כיצד לערוך חיפוש פטנטים?

בצע חיפוש באינטרנט אחר "חברות חיפוש פטנטים מכובדות"
כדי למצוא חברות אלה, בצע חיפוש באינטרנט אחר "חברות חיפוש פטנטים מכובדות".

המונח "פטנט" מתייחס לזכויות חוקיות המוענקות לממציא על יצירת כל מכונה חדשה, תהליך שימושי, שילוב כימי או פריט מיוצר. לבעל פטנט יש את הזכות למנוע מאחרים ליצור, להשתמש, למכור או לייבא את ההמצאה לארצות הברית, או בכל מדינה אחרת שבה הפטנט נמצא על ההמצאה. פטנט הוא דרך להגן על תגלית או המצאה. עם זאת, אינך רשאי לרשום פטנט על משהו שמישהו אחר כבר חשף בפרסום כלשהו, או שהשתמש בו בפומבי, שלא לדבר על פטנט בכל מקום בעולם. כדי למנוע בזבוז זמן, כסף ומאמץ, לפני שתגיש בקשה לפטנט, עליך לחפש כל מסמך שמראה כי המצאה זהה או דומה מאוד לשלך כבר קיימת. זה משהו שתוכלו לשלם לעורך הפטנטים שיעשה עבורכם, אך תוכלו גם לחסוך מעט כסף על ידי ביצוע זאת בעצמכם.

חלק 1 מתוך 2: חיפוש פטנטים בארה"ב

 1. 1
  שכרו עזרה מקצועית. חיפושי פטנטים יכולים להיות מורכבים להפליא וקשים לביצוע. אם אינך מרגיש בנוח לקחת על עצמך את המשימה, או אם אין לך זמן ומשאבים לכך, תוכל לשכור אנשי מקצוע שיעזרו לך. ה- PTO ממליץ להשתמש בסוכנים ובעורכי דין מכובדים בלבד. ה- PTO מציע פונקציית חיפוש בחינם בה תוכלו למצוא עזרה מוסמכת. השתמש במשאב זה כדי למצוא אנשי מקצוע באזור שלך. אם אתה מעוניין להעסיק עורך דין, ודא שהוא או היא במצב טוב עם הבר המדינה שלך על ידי עיון באתר של בר המדינה.
  • אם אינך מעוניין להעסיק עורך דין, תוכל לחפש באינטרנט חברות מחקר. חברות אלה מתפרנסות מביצוע חיפושי פטנטים אחר אנשים. כשאתה מחפש חברות אלה, דאג לפנות רק לחברות המכובדות ביותר. כדי למצוא חברות אלה, בצע חיפוש באינטרנט אחר "חברות חיפוש פטנטים מכובדות". ישנן הרבה הונאות בתחום זה של עסקים וכדאי להיזהר במיוחד מחברות המבטיחות תוצאות.
  • לפני שתעסיק חברת חיפוש או עורך דין, ודא שאתה שואל לגבי שכר טרחה. העמלות שאנשי המקצוע האלה גובים יתייחסו למורכבות החיפוש שלכם. באופן כללי, עמלות נעות בין כ -370 € עד 1120 € סימן נוסף להונאה הוא חברות המציעות שירותים תמורת תשלום נמוך (למשל, 37 €). הימנע מחברות אלה במידת האפשר.
 2. 2
  השתמש במרכז משאבי הפטנטים והסימנים המסחריים (PTRC). PTRCs הן ספריות המיועדות ל- PTO עם המשאבים הדרושים כדי לסייע לך במחקר פטנטים. כדי למצוא את ה- PTRC המקומי שלך, בקר באתר PTO וחפש PTRC לפי מדינה. בעוד שלרוב המדינות יהיה לפחות PTRC אחד, הספרייה הפיזית עשויה להיות מרחק מהמקום בו אתה גר. אם זה המקרה, יתכן שתצטרך לשכור עזרה או לבצע את החיפוש בעצמך.
  • אם יש לך PTRC בקרבת מקום, התקשר למיקום וקבע פגישה. כשאתה מתקשר, שאל על עמלות והאם המיקום מסוגל לעזור לך במה שאתה צריך. מיקומים מסוימים יגבו תשלום עבור שירותיהם ולא כל מיקום יכול לטפל בכל שאלה בנושא פטנטים.
  • ברגע שיש לך פגישה, הקפד להתכונן על ידי ביצוע כל מחקר מקדים שנראה לך הכרחי. ה- PTRC יוכל לעזור לך רק אם אתה יודע איזה סוגי שאלות אתה צריך לשאול.
  • כאשר אתה הולך לפגישה שלך, איש מקצוע יעזור לך לבצע את החיפוש שלך.
 3. 3
  לתכנן מראש. בין אם אתה מבצע חיפוש פטנטים משלך, שוכר איש מקצוע או משתמש ב- PTRC, עליך להבין את התהליך שאתה הולך לעבור כדי למצוא את המידע הדרוש לך. אמנם המחקר בעצמך הוא קשה, אבל זה לא בלתי אפשרי. כדי להכיר את אתר ה- PTO, נווט בחלקים שונים של האתר למספר שעות לבד. לחץ על הדברים, קרא מאמרים ונהלי סקירה. שמור הערות מפורטות על מה שעשית כדי שתדע לשחזר את התוצאות.
  • אם אתה עומד לקבל עזרה בחיפוש הפטנטים שלך, אתה עדיין צריך להיות מסוגל לדון בחששות שלך באופן מושכל. לכן, חשוב לדעת כיצד להשתמש במערכת החיפוש כדי שתוכלו לעזור לאנשים שאתם מזמינים.
  • הבן כי חיפושים בפטנטים יימשכו שבועות, אם לא חודשים, אם אתה חדש בתהליך. אל תתייאש והקפד להקדיש מספיק זמן להשלמת המשימה.
 4. 4
  קח אימון. אם אתה גר באירופה, הצעד הראשון שלך יהיה לקבוע אם מישהו כבר הגיש פטנט למשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (PTO). ה- PTO מעניק הכשרה בחיפושי פטנטים לאנשים שלא עשו זאת קודם.
  • יש מדריך וידאו בחינם שתוכלו לצפות באתר PTO.
  יתכן שתצטרך לשכור עזרה או לבצע את החיפוש בעצמך
  אם זה המקרה, יתכן שתצטרך לשכור עזרה או לבצע את החיפוש בעצמך.
 5. 5
  סיעור מוחות מונחי חיפוש. התחל את התהליך על ידי רישום תיאור קצר אך ספציפי של המצאתך. בתוך כך, הביא רשימה של מילות מפתח ומונחים טכניים העשויים לשמש לתיאורו. חשוב על הדברים הבאים:
  • מטרת ההמצאה, והאם מדובר במכשיר תועלתני או בעיצוב נוי
  • בין אם ההמצאה היא תהליך (למשל דרך להכין משהו או לבצע פונקציה) או מוצר (כלומר דבר שיימכר)
  • ממה מורכבת ההמצאה
  • כיצד משתמשים בהמצאה
  • מילות מפתח ומונחים טכניים מתארים את אופי ההמצאה. התייעץ עם מילון טכני או תזאורוס כדי לעזור במציאת המונחים המתאימים.
  • לדוגמא, אם המצאתם רץ וילונות שקט שיאפשר לכם לפתוח ולסגור וילונות ללא רעש, מונחי חיפוש עשויים לכלול "וילונות", "וילונות וילונות", "וילונות", "מוט וילונות" וכדומה.
 6. 6
  בצע חיפוש בכיתה באמצעות אתר PTO. לאחר מכן, בקר באתר www.uspto.gov כדי לגשת לפטנטים הנמצאים באותה סכימת סיווג (כלומר קטגוריית כיתות) בהמצאתך. השתמש בתיבת החיפוש בפינה השמאלית העליונה והזן "ערכת מחיר לקליק" ומילת מפתח להמצאתך.
  • תוכנית CPC מייצגת " תכנית סיווג פטנטים שיתופית ". מונח חיפוש זה אומר בעצם לאתר שאתה מחפש תוכנית סיווג שההמצאה שלך עשויה ליפול בה.
  • לדוגמה, אתה יכול להזין " ערכת ראפ של ערכת עלות לקליק ". לאחר מכן תוכל לגלול למטה ברשימה ולמצוא "ריהוט לחלונות או לדלתות". זו תהיה סכימת הסיווג להמצאתך.
  • אם התוצאות שלך אינן משקפות את סוג המוצר הכללי שהמצאת, נסה להשתמש באחת המלים הנרדפות שיצרת בשלב הקודם.
 7. 7
  בחר בכיתה. לחיצה על סכימת סיווג בתוצאות החיפוש שלך תעביר אותך לרשימת מחלקות המצאות ותאר באופן כללי את התכונות המבדילות המצאות אלה מאחרות בכיתה הכללית. בחר את המתאר בצורה הטובה ביותר את תרומתך.
  • רשום את מספר הקוד של הכיתה שלך. אתה תשתמש בזה לאיסוף פטנטים של מוצרים דומים.
  • לדוגמא, תחת "ריהוט לחלונות או לדלתות", אתה מוצא מגוון מכשירים לתליית וילונות, ומחפש את הקטגוריה המתארת בצורה הטובה ביותר את רצי הווילונות החדשים שלך.
 8. 8
  ודא שקיבלת את הסיווג הנכון. אם הכיתה שאתה חושב שהמצאתך עשויה להשתלב בה מודגשת, פירוש הדבר שה- PTO מספק הגדרה מחלקתית עבור סוג זה של המצאות. לחץ עליו וסקר.
  • אם הגדרת הכיתה אינה תואמת את מה שיצרת, חזור וסקר שיעורים אחרים. הכישלון הזה, צמצם את מונחי החיפוש ונסה שוב.
  • אם אין הגדרה, המשך בחיפוש שלך. אם אתה בכיתה הלא נכונה, אתה אמור להיות מסוגל להבין את זה די מהר ברגע שאתה מתחיל להסתכל על כמה מהפטנטים.
 9. 9
  הצג פטנטים בסיווג שלך. כעת השתמש בתפריט הנפתח תחת "קישורים מהירים" בדף הבית של ה- PTO ובחר "PatFT" (פטנט טקסט מלא ותמונה). תשתמש בזה בכדי לאסוף את כל הפטנטים במחלקת העלות לקליק של המצאתך.
  • בתיבה "מונח 1", הזן את קוד המחלקה לקליק המתאים להמצאה שלך.
  • בתיבה "שדה 1" בחר "סיווג מחיר לקליק נוכחי".
  • בתיבה "בחר שנים" בחר "1790 להצגת [מסד הנתונים כולו]." ואז לחץ על "חפש".
 10. 10
  צמצם את השדה על ידי בחינת העמוד הראשון של כל פטנט. כעת תסתכל על דף תוצאות המפרט את כל הפטנטים בכיתה שלך. קישורים אלה יעבירו אתכם לעמודים הראשונים של כל פטנט, המתארים בקצרה המצאה בפטנט. בדוק כל אחד מהם על ידי לחיצה על מספר הפטנט.
  • בתוך תוצאות רבות תראה לחצן "תמונות" אדום. זה יאפשר לך להציג PDF של העמוד הראשי, שיכול להיות בעל ערך מכיוון שרבים יכילו כותרת, תקציר ודיאגרמות או תמונות של ההמצאה.
  • לכל מי שנראה דומה להמצאה שלך, ציין את המספר להערכה מדוקדקת יותר.
 11. 11
  סקור מקרוב המצאות דומות. לאותן המצאות שציינת שהן דומות מספיק לשלך כדי לזכות בבדיקה נוספת, עיין בפטנט המלא תוך הקפדה על כל התרשימים והתיאורים. שימו לב במיוחד לכל התביעות המשפטיות המועלות במסמכים אלה.
  • באפשרותך להציג את הפטנטים המלאים על ידי לחיצה על כפתור "העמודים המלאים" הגלוי משמאל לעמוד הראשון.
  ישנם גם שירותים מקוונים אחרים שתוכלו לשלם כדי לבצע חיפוש פטנטים מטעמכם
  ישנם גם שירותים מקוונים אחרים שתוכלו לשלם כדי לבצע חיפוש פטנטים מטעמכם.
 12. 12
  בדוק בקשות בהמתנה. אם אתה קובע כי אין המצאות פטנטיות שתואמות לשלך, הצעד האחרון שלך הוא להבטיח כי אין יישומים שה- PTO בוחן כעת שעשויים להיות. אתה תעשה זאת באותו אופן שחיפשת פטנטים קיימים בכיתה שלך.
  • השתמש באותו תפריט נפתח, אך הפעם בחר AppFT (יישומים, טקסט מלא). הזן את קוד הסיווג שלך, בחר "סיווג מחיר לקליק הנוכחי" וחפש הכי רחוק שאפשר (שאמור להיות שנת 2001).
  • חפש בתוצאות אלה באותו אופן שחיפשת בפטנטים שאושרו. אם אתה לא מוצא שום דבר שתואם את המצאתך, מזל טוב! אתה יכול להגיש בקשה לפטנט אמריקאי, אך ייתכן שתביעותיך עדיין יידחו על סמך מסמכים אחרים שפורסמו בכל מקום בעולם לפני תאריך הגשתך.
 13. 13
  הרחב את החיפוש שלך, במידת הצורך. אם חיפושי PTO שלך לא נותנים לך תוצאות בעלות ערך, נסה להרחיב את החיפוש שלך. אתה תדע אם החיפושים שלך צרים מדי כשאין תוצאות. אם זה המקרה, הרחב את התנאים שלך עד שתקבל תוצאות שתוכל לעבוד איתן. תהליך זה ייקח זמן. אל תתסכל ותמשיך לעבוד.

חלק 2 מתוך 2: הרחבת החיפוש בינלאומי

 1. 1
  היכנס לאתר ה- espacenet העולמי של משרד הפטנטים האירופי. אם יש אפשרות שתרצה לרשום פטנט או למכור את ההמצאה שלך מעבר לים, עליך לבדוק אם יש פטנטים על המצאה הדומה מאוד לשלך בכל מקום אחר בעולם. ה- PTO האמריקני ממליץ להתחיל במשרד הפטנטים האירופי.
  • Espacenet מאפשר לך לחפש פטנטים בכל אירופה. בצד שמאל של האתר שלהם, תראה אפשרות חיפוש סיווג. השתמש בזה בשילוב עם מילות המפתח שפיתחת בחלק 1 והתחל בחיפוש שלך שוב.
  • חיפוש הסיווג מאפשר לך לבחור קטגוריה רחבה של פטנטים לפני תחילת החיפוש, כגון "טקסטיל ונייר". זה אופציונלי אך יעזור לכם לצמצם את העניינים מראש ולהפחית תוצאות חיפוש לא רלוונטיות.
 2. 2
  חפש במאגרי מידע לאומיים אחרים. אם יש מדינות אחרות שאתה סבור במיוחד שתרצה לשווק בהן את המצאתך, ייתכן שתרצה להתייעץ עם משרדי הפטנטים הלאומיים של כל אחת מהן. ה- PTO האמריקני מספק קישורים לכמה כאלה.
  • לדוגמא, ה- PTO ממליץ על רשת החיפוש הפטנטים העולמית (GPSN), המספקת גישה לכל הפטנטים בשפה הסינית, מתורגמים לאנגלית.
  • באופן כללי, תשתמש באותם מונחי חיפוש שעשית בחיפוש פטנט אמריקאי. שים לב, עם זאת, לא כל המדינות מספקות מסמכי פטנטים באנגלית, וייתכן שהתרגום המילולי של מונחי החיפוש שלך אינו חל בכל תרבות. אם אתה שוקל ברצינות לשווק את המצאתך במדינה שאינה דוברת אנגלית, ייתכן שתרצה לבקש עזרה מעורך פטנטים, או לפחות להתייעץ עם מישהו הבקי בשפה לפני שאתה מבצע את החיפוש שלך.
 3. 3
  השתמש בשירותי חיפוש מקוונים אחרים. ישנם כלים מקוונים אחרים שניתן להשתמש בהם לחיפוש פטנטים בינלאומיים. בעזרתם ניתן לזהות קונפליקטים פוטנציאליים של פטנטים שתוכלו למצוא במדינות אחרות.
  • שירותים אלה אינם מאושרים בהכרח על ידי ממשלת כל מדינה, ולכן הם עשויים שלא להניב תוצאות מושלמות.
  • פטנטים של גוגל הוא שירות בחינם המסופק על ידי גוגל המאפשר לך לחפש במסמכי פטנט בטקסט מלא מרחבי העולם ללא עלות.
  • הארגון העולמי לקניין רוחני יש גם כלי חיפוש בשם Patentscope המאפשרת לך לחפש מסמכים פטנט מכ -40 מדינות, אם כי רבים מהם אינם זמינים באנגלית.
 4. 4
  בדוק לשלם עבור חיפוש מקצועי. כדי להיות בטוחים שאין פטנטים שמתנגשים עם שלך, ייתכן שתרצה להעסיק איש מקצוע שיעשה חיפוש מעמיק עוד יותר. עורכי פטנטים רבים ידאגו לכך בתשלום במסגרת הגשת בקשת הפטנט שלכם.
  • ספק לחוקר הפטנטים שלך פרטים מלאים על המצאתך, והתיאור שיצרת בתחילת תהליך זה.
  • אם זיהית פטנטים או בקשות שנראו דומים מספיק לשלך כדי לדאוג לדאגה, דאג לספק את מספרי הפטנטים הללו לחוקר שלך כדי שהוא או הוא יוכלו לבחון מקרוב את המסמכים הללו.
  • ה- PTO מספק רשימת עורכי פטנטים וסוכנים מוסמכים באתר האינטרנט שלהם. ישנם גם שירותים מקוונים אחרים שתוכלו לשלם כדי לבצע חיפוש פטנטים מטעמכם.

טיפים

 • חיפוש פטנטים שהונפקו או ממתינים בכל מקום בעולם הוא התחלה טובה לחיפוש פטנט, אך כל פרסום קודם, בכל שפה ובכל מקום בעולם, עדיין יכול להיות מצוטט כ"אמנות קודמת "כדי להביס טענה אחת או יותר בארה"ב שלך. הגשת פטנט.
  אתה עדיין צריך להיות מסוגל לדון בחששות שלך באופן מושכל
  אם אתה עומד לקבל עזרה בחיפוש הפטנטים שלך, אתה עדיין צריך להיות מסוגל לדון בחששות שלך באופן מושכל.
 • כדי להפוך את החיפוש שלך ליסודי יותר, כלול את "הספרות הלא פטנטית" בחיפושים המקוונים שלך כאשר היא ניתנת כאופציה. זה עשוי להציג מידע רלוונטי שאינו כלול במיוחד במסמכי הפטנטים.
 • שים לב לכל מסמכים שאינם פטנטים חשובים במיוחד המצוטטים בבקשות הפטנטים או בפטנטים הנחשבים הרלוונטיים ביותר להמצאתך.
 • אל תדאג לפגוע בסודות המסחריים של המצאתך תוך התכתבות עם המחפש המקצועי או עורך הדין. המידע שהוחלף הוא חסוי מבחינה משפטית.
 • חיפושי פטנטים לקויים או לא מלאים יכולים לבזבז כסף וזמן. חפש באופן מקיף כדי להבטיח שההמצאה שלך ניתנת לפטנט ואינה מפרה את הפטנטים של אחרים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail