כיצד להפוך את הבנקאות המקוונת לבטוחה יותר?

אמור ללקוחות שלך שאף נציג בנקאות לעולם לא צריך לדרוש את סיסמת הבנקאות המקוונת שלהם כדי לסייע להם
אמור ללקוחות שלך שאף נציג בנקאות לעולם לא צריך לדרוש את סיסמת הבנקאות המקוונת שלהם כדי לסייע להם.

בנקאות מקוונת היא דרך נוחה לניהול ופיקוח על חשבונות הבנק שלך בכל עת, גם לאחר שעות העבודה - אך כמובן, קיים סיכון הכרוך בנוחות זו. אתה רוצה למזער את הסיכון שלך כי כסף או מידע פרטי שלך נגנב על ידי הרמאים או האקרים.

שיטה 1 מתוך 2: שימוש בבנקאות מקוונת בבטחה כלקוח

 1. 1
  גש תמיד לבנקאות המקוונת שלך בצורה מאובטחת. אל תיכנס לבנקאות המקוונת שלך בזמן שאתה משתמש ב- WiFi ציבורי, כגון WiFi בחינם בשדה תעופה או בית קפה.
  • אם אתה משתמש במחשב משותף כדי לגשת לבנקאות המקוונת שלך, הקפד להתנתק לחלוטין לפני שתתרחק מהמחשב - גם אם זה רק לרגע.
 2. 2
  לפני הזנת פרטי כניסה כלשהם, ודא שאתה נמצא באתר הנכון. יש הרמאים שייצרו אתרי 'זיוף' שנראים בדיוק כמו אתר של בנק אמיתי, עם כתובת אינטרנט שנמצאת באות אחת בלבד או עם שגיאת איות נפוצה של שם הבנק. לאחר מכן הם אוספים את המידע שהלקוחות מזינים בטעות וחושבים שהם נכנסים לבנקאות המקוונת שלהם. אם אתה פותח את הבנקאות המקוונת שלך והאתר נראה שונה מהרגיל, בדוק שוב את כתובת האתר כדי לוודא שאתה באמת בכתובת הנכונה.
  רוב הבנקים שמחים לספק מידע על האופן שבו הם מספקים לך חוויה בנקאית מקוונת בטוחה יותר
  רוב הבנקים שמחים לספק מידע על האופן שבו הם מספקים לך חוויה בנקאית מקוונת בטוחה יותר.
 3. 3
  השתמש בסיסמאות מאובטחות ושנה את הסיסמה שלך לעתים קרובות. אל תשתמש באותה סיסמה עבור הבנקאות המקוונת שלך וחשבון הדוא"ל שלך. אל תשתמש בסיסמאות שמנחשות בקלות כמו 'סיסמה' או '1234', או בסיסמאות המבוססות על שמך, תאריך הלידה שלך או מידע אחר שמישהו יוכל למצוא אודותיך בקלות.
  • זכור כי סיסמת הדואר האלקטרוני שלך צריכה להיות מאובטחת ומשתנה לעתים קרובות גם כן, מכיוון שהבנק שלך עשוי לשלוח אליך הודעות דוא"ל רגישות שאינך מעוניין בהונאה לגישה, כגון הודעות דוא"ל המכילות את הדו"ח החודשי שלך.
  • זכור כי שמירת הסיסמה שלך בדפדפן שלך עלולה להיות בסיכון נוסף אם המחשב עצמו נפגע.
 4. 4
  השתמש בבנקאות המקוונת שלך כדי לעקוב אחר פעילות חשבונך. אחד היתרונות של בנקאות מקוונת הוא שאתה יכול לבדוק את פעילות החשבון שלך בכל עת, ולעתים קרובות לראות עסקאות בפירוט רב יותר ממה שמוצג בדוח החודשי שלך. אם אתה רואה עסקאות חשודות כלשהן, חקור אותן מייד ודווח עליהן לבנק שלך או למשטרה אם אתה חושד בהונאה.
 5. 5
  היזהר מדוא"ל התחזות. הבנק שלך עשוי לשלוח לך מדי פעם הודעות דוא"ל הנוגעות לפעילות חשבונך או עסקאות מיוחדות שהוא מציע. רמאי יכול לשלוח לך דוא"ל שמחקה סוג כזה של תקשורת, לרוב עם שורת נושא מדאיגה המרמזת על כך שהחשבון שלך הוקפא או שזוהתה פעילות מרמה, או שורת נושא מרגשת שמרמז שמישהו שלח לך באופן בלתי צפוי כסף. יתכן שתתבקש ללחוץ על קישור, לפתוח קובץ או להגיב עם מידע אישי וכלכלי.
  • בדוק את פורמט הדוא"ל. היזהר מאיות שגוי, הודעות קצרות באופן מוזר, תמונות שבורות או לוגו לא מדויק או מיושן. כל אלה דגלים אדומים של תרמית דיוג.
  • בדוק את כתובת הדוא"ל של השולח. אם אתה יכול, השווה זאת למיילים שקיבלת בעבר מהבנק. חפש כתובות שמכתיבות את שם הבנק באופן שגוי או כלליות.
  • אם אתה חשדן בכלל, אל תלחץ על קישורים כלשהם, פתח קבצים כלשהם ואל תגיב לדוא"ל בשום צורה שהיא. במקום זאת, פתח כרטיסייה נפרדת ונווט אל הבנקאות המקוונת שלך בדרך הרגילה לבדוק אם חשבונך באמת קפוא או מופרז. אתה יכול גם להדפיס את הדוא"ל ולהביא אותו לסניף לבדיקה עם בנקאי; הם יוכלו לומר לך אם מדובר בדוא"ל אמיתי או תרמית.
  • אם אתה מבין שסיפקת בטעות מידע לרמאי דיוג, פנה מיד לבנק שלך והסבר מה קרה. הם יוכלו לנעול את החשבונות שלך כדי למנוע את גניבת הכספים שלך.
  לאחר מכן הם אוספים את המידע שהלקוחות מזינים בטעות וחושבים שהם נכנסים לבנקאות המקוונת שלהם
  לאחר מכן הם אוספים את המידע שהלקוחות מזינים בטעות וחושבים שהם נכנסים לבנקאות המקוונת שלהם.
 6. 6
  עיין בפרוטוקול האבטחה המקוון של הבנק שלך. רוב הבנקים שמחים לספק מידע על האופן שבו הם מספקים לך חוויה בנקאית מקוונת בטוחה יותר. תוכל לדבר עם נציג שירות לקוחות באופן אישי בעת הקמת הבנקאות המקוונת שלך, או לעיין באתר הבנק שלך לקבלת פרטים. היכרות עם תכונות האבטחה המקוונות של הבנק שלך תאפשר לך לנצל אותן בצורה הטובה ביותר.

שיטה 2 מתוך 2: שיפור האבטחה המקוונת כנציג בנקאות

 1. 1
  הכירו את ההונאות הנפוצות. הלקוחות שלך יסתמכו עליך כעל הסמכות האולטימטיבית בשאלה אם הם הונאו או לא, ועליך לדעת לזהות הונאות נפוצות כגון הודעות דוא"ל התחזות ואתרים מזויפים, כמו גם כיצד הלקוחות שלך יכולים להימנע מלהפיל על הטריקים האלה.
 2. 2
  הכר את תכונות האבטחה המקוונות של הבנק שלך. אתה אמור להיות מסוגל להסביר ללקוחות לעומק כיצד להשתמש נכון בתכונות האבטחה שאתה מציע. לקוחות מסוימים עשויים להזדקק לעזרה רבה יותר מאחרים; לקוחות שאינם מכירים היטב מחשבים עשויים שלא להבין כיצד לבחור סיסמה טובה, או מדוע בחירת הסיסמה שלהם תהיה חשובה.
  אם לקוח מבקש שתיכנס לבנקאות המקוונת שלו כדי שיסייע לו במשהו
  אם לקוח מבקש שתיכנס לבנקאות המקוונת שלו כדי שיסייע לו במשהו, תודה להם על אמונם, אך הזכיר להם שאף אחד לא צריך לגשת לבנקאות המקוונת שלהם מלבד עצמם.
 3. 3
  זכור להוות דוגמה טובה. אם לקוח מבקש שתיכנס לבנקאות המקוונת שלו כדי שיסייע לו במשהו, תודה להם על אמונם, אך הזכיר להם שאף אחד לא צריך לגשת לבנקאות המקוונת שלהם מלבד עצמם. במקום זאת, הציעו להם מחשב (אם אחד זמין לשימוש הלקוחות) והזמינו אותם להיכנס באופן פרטי ואז תוכלו להעביר אותם דרך העסקה שלהם. אמור ללקוחות שלך שאף נציג בנקאות לעולם לא צריך לדרוש את סיסמת הבנקאות המקוונת שלהם כדי לסייע להם.
 4. 4
  היו מוכנים לתת מענה לדאגות הלקוחות. אם לקוח מגיע אליך עם חשש שהבנקאות המקוונת שלו נפגעה, אל תפטר אותו. הקשב היטב לכל מה שיש להם לומר, והסתכל על כל מה שהם עשויים להביא איתם כדי להראות לך.
  • אם הלקוח הונא, עליכם לרשום את כל מה שהלקוח אומר לכם אודות ההונאה, ואם אפשר, ליצור עותק מכל מה שהביא. העבירו זאת לצד המתאים, באופן אידיאלי למחלקת ההונאה והאבטחה שלכם. יתכן שהם יוכלו להזהיר לקוחות אחרים מפני ההונאה ולמנוע כל הונאה נוספת.
  • אם הלקוח לא הונא, הרגיעו אותו שהכל בסדר, אך שהם עשו את הדבר הנכון בזהירות. במידת האפשר, הראה להם כיצד הם יכולים לזהות שמצב זה לא היה תרמית, כך שהם יהיו מוכנים יותר בעתיד.
 5. 5
  היו יוזמים. אתה יכול להיות משאב יקר הן למעסיק והן ללקוחותיך על ידי ערנות כלפי הונאות מקוונות.
  • אם באתר הבנק שלך לא מופיעים הונאות נפוצות וטיפים אבטחה, הציע לרשום כמה בעצמך.
  • אם אתה שומע על הונאה חדשה במגמת עלייה, שתף את המידע הזה עם עמיתים לעבודה שלך עם המנהל שלך כך שכולם יהיו מוכנים לעזור ללקוחות לשמור מפני האיום החדש הזה.
  • אם אתה מרגיש שממשק הבנקאות המקוונת שלך יכול להיות מאובטח יותר, דן בדאגותיך עם האדם המתאים בבנק שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail