איך לארוז?

כדי לארוז ביעילות, צרור את הבגדים על ידי גלישת כמה פריטים סביב חפץ מרכזי, כמו שקית תכשיטים. לחלופין, פשוט גלגל את הבגדים שלך, מכיוון שחבילות או גלילים תופסים פחות מקום מערימות בגדים. מלא את הנעליים שלך בגרביים ותחתונים, ואז ארז אותם בפריטים כבדים אחרים בתחתית התיק, והשאיר את החלק העליון לפריטים שבירים או מקומטים בקלות. כמו כן, נסו לבחור בגדים שקל לערבב ולהתאים, ונעליים צדדיות מספיק למגוון פעילויות. כדי ללמוד כיצד לארוז טוב יותר וחכם יותר על ידי בחירת שכבות בגדים בצבעים ניטרליים, גלול מטה!

אנשים כמעט תמיד אורזים יותר בגדים ממה שהם לובשים בסופו של דבר
אנשים כמעט תמיד אורזים יותר בגדים ממה שהם לובשים בסופו של דבר, כך שרוב התלבושות שאתה חושב שתצטרך, ארוז פחות.

אריזה ביעילות וביעילות היא צורה אמנותית. זה דורש ראייה מקדימה, שליטה עצמית ומערך מיומנויות מאוד מיוחד. למרבה המזל, כל אחד יכול ללמוד להיות אוסף חבילות אם הוא מקיים כמה כללים והנחיות פשוטות. מאמר זה יעסוק בנושאים הקשורים באריזה כמו הצורך לנסוע באור, היתרונות של גלגול בגדים על פני הערימה והיתרונות של התייעצות עם תחזיות מזג האוויר. קרא למטה למידע נוסף.

שיטה 1 מתוך 3: אור אריזה

 1. 1
  קחו מטען נשיאה רק כשנוסעים באוויר. אם תוכלו להגביל את עצמכם לשקית נשיאה אחת ולבטל את הצורך לבדוק מטען כלשהו, תוכלו לחסוך לעצמכם עולם של זמן וטרחה. זה אולי נשמע מרתיע - אבל מטיילים מנוסים נשבעים שתיק אחד קטן מספק מספיק מקום לחיוני הנסיעה, אתה רק צריך לצמצם כל פריט שאינו חיוני.
  • הגבלת עצמך למזוודות נשיאה הופכת את תהליך הנסיעה לקל הרבה יותר - תוכל להיכנס ולצאת מכל שדות תעופה שבהם אתה משתמש הרבה יותר מהר, וליהנות מהנוחות שיש לך את כל יסודות הנסיעה שלך ישירות על ידך במהלך כל הטיסה שלך. תוכלו גם להימנע מהסיכון של חיובים בגין תיקי צ'ק-אין עם עודף משקל, במיוחד בחברות תעופה מקומיות קטנות יותר.
  • לאריזה של שקית קטנה אחת יש גם יתרונותיה ברגע שתגיע ליעד. אתה תהיה הרבה יותר גמיש כשמדובר במעבר ממקום למקום, מה שמקל על ניצול ההזדמנויות וההרפתקאות שנקרות בדרכך. אתה תופיע גם כמטרה קלה פחות לכיסים ולאמנים.
 2. 2
  צור רשימת אריזה. צור רשימה נרחבת של כל הדברים שאתה חושב שאולי תזדקק להם לטיול שלך. קחו בחשבון בגדים, מוצרי טואלטיקה, פריטי מרפא, בגדי ים, לבוש עסקי, ציוד חוץ, בידור, אלקטרוניקה וכל דבר אחר שתעלה על דעתכם. ואז שקול את הרשימה הזו בעין ביקורתית יותר וחשוב באמת אילו פריטים הם חיוניים באמת לטיול שלך ואילו יותר "לכל מקרה". חצה את כל הפריטים הלא חיוניים, מכיוון שלא תיקח אותם איתך.
  • זכרו - אלא אם כן אתם נוסעים לאנטארקטיקה, אזור נידח, אי העלייה, מדבר סהרה או מקום אחר רחוק במיוחד, כמעט בוודאות תוכלו לקנות פריטים נוספים שתזדקקו ליעדכם, במקרה חירום.
  • לאחר שחרקת את הרשימה שלך למינימום מוחלט, עליך להבטיח לעמוד בה. אם אתה בכלל חורג מהרשימה שלך, הדברים עשויים לצאת משליטה ובסופו של דבר תנסה לארוז את כיור המטבח.
  • גם אם אתה חושב שאולי אתה חוסך לעצמך הוצאה אפשרית על ידי אריזה של ציוד הצלילה שלך, תשכח מזה. הטרחה של לסחוב תיק כבד לא שווה את זה.
 3. 3
  קבל גרסאות בגודל נסיעה למוצרי הטואלטיקה האהובים עליך. לחברות תעופה יש תקנות די נוקשות לגבי נפח הנוזלים שמותר לכל נוסע לקחת איתם לסיפון. אז אם אתה מקפיד על מטען, עדיף להשקיע בגרסאות בגודל נסיעות למוצרי "לא יכול לחיות בלי" שלך. שמפו, קרם לחות, משחת שיניים ופריטים מסוימים של איפור כלולים בקטגוריה זו. הנח פריטים אלה בשקית טואלטיקה מפלסטיק שקופה או בשקית נעילת רוכסן, כך שתוכל לפנות אותם בנוחות באמצעות אבטחה.
  • שים לב שרוב חברות התעופה מקיימות את הכלל 3-1-1. הבקבוקים המכילים את הנוזלים חייבים להיות 3,4 עוז (100 מ"ל) או פחות, כולם חייבים להתאים בתוך שקית פלסטיק שקופה אחת, ליטר, והנפח הכולל של הנוזלים הכלולים בשקית אינו יכול לעלות על ליטר אחד.
  • אפשר גם לקנות בקבוקי פלסטיק ריקים בגודל נסיעה בזול יחסית, אליהם תוכלו לסחוט את המוצרים האהובים עליכם ממיכלי הגודל המלאים שלהם בבית. רק דאגו לתייג כל בקבוק כדי שלא תתבלבלו!
  כדי ללמוד כיצד לארוז טוב יותר וחכם יותר על ידי בחירת שכבות בגדים בצבעים ניטרליים
  כדי ללמוד כיצד לארוז טוב יותר וחכם יותר על ידי בחירת שכבות בגדים בצבעים ניטרליים, גלול מטה!
 4. 4
  ארזו כמה תלבושות שאתם חושבים שאתם צריכים, ואז גרעו אחד כזה. אנשים כמעט תמיד אורזים יותר בגדים ממה שהם לובשים בסופו של דבר, כך שרוב התלבושות שאתה חושב שתצטרך, ארוז פחות. חשוב על כמה ימים אתה יעדר ואילו פעילויות אתה מתכנן לעשות בזמן שאתה שם. שקול גם איך יהיה מזג האוויר ברגע שאתה שם - אם מזג האוויר היה ברציפות 90 מעלות בחודש האחרון, אתה לא תצטרך יותר מסוודר אחד.
  • אתה בהחלט בסופו של דבר תלבש כמה פריטים יותר מפעם אחת, אז חשוב על בגדים שתוכל לערבב ולהתאים. לדוגמא - על כל זוג מכנסיים קצרים שתביא, ארז שני חולצות עליונות או יותר שילכו איתן, מכיוון שלא תצטרך להחליף את המכנסיים שלך כל יום.
  • ארזו בגדים שניתן להתאים בהתאם למצב - נסו לארוז שמלה פשוטה שניתן ללבוש כלאחר יד עם סנדלים שטוחים וכובע שמש לאורך כל היום, או לבוש עם עקבים, חגורה וכמה תכשיטים בלילה.
  • גלה אם יש מכבסה בקרבת מקום הלינה שלך - אם יש בהישג יד, תוכל לשטוף את הבגדים ובכך להגדיל את מספר הפעמים שאתה יכול ללבוש אותם!
  • זכור שזה לא סוף העולם אם בסופו של דבר תצטרך לקנות כמה חולצות טריקו זולות או מעיל גשם בזמן שאתה לא נמצא - ורוב הסיכויים שלא תצטרך. כשנוסעים באור קל, ארזו תמיד לתרחיש המקרה הטוב ביותר, ולא במקרה הגרוע ביותר.
 5. 5
  לעולם אל תיקח יותר משני זוגות נעליים אלא אם כן אתה רוצה. זה סביר להזדקק למגפי הליכה, למאמנים נעל יום ולנעלי ערב. נעליים הן הפריטים הכבדים והגדולים ביותר שתצטרכו להביא איתכם תוך כדי נסיעה, אז נסו להגביל את עצמכם למינימום המוחלט. במיוחד נשים עשויות למצוא את הצעד הזה קשה, בהתחשב באהבתן לנעל המושלמת לכל אירוע, אך נסו לחשוב מה באמת נחוץ.
  • אם אתם יוצאים לחופשת ספורט עתירת אקשן, כמעט ולא תזדקקו לזוג נעלי עקב. זוג דירות קטן וקל משקל יביא אתכם בכל המצבים בהם עליכם להתלבש מעט יותר, כמו למשל במסעדה.
  • אם אתם יוצאים לנסיעת עסקים, ארזו נעליים מתאימות לכל הפגישות שתצטרכו לקחת, יחד עם זוג מזדמן יותר, נוח ללבוש בזמן הנסיעה או בזמן השבתה. אל תשכח את המאמנים שלך אם אתה רוצה להיכנס לחדר הכושר.
  • אל תארוז את נעלי הריצה שלך אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין שאתה מתאמן בזמן שאתה לא נמצא. אם אתם יוצאים לחופשה מפנקת ומפנקת ליעד שטוף שמש, האם באמת תקום בשעה 7 בבוקר לריצה של 8 ק"מ? אלא אם כן התשובה היא "כן" מהדהד, אתה נעלי ריצה תופסות מקום יקר.
 6. 6
  השאר את כל מה שאתה יכול לקנות ביעד שלך בבית. האם ידעת שיש להם סופרמרקטים באירופה, באוסטרליה, בצפון אירופה, בדרום אירופה ובאפריקה? ובתי מרקחת? וחנויות בגדים אופנתיות? כפי שצוין קודם לכן, אלא אם כן אתה נוסע לסיביר החיצונית, אין זה סביר שיש הרבה פריטים שלא תוכל למצוא בכל מקום שאתה הולך. אז אלא אם כן אתה בררן במיוחד לגבי סוג מרכך השיער או ג'ל הגילוח שאתה צריך להשתמש בו, השאר את הפריטים האלה בבית ופשוט תרים אותם כשתגיע לשם.
  • קנייה תוך כדי עשויה להיראות כהוצאה מיותרת, אך היא תעזור לכם להפחית משמעותית במשקל ולפנות מקום נוסף בתיק. הכל קשור לסדרי עדיפויות!
  • זכור כי מותגים גדולים רבים הם אוניברסליים - אתה אמור להיות מסוגל למצוא קרם גילוח של ג'ילט, משחת שיניים של קולגייט ומרכך פנטן, לא משנה היכן אתה נמצא בעולם - או לפחות משהו דומה מאוד. לחלופין, אתה יכול לראות בכך סיכוי לנסות משהו חדש!
  • אם הגרוע מכל מגיע למצב הגרוע ביותר ואינך יכול למצוא מוצר מסוים, שאל את עצמך כיצד המקומיים מצליחים לחיות בלעדיו. האם יש להם איזושהי אלטרנטיבה? או שסתם נחמה מיותרת? אור נסיעה עשוי לדרוש קורבנות מסוימים! רואים בזה הרפתקה.
 7. 7
  ארזו אביזר ג'אזי אחד. אריזה של אביזר רב-תכליתי אחד בלבד יכולה לחולל פלאים בכל מה שקשור לאריזת אור. וודא שהוא יתאים לכמה שיותר מהתלבושות המתוכננות שלך ושהוא משרת מטרה מוגדרת. לדוגמא, צעיף דקורטיבי גדול יכול לשמש אביזר פאנקי ללבוש סביב צווארך, ניתן ללבוש במקום קרדיגן אם הוא עטוף סביב זרועותיך וכתפיך, יכול להפוך לסרונג ביצוע משמרת בחוף הים, יכול להיות לבוש כצעיף ראש כדי להגן על הראש מפני השמש, או יכול לשמש כחגורה יפה, אם נלבש סביב המותניים!

שיטה 2 מתוך 3: אריזה ביעילות

 1. 1
  השתמש בשקיות דחיסה. תיקי דחיסה הם פנטסטיים אם אתה פשוט לא יכול להימנע מלקחת פריטים גדולים יותר, כמו ציוד סקי או מעילי חורף כבדים. שקיות אריזת דחיסה עובדות על ידי הוצאת כל האוויר מהתיק, כך שהפריטים תופסים מקום קטן בהרבה מבעבר. מותגים רבים עושים גרסה משלהם לשקית אריזת הדחיסה, כולל שקיות Spacepak מטיסה 001 ושקיות חלל של Ziploc.
  אל תארוז את נעלי הריצה שלך אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין שאתה מתאמן בזמן שאתה לא נמצא
  אל תארוז את נעלי הריצה שלך אלא אם כן אתה בטוח לחלוטין שאתה מתאמן בזמן שאתה לא נמצא.
 2. 2
  למד לצרור. חבילה (Bundling) היא שיטת האריזה הנוכחית דה ריגואור אשר עושה שימוש מצוין בחלל ומונעת הבגדים להיות קמטים יתר על המידה. זה נעשה על ידי גלישת כמה פריטי לבוש בחוזקה סביב אובייקט מרכזי כמו שקיק ארגונית (מלא בפריטים נוספים - כמובן) ליצירת צרור בצורת גליל. לאחר מכן ניתן לארוז כמה מחבילות אלה לחלל קטן יחסית, מה שמספק אריזה חסכונית מאוד.
  • כשאתה משתמש בשיטת הצרור, הנח את הפריטים העמידים ביותר נגד קמטים כמו ג'ינס וז'קטים בחלק הפנימי של הצרור, ופריטים עדינים יותר ומועדים לקמטים כמו מכנסי פשתן וסריגים משובחים מבחוץ.
  • עטוף כל פריט בנפרד, ולא בבת אחת, וודא שהבד נמשך מתוח מספיק כדי שלא יתקמט, אך לא כל כך חזק עד שהוא מותח את החומר.
  • לאחר שהגעת לתחתית ערימת הבגדים שלך, הנח את הצרור בתיק או במזוודה וארוז היטב או מאובטח היטב עם רצועות הקשירה. אם הצרור אינו מאובטח כראוי לפני הנסיעה, הוא עלול להיפרם ולגרום לבגדיך להתקמט.
 3. 3
  לא לערום. פשוט קיפול הבגדים שלך והערמתם זה על גבי זה אינו שיטת האריזה היעילה ביותר, ללא קשר לאופן שבו אמא שלך נהגה לעשות זאת. בגדים מקופלים תופסים מקום רב ונוטים יותר להתקמט במהלך המעבר. הישאר עם שיטת האגדות המתוארת לעיל, או לכל הפחות נסה לגלגל את הבגדים שלך כך שהם תופסים פחות מקום.
 4. 4
  השתמש בחלל שבתוך הנעליים לאחסון נוסף. אל תשכח מכל החלל הריק בתוך הנעליים שבו אתה יכול להשתמש לאחסון פריטים קטנים יותר כמו גרביים, תחתונים, תכשיטים או כל דבר אחר שתעלה על דעתך. בעת אריזה ביעילות חשוב שתנצל את כל השטח הזמין.
  • לאחר שהנעליים נארזו, הניחו אותן בתחתית התיק או לאורך קצוות המזוודה.
  • אם הם מעט מלוכלכים ואתה לא רוצה שייגעו בבגדים שלך, עטוף תחילה כל נעל היטב בשקית ניילון.
 5. 5
  שים פריטים כבדים יותר בתחתית. שים תמיד פריטים כבדים יותר כמו ספרים, מחשבים ניידים, נעליים או מייבשי שיער (לא שאתה צריך להביא פריט אם אתה נוסע קל! בתחתית התיק או המזוודה. הסיבה לכך היא שהם בטוחים יותר בתחתית ופחות נוטים לנוע במהלך הנסיעה. בנוסף, הנחת פריטים כבדים בחלק העליון של התיק שלך תגדיל את הסיכוי לקמט את הבגדים שמתחת.
 6. 6
  הניחו פריטים שבירים או מקומטים בקלות מעל. פריט כמו חליפות או שמלות עדינות וקלות לקימוט צריך להיות מונח שטוח בחלק העליון של המזוודה שלך, בתיק בגד מגן, אם אפשר. לאחר מכן יש להסיר אותם ולנתק אותם ברגע שתגיע ליעד.
  • אם הפריטים שלך מקומטים במהלך הנסיעה, תלי אותם בחדר האמבטיה בזמן שאתה מקלחת. הקיטור מהמקלחת החמה אמור לעזור לעבד בעדינות את כל הקמטים, ולבטל את הצורך בגיהוץ.
כדי לארוז ביעילות
כדי לארוז ביעילות, צרור את הבגדים על ידי גלישת כמה פריטים סביב חפץ מרכזי, כמו שקית תכשיטים.

שיטה 3 מתוך 3: אריזה חכמה

 1. 1
  אריזת שכבות ולא פריטים בודדים מגושמים. אם בכל מקרה אינך בטוח לגבי תנאי מזג האוויר ביעד שלך, שקול לארוז שכבות ולא פריטים "פשוט למקרה" מגושמים כמו מעילי גשם או ג'ינס. בדרך זו, אתה יכול לשכב למעלה או למטה תלוי אם זה חם או קר.
  • לדוגמא, תוכלו לארוז שילוב של חולצות עם שרוולים ארוכים ושרוולים קצרים אשר תוכלו ללבוש באופן אינדיבידואלי או לשכב אם הוא קר.
  • או במקום לקחת ג'ינס מגושם, נסה לארוז כמה חותלות קלות אך נעימות שתוכלו ללבוש מתחת לשמלות וחצאיות.
 2. 2
  שים את מוצרי הטואלטיקה שלך בכיס חיצוני. ברוב המזוודות והתיקים יש כיסים חיצוניים נוספים, האידיאליים לאחסון שקית הניילון המכילה מוצרי טיפוח. אחסון התיק כאן יהפוך אותו לנגיש בקלות כאשר אתה עובר אבטחה - וזה חשוב מכיוון שתצטרך להסיר אותו מהמקרה שלך לצורך ההקרנה.
  • שמירת התיק כאן גם תקל עליכם להגיע לטואלטיקה בזמן הנסיעה, וזה נהדר אם אתם צריכים להתרענן במהלך הטיסה שלכם.
  • בנוסף, נוזלים נפרדים משאר המזוודה שלך הם רעיון טוב למקרה שמישהו מהם יישפך או יתפוצץ במהלך ההובלה. לפתוח את התיק שלך כדי למצוא את כל הבגדים שלך מכוסים בג'ל רחצה דביק זה אף פעם לא כיף!
 3. 3
  השאירו חפצי ערך בבית. זה עשוי להיות מפתה לקחת איתך את שעון יקר או תכשיטי היהלומים שלך בזמן הנסיעה, במיוחד אם אתה מתכנן להשתתף בארוחות ערב מפוארות או באירועים מיוחדים. עם זאת, קל מאוד לפריטים כאלה ללכת לאיבוד, להישבר או לגניבה בזמן נסיעה, אז כדאי לנסות להשאיר את הדברים האלה בבטחה בבית. זה פשוט לא שווה את שברון הלב של אובדן טבעת האירוסין שלך אי שם בים התיכון.
  • שקול לקנות שעון זול (ואולי עמיד למים) רק לחופשות שלך. שמנמן, תכשיטים זולים הוא אופציה נהדרת עבור מייפה התלבושות שלך ללא צורך זהב וכסף יקר.
 4. 4
  חפש את מזג האוויר לפני שאתה עוזב. שלב זה די ברור, אך דאג לחפש את תחזית מזג האוויר ביעד שלך לפני שאתה עוזב. אם יורד גשם בלונדון, כדאי לארוז לבגדיכם מעיל גשם קטן מתקפל ומטריה ולהשאיר את קרם הגנה מהבית בבית. ולמרות שתנאים מזג אוויר מסוימים עשויים להיות צפויים, אם לא מובטחים, באזורים מסוימים, עליכם תמיד לבדוק שוב רק למקרה שהמקום חווה תנאים חמים או קרים באופן לא סביר.
 5. 5
  לך נייטרלי. כשאתם מתכננים בגדים, נסו להישאר עם פריטים צבעוניים ניטרליים יותר שעובדים היטב יחד, במיוחד אם אתם נוסעים לעסקים. שחורים, חומים ואפורים כולם עובדים טוב, ולעולם לא תוכל להשתבש עם חולצה לבנה ופריכה. אם אתה מרגיש משעמם מדי והולך ניטרלי, אתה יכול להוסיף פופ של צבע עם אביזרים או עניבה בהירה.
  נעל את זוג הנעליים הכבדות ביותר שלך בזמן נסיעה כדי למנוע את הצורך לארוז אותן
  נעל את זוג הנעליים הכבדות ביותר שלך בזמן נסיעה כדי למנוע את הצורך לארוז אותן.
 6. 6
  היה מודע לכל פריט אסור. חפש את תקנות נמל התעופה המקומיות שלך כדי לקבל רשימה מדויקת של אילו פריטים אסור לך להביא את המזוודות שלך. היותך מודע למגבלות אלו ימנע ממך לארוז בטעות כל דבר כמו להבי גילוח או נרות ג'ל העלולים לגרום לבדיקה ביטחונית במהלך תהליך הסינון ולגרום לעיכובים בנסיעה.
 7. 7
  בדוק את המשקל. הקפד לשקול את התיק שלך לפני שאתה יוצא מהבית כדי לוודא שהוא לא חורג ממגבלות המשקל של חברת התעופה. למרות שחברות תעופה מסוימות יכולות להיות גמישות למדי, אחרות יכו אותך בשמחה בעמלות מופרזות אם התיק שלך אפילו עודף קילו. נסו לתת לעצמכם כמה קילוגרמים אם אפשר, מכיוון שאולי תרצו את המשקל הנוסף לאריזת מזכרות או מתנות בדרך הביתה.

טיפים

 • ודא שהטלפון, ה- iPod, המחשב הנייד, ה- Kindle או כל מכשיר חשמלי אחר טעונים לחלוטין לפני הנסיעה שלך.
 1. שים את שמך, מספר הטלפון, הדואר וכתובת הדואר האלקטרוני שלך על גבי תגית על תיק התיק שלך - ואז ניתן להחזיר לך את זה בקלות אם הוא מוטעה.
 2. אל תשכח את הדרכון שלך אם תוכניות הנסיעות שלך ידרוש כזה.
 • סחבו מטבע מקומי בארנק.
 • זכור לארוז את כל התרופות הדרושות.
 • נעל את זוג הנעליים הכבדות ביותר שלך בזמן נסיעה כדי למנוע את הצורך לארוז אותן.
 • הביאו מטענים ומתאמים נחוצים.
 • בדוק בתקנות שדה התעופה מגבלות על גודל ומשקל המזוודות, פריטי נשיאה ופריטים מסומנים.

שאלות ותשובות

 • סבתי גרה בג'ורג'יה והיא עובדת בוול מארט. אנחנו הולכים ביולי. כמה זוגות בגדים עלי להביא? אני מקבל בגדים בג'ורג'יה.
  זה תלוי כמה זמן אתה שוהה בג'ורג'יה. אבל אתה צריך שיהיה לך מספיק בגדים שיחזיקו לפחות 5 ימים.
 • האם אוכל להכניס תרופות לאריזת גלולות יומית?
  כן. חבילת גלולות יומית היא דרך נהדרת לעקוב אחר התרופות בזמן הנסיעה.
 • האם אוכל להביא ממתק ביתי לתיק?
  אם אתה בודק את התיק שלך, כן. אם אתה נושא, אז לא; הם יזרקו את זה כשתעבור שליטה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail