כיצד להגיש בקשה לפטנט שירות?

ראשית הגש בקשת פטנט זמנית אם ברצונך לקבל עדיפות על המצאתך בזמן שאתה עובד על בקשת הפטנט הלא זמנית שלך
ראשית הגש בקשת פטנט זמנית אם ברצונך לקבל עדיפות על המצאתך בזמן שאתה עובד על בקשת הפטנט הלא זמנית שלך.

פטנט השירות הוא הפטנט הנפוץ ביותר המונפק על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO). אם המצאת משהו, פטנט נותן לך את הזכות למנוע מאנשים אחרים להעתיק את המצאתך במשך 20 שנה מיום הגשת בקשתך. בקשת פטנט היא מסמך פורמלי וארוך, שעליו לעמוד מקרוב בכללים והתקנות של USPTO. ראשית הגש בקשת פטנט זמנית אם ברצונך לקבל עדיפות על המצאתך בזמן שאתה עובד על בקשת הפטנט הלא זמנית שלך. אם ברצונך להגיש בקשה לפטנט שירות, עליך להזמין תחילה עורך פטנטים מנוסה.

שיטה 1 מתוך 3: הערכת יכולת הפטנט של המצאתך

 1. 1
  לעמוד בדרישות הבסיסיות לפטנט. החוק האמריקני קובע תנאים שיש לעמוד בהם כדי שהמצאתך תהיה זכאית לפטנט. באופן כללי, ההמצאה שלך חייבת להיות חדשה ושימושית, והיא לא יכולה להיות התקדמות ברורה או שיפור במשהו שכבר פטנט עליו, או שכבר נחשף בפרסום או בשימוש ציבורי.
  • לדוגמה, נניח שהמצאת סולם חדש שהיו בו רצועות שיחזיקו מישהו במקום בזמן שהוא עבד מהסולם. זה ייחשב לשיפור ברור בסולם המקורי ולא יהיה ניתן לפטנט.
  • אתה גם לא יכול לחשוף או להציע למכור את המצאתך לציבור לפני שתגיש את בקשתך לפטנט, אם ברצונך להשיג את ההגנה הטובה ביותר על הפטנט, אם כי יש תקופת חסד לשנה אם אתה מגיש ארה"ב בלבד. פטנט.
 2. 2
  קבע את סיווג ההמצאה שלך. ל- USPTO מערכת סיווג בה היא משתמשת לארגון פטנטים ומסמכים קשורים. ההמצאה שלך תיכנס למעמד ספציפי, ואז לקבוצת משנה אחת או יותר.
  • כיתות ותתי מחלקות מזוהים על ידי מספרים המופרדים באמצעות קו נטוי. לדוגמא, "0,556" על פטנט או בקשת פטנט מציין כי ההמצאה היא בכיתה 2, הלבשה ותת-סוג 456, כיסוי גוף.
  • האופן שבו אתה מסווג את המצאתך עשוי לקבוע אם תוכל לקבל פטנט או לא. למרות שההמצאה שלך עשויה להיראות דומה למשהו שכבר מוגן בפטנט, ניתן להשתמש בה בצורה שונה לחלוטין או למטרה אחרת לגמרי.
 3. 3
  ערכו חיפוש באמנות קודמת. לא תוכל לרשום פטנט על המצאתך אם מישהו אחר כבר רשם פטנט או גילה בדרך אחרת משהו זהה או דומה, או שיפור "ברור" או שילוב של המצאות קיימות. אם יש פטנטים או גילוי על המצאות דומות, על הבקשה שלך להבדיל בין המצאתך לבין אותן המצאות אחרות.
  • חיפושים באמנות קודמת הם תהליכים מורכבים וניואנסים. אם מעולם לא עשית כזה, הזמין עורך פטנטים רשום או סוכן שיעזור לך. יתכן שתוכל למצוא עורך דין שמוכן לעזור לך בחינם או בעלות מופחתת משמעותית אם יש לך משאבים מוגבלים.
  • אתה יכול לערוך חיפוש פטנטים אמריקאי משלך באמצעות מאגר המידע המקוון של USPTO, הכולל את כל הפטנטים שהונפקו משנת 1976 ועד היום. עבור אל http://patft.uspto.gov/netahtml/PTO/search-bool.html כדי להתחיל בחיפוש שלך.
  • ישנם מדריכים ומשאבים זמינים באתר USPTO שיכולים לעזור לך ליצור אסטרטגיה לחיפוש יסודי של האמנות הקודמת.
  • שוב, "אמנות קודמת" כוללת כל מה שמראה את מצב האומנות, בין אם נחשף בפטנט או בכל פרסום אחר או שימוש ציבורי, בכל מקום בעולם.
 4. 4
  החליטו אם אתם זקוקים להגנה בינלאומית. ל- USPTO מספר תוכניות שיתופיות שיכולות להעניק הגנה על המצאתך במדינות רבות אחרות כאשר אתה מגיש את בקשת הפטנט שלך בארה"ב.
  • הגנה בינלאומית עשויה להיות שימושית (או אפילו הכרחית) אם אתה צופה שייוצרו המצאתך במדינה אחרת, או אם היא תופץ ברחבי העולם.
  • לא משנה אם אתה מעוניין בהגנה בינלאומית, עליך להרחיב את החיפוש שלך באמנות הקודמת כך שיכלול המצאות פטנטיות, נחשפות או בשימוש ציבורי במדינות אחרות. שוחח עם עורך הדין שלך כיצד חיפוש הגנה בינלאומית ישנה את תהליך הגשת הבקשה שלך. כדי להיות פטנט בכל מקום, ההמצאה שלך חייבת להיות "חדשה ולא מובנת מאליה" לאור כל "האמנות הקודמת" הרלוונטית בעולם כולו.
אם ברצונך להגיש בקשה לפטנט שירות
אם ברצונך להגיש בקשה לפטנט שירות, עליך להזמין תחילה עורך פטנטים מנוסה.

שיטה 2 מתוך 3: הגשת בקשה זמנית

 1. 1
  הורד גיליון כיסוי יישום זמני. לבקשתך הזמנית יש לצרף גיליון כיסוי. היכנס לאתר USPTO בכתובת https://uspto.gov ונווט לדף "טפסים". גלול מטה עד שתמצא את גיליון הכריכה הזמני של היישום.
  • ישנם שני טפסים שונים של גליונות כריכה. יש להשתמש באחד מהם אם אתה מגיש את הבקשה שלך באופן מקוון, ואילו השני מיועד לשימוש אם אתה שולח בדואר ביישום נייר.
 2. 2
  מלא גיליון נתונים של יישום. דף הנתונים של היישום זמין להורדה באותו עמוד של גיליון הכריכה. טופס זה מספק סיכום המידע הכלול בבקשתך.
  • יהיה עליך להזין את שמך החוקי המלא ופרטי יצירת הקשר שלך, כמו גם את השם החוקי המלא ופרטי יצירת הקשר של כל ממציא אחר.
 3. 3
  חישבו את דמי הגשתכם באמצעות טופס העברת האגרה. הורד טופס העברת אגרה מאתר ה- USPTO. אגרת הגשתך לבקשת פטנט זמנית משתנה בהתאם לגודל העסק שלך והאם יש לך בקשות לפטנט קודמות.
  • אם אתה זכאי כ"ישות קטנה ", תשלם מחצית מהעמלות הרגילות. כדי להעפיל כישות קטנה, בדרך כלל עליך להיות פחות מ -500 עובדים.
  • אם יש לך פחות מ -4 בקשות לפטנט קודמות ואתה ישות קטנה, תוכל לקבל עמלה מופחתת עוד יותר על ידי הטענה שאתה ישות מיקרו.
  • באופן כללי, תשלם 100 אירו על מנת להגיש כישות קטנה, ו -52 € על יישום כישות מיקרו. אחרת, דמי ההגשה עבור בקשה זמנית הם 210 €
 4. 4
  נסח תיאור כתוב של המצאתך. בקשה זמנית עשויה להיות קצרה בהרבה מבקשת פטנט שאינה זמנית. אינך צריך לכלול מידע כלשהו על פטנטים קודמים הדומים להמצאה שלך, או כל טענה רשמית.
  • התיאור שלך חייב להיות מפורט למדי, עם זאת. ודא שאתה כולל מספיק פרטים שמישהו מיומן בענף שלך יוכל להכין ולהשתמש בהמצאה שלך. זה מכונה "גילוי מאפשר".
  • התיאור שלך עשוי לכלול גם צילומים, רישומים או דיאגרמות של המצאתך והשימוש בה.
  • עיין בבקשות זמניות שכבר הוגשו ל- USPTO כדי לקבל דוגמאות כיצד יש לעצב את בקשתך ותיאורך, ולנוסח ספציפי שתשתמש.
 5. 5
  המר את המסמכים שלך ל- pdfs לתיקון מקוון. אם אתה שולח דואר ביישום נייר, פורמט הקובץ אינו בעיה. עם זאת, אם אתה מגיש את הבקשה שלך באופן מקוון USPTO דורש שכל המסמכים יהיו קובצי PDF.
  • ליישום עיבוד התמלילים שלך צריכה להיות אפשרות להמיר את המסמכים שלך למסמך PDF. תוכל להוריד את תוכנת Adobe Acrobat בחינם אם עדיין אין לך אותה, כך שתוכל לבדוק את המסמכים ולוודא שהם מעוצבים כהלכה לאחר שהמרת אותם.
 6. 6
  הגש את הניירת והעמלות שלך ל- USPTO. ישנן שתי שיטות להגשת בקשה לפטנט שירות זמני ל- USPTO. אתה יכול להשתמש במערכת התיוק המקוונת של USPTO, או שאתה יכול לשלוח יישום נייר בדואר.
  • גש למערכת היישומים המקוונת של USPTO, EFS-Web, על ידי מעבר לכתובת https://efs.uspto.gov/EFSWebUIUnregistered/EFSWebUnregistered ובעקבות ההנחיות. אתה יכול לשלם את העמלות שלך באמצעות כרטיס אשראי או כרטיס חיוב.
  • אם ברצונך להגיש בקשת נייר, שלח את הניירת שלך בצירוף צ'ק או הזמנת דמי הגשתך לנציב הפטנטים, ת.ד 1450, אלכסנדריה, VA 22313-1450.
  • אם אתה שולח את הבקשה שלך בדוא"ל, עליך לכלול גלויה מוטבעת ומועמדת בעצמך לחדר הדואר של USPTO כדי להחתים ולשלוח אליך בדוא"ל עם תאריך הגשתך ומספר סידורי.
  פטנט השירות הוא הפטנט הנפוץ ביותר המונפק על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO)
  פטנט השירות הוא הפטנט הנפוץ ביותר המונפק על ידי משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO).
 7. 7
  התחל לעבוד על היישום הלא זמני שלך. בקשה זמנית נותנת לך עדיפות לפטנט על המצאתך למשך 12 חודשים מיום הגשתך. בקשות אלה אינן נבדקות בנושא פטנט, כך שאינך צריך לדאוג שהבקשה שלך תידחה.
  • בעיקרון כל מה שהגשת בקשת פטנט זמנית היא לקנות לך זמן. זה יכול לקחת זמן משמעותי, מאמץ ומשאבים כספיים כדי להרכיב בקשה לפטנט מלאה. הגשת בקשת פטנט זמנית מעניקה לך את היתרון במועד ההגשה הקודם.
  • בקשתך הזמנית תיבחן מטעמי "ביטחון לאומי" וייתכן שתפנה אליך USPTO או סוכנות אחרת בנוגע לטכנולוגיה שלך ואולי מוגבלים הגשות וגילוי פטנטים בעתיד. זה גם חלק מהשגת הרישיון הנדרש להגשת בקשתך במדינה זרה.

שיטה 3 מתוך 3: הגשת בקשתך הלא זמנית

 1. 1
  שכר עורך פטנטים או סוכן רשום. USPTO ממליץ להזמין עורך פטנטים או סוכן רשום שיגיש את בקשתך הלא זמנית. יישומים שאינם זמניים עשויים להיות מורכבים ביותר, והבוחן שלך יצפה שהמידע יוצג בצורה ספציפית תוך שימוש בניסוח ספציפי וטכני ביותר.
  • אם יש לכם משאבים כספיים מוגבלים, היו מקדימים לכך כשאתם מדברים עם עורכי דין. הם עשויים להיות מסוגלים לעבוד איתך משהו, או לדעת על עורכי דין אחרים שהם יכולים להמליץ עליהם שיהיו מוכנים לעבוד על הבקשה שלך איתך בחינם, או בתעריף מופחת.
 2. 2
  מלא את גיליון נתוני היישום שלך. גיליון נתוני יישום הוא סיכום בסיסי של היישום שלך, כולל את שמך ואת פרטי קשר ואת הכותרת של ההמצאה שלך. תכלול בערך אותו מידע כמו זה שמילאת ליישום הזמני שלך, אם עשית אחד כזה.
  • אם אתה מתכנן להגיש את בקשתך באופן מקוון, תוכל ליצור דף נתונים יישומי מבוסס אינטרנט כשתתכונן להגשת הבקשה שלך. עם זאת, ייתכן שתרצה למלא מידע מראש כדי שיהיה לך את כל המידע מוכן.
 3. 3
  נסח את בקשתך. עורך הדין שלך יעבוד לניסוח הפטנט שלך ויעביר איתך את התביעות ומידע אחר כדי להבטיח שהכל יהיה שלם ומדויק. היישום מתאר את המצאתך במונחים ברורים ומדויקים, כולל אופן ייצורה ושימוש בה.
  • יהיה לך רקע וסיכום של המצאתך, רשימה של אמנות קודמת שאתה צריך להבחין בה, תיאור מפורט של המצאתך (כולל ציורים) ורשימת הטענות שאתה טוען ביחס להמצאתך.
  • בקשתך נסגרת בשבועה או בהצהרה כי ההמצאה המתוארת בבקשה מקורית עבורך. יש לחתום על שבועת בנוכחות נוטריון. הכרזה חייבת להיחתם רק ואינה דורשת נוטריון או עדים אחרים.
 4. 4
  חישבו את דמי הגשתכם באמצעות גיליון העברת העמלות. כדי להגיש בקשה לרישום פטנט לא זמני, עליך לשלם עמלות עבור הגשת, חיפוש ובדיקה. סכום העמלות הללו משתנה תלוי אם אתה טוען למעמד של ישות קטנה או מיקרו.
  • אם אתה זכאי כישות קטנה, תשלם דמי הגשה בסך 110 €, דמי חיפוש בסך 250 €, ודמי בחינה בסך 280 € דמי הגשתך יופחתו ל -56 € (זהה לדמי הגשת מיקרו-ישות) אם תגיש את הבקשה שלך באופן מקוון. יש הגשה בדואר בסך 300 אירו.
  • העמלות עבור גופי מיקרו הינן 56 € עבור הגשה, 120 € עבור חיפוש ו- 140 € עבור בחינה. עלות התשלום הלא חשמלית הינה 150 אירו
  • תשלם עמלות נוספות אם יש לך יותר מ -20 תביעות, או יותר מ -3 תביעות עצמאיות. שוחח על כך עם עורך הדין שלך בעת ניסוח בקשתך.
  ישנן שתי שיטות להגשת בקשה לפטנט שירות זמני ל- USPTO
  הגש את הניירת והעמלות שלך ל- USPTO. ישנן שתי שיטות להגשת בקשה לפטנט שירות זמני ל- USPTO. אתה יכול להשתמש במערכת התיוק המקוונת של USPTO, או שאתה יכול לשלוח יישום נייר בדואר.
 5. 5
  הגש בקשה למספר לקוח אם תגיש באופן מקוון. כדי להשתמש במערכת EFS-Web ליישומים לא זמניים, עליך להיות משתמש רשום ב- USPTO. זה מאפשר לך לשמור קבצים ולהעלות מסמכים נוספים, כמו גם לחתום דיגיטלית על מסמכים.
  • תוכלו להשלים את התהליך באופן מקוון. תקבל מספר לקוח ותעודה דיגיטלית. שמור מידע זה במקום בטוח.
  • אם יש לך עורך דין, הם עשויים להגיש את בקשתך עבורך, כך שלא תצטרך להקים חשבון. אם עורך הדין שלך מגיש את בקשתך, שאל אותם אם עליך להגדיר חשבון משתמש במערכת EFS-Web.
 6. 6
  הגש את הבקשה שלך. היכנס למערכת EFS-Web כמשתמש רשום בכתובת https://efs.uspto.gov/TruePassWebStart/AuthenticationChooser.html. תתבקש להגדיר שיטת אימות לפני שתוכל להמשיך.
  • פעל לפי ההנחיות להעלאת המסמכים שלך ולהגיש את בקשתך. אתה יכול לשלם את דמי הגשתך באמצעות כרטיס אשראי או חוב.
  • עמלות נוספות עשויות להיפרע כאשר USPTO יגלה "חלקים חסרים" מסוימים מהבקשה שלך, שייתכן שתאפשר להגיש באיחור, עם העמלות, ולשמור על תאריך הגשתך המקורי. חלקים חסרים עשויים לכלול תביעות, שבועת ממציאים או דמי חיפוש ובדיקה.
  • יתכן שתידרש להגיש הצהרת גילוי מידע (IDS) אחת או יותר, ולפרט את כל האמנות הקודמת הרלוונטית שמצאת בחיפושים שלך. עדיף להגיש את תעודות הזהות הראשונות שלך תוך 3 חודשים מרגע הגשת הבקשה, כדי להימנע מעמלות נוספות וסיבוכים אחרים.
 7. 7
  עבוד עם הבוחן שלך. אתה יכול להשתמש במחשבון באתר USPTO כדי להעריך כמה זמן תצטרך לחכות לפני שתקבל את פעולת המשרד הראשונה בבקשת הפטנט שלך.
  • יכולות לחלוף שנים עד שבקשת הפטנט תאושר סופית, אז יש סבלנות. לאחר אישור בקשתך, הפטנט יגן על המצאתך למשך 20 שנה מיום הגשת בקשתך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail