כיצד לפתח אוריינות פיננסית?

אף פעם לא מוקדם או מאוחר מדי להתחיל לפתח אוריינות פיננסית
אף פעם לא מוקדם או מאוחר מדי להתחיל לפתח אוריינות פיננסית, להשתלט על הכספים שלך ולהכניס את עצמך לדרך לביטחון כלכלי.

אף פעם לא מוקדם או מאוחר מדי להתחיל לפתח אוריינות פיננסית, להשתלט על הכספים שלך ולהכניס את עצמך לדרך לביטחון כלכלי. להיות בעל יכולת קרוא וכתוב כלכלית מאפשר להרוויח יותר, להוציא פחות ולקבל את הדברים שהוא באמת רוצה. לפיתוח אוריינות פיננסית בכל גיל, בצע את הצעדים הבאים.

צעדים

 1. 1
  התוודע לכספי משק הבית שלך. דע כמה כסף יש לך נכנס, כמה יוצא ולאן הוא הולך. ישנם מספר דברים שתוכלו לעשות בכדי להכיר את הכספים שלכם:
  1. בדוק את דוחות הבנק שלך. גלה כמה מהכסף שלך נכנס לבנק ובשביל מה, חוץ מהחשבונות החודשיים שלך, זה יוצא.
  2. עברו על החשבונות החודשיים. אתה צריך לדעת בדיוק למי אתה משלם כל חודש, על מה וכמה אתה משלם להם.
  3. בדוק את הצהרות כרטיסי האשראי שלך. למד כמה אתה משלם בכרטיסים שלך בכל חודש, מה היתרה הכוללת שלך ואיך אתה משתמש בכרטיסים שלך.
  4. עקוב אחר ההלוואות שלך. דע כמה אתה חייב וכמה זמן ייקח לשלם אם תשלם את התשלום החודשי הרגיל בכל חודש.
  5. סקור דוחות חשבון השקעות. גלה היכן מושקע הכסף שלך וכמה ההשקעה מרוויחה לך מדי שנה.
  6. השג עותק של דוח האשראי שלך וקרא אותו. אתה זכאי לעותק אחד חינם בכל שנה מכל אחת משלוש סוכנויות דיווח האשראי. כדי להשיג את העותק החינמי שלך באינטרנט עכשיו, בקר בכתובת http://annualcreditreport.com.
 2. 2
  הגדר יעד פיננסי. אחריות פיננסית קלה יותר כאשר אתה עובד לקראת מטרה. החליטו לשפץ את חדר האמבטיה, לרכוש רכב חדש או לשדרג את מכשיר הטלוויזיה שלכם. זה לא משנה מה המטרה שלך, רק שזה משהו שאתה רוצה שעבורו תצטרך לחסוך.
 3. 3
  לפתח תקציב ולעמוד בו. ברגע שאתה יודע כמה כסף יש לך נכנס ויוצא, ויש לך מטרה כספית, תצטרך לפתח תקציב שיאפשר לך לחסוך לקראת המטרה שלך. לפיתוח תקציב שתוכל לעמוד בו:
  1. שמור תיעוד של ההוצאות החודשיות שלך במשך מספר חודשים. כלול מצרכים, בנזין, ביגוד, ארוחות צהריים וארוחות ערב, ניקוי יבש, הוצאות לימודים וכו '. אתה רוצה להיות בטוח שהתיעוד שלך הוא תמונה מדויקת של אופן ההוצאה שלך.
  2. כתוב תוכנית הוצאות תוך שימוש במאזן ההוצאות שלך כמדריך, ביטול הוצאות מיותרות והקטנת העלויות העשויות להיות גבוהות מדי.
  3. שנה את התקציב שלך לפי הצורך. כאשר החשבונות החודשיים משתנים או מסולקים, היעדים הכספיים שלך הופכים להיות שונים, או שההכנסה שלך עולה או פוחתת, יש צורך לשנות את התקציב. על התקציב שלך להיות גמיש על מנת שתוכל לעמוד בו.
  לפיתוח אוריינות פיננסית בכל גיל
  לפיתוח אוריינות פיננסית בכל גיל, בצע את הצעדים הבאים.
 4. 4
  שוחח על כספים בפתיחות ובכנות, והישאר מעורב. באופן כללי, אחד מבני הזוג הוא האחראי על הכספים, אך אין זה תירוץ עבור האחר שלא לדעת לאן הכסף הולך, ולהיות מעורב בהחלטות פיננסיות. אינך צריך לדעת לאן כל שקל שבן זוגך מוציא, וגם הוא או היא אינם צריכים לדעת לאן כל גרוש שאתה מבזבז הולך, אך עליך להיות מודע למצבך הכלכלי ולהיות מעורב בהחלטות הכספיות הגדולות.
 5. 5
  למד את ההבדל בין חוב טוב לחוב רע. לא כל החובות נוצרים שווים. כך ניתן לדעת את החוב הטוב מהחוב הרע:
  1. חוב, שיוצר ערך ועוזר לך לבנות עושר הוא חוב טוב. הדוגמה הנפוצה ביותר לחובות טובים היא משכנתא. ערך הבית עולה ככל שסכום החוב פוחת ובונים הון עצמי בבית. הלוואות ללימודים נחשבות גם לחוב טוב בגלל הערך הפוטנציאלי של תואר שאתה מרוויח לרכישת החוב.
  2. החוב, שממשיך לגדול ככל שהפריט שנרכש איתו פוחת, הוא חוב רע. כרטיסי אשראי הם החוב הגרוע מספר אחד בקרב הצרכנים. הפריטים שנרכשו בכרטיס יורדים בערכם, בעוד שהריבית שאתה גובה מהם עולה בכל חודש אתה לא משלם את כרטיס האשראי. הלוואות לרכב הן גם חובות גרועים מכיוון ששווי הרכב יורד במהירות רבה יותר מעקרון ההלוואה.
 6. 6
  הימנע מטעויות נפוצות של ניהול כספים. צריך להכנס יותר כסף מאשר לצאת. לעתים קרובות, דברים פשוטים שאנשים עושים או לא עושים, זורק את האיזון הזה מהמקום בלי שהם מבינים זאת.
  1. לחיות באשראי. טעינת סחורה בכרטיסי אשראי או לקיחת הלוואות לרכישת פריטי כרטיסים גדולים אינה חיה במגוון יכולתך. אם אינך חי בתחומי יכולתך, אתה חוב חוב רע, שעלול לחפור אותך לתוך חור פיננסי, שלא תוכל לצאת ממנו.
  2. לא קובע יעדים פיננסיים. אולי זה לא נשמע כמו טעות ענקית שלא תהיה לך מטרה כספית, אבל אם אין לך סיבה אמיתית לנהל את הכסף שלך טוב, אתה לא צפוי לעשות את זה. מטרה פיננסית תיתן לך למה לצפות ולעבוד.
  3. קורא פריטי מותרות לצרכים.
 7. 7
  חנך את עצמך למימון אישי. חפש ארגונים בקהילה שלך שיכולים לעזור לך ללמוד יותר על מימון אישי, עם מאמרים, פעילויות ושיעורים.
  • המקומות לבדיקה כוללים בנקים או איחוד אשראי, ארגוני דיור ללא מטרות רווח, תכניות סיוע לעובדים וארגונים דתיים.
  • ייתכן שתרצה גם לבדוק עם המכללה או האוניברסיטה המקומית שלך אם הם מציעים מימון אישי או שיעורים כלכליים שאתה יכול לקחת.
  כיצד רכישת בית משלך יכולה להיות חוב טוב כאשר מדובר בחוב בלתי פוסק שהולך וגדל ואינו מרוויח כסף
  כיצד רכישת בית משלך יכולה להיות חוב טוב כאשר מדובר בחוב בלתי פוסק שהולך וגדל ואינו מרוויח כסף?
 8. 8
  למד כיצד לזהות מקורות מידע לא אמינים. גם כאשר משתמשים במידע שנמצא באינטרנט, חלים אותם כללים בסיסיים.
  1. מקורות מידע מהימנים כוללים מכללות ואוניברסיטאות, ממשלות פדרליות וממלכתיות, ארגונים לאומיים ידועים, כמו האגודה הלאומית לסרטן, ומאמרים שפורסמו בכתבי עת מקצועיים ובפרסומים שנבדקו על ידי עמיתים. אתרים אמינים רבים מסתיימים ב-.gov,.org, or.edu. זה בדרך כלל מצביע על כך שהאתר הוא גוף ממשלתי, ארגון ללא מטרות רווח או מוסד חינוכי.
  2. מקורות מידע לא אמינים מגיעים לרוב ממדיומים שפורסמו בעצמם, כמו בלוגים, אתרים אישיים, אתרי רשתות חברתיות, פורומים באינטרנט וארגונים לא ידועים. ככלל, אם מומחה ידוע לא כתב אותו או גורם ידוע מפרסם אותו, מדובר במידע לא אמין.
 9. 9
  העבירו את הידע. תמיד יש עוד מה ללמוד בדרך של מימון אישי, אז למד עם ילדיך להעביר את הידע לדור הבא. הפדרל ריזרב הוא מקום נהדר להתחיל בו דרכים ללמוד עוד בזמן שאתה מלמד את ילדיך. הוא אפילו מציע משחקים והדמיות לילדים; לגרום להם להתחיל ללמוד על מימון אישי מוקדם. בקר באתר האינטרנט בכתובת http://federalreserveeducation.org.

טיפים

 • הוועדה לאוריינות וחינוך פיננסיים, חטיבה של ממשלת אירופה, מציעה מידע על כספים אישיים ומשאבים חינוכיים בחינם באתר האינטרנט שלה בכתובת http://mymoney.gov/.
  תצטרך לפתח תקציב שיאפשר לך לחסוך לקראת המטרה שלך
  ברגע שאתה יודע כמה כסף יש לך נכנס ויוצא, ויש לך מטרה כספית, תצטרך לפתח תקציב שיאפשר לך לחסוך לקראת המטרה שלך.
 • הפדרל ריזרב מציע מאמרים על כספים אישיים, סרטונים ומשחקים לילדים בחינם באתר שלהם בכתובת http://federalreserveeducation.org/.
 • מיקרוסופט מציעה תבניות ליצירת תקציב בחינם עבור Office Suite שלה. הורד אחד שיעזור לך ליצור את התקציב שלך בכתובת http://office.microsoft.com/en-us/templates/results.aspx?qu=budgets.

שאלות ותשובות

 • איך רכישת בית משלך יכולה להיות חוב טוב כאשר מדובר בחוב בלתי פוסק שגדל ואינו מרוויח כסף?
  זה חוב "טוב" במובן זה שאתה צריך לגור איפשהו, אז למה לא לעשות זאת תוך בניית הון עצמי במקום לשלם שכר דירה (ובכך "להרוויח כסף")? כמו כן, בכמה תחומי שיפוט תשלום ריבית משכנתא מביא להפחתה במס הכנסה. באשר ל"הולך וגדל ללא הרף ", בדרך כלל החוב הולך ופוחת, ואנשים רבים משלמים את משכנתא, כך שהחוב מפסיק להיות בלתי פוסק.

תגובות (3)

 • bmorris
  נותן לך מידע בסיסי ומוכר, אך לעיתים רחוקות מעקב אחר מידע. נותן לך כמה טיפים לאן לחפש כדי למצוא מידע מפורט יותר על אוריינות פיננסית. בסך הכל מדריך טוב.
 • rosseden
  אני אוהב ללמוד, ומקווה שאצליח. המדריך הזה עזר לי מאוד במידע מדויק. תודה שעזרת לאנשים לבנות חלומות על ידי שיתוף ידע.
 • duncansimpson
  מאמר זה גרם לי להבין עד כמה הדברים הקטנים שאנו עושים יכולים להסתכם בכושר כלכלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגבות כסף שחייב עבור עבודות שנעשו?
 2. איך להיות מיליונר?
 3. איך להתעשר במהירות?
 4. איך להתעשר מתישהו?
 5. איך למשוך עושר?
 6. איך להיות קפיטליסט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail