איך קונים אוכל בריא בתקציב?

תקציב הדוק לא אמור להיות סיבה להרתיע מרכישת מוצרי מזון בריאים
תקציב הדוק לא אמור להיות סיבה להרתיע מרכישת מוצרי מזון בריאים.

תקציב הדוק לא אמור להיות סיבה להרתיע מרכישת מוצרי מזון בריאים. ההחלטה על בחירה בריאה אינה מעידה באופן אוטומטי כי תצטרך לרכוש אפשרויות אוכל יקרות יותר. היכולת לאכול בריא תוך עמידה בתקציב היא יותר קניות בחוכמה מכל דבר אחר. הבנת מהן בחירות בריאות יכולות להשפיע בידיעה מה לרכוש. עם קצת תובנה גם אתה יכול להתחיל לקנות מאכלים בריאים יותר שעובדים עם התקציב שלך.

שיטה 1 מתוך 9: חנך את עצמך

  1. 1
    התחל במחקר קטן. ההבנה מה בריא והידיעה מאיזה סוגי פריטי מזון להימנע יכולה לעשות הבדל עצום בבחירות הקניות שלך.
  2. 2
    להבין בדיוק מה אתה מקבל. קרא את כל התוויות על כל מזון ארוז שאתה רוכש. הרבה ממה שרשום על החומרים יהיה זר לכם. הידיעה אילו מרכיבים אתה רוצה למנוע להכניס למזון שלך ולבדוק את המרכיבים האלה על התווית יכולה לעזור להקל על תהליך האכילה הבריאה.
  3. 3
    גלה גרסאות בריאות יותר של המתכונים המועדפים עליך. ניתן לשנות מתכונים רבים בקלות בכדי לספק אפשרויות בריאות יותר.
  4. 4
    חפש מתכונים בריאים חדשים ומעניינים לנסות. אתה עלול להיות מופתע לגלות שישנם כמה מתכונים חדשים שתרצה לנסות שגם הם בריאים.

שיטה 2 מתוך 9: אסטרטגיה

  1. 1
    התחל בתכנית. לפני שתצאו לשוק, הכינו רשימה של כל הארוחות שתרצו להכין לשבוע. נסה לשלב חלק מהמרכיבים שאתה מתכנן לרכוש לארוחה אחת בהכנת ארוחות אחרות, ולהפוך מרכיב אחד לזמין ביותר ממנה אחת. לדוגמא, שנשאר לחם איטלקי מארוחת הערב אמש יכול להכין טוסט צרפתי טעים למחרת בבוקר.
  2. 2
    הכינו רשימת מכולת והימנעו מסטייה ממנה. נעשה שימוש באסטרטגיות שיווקיות במטרה לנסות לפתות אותך לרכוש מוצר שאינך זקוק לו. הימנע מלפתות לרכישה שאינה ברשימת הקניות שלך.
    • הכנת רשימה המבוססת רק על הארוחות שאתם מתכננים להכין לשבוע תעזור לכם לחסוך כסף בקניות - אתם תקנו רק את מה שאתם צריכים.
חנויות דיסקאונט נושאות לעיתים קרובות כמה פריטי אוכל בריאים
חנויות דיסקאונט נושאות לעיתים קרובות כמה פריטי אוכל בריאים, ואתה עלול להיות מופתע ממה שמציעים.

שיטה 3 מתוך 9: הכירו את השווקים השונים

  1. 1
    קנה בכמויות גדולות פריטים שאתה יודע שישמשו לפני תאריך התפוגה. רכישות בתפזורת הן פחות יקרות לטווח הארוך, ולכן הצטיידות בהן יכולה להיות דרך יעילה לחסוך כסף תוך בחירת פריטים בריאים.
  2. 2
    גלה שווקים אתניים. זוהי דרך יעילה להתנסות במגוון מרכיבים תוך ניסיון לשלב אפשרויות מזון בריא יותר בתזונה. הם בדרך כלל זולים יותר מאשר לקנות את כל התבלינים הבריאים שלך במכולת גדולה.
  3. 3
    צא לכמה חנויות מזון מוזלות כדי לראות אם יש פריטי מכירה אפשריים שכדאי לנסות. חנויות דיסקאונט נושאות לעיתים קרובות כמה פריטי אוכל בריאים, ואתה עלול להיות מופתע ממה שמציעים. היזהר כאן, מכיוון שכמה פריטי מזון למכירה הם מזון שפג תוקפו או פגום.
  4. 4
    קנו בשוקי החקלאים המקומיים כדי למצוא אפשרויות בריאות יותר וחסכון רב יותר. מוכרים עצמאיים מסוגלים להיות גמישים יותר בתמחור שלהם. במידת האפשר, בקר בשווקים אלה בסוף היום. פעמים רבות כאשר זה מתקרב לשעות הסגירה, מוכרים אלה ימכרו את הפריטים המתכלים שלהם בשיעור מוזל.

שיטה 4 מתוך 9: השתמש בטכניקות חיסכון

  1. 1
    אוספים ומשתמשים בתלושים. זוהי דרך נהדרת לחסוך במוצרי מזון שאתה יודע שתשתמש בהם. נסה להשתמש בקופונים בימי קופון כפולים לחיסכון טוב עוד יותר. לעתים חנויות מסוימות מציעות חיסכון גדול עוד יותר, לכן חשוב להכיר את המבצעים השבועיים והמבצעים המוזלים שמציעים חנויות המכולת והסופרמרקטים המקומיים.
  2. 2
    צפה בשווקים המקומיים שלך במכירות ומבצעים. מלאי פריטי מכירה שאתה יודע שתשתמש בהם אם המחיר נכון. שמירת כמה סנטים לפריט שככל הנראה יישב על מדף מזווה במשך 12 חודשים עשויה להיות בזבוז כסף, אולם אם יש קנייה קבלו מבצע אחד חינם על פריט שאינו מתכלה, עדיף לנצל של ההצעה, גם אם לא תשתמשו בפריט המזון באופן מיידי.
  3. 3
    קנו פריטים גנריים. מותגים גנריים רבים מתאימים בדיוק כמו המותגים הגדולים והידועים יותר בשוק. יש אנשים שאף מעדיפים את הטעם והאיכות של המותגים הזולים יותר על פני המתחרים שלהם.

שיטה 5 מתוך 9: לחזק את כוח הרצון שלך

  1. 1
    אכלו לפני היציאה מהבית לחנות. קשה הרבה יותר להימנע מקניית דחפים על קיבה ריקה, תקופה בה כמעט הכל ייראה מפתה בעיניך. מלא לפני שאתה עוזב את הבית כדי למנוע ייסורי רעב לגרום לך לבצע רכישות אימפולסיביות.
  2. 2
    התרחקו מפריטי דיאטה. לא רק שהם לא בריאים, הם בדרך כלל יקרים מאוד. אכילה בריאה היא דרך לרדת במשקל ללא שימוש בעזרי דיאטה, ותעלה גם הרבה פחות.
  3. 3
    הסר ג'אנק פוד. בנוסף להיותם עמוסים במרכיבים לא בריאים, הם יקרים כשמנסים לעמוד בתקציב. למד כיצד להכין לעצמך מזון חטיפים בריא ולנווט חטיפים שקופים או מעובדים.
ההחלטה על בחירה בריאה אינה מעידה באופן אוטומטי כי תצטרך לרכוש אפשרויות אוכל יקרות יותר
ההחלטה על בחירה בריאה אינה מעידה באופן אוטומטי כי תצטרך לרכוש אפשרויות אוכל יקרות יותר.

שיטה 6 מתוך 9: מבשלים בחסכנות

  1. 1
    למד כיצד לשלב הכל בארוחה. אם המתכון שאתה מכין דורש חצי פלפל ירוק, תכנן ארוחה שתאפשר לך להשתמש במחצית השנייה השבוע לפני שהיא תשתבש. זוהי דרך יעילה לסלק בזבוז ולמתוח את דולרי המזון שלך.
  2. 2
    הכין אוכל בכמויות גדולות כדי למתוח את הדולרים שלך הכי רחוק. אמנם ייתכן שתצטרך להפגיז סכום כסף גדול בהתחלה, אך שיטה זו למעשה פחות יקרה בטווח הארוך מכיוון שתוכל לעשות שימוש חוזר בשאריות.

שיטה 7 מתוך 9: קנה חכם

  1. 1
    נסו לקנות אוכל שנמצא בעונה. בעונה מזונות הם פחות יקרים וטעמם יותר טוב. אם אין תוצרת טרייה, אפשרויות קפואות וחלק מהשימורים הן תחליפים מתאימים. אם במקרה תפסו מכירה, זה עשוי להתברר כטובה יותר בתקציב שלכם בטווח הארוך, מכיוון שאינכם מסתכנים בקלקול. הימנע ממאכלים שמוסיפים להם סירופ ומלח.
  2. 2
    הימנע מאוכל ארוז מראש. אלה בדרך כלל פחות בריאים ויקרים יותר. תוכלו לעשות הרבה יותר טוב להכין מרק משלכם מאשר לקנות את המוצר הארוז מסחרי. בחירת המרכיבים שלכם יכולה להיות בריאה יותר והכמות שהיא תייצר תעלה על המוצר הארוז, ותעניק לכם ערך טוב יותר.
  3. 3
    קנו אוכל שלם ולא מזון קצוץ או חתוך / מוכן. העלות הכוללת של פריטים אלה תהיה נמוכה יותר, ובמקביל תינתן לכם אפשרות בריאה יותר, מכיוון שרוב התוצרת מתחילה לאבד לאט חלק מהערך התזונתי לאחר שנחתך או נחתך.

שיטה 8 מתוך 9: למד את הטריקים

  1. 1
    תגדל גינה משלך. זהו פתרון מושלם למציאת אפשרויות מזון בריא במחיר סביר. גנים יכולים להיות זולים ומהנים מבלי להיות קשים במיוחד לתחזוקה. ישנן שיטות חלופיות רבות העומדות בפני אפשרויות גינון, לכן הקפד לבצע את המחקר שלך.
  2. 2
    הפוך את המקפיא שלך לחבר שלך. לא רק שהוא מציע לך אפשרות להקפיא אוכל לארוחות עתידיות, אתה יכול גם להקפיא ולשמור מרכיבים רבים שישמשו בארוחות עתידיות. בדרך כלל ניתן להקפיא שאריות לארוחות עתידיות למשך שבועות רבים ואף חודשים.
  3. 3
    גלה דרכים שונות להשיג יותר חלבון בפחות כסף. שעועית מציעה חלופות עשירות בחלבון עבור הרבה פחות ממוצר מן החי. ביצי, ירקות ותבשילי גבינה הם חלופה חלבונית לא יקרה.
ההבנה מה בריא והידיעה מאילו סוגי פריטי מזון להימנע יכולה לעשות הבדל עצום בבחירות הקניות שלך
ההבנה מה בריא והידיעה מאילו סוגי פריטי מזון להימנע יכולה לעשות הבדל עצום בבחירות הקניות שלך.

שיטה 9 מתוך 9: בחר משקאות בחוכמה

  1. 1
    קנו משקאות בריאים. דלג על סודה לחלוטין. נסו מים מוגזים או יותר מכך, הכינו בעצמכם על ידי הוספת לימון טרי, ליים, תותים או תפוזים למים הטריים שלכם. התנסו עם וריאציות טעמים שונות
  2. 2
    החלף את החלב המלא שלך לחלב נטול שומן. נסה קצת חלב אורז, חלב שקדים או חלופות חלב אחרות. חלק מהאופציות החדשות מחזיקות הרבה יותר זמן ממוצר חלב בפועל ובחלק ממשקי הבית זה חיסכון בפני עצמו.
  3. 3
    נסה להחליף את המשקאות הממותקים הרגילים שלך למשקאות המכילים סירופ אגבה. זוהי אלטרנטיבה בריאה לסוכר לבן.
  4. 4
    סחטו מיצים משלכם להכנת משקאות מיץ טריים בריאים או חומרי טעם וריח למשקאות.

אזהרות

  • תמיד דן בתוכנית לשינוי הדיאטה שלך עם הרופא שלך אם הוא המליץ לך להקפיד על תזונה מיוחדת.

שאלות ותשובות

  • האם מרק אטריות עוף בריא?
    זה תלוי אם אתה מכין אותו בעצמך או קונה אותו בשימורים. בדרך כלל, פחיות המרק בחנות בסדר. הם לא רעים במיוחד בשבילך, אלא שהם מכילים הרבה נתרן. אם תכין את המרק בבית עם מרכיבים בסיסיים זה יהיה בריא יותר עבורך.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail