כיצד להפיק את המרב מחשבון החיסכון הבריאותי שלך?

חשבון חיסכון בריאותי (HSA) מציע תמריצי מס משמעותיים מכיוון שתרומותיכם ניכויים ממס
חשבון חיסכון בריאותי (HSA) מציע תמריצי מס משמעותיים מכיוון שתרומותיכם ניכויים ממס.

אם אתה גר ועובד באירופה והמעסיק שלך מציע תוכנית ביטוח בריאות בהשתתפות עצמית גבוהה, ככל הנראה אתה זכאי לפתוח חשבון חיסכון בריאותי. חשבון חיסכון בריאותי (HSA) מציע תמריצי מס משמעותיים מכיוון שתרומותיכם ניכויים ממס. בנוסף, אם המעסיק שלך תואם תרומות, אי פתיחת חשבון חיסכון בריאותי היא למעשה דחיית כסף בחינם. כדי להפיק את המרב מחשבון החיסכון הבריאותי שלך, תרם את המקסימום המותר על ידי מס הכנסה בכל שנה והשקיע את מה שאתה לא מוציא על הוצאות בריאות.

שיטה 1 מתוך 3: תרומות

 1. 1
  פתח את חשבונך. אם עדיין לא עשית זאת, מצא מנהל HSA כדי שתוכל להתחיל את חשבונך. למעסיקים רבים יש מערכת יחסים עם בנק ספציפי או חברת תיווך, אך אין צורך להשתמש בו.
  • פנה למחלקת משאבי אנוש של המעסיק שלך כדי לברר אם יש להם קשר עם מנהל HSA מסוים, והיתרונות של השימוש במנהל זה על פני שימוש אחר.
  • במקרים מסוימים, אתה יכול לקבל תרומות למעסיק רק אם אתה משתמש במנהל המועדף עליהם.
  • ייתכן שתרצה לחפש תוכנית עם עמלות נמוכות והטבות אחרות המתאימות לצרכים שלך. נסה לחפש באתר HSASearch.com.
 2. 2
  בדוק את מגבלת התרומה השנתית בכל שנה. IRS קובע מגבלה בכל שנה בגין הסכום המקסימלי שאתה יכול לתרום חינם מס HSA שלך. באופן אידיאלי, אם תרצו להפיק את המרב מחשבון החיסכון הבריאותי שלכם, תוכלו לתרום עד למגבלה זו.
  • לדוגמא, לשנת 2017 מגבלת התרומה השנתית המקסימלית היא 2540 € לחשבון אישי ו 5040 € לחשבון משפחתי. אם אתם מעל גיל 55, אתה יכול לתרום 750 נוסף € ללא תשלום מס.
  • גם אם חשבונך אינו פתוח במשך כל השנה, אתה עדיין יכול לתרום עד למקסימום.
  • מגבלת התרומה חלה הן על תרומות שאתה נותן והן על תרומות שמעבידך מעניק, לכן וודא שאתה יודע אם המעסיק שלך מביא תרומות וכמה אלה כאשר אתה מגדיר את סכומי התרומה שלך.
 3. 3
  שנה את סכומי התרומה שלך עם גילך. אם אינך יכול או לא רוצה לתרום את התרומה המקסימלית המותרת, עליך עדיין לנסות לתרום יותר בזמן שאתה צעיר יותר ויש לך פחות אחריות.
  • תרומה רבה יותר ל- HSA שלך בזמן שאתה צעיר יותר ולא תצטרך להשתמש בכספים האלה באותה מידה פירושה שכסף יהיה בחשבונך זמן רב יותר ויגדל ללא מס.
  • אם אתם מבוגרים יותר, סובלים ממצבים רפואיים כרוניים או ילדים הזקוקים לטיפול רפואי נרחב, יתכן שתצטרכו להיכנס לחשבון לעיתים קרובות יותר או להקטין את תשלומיכם.
  אם תרצו להפיק את המרב מחשבון החיסכון הבריאותי שלכם
  באופן אידיאלי, אם תרצו להפיק את המרב מחשבון החיסכון הבריאותי שלכם, תוכלו לתרום עד למגבלה זו.
 4. 4
  הגדר ניכויי שכר. מרבית המעסיקים מאפשרים לך לקזז תרומות HSA מתלוש המשכורת שלך לפני הוצאת המסים מההכנסה שלך, כך שתוכל לקבל את הטבות המס המקסימליות בגין התרומות שלך.
  • עבור חלק מהמעסיקים, עליך להגדיר ניכויי שכר כדי להיות זכאים לקבל כספים תואמים כלשהם.
  • בנוסף לניכויי שכר, אתה יכול גם לבצע תרומות ישירות בעצמך. תרומות אלה לאחר מס ניתנות לניכוי מס בתנאי שהן לא מגדילות את מגבלת התרומה השנתית המקסימלית שקבעה מס הכנסה.
 5. 5
  עקוב אחר תרומות לאחר מס. אם אתה תורם תרומות ישירות ל- HSA שלך, תצטרך לשמור עותק של העסקה לרישומי המס שלך כדי שתוכל להוכיח למס הכנסה שהכסף ניתן להפחתה מההכנסה שלך.
  • פנה למנהל HSA שלך או קרא את חבילת קבלת הפנים שקיבלת כשפתחת את חשבונך כדי לברר כיצד לתרום ישירות.
  • אם אתה מבצע העברה אלקטרונית מחשבון צ'ק או חיסכון ל- HSA שלך, הדפס עותק של חשבון החשבון או קבלת העסקה לרישומי המס שלך.

שיטה 2 מתוך 3: ניהול חשבונך

 1. 1
  הגדר גישה מקוונת. מרבית מנהלי HSA נותנים לך אפשרות להקים חשבון מקוון. זה מאפשר לך לעקוב אחר יתרתך והיסטוריית העסקאות שלך בזמן אמת, וכן לבצע שינויים במהירות.
  • גישה מקוונת חשובה במיוחד אם אתה צריך להשתמש בחשבונך בטווח הקצר כדי לשלם את הוצאותיך הרפואיות.
  • בדרך כלל יש לך את היכולת ללמוד עוד על חשבונך, למצוא רופא או להגיש תביעות.
 2. 2
  גלה אילו הוצאות כשירות. על מנהל HSA שלך לרשום את סוגי ההוצאות שתוכל לשלם מתוך ה- HSA שלך ללא קנס. אם אינך בטוח, בדוק באתר או התקשר למספר שירות הלקוחות כדי לוודא.
  • תוכל למצוא רשימה של הוצאות מוסמכות באתר מס הכנסה. זכור שאם אתה משתמש בכסף מה- HSA שלך כדי לשלם עבור כל דבר שאינו הוצאות רפואיות מוסמכות, עליך לשלם מס הכנסה על הכסף הזה וכן קנס של 20 אחוז אם אתה מתחת לגיל 65.
  • הוצאות רבות שכנראה לא הייתם מצפים להן, כמו נסיעות לקבלת טיפול רפואי, נחשבות להוצאות כשירות שתוכלו להשתמש בהן בכספי HSA.
  • מנהל HSA שלך עשוי גם להיות בעל רשת מועדפת של ספקי שירותי בריאות. שימוש בספק שירותי בריאות ברשת יכול לחסוך לך כסף מכיוון שספקי רשת מציעים בדרך כלל הנחות.
  כדי להפיק את המרב מחשבון החיסכון הבריאותי שלך
  כדי להפיק את המרב מחשבון החיסכון הבריאותי שלך, תרם את המקסימום המותר על ידי מס הכנסה בכל שנה והשקיע את מה שאתה לא מוציא על הוצאות בריאות.
 3. 3
  בדוק את היתרה שלך באופן קבוע. במיוחד אם אתה משתמש ב- HSA שלך באופן קבוע כדי לכסות את הוצאות הבריאות שלך, עיין בהצהרות שלך לפחות פעם בחודש והישאר מעודכן בכמות הכסף שיש בחשבונך.
  • גישה מקוונת בדרך כלל מאפשרת לך לבדוק את היתרה והיסטוריית העסקאות שלך בזמן אמת. זה יכול להיות יקר במיוחד אם ל- HSA שלך מגיע כרטיס חיוב שבו אתה משלם עבור שירותי בריאות.
 4. 4
  שמור קבלות על רכישות. ייתכן שמס הכנסה יתבקש להוכיח שהוצאת רק כסף מה- HSA שלך עבור הוצאות רפואיות מוסמכות. בכל פעם שאתה משתמש ב- HSA שלך כדי לשלם עבור משהו, ודא שיש לך הוכחה לאופן השימוש בכסף הזה.
  • מסיבה זו, גם אם יש לך כרטיס חיוב מחובר ל- HSA שלך, בדרך כלל מומלץ להימנע מלהוציא מזומנים בכספומט, מכיוון שעלול להיות קשה יותר לחשב את הכסף הזה.
  • וודא שהקבלה או החשבונית מתארים את רכישתך בספציפיות מספקת כדי שסוכן מס הכנסה יוכל לקבוע אם הרכישה היא הוצאה רפואית מוסמכת.

שיטה 3 מתוך 3: השקעת כספי HSA שלך

 1. 1
  השתמש במזומן להוצאות רפואיות שוטפות. אם אתה יכול להרשות לעצמך את ההוצאות הרפואיות הנוכחיות שלך מבלי לגעת בכסף ב- HSA שלך, זה משאיר יותר כסף נדחה במס ב- HSA שתוכל להשקיע.
  • זכור כי רק בגלל שאתה יכול להשתמש ב- HSA שלך כדי לשלם עבור הוצאות רפואיות שאינן מכוסות בביטוח הבריאות שלך, זה לא אומר שזה נדרש. אם ההוצאות שלך נמוכות, אולי עדיף פשוט לשלם אותן מכיס ולהשאיר את הכסף ב- HSA שלך לבד.
  • אם אתה צריך להשתמש ב- HSA שלך מדי פעם, אתה עדיין צריך לנסות לשלם כמה שיותר מהכיס שלך כדי להפיק את המרב מהטבות המס על ידי מתן אפשרות לכסף ב- HSA לצמוח לטווח הארוך.
 2. 2
  שאל על אפשרויות השקעה. למרות שאתה בדרך כלל מרוויח ריבית (ללא מס) על הכסף ב- HSA שלך, אתה יכול להרוויח עוד יותר ולהפיק את המרב מחשבונך על ידי השקעה בקרן נאמנות או בחשבון תיווך אחר.
  • לרוב מנהלי HSA יש אפשרויות השקעה זמינות, לפחות לאחר שממומן על חשבונך עד לרמה מסוימת. עם זאת, מנהלים בדרך כלל לא משקיעים את כספכם באופן אוטומטי - עליכם לבקש מהם לעשות זאת.
  • אמור להיות מידע על אפשרויות ההשקעה הקיימות בספר הידני או בחומרי ההיכרות שקיבלת בנוגע לחשבונך. יתכן שתוכל למצוא מידע נוסף באתר המנהל.
  אם אתה גר ועובד באירופה והמעסיק שלך מציע תוכנית ביטוח בריאות בהשתתפות עצמית גבוהה
  אם אתה גר ועובד באירופה והמעסיק שלך מציע תוכנית ביטוח בריאות בהשתתפות עצמית גבוהה, ככל הנראה אתה זכאי לפתוח חשבון חיסכון בריאותי.
 3. 3
  קבע דרישות איזון מינימליות. כמה מנהלי HSA דורשים יתרה מינימלית ספציפית לפני שתוכל להשתמש באפשרויות ההשקעה שיש להם. יתכנו גם אפשרויות נוספות כאשר יתרתך תגדל.
  • אצל כמה מנהלים, העמלות מופחתות או בוטלות בהתאם ליתרה שאתה מחזיק בחשבונך.
 4. 4
  השווה עמלות בין קרנות השקעה. אם אתה מחפש HSA עם אפשרויות השקעה, מצא את זה שעונה בצורה הטובה ביותר על הצרכים הכספיים שלך ועמלותיו הנמוכות ביותר.
  • חפש חשבונות המציעים קרנות נאמנות או אפשרויות השקעה אחרות לטווח הארוך, ולא חשבונות תיווך פעילים, שבדרך כלל הם עמלים גבוהים יותר.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail