איך לבנות עושר דורי?

אם אתה רוצה ליצור עושר דורי
אם אתה רוצה ליצור עושר דורי, עליך ליצור תקציב ולהוציא הרבה פחות כסף ממה שאתה מרוויח.

בעוד שחיים של מותרות עשויים להיות החלום עבור אנשים רבים, יש הבדל בין פשוט להיות עשיר להיות עשיר. לעשירים יש אולי בתים מפוארים ומכוניות מהודרות, אבל העשירים יודעים להשקיע את עיקר כספם ולהוציא כמה שפחות. אם אתה רוצה ליצור עושר דורי, עליך ליצור תקציב ולהוציא הרבה פחות כסף ממה שאתה מרוויח.

חלק 1 מתוך 3: פיתוח תוכנית עושר

 1. 1
  עקוב אחר ההוצאות שלך. לפני שתוכל להתחיל ליצור תוכנית עושר, עליך לדעת לאן הכסף שלך הולך. שמור יומן של כל ההוצאות שלך במשך חודש לפחות, כך יהיה לך מושג טוב כמה אתה מוציא.
  • הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא להוריד אפליקציה פיננסית שתוכל להתחבר לחשבונות הבנק שלך וכרטיסי האשראי שלך. זה יאכלס את העסקאות שלך באופן אוטומטי, ואף עשוי לסווג את רובן באופן אוטומטי.
  • עדיין תצטרך לעבור ולבדוק קטגוריות אלה כדי לוודא שהן מדויקות.
  • עם אפליקציה, תוכלו ליהנות מהתרשימים והגרפים שבהם תוכלו להשתמש כדי להעריך לאן הכסף שלכם הולך.
 2. 2
  בדוק תשלומים חוזרים. ייתכן שיש לך מספר מנויים רגילים שאתה לא באמת משתמש בהם. בזמן שאתה מנסה לחסוך כמה שיותר כסף, בטל כל דבר שלא נותן לך שום תועלת יותר.
  • לדוגמה, אם יש לך מנוי למגזינים שאתה כבר לא קורא, ייתכן שתרצה להמשיך ולבטל אותם.
 3. 3
  להבדיל בין רצונות לצרכים. אם אתה רוצה ליצור עושר דורי, אתה צריך להוציא כמה שפחות. זה יכול להיות קשה ודורש קצת הקרבה. נסו לבטל כל הוצאה על פריטים קלים או מיותרים.
  • לדוגמה, נניח שאתה מקבל קפוצ'ינו מבית הקפה ברחוב מהמשרד שלך בכל אחר הצהריים. לאחר מעקב אחר ההוצאות שלך גילית שאתה מוציא 110 € בחודש על קפוצ'ינו. על ידי שתיית הקפה בעבודה והעלמת ההוצאה, מצאת 110 יורו נוספים שתוכל לחסוך בכל חודש.
 4. 4
  מקסם את ההכנסה שלך. אתה לא מתכוון ליצור עושר דורי אם אתה חי משכורת למשכורת. אתה יכול לחיות באורח חיים חסכני ומינימלי, אך אם אינך מכניס הכנסה רבה, החיסכון שלך יישאר מינימלי.
  • תלוי בעבודה הנוכחית שלך, השכלתך וניסיונך, זה עשוי להימשך זמן רב יותר. חשוב על הכישורים שלך ועל התחומים שבהם יש לך מומחיות, כמו גם על הדברים שאתה נלהב.
  • שקול לפתוח עסק משלך, גם אם זה מתחיל כהופעה צדדית ואתה עדיין עובד בעבודה יומית רגילה לזמן מה.
  אם אתה רוצה ליצור עושר דורי
  אם אתה רוצה ליצור עושר דורי, אתה צריך להוציא כמה שפחות.
 5. 5
  קבעו יעדי חיסכון חודשיים. ברגע שיש לך את ההוצאות שלך לצרכים המוחלטים, אתה אמור להיות מסוגל להגיע עם חלק מההכנסה שאתה יכול לחסוך בכל חודש.
  • כדאי להגדיר מספר יעדים, במיוחד אם רק התחלת לשמור. היה סבלני עם עצמך וזכור שהרגלים אינם משתנים במהלך הלילה.
  • לדוגמה, אולי בסופו של דבר תרצה להגיע לנקודה שאתה חוסך 50 אחוז מההכנסה החודשית שלך. התחל בקביעת יעד של 25 אחוז מההכנסה שלך בחודש הראשון, ואז הגדל את המטרה ל -30 אחוז בחודש הבא. הגדל את האחוז בכל חודש עד שתחסוך 50 אחוז מההכנסה שלך.
 6. 6
  שים את החסכונות שלך במקום הראשון. כדי ליצור עושר דורי, עליך לשנות את הגישה שלך לחיסכון. בדרך כלל אנשים יבזבזו כסף במהלך חודש ואז יחסכו את כל מה שנשאר. עליכם לחסוך כמה שיותר ולחיות על מה שנשאר.
  • בכך שאתה שם חיסכון במקום הראשון אתה מסמל שחיסכון והשקעה חשובים יותר מההוצאות היומיומיות שלך. באופן אידיאלי, אתה רוצה להגיע למצב שאתה חוסך יותר מההכנסה שלך ממה שאתה מוציא כל חודש.
 7. 7
  צור תקציב. התקציב שלך יקבע כמה עולה לך לחיות בכל חודש, וכמה כסף אתה מקצה לצרכים שונים, כגון מזון ובגדים. הגדר מספרים נמוכים ככל האפשר, ושאף להיכנס לתקציב בכל חודש.
  • חפש דרכים לחסוך כסף ולהישאר במסגרת התקציב שלך. לדוגמא, אולי תוכלו לתקן מכונית ישנה במקום לקנות מכונית חדשה. אתה יכול לקנות בגדים משומשים בחנות יד שניה במקום לקנות משהו חדש.
  • בדוק את התקציב שלך מדי חודש והשווה אותו להוצאות שלך בפועל כדי לראות מה שלומך. יתכן שתצטרך להתאים אותו עם שינוי הצרכים שלך, אך וודא שאתה ממשיך להבחין בין צרכים לבין רצונות.

חלק 2 מתוך 3: לצאת מהחובות

 1. 1
  קבל עותק של דוח האשראי שלך. אם אתה גר באירופה, אתה זכאי לדוח אשראי אחד בחינם בשנה. עם זאת, אם אתה מנסה לצאת מהחובות, אתה רוצה עותק של דוח האשראי שלך משלוש לשכות הדיווחים הגדולות, כדי שתוכל להשוות ביניהן.
  • לקבלת דוח האשראי בחינם, בקר בכתובת https://annualcreditreport.com/index.action. זהו האתר היחיד שאושר על ידי הממשלה הפדרלית, והוא ממומן על ידי שלוש הלשכות. לאחר שקיבלתם אחד בחינם, תצטרכו לשלם תשלום קטן עבור שני האחרים.
  • בדוק את דוחות האשראי שלך וצור קשר עם לשכת האשראי שהוציאה את הדוח אם אתה מוצא שגיאות, כדי שניתן יהיה לתקן אותן.
 2. 2
  ערוך רשימה של כל החובות שלך. אם אתה יוצא מדוחות האשראי שלך, תוכל ליצור גיליון אלקטרוני או רשימה של כל החובות שיש לך. כלול את שם המלווה, סוג החוב שהוא, התשלום החודשי המינימלי ושיעור הריבית.
  • כאשר אתה עובר את חובותיך, אם אתה רואה משהו קטן שאתה יודע שתוכל לטפל בו באופן מיידי, קדימה ועשה זאת. מה שאתה צריך להישאר עם ברשימה שלך הם כל החובות שייקח כמה חודשים כדי לשלם.
  • יצירת עושר דורי היא בלתי אפשרית אם אתה נושא חובות רבים. אמנם אתה עדיין צריך לחסוך, אבל אם יש לך הרבה חובות אתה רוצה להתמקד בתשלום זה לפני שתפנה את תשומת הלב לחיסכון והשקעה.
 3. 3
  שלם קודם חוב בריבית גבוהה. קח את רשימת החובות שלך וארגן אותה כך שהריבית הגבוהה ביותר תהיה הראשונה. ככל ששיעור הריבית שאתה משלם גבוה יותר, אתה מפסיד יותר כסף על חוב זה.
  • זה עשוי להיראות אינטואיטיבי בהתחלה, במיוחד אם יש לך חוב גדול יותר בריבית נמוכה יותר. עם זאת, חשוב להרחיק את חובות הריבית הגבוהה יותר כדי שלא תמשיך לשלם את הריבית.
  • אם יש לך הרבה חובות, בדוק מה אתה יכול לעשות כדי לחסל את כולם, תוך התמקדות בתשלום אלה עם הריבית הגבוהה ביותר.
  • לאחר ששילמתם את החוב בריבית גבוהה, התחילו לאחד את החוב ולהיפטר מכמה מכרטיסי האשראי שאינכם זקוקים עוד. אל תסגור את החשבונות, מכיוון שהדבר יכול להשפיע לרעה על דירוג האשראי שלך. במקום זאת השתמש בכרטיס אשראי אחד בלבד באופן קבוע ונסה לשלם את היתרה במלואה מדי חודש.
  וזה חיוני אם אתה רוצה ליצור עושר דורי
  עם נדל"ן אתה בונה גם הון עצמי, וזה חיוני אם אתה רוצה ליצור עושר דורי.
 4. 4
  משא ומתן על ריביות נמוכות יותר. אם אתה במצב טוב עם המלווים שלך, ייתכן שתוכל לגרום להם להוריד את הריבית שלך. יתכן גם שניתן יהיה לממן מחדש כמה הלוואות עם מלווה אחר כדי שתוכל לקבל ריבית נמוכה יותר.
  • זכור שרוב חברות כרטיסי האשראי הצרכניות נרתעות מהורדת הריבית שלך. מסיבה זו, בדרך כלל עדיף לשלם את היתרה בכל כרטיס אשראי צרכני במלואו מדי חודש, במקום לשאת ביתרה מחודש לחודש.
 5. 5
  הקדש חסכון למקרי חירום. לעתים קרובות, חובות כרטיסי אשראי נצברים בגלל מצב חירום לא צפוי. אם אתה בונה חשבון חיסכון עם הוצאות מחיה של שלושה עד שישה חודשים, אתה תגן על עצמך מפני חובות כרטיסי אשראי בעתיד .

חלק 3 מתוך 3: ביצוע השקעות חכמות

 1. 1
  לעבוד עם יועץ פיננסי. אם אתה רוצה ליצור עושר דורי, אתה צריך לעבוד עם איש מקצוע שיש לו את המומחיות לנהל את ההשקעות שלך כראוי. חפש מישהו עם עמלות נמוכות יותר שיש לו ניסיון בניהול תיקים גדולים ומתמקד בצמיחה ארוכת טווח.
  • קבע את יעדי ההשקעה שלך, כולל התשואה שאתה רוצה וכמות הסיכון שאתה מוכן לקחת כדי לממש את התשואה.
  • שוחח על כל התמונה הכספית שלך עם היועץ שלך, כולל תקציב משק הבית שלך, שיקולי המס ומשך הזמן שאתה צריך לבנות את התיק שלך.
 2. 2
  קנו נדל"ן. שוק הנדל"ן עולה ויורד, אבל הנדל"ן נוטה להעריך לאורך זמן. בדרך כלל, השקעה בנדל"ן תניב תשואות גדולות יותר מאשר אם השקעת סכום כסף דומה בשוק המניות.
  • קניית נדל"ן והשכרתם יכולות להיות דרך להרוויח הכנסה פסיבית שתוכלו להסתובב ולהשקיע.
  • עם נדל"ן אתה בונה גם הון עצמי, וזה חיוני אם אתה רוצה ליצור עושר דורי.
 3. 3
  מקסימום רכבי חיסכון מועדפים ממס. עם כמה חשבונות פרישה, הממשלה אינה ממסה את הכסף שאתה תורם במהלך השנה, עד לסכום מרבי מסוים. גלה את המקסימום שתוכל לתרום לחשבונות אלה והגיע למקסימום זה בכל שנה.
  • לדוגמה, בארה"ב אתה יכול לתרום עד 4100 € לשנה ל- IOT של רוט אם אתה מתחת לגיל 50. תרומות של רוט IRA הן דולרים לאחר מס, אך הן לעולם לא יחויבו במס. זה יכול להיות כלי חיסכון יקר, במיוחד אם אתה משקיע צעיר שעדיין לא מרוויח יותר מ 74600 אירו.
  • הגדר את כספי הפנסיה שלך למשיכה אוטומטית ממשכורות המשכורת שלך, אם אפשר, כך שהכסף מושקע עוד לפני שהוא בכלל מגיע לידיך. אם אתה תורם דולרים לאחר מס לחשבון פרישה, הגדר משיכות אוטומטיות מחשבון הצ'ק שלך באותו יום בו הופק הצ'ק שלך.
  כדי ליצור עושר דורי
  כדי ליצור עושר דורי, עליך לשמור על הנסיגה שלך נמוכה ככל האפשר בשנים שלאחר פרישתך.
 4. 4
  להיות מוכן לקחת על עצמך סיכון כלשהו. אם ברצונך ליצור תיק השקעות נכבד שיספק הכנסה למספר דורות, אינך יכול להגביל את עצמך להשקעות שמרניות.
  • ככל שהסיכון גדול יותר, כך גדל הפוטנציאל לתשואות גדולות. עם זאת, קיימת גם האפשרות שתסיים עם הפסדים משמעותיים.
  • מידת הסיכון שאתה צריך לקחת תלויה בגילך ובסגנון ההשקעה הכללי שלך. אם אתה משקיע צעיר יותר ומתכנן להשקיע במשך כמה עשורים לפני פרישתך, אתה יכול להרשות לעצמך לקחת על עצמך יותר סיכון. עם זאת, אם אתה מבוגר ומתקרב לפנסיה, תרצה לקחת פחות סיכון.
 5. 5
  גוון את תיק העבודות שלך. אם אתה רוצה שהתיק שלך יגדל, עליך לקחת על עצמך כמה סוגים שונים וסגנונות השקעה. בדרך זו, אם חלק אחד מהשוק אינו ביצועים טובים, ההשקעות האחרות שלך עשויות לפצות על הפסד זה.
  • פיזור טוב יסיר את אלמנט התזמון מאסטרטגיית ההשקעה שלך, כך שהנכסים שלך אינם כפופים לגחמות השוק.
  • עבוד עם היועץ הפיננסי שלך לבניית אסטרטגיית פיזור חזקה, ואז בדוק את תיק העבודות שלך אחת לשנה והתאם את הנכסים שלך לפי הצורך כדי לשמור על פיזור זה. לדוגמא, אם השקעה שהייתה 10 אחוז מהתיק שלך הביאה לביצועים טובים יותר, וכעת מהווה 15 אחוז מהתיק שלך, היית רוצה לקחת את 5 האחוזים האלה ולהעביר אותה להשקעה נמוכה יותר כדי לשמור על היתרה שלך.
 6. 6
  התאם את שיעור המשיכה שלך. אם אתה רוצה שהתיק שלך יימשך לנצח (או לפחות למספר דורות), אתה לא יכול למשוך יותר מדי. באופן כללי, עליכם למשוך לפחות אחוז אחד פחות משיעור התשואה בניכוי שיעור האינפלציה השנתי.
  • לדוגמה, לא היית רוצה למשוך יותר מ -3,5 אחוז מהתיק שלך בכל שנה אם שיעור התשואה שלך היה 6 אחוז והאינפלציה השנתית הייתה 2,5 אחוז.
  • אפילו תיק משמעותי לא יחזיק מעמד אם אתה מוציא יותר כסף בכל שנה ממה שהוא מרוויח. כדי ליצור עושר דורי, עליך לשמור על הנסיגה שלך נמוכה ככל האפשר בשנים שלאחר פרישתך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail