כיצד לכתוב מכתב תלונה לעורך דין?

לניסוח מכתב תלונה נגד עורך דין, התחל להכניס את כתובתך ומספר טלפון אליו ניתן להשיג אותך. ציין את התלונה שלך בצורה ברורה בראש המכתב, ותאר בדיוק מדוע אינך מרוצה. לאחר מכן, גבה את תלונתך עם כמה שיותר עובדות, כולל זמנים ותאריכים ספציפיים. סיים את המכתב בבקשה להקלת סעד שתשאיר אותך מרוצה, כמו התנצלות רשמית או החזר כספי. למידע נוסף על כתיבת מכתב תלונה מהסוקר שלנו, כולל אילו תלונות אתה יכול ולא יכול להגיש, המשך לקרוא!

כדאי לך לכתוב להם מכתב תלונה או להגיש תלונה רשמית למדינה בה הם נוהגים
אם יש לך תלונה נגד עורך דין, כדאי לך לכתוב להם מכתב תלונה או להגיש תלונה רשמית למדינה בה הם נוהגים.

כשאתה שוכר עורך דין לטיפול בעניין משפטי מסוים, אתה יוצר מערכת יחסים שמגיעה עם זכויות ואחריות מסוימות. אם אתה מרגיש שזכויותיך הופרו על ידי עורך הדין ששכרת לייצג אותך, ייתכן שתוכל לכתוב מכתב או להגיש תלונה נגד אותו עורך דין.

חלק 1 מתוך 5: קביעת התלונה שיש לך

 1. 1
  שקול בפני מי אתה יכול להגיש תלונה. אם יש לך תלונה נגד עורך דין, ייתכן שתרצה לכתוב להם מכתב תלונה או להגיש תלונה רשמית למדינה בה הם נוהגים. בעוד שמדינות מסוימות מגבילות את יכולתך להגיש תלונה נגד עורך דין שלא שכרת, רוב המדינות יאפשר לך להגיש תלונה נגד כל עורך דין שלדעתך פעל באופן פלילי או לא מוסרי.
  • לדוגמא, בניו יורק תוכלו להגיש תלונה נגד עורך דין גם אם לא שכרתם אותם.
  • כמו כן, בוושינגטון אתה יכול להגיש תלונה נגד עורך הדין הנוכחי, עורך הדין שלך בעבר, או אפילו עורך דין שכנגד.
 2. 2
  דע את סוגי התלונות שאתה יכול להגיש. באופן כללי, אתה יכול להגיש תלונה על כל פעולה שעורך הדין שלך מבצע, שלדעתך אינה אתית או פסולה. עורכי דין חייבים לעמוד במערך מסוים של כללי חובה של המדינה השולטים באתיקה של פרקטיקת החוק. אם עורך דין מפר כל אחד מהכללים הללו בזמן שהוא מייצג אתכם, כדאי לכם לשקול להגיש תלונה. אמנם יכול להיות קשה לדעת אם עורך דין מקיים את הכללים או לא, אך להלן דוגמאות נפוצות לתלונות לגיטימיות:
  • עורך הדין שלך מחזיק עבורך כסף ולא יחזיר לך אותו ולא יספק לך חשבונאות מדויקת על אופן הוצאתו;
  • עורך הדין שלך אינו מגיב בעקביות לפניות בעניינך, אינו מודיע לך על מועדי בית המשפט או מתייצב בבית המשפט;
  • עורך הדין שלך לא אומר את האמת או מבקש ממך לשקר;
  • עורך הדין שלך לא עושה את מה שהם אומרים שיעשו או לא יבצע את תפקידם במועד.
 3. 3
  דע את סוגי התלונות שאתה לא יכול להגיש. אמנם יש כמויות אינסופיות של תלונות שאתה יכול להגיש באופן לגיטימי נגד עורך הדין שלך, אך ישנם נושאים שבדרך כלל לא יועברו על ידי עורך הדין שלך, ועדת משמעת או בית משפט. אם התנהגות עורך הדין שלך לא תעלה לרמה של הפרה אתית, התלונה שלך תיזרק. אולי אינך אוהב את מה שעורך הדין שלך עושה, אבל זה לא בהכרח אומר שיש לך תלונה לגיטימית נגדם. באופן כללי, לא ניתן לזהות את סוגי הנושאים הבאים:
  • חייו האישיים של עורך הדין שלך (למשל, חילוקי דעות עם שכנים, נושים או בני זוג).
  • האמונה שלך שעורך הדין שלך עשה בדרך כלל עבודה לא טובה.
  • האמונה שלך שעורך הדין שלך התחצף.
  • עורך הדין שלך עשה טעות אחת וישרה.
כיצד אוכל לכתוב מכתב תלונה רשמי לעורך דין
כיצד אוכל לכתוב מכתב תלונה רשמי לעורך דין?

חלק 2 מתוך 5: כתיבת מכתב תלונה

 1. 1
  שקול זאת כאפשרות הראשונה שלך. אם יש לך תלונה לגיטימית נגד עורך הדין שלך, התחל על ידי שליחת מכתב אישי. לעתים קרובות, עורך דין ישמח לעבוד איתך כדי לפתור את הבעיה שלך כך שהיא לא תגיע לסרגל המדינה. כמו כן, ייתכן שעורך הדין שלך לא ידע על חוסר שביעות רצונך, ואם תכתוב להם מכתב לפני הגשת התלונה, יתכן שהם יוכלו לתקן זאת במהירות ובאדיבות.
  • אמנם זו האופציה הראשונה שלך, אך אם מכתב התלונה הבלתי פורמלי אינו מוביל לתוצאה הרצויה לך, ייתכן שיהיה עליך להגיש תלונה רשמית נגד עורך הדין שלך.
 2. 2
  נסח את מכתבך. כאשר אתה מתיישב לכתוב את מכתב התלונה שלך, השתמש במחשב וכתוב בנימה מקצועית. יתר על כן, על מכתבך לכלול את המידע הבא:
  • פרטי יצירת הקשר שלך, כך שעורך הדין שלך יוכל ליצור איתך קשר. כמו כן, עליך לבקש תגובה מעו"ד בתוך פרק זמן מוגדר.
  • הצהרה ברורה על תלונתך. זה אמור להיות בראש מכתבך וצריך לפרט מדוע אתה לא מרוצה. לדוגמא, אם אתה סבור שעורך הדין שיקר לך, ציין בבירור שאתה מאמין שהם היו לא ישרים.
  • אמירה מובנת בקלות עובד כי לגבות את תלונתך. לדוגמא, אם אתה סבור שעורך הדין שלך לא היה ישר איתך, עיין בהם בעובדות שמובילות אותך להאמין בכך. כלול מידע רב ככל האפשר, כולל זמנים, תאריכים ומקומות.
  • בקשה להקלה. בסוף מכתבך, עליך לבקש איזושהי הקלה שתספק אותך. וודא שההקלה שתבקש סבירה, שכן עורך דין יהיה הרבה יותר סביר לחייב אם תעשה זאת. לדוגמא, אם אתה סבור שעורך הדין שלך לא היה ישר איתך, ייתכן שתרצה התנצלות בכתב ואז תרצה למצוא עורך דין חדש שיטפל בתיק שלך. שים לב כאן שאתה אף פעם לא צריך את האישור של עורך הדין שלך כדי לפטר אותם; אתה יכול לעשות זאת מתי שתרצה.
   • אם התלונה שלך נוגעת לכסף (למשל, עמלות מוגזמות או החזרת כספים שלא נוצלו), ייתכן שתבקש להחזיר את הכספים.
 3. 3
  הגש את המכתב לעורך הדין שלך. לאחר שכתבת את מכתב התלונה שלך, שלח אותו לעורך הדין שלך, בקשה להחזר. בנוסף, מומלץ למסור עותק, באופן אישי, גם למשרדם.
 4. 4
  המתן לתגובה. עורך דין בדרך כלל יגיב לתלונה במהירות, מכיוון שהם יודעים את ההשלכות האפשריות של הגשת תלונה רשמית נגדם. אם עורך הדין שלך יגיב ויסכים איתך, אני מקווה שזה יספק אותך. עם זאת, אם עורך הדין שלך מגיב ולא מסכים עם טענותיך, ייתכן שיהיה עליך להגיש תלונה רשמית על מנת שצד שלישי יבדוק את הנושא.
  • אם עורך הדין שלך לא מגיב כלל, מכתבך יכול לשמש כראיה במהלך הליך התלונה הרשמי.
כיצד אוכל לכתוב תלונה נגד עורך דין אם הגשתי תלונה והם הפילו אותי כלקוח
כיצד אוכל לכתוב תלונה נגד עורך דין אם הגשתי תלונה והם הפילו אותי כלקוח?

חלק 3 מתוך 5: הכנת תלונה רשמית

 1. 1
  הגן על זכויותיך. לאחר שמיצית את כל האפשרויות הבלתי פורמליות, כולל כתיבת מכתב תלונה לעורך הדין שלך, ייתכן שיהיה עליך לנקוט בהגשת תלונה רשמית על מנת לפתור את הבעיה שלך. אמנם אין צורך להזמין עורך דין שיעזור לך בתהליך התלונה הפורמלי, אך ייתכן שיהיה יתרון לעשות זאת. ראשית, ייתכן שיש לך אפשרויות משפטיות אחרות מלבד תלונה רשמית. עורך דין יעזור לך להעריך את האפשרויות שלך ויכול לעזור לך לקבל החלטות חשובות לגבי אופן ההתנהלות נגד עורך הדין האחר שלך.
 2. 2
  צרו קשר עם לשכת עורכי הדין של מדינתכם. באופן כללי, הליך התלונה הרשמי נגד עורכי דין מטופל על ידי לשכת עורכי הדין של כל מדינה. לדוגמא, בקליפורניה, לשכת עורכי הדין היא זרוע של בית המשפט העליון בקליפורניה ויש להם את היכולת לחקור ולהעמיד לדין תלונות נגד עורכי דין.
  • עם זאת, על אף שתובא לידיעת עורכי הדין שלך כל תלונה הטוענת להפרה אתית, אם אתה טוען שעורך הדין שלך עושה דבר פלילי, עליך לפנות לפרקליטות המחוז. לדוגמא, אם אתה סבור שעורך הדין שלך עוסק בפרקטיקה בלתי מורשית של החוק, עליך לפנות לפרקליטות המחוז כיוון שאם הדבר נמצא נכון, הנוהל הבלתי מורשה של החוק הוא פשע.
 3. 3
  גש לטופס התלונה הנכון. אם אתה מגיש תלונה לבר המדינה, אשר יטפל בכל תלונה הטוענת להתנהגות לא אתית מצד עורך הדין שלך, תצטרך לגשת לטופס התלונה שלהם כדי שתוכל למלא אותה. באופן כללי, טופס התלונה הרשמי של כל מדינה יהיה זמין עבורך באתר הבר המדינה, כך שתוכל להוריד ולהדפיס אותו.
  • אם אתה סבור שעורך הדין שלך עסק בפעילות פלילית כלשהי, תוכל לפנות ישירות לפרקליטות המחוז ולהודיע להם על תלונתך. בדרך כלל ניתן להשיג זאת באמצעות שיחת טלפון או דיון אישי, ולרוב אין טופס למילוי.
 4. 4
  למלא את הטופס. לאחר שהדפסת את הטופס, תצטרך למלא אותו באופן מלא ומדויק. ברוב המדינות, לשכת עורכי הדין תרצה את המידע הבא:
  • פרטי הקשר שלך;
  • פרטי הקשר של עורך הדין על מי אתה מתלונן;
  • תיאור היחסים בינך לבין עורך הדין (למשל לקוח, לקוח עבר, עורך דין שכנגד);
  • בין אם קיים משפט בבית המשפט בתלונה שלך, ואם כן, מה שם התיק ומספר התיק;
  • הסבר על תלונתך, הכולל תיאור מה קרה;
  • קבצים מצורפים לכל מסמך רלוונטי, העשויים לכלול הסדרי שכר טרחה בכתב וכל התכתבות אחרת בינך לבין עורך הדין שלך.

חלק 4 מתוך 5: הגשת תלונתך הרשמית

 1. 1
  עמדו במועד אחרון להגשה. לאחר הכנת התלונה שלך, יהיה עליך להגיש אותה לאגודת עורכי הדין שלך בתוך פרק זמן מסוים. מגבלות זמן אלה ישתנו בהתאם למדינה, אך באופן כללי מדובר בתקופה של שנים. לדוגמא, בפלורידה יש לך שש שנים מרגע שהתגלה העניין שמוליד את התלונה.
 2. 2
  דע היכן להגיש את תלונתך. לפני שתגיש את תלונתך וודא שאתה שולח אותה לגורם הנכון. לא רק שאתה צריך לדאוג אם להגיש תלונה בלשכת עורכי הדין או לפרקליט המחוז, אתה צריך גם לוודא שאתה מגיש את התלונה למשרד הנכון.
  • לדוגמא, בקליפורניה, עליכם לשלוח את תלונותיכם ללשכת עורכי הדין / צריכת המשפט הראשית.
  • בניו יורק, הכתובת שאתה שולח את התלונה שלך תשתנה בהתאם למקום מגוריך.
 3. 3
  הגש את תלונתך. לאחר שתדע לאן לשלוח את תלונתך הרשמית שהושלמה, תעשה זאת. באופן כללי, אין דמי הגשה עבור הגשת תלונה נגד עורך דין.
אך אם מכתב התלונה הבלתי פורמלי אינו מוביל לתוצאה הרצויה לך
אמנם זו האופציה הראשונה שלך, אך אם מכתב התלונה הבלתי פורמלי אינו מוביל לתוצאה הרצויה לך, ייתכן שיהיה עליך להגיש תלונה רשמית נגד עורך הדין שלך.

חלק 5 מתוך 5: השתתפות בתהליך המשמעתי

 1. 1
  המתן לתגובה ראשונית. לאחר שתשלח את תלונתך הרשמית, עליך לשמוע תוך מספר שבועות. התגובה הראשונית שתקבל תתבסס על סקירת המידע שהגשת. באופן כללי, התגובה תודיע לך אם סרגל המדינה הוא:
  • פתיחת חקירה;
  • מבקש ממך מידע נוסף; או
  • להודיע לך שלא תבוצע שום פעולה.
 2. 2
  קח חלק בשימוע. אם הבר יפתח בחקירת תלונתך, ייתכן שיהיה עליך לקחת חלק בדיון רשמי. במקרים מסוימים, ייתכן אפילו שתידרש להופיע כעד. אם אתם נדרשים לעשות זאת, התייצבו לדיון בזמן, התלבשו בצורה מקצועית, וענו על השאלות שנשאלו עליכם באופן מלא וכנה.
 3. 3
  קבל הודעה על הפעולה הסופית שבוצעה. לאחר סיום תהליך המשמעת, תקבל הודעה על תוצאותיו.

שאלות ותשובות

 • מדוע זה לא בסדר להישבע באולם בית משפט פתוח, ובכל זאת בסדר לזלזל בשופט ועורך דין מנוגד מאחורי גבם בדואר אלקטרוני?
  גם זה לא בסדר. קללה מהווה זלזול בבית המשפט, ויש לכך השלכות משפטיות. אם אתה עושה את זה בדואר אלקטרוני, זה יכול להיראות כמו זלזול, עם אותן תוצאות. יתר על כן, אם יש לך אפשרות לבחור בין טיעון מוצק או קללות, אתה הולך על הוויכוח. אז אם אתה מקלל, אנשים יודעים שלא נותרו לך ויכוחים; הפסדת.
 • מה קורה אם אני לא מרוצה מעורך הדין שלי ולא אשלם את החשבון הסופי?
  אם ניתנו שירותים, יש לשלם את החשבון. אם אתה לא משלם, עורך הדין ישתמש בכל האמצעים החוקיים כדי לאלץ אותך לשלם. ראשית זו תזכורת ידידותית, ואז חמורה. ואז מכתב רשום. כל אותה עת, הריבית הולכת ומצטברת על הסכום המגיע. אם אתה עדיין מסרב, עורך הדין יפנה אותך לבית המשפט. אם לא תתייצב, השופט בהחלט יעניק לתובע את מלוא התביעה. אם אכן תופיע, השופט גם ייעתר לתביעה, אך אולי עם כמה גורמים מקלים. אם אתה עדיין לא משלם, הם ישלחו את רשויות החוק לבוא להחזיר את חפציך עד שהחוב יושלם. בהתאם לחוק, אתה יכול אפילו להיכנס לכלא בגלל זה (במקרים קיצוניים).
 • האם ניתן לבקש השבה אם קיבלתי פגיעה כספית משמעותית עקב הפרות עורך דין לכללי ההתנהגות המקצועית?
  כן, ועשיתי את זה עם שני עורכי דין גרועים. האפשרויות שלך הן: 1) לנהל משא ומתן ישירות עם עורך הדין שלך, 2) להגיש סכסוך שכר טרחה עם הבר המקומי שלך לבוררות, 3) להגיש תלונה עם סרגל המדינה שלך, או 4) להגיש תביעה בגין רשלנות. תביעת רשלנות היא קשה, אלא אם כן יש לך פיצויים בסך של יותר מ 75,000 אירו, מכיוון שזהו סימן המים הנמוך של עורך דין רשלנות חוקי. אתה יכול לשלם לעו"ד שילך אחריהם, אך תצטרך להיות מוכן להוציא יותר כסף. בית משפט לתביעות קטנות הוא דרך אחרת, אך אינני ממליץ עליה מכיוון שעורך הדין שלך יקבור אותך בתגלית.
 • עורך הדין שלי גר בניו יורק ואני גר באלבמה. היכן עלי להגיש את תלונתי?
  הגישו את התלונה במדינה בה אירע האירוע. לדוגמא, המדינה בה התקיים בית המשפט כאשר עורך הדין נתן לך סיבה להגיש תלונה.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל לכתוב תלונה נגד עורך דין אם הגשתי תלונה והם הפילו אותי כלקוח?
 • אחרי שעקבתי אחרי מה שקראתי כאן, כתבתי לעורך הדין שלי מכתב, והוא זרק אותי! כיצד אוכל להמשיך?
 • כיצד אוכל לכתוב מכתב תלונה רשמי לעורך דין?

תגובות (4)

 • mclarke
  דף זה נתן לי תובנות רבות כיצד לעצב מכתב על הנציג שסייע לי בתיקי. זה תהליך מפחיד מבחינתי, והרבה עבודה ולחץ להגיש תלונה על האדם ששכרתי ובטחתי בו.
 • zachary78
  אני הדיוט שהגיש תלונה לבר פלורידה לבד. התיק נדחה מבלי שעורך הדין הגיב לדאגתי. מידע זה שקיבלתי כאן עזר לי בכך שהוא הודיע לי שיש עורכי דין שאוכל לשכור כדי לעזור להם.
 • brandy04
  מאמר זה נתן לי מתווה מצוין מה לעשות, איך לעשות את זה ולמה לצפות. זה נתן לי במיוחד מילולית מקצועית ממשית שאשתמש בה. שווה את זה!
 • hschamberger
  קל מאוד להבין.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail