איך לחגוג את חג המולד במהלך מיתון?

הסבירו לבני המשפחה כי יש להוריד את הציפיות במחלקת המתנות לרגל חג המולד למיתון
הסבירו לבני המשפחה כי יש להוריד את הציפיות במחלקת המתנות לרגל חג המולד למיתון, אך אין זה אומר שהעץ יהיה חשוף.

זמן חג המולד הוא חשוב, ללא קשר למצוקה הכלכלית שמביאה השבריריות של מערכות אנושיות. יחד עם זאת, דבר אחד הוא להכיר ברוחניות ובחשיבות של חג המולד, ואחר שנותר לדאוג לעלות המתנות והאוכל לשולחן כאשר הכסף צפוף.

צעדים

 1. 1
  חסוך במהלך השנה. אמנם ישנן תוכניות חיסכון לחג המולד, אך בדרך כלל כדאי יותר ובהחלט גמיש יותר לחסוך את כספך בבנק (לפתוח חשבון מיוחד באינטרנט בלבד) ופשוט להוסיף סכום קטן מדי שבוע ללא כישלון. עד חג המולד, הכסף הזה זמין לבילוי כראות עיניך, במקום שתצטרך לקבל את הבחירות של מועדון חג המולד.
 2. 2
  דון בנושאים הכספיים בגלוי עם בני המשפחה. זה לא הזמן לשמור על העמדת פנים של עושר ו"הכל הולך ". כולם יודעים מתי קורה מיתון, ולמרות שלא כולם סובלים באותה מידה, מובן היטב שרק האווילים מוציאים כסף בצורה לא חכמה בזמן כזה. הסבירו לבני המשפחה כי יש להפחית את הציפיות במחלקת המתנות לרגל חג המולד למיתון, אך אין זה אומר שהעץ יהיה חשוף. במקום זאת, בקשו ממשפחתכם להמציא אלטרנטיבות יצירתיות להוצאת כסף רב על מתנות. כמה דוגמאות עשויות לכלול:
  • עשבי תיבול אהובים מבית, פרחים, הדרים, שרכים וכו '.
  • תפור פריטים מסינרים לכריות עיניים, באמצעות בד שכבר נמצא בבית, או נרכש במכירות
  • פריטים מחוננים מחדש - מתנות שהתקבלו במהלך השנה שלא היו מבוקשות, משוכפלות וכו 'ניתן לתת מחדש למי שיעריך אותם
  • מאפים - סוכריות תוצרת בית, עוגות, שוקולדים, עוגיות, שימורים, ג'לי וכו 'הם מתנות אידיאליות. לא רק שהם טעימים, אלא שבני המשפחה יכולים להיות יצירתיים באמת והופכים אותם ורוח הצוות יכולה לנצח אם כמה חברים נכנסים למטבח בבת אחת!
  • תלושים - לשירותים אישיים. הציעו לשטוף רכב מדי חודש למשך שנה, לקחת את הכלבים לטיולים רגילים, לעשות עיסוי קבוע, להכין ארוחה מיוחדת פעם בחודש, לצאת לטיולים איפשהו יחד, לערוך פיקניק ביחד וכו 'יש פשוט כל כך הרבה רעיונות כיצד תוכל להעניק כישרונות, מומחיותך, כישוריך ועמלך לאחרים, שהגבול היחיד הוא זמינותך ונכונותך!
  • תמונות - ליצור מונטאז 'של משפחה וחברים; אל תשכח את חיות המחמד! לחלופין, הקדיש זמן לארגן תמונות באלבום לבן משפחה שמעולם לא התפנה לעשות זאת.
  דרך צנועה מאוד להתמודד עם חג המולד במיתון היא להסתכל סביב לאנשים הרעים ממך
  דרך צנועה מאוד להתמודד עם חג המולד במיתון היא להסתכל סביב לאנשים הרעים ממך.
 3. 3
  אל תלחצו או תתאבלו על זמנים אבודים. עודף הוא עודף ואם אתה באמת מודה בכך לעצמך, שיהיה לך יותר כסף לבזבז על מתנות לא בהכרח מפחית את הלחץ להשיג אותן, ויכול להגביר את הציפיות והדאגות. פחות כסף אמור להיות שווה פחות מהומה ותשומות מתחשבות יותר מכל רוכש.
 4. 4
  הכן אוכל בריא בפרופורציות הנכונות. ממרחי חג המולד רבים מכבידים על האוכל, ויש שאריות בשפע לימים הבאים. דלג על המנטאליות והספק רק מספיק ליום; צמצמו את גודל העופות, צמצמו את מוצרי המזון היקרים. נצל טוב יותר אוכל ביתי כמו לחם מיוחד, עוגיות, עוגה, אגוזים אפויים וכו '. השתמש בירקות עונתיים ופירות - אלה יהיו זולים בהרבה ממזון שנשלח או יועבר לאירוע.
 5. 5
  הדגש את נקודת חג המולד. אם מישהו פספס את המסר האמיתי של חג המולד, זמן המיתון הוא הזמן האידיאלי לחיזוק המסר הזה. לאלו שחוגגים חג מולד מבוסס אמונה, ספרו מחדש את סיפורי חייו של ישו ואת הערכים שדגל באהבתם זה לזה ולא בכסף. אם אתם חוגגים את חג מולד חילוני, המסר הוא לא פחות רלוונטי - וצופה שוב את סיפורו של סקרוג ב דיקנס מזמור לחג המולד כדי לראות לאן כסף אגירה ולא באמת נותן מובילים.
  אם מישהו פספס את המסר האמיתי של חג המולד
  אם מישהו פספס את המסר האמיתי של חג המולד, זמן המיתון הוא הזמן האידיאלי לחיזוק המסר הזה.
 6. 6
  גרום לילדים ולאנשים הערמומיים להכין את העטיפה, הקלפים והתגיות. כל מה שאפשר להכין מנייר צריך להכין בבית. לא רק שזה מודע לתקציב אלא שהוא מהנה יותר מאשר לקנות אריזות מתנה מעובדות וכרטיסים מהחנות. יש כל כך הרבה אפשרויות: רישומים, תמונות, מדבקות, הטבעה, הדפסה, צביעת אצבעות, קולאז'ים, רעיונות, מיחזור וכו '. תהיו יצירתיים וקבלו צ'ט אחד עם השני תוך כדי יצירת הכרטיסים והעטיפה.
 7. 7
  ראה את ציפויי הכסף בחג המולד של המיתון. כשכולכם מתכנסים יחד ומתייחסים ברצינות לצורך בהפחתת עלויות בחג המולד, תוכלו למצוא את המשפחה שלכם מרתקת כצוות ומבלה זמן רב יותר בפתרון בעיות. זו תוצאה טובה והיא תזכורת עדינה לכך שכסף אינו יכול לקנות את כל צרכינו.
 8. 8
  תן לאחרים נזקקים יותר. דרך צנועה מאוד להתמודד עם חג המולד במיתון היא להסתכל סביב לאנשים הרעים ממך. תמיד יהיו הרבה אנשים במצב הזה. בקש מהמשפחה שלך רעיונות לדרכים שבהן תוכל לעזור; אולי יש חברים שיכולים לבלות את בוקר חג המולד בסיוע בהכנת אוכל חג המולד לחסרי בית בארגון צדקה מקומי? גם אם אתה במצב כלכלי רע מאוד בעצמך (דבר שאסור לך להתעלם ממנו אלא לחפש עזרה עבורו), תרוויח מלהושיט יד גם לעזור לאחרים; זה נותן נקודת מבט לדברים שאחרת לא תחשוב רק על הצרות שלך.
  כולם יודעים מתי קורה מיתון
  כולם יודעים מתי קורה מיתון, ולמרות שלא כולם סובלים באותה מידה, מובן היטב שרק האווילים מוציאים כסף בצורה לא חכמה בזמן כזה.
 9. 9
  קבלו לוח שנה של הופעות. זוהי דרך מהנה לעודד את עצמך מעט. יומני הופעה מסוימים זולים מאוד. הרבה פעמים הם גם לא ישברו את הדיאטה שלך.

טיפים

 • קנה בכמויות גדולות - גם מזון וגם אריזת מתנה יכולים להיות בעלי ערך טוב יותר ברכישה גדולה. קנה בחנות מוזלות במידת האפשר.
 • בוא עם סיסמאות כדי לעודד את כולם להיכנס לרוח, למשל, "מותרות בחוץ, נוכחות מודעת נמצאת".
 • אל תתקמצנו על הכל; פריט אוכל מפואר אחד או שניים יכול לעשות את ההבדל בארוחת חג מולד נהדרת.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לארגן את החשבונות שלך?
 2. איך לעשות כסף קל?
 3. איך לעשות כסף מהיר באינטרנט?
 4. איך להרוויח כסף במהירות ללא כרטיס ביטוח לאומי?
 5. איך למצוא כסף קל?
 6. איך להרוויח 100 דולר מהר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail