איך בונים עסק מקוון?

כדי לבנות עסק מקוון, בחר תחילה משהו למכור שיספק בעיה או צורך של הלקוח. לאחר מכן, ברגע שיש לך מוצר ולקוח אידיאלי, הקים אתר באינטרנט דרך פלטפורמה כמו WordPress וכלל תכונות של מסחר אלקטרוני כך שלקוחותיך יוכלו לקנות את המוצר שלך. כדי לעזור למשוך לקוחות פוטנציאליים לאתר שלך, פרסם פוסטים בבלוג או מאמרים מועילים אחרים עליו, שישפרו את הדירוג שלך במנועי החיפוש. כמו כן, נסו לשווק את האתר שלכם ברשתות החברתיות, ושקלו לפרסם באמצעות Google AdWords. כדי ללמוד כיצד להכין תוכנית עסקית לעסק המקוון שלך, גלול מטה!

כדי לבנות עסק מקוון
כדי לבנות עסק מקוון, בחר תחילה משהו למכור שיספק בעיה או צורך של הלקוח.

כל המוצרים והשירותים המצליחים נועדו לפתור בעיה עבור לקוח. נקודת המוצא של העסק שלך היא לזהות בעיית לקוח ולפתור בעיה זו עם מוצר או שירות. עליכם גם לזהות את הלקוח האידיאלי שלכם לפיתרון המסוים שאתם יוצרים. אם אתה מוכר באופן מקוון, עסק שירות עשוי לדרוש פחות הון מאשר חברה שמוכרת מוצר פיזי. ברגע שיש לכם את בסיס הידע תוכלו לעצב את העסק המקוון שלכם. צור אתר מרתק וקל לניווט. פרסם תוכן טוב ששומר על הצופים לחזור לאתר שלך.

חלק 1 מתוך 4: יצירת פתרון ללקוחות

 1. 1
  לפתור בעיה של לקוח. צרכנים קונים מוצרים ושירותים בכדי לספק צורך פיזי או רגשי. עם זאת, לקוחות קונים רק כאשר הצורך הוא בראש מעייניהם. לדוגמא, בעל בית ישכור אינסטלטור אם יש לו נזילה, גברים ונשים יקנו בגדים חדשים כדי לשפר את המראה שלהם, או שתלמיד ילמד שיעורים מיוחדים אם הוא מאמין שהשלמה תוביל לעבודה טובה יותר. המוצר או השירות המקוון שלך חייב לעורר ואז למלא את הצורך הזה לפני שמתרחשת מכירה.
  • השתמש בידע או בניסיון שלך בתעשייה כדי לזהות בעיה של לקוחות שיש לפתור. בעבודה או בחיים שלך אתה רואה בעיות נפוצות ללא פתרונות ברורים או פשוטים?
  • חשוב על דרכים שבהן חברה יכולה לפתור בעיה זו. זה הרעיון העסקי שלך.
  • אמור, למשל, שרבים מחבריך מעוניינים לרכוש שעוני יד וינטאג ', אך אין להם שום דרך לאמת שהם אמיתיים. אם יש לך עין לפרטים וידע נכון, תוכל להפוך את הזיהוי של שעונים אלה לעסק מקוון.
 2. 2
  ניתוח כישוריך, תחומי העניין והיכולות שלך. לפני פתיחת עסק, תצטרך להעריך את היכולת שלך לעשות זאת. התבונן במערך המיומנויות שלך כדי לקבוע במה בדיוק אתה מספיק טוב לעשות מקצועית. באיזה תעשייה או מקצוע אתה הכי בקיא, מנוסה ומיומן? אתה צריך להיות מסוגל להתחרות מול עסקים קיימים.
  • לאחר מכן, נתחו את תחומי העניין שלכם. מה היית עושה אם כסף לא היה חשוב? אתה צריך לאהוב את כל מה שאתה עושה, או שהעסק שלך לא יצליח.
  • לבסוף, בדוק את היכולות שלך. האם יש לך את היציבות הפיננסית, החיסכון, הזמן והיציבות האישית לפתוח עסק כבר עכשיו? ודא שהמשפחה שלך עומדת מאחורי הקמת העסק שלך. אם לא, זה יוביל לבעיות בהמשך הדרך.
 3. 3
  זהה את הלקוח האידיאלי שלך. הלקוח האידיאלי שלך הוא מכלול התכונות המשותפות לאנשים אשר עשויים לקנות את המוצר שלך. הכרת דמוגרפיה זו (גיל, מין, הכנסה וכו ') תעזור לך להתמקד בקהל זה ולהתאים את שאר המודל העסקי שלך לרצונותיו וצרכיו. בין אם אתם מתחילים מוצר מאפס או משפרים מוצר קיים, תוכלו לבצע מחקר על הלקוח האידיאלי שלכם.
  • הלקוח האידיאלי שלך הופך לבסיס לאסטרטגיה השיווקית שלך. אתה מפתח את אסטרטגיית השיווק שלך מתוך מחשבה על הלקוח האידיאלי. למידע נוסף על אסטרטגיה שיווקית, ראה כיצד לפתח אסטרטגיה שיווקית.
  • כדי לזהות את הלקוח האידיאלי שלך, פשוט שקול את סוג האנשים שהכי מעוניינים במוצר או בשירות שלך ויש להם את היכולת הכלכלית לרכוש אותו. במקרים רבים מדובר באומנות יותר ממדע, אך חיפוש בגוגל אחר מגמות צרכניות עשוי לחשוף מידע שימושי.
  • נניח, למשל, שאתה רוצה לחקור את תכונות הלקוח האידיאליות לשירות זיהוי השעון שלך. אתה יכול להתחיל ולשקול למי יהיה הכסף לתחביב מסוג זה (כנראה אנשים מבוגרים עד גיל העמידה), מי יהיה אינטרס (בעיקר גברים), ואיזה סוג אדם עשוי לדרוש אימות מסוג זה.
 4. 4
  צמצם את ההצעה שלך. קבעו את התכונות של המוצר או השירות שלכם והאם הם מספקים יתרונות אמיתיים ופתרו את הצרכים של הלקוחות הפוטנציאליים שלכם. השתמש במה שאתה מוצא כדי להעריך מחדש ולחדד את המוצר או השירות שלך עד שהוא עונה בצורה מושלמת יותר על הצורך המתואר. נסו לזהות שינויים שעסקים אחרים ביצעו במוצרים דומים שהביאו להיקף מכירות גבוה יותר.
כדי ללמוד כיצד להכין תוכנית עסקית לעסק המקוון שלך
כדי ללמוד כיצד להכין תוכנית עסקית לעסק המקוון שלך, גלול מטה!

חלק 2 מתוך 4: תכנון העסק שלך

 1. 1
  קבע את גודל השוק. נניח שאתה שוקל רעיונות לפתיחת עסק מקוון בפעם הראשונה. אתה משתמש באותו תהליך כמו שהיית עושה כדי להעריך מוצר קיים. אתה לוקח סיכון רב יותר מכיוון שביצועי המכירה של המוצר אינם ידועים לחלוטין.
  • מצא כלים לחקר השוק הפוטנציאלי שלך. אתה יכול לבחור לבחון עסקים קיימים המציעים שירות דומה. איך הם הלקוחות שלהם? מה הם מוכנים לשלם עבור שירות מסוג זה? עד כמה השוק צפוף?
  • עבור שירות הזיהוי שלך, אתה יכול לבחור לבדוק את סוג האנשים שמגיבים בפורומי צפייה ובאתרי צפייה אחרים. העריך את צרכיהם ובדוק באמת אם יש מספיק שוק לשירותים שלך כדי להפוך את פתיחת העסק לשווה את זה.
 2. 2
  קבע את העלויות שלך. על מנת לתכנן את העסק שלך, תצטרך להעריך כמה תזדקק לכסף ההפעלה. זה ישתנה מאוד בין סוגי העסקים, כאשר בחלקם נדרשים כמעט אפס כסף בהפעלה, ואחרים נדרשים אלפי דולרים רבים. התחל על ידי הסתכלות על ציוד או מלאי שיש לך כרגע. ואז, להבין מה אתה צריך. חשוב על מלאי, ציוד ייצור, הוצאות בניית אתרים וכל עלות אחרת שאתה יכול לצפות בחודשי הפעילות הראשונים שלך.
  • אתר את הפריטים האלה בשימוש או בהנחה אם אתה יכול ואז רשום את המחירים כדי לקבוע את צרכי הון ההפעלה שלך.
 3. 3
  פתח תחזיות פיננסיות. תחזיות פיננסיות יכולות להיות קשות להפעלה, במיוחד אם טרם התחלת לפעול. עם זאת, עשה את המחקר שלך על ידי חיפוש נתוני מכירות הרלוונטיים לענף שלך באופן מקוון. בדוק עם הלשכה לסטטיסטיקה של עבודה (BLS) כדי למצוא נתונים אלה ומידע חשוב אחר. לאחר מכן, השתמש בנתונים אלה כדי לאמוד את נפח המכירות שלך בשלוש השנים הראשונות שלך. התחזיות שלך לא צריכות להיות מושלמות, אבל הן צריכות להיות סבירות ומגובות במספרים קונקרטיים.
  • הפחת את עלויות ההפעלה הצפויות ואת עלות הסחורות שנמכרו בתקופה זו כדי לאמוד את הרווחיות שלך.
 4. 4
  העריך את מקורות ההון שלך. אלא אם כן יש לך הקמת הון חוזר בחשבון חיסכון, תזדקק למקור הון כדי להתחיל את העסק שלך. האפשרויות שלך כוללות הלוואות מחבר או בן משפחה, הלוואות בנקאיות ומכירת הון עצמי למשקיעים. ייתכן שיהיה קשה להשיג הלוואות בנקאיות, אלא אם כן תבחר באפשרות שמגובה במינהל העסקים הקטנים (SBA). בדוק עם הבנקים המקומיים אילו הלוואות SBA הם מציעים. יהיה עליך תוכנית עסקית חזקה בכדי לזכות בהלוואה כזו.
  • הלוואות מחברים ומשפחה הן מקור נהדר גם להון. עם זאת, הסיכון הוא שאתה מאבד את הכסף שהם מלווים לך והיחסים האישיים שלך עלולים לסבול כתוצאה מכך.
 5. 5
  כתוב תוכנית עסקית. תוכנית עסקית היא מפת דרכים עבור העסק שלך וצמיחתו לאורך השנים. הוא כולל כמה חלקים נפרדים המתארים את התוכניות התפעוליות שלך ואת המידע העסקי עבור משקיעים או מלווים פוטנציאליים, או רק להדרכה שלך. כלול את כל המידע לעיל בחלק זה בתוכנית העסקית שלך. בנוסף תצטרך:
  • תיאור העסק והיצעיו.
  • תוכנית שיווקית.
  • תיאור מבנה העסק.
  • פרופילי ניהול.
  • ניתוח שוויון.
  • הסבר כיצד ואיפה ישמשו כספים שאולים.
המוצר או השירות המקוון שלך חייב לעורר ואז למלא את הצורך הזה לפני שמתרחשת מכירה
המוצר או השירות המקוון שלך חייב לעורר ואז למלא את הצורך הזה לפני שמתרחשת מכירה.

חלק 3 מתוך 4: בניית נוכחות מקוונת

 1. 1
  בנה הון עצמי של המותג. ברגע שתתחיל למכור מוצר הפותר בעיה עבור לקוחות, תוכל לבנות הון עצמי. הון עצמי של המותג הוא איך הלקוחות מכירים בכך שהמוצר שלך טוב ושונה ממוצרים שמציעים המתחרים שלך.
  • למידע נוסף על הון עצמי, ראה כיצד לבנות הון עצמי.
  • מכיוון שלקוחות משתמשים במוצר שלך ומקבלים תוצאות טובות, הם עשויים להמשיך לקנות את המוצרים שלך ולא להתחשב במותג המתחרה שלך. חשוב על מוצרים או שירותים שאתה קונה שוב ושוב. ייתכן שיש לך אותה השקפה, ולכן אתה ממשיך לקנות את אותו מוצר.
  • הון עצמי של המותג יכול לגרום לנאמנות לקוחות. לקוחות נאמנים עשויים להמשיך לקנות את המוצר שלך, גם אם המחיר יעלה.
  • והכי חשוב שלקוח נאמן יש סיכוי גבוה יותר להפנות אנשים אחרים לעסק שלך. יצירת הפניות היא הדרך המהירה ביותר להגדיל את המכירות שלך.
 2. 2
  הקים אתר. האתר שלך הוא בדרך כלל הרושם הראשוני שאתה עושה באינטרנט. החוויה הראשונה שהלקוח הפוטנציאלי חווה עם העסק המקוון שלך היא לראות את האתר שלך. חשוב מאוד שיהיה אתר מרתק.
  • חשוב על שכירת בונה אתרים מקצועי שיעצב את האתר שלך ובונה אותו.
  • השתמש באופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO) כדי להפנות תנועה לאתר שלך. קידום אתרים מאפשר לאתר שלך להופיע גבוה יותר בתוצאות מנועי החיפוש. זה מביא את משתמשי האינטרנט המחפשים מוצר או שירות ספציפיים לאתר שלך לפני המתחרים שלך. קידום אתרים כולל מחקר מילות מפתח והקמת האתר שלך בדרכים מסוימות.
  • למידע נוסף בנושא קידום אתרים, ראה אופטימיזציה לאתר שלך.
  • שקול פלטפורמת פרסום מקוונת ליצירת האתר שלך. פלטפורמות אלה מאפשרות לך לבנות אתר אטרקטיבי מבלי להזדקק לכל ידע בתכנות.
  • וורדפרס היא פלטפורמת פרסום המשמשת למעלה מ -20% מכל האתרים באינטרנט. פלטפורמה זו מעניקה לך מאות נושאים שתוכל לבחור עבור אתר האינטרנט שלך.
  • לאחר שתבחר נושא, תוכל לבנות דפים ולהחליט כיצד לפרוס את המידע בכל עמוד. חשוב במיוחד שיהיה דף בית שמושך את תשומת ליבו של הצופה.
  • המטרה שלך היא שיהיה דף בית נהדר שמושך את הקוראים להישאר באתר שלך ולגלות מידע נוסף על המוצר או השירות שלך. לאחר שהלקוח שלך מחליט להישאר, הקל על הניווט באתר שלך.
  • גוגל שינתה לאחרונה את קריטריוני דירוג החיפוש שלהם באתרים. אתרים עם תוכן מקוון טוב מדורגים כעת גבוה יותר. אם תוסיף ללא הרף תוכן טוב לאתר שלך, תעלה בדירוג החיפוש של גוגל.
  • עקוב אחר כל תוצאות השיווק המקוון שלך. נתח את תעבורת האתר שלך, את מספר ההצטרפות ואת אחוז הצופים שאתה יכול להמיר ללקוחות. בצע שינויים כדי להגדיל את תוצאות מאמצי השיווק המקוון שלך.
 3. 3
  בנה תכונות ניווט וסחר אלקטרוני קלות באתרך ללקוחות. המטרה הראשונית שלך היא לגרום לצופים לראות את דף הבית שלך. אם הם רוצים לברר מידע נוסף על המוצר שלך, הקל עליהם לנווט לדפים אחרים.
  • וודא כי הדפים והתפריטים הנפתחים ברורים ונוחים לגישה.
  • ארגן את הדפים שלך לפי סדר הגיוני. נניח שיש לך קישורי עמודים המפורטים אנכית בצד שמאל של האתר שלך. אתה שם את דף הבית בראש כקישור הראשון. מתחתיו אתה מספק קישורים לדפי מידע על מוצרים / שירותים. מתחת לאלה אתה מפרט קישורי מסחר אלקטרוני.
  • אם הצופים יצטרכו להשקיע יותר מדי זמן בכדי להבין כיצד האתר שלך מוגדר, הם עשויים לעזוב. שמור על סיכוי הלקוח על ידי הפיכת ניווט בדפים לקלה.
  • עבוד עם יועץ מסחר אלקטרוני כדי להגדיר פונקציות של מסחר אלקטרוני כמו קבלת הזמנות ותשלומים באתר שלך.
 4. 4
  השתמש בתוכן וספק לקהל שלך מידע שימושי. דרך נהדרת לבנות מערכת יחסים עם לקוחות היא לספק תוכן, כמו פוסטים בכתבות ומאמרים. אם אתה מוסיף תוכן טוב לאתר שלך באופן עקבי, הצופים עשויים לבקר באתר שלך לעתים קרובות. למידע נוסף על בלוגים, ראה התחל להרוויח כסף בבלוגים.
עסק שירות עשוי לדרוש פחות הון מאשר חברה שמוכרת מוצר פיזי
אם אתה מוכר באופן מקוון, עסק שירות עשוי לדרוש פחות הון מאשר חברה שמוכרת מוצר פיזי.

חלק 4 מתוך 4: שיווק העסק המקוון שלך

 1. 1
  שמור על קשר עם הלקוח. ספק כפתור הסכמה לאנשים שקוראים את התוכן שלך. הכפתור מאפשר לצופה להירשם כמנוי לאתר שלך. הקורא מספק את כתובת הדואר האלקטרוני שלו, כדי שיוכל לקבל ממך מידע ותוכן נוסף. אם צופה מנוי לאתר שלך, סביר יותר שהוא יקנה את המוצר שלך. לאורך זמן, תוכלו לבנות רשימת דוא"ל יקרת ערך של מנויים שתוכלו לשלוח אליה עדכונים שוטפים.
 2. 2
  שווק את האתר שלך באמצעות מדיה חברתית. הצרכנים מבלים יותר מזמנם ברשתות החברתיות. אם אתה רוצה לעמוד מול הלקוחות שלך, ודא שיש לך נוכחות יעילה באתרי מדיה חברתית. זה מקום טוב להתחיל לפרסם מכיוון שפרסום באתרים אלה הוא בחינם.
  • צור פרופיל LinkedIn מלא לעצמך ולכל מנהלי המפתח במשרדך. פרסם קישורים לתוכן שאתה יוצר, כולל בלוגים ומאמרים.
  • אנשים משתמשים בלינקדאין כדי ליצור רשת, לחפש עסקים ולמצוא מקומות עבודה. אנשי מקצוע רבים מסתכלים על לינקדאין מספר פעמים במהלך היום. בנה את החיבורים שלך על ידי הוספת אנשים לרשת שלך.
  • צור נוכחות בטוויטר, בפייסבוק, באינסטגרם ובכל אתרים אחרים שהלקוחות שלך פוקדים. כשאתה סוקר את הלקוחות שלך, שאל אותם באילו אתרי מדיה חברתית הם משתמשים בתדירות הגבוהה ביותר.
  • כל אתרי המדיה החברתית מבצעים שינויים ללא הרף. דאג שתישאר מעודכן בשיפורים באתר שיכולים להפוך את השיווק שלך ליעיל יותר.
  • פרסם באופן קבוע בפורומים מקוונים. פורומים הם המקום בו משתמשי האינטרנט מתקבצים כדי לדון בתחומי עניין משותפים. חשוב על משתמשים בפורום הרלוונטי למוצר או לשירות שלך כלקוחות פוטנציאליים. על ידי פרסום תגובות קבועות, תובנות ומקצועיות, תוכל לרכוש את אמונם של קהילות מקוונות אלה ולקדם באופן פעיל את המוצר או השירות שלך.
  • זה רלוונטי במיוחד לספקי שירותים. הצגת הידע שלך תעזור לך להשיג לקוחות ביתר קלות.
  • לדוגמה, שירות זיהוי השעון שלך יכול להתחיל על ידי מתן ייעוץ או עזרה בחינם בפורומים הרלוונטיים לאיסוף שעונים.
 3. 3
  פרסם באמצעות גוגל אדוורדס. מודעות אלה בצד כשאתה מחפש משהו בגוגל הן תוצאה של חברות שמשלמות עבור Google AdWords. שירות זה מאפשר לאתרים לפרסם במילות מפתח מסוימות שמשתמשי האינטרנט מחפשים. הוא גם מציג את המודעה שלך באתרים רלוונטיים המכילים גם את מילות המפתח שלך. גוגל אדוורדס מביא תנועה לאתר שלך בתמורה לתשלום ששולם לכל קליק.
  • אפילו תקציב AdWords קטן, כמו 7,50 € -20 ליום, יכול להוביל תנועה רבה לאתר שלך ויכול להביא כמות גדולה של לקוחות פוטנציאליים.
 4. 4
  השתתף במאמצי שיווק משותפים עם עסקים משלימים. כמעט כל אתר או בלוג עם קהל קוראים שמוכר לכם שטחי פרסום באתר שלהם. זכרו לוודא שכל אתר שאתם מפרסמים בו רלוונטי מאוד לעסק שלכם ושמשתמשי האתר הם קהל היעד שלכם. התמקדו במיוחד באתרי נישה, כמו בלוגים ואתרים מיוחדים במיוחד, כדי לחסוך כסף. עלויות הפרסום בדף מסוג זה יהיו ככל הנראה זולות יותר מאשר באתר גדול.

תגובות (1)

 • korbin48
  תודה שנתת לי את כל ההוראות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail