כיצד לבצע חיפוש פטנטים אמריקאי?

חיפוש פטנטים יכול להיות חיפוש "אישור" או חיפוש "אמנות קודמת"
חיפוש פטנטים יכול להיות חיפוש "אישור" או חיפוש "אמנות קודמת".

פטנטים הם זכויות קניין שהונפקו על ידי הממשלה על המצאה לתקופת זמן מסוימת. אם יש לך פטנט על משהו, אתה יכול להוציא אחרים מלייצר, להשתמש, למכור או לייבא את המוצר שהמצאת. עם זאת, אינך יכול לקבל פטנט על מוצר אם אותו מוצר כבר נחשף בפומבי בכל מקום בעולם. אינך יכול גם לייצר, להשתמש, למכור או לייבא שום דבר שעדיין מוגן בפטנט בארצך, ללא רשות. לכן, עליך לבצע חיפוש פטנטים לפני שתגיש בקשה לפטנט או ייצור מוצר באמצעות המצאה של מישהו אחר. אתה יכול לבצע חיפוש פטנטים בעצמך דרך משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של אירופה (USPTO) או שאתה יכול להיעזר בעזרה.

שיטה 1 מתוך 3: שימוש בפונקציית החיפוש USPTO

 1. 1
  לתכנן מראש. אתר USPTO מבהיר כי ביצוע מחקר פטנטים משלך הוא משימה קשה. עם זאת, זה אפשרי. בנוסף, גם אם אתה מוכן לשכור מישהו שיעזור, טוב לדעת איזה תהליך הם עוברים וכיצד הם מוצאים תוצאות. לפני שתתחיל, הבין כי תהליך החיפוש ייקח ימים, אם לא שבועות, להשלמתו.
  • השקיעו כמה שעות בפשטות ניווט בכלי החיפוש ולמדו על התהליך.
  • הקפד להקליט את תהליך החיפוש שלך במהלך התקדמותך. תרצה לכלול את מאגרי המידע בהם השתמשת, את תאריך ושעת החיפושים שלך, את הכיתות שחיפשת ואת החומרים שאוחזרו.
 2. 2
  סיעור מוחות מונח רלוונטי. כתוב תיאור מדויק של המצאתך והימנע משימוש במונחים רחבים או כלליים. לדוגמה, נסה לא להשתמש במילים כמו "מכשיר", "תהליך" או "מערכת". השתמש בכמה שיותר מילות מפתח ומונחים טכניים. כמו כן, נסו לחשוב על מילים נרדפות למילים שאתם כותבים והשתמשו גם בהן. שאל את עצמך שאלות שיעזרו לך בתהליך סיעור המוחות שלך. לדוגמא: מה מטרת ההמצאה שלך, האם מדובר בתהליך או מוצר, ממה עשויה המצאתך, כיצד משתמשים בהמצאה שלך, ותוכל לתאר את מהות ההמצאה?
  • לדוגמא, נניח שהמצאת מטריה בעיצוב חדש שמונע ממנה להתמוטט בתנאי רוח חזקים.
  • מטרת המצאה זו היא למנוע קריסה ברוחות עזות.
  • ההמצאה היא מוצר ושיפור במטריות שיעזרו להקל על הצורך להחליפן בתדירות כה גבוהה.
  • להמצאה מסגרת עם צלעות, אלונקות ומסגרת ראשית, טבעות אבטחה, תושבות הרכבה, ומחברי בד ומפרקים.
 3. 3
  חפש באתר USPTO. עם ביצוע העבודה המקדימה, היכנס לאתר USPTO והשתמש בפונקציית החיפוש הכללית, הנמצאת בפינה הימנית העליונה של האתר. התחל את החיפוש על ידי הקלדת "ערכת עלות לקליק". זה מצביע על כך שאתה מבצע חיפוש פטנטים באמצעות מערכת הסיווג החדשה של USPTO. אחרי "ערכת עלות לקליק", הקלד מילת מפתח או חלק ממילות המפתח שלך שסיעור מוחות לפני שהתחלת. לדוגמה, תוכל להקליד "מטריה" לאחר "ערכת מחיר לקליק" ואז ללחוץ על החיפוש. אם אינך מרוצה מהתוצאות שלך, חזור ונסה להשתמש במילות מפתח שונות.
  • כשתלחץ על חיפוש תקבל תוצאות שונות עם אותיות ומספרים שאינם הגיוניים. האותיות והמספרים הם מחלקות ותתי מחלקות של המצאות. לדוגמא, אם תוצאת חיפוש נושאת את הרצף A45B, ה- A הוא סוג של המצאות ל"צרכים אנושיים ". ה- 45B הוא תת מחלקה למקלות הליכה, מטריות, ועוד כמה דברים אחרים. לחץ על התוצאה הנותנת לך את המידע המעמיק והנקודתי ביותר.
  • לאחר שתלחץ על תוצאה, תועבר לדף שמפרק עוד יותר את התוצאות שלך. חפש בתוך עמוד זה מושג המתאים ביותר לקריטריוני החיפוש שלך. הנקודות שאתה רואה אומרות לך עד כמה מושג ספציפי הוא. ככל שיש יותר נקודות לצד תוצאה, כך הרעיון ספציפי יותר. לדוגמא, המשך בחיפוש המטריות שלך, תראה תוצאה שכותרתה "מכשירים A45B 22,52 להגברת עמידות המטריות לרוח", אך יש לה רק נקודה אחת ליד. עם זאת, כאשר אנו ממשיכים לחפש, אין תוצאות אחרות עם ספציפיות יותר שעדיין רלוונטיות. לכן, עליך ללחוץ על תוצאת החיפוש.
 4. 4
  עיין בהגדרה המקושרת לתוצאות שלך. לאחר שתלחץ על התוצאה המתאימה ביותר לחיפושך, תועבר להגדרת סיווג לקליק. הגדרות אלה יכללו לעיתים קרובות מידע שימושי שתוכל להשתמש בו כדי לחפש טוב יותר פטנטים ויישומים. השתמש בהגדרה כדי לחדד את מילות המפתח שלך לחיפוש. כתוב את ההגדרה ושמור על ידך.
  • לדוגמא, בחיפוש המטריה, הגדרת סיווג לקליק היא במקרה סדרת תמונות. זה לא יעזור לך במיוחד. עם זאת, מרבית ההגדרות יכללו טקסט.
 5. 5
  מצא פטנטים שהונפקו שהוקצו לתוצאות שלך. כעת, כאשר יש לך סיווג רלוונטי לקליק (כלומר, סדרת האותיות והמספרים המזהים את ההמצאות שאתה מחפש), תשתמש במידע זה כדי למצוא את כל הפטנטים שהונפקו והוקצו לאותו סיווג. לשם כך עבור לדף הבית של USPTO ולחץ על "PatFT" בתפריט "קישורים מהירים". מסד הנתונים של PatFT הוא המקום בו אתה מחפש פטנטים שכבר הונפקו (כלומר, לא בקשות לפטנטים). הקלד את הסיווג שלך לקליק בתיבה מונח 1 ובתיבה שדה 1 בחר " סיווג מחיר לקליק הנוכחי ". כאשר אתה בוחר שנים, בחר באפשרות "1790 להצגה", שתאפשר לך לחפש במסד הנתונים כולו. לחץ על לחצן החיפוש כדי לאחזר את התוצאות שלך.
  • בדוגמת המטריה, הקלד A45B22,52 בתיבה מונח 1. לאחר שתשלים את המידע האחר שהוזכר, לחץ על חיפוש.
 6. 6
  עיין במידע של כל פטנט בעמוד הראשון. התוצאות שתראה בדף יהיו כל הפטנטים הקשורים לסיווג העלות לקליק שחיפשת תחת. לחץ על כל תוצאה (וייתכן שיש הרבה כאלה) ואז לחץ על כפתור "תמונות" על מנת לקבל גרסת PDF של הפטנט. קרא את העמוד הראשון והסתכל מקרוב על הציור המופשט והמייצג. שימו לב לכל מספר פטנטים שנראה דומה להמצאה שיש לכם.
  • לאחר שביצעת חיפוש שטחי של פטנטים, קח את אלה שחשבת שהם דומים והסתכל לעומק על הפטנטים שלהם. חפש קווי דמיון בין המצאתך לבין ההמצאות שכבר עברו פטנט. עקוב אחר כל המצאות דומות.
 7. 7
  מצא בקשות לפטנטים שפורסמו. בנוסף לחיפוש פטנטים שהונפקו, תצטרך לחפש גם בקשות לפטנטים שפורסמו. חזור לאתר USPTO ולחץ על כפתור "AppFT" תחת "קישורים מהירים". הזן את המידע בתיבות בדיוק כפי שעשית לגבי הפטנטים שהונפקו. עם זאת, כשתגיע ל"בחר שנים ", תוכל לחזור רק לשנת 2001. לחץ על חיפוש.
  • בדיוק כמו שעשית עם פטנטים שהונפקו, עיין בבקשות הפטנטים וקבע את אלה הדומים להמצאה שלך. עקוב אחר מספרי הפטנטים האלה.
 8. 8
  הרחב את החיפוש במידת הצורך. אם ביצעת חיפוש ולא מצאת פטנטים שהוצאו או יישומים שפרסמת, נסה להרחיב את החיפוש עד שתקבל תוצאות. חזור על התהליך עד שאתה מרוצה מהתוצאות שיש לך.
הם ידגימו כיצד להשתמש בכלי החיפוש והם יעזרו לך לבצע את חיפוש הפטנטים שלך
הם ידגימו כיצד להשתמש בכלי החיפוש והם יעזרו לך לבצע את חיפוש הפטנטים שלך.

שיטה 2 מתוך 3: גישה למידע באמצעות מרכזי משאבים לפטנטים וסימנים מסחריים (ptrcs)

 1. 1
  אתר את ה- PTRC המקומי שלך. PTRC הם סניפים מקומיים של רשת ספריות לאומית אשר הוקצו על ידי USPTO לסייע לציבור בשאלות פטנט. בכל מיקום ייעודי יש צוות של אנשים מיומנים שיכולים לעזור לך לבצע חיפושים בפטנטים.
  • כדי למצוא את ה- PTRC המקומי שלך, בקר באתר USPTO וחפש מיקומי PTRC לפי מדינה. בעוד שלרוב המדינות יש מיקום PTRC, לא לכל אחת יש. בנוסף, המיקום הקרוב ביותר ל- PTRC עשוי להיות במרחק של מאות קילומטרים מהמקום בו אתה גר.
  • אם אינך יכול לגשת בקלות ל- PTRC, ייתכן שתצטרך לשקול לבצע את המחקר בעצמך או לשכור עזרה.
 2. 2
  קבע פגישה ובקר. לאחר שמצאת PTRC בקרבת מקום, התקשר אליהם וקבע פגישה. באתר USPTO יש את כל פרטי הקשר שאתה צריך. שים לב שעשויות להיות כרוכות בעמלות. בנוסף, לא כל PTRC יציע את השירות הדרוש לך.
  • כשאתה מתקשר ל- PTRC המקומי שלך, שאל על שעות הפעילות, העמלות והשירותים שהם מספקים. אם הם מסוגלים לעזור, קבעו פגישה לפגישה עם נציג ב- PTRC.
 3. 3
  התכונן לפגישה שלך. לפני שתגיעו לפגישה, הכינו מסמכים וערכו כל מחקר מקדים שלדעתכם רלוונטי. לדוגמה, כדאי לבחון סיעור מוחות מראש של מונחים רלוונטיים. עליכם גם ליצור מתאר הכולל את מה שהמצאתכם ומה אתם מחפשים כדי לצאת מחיפוש פטנטים (כלומר, אתם רוצים לוודא שאין שם שום דבר זהה).
 4. 4
  בקשו מהצוות סיוע. כשתגיע לפגישה תיפגש עם אדם מיומן שיעזור לך. תינתן לך גישה למשאבי USPTO, כולל מאגרי החיפוש שלהם. הם ידגימו כיצד להשתמש בכלי החיפוש והם יעזרו לך לבצע את חיפוש הפטנטים שלך.
  • במציאות, ה- PTRC ישתמש באותו תהליך כאילו אתה משתמש בפונקציית החיפוש USPTO לבד. עם זאת, הצוות המאומן יידע מה לחפש או יעזור לך לתפעל את החיפושים שלך כדי להשיג את התוצאות שאתה צריך. אלה דברים שלוקח להם זמן ללמוד ואולי קשה לעשות אותם לבד.
עליך לבצע חיפוש פטנטים לפני שתגיש בקשה לפטנט או ייצור מוצר באמצעות המצאה של מישהו אחר
לכן, עליך לבצע חיפוש פטנטים לפני שתגיש בקשה לפטנט או ייצור מוצר באמצעות המצאה של מישהו אחר.

שיטה 3 מתוך 3: העסקת אנשי מקצוע

 1. 1
  מצא עורכי פטנטים או סוכנים מוסמכים. אם אינך מרגיש בנוח לבצע חיפושים בפטנטים בעצמך, או אם אין PTRC מקומי באזורך, ייתכן שתצטרך לשקול להעסיק איש מקצוע שיעזור לך. ה- USPTO ממליץ לך להשתמש בסוכן או עו"ד רשום אם אינך מנוסה לבצע חיפושים אלה. לסוכנים ועורכי דין רשומים יש רישיונות לעסוק בפני USPTO. אנשים אלה הם המוכשרים והמנוסים ביותר לעזור לך בכל צרכי הפטנט שלך.
  • כדי למצוא עורכי דין או סוכנים מוסמכים, השתמש בפונקציית חיפוש הפטנטים המוצעת על ידי ה- USPTO. תוכל לחפש אנשים לפי שמם, היכן הם נמצאים והאם הם לוקחים לקוחות חדשים. מצא מועמד מקומי ופנה אליו לקבלת עזרה.
  • לפני שתעסיק מישהו שמצאת באמצעות פונקציית חיפוש הפטנטים, חפש את הסטטוס של אותו אדם גם בסרגל המדינה שלך. אדם עשוי להיות רשום במסד הנתונים של USPTO אך לא יכול להיות במצב טוב עם לוח הרישוי של מדינתו. לביצוע חיפוש עורכי דין, היכנס לאתר הבר של מדינתך ובצע חיפוש עורכי דין. הקלידו את שם האדם ונתחו את התוצאות. חפש לוודא שהאדם עדיין מורשה לעסוק בעריכת דין במדינתך וודא שאין לו היסטוריה של משמעת.
 2. 2
  חפש חברות מחקר באינטרנט. אם אינך חושב שאתה זקוק לעורך דין שיעזור לך בחיפוש הפטנטים שלך, יש חברות שם שיציעו שירותי חיפוש פטנטים תמורת תשלום. רבות מחברות המחקר הללו אף נשכרות על ידי משרדי עורכי הדין לביצוע חיפושי פטנטים מטעמם. לכן, הם יכולים להיות אופציה נהדרת כל עוד תמצא חברה מכובדת ואמינה.
  • היכנס לאינטרנט וערוך חיפוש כללי אחר "חברות חיפוש פטנטים". נתחו את התוצאות וצרו קשר עם כל חברה בה אתם מעוניינים.
 3. 3
  היזהר מהונאות. יש חברות מקוונות שאינן מכובדות ורק מחפשות לנצל אותך. היזהר אם חברה מבטיחה תוצאות. לדוגמא, אם חברה מבטיחה למצוא כל פטנט או בקשה דומים לשלך, דאגה. זה פשוט יעלה יותר מדי ויקח יותר מדי זמן למצוא את כל מה שיש שם.
  • מצא חברה עם רקורד מוכח ורקע אמין. הם אמורים להיות מסוגלים לערוך חיפוש בזמן ולמצוא רוב החששות שם.
 4. 4
  שאל על אגרות. שכר טרחה עבור חיפושי עורכי דין וחיפושי חברה יהיה לרוב בין 370 € ל 1120 € שכר הטרחה יהיה תלוי במורכבות החיפוש ובאיזו מהירות תרצו לקבל את התוצאות. ככל שהנושא מורכב יותר, וככל שתרצה שהחיפוש יושלם מהר יותר, כך הוא יעלה יותר.
  • היזהר מתשלומים נמוכים להפליא. לעיתים קרובות, חברות אלה רק מנסות לבצע מכירה מהירה ולא יבצעו מחקר מועט או לא בשמך. לדוגמה, אם אתה רואה שחברה מציעה חיפוש של 37 €, ייתכן שתרצה להימנע מהם.
יש חברות שם שיציעו שירותי חיפוש פטנטים תמורת תשלום
אם אינך חושב שאתה זקוק לעורך דין שיעזור לך בחיפוש הפטנטים שלך, יש חברות שם שיציעו שירותי חיפוש פטנטים תמורת תשלום.

טיפים

 • חיפוש פטנטים יכול להיות חיפוש "אישור" או חיפוש "אמנות קודמת". "אישור" נועד להימנע מפגיעה בזכויותיהם של אחרים שכבר יש להם פטנטים. חיפוש "אמנות קודמת" הוא לקבוע אם אתה רשאי לרשום עליו פטנט על רקע השימושים והפרסומים הציבוריים הקיימים, ולא רק פטנטים. ישנם קריטריונים שונים לכל סוג חיפוש.
 • על פי חוקי הפטנטים בארה"ב, הפרסום העצמי שלך, השימוש הציבורי שלך, המכירה, ההצעה שלך למכור או הגילוי של המצאתך לאחרים, לפני הגשת הבקשה, עשויים להתחיל בתקופת חסד של שנה אחת, ומאפשרת לך עדיין לטעון ל"חידוש " את המצאתך, אך מדינות אחרות עשויות להשתמש בחשיפה שלך כ"אמנות קודמת "כדי לשלול את הפטנט שלך שם.

תגובות (4)

 • gcampbell
  המאמר עזר לי, מכיוון שהוא ענה על שאלות שאפילו לא ידעתי שאני צריך לשאול. מצפה לבדוק את הקישורים האחרים בדף זה.
 • nmitchell
  זה עזר מאוד במהלך חיפוש אודות פטנטים.
 • aidawill
  זה הראה לי איך אני הולך לחפש לגמרי לא בסדר.
 • denesikkeshaun
  מעולם לא ידעתי מה נדרש. מפרק את רמת הקושי על ידי יידוע הקוראים.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לחשב הפחתות על פטנטים?
 2. איך למכור פטנט?
 3. כיצד להגיש פטנט?
 4. כיצד להאריך את חיי הפטנט?
 5. כיצד להשיג פטנט בהודו?
 6. כיצד לקבוע את משך הפטנט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail