגש בקשת פטנט זמנית. זהו הגשה הרבה פחות מפורטת עם דמי הגשה נמוכים בהרבה (190 אירו לדצמבר 2014). הבקשה הזמנית טובה עד 12 חודשים, או עד שתגיש בקשה רשמית (או לא זמנית) להחלפתה. בקשה זמנית מאפשרת לך "להחזיק" את תאריך המצאתך בזמן שאתה מחליט אם ברצונך להגיש בקשה רשמית לפטנט.
  • אם בסופו של דבר תגיש בקשה רשמית ויש שאלה כלשהי לגבי מועד ההמצאה (אם הבוחן חושד שמישהו אחר העלה את ההמצאה שלפניך), תאריך ההמצאה "יתייחס חזרה" ליישום הזמני, שעשוי להיות להיות כמו שנה קודם לכן.
  • אינך יכול לחדש בקשה זמנית לאחר תום תקופת 12 החודשים. אם תחליט שלא להמשיך עם בקשת הפטנט הרשמית, הבקשה הזמנית תחשב כ"נטושה "לאחר תקופת 12 החודשים.
 5. 5
  קבע אם הרעיון שלך זכאי להגנה על סוד מסחרי. אם תחליט שההמצאה שלך אינה זכאית להגנת פטנט (או שאתה בוחר שלא להגיש בקשה לפטנט מכל סיבה אחרת), הרעיון או ההמצאה שלך עדיין עשויים להיות מוגנים על פי החוק הסודי המסחרי.
  • סודות מסחריים מכסים קשת רחבה הרבה יותר של המצאות מאשר פטנטים. הם יכולים לכלול נוסחאות, תבניות, אוספים, תוכניות, מכשירים, שיטות, טכניקות ותהליכים.
  • הדוגמה הידועה ביותר לסוד מסחרי היא הנוסחה של קוקה קולה. בתשעים השנים האחרונות קוקה קולה שמרה על הנוסחה שלה בסוד מוחלט. היא מעולם לא רשמה פטנט על הנוסחה שלה, כי המשמעות היא שהנוסחה הייתה מתפרסמת ברבים לאחר מספר שנים. קוקה קולה שומרת על יתרון תחרותי בכך שהיא שומרת את הנוסחה שלה בסוד.
 6. 6
  שקול את היתרונות והחסרונות של הגנת הפטנטים. שני סוגי הקניין הרוחני מספקים יתרונות וחסרונות פוטנציאליים מסוימים, לכן הקפד לשקול את כל המידע לפני שתחליט באיזה מסלול ללכת. היתרונות והחסרונות של פטנטים כוללים:
  • פטנט נותן לך את היכולת להוציא אחרים מביצוע, שימוש או מכירה של המצאתך במשך 20 שנה.
  • כל מי שמבקש להשתמש בהמצאה שלך באותה תקופה חייב לקבל את רשותך, וזה לרוב כולל התקשרות בהסכם רישיון עליו ישלם לך הצד השני. הסיכוי להסכמי רישיון משתלמים עשוי להיות אטרקטיבי מאוד עבור חברות אחרות המעוניינות להתמזג או לרכוש את החברה שלך.
  • תהליך בקשת הפטנט אורך לרוב זמן רב (לרוב מספר שנים).
  • בקשות לפטנטים רבות לעולם אינן מתקבלות.
  • אגרות בקשת הפטנט הן משמעותיות, וסביר להניח שתצטרך לשלם לעורך פטנטים כדי להכין כראוי את בקשתך, שעליה לכלול תיאור מפורט ותרשימים של המצאתך.
  • למעט מעט יוצאים מן הכלל, בקשות לפטנטים נדרשות לפרסום 18 חודשים לאחר הגשתן.
  • לאחר 20 שנה, פג תוקפו של הפטנט, כלומר כל אחד יכול ליצור, להשתמש או למכור את ההמצאה.
 7. 7
  השווה בין היתרונות והחסרונות של ההגנה על סוד מסחרי. ברגע שאתה שוקל את היתרונות או החסרונות הפוטנציאליים של הגנת הפטנטים, חשוב על היתרונות והחסרונות של סודות מסחריים. אלו כוללים:
  • אינך צריך להגיש מסמכים או לשלם כסף בכדי לרכוש הגנה על סוד מסחרי.
  • ההגנה על סודות מסחריים נכנסת לתוקף באופן מיידי, והיא לעולם לא תפוג (אלא אם כן המידע נחשף לציבור).
  • אתה יכול לתבוע עוול בגין ניכוי סודי מסחרי, ואת התביעה הזו ניתן להגיש בבית המשפט הממלכתי, שלעתים קרובות נע מהר יותר מבית המשפט הפדרלי.
  • אין לך זכויות בלעדיות למידע הסודי. אדם אחר יכול לפתח באופן עצמאי את הרעיון או לבצע הנדסה לאחור של המוצר שלך, והם לא יכולים להיות אחראים על פי החוק.
  • אם מאוחר יותר תחליט לרשום פטנט על ההמצאה, עליך להגיש בקשה לפטנט תוך שנה מרגע שהגעת לרעיון המלא. לכן, אינך יכול להחזיק מידע כסוד מסחרי למשך יותר משנה אם אתה מתכוון לרשום אותו בסופו של דבר

חלק 2 מתוך 3: נקיטת אמצעי זהירות

 1. 1
  הגבל את מספר האנשים שיודעים את הסוד. אם תחליט להמשיך בהגנה על סוד מסחרי, עליך להעריך בקפידה כמה אנשים מלבדך כבר מכירים את הסוד, ולהבין כמה נוספים יזדקקו לדעת אותו. ככל שאנשים יותר מכירים את הסוד, כך גדל הסיכוי שאחד או יותר מהם יחשפו אותו לאחרים. וודא גם שמי שכבר יש לו את המידע הסודי (ואת מי שאתה מתכנן לתת לו) יודע את החשיבות של שמירת המידע בסוד.
  כדי להגן על רעיונותיך ללא פטנט
  כדי להגן על רעיונותיך ללא פטנט, בדוק אם אתה זכאי להגנה על סוד מסחרי מבית המשפט, המכסה קשת רחבה יותר של המצאות מאשר פטנטים כולל תוכניות ותהליכים.
 2. 2
  אסור להשתמש בציבור ברעיון שלך. מתן אפשרות לציבור להשתמש או להוסיף לרעיון שלך לפני שתפטר את ההמצאה עשוי למנוע ממך לקבל פטנט, אם בסופו של דבר תחליט ללכת בדרך זו. זה עשוי גם למנוע ממך לטעון שהרעיון הוא סוד מסחרי.
 3. 3
  דרוש הסכמי סודיות בחוזי עבודה. אם העסק שלך כרוך בסוד מסחרי, עליך לדרוש מעובדים חדשים שתהיה להם גישה למידע הסודי לחתום על הסכם סודיות במסגרת חוזה העבודה שלהם. עורך דין יכול לסייע לך בעיצוב השפה הנכונה.
 4. 4
  חתמו על הסכמי סודיות עם שותפים עסקיים. אם תצטרך לחשוף את המידע הסודי המסחרי במהלך דיונים עם חברות אחרות, עליך לדרוש מאותן חברות לחתום על הסכמי אי-גילוי (NDA) לפני הגילוי. חוזים אלה הם סטנדרטיים בעסקים, ובעוד שהחברה האחרת עשויה לבקש לנהל משא ומתן על התנאים, חברות מעטות יסרבו לחתום על הסף. שירותי ה- NDA נוטים לפוג לאחר פרק זמן מסוים, אז וודא שאתה מרגיש בנוח עם זה. שוב, עורך דין יכול לעזור לך בניסוח ה- NDA ועשוי לעזור לך לנהל משא ומתן עליהם עם החברה האחרת.
  • אם חברה אחרת אכן מסרבת לחתום על NDA, עליך לקבל צורה אחרת של הגנה על סודך המסחרי (כגון בקשת פטנט זמנית) לפני שתחשוף את המידע. למרבה הצער, אם אתה חושף את המידע הסודי המסחרי ללא כל הגנה, החברה האחרת יכולה להשתמש במידע זה, ואף עשויה להגיש בקשה לפטנט משלה על מידע זה.
 5. 5
  אבטח מידע סודי מסחרי תחת נעילה ומפתח. זה כולל גם מסמכים כתובים וגם מסמכים שנשמרים אלקטרונית. שמור על אבטחת מסמכים כתובים והגבל את מספר העותקים שניתן ליצור. הגבל את הגישה למסמכים אלקטרוניים לאלה עם אישורי כניסה מתאימים.

חלק 3 מתוך 3: אכיפת זכויותיך הסודיות

 1. 1
  חקר ניכוי אפשרי של סודות מסחריים. אם אתה שומע על מתחרה שנראה כי הוא משתמש במידע הסודי המסחרי שלך, עליך לאסוף מידע רב ככל האפשר על השימוש הזה. אם אחזור אל דובדבן סופגנייה לדוגמא, אם אתה שומע של מתחרת חנות סופגנייה עושה דובדבן חדש, אתה יכול לקנות אחד הסופגניות שלהם לנסות לבצע הנדסה לאחור הדובדבן שלהם כדי לקבוע אם הן נראות באמצעות נוסחה שלך.
  אם תחליט שההמצאה שלך אינה זכאית להגנת פטנט (או שאתה בוחר שלא להגיש בקשה לפטנט מכל סיבה אחרת)
  אם תחליט שההמצאה שלך אינה זכאית להגנת פטנט (או שאתה בוחר שלא להגיש בקשה לפטנט מכל סיבה אחרת), הרעיון או ההמצאה שלך עדיין עשויים להיות מוגנים על פי החוק הסודי המסחרי.
 2. 2
  ודא שהרעיון שלך כשיר לסוד מסחרי על פי החוק. אם אתה קובע כי חנות הסופגניות היריבה מכינה ציפוי זהה לציפוי שלך ואתה רוצה לאכוף את זכויות סודך המסחרי כנגד אותה חנות, הדבר הראשון שתצטרך להוכיח הוא שהדובדבן שלך הוא, למעשה, סוד מסחרי. גורמים שנחשבים על ידי בתי משפט כוללים את הדברים הבאים:
  • עד כמה המידע ידוע מחוץ לחברה שלך.
  • עד כמה המידע ידוע על ידי עובדיך ואחרים בעסק שלך.
  • אמצעים שנקטת כדי לשמור על סודיות.
  • ערך המידע לך ולמתחרים שלך.
  • כמות המאמץ או הכסף שהוצאת לפיתוח המידע.
  • באיזו קלות המידע יכול לרכוש או לשכפל את המידע.
 3. 3
  הוכיח את כל המרכיבים של תביעה סודית מסחרית. לאחר שקבעת כי המידע שלך כשיר לסוד מסחרי, עליך גם להראות לבית המשפט כי נקטת אמצעי זהירות סבירים כדי להגן על המידע מפני חשיפה, וכי המידע לא הוחלף.
  • על פי החוק, שימוש לא נכון בדרך כלל פירושו שמישהו רכש את המידע באמצעים פסולים או שעובד הפר את חובת הסודיות שלו. אם משתמשים בדוגמה של חנות הסופגניות, החנות היריבה יכולה להיות אחראית לניכוי סודי מסחרי אם הייתם יכולים להראות שבעל היריבה פרץ לחנות שלכם אחרי שעות וגנב את הנוסחה הכתובה מארון התיוק הנעול שלכם.
  • ניכוי שגוי אינו חל במצבים מסוימים
   • איפה שנחשף סוד מסחרי בשוגג (אם מתכון הדובדבן של הסופגניות שלך נפל מכיסך והמתחרה שלך הרים אותו)
   • אם מתחרה מהנדס לאחור סוד מסחרי (אם המתחרה שלך קנה אחת מהסופגניות שלך וניסה לשחזר את הדובדבן שלך על ידי טעימה מהמוצר שלך)
   • אם מתחרה מגלה גילוי עצמאי (אם המתחרה שלך הצליח במקרה להיתקל במתכון לציפוי סופגניות זהה לשלך).
 4. 4
  תובענה משפטית. בדרך כלל, עליך לדבר עם המתחרה שלך ולראות אם תוכל לפתור את ההבדלים שלך באופן לא פורמלי לפני שתערב את בתי המשפט. אך אם תחליט שאתה צריך להגיש תביעה לאכיפת זכויותיך הסודיות, תוכל לשקול להביא את הטענות הבאות:
  • 47 מדינות ומחוז קולומביה (ניו יורק, צפון קרוליינה ומסצ'וסטס הם יוצאי הדופן) פועלים על פי חוק סודות המסחר האחידים (UTSA). UTSA הוא חוק סטנדרטי המכתיב את החוק של ניכוי סודי מסחרי. פירוש הדבר שגיבוש תביעה לניכוי שגוי תלוי פחות בחוק המדינה שלך ויותר בעובדות המקרה הספציפי שלך.
  • בהתאם למצבך ולמצב מגוריך, ייתכן שתוכל לכלול תביעות בגין הפרת חוזה (אם אחד מעובדיך הפר את הסכם הסודיות שלהם על ידי מתן מתכון הדובדבן לסופגניות, למשל), תחרות לא הוגנת (אם שלך יריב חנות סופגניות פרסם שהחנות שלו היא היחידה שמוכרת סופגניות עם הדובדבן הייחודי) וכו '.
 5. 5
  שקלו את הסיכונים והיתרונות של תביעה. אם אתה גובר על תביעה לניכוס שגוי, אתה עשוי להיות זכאי לצו מניעה (המונע מהמתחרה שלך להמשיך להשתמש במידע הסודי המסחרי), צו איסור פרסום (מונע מהנאשם לחשוף את המידע הסודי המסחרי), נזקים כספיים, הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד.
  • עם זאת, אם לא תנצח, בית המשפט עשוי לדרוש ממך לשלם את העלויות והעמלות של הצד השני, יחד עם העמלות שלך.
  • שכר טרחת עו"ד בגין העמדת משפט לניכוי סודי מסחרי למשפט יכול להימשך שנים ולעלות עשרות אלפי דולרים ומעלה.

טיפים

 • התייעץ עם עורך דין לפני שתחליט להגיש תביעה. דיני הקניין הרוחני מסובכים ומשתנים ללא הרף. עורך דין יכול לעזור לך להעריך את נקודות החוזק והחולשה של המקרה שלך לפני שאתה משקיע יותר מדי זמן או כסף.
  כיצד אוכל למנוע ממישהו להוציא פטנט על המצאה שברצוני להשאיר לרשות כולם
  כיצד אוכל למנוע ממישהו להוציא פטנט על המצאה שברצוני להשאיר לרשות כולם?
 • זכור כי אינך יכול לרשום פטנט על רעיון ערפילי. פטנטים מכסים המצאות בלבד. אם יש לך רעיון אך עדיין לא פיתחת אותו במידה שתוכל לתאר אותו כהמצאה בפירוט רב בבקשה לפטנט, אינך מוכן לבקש הגנת פטנט.
 • אמנם לא ניתן לקבל פטנט וסוד מסחרי על אותה המצאה (מכיוון שפטנט מחייב גילוי מלא של המצאה, מה שאומר שהיא זמינה לציבור באופן חופשי לצפייה), שקול להגיש בקשת פטנט זמנית (מה שכן לא דורשים אותה רמת פירוט כמו בקשת פטנט רשמית) ושמירת המידע המפורט כסוד מסחרי בזמן שאתה מחליט באיזו דרך להמשיך.
 • עיצובים, ביטויים, סיסמאות או שמות מובחנים המשמשים מותגים בשילוב עם מוצרים או שירותים הופכים לסימנים מסחריים, על פי החוק האמריקני. באירופה, יישום הסימן המסחרי האופציונלי זול יותר להגשה מאשר בקשת פטנט; עם זאת, עליכם לקבל את שירותיו של עורך דין לרישום רב ערך של סימני מסחר. אם אתה מוצא שמישהו משתמש במשהו הדומה לסימן המסחרי שלך כדי ליצור סיכוי לבלבול לגבי מקור או איכות הסחורה שלהם, אתה יכול להגיש תביעה בגין הפרת סימן מסחרי בבית המשפט במדינה או בפדרל.
 • עבודות של יצירה מקורית, כמו יצירות מוזיקליות, הופעות מוקלטות, ספרים, צילומים, תוכנה וציורים או אמנות אחרת מוגנות בזכויות יוצרים. שלא כמו פטנטים, הבעלות על זכויות יוצרים היא חופשית ואוטומטית, אך אינה מגנה על הרעיונות, המערכות, השיטות או התגליות שנחשפו. חומר המוגן בזכויות יוצרים מוגן במשך 70 עד 120 שנה, במקום 20 שנה, באירופה. אם אתה מוצא שמישהו משתמש, מפיץ או מבצע את החומר המוגן בזכויות יוצרים שלך ללא אישור, אתה יכול להגיש פעולת הפרת זכויות יוצרים בבית המשפט הפדרלי, בין פעולות אפשריות אחרות. בדרך כלל אתה נדרש להגיש רישום זכויות יוצרים על יצירה אמריקאית באירופה לפני התביעה בגין הפרה.

שאלות ותשובות

 • האם עובד יכול לקבל פטנט על המצאה שנעשתה בזמן החברה?
  זה יהיה תלוי בחוזה העסקת העובדים, כלומר מה שהמעסיק קובע כמגן על החברה. השג עותק ממדיניות החברה וכל חוזה שחתמת איתם, בין אם זה עם תחילת העבודה או אחרת. לאחר מכן, שוחח עם עורך דין לפטנטים על אפשרויותיך.
 • האם אתה זקוק ליותר מבקשת פטנט אחת אם למוצר יש כמה גדלים שונים, או שזה אותו מוצר עם שינוי קל?
  פטנט אחד יכול להספיק; תוכלו לרשום את האפשרויות והשינויים השונים על הפטנט. אתה יכול לבדוק כמה פטנטים ולראות את רשימת התביעות שהועלו.
 • אם PPA לא נחשף לציבור, מה יכול לעצור ממציא אחר בעולם למילוי לאותה המצאה?
  שום דבר לא מונע מהממציא האחר להגיש "לאותה המצאה". בוחני הפטנטים עשויים לאחר מכן להכריז על "הפרעה" שתצטרך לעבד כדי לקבוע מי יכול לתבוע את ההמצאה, בהתבסס על "עדיפות ההמצאה". PPA הוא דרך אחת לקבוע את העדיפות המוקדמת ביותר ברשומה.
 • האם אוכל להגן על ההמצאה / הרעיון שלי אם אני נער?
  כן, אם כי אתה יכול להגן מעט על הרעיונות שלך ללא פטנט, פטנט יהיה הכי טוב לשמור על הזכויות על הרעיון שלך. במיוחד אם זה משהו שאתה רוצה לחלוק עם אחרים. כנער, יש לך זכות לקבל פטנט.
 • כיצד אוכל למנוע ממישהו להוציא פטנט על המצאה שברצוני להשאיר לרשות כולם?
  מכיוון שאיש אינו יכול לרשום פטנט על המצאה שכבר נמצאת בשימוש ציבורי או מוכרת בפרסום, אתה יכול פשוט להוציא פרסום המתאר את המצאתך. אתה יכול גם להגיש בקשת פטנט, להמתין לפרסום ואז לנטוש אותה ולהשאיר תיאור צמוד של המצאתך.

תגובות (12)

 • zcorwin
  מחקר מידע על מנת לקבל פטנט. זה נתן לי כיוון ללכת.
 • karine04
  מאוד אינפורמטיבי. ידע הוא כוח. תודה. אני מרגיש 2 צעדים לפני הבחור בטלפון שרוצה לעזור לי לפטנט על הרעיון שלי. עבר בדרך ההיא, איבדתי זמן, הכנסות ורעיון. דע קודם, עשה אחר כך.
 • leannekennedy
  ללא מידע טוב אנו יכולים בקלות לאבד את רעיונותינו לאלה שייקחו אותם מאיתנו.
 • twehner
  טוב אמר והובהר.
 • hollis63
  טוב מאוד. ההורים שלי מרוצים מהמאמר שלך.
 • daviesgraham
  זה באמת נתן לי את התהליך צעד אחר צעד ואת הדרכים שחיפשתי. ידעתי מה אני צריך לעשות, אבל לא היה לי אמון איך. עכשיו אני עושה.
 • rossadams
  הרבה מידע על נושאים אחרים, כמו גם קל להבנה.
 • dan14
  מעניין ואינפורמטיבי.
 • melodysporer
  כל הדברים שציינת לעיל עזרו.
 • harrisonadele
  אינפורמטיבי לחלוטין! לפני שמצאתי את האתר שלך הרגשתי מבולבל ומתוסכל. עכשיו לא רק שיש לי ביטחון להמשיך, לצערי זיהיתי שלאחרונה הודיעו לי על ידי שגוי ונרתעתי לכאורה על ידי יועץ עסקי.
 • vmarshall
  עזר לי להבין כיצד ניתן להגן על רעיון מבלי לקבל עליו פטנט.
 • pthiel
  מדהים, זה בדיוק המידע והבהירות שחיפשתי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail