כיצד לבחור את התקופה הטובה ביותר בשנה למכור את הבית?

הזמן הטוב ביותר למכור את הבית שלך הוא כשהוא במצב הטוב ביותר
הזמן הטוב ביותר למכור את הבית שלך הוא כשהוא במצב הטוב ביותר.

יש הרבה החלטות גדולות לקבל כשמדובר במכירת הבית שלך. בנוסף לגורמים הקריטיים כגון מחיר הרישום וסוכן הנדל"ן הנבחר, עליכם לקחת בחשבון את תקופת השנה המתאימה ביותר לרישום ביתכם. אמנם זה עשוי להיראות כגורם מינורי, אך רישום הבית שלך בעיתוי הנכון של השנה יכול לבצע או לשבור מכירה. בעוד שמומחים אומרים כי אין באמת זמן שגוי לפרט את ביתך (כל עוד אתה מתמחר אותו נכון ומציג אותו בצורה מעולה), ייתכן שתגלה הצלחה רבה יותר בהשגת המחיר המבוקש שלך בתקופות מסוימות של השנה.

חלק 1 מתוך 3: בחירת הזמן הנכון למכור

 1. 1
  למכור באביב. בעוד שאתה יכול לבחור למכור את הבית שלך בכל עת של השנה, האביב הוא הזמן הפופולרי ביותר למכור בית מכיוון שזה הזמן שרוב הקונים מחפשים. יותר קונים בשוק הבתים החדשים במהלך האביב מכיוון שקיבלו את המחאות ההנחה בארנונה וכעת הם יכולים להרשות לעצמם טוב יותר את המקדמה ואת העלויות האחרות הקשורות לרכישת בית. בנוסף, הימים ארוכים יותר, כלומר יש יותר זמן להציג את הבית שלכם בפני קונים פוטנציאליים.
  • נראה כי יותר מכירות בתים במהלך חודשי האביב במיוחד מתרחשות במחיר מבוקש מלא. זו יכולה להיות סיבה מספקת כדי לבחור למכור באביב במידת האפשר.
 2. 2
  שקול למכור בסתיו. אם אינך יכול למכור באביב, שקול את הסתיו. אין חגים גדולים להתמודד איתם, ובהתאם לאיזור הארץ שלך, אתה עדיין עלול לחוות מזג אוויר מתון יחסית.
  זה עשוי להשפיע על הזמן בשנה בו תבחר לרשום ולמכור את הבית שלך
  זה עשוי להשפיע על הזמן בשנה בו תבחר לרשום ולמכור את הבית שלך.
 3. 3
  הימנע מחודשי הקיץ. אם ברצונך למכור את ביתך במחיר המבוקש או בסמוך לו, תזדקק לקונה שמוכן לשלם. רבים מאנשים אלה יחופשו במהלך חודשי הקיץ, ולכן זו אינה התקופה הטובה ביותר בשנה לרשום את ביתכם למכירה.
  • יש כמובן יוצאים מן הכלל לכלל זה. אם אתם מוכרים בית נופש, בונגלו או נכס לפנסיה, הקיץ הוא זמן נהדר למכור מכיוון שזמן זה הוא בדיוק כאשר קונים היעד שלכם פעילים ביותר.
 4. 4
  להתרחק מעונת החגים. קרוב לוודאי שאנשים לא יחפשו אחר נכסים חדשים בתקופה עמוסה זו. זה עושה את זה סביר יותר כי הבית שלך יישאר ברשימה זמן רב יותר, מה שיהפוך אותו לא יותר מושך עבור קונים פוטנציאליים.

חלק 2 מתוך 3: בעקבות ייעוץ מומחה

 1. 1
  שקול מחירי מכירה אחרונים של בתים דומים. ייתכן שתרצה לשכור סוכן נדל"ן על מנת לסייע לך במכירת הבית שלך בהצלחה על ידי רישומו בזמן הנכון. הסוכן שלך יוכל לברר אודות תנאי השוק הנוכחיים כדי לאמוד את מחיר הרישום המדויק, וגם יכול לספק לך פרטים על כמה זמן ייקח לביתך למכור. זה עשוי להשפיע על הזמן בשנה בו תבחר לרשום ולמכור את הבית שלך.
  • במידת האפשר, למכור את הבית בעונה של השנה (זה עשוי להשתנות אזורית) כאשר מחירי הבתים השוואתיים גבוהים. זה יבטיח שתקבלו את המחיר הטוב ביותר האפשרי על הבית שלכם. באפשרותך להתייעץ עם סוכן הנדל"ן שלך בכדי לברר מידע זה, או לחפש באינטרנט אתרים שאנשים בדרך כלל משתמשים בהם כדי לרשום את בתיהם למכירה.
  אם ברצונך למכור את ביתך במחיר המבוקש או בסמוך לו
  אם ברצונך למכור את ביתך במחיר המבוקש או בסמוך לו, תזדקק לקונה שמוכן לשלם.
 2. 2
  שימו לב למלאי. עבודה עם סוכן נדל"ן כדי להבין את מלאי הבתים בשוק שלך יכולה להשפיע על מתי ברצונך לרשום את ביתך. גורם זה ישתנה משנה לשנה, אך עדיף לרשום את ביתך כאשר מלאי הבתים נמצא בצד התחתון.
 3. 3
  דע את האזור שלך. גורמים שונים באזור שמסביב לבית שלך יכולים להשפיע על המועד הטוב ביותר למכור את הבית שלך. שקול, למשל, אם יש לך בית ספר יסודי מבוקש מאוד באזור שלך. אם זה המקרה, משפחות עשויות לחפש לעבור בזמן לתחילת שנת הלימודים. לאחר מכן עליכם לוודא כי ביתכם זמין מספר חודשים לפני מועד תחילת הלימודים, כך שיהיה מספיק זמן לצפייה ולמעבר.
  • אם אתם גרים באזור עם אקלים ממוזג ופחות קונים עם ילדים, יתכן שתחוו עונות קנייה מאוזנות יותר. בקיצור, זה אומר שאין זמן בשנה שבהכרח הכי טוב למכירת הבית שלכם.

חלק 3 מתוך 3: פרסום הנכס הייחודי שלך

 1. 1
  הדגש תכונות ייחודיות או רצויות. האם יש לך תכונה מסוימת בביתך או בנכס שלך שלדעתך תהיה רצויה במיוחד עבור קונים פוטנציאליים? לדוגמא, האם יש לכם בריכת שחייה יפהפייה באדמה שנראית מסנוורת במהלך הקיץ או עץ אלון ענק שנראה יפה בסתיו? אם כן, נסה למכור את הבית שלך בזמן שתכונות אלה הן במיטבן.
  • הדגשת התכונות הייחודיות או הרצויות שלך בזמן הנכון של השנה תעזור לך במיוחד אם אתה מחזיק בתים פתוחים כדי לפרסם את הנכס שלך.
  גורמים שונים באזור שמסביב לבית שלך יכולים להשפיע על המועד הטוב ביותר למכור את הבית שלך
  גורמים שונים באזור שמסביב לבית שלך יכולים להשפיע על המועד הטוב ביותר למכור את הבית שלך.
 2. 2
  שקול את מצב הבית שלך. לפני שתמכור את הבית שלך, תצטרך זמן רב בכדי לבצע שיפורים, לנקות את הבית עמוק ולנקות את העומס המיותר. כדאי גם לשקול לעשות קצת עבודה בחצר שלך ובאזור שמסביב לבית שלך. עליכם למכור את ביתכם רק לאחר השלמת משימות חיוניות אלה בכדי להפוך את הנכס שלכם לאטרקטיבי ככל האפשר עבור קונים פוטנציאליים. הזמן הטוב ביותר למכור את הבית שלך הוא כשהוא במצב הטוב ביותר.
  • צפו מהקונים ציפיות גבוהות ממצב הבית שלכם. סביר יותר שתמכור בהצלחה את הבית שלך במחיר המבוקש או קרוב אליו אם הבית שלך במצב מעולה כשאתה מפרט אותו.
 3. 3
  למכור כשמזג האוויר הכי טוב. גשם ומזג אוויר אחר פחות נעים יכולים להרתיע את קונים הבתים מלהסתכל בפועל על בתים. מזג אוויר נעים מעודד יותר רוכשי בתים לצאת ולבחון בתים פתוחים ובתים לסיורים שנמצאים למכירה. סאנשיין הוא נהדר עבור מקבל אנשים לתוך מצב רוח טוב, וגם שמים בהירים יכולים לשפר את המראה של הנכס שלך וליצור תגובות חיוביות יותר לביתך.
  • מזג האוויר משתנה מאוד באזור לאזור. שקול למכור את הבית שלך כאשר הטמפרטורות באזור שלך נעימות ויש לך אחוז גבוה יותר של ימי שמש.
 4. 4
  השתמש בתמריצי מס כרמזים. חפש תמריצים באזור שלך כרמזים למועד רשימת הבית שלך. לדוגמה, אם יש הנחה עבור רוכשי דירה בפעם הראשונה (או תמריץ אחר שיסתיים בשעה מסוימת), עליך לפרט את ביתך לפני סיום התמריצים הללו.
  • קונים עשויים לחפש לקנות לפני מועד המס האחרון ל -15 באפריל. זכור את התאריך הזה בעת רישום הבית שלך.

שאלות ותשובות

 • יש מאות מבנים חדשים שעולים סביב האזור שלי בכל הצורות והגדלים. רובם יהיו בשוק בתוך 5 החודשים הקרובים. האם עלי למהר להוציא את ביתי לשוק לפני שיהיה זמין?
  יתכן שיהיו לך כמה אתגרים אם תנסה למכור בית שהתגורר בו בתוך תת מחלקה חדשה. אנשים שרוכשים בתת-מחלקה חדשה בדרך כלל רוצים בתים שלא התגוררו בהם. עם זאת, הבית שלך יאהב את אלה שרוצים להתגורר בתת-מחלקה חדשה אך אינם רוצים להמתין לסיום בית חדש. יועיל לך להכין את הבית למכירה לפני סיום הבתים החדשים האחרים. לאחר השלמתם, ביתכם יתחרה בהם. למעשה, הם עשויים כבר להתחרות איתך מכיוון שלעתים קרובות יפורסמו בתים חדשים לפני שיסיימו. יתכן שתצטרך לרדת במחיר בהשוואה לבנייה החדשה כדי להפוך את הבית שלך למושך יותר מבחינה כלכלית. התייעץ עם סוכן נדל"ן מקומי שיוכל לייעץ לגבי השוק המסוים שלך.
 • איזה מחיר אוכל לבקש עבור הבית שלי כשאני מוכר אותו? זה במיקום רצוי עם 3 חדרי שינה וחדר אמבטיה אחד. כל העבודה בוצעה. זה שופץ לחלוטין עם חלונות חדשים, גג, שביל כניסה, בידוד, והגגות צוירו לאחרונה.
  ניתן לבקש ניתוח שוק וחוות דעת על נכסי סוכן נדל"ן מקומי. הם ימצאו בתים דומים בקרבת ביתך הקרובים בשטח מרובע, גודל מגרש, בנוי בשנה וסגנון שנמכרו לאחרונה. ואז הם יתאימו את מחיר המכירה הפוטנציאלי להפרשים. הם יציעו לך טווח מחירי מכירה ובדרך כלל יבקשו ממך לרשום דרכם. אם זה לא משהו שאתה רוצה לעשות, עליך להסביר כמה שיותר מבעוד מועד. כדי לפצות אותם על עבודתם, עליך להציע לשלם עמלה קטנה עבור חוות דעת המחיר או להציע עמלה אם הם מביאים קונה אליך. לחלופין, אתה יכול לשכור שמאי בתשלום גבוה בהרבה עבור הערכת שווי רשמית. הערכה היא בדרך כלל 370 אירו אך יכולה להשתנות בהתאם לגודל הנכס ולמיקום. הסוכן'הזמן הוא בדרך כלל ללא תשלום אלא אם כן הם מציגים או מוכרים את הבית והצעת להם עמלה.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לארוז את התכשיטים שלך למהלך?
 2. איך לארוז זכוכית?
 3. איך להקים מלאי ביתי משלך?
 4. איך לארגן תוך כדי לארוז את המטבח?
 5. איך קונים ארגזים לאריזה?
 6. איך לארוז למעבר כשאתה זז הרבה?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail