איך להישאר מונע לעמוד ביעדי החיסכון שלך?

אתה עשוי להבין שאתה לא מספיק כדי לשלם עבור ההוצאות הקבועות שלך ולעמוד ביעדי החיסכון שלך
תלוי ביעדי החיסכון שלך וההכנסה שלך, אתה עשוי להבין שאתה לא מספיק כדי לשלם עבור ההוצאות הקבועות שלך ולעמוד ביעדי החיסכון שלך.

אולי אתה חוסך את הכסף שלך לטיול גדול, הוצאה גדולה או כדי לעזור בתשלום חובות. אתה עלול להיאבק כדי להישאר מונע לעמוד ביעדי החיסכון שלך, במיוחד כשיש כל כך הרבה פיתוי לקנות משהו חדש או להתמזג במשהו שאתה רוצה. כדי להישאר במוטיבציה, עליך להכין תוכנית ליעדי חיסכון שתוכל לעקוב אחריה ולעמוד בה. אתה יכול גם לנסות להתמקד בסיבה שלך לחסוך כסף ולתגמל את עצמך ככל שאתה מתקרב יותר ויותר ליעדי החיסכון שלך.

שיטה 1 מתוך 3: הכנת תוכנית יעדי חיסכון

 1. 1
  כוון את יעד החיסכון שלך לתקציב החודשי שלך. התחל בקביעת האופן שבו יעדי החיסכון שלך משתלבים בתקציב החודשי שלך. אם אתה גר לבדך או אפילו אם אתה גר בבית, עדיין יהיו לך הוצאות קבועות שתצטרך לשלם עליהן על בסיס חודשי. חשב כמה אתה צריך להרוויח מההכנסה שלך כדי לשלם עבור ההוצאות הקבועות שלך. לאחר מכן, קבע כמה אתה יכול להפריש לחיסכון מדי חודש. זה יבטיח שתוכל להרשות לעצמך את יעדי החיסכון שלך בהכנסה הנוכחית שלך.
  • תלוי ביעדי החיסכון וההכנסה שלך, ייתכן שתבין שאינך מרוויח מספיק כדי לשלם עבור ההוצאות הקבועות שלך ולעמוד ביעדי החיסכון שלך. אם זה המקרה, יתכן שתצטרך לשקול להרוויח יותר הכנסה, כגון לקחת יותר שעות בעבודה או לקחת עבודה שנייה.
 2. 2
  צור ציר זמן לחיסכון. הכינו ציר זמן של תאריכים וסכומי דולרים שתרצו לעמוד בכדי להשיג את יעדי החיסכון שלכם. עשו זאת על דף נייר או על המחשב בגיליון אלקטרוני. קבע כמה זמן אתה צריך לעמוד ביעדי החיסכון שלך, כגון שישה חודשים או שנה. רשמו תאריך בעתיד וציינו את סכום הכסף שתחסכו בתאריך זה על ציר הזמן. זה יעזור לך למקד את יעדי החיסכון שלך ולהניע אותך לעמוד בהם.
  • לדוגמא, ייתכן שתהיה לך מטרה לחסוך 1490 אירו בחצי שנה. לאחר מכן תוכל לחסום שטח לכל חודש על ציר הזמן ולציין כמה אתה צריך לחסוך בכל חודש כדי להגיע למטרה זו תוך שישה חודשים. במקרה זה, יהיה עליכם לחסוך 250 € לחודש בכדי להשיג את מטרת החיסכון שלכם.
  כדי להישאר במוטיבציה
  כדי להישאר במוטיבציה, עליך להכין תוכנית ליעדי חיסכון שתוכל לעקוב אחריה ולעמוד בה.
 3. 3
  הפוך את יעדי החיסכון שלך לניהול יותר. במקום לנסות להגיע בבת אחת ליעדי החיסכון שלך, פרק אותם לנתחים הניתנים לניהול. זה יכול להיות יעדים חודשיים או שבועיים. לחלופין, תוכל לנסות יעדים דו-שבועיים או דו-חודשיים. התמקדו בצבירת סכום גדול על ידי הקצאת סכומים קטנים לאורך זמן. זה יכול להפוך את החיסכון לפחות מכריע ולאפשר ליעדים שלך להיות בר השגה.
  • לדוגמא, אולי יש לך מטרה לחסוך 3730 € בשנה. לאחר מכן תוכל להשיג יעד חיסכון חודשי של 300 €, כך שתגיע ליעד הכולל שלך תוך שנה. לחלופין, אתה יכול להפריש 150 אירו מתלוש המשכורת שלך כל שבועיים למשך שנה בכדי לעזור להגיע למטרה שלך.
 4. 4
  עקוב אחר החסכונות שלך כשהם מצטברים. הקפד לעקוב אחר כמה אתה חוסך תוך פרק זמן מסוים. לראות את החיסכון שלך מצטבר לאורך זמן יכול לעזור לך להישאר מונע ולהרגיש שאתה בהישג יד למטרה שלך. באפשרותך לעקוב אחר החסכונות שלך על ידי יצירת חשבון חיסכון נפרד עבור הכסף והתחברות לחשבון באמצעות בנקאות מקוונת, כגון במחשב או בטלפון הסלולרי שלך. אתה יכול גם להוריד אפליקציות בטלפון שלך כדי לעזור לך לעקוב אחר החסכונות שלך לאורך זמן.
  • אפליקציות לניהול כסף כמו Mint.com, Goodbudget ו- Mvelopes הן אפשרויות טובות.
  • אם אתה מנסה להישאר מונע לחסוך סכום כסף קטן יותר, כמו 150 €, ייתכן שתוכל להתחיל צנצנת חיסכון ולהכניס כסף לחסכונות שלך בדרך זו. חזותית של צנצנת חיסכון מתמלאת יכולה לעזור לך להניע אותך להמשיך לחסוך.

שיטה 2 מתוך 3: התמקדות מדוע אתה חוסך כסף

 1. 1
  זהה סיבה ברורה מדוע אתה רוצה לחסוך כסף. התמקדו ב"למה "שמאחורי יעדי החיסכון שלכם. זהה את הסיבה ליעדי החיסכון שלך והשתמש בה כמניע. אולי אתה רוצה לחסוך כסף כדי לעבור קורס להמשך ההכשרה שלך. או אולי אתה רוצה לחסוך כסף כדי לקנות פריט שתמיד רצית. רשמו את הסיבה שבגללה אתם חוסכים כסף והזכרו לעצמכם שזה יהיה שווה ברגע שתוכלו להשתמש בכסף כדי לקנות את מה שחסכתם עבורו.
  • לדוגמה, ייתכן שאתה חוסך ללמוד קורס מקוון בכתיבה טכנית כדי לשפר את כישוריך ולהגיש מועמדות למשרות טובות יותר. לאחר מכן תוכל לרשום כיצד מטרה זו תעזור לשפר את חייך ולהועיל לך.
  • שמור את הסיבה איפה שאתה יכול לראות אותה, כגון דרך המחשב או הטלוויזיה שלך. תוכלו גם לשמור את הסיבה בארנק כתזכורת יומית לחשיבות החיסכון.
  תכנן תגמול גדול כאשר אתה מפקיד את הדולר הסופי לחשבון החיסכון שלך
  כדי להניע אותך להגיע ליעדי החיסכון שלך, תכנן תגמול גדול כאשר אתה מפקיד את הדולר הסופי לחשבון החיסכון שלך.
 2. 2
  הציבו תמונות מוטיבציה באזור המגורים שלכם. מניע טוב נוסף הוא להשתמש בוויזואליות במרחב המגורים שלך כדי להזכיר לך לחסוך. הציבו תמונות מוטיבציה המתמקדות בחשיבות החיסכון, כמו אמירות השראה אודות חיסכון בכסף. לחלופין, תוכל להעלות תמונות של הפריטים שתקנה ברגע שתגיע ליעדי החיסכון שלך, או למקומות אליהם תיסע ברגע שתגיע למטרה שלך.
  • לדוגמה, ייתכן שאתה חוסך כדי לצאת לטיול באירופה. לאחר מכן תוכל להעלות תמונות של אנדרטאות וסצנות שונות באירופה כדי להניע אותך להשיג את יעדי החיסכון שלך ולצאת לטיול שלך.
 3. 3
  גרום לאחרים לעזור לך להתמקד בחיסכון. ניסיון לחסוך לבד יכול להיות אתגר. היעזרו בחברים ובני משפחה שיעזרו לכם להתמקד בהשגת יעדי החיסכון שלכם. בקש מהם להזכיר לך על החשיבות של שמירת הכסף שלך ולתמוך בך כשאתה זקוק לו. אתה יכול גם לחפש חבר או בן משפחה שמנסה גם לחסוך כסף ולתמוך זה בזה כששניכם מנסים להגיע ליעדים שלכם.
  • לדוגמא, יתכן שעמית לעבודה מנסה גם לחסוך לטיול גדול. לאחר מכן יתכן שתעודדו זה את זה להביא את ארוחות הצהריים לעבודה ולאכול יחד כדי לחסוך כסף. לחלופין, תוכלו לשאול אחד את השני כיצד מתקדמות יעדי החיסכון שלכם ולברך זה את זה כאשר אתם מגיעים לאבן דרך או לאחוז מסוים מהיעד שלכם.

שיטה 3 מתוך 3: שימוש בתגמולים לעמידה ביעדי החיסכון שלך

 1. 1
  פנקו את עצמכם במשהו קטן בכל פעם שאתם חוסכים. כדי להניע את עצמך להמשיך לחסוך, ייתכן שתנסה לתגמל את עצמך במשהו קטן בכל פעם שאתה חוסך קצת כסף. זה יכול להיות לאכול חטיף מועדף או לפנק את עצמך במשקה. הפוך את הפרס לקטן ובמחיר סביר. אתה לא רוצה בסופו של דבר לבזבז את כל החסכונות שלך בתגמול שלך.
  • לדוגמא, תוכלו לתגמל את עצמכם בממתק קטן בכל פעם שתתרמו סכום מוגדר לחשבון החיסכון שלכם. או שאתה יכול להרשות לעצמך בילוי לילי ברגע שתגיע ל 50% מיעד החיסכון שלך.
  אתה עלול להיאבק כדי להישאר מונע לעמוד ביעדי החיסכון שלך
  אתה עלול להיאבק כדי להישאר מונע לעמוד ביעדי החיסכון שלך, במיוחד כשיש כל כך הרבה פיתוי לקנות משהו חדש או להתמזג במשהו שאתה רוצה.
 2. 2
  תגמלו את עצמכם בחוויה מהנה וחינמית. אתה יכול גם לתגמל את עצמך על ידי מתן לעצמך חוויה מהנה בחינם בבית. זה יכול להיות אמבטיית בועות ארוכה או לילה בצפייה בטלוויזיה גרועה. חשוב על פעילויות שאתה נהנה והפוך אותן לחלק מהתגמול שלך על תרומתך למטרת החיסכון שלך.
  • אתה יכול גם לתגמל את עצמך על ידי בילוי עם חברים או לקחת שעה מהיום שלך לעשות תחביב שאתה נהנה ממנו, כגון קריאה או ציור.
 3. 3
  תכנן פרס גדול כשתגיע ליעדים שלך. כדי להניע אותך להגיע ליעדי החיסכון שלך, תכנן תגמול גדול כאשר אתה מפקיד את הדולר הסופי לחשבון החיסכון שלך. אולי יש לך חגיגה בבית עם חברים או אולי אתה הולך לבילוי לילי. אתה יכול לחגוג על ידי תגמול זמן איכות עם בן / בת הזוג שלך או על ידי תכנון הטיול שחסכת עבורו יחד.
  • בכל פעם שאתה מוצא שאתה נאבק לעמוד ביעדי החיסכון שלך, הזכר לעצמך את הפרס הגדול שמחכה לך כשאתה מגיע למטרה שלך. לפעמים ההישג של השגת יעדי החיסכון שלך יכול להיות תגמול מספיק, במיוחד כאשר זה מאפשר לך משהו שתמיד רצית לעשות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail