איך לרשום פטנט על המצאה?

אם המצאתם משהו חדש לחלוטין, תוכלו לרשום פטנט על המצאה זו כדי שאף אחד אחר לא יוכל להעתיק את הרעיון שלכם. אם תרצה, תוכל להגיש בקשת פטנט זמנית למשרד הפטנטים במדינתך, שתעניק לך שנה להשלמת בקשתך המלאה, ותוכל להשתמש ב"פטנט בהמתנה "בעת תיאור המוצר שלך. בתוך אותה שנה תוכל להגיש את בקשתך הלא זמנית, אשר צריכה לכלול את המפרט המלא של המוצר שלך ושבועה נוטריונית שהמצאת את המוצר. כדי ללמוד כיצד לבצע חיפוש פטנטים כדי להבטיח שאף אחד לא רשם פטנט על הרעיון שלך לפני כן, המשך לקרוא!

הגנה על פטנט צמחי קיימת במשך 20 שנה מיום הגשת בקשת הפטנט המקורית
הגנה על פטנט צמחי קיימת במשך 20 שנה מיום הגשת בקשת הפטנט המקורית.

יצרת המצאה שתעשה מהפכה באופן שבו העולם עובד, אבל איך אתה מממש את הרעיון שלך? משרד הפטנטים והסימנים האירופיים מנפיק פטנטים על המצאות מקוריות ושימושיות שמשנות את הדרך בה אנשים עושים דברים. הגשת בקשה לפטנט היא תהליך מייגע ויקר, אך אם תדעו מה לחפש תוכלו להגיש בקשה לפטנט מבלי להזמין איש מקצוע. עקוב אחר המדריך למטה כדי לברר כיצד לשכלל את המצאתך ולהגיש בקשה לפטנט.

חלק 1 מתוך 4: הגדרת הרעיון שלך והבנת פטנטים

 1. 1
  להבין מה זה פטנט. פטנט מתגמל ממציא בזכויות משפטיות בלעדיות מסוימות, לזמן מוגבל, בתמורה לגילוי מלא של ההמצאה, שהופכת למידע ציבורי. פטנט מיוצג על ידי מסמך שהונפק על ידי ממשלה פדרלית על פי בקשה נכונה, לאחר בחינה, בדבר המצאה כשירה. הוא כולל "טענות" אחת או יותר להמצאה אחת.
  • ככלל, פטנטים ניתנים רק ל"ראשונים שהגישו "גילוי של המצאה פטנטית בבקשת פטנט. כמו כן, איש אינו רשאי לתבוע המצאה שלא המציאו.
  • בעל הפטנט מוסמך בדרך כלל למנוע מאחרים לבצע, להשתמש, למכור או לייבא את ההמצאה, בסמכות השיפוט, לאחר מתן הפטנט ועד לפטנט או תוקפו. אותם מעשים בלתי חוקיים מכונים "הפרת פטנטים".
  • תביעות פטנטים נחשבות גם ככוללות שינויים קלים שהם "שקולים" לכל אחת מהטענות המוגנות בפטנט. עם זאת, אמצעי חדש להשגת תוצאה שווה ערך עשוי עדיין להיות פטנט על ידיך או על ידי אחרים.
  • יחסית מעט פטנטים מתגלים כבעלי ערך, אך בהחלט יכול להיות היוצא מן הכלל. עליך להחליט אם להמשיך בהגנה על פטנט, או אולי להשיג ערך רב יותר אם אתה שומר על המצאתך "סוד מסחרי".
  • כדי לאכוף את הפטנט שלך תצטרך לנקוט בצעדים משפטיים כנגד מפר, בהנחה שההפרה מתרחשת במדינה בה ניתן הפטנט שלך ונשאר תקף וניתן לאכיפה.
  • במקרים מסוימים ניתן לפסוק תביעת פטנט כ"בטלה "מכיוון שהיא הונפקה שלא כראוי, מה שהופך אותה לבלתי ניתנת לאכיפה.
  • ישנם גם יוצאים מן הכלל לשימושים מוגבלים מסוימים בהמצאות בפטנט של אנשים שאינם בעלי הפטנט, גם ללא רישיון של בעלי הפטנטים.
 2. 2
  כתוב את הרעיון שלך. פעולת הכתיבה תאלץ אותך להגדיר את המצאתך, לפרק את ההמצאה לגורמיה ולחשוב על וריאציות של ההמצאה. חומרים כתובים המיוצרים כתוצאה יעזרו גם להכנת בקשת פטנט. שאל את עצמך את השאלות הבאות:
  • איזו בעיה פותרת ההמצאה שלי?
  • איך בעצם ההמצאה שלי עובדת?
  • מיהו קהל היעד שלי?
  • במה ההמצאה שלי שונה מאחרות כמוה?
  • האם ההמצאה שלי "חדשה" ו"לא מובנת מאליה "במצב הנוכחי של האמנות?
  • כמה כסף אצטרך כדי לייצר את ההמצאה שלי?
  • האם אוכל לחשוב על משקיעים פוטנציאליים?
 3. 3
  דע מי יכול להגיש בקשה לפטנט. ניתן להגיש בקשה לפטנטים על שם הממציאים בפועל. ניתן להגיש בקשה לפטנט בנפרד או כחלק מקבוצת מחקר משותפת.
  • במקרים מסוימים מעסיק יכול להגיש בקשה על שם עובדים לשעבר שהיו הממציאים.
 4. 4
  להבין על אילו סוגי המצאות ניתן לרשום פטנט. ישנם שלושה סוגים עיקריים של פטנטים - שירות, תכנון וצמחים - המוענקים עבור סוגים שונים של המצאות.
  • אתה יכול להבטיח פטנט שירות לתהליך, מכונה, פריט ייצור, הרכב חומר (כלומר תרופה), או שיפור בכל אחת מההמצאות הקיימות הללו.
  • למרות שתגישו בקשה לפטנט מסוג אחר, תוכלו גם לרשום פטנט על עיצוב נוי של מאמר ייצור או על מגוון צמחים המועתקים בצורה מינית.
  • בנוסף, ההמצאה שלך חייבת לספק תועלת כלשהי לחברה, אסור לה לפגוע בסטנדרטים של מוסר ציבורי, והיא חייבת להיות חדשנית, לא מובנת מאליה, מתוארת כראוי או מופעלת, ונטענת על ידי הממציא במונחים ברורים ומוגדרים.
  • הדרישות ל"חדשות ולא מובנות מאליהן "מוערכות לנוכח כל מה שנחשף בפרסום או שהשתמשו בו באופן ציבורי על ידי מישהו (כולל אתה), בכל עת לפני תאריך הגשתך, ולא סתם שום דבר שעבר פטנט.
 5. 5
  להבין על מה אי אפשר לרשום פטנט. ישנם מספר רעיונות או תוצרי עבודה אנושית שלא ניתן לרשום עליהם פטנט, אם כי ניתן להגן על רבים בערוצים אחרים כגון הבטחת זכויות יוצרים. אינך יכול לרשום פטנט: חוקי טבע, תופעות פיזיות, רעיונות מופשטים, יצירות ספרותיות, דרמטיות, מוזיקליות ואמנותיות (אתה זקוק לזכויות יוצרים על אלה).
 6. 6
  קבע את סוג הפטנט הדרוש לך כדי להגן על המצאתך.
  • הגש בקשה לפטנט שירות על מוצר שיש לו יתרון ספציפי ומוגדר לחברה. רוב ההמצאות נכנסות לקטגוריה זו. הגנת פטנטים המוצעת על ידי פטנט שירות נמשכת 20 שנה מיום הגשת הפטנט האפקטיבי.
  • הגש בקשה לפטנט עיצוב אם יש לך המצאה לעיצוב חדש ומשופר על מוצר או תהליך קיים שאינו משפיע על תפקוד המוצר המקורי. פטנט עיצוב נמשך 15 שנים מיום הנפקת הפטנט, אם הוגש לאחר 13 במאי 2015, או 14 שנים אם הוגש לפני כן.
  • פטנט צמח הוא רלוונטי אם לפתח מגוון חדש-רבייה אל-זוויגית של צמח. הגנה על פטנט צמחי קיימת במשך 20 שנה מיום הגשת בקשת הפטנט המקורית.
ניתן לצפות בפטנט על ידי לחיצה על מספר הפטנט שנמצא משמאל לכותרת הפטנט
ניתן לצפות בפטנט על ידי לחיצה על מספר הפטנט שנמצא משמאל לכותרת הפטנט.

חלק 2 מתוך 4: ביצוע חיפוש פטנטים

 1. 1
  קבע אם המצאתך "חדשה" ו"לא מובנת מאליה "על ידי חיפוש בספרות בתחומך וכן בפטנטים באירופה ובשאר העולם. אם ההמצאה שלך כבר נחשפה על ידי אחרים, או שההמצאה שלך היא שינוי ברור או שילוב של המצאות אחרות, היא ככל הנראה אינה ניתנת לפטנט.
  • יתכן וההמצאה שלך מהווה שיפור פטנט על כל ההמצאות הידועות בעבר, גם אם אינך יכול לקבוע זאת במהירות.
  • אם המצאתך מהווה "שיפור" בהמצאה המוגנת כעת על ידי פטנטים על ידי אחרים, חיפוש הפטנטים שלך עשוי לעזור לך להבין אם תזדקק לרישיונות מאחרים לפני שתוכל להתחיל ליצור ולמכור גרסה משלך בארצותיהם.
 2. 2
  צרו קשר עם ספריית הפטנטים והסימנים המסחריים הקרובה ביותר (PTDL) והתייעצו עם מומחי חיפוש. חיפוש פטנטים הוא תהליך קשה מכיוון שהוא דורש לבצע מספר חיפושי מילות מפתח ובסיסי נתונים המאכלסים את כל הפטנטים החל משנת 1790. אם אתם באזור וושינגטון הבירה, תוכלו לבקר במתקני החיפוש USPTO הממוקמים באלכסנדריה, וירג'יניה.
 3. 3
  היעזרו בעורך פטנטים או בסוכן רשום שיעזור לכם לבצע את החיפוש. ישנם מומחים שיודעים להפעיל את מערכת הפטנטים ולברר ביעילות האם המוצר שלך כבר מוגן בפטנט.
 4. 4
  לחלופין, ערכו חיפוש פטנטים ברשת. לרוב ייקח לך בין 25 ל -30 שעות להשלים את חיפוש הפטנטים.
 5. 5
  חשוב על כל הדרכים האפשריות לתאר את המצאתך. כתוב רשימה של כל המילים שאתה יכול לחשוב עליהן כדי להסביר בצורה נאותה מה המוצר שלך עושה, על מי הוא משפיע, על איזה בעיות הוא פותר וכו '. לאחר שהרשימה הזו תהיה כתובה מראש, תוכל להחליט באילו מונחים לחפש המאגר המקוון. אל תפחד להיות רחב מדי במונחים שלך.
 6. 6
  חפש את התנאים במסד הנתונים המקוון של USPTO. בקר בכתובת http://uspto.gov ובחר באפשרות "סיווג פטנטים" מהכרטיסייה הנפתחת "פטנטים" שבצד שמאל של הדף.
  • עיין בקטע "משאבי סיווג פטנטים" ולחץ על הקישור שאומר "מדד סיווג, פטנטים". אתה נמצא כעת במדד USPTO.
  • בחר את הקטגוריה המתארת בצורה הטובה ביותר את הסיווג הרחב שההמצאה שלך נופלת תחתיה.
  • יהיו קטגוריות משנה בקטגוריה הרחבה יותר שתצטרך לבצע בחירה שנייה ממנה. בחר את הקטגוריה המתארת בצורה הכי צרה ביותר את המצאתך. יתכן שתצטרך לבצע מספר חיפושים באמצעות מילות מפתח שונות שסיעת מוחות.
 7. 7
  מצא את קודי הסיווג שלך. לאחר שתבחר תת-קטגוריה, יהיו שני מספרים הממוקמים מימין לשם קטגוריית המשנה המופרדים באמצעות קו נטוי קדימה. המספר הראשון הוא הכיתה, והשני הוא מחלקה המשנה. שימו לב לשני המספרים הללו.
 8. 8
  לחץ על מספר מחלקת המשנה. פעולה זו תעביר אותך לדף מספר המשנה הספציפי של מדריך הסיווג.
 9. 9
  התבונן בקטגוריות המשנה סביב תת המשנה שבחרת לקטגוריות דומות. כדי לוודא שהדפדפן שלך מציג את כל מחלקות המשנה הרלוונטיות, בחר "הרחב את כל רמות הכניסה" מהתפריט הנפתח בראש העמוד. לחץ על "הגש" וגלול בחזרה למטה המשנה שלך.
  • שים לב שאתה מחפש מחלקות משנה המוצגות פיזית בסביבת מחלקת המשנה שבחרת, ולא כאלה שקרובות למספר המשנה שלך.
  • כמה מחלקות משנה מקוריות חולקו לאורך זמן לקבוצות משנה קטנות יותר וכך הועברו סביב הסדר ומחוץ לסדרם.
  • הבן שהנקודות שמשמאל לכותרות המשנה מהוות אינדיקטורים לספציפיות. ככל שיותר נקודות, תת-מחלקה משנה תהיה ספציפית יותר. מספר הנקודות נע בין אפס לשבע.
 10. 10
  לחץ על מספר המשנה המתאים ביותר. פעולה זו תוביל אותך ל"הגדרות סיווג ", שם תוכל להציג מידע נוסף על תת המשנה שעליה לחצת.
  • בחר "הצג תצוגת הגדרה" כדי להציג מידע נוסף על תת-קבוצה מסוימת, ובחר "הצג תצוגת לוח זמנים" כדי לראות רשימה של מחלקות משנה דומות.
  • חזור על ההגדרה של המעמד הרחב וודא שהוא עדיין תואם להגדרת המצאה שלך.
 11. 11
  לחץ על סמל ה- P האדום שמשמאל למספר המשנה. תועבר לרשימה של כל הפטנטים האמריקאים בקוד הסיווג הזה, שאורכו ככל הנראה כמה אלפי פטנטים. הפטנטים האחרונים יופיעו בראש העמוד.
 12. 12
  בדוק את כל הפטנטים כדי לוודא שההמצאה שלך כבר לא מוגנת בפטנט או נחשפת אחרת בהפניות המצוטטות בפטנטים. ניתן לצפות בפטנט על ידי לחיצה על מספר הפטנט שנמצא משמאל לכותרת הפטנט.
  • אם הונפק לאחר 1976, תוכל להציג את הטקסט המלא באופן מקוון. אם הונפק לפני 1976, יהיה עליך להציג את הפטנט עם צופה TIFF.
  • בחן את קטעי השרטוטים והתביעות של כל פטנט כדי לברר במהירות קווי דמיון או הבדלים בין המצאתך לבין אחרת.
  • כתוב את הפניות שפטנטים אחרים מצטטים כדי לכוון אותך לפטנטים דומים ולהמצאות קשורות.
 13. 13
  בצע חיפוש של מילות מפתח אם אתה מתקשה למצוא תת מחלקה מתאימה. בחר "תהליך פטנט" מהתפריט הנפתח "פטנט" בדף הבית של USPTO ולחץ על הקישור שנקרא "חפש פטנטים". תחת " חיפוש פטנטים בטקסט מלא (מאז 1976)", לחץ על "חיפוש מתקדם" והקלד את מילות המפתח שלך בתיבת החיפוש. לחץ על מספר הפטנט לצפייה בטקסט המלא.
עורך פטנטים רשום הוכיח ידע מעמיק בדיני הפטנטים ויכול להבטיח שתשלים את בקשת הפטנט בצורה נכונה
עורך פטנטים רשום הוכיח ידע מעמיק בדיני הפטנטים ויכול להבטיח שתשלים את בקשת הפטנט בצורה נכונה.

חלק 3 מתוך 4: הגשת בקשת פטנט

 1. 1
  החלט אם ברצונך להגיש בקשת פטנט זמנית או לא זמנית. הבקשה הזמנית קשורה לדמי הגשה זולים יחסית, אך היא משמשת רק "להחזיק את מקומך בתור" במשרד הפטנטים עד שנה. אם אינך מגיש בקשה לא זמנית במהלך אותה שנה, בהתייחס לבקשתך הזמנית, ייזנחו כל זכויותיך ליישום הזמני שלך.
  • בקשות זמניות אכן דורשות גיליון כיסוי ודמי הגשה. לאחר הגשת בקשה זמנית, רשאי הממציא להגיש עד 12 חודשים בקשה לא זמנית המפנה לבקשה זמנית אחת או יותר. אם הבקשה הלא זמנית תאושר, ההמצאה זכאית למועדף של ספינת הממציא למועד הגשת הבקשות הזמניות החושפות את ההמצאה הנתבעת.
  • בקשות זמניות אינן דורשות תביעות או שבועה או הצהרה. הם פשוט מאפשרים לשייך את התואר "פטנט בהמתנה" להמצאה שלך. לא ניתן להגיש בקשות ארעיות לבקשות לפטנטים בעיצוב.
  • הערך של בקשה זמנית הוא היכולת להרחיב את הבעלות שלך על ההמצאה שאתה מגלה בבקשה לפני הגשת בקשה לפטנט בפועל. גילוי מלא נדרש בבקשתך הזמנית, אם ברצונך להוכיח מאוחר יותר את מה שידעת באותה עת.
  • שום דבר לא מונע ממך להגיש בקשות זמניות נוספות במהלך השנה, אם אתה מגלה שיפורים חשובים בדרך. באפשרותך לתבוע את "ההטבה" באופן לא זמני עבור אותן בקשות זמניות שטרם פג תוקף בעת הגשת הבקשות הלא זמניות המפנות אליהן.
  • יתכן שתמצא דיונים בלתי פורמליים אודות קבלת "פטנט זמני", אך זהו שם שגוי. בקשה זמנית לקבלת פטנט אינה נבחנת בקשר לפטנט ואינה הופכת לפטנט בעל זכויות כלשהן ניתנות לאכיפה. זוהי "בקשה זמנית", ולא "פטנט זמני".
 2. 2
  העסיק עורך פטנטים או סוכן רשום. אם תבחר לשכור מישהו שיעזור להכין את בקשת הפטנט שלך, ודא שהוא רשום ב- USPTO. עורך פטנטים רשום הוכיח ידע מעמיק בדיני הפטנטים ויכול להבטיח שתשלים את בקשת הפטנט בצורה נכונה.
 3. 3
  לחלופין, הכינו את בקשת הפטנט בעצמכם. הליך בקשת הפטנט הוא נרחב ויקר למדי. באפשרותך להגיש את בקשתך בדואר או באינטרנט למנהל ה- USPTO. החל מה -15 בנובמבר 2011, תוכל לחסוך כמעט 220 € על ידי הגשת בקשה מקוונת. יישומים דורשים שישה חלקים:
  • טופס העברת בקשה.
  • דמי העברת אגרה. בקר בכתובת http://uspto.gov/web/offices/ac/qs/ope/fee031913.htm כדי לברר מה דמי הפטנט הנוכחיים. דמי הנפקה ותחזוקה יחולו גם אם בקשת הפטנט שלך תאושר.
  • גיליון נתוני יישום.
  • מפרט. מסמך כתוב המתאר את תיאור ההמצאה וטענותיה. על מסמך זה לתבוע את הנושא אשר המבקש רואה בהמצאה. אתה רשאי לטעון מספר תביעות במסמך זה כל עוד הן שונות מתביעה קודמת או לבנות עליהן. כלול את שמות כל הממציאים הקשורים להמצאה הספציפית ואת כתובותיהם ואת השם הרשמי של ההמצאה. המפרט צריך לכלול את הסעיפים הבאים בסדר הבא:
   • כותרת ההמצאה המוצגת על דף הכריכה.
   • רשימת הפניות מוצלבות להמצאות פטנט קשורות (אם רלוונטי).
   • גילוי של מחקר פדרלי בחסות ופיתוח (אם רלוונטי).
   • שמות ממציאים אחרים או חברים בהסכם מחקר משותף.
   • התייחסות ל"רישום רצפים ", טבלה או נספח רישום תוכנות מחשב המוגש על גבי תקליטור חיצוני.
   • רקע ההמצאה, כולל מקור הרעיון.
   • תקציר קצר של ההמצאה.
   • תיאור קצר של כל הציורים או הדיאגרמות הניתנים.
   • תיאור מפורט של ההמצאה.
   • אחת או יותר טוענות להמצאה הספציפית.
   • תקציר הגילוי.
   • רישום רצפים (אם רלוונטי).
  • רישומים המציגים את מרכיבי ההמצאה שאתה טוען.
  • שבועה או הצהרה שבוצעה. זוהי שבועה או הצהרה כי המוצר היה המצאתך המקורית. יש להסמיך שבועה בפני נוטריון ציבור או קצין אחר המוסמך לנהל שבועות. ניתן להשתמש ב"הצהרה "סטטוטורית במקום שבועה ואין צורך לאשר אותה על ידי צד שלישי. היא מסתמכת על העובדה שהצהרת שווא תהיה עבירה.
  • שים לב כי, ככלל, לא ניתן לשנות את המפרט והשרטוטים כדי להוסיף עניין חדש במהלך העמדתו לדין של הבקשה. ניתן לתקן תביעות, אך רק במסגרת מה שנחשף בבקשה המקורית ובכל בקשה זמנית שצוטטה. אין זה יוצא דופן שבודק יבקש תיקון כותרת או תקציר לשם הבהרה.
 4. 4
  ודא שהמסמכים שלך נמצאים בממדים שצוינו וכתובים באנגלית. אתה יכול להשתמש בכל תוכנית עיבוד תמלילים רגילה כגון Microsoft Word, והמסמכים יכולים להיות בטופס. doc או PDF. אם אתה צריך לסרוק ציורים או דיאגרמות, הם חייבים להיות בצורת PDF. ודא שהמסמכים שלך מכילים שוליים שמאל באורך של אינץ 'לפחות ושוליים ימניים, עליונים ותחתונים בגודל 1,90 ס"מ. כל המסמכים חייבים להיות בריווח אחד וחצי או כפול.
  • אם אינך כולל הצהרת גילוי מידע (IDS), המפרטת את ההפניות שמצאת בחיפושך, תצטרך לעשות זאת לפני המועד הקבוע בחוק (למשל, תוך 3 חודשים) או שעלולים להופיע עמלות וסיבוכים נוספים.
 5. 5
  הגש את המסמכים הנדרשים בחבילה אחת בו זמנית. לאחר הגשת החומרים תקבל מספר בקשה ותאריך הגשה. תאריך ההגשה יהיה התאריך בו ה- USPTO מקבל את בקשתך, ולאו דווקא היום שבו אתה מגיש את הבקשה.
  • בקשה בדואר באמצעות USPS Priority Mail ® עשויה להינתן "תאריך הגשה" של המועד בו הופקדה בדואר ובקשה שהוגשה אלקטרונית תינתן תאריך הגשה כאשר התקבלה באופן אלקטרוני.
  • תקבל הודעה על כל "חלקים חסרים" ותקבל תאריך להגישם.
  • אם בקשתך קשורה לבקשות אחרות שאינן זמניות שכבר הגשת, בין אם באירופה ובין אם במקום אחר, ישנם כללים טכניים ביותר שעליך להיות מודע אליהם. ניתן למצוא אותם במדריך לבדיקת פטנטים, או "MPEP" באתר USPTO.
לפרק את ההמצאה לגורמיה ולחשוב על וריאציות של ההמצאה
פעולת הכתיבה תאלץ אותך להגדיר את המצאתך, לפרק את ההמצאה לגורמיה ולחשוב על וריאציות של ההמצאה.

חלק 4 מתוך 4: קבלת ושמירה על הפטנט שלך

 1. 1
  המתן עד ש- USPTO יעריך את בקשתך. לאחר הגשת בקשה, ה- USPTO יבצע חיפוש משלהם באמנות קודמת רלוונטית, כולל פטנטים ומיליוני מסמכים אחרים, כדי לבדוק אם יש כפילויות והמצאות סותרות.
  • בקשתך תפורסם בדרך כלל 18 חודשים לאחר תאריך הגשתך, וכך תהיה זמינה לכל אדם בעולם. בפרט, אם בקשתך מכילה "סודות מסחריים" כלשהם, הם יהפכו לידיעת הציבור באותה עת.
  • במהלך הבדיקה, הבודק יבקש בדרך כלל להבהיר את המצאתך או לצמצם את היקף ההגנה המבוקש. בנוסף, אין כל ערובה לכך שבקשה כלשהי תתקבל בסופו של דבר כפטנט. תהליך הבדיקה ישתנה בהתאם לאופי ההמצאה ולוח הזמנים של משרד הפטנטים.
  • זה יוצא דופן שבקשת פטנט לא זמנית תביא להנפקת פטנט ללא כל הפרכת ביניים מה- USPTO. אתה צריך לצפות שהוא יידחה, אולי מסיבות רבות, כחלק מהתהליך הראשוני הרגיל. אל תחשיב זאת כנסיגה.
  • יש לך זמן מוגבל להשיב לכל בסיס והתנגדות או דחייה, ובקשתך "תנטוש" אם תחמיץ את המועד האחרון, כולל כל הרחבות שאתה רשאי לרכוש.
  • בשלב "פטנט בהמתנה" של בקשתך, אתה יכול לנסות למכור או לנצל את המצאתך מבלי לחשוש מאובדן זכויות כלשהן להמצאה.
  • אם אתה מעוניין בהגנה על פטנטים במדינות אחרות, יש לך זמן מוגבל להגיש את בקשות הפטנטים שלך במדינות אלה ועדיין תובע את עדיפות ההמצאה של בקשתך בארה"ב.
  • "הפטנט התלוי" בארה"ב אינו מונע מאף אחד לייצר, להשתמש, למכור או לייבא את המצאתך שנחשפה לאירופה או בכל מדינה אחרת. זו בסך הכל אזהרה. אינך יכול לתבוע בגין הפרת פטנט שטרם הונפק.
 2. 2
  שלמו דמי אישור. אם בקשת הפטנט שלך תאושר, תישלח אליך הודעה על קצבה ושכר טרחה. שלם את העמלות תוך שלושה חודשים מיום ההודעה, כדי להימנע מנטילת בקשתך.
 3. 3
  קבל את הפטנט שלך. לאחר קבלת התשלומים, יונפק לך הפטנט בהקדם האפשרי. התזמון יהיה תלוי בכמות ההדפסה הנדרשת ובעומס העבודה של ה- USPTO.
 4. 4
  נהנה מהזכות להדיר אחרים מ"יצירה, שימוש, הצעה למכירה, או מכירת ההמצאה לכל רחבי אירופה או ייבוא ההמצאה לאירופה ", עד לפטנט שלך.
  • ייתכן שתמצא את זה יותר חסכוני לרישיון אחרים ליצור או למכור את המצאתך עבורך, במקום להקים חברה משלך. עם זאת, אם הוכחת את ערך ההמצאה שלך, על ידי הרווח, משקיעים אחרים עשויים להיות מעוניינים יותר לרכוש את הרישיונות שלך, אם לא הפטנט וכל החברה שלך באמצעותו.
  • סייר בענף שלך על הפרות אפשריות של הפטנט שלך, כי רק אתה יכול להחליט אם לאכוף את הפטנטים שלך. התדיינות בנושא פטנטים יכולה להיות יקרה מאוד.
  • המשך להעמיד לדין את בקשות הפטנטים שלך במדינות אחרות, בהתבסס על כל תיקון שהיה נחוץ לקבלת הפטנט האמריקאי שלך.
 5. 5
  הקפד לשלם את דמי האחזקה שלך. כדי לשמור על פטנט אמריקני בתוקף, עליך לשלם עמלות המגיעות בתאריכים 3,5, 7,5 ו- 11,5 מיום הוצאת הפטנט. אם לא תשלם עמלות אלה, הפטנט שלך עשוי לפוג מוקדם.
 6. 6
  למכור או לשעבד את הפטנט שלך. פטנט הוא רכוש אישי ועשוי להימכר, למשכון, להורשת צוואה או להועבר ליורשים עתידיים. נדרש מסמך כתוב בכדי להעביר פטנט.

טיפים

 • לקבלת עזרה נוספת, התקשרו למשרד הפטנטים והסחר האמריקני בטלפון 800-PTO-9199 או 703-308-HELP.
 • היה ברור וישר ככל האפשר בתיאור ההמצאה שלך. המפרט שלך צריך להיות פשוט מספיק כדי שמישהו שהוכשר בדרך כלל בענף ההמצאה שלך יוכל להבין בקלות איך ההמצאה שלך עובדת.
 • כשאתה מחפש מטפל / ת פטנטים, ודא שהוא / ה די שולט בטכנולוגיה שלך.
 • הכירו את העלויות ונושאי תזרים המזומנים הקשורים לפטנטים לפני תחילת העבודה.
הגנת פטנטים המוצעת על ידי פטנט שירות נמשכת 20 שנה מיום הגשת הפטנט האפקטיבי
הגנת פטנטים המוצעת על ידי פטנט שירות נמשכת 20 שנה מיום הגשת הפטנט האפקטיבי.

אזהרות

 • היזהר ממודעות המציעות עזרה באבטחת פטנט או בהמצאת מוצר. לרוב מדובר בהונאות יקרות. בכל מקרה, אם זה לא משרד עורכי דין, הם לא מוסדרים כעורכי דין.
 • שים לב כי יישום זמני אינו מתפרסם, אך בסופו של דבר עשוי להיות "זמין" לאחרים כחלק מקובץ היישום הלא זמני שלך. כל סודות מסחריים שנחשפו בבקשתך הזמנית, כפי שמפנים ביישום שאינו זמני, יהפכו ל"ידע ציבורי ".

שאלות ותשובות

 • בחלק 3, מס '1, המשפט האחרון של הכדור הראשון אומר: "אם הבקשה הלא זמנית תאושר..." וכו'. האם אתה יכול בבקשה להסביר זאת?
  הנקודה היא כי מרגע שאושרה בקשה שאינה זמנית, זכויות הפטנט ניתנות למפרע למועד הגשת הבקשה הזמנית.

תגובות (17)

 • generalhaley
  במאמר זה יש עצות מעשיות לגבי כמה עבודה קדמית צריכה להיעשות לפני שאדם מגיע עד כדי הגשת בקשה לפטנט על המצאה או רעיון.
 • gbrown
  אני טירון ומאמר זה נותן לי סיבה למחשבה.
 • damien84
  שלם ומדויק, ללא מידע לא קשור.
 • pierre00
  כל תהליך הפטנט עזר. למדתי כיצד לכתוב את רעיון הפטנט שלי, את הקטגוריה שהיא נופלת תחתיה, את השלבים כיצד לגרום לכדור להתגלגל ורעיון בסיסי של עמלות הכרוכות בכך. מאוד מתרשם. תודה!
 • eleazarbashiria
  אני רוצה לרשום פטנט על משהו, אבל אני לא יודע איך לעשות את זה. אני קורא מאמר זה עכשיו וזה באמת מועיל.
 • bennie45
  הזמינות של מספיק מידע הועילה כדי לדעת כיצד ניתן לעשות זאת בעצמם.
 • conroyefren
  פשוט תמיד נדהם עד כמה המדריך מספק מידע לגיטימי שנגיש, מורכב כך שניתן יהיה להבין אותו בקלות, עדכני ומקיף. תודה!
 • baumbachelza
  מאוד פרקטי ועוזר.
 • evachapman
  לא ידעתי איך להגיש בקשה לפטנט, ואני שמח לדעת שאוכל לקבל עזרה מכל קצין רשום ב- USPTO.
 • robertsemmy
  צעדים ספציפיים הם מה קורה. אני בעצם צריך לדעת מה לעשות קודם.
 • njaskolski
  הצעדים מתוארים בבירור!
 • weberdelphia
  מאוד אינפורמטיבי למי שרוצה לקבל מידע ראשון על תהליך קבלת פטנט על משהו!
 • handkirsten
  מאמר כתוב היטב על פטנט על המצאה. זו הייתה עזרה נהדרת.
 • jonathan96
  מאוד אינפורמטיבי עם הוראות ישירות. תודה.
 • ybutler
  מילה אחת אומרת הכל: סופר.
 • xcrona
  למד כיצד להגיש פטנט.
 • idibbert
  מילה אחת בלבד: מצוין.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד למנוע שוד?
 2. איך כותבים חוזה עצמאי?
 3. איך כותבים חוזה ייעוץ?
 4. כיצד לכתוב מכתב המבקש החזר כספי?
 5. כיצד להכריז על מותו של נעדר?
 6. כיצד לכתוב כתב ויתור משפטי לעסק שלך?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail