כיצד להתמודד עם חובות כרטיסי אשראי כאשר אתה מובטל?

ניסיון לטפל במקביל בחובות כרטיסי אשראי יכול להיות מפחיד לחלוטין
ניסיון לטפל במקביל בחובות כרטיסי אשראי יכול להיות מפחיד לחלוטין.

לאבד את העבודה שלך הוא מספיק מלחיץ כמו שהוא. ניסיון לטפל במקביל בחובות כרטיסי אשראי יכול להיות מפחיד לחלוטין. למרבה המזל, אתה יכול לעלות על עצמך עד שתמצא את העבודה החדשה שלך על ידי ביצוע כמה טיפים. התחל בתקצוב כספיך וניסה לחסוך כמה שיותר מזומנים. שוחח גם עם חברות כרטיסי האשראי שלך אם אתה צריך להשעות או להפחית תשלומים. אם שום דבר לא עובד ואתה שוקע עמוק יותר בחובות, שקול ייעוץ אשראי או אפילו פשיטת רגל.

חלק 1 מתוך 3: תקצוב נכון

 1. 1
  חשב את חוב כרטיסי האשראי הנוכחי שלך. אתה צריך לדעת את עומס החוב הכולל שלך לפני שתעשה משהו אחר. הוצא את הדוחות החודשיים שלך והוסף את סך החוב שלך. עיין בחשבון המקוון שלך כדי לראות את היתרה האחרונה.
  • בדקו גם שיעורי הריבית. האם אתה משלם ריבית של 20,99% על כרטיס אחד אך 10.99% על כרטיס אחר? אם כן, ייתכן שתוכל להעביר יתרות לכרטיס עם ריבית נמוכה יותר.
 2. 2
  קיצצו בהוצאות. אתה צריך למתוח את החסכונות שלך עד שתמצא עבודה חדשה. בהתאם לכך, עברו על התקציב שלכם ומצאו הוצאות שתוכלו לקצץ. אתה יכול להפחית בקלות את הסכום שאתה מוציא על בילויים, ארוחות במסעדות ונסיעות.
  • עכשיו זה זמן טוב להעריך מחדש אם אתה באמת משתמש במינוי לחדר הכושר שלך או במנוי Netflix. בטל אותם וכיס את החיסכון לכיס.
  • בהתאם למצבך הכלכלי, ייתכן שתצטרך לעבור לגור עם קרובי משפחה או חברים. שכירות היא ההוצאה החודשית הגדולה ביותר של רבים, והדרך הטובה ביותר לחסוך כסף היא לעבור לגור עם מישהו.
 3. 3
  שלם את היתרה המינימלית שלך. תזדקק למזומן עבור כל מיני הוצאות, כגון המשכנתא / שכר הדירה שלך, כמו גם מצרכים ושירותים. אל תבזבז את כל קרן החירום או את החיסכון שלך על חוב כרטיס האשראי שלך. במקום זאת, צמצם את תשלומי כרטיס האשראי שלך למינימום.
  • על ידי תשלום המינימום תשלמו יותר לאורך זמן. עם זאת, חשוב לאגור מזומנים כאשר הם מובטלים. אם נגמר לכם המזומן, האופציות שלכם הן יותר חובות או פשיטת רגל.
 4. 4
  תעדף הוצאות. שלם עבור צרכים לפני חוב וחוב לפני מותרות. אתה צריך לדאוג לעצמך, מה שאומר ששכר דירה, תרופות ואוכל עדיפות על תשלומי חובות.
  אתה יכול לבטל במהירות את החוב שלך בכרטיס אשראי
  אתה יכול לבטל במהירות את החוב שלך בכרטיס אשראי.
 5. 5
  הימנע מלקיחת חוב חדש, במידת האפשר. אתה עלול להרגיש לחץ להוציא כרטיס אשראי חדש או מקדמה במזומן כדי להסתדר. כדאי להימנע מכך. אתה רק תעמיק יותר בחובות ותרגיש לחץ אפילו יותר.
  • במקום זאת, בקש הלוואה מחברים או בני משפחה. אתה עלול להרגיש נבוך להודות שאתה בבעיה כלכלית. עם זאת, הסבירו את מצבכם ואת הצעדים שאתם נוקטים בכדי למצוא עבודה חדשה.
  • יוצא מן הכלל אחד מכלל "אין חוב חדש" הוא לבדוק אם אתה יכול לקבל כרטיס אשראי להעברת יתרה. כרטיסים אלה מציעים אפריל 0% לתקופת קידום מכירות. העבר את היתרה הנוכחית שלך לכרטיס והפחית את התשלומים החודשיים שלך. עם זאת, מכיוון שאתה מובטל, ייתכן שיהיה קשה לך לקבל כרטיס העברת איזון.
 6. 6
  למכור דברים כדי לגייס כסף. יתכן שלא תצליח למצוא עבודה חדשה במהירות. עם זאת, עדיין תוכל לגייס כספים על ידי מכירת רכוש שאינך משתמש בו יותר. תנו לביתכם ניקוי קפיצי ומצאו כל מה שתוכלו למכור.
  • אתה יכול למכור פריטים גדולים, כגון רהיטים, על ידי רישום בקרייגסליסט. תתפלא מכמה אנשים יגיבו.
  • פריטים קטנים יותר, כמו פריטי לבוש וטכנולוגיה, ניתן למכור ב- eBay, וזה אידיאלי לסחורות בשווי של 3,70 € -10.
  • כל השאר ניתן למכור במוסך או במכירת חצר.
 7. 7
  קח עבודות זמניות. כל מעט כסף שנכנס עוזר. בזמן שאתה ממתין לפתיחת עבודת החלומות שלך, אתה יכול לעשות עבודות זמניות כדי לגייס כסף. שקול גם עבודה פרילנסרית. ייתכן שתוכל לכתוב מאמרים או לעצב אתרי אינטרנט.

חלק 2 מתוך 3: עבודה עם הנושים שלך

 1. 1
  קבל את הסיפור שלך ישר. חברות כרטיסי אשראי רבות יעבדו איתך אם אינך יכול לבצע את התשלום המינימלי בגלל מצב שאינו בשליטתך. עם זאת, אתה צריך לדעת בדיוק מה לומר להם לפני שאתה מרים טלפון.
  • לדוגמא, חברות כרטיסי אשראי רבות יהיו אוהדות אם איבדת את עבודתך. עם זאת, הם רוצים לדעת מה אתה עושה כדי למצוא עבודה חדשה ומתי אתה חושב שאתה עשוי להצליח. כתוב את התוכניות שלך כדי שתוכל להסביר אותן למישהו בחברת כרטיסי האשראי.
  • אתה צריך להיות מוכן לדבר על התקציב שלך. חברת כרטיסי האשראי רוצה לדעת כמה אתה יכול לתרום לחוב שלך.
 2. 2
  זהה באילו כרטיסים אתה זקוק לעזרה. יתכן שיש לך יתרות בכמה כרטיסים. עם זאת, אינך צריך לחפש הפחתת תשלומים בכל כרטיס אחד. באופן אידיאלי, תקבלו סובלנות עבור חלק מהקלפים אך לא עבור כל הקלפים.
  • בפרט, נושה עשוי להוריד את מסגרת האשראי שלך ליתרה או אפילו לסגור את החשבון ברגע שהוא יודע שיש לך קשיים כלכליים. אין סיבה להעביר את כל הנושים שלך לעובדה זו.
  • אם אתה יכול לשלם לפחות את התשלום המינימלי בכרטיס, עליך להמשיך לעשות זאת.
 3. 3
  בקש עזרה מהחברה. מצא את מספר הטלפון בגב כרטיס האשראי שלך והתקשר לחברה. שאל על תוכניות הסובלנות שלהם (נקראות גם "תוכניות לתשלומי קשיים"). האדם שעונה כנראה לא יכול לעזור לך, אז בקש לדבר עם מחלקת ההקלה או עם מנהל אשראי. הנושה שלך עשוי לעזור לך על ידי ביצוע אחת מהפעולות הבאות:
  • להוריד את הריבית שלך
  • להפסיק להעריך שכר טרחה מאוחר
  • מאפשרים לך לדלג על תשלומים עד שאתה חוזר על הרגליים
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: אם אתה מובטל לאחרונה, התקשר לנושים שלך והודיע להם שאיבדת את עבודתך. בקש עזרה לדחיית התשלומים שלך, מה שיאפשר לך זמן למצוא עבודה חדשה תוך הימנעות מקנסות אם אתה צריך לפספס תשלום. עם זאת, אם אתה עדיין יכול לבצע את התשלומים המינימליים, עליך לעשות זאת.

  אל תבזבז את כל קרן החירום או את החיסכון שלך על חוב כרטיס האשראי שלך
  אל תבזבז את כל קרן החירום או את החיסכון שלך על חוב כרטיס האשראי שלך.
 4. 4
  רשום הערות מפורטות. לקבל סובלנות זה לא קל. סביר להניח שתצטרכו לדבר עם אנשים רבים, חלקם סותרים זה את זה. בהתאם לכך, עליך לרשום הערות מפורטות על כל שיחה שאתה מנהל.
  • כתוב את שם מי שאתה מדבר איתו ואת מספר הטלפון הישיר שלו. סיכמו גם את מהות השיחה.
 5. 5
  לשאת ולתת. ייתכן שחברת כרטיסי האשראי שלך לא תסכים מיד לעזור לך. זה אומר שאתה צריך לנהל משא ומתן. הסבירו את המצב הכלכלי שלכם ביושר ושלם. אל תיקח את ה"לא "הראשון לתשובה.
  • יש לך הרבה מינוף במשא ומתן עם חברות כרטיסי האשראי. אם תצהיר על פשיטת רגל, חברות כרטיסי האשראי שלך יימחקו לחלוטין. האינטרס שלהם הוא לעזור לך.
  • כמו כן, משא ומתן על אופן הדיווח על החשבון ללשכות דיווח האשראי. אם הנושה מתעקש שתסגור את החשבון, דווח עליו כ"סגור על ידי הצרכן ".
  • כמובן, הנושה שלך לא יכול לעזור אם אתה עדיין מעודכן בחשבונות שלך. הם עשויים להסכים לסובלנות רק לאחר שתפספס תשלומים.
 6. 6
  בצע את כל התשלומים. חברת כרטיסי האשראי שלך תבטל כל תוכנית תשלומי קשיים אם תפספס תשלום. בהתאם לכך, עליך לשמור על המשמעת הכספית שלך ולזכור לבצע תשלומים בזמן.
 7. 7
  תשיג עבודה. תוכניות להחזר קשיים לא נמשכות זמן רב, בדרך כלל רק שישה חודשים עד שנה. בהתאם לכך, זהו פיתרון לטווח קצר למחסור פתאומי במזומן שנגרם כתוצאה מאבטלה. תצטרך למצוא עבודה או מקור הכנסה אחר בקרוב.
  • האשראי שלך יוקפא בזמן שאתה בסובלנות, אז אל תכנן להשתמש בכרטיסים שלך כדי לשלם חשבונות.
  • אם אינך יכול למצוא עבודה, עליך לשקול אפשרויות אחרות, כגון פשיטת רגל או הסדר חובות. חוב לא ייעלם מעצמו.

חלק 3 מתוך 3: הסדר או מחיקת חובות

 1. 1
  עבוד עם יועץ אשראי. יועצי אשראי יכולים להעריך את המצב הכלכלי שלך ולעזור לך לפתח תוכנית לניהול חוב כרטיס האשראי שלך. במידת הצורך, תוכלו גם להירשם לתוכנית ניהול חוב אצל יועץ אשראי. בעיקרון, הם ינהלו משא ומתן עם הנושים שלך כדי לוותר על עמלות או קנסות מאוחרים. הם עשויים גם לגרום לנושה שלך להפחית את הריבית שלך.
  • חפש יועצי אשראי שאינם למטרות רווח. אתה יכול למצוא יועצי אשראי באמצעות איגודי אשראי, רשויות דיור מקומיות ואוניברסיטאות.
  • לעולם אל תעבוד עם יועץ אשראי שגובה עמלה מראש או שרוצה מידע פיננסי לפני שיספר לך על שירותיהם.
  • תוכניות ניהול חוב יירשמו בדוח האשראי שלך, ולא תוכל לקבל אשראי חדש עד שתסיים את התוכנית. עם זאת, ציון האשראי שלך לא צריך להכות.
  יועצי אשראי יכולים להעריך את המצב הכלכלי שלך ולעזור לך לפתח תוכנית לניהול חוב כרטיס האשראי שלך
  יועצי אשראי יכולים להעריך את המצב הכלכלי שלך ולעזור לך לפתח תוכנית לניהול חוב כרטיס האשראי שלך.
 2. 2
  שקול הסדר חוב. הסדר חוב הוא צעד קיצוני יותר מתכנית לניהול חוב. תפסיק לבצע תשלומים לנושים. במקום זאת תחסוך מספיק כסף כדי להציע תשלום סכום חד פעמי. אם יצליח, הנושים שלך צריכים לקבל חלק מהסכום שאתה חייב (בסביבות 40-60%) ולוותר על היתרה שנותרה.
  • מכיוון שאתה מפסיק לבצע תשלומים, ציון האשראי שלך יתאבד. כמו כן, אתה עלול להיתבע, דבר שעלול לגרום לאובדן רכוש או לקישוט שכר עתידי.
  • אין שום ערובה שחברת כרטיסי האשראי תסכים להסדיר חוב בפחות משוויו הנקוב. בהתאם לכך, אתה עלול להרוס את האשראי שלך ללא תועלת רבה.
  • ישנן חברות רבות להסדרת חובות. בדקו היטב את כולם לפני ההרשמה. עליהם לתת לך רשימת גילוי נדרש ולהשתמש בחוזה חתום.
 3. 3
  שוחח על אפשרויות עם עורך דין לפשיטת רגל. אתה עלול לחשוש מפשיטת רגל, וזה סביר. פשיטת רגל של פרק 7 יכולה להישאר בדוח האשראי שלך במשך 10 שנים, ובמהלכן זה עשוי להיות קשה לקבל אשראי כלשהו. עם זאת, פשיטת רגל היא לפעמים האופציה הטובה ביותר, ועליך להתייעץ עם עורך דין לפשיטת רגל בנוגע למצבך.
  • ישנן שתי פשיטות רגל צרכניות עיקריות - פרק 7 ופרק 13. שניהם יכולים למחוק חובות בכרטיסי אשראי. עם זאת, הם שונים, ועליך לחקור את ההבדלים הללו.
  • אם אין לך נכסים (כגון בית או רכב), אז פרק 7 הוא אידיאלי. אתה יכול לבטל במהירות את החוב שלך בכרטיס אשראי.

אזהרות

 • הימנע ממהר להתקשר לחברת כרטיסי האשראי שלך ברגע שאתה מפוטר. אינך צריך להמליץ עליהם שאתה מובטל אלא אם כן אינך יכול לבצע את התשלום המינימלי.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail