כיצד לבחור סוכנות לייעוץ אשראי?

תוכניות לניהול חובות הן דרך נוספת של סוכנויות ייעוץ אשראי לסייע לצרכנים לנהל את חובותיהם ולהשאיר את התשלומים
תוכניות לניהול חובות הן דרך נוספת של סוכנויות ייעוץ אשראי לסייע לצרכנים לנהל את חובותיהם ולהשאיר את התשלומים במסגרת תקציבים בודדים.

אם אתה נאבק בחובות, זה יכול להיראות כאילו אין למי לפנות. במציאות, יש הרבה אנשים וסוכנויות שמוכנים לדבר איתך על חששות החוב שלך. השאלה היא האם כדאי לדבר איתם? התשובה תלויה בסוכנות ובצרכים וביעדי האשראי הייחודיים שלך. יש הרבה סוכנויות אשראי צרכני שמוכנות ומוכנות לעזור אם אתה יודע לאן לחפש.

חלק 1 מתוך 3: התחלת החיפוש

 1. 1
  בקש עצות מחברים ובני משפחה. חובות צרכנים הם בעיה נרחבת, לכן כדאי שתתחיל את החיפוש שלך בשיחות עם אלה שאתה מכיר שכבר השתמשו בשירות ייעוץ אשראי.
  • יש אנשים שמהססים לדבר על עניינים כספיים, אבל לא כואב לשאול מסביב, במיוחד אם אתה מכיר מישהו שעבר ייעוץ אשראי.
  • חברים, משפחה ושותפים אמינים אחרים מספקים שפע של ייעוץ בנושאים פיננסיים, אז אל תהססו לפנות לסובבים אתכם כאשר אתם מתחילים להקים רשימה של סוכנויות אשראי צרכניות אפשריות.
  • זכרו, אלה אינם בהכרח המשאבים המשוחדים ביותר או האמינים ביותר העומדים לרשותכם, אך בדרך כלל חברים ובני משפחה שמחים לעזור.
 2. 2
  בדוק עם ארגונים שאתה סומך עליהם. אוניברסיטאות רבות, איגודי אשראי, בסיסים צבאיים, רשויות דיור וסוכנויות מקומיות (כמו הלשכה להגנת מימון הצרכן בארה"ב ולשכת ייעוץ אזרחים בבריטניה) מציעות ייעוץ חוב בחינם או בעלות נמוכה. התחלה במשאב שאתה כבר סומך עליו היא דרך נהדרת להימנע מכמה מהונאות בוטות ופחות מסוכנויות ייעוץ אתיות לצרכנים. בנוסף, סוכנויות אלה מציעות לרוב את האפשרויות המשתלמות והנוחות ביותר.
 3. 3
  עבוד עם מקום העסק שלך. זה אולי נראה כמו הצעה מביכה. אף אחד לא רוצה לדבר על הצרות הכספיות שלהם בעבודה, אך למעשה, אם אתה עובד בחברה גדולה, תוכנית העזרה לעובדים שלך (EAP) עשויה להציע ייעוץ אשראי או הפניות.
  • אמנם ארגוני ייעוץ אשראי אלה של EAP בדרך כלל אינם מציעים תוכניות לניהול חובות, אך הם מספקים מגוון רחב של שירותים אחרים, כולל תכנון תקציב
  • שירותי ייעוץ אשראי ב- EAP עוזרים להעריך תוכנית לניהול חוב ולקבוע אם אפשרות זו מתאימה לך.
  • משאבי EAP מסופקים בדרך כלל לעובדים במחיר מופחת או ללא עלות כלל.
שירותי ייעוץ אשראי ב- EAP עוזרים להעריך תוכנית לניהול חוב ולקבוע אם אפשרות זו מתאימה לך
שירותי ייעוץ אשראי ב- EAP עוזרים להעריך תוכנית לניהול חוב ולקבוע אם אפשרות זו מתאימה לך.

חלק 2 מתוך 3: מציאת סוכנויות אמינות

 1. 1
  שקול סוכנות ללא כוונת רווח עם היסטוריה ארוכה. בחירה בסוכנות ללא כוונת רווח לייעוץ אשראי יכולה לעזור לכם למזער את העלות, אך מעמד ללא כוונת רווח אינו מהווה ערובה ללגיטימיות של סוכנות. אין זה גם ערובה לכך שעמלותיהם יהיו סבירות. סוכנויות ייעוץ אשראי רבות אינן למטרות רווח, וחלקן טובות יותר מאחרות. ככל שסוכנות עסק זמן רב יותר, כך גדל הסיכוי שהמלכ"ר הוא לגיטימי. נסו למצוא עמותה שפועלת כבר 5-10 שנים.
 2. 2
  בחר סוכנות מוסמכת. בדומה למעמד ללא כוונת רווח, הסמכה היא סימן טוב, אך אין זה ערובה לאיכות סוכנות. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, חפש סוכנות שהיא חברה במצב טוב עם אגודת יועצי אשראי, שהוסמכה על ידי צד ג 'אמין ואושרה על ידי משרד המשפטים האמריקני.
  • וודא שהסוכנות היא חברה הנוכחית במצב טוב עם אחד משני הארגונים המקצועיים של סוכנויות ייעוץ אשראי. התייעץ עם הקרן הלאומית לייעוץ אשראי (NFCC) בכתובת https://nfcc.org/ ועם איגוד הייעוץ הפיננסי של אירופה (FCAA) בכתובת http://fcaa.org/.
  • בנוסף לחברות באחד משני הארגונים הללו, סוכנות צריכה להיות מוסמכת על ידי המועצה להסמכה (COA) או על ידי הארגון הבינלאומי לתקינה (ISO).
  • לסיום, חפש ברשימת הסוכנויות המוסמכות שאושרו על ידי משרד המשפטים האמריקני.
 3. 3
  בדוק אם יש צורך ברישוי סוכנות ועובדים. לא כל המדינות בארה"ב או בתחומי שיפוט ספציפיים ברחבי העולם דורשים רישיון של סוכנויות ייעוץ אשראי, אך אם תחום השיפוט שלך כן, וודא שהסוכנות שאתה שוקל מורשית כרגע. ישנן גם סוכנויות הפטורות מתקנות רישוי טופס, לכן אל תתעלם מסוכנות שאתה אוהב על סמך רישיון בלבד. הכישורים והרישוי של העובדים חשובים גם בבחירת סוכנות.
  • בארה"ב כל האנשים השוקלים פשיטת רגל חייבים לקבל ייעוץ אשראי מסוכנות שאושרה על ידי משרד המשפטים. אתה יכול לאתר סוכנות מאושרת באתר האינטרנט של DOJ.
  • אם אתה זקוק לסיוע בחובות משכנתא, מצא סוכנות המוסמכת על ידי משרד השיכון והפיתוח העירוני האמריקני (HUD).
  • חובות הלוואות סטודנטים הם דאגה הולכת וגוברת בארה"ב, והקרן הלאומית לייעוץ אשראי מהווה נקודת מוצא מצוינת למצוא יועצים בקיאים ומוסמכים לספק ייעוץ בנושא חובות סטודנטים.
 4. 4
  חפש תלונות. אתה תמיד יכול להשתמש בכוננויות הישנות כמו ביקורות של Google או Yelp, אך מידע מלא וסמכותי יותר בכל נושא או עניין צרכני, עם סוכנות ספציפית, זמין בלשכה לעסקים טובים יותר ובאיגוד התובע הכללי הלאומי.
  • התראות עבור סוכנות ספציפית שנמצאת באתר Better Business Bureau יתועדו בקפידה מהדוח הראשוני דרך כל המעקבים מהעסק, ויתנו תמונה ברורה כיצד פועל העסק. חפש את הסוכנות בה אתה מעוניין בכתובת https://bbb.org/
  • ייתכן שתרצה לבדוק תלונות או ביקורות חיוביות ממשרד האיגוד הלאומי ליועץ המשפטי לממשלה בכתובת http://naag.org לקבלת משוב צרכני בנוגע לסוכנויות ספציפיות.
 5. 5
  בקשת מידע. סוכנויות ייעוץ אשראי נחשבות מספקות מידע בחינם על שירותיהן מבלי לבקש ממך כסף או לדרוש ממך לספק להם מידע פיננסי אישי. אם חברה מעוניינת בתשלום מראש או שלא תדבר על השירותים שלה מבלי לראות את דפי כרטיס האשראי שלך או מידע אחר, הם נוטים פחות להיות סוכנות מכובדת.
וודא שהסוכנות היא חברה הנוכחית במצב טוב עם אחד משני הארגונים המקצועיים של סוכנויות ייעוץ אשראי
וודא שהסוכנות היא חברה הנוכחית במצב טוב עם אחד משני הארגונים המקצועיים של סוכנויות ייעוץ אשראי.

חלק 3 מתוך 3: התחשבות בגורמים חשובים אחרים

 1. 1
  שאל על השירותים המוצעים. סוכנויות מסוימות מסוגלות להציע עצות והפניות בלבד ואילו אחרות מסוגלות לספק איחוד חוב, תוכניות או תוכניות לניהול חוב, ומשאבים אחרים.
 2. 2
  דע את מדיניות הפרטיות של הסוכנות. מידע פיננסי ישותף עם הסוכנות כמו גם את הכתובות שלך ומידע אישי אחר. סוכנות אמינה תגן על נתונים אישיים אלה ותהיה לה עדויות על אמצעי האבטחה והפרטיות שלהם.
 3. 3
  להבין את תיקון האשראי לא יכול להיות פיתרון קל או מהיר. בניית ציון האשראי שלך תארך זמן והמאמץ המורחב הזה מוכיח בפני סוכנויות האשראי והעסקים שאתה יכול לשלם את החשבונות והחובות שלך לטווח הארוך. ככל שאתה שומר על מעמד כלכלי טוב יותר כך ייטב. ישנן דרכים רבות להתחיל בהשבחת האשראי, וסוכנות הייעוץ שלך עשויה להמליץ על מספר כלשהו של אפשרויות.
  • איחוד הוא אפשרות המאפשרת לבעלי חובות ממקורות רבים לקבל תשלום אחד ונמוך עבור כל חובותיהם החוב.
  • תוכניות לניהול חובות הן דרך נוספת של סוכנויות ייעוץ אשראי לסייע לצרכנים לנהל את חובותיהם ולהשאיר את התשלומים במסגרת תקציבים בודדים.
  • לערער על דוחות שליליים כוזבים לסוכנויות אשראי ולנושים באמצעות תיעוד היא דרך נהדרת נוספת של סוכנויות ייעוץ אשראי לסייע לך בשיפור האשראי שלך.
 4. 4
  אל תשלמו עמלות בלתי סבירות. זה נורמלי שסוכנות גובה תשלום קטן, אך לעולם לא תצטרך לשלם עמלות מופרזות. ברוב הנסיבות העמלות לא יעלו על 37 € עבור כל צרכי הייעוץ שלך. יתכן שאתה זכאי לפחות להתייעצות חינם אחת או שתיים (או להתייעצות חינם בערך של שעה). אם אינך באמת מסוגל לשלם את העמלות, שאל את הסוכנות אם ניתן לוותר עליהן. לאחר שנקבעו עמלות, קבל מידע זה בכתב וקרא אותו בעיון כדי לוודא שלא תקבל עמלות או חיובים חודשיים נוספים לאחר העמלה הראשונית.
  • חשוב להבין היטב דמי ייעוץ אשראי, אך רוב המקורות האמינים מציעים עמלות נמוכות או ללא.
  • לעיתים, שכר טרחה מבוסס על אופן תשלום העובדים. ספקי ייעוץ אשראי צרכני מסוימים מציעים לעובדיהם תמריצים אם הם גובים עמלות נוספות עבור שירותים מוגדרים או משכנעים צרכנים לתרום לארגונים או תוכניות מסוימות.
 5. 5
  בחר תוכנית ניהול חוב בקפידה. אם אתה יכול להפיק תועלת מהשתתפות בתוכנית לניהול חובות, הקפד לעשות מחקר נוסף לפני ההרשמה. תוכניות אלה נבדלות מייעוץ בכך שהן דורשות ממך להפקיד את תשלומי החוב שלך בפועל בידי סוכנות הייעוץ, אשר תשלם תשלומים לנושים שלך. עיין במאמר המדריך הקשור בחר תוכנית לניהול חוב להנחיות מה לחפש בתוכנית לניהול חוב, והיזהר מאוד בבחירת תוכנית כזו.
 6. 6
  שקול להיות יועץ אשראי משלך. אנשים רבים אינם יודעים שרוב השירותים המוצעים על ידי סוכנויות ייעוץ אשראי ניתנים להשלמה באופן עצמאי. זה כולל משא ומתן עם נושים, איחוד חובות ודיווח על שלילי שווא. חפש הדרכה אם אתה זקוק לה, אך אל תפחד להתמודד עם עבודת הרגליים לבד.

טיפים

 • עשה מחקר משלך. יש הרבה אפשרויות (כלומר ניהול חוב, מיזוג ומשא ומתן חוב) עבור אנשים עם בעיות חוב. אם תקדיש זמן ללמוד עוד על אפשרויות אלה לפני פגישת הייעוץ שלך, תרוויח יותר מייעוץ אשראי ותוכל לקבל החלטות מושכלות לגבי המלצות היועץ שלך. לעולם אינך יכול לדעת יותר מדי.
 • היו מוכנים להכניס את העבודה. ייעוץ אשראי יכול לחולל פלאים כדי לעזור לכם לצאת מהחובות, אך זה לא מתאמץ. היועץ שלך יכול לעזור לך לקבוע תקציב ולעבוד תוכנית תשלומים, אך עלייך לבצע זאת.
לערער על דוחות שליליים כוזבים לסוכנויות אשראי ולנושים באמצעות תיעוד היא דרך נהדרת נוספת של סוכנויות ייעוץ
לערער על דוחות שליליים כוזבים לסוכנויות אשראי ולנושים באמצעות תיעוד היא דרך נהדרת נוספת של סוכנויות ייעוץ אשראי לסייע לך בשיפור האשראי שלך.

אזהרות

 • מאמר זה מספק הנחיות כלליות בלבד. אין הכוונה להחליף ייעוץ פיננסי או משפטי מקצועי; היא גם לא נועדה לתמוך במוצר, שירות או חברה מסוימים.
 • לדרוך לאט ובזהירות, ולהעריך את האפשרויות שלך באופן מלא. אם בסופו של דבר תהיה במצב גרוע יותר מכיוון שאתה לוקח עצות גרועות, זה בסופו של דבר אתה סובל.
 • היזהר מכל חברה שטוענת שהיא מסוגלת למחוק חובות מהיסטוריית האשראי שלך או שאומרת שהיא יכולה להפחית את החוב שלך. לא ניתן להסיר מידע שלילי מדויק מדוח האשראי שלך, וחברות שטוענות כי הן מסוגלות "לחתוך את חובך לחצי" עשויות להשתמש בטקטיקות, כגון הסדרת חובותיך עם הנושים, העלולות להרוס את דירוג האשראי שלך. (הערה: הסדרת חובות במשא ומתן עלולה לפגוע בדירוג האשראי שלך, אך בעוד 5 שנים או פחות אתה עשוי להיות זכאי לקבל שוב אשראי אם תרצה בכך).
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד ליצור חופש פיננסי אמיתי?
 2. איך לחסוך כסף בקניות פעם בחודש?
 3. איך לחסוך כסף במזון?
 4. איך לקנות אוכל זול?
 5. איך לחסוך כסף במצרכים?
 6. איך להאכיל משפחה בתקציב הדוק?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail