כיצד להימנע מהונאות עם זלה?

הבן כי לבנקים רבים המציעים זל יש מערכות שנועדו לאתר ולמנוע העברות זלי שעלולות להונאה
הבן כי לבנקים רבים המציעים זל יש מערכות שנועדו לאתר ולמנוע העברות זלי שעלולות להונאה.

Zelle היא רשת תשלומים דיגיטלית המאפשרת למשתמשים לשלוח, לקבל ולבקש כסף לאנשים שהם מכירים וסומכים עליהם בתוך דקות. בשל אופיו של שירות התשלומים הקרוב בזמן אמת של זל, לעתים קרובות אנשים יכולים להיות ממוקדים על ידי הרמאים בניסיון להונות אותך לשלוח כסף רמאי. מדריך זה ילמד אותך כיצד להימנע מהונאה של כסף בעת השימוש בזל.

חלק 1 מתוך 2: שימוש בזל למטרות בטוחות

 1. 1
  השתמש ב- Zelle כדי לשלם לחברים קרובים, משפחה או אנשים אחרים שאתה מכיר וסומך עליהם. Zelle מציעה דרך נוחה מאוד לשלם לאנשים שאתה סומך עליהם בזמן אמת, כאשר התשלומים בדרך כלל מועברים תוך מספר דקות.
  טיפ מומחה

  אריק ווסטר, איש מקצוע בבנקאות, מייעץ: "אנשים אחרים שאתה מכיר וסומכים עליהם יכולים לכלול את השכן שלך, השמרטף של ילדך או עמית לעבודה. כלל אצבע טוב הוא לשלוח כסף רק למישהו שפגשת באופן אישי ויהיה נוח למסור מזומנים ל.

 2. 2
  אל תשתמש ב- zelle כדי לשלם עבור מוצרים או שירותים אם אינך מכיר וסומך באופן אישי על האדם שמוכר את מה שאתה קונה. השימוש ב- Zelle לתשלום עבור פריטים שנקנו דרך קרייגסליסט או באתרי הצעות מחיר ומכירות מקוונים הוא מיואש מאוד, מכיוון שמדובר במקומות בהם הרמאים לעיתים קרובות יערים על אנשים לשלוח להם כסף.
  • זכור שאם אתה שולח כסף למישהו לרכישת סחורה, כמו כרטיסים להופעה, והם לא מספקים את הכרטיסים, אתה תהיה אחראי והבנק שלך לא יכול להשיב לך את הכסף.

חלק 2 מתוך 2: הבנת הגנת הונאה של זל

 1. 1
  הבן שאתה מוגן מפני העברות בלתי מורשות שבוצעו באמצעות zelle. תקנה ה ', חוק הגנת הצרכן, מגנה על הצרכנים מפני עסקאות אלקטרוניות בלתי מורשות, כל עוד הן מדווחות במועד.
  • חשוב להכיר כי, בהגדרה, "לא מורשה" פירושו שההעברה יזמה על ידי אדם שאינו הצרכן וללא סמכות ממשית ליזום ההעברה.
  טיפ מומחה

  לא בארה"ב? איש מקצוע הבנקאות אריק ווסטר מבהיר: "תקנה E היא חוק הגנת הצרכן המגן על הצרכנים (ולא על עסקים) באירופה. הקפד לבדוק את חוקי הגנת הצרכן במדינתך כדי לקבוע אילו הגנות קיימות.

  השתמש ב- zelle כדי לשלם לחברים קרובים
  השתמש ב- zelle כדי לשלם לחברים קרובים, משפחה או אנשים אחרים שאתה מכיר וסומך עליהם.
 2. 2
  הבן כי לבנקים רבים המציעים זל יש מערכות שנועדו לאתר ולמנוע העברות זלי שעלולות להונאה.
  • שיטות נפוצות של לזיהוי ומניעת עסקות הונאה כוללות הבטחה לא לשולח ולא המקלט של הקרנות מופיע אזרחיה במיוחד לעישון של OFAC וזה חסימת אנשי רשימה, והשוואת ההעברה נגד היסטורית העסקה של השולח כדי לזהות התנהגות חריגה.
  • אם הבנק שלך מזהה שההעברה עלולה להיות הונאה, הם בדרך כלל יחסמו את ההעברה ועלולים להקפיא את חשבונך עד שהם יוכלו לדבר איתך כדי לאשר אם ניסית לבצע את ההעברה או לא.
 3. 3
  הבן כי Zelle אינה מציעה הגנה נוספת מפני הונאה. הבנקים נדרשים לספק לצרכנים הגנות מסוימות על פי תקנה ה ', אך הגנה זו מוגבלת בהיקפה ואינה מכסה את כל סוגי תביעות ההונאה.
  • אתה לא צריך הגנת הונאה אם אתה שולח כסף למישהו כדי סחורות רכישה או שירותים, אבל אז המוכר לא מספק אותם סחורות או שירותים. סכסוכים כאלה יצטרכו להיפתר בינך לבין המוכר באופן ישיר, והבנק שלך לא ישיב לך את הכסף ששלחת.
 4. 4
  דווח על עסקאות לא מורשות לבנק שלך באופן מיידי. גם אם אינך בטוח אם במקרה הספציפי שלך תהיה הגנה מפני הונאה, דווח על העברות זלה לא מורשות לבנק שלך מיד לאחר שנודע לך על ההעברה.
  • על מנת למנוע אחריות בגין עסקאות אלקטרוניות מסוימות בלתי מורשות, עליך לדווח על ההונאה במועד.
  • הבנק שלך ישאל אותך שאלות על מה שקרה כדי לסייע בחקירתם. היו פתוחים, כנים ושתפו את כל המידע הרלוונטי על מנת לעזור לבנק שלכם לטפל בתביעת ההונאה שלכם בזמן.

טיפים

 • הקפד לבדוק עם הנמענים לפני שאתה שולח להם כסף כדי לוודא מה מספר הטלפון שלהם או כתובת הדוא"ל הרשומים אצל Zelle. אם הם לא בטוחים, בקש מהם לבדוק בבנק שלהם לפני שתשלח להם כסף.
  מדריך זה ילמד אותך כיצד להימנע מהונאה של כסף בעת השימוש בזל
  מדריך זה ילמד אותך כיצד להימנע מהונאה של כסף בעת השימוש בזל.
 • ייתכן שתרצה לדווח לרמאים, במיוחד אם אתה קורבן להונאה, למשטרת המשטרה המקומית שלך.

אזהרות

 • לשלוח כסף דרך זלה זה כמו לשלוח העברה בנקאית או לתת למישהו מזומן. לאחר ביצוע ההעברה, אינך יכול לשנות את דעתך ולזכור או להחזיר את הכסף.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail