איך לבדוק פטנט?

בדוק גם את הפניות הפטנטים או בקשות הפטנטים הרלוונטיות עבור פטנטים נוספים הדומים ומופנים על ידי הפטנט הנוכחי
בדוק גם את הפניות הפטנטים או בקשות הפטנטים הרלוונטיות עבור פטנטים נוספים הדומים ומופנים על ידי הפטנט הנוכחי.

משרד הפטנטים והסימנים המסחרי באירופה (USPTO) מאפשר לאנשים לערוך חיפושים בפטנטים עבור מי שמעוניין ללמוד את מקורות ההמצאה. אנשים גם מחפשים רשומות פטנטים כדי לוודא שהרעיון או ההמצאה שלהם טרם פורטו. ניתן לבצע חיפושים באופן מקוון, או במרכז לחקר פטנטים וסימני מסחר. ניתן לגשת לפטנטים מרחבי העולם באמצעות מנוע חיפוש המסופק על ידי ארגון הקניין הרוחני העולמי.

שיטה 1 מתוך 4: ביצוע חיפוש מקוון אחר פטנטים

 1. 1
  בקר ב- USPTO באופן מקוון. אתה יכול לבדוק אם משהו הוא פטנט באתר USPTO, שנמצא כאן.
  • מהדף הראשי של אתר USPTO, פתח את לשונית "פטנטים" בצד שמאל של הדף.
  • לחץ על "חפש פטנטים" תחת קישורי הפטנטים והכלים.
 2. 2
  התחל בחיפוש מהיר. אם אין לך מידע רב על ההמצאה או הפטנט שאתה מחפש, ייתכן שתרצה להתחיל בפונקציה "חיפוש מהיר".
  • מתחת " חיפוש פטנטים בטקסט מלא (מאז 1976)" לחץ על "חיפוש מהיר".
  • הזן מונח מילות מפתח בתיבה מונח 1 בעמוד החיפוש המהיר. בחר מפעיל חיפוש כגון AND, ANDNOT או OR משדה האופרטור.
  • "AND" פירושו שתחפש את מילת המפתח הראשונה והשנייה. השתמש ב- "ANDNOT" אם ברצונך לחפש את מילת המפתח 1 אך לא את מילת המפתח 2. "OR" פירושו שהחיפוש יהיה עבור מילת מפתח 1 או מילת מפתח 2.
  • הקלד מונח מילות מפתח שני בתיבה מונח 2 בעמוד החיפוש המהיר. שוב, בחר AND, ANDNOT או OR כמפעיל החיפוש. לחץ על "חיפוש" כדי להתחיל בחיפוש הפטנטים המהיר שלך.
 3. 3
  נסה חיפוש פטנטים מתקדם. אם אתה יודע יותר על הפטנט שאתה מחפש, השתמש ב"חיפוש מתקדם ". באופן כללי, מכיוון שתזין יותר מידע, החיפוש המתקדם יחזיר לך פחות תוצאות למיון. כדי להגיע לחיפוש מתקדם לחץ כאן.
  • מדף החיפוש המתקדם בחר טווח שנה או שנה בתפריט הנפתח "בחר שנים". חזור על הצעד שלמעלה כדי לבחור 1790 להציג, או 1976 להציג.
  • הוסף טקסט חיפוש לתיבת השאילתה. עקוב אחר הדוגמאות בדף החיפוש המתקדם להזנת טקסט נכון בתיבת השאילתה. יש להפריד בין קודי שדה ושמות שדות באמצעות קו נטוי קדימה. דוגמאות כוללות חיפושים לפי כותרת, תאריך הנפקה ושם הממציא. עיין בשמות השדות וקודי הקודים בתחתית דף החיפוש המתקדם.
  • לחץ על "חיפוש" לאחר הקלד את הערכים שלך.
 4. 4
  מצא פטנט לפי מספר הפטנט. אם אתה יודע את מספר הפטנט, אתה יכול לחפש את הפטנט בצורה כזו.
  • בעמוד חיפוש מספר הפטנטים הזן מספר פטנט אחד או יותר בתיבת השאילתה. הפרד מספר מספר פטנטים לפי רווחים.
  • בחר "חיפוש" כדי למצוא את מספר הפטנט והמידע.
  • אם יש לך שאלות, תוכל ליצור קשר עם USPTO בדוא"ל לכתובת usptoinfo@uspto.gov או להתקשר למספר 1-800-786-9199.
אתה יכול לחפש את הפטנט בצורה כזו
אם אתה יודע את מספר הפטנט, אתה יכול לחפש את הפטנט בצורה כזו.

שיטה 2 מתוך 4: גישה למידע פטנטים באמצעות מרכז משאבי פטנטים וסימנים מסחריים (PTRC)

 1. 1
  בקר ב- PTRC. PTRC הוא משאב נהדר לחיפוש פטנטים מלא. יש להם את כל הפטנטים שהונפקו על המצאה מסוימת.
 2. 2
  תנאי סיעור מוחות. כדי למצוא פטנט, ראשית עליך לבחון את המונחים על מנת לתאר את ההמצאה על בסיס ייעודה, הרכבה ושימושה. לדוגמא, אם אתה חושב להכין קערת השקיה מחוממת עצמית, כך שהמים לא יקפאו כשהם מונחים בחוץ, אתה עשוי לבוא עם מונחי חיפוש כמו "חיה", "קערת מים", "נגד הקפאה, "ו"כלב".
  • התייעץ עם מילון טכני או תזאורוס בספריה כדי למצוא מונחים טכניים.
 3. 3
  חפש את מילות המפתח שלך. אתה יכול לחפש מילות מפתח באינדקס לסיווג הפטנטים האמריקאי כדי למצוא מחלקות ו / או מחלקות משנה אפשריות. בעזרת דוגמת קערת הכלב, תחילה תוכלו ללחוץ על האות "A" (תחת גרסת ה- HTML) ולגלול מטה כדי למצוא את המילה "בעל חיים". תחת "חיה" תמצאו "התקני השקיה", עם מחלקה של 119 ותת-מחלקה של 72.
 4. 4
  לחץ דרך כדי לראות מחלקות משנה דומות. אתה יכול לחפש ב- PDF או ב- HTML. בחר html. בתוצאות ה- html תוכלו ללחוץ על ידי לחיצה על קטגוריית משנה. לדוגמא, אם לחצתם על 72, אז תועברו לרשימת מחלקות משנה דומות. תראה תחת תת קטגוריה 72, "התקן השקיה או הזנה נוזלית", קטגוריות משנה דומות, כגון 73, "בקרת טמפרטורה".
 5. 5
  קרא את ההגדרות. הכינו את כל הגדרות הסיווג עבור כל קבוצות המשנה שמצאתם העשויות להיות רלוונטיות להמצאתכם. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה נוספת על המספר בפורמט HTML. בטל כל סוגות משנה שכבר לא נראים רלוונטיים על סמך ההגדרה.
  • לחץ על ה- "P" האדום לצד תת-מחלקה כלשהי כדי לראות פטנטים שהונפקו תחת אותה תת-סוג. לחץ גם על ה- "A" הכחול לצד תת-מחלקה כלשהי כדי לראות בקשות שהוגשו תחת המשנה.
 6. 6
  נסה מאגרי מידע אחרים. פטנטים לפני ניתן לחפש גם על ידי "סיווגים ארה"ב הנוכחי" פטנטים רשומים ו יישומים פורסם הנתונים.
 7. 7
  בדוק כל פטנט או בקשת פטנט קודמת. הקפד לבדוק כל אחד בנפרד על מנת לקבוע אם הוא רלוונטי לחיפוש שלך. יש לזכור כי יתכן שכותרת הפטנט אינה מדויקת.
  • כדאי לעיין בפטנט. העמוד הראשון של כל פטנט מכיל את הכותרת, התיאור והתמונה של הפטנט, וניתן לבחון אותו תחילה, כדי לקבוע אם להמשיך לקרוא את מסמך הפטנט.
  • בדוק גם את הפניות הפטנטים או בקשות הפטנטים הרלוונטיות עבור פטנטים נוספים הדומים ומופנים על ידי הפטנט הנוכחי.
בעמוד חיפוש מספר הפטנטים הזן מספר פטנט אחד או יותר בתיבת השאילתה
בעמוד חיפוש מספר הפטנטים הזן מספר פטנט אחד או יותר בתיבת השאילתה.

שיטה 3 מתוך 4: שימוש בחוקר פטנטים מקצועי

 1. 1
  ערכו רשימת חוקרים. חוקר יחפש בחומרים המקוונים שמספק ה- USPTO בכדי לחשוף המצאות דומות שכבר הועמדו על פטנט. כדי למצוא חוקר פטנטים מקצועי, אתה יכול לחפש באינטרנט על ידי הקלדת "חברת מחקר פטנטים" בדפדפן אינטרנט.
  • אם כל מה שאתה רוצה זה למצוא פטנט לפי מספר, עליך לנסות לאחזר אותו מאתר USPTO. סוג חיפוש זה פשוט מכדי לשלם לחוקר פטנטים.
 2. 2
  היזהר מתוצאות "מובטחות". אם אתה שוכר חוקר פטנטים שימצא פטנטים דומים להמצאה שלך, עליך להיזהר מכל חוקר שמבטיח או טוען שהוא ימצא כל פטנט שדומה לו. יש פשוט יותר מדי פטנטים שיעברו כדי למצוא את כל הקבצים שעשויים להיות דומים.
  • במקום זאת, חיפושי פטנטים נעשים ברמת ביטחון בסביבות 80%. כדי לקבל רמה גבוהה יותר של ביטחון, יהיה צורך לבדוק פטנטים רבים נוספים, מה שיעלה את העלויות. להגיע ל -100% וודאות יעלה מיליוני דולרים.
  • כמו כן, בקשות ממתינות לא מתפרסמות רק 18 חודשים לאחר הגשתם, כך שאי אפשר למצוא כל פטנט אפשרי הדומה.
 3. 3
  שאל על אגרות. בדרך כלל, חיפוש פטנטים מקצועי יעלה 600 € -1000.
  • היזהר מחוקרים המציעים חיפושים במחירים נמוכים משמעותית (300 € או פחות). חיפושים אלה נעשים לרוב על ידי אנשים במדינות זרות עם כישורי אנגלית מוגבלים.
אתה יכול לחפש באינטרנט על ידי הקלדת "חברת מחקר פטנטים" בדפדפן אינטרנט
כדי למצוא חוקר פטנטים מקצועי, אתה יכול לחפש באינטרנט על ידי הקלדת "חברת מחקר פטנטים" בדפדפן אינטרנט.

שיטה 4 מתוך 4: חיפוש פטנטים בינלאומיים

 1. 1
  בקרו באתר ארגון הקניין הרוחני העולמי (WIPO). באתר WIPO יש מנוע חיפוש בשם Patentscope שיש לו גישה ל -2,7 מיליון פטנטים בינלאומיים שפורסמו.
  • לאחר ההגעה תוכלו לצפות בהדרכות שיעזרו לכם לחפש פטנטים.
 2. 2
  בצע חיפוש פשוט. זהו ממשק ברירת המחדל. ישנם 8 שדות חיפוש מוגדרים מראש המאפשרים לבצע חיפוש בחלקים שונים של מסמכי פטנטים: עמוד ראשון, כל שדה, טקסט מלא, טקסט באנגלית, מספר תעודת זהות, סיווג בינלאומי, שמות ותאריכים.
  • בחר שדה והקלד את המונח שברצונך לחפש. ואז לחץ על "חיפוש".
  • תוכל להגביל את החיפושים למדינות ספציפיות על ידי מעבר לתפריט "אפשרויות" ולחיצה על "אפשרויות הצגת". לאחר מכן לחץ על "משרד". רשימת אומות תצוץ. בחר את אלה שברצונך לחפש.
 3. 3
  שלב שדות חיפוש. זה יכול לעזור לך ליצור חיפוש ממוקד יותר. לחץ על "חיפוש" ואז על "שילוב שדה". אתה יכול להשתמש במפעילי "ו" או "או".
  • לדוגמה, ייתכן שתרצה לחפש פטנטים הקשורים ל"מכוניות חשמליות ". למעלה מ -70000 תוצאות יושגו אם תבצע חיפוש פשוט. לכן ניתן לשכלל את החיפוש על ידי הוספת תאריך בשדה "תאריך" (למשל, 2011) ולהמשיך את החיפוש על ידי הוספת שם חברה, כגון טסלה, בשדה "שם המועמד".
  • תוצאות החיפוש יופיעו כשהמונחים שלך מודגשים. לאחר מכן תוכל לפתוח את הרשומות הבודדות מתוצאות החיפוש.
 4. 4
  בצע חיפוש מתקדם. השתמש בחיפוש מתקדם לביצוע שאילתות חיפוש מורכבות, תוך שימוש במספר מונחים בלתי מוגבל. אתה יכול להתחיל בלחץ על "חיפוש" ובחירה באפשרות "חיפוש מתקדם". אתה יכול להשתמש ב"ציין "כדי לבחור באוספי הפטנטים שברצונך לחפש בהם.
  • חיפוש מתקדם תומך במפעילים בוליאניים, מפעילי קרבה, מפעילי טווח וכרטיסי בר. למידע נוסף על אופן השימוש במפעילים אלה, לחץ על "עזרה" ואז על "כיצד לחפש" ו"תחביר שאילתות ".
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail