כיצד להגיש פטנט?

בקשת פטנט זמנית שומרת על עדיפותך למשך שנה מיום קבלת הבקשה למשרד הפטנטים
בקשת פטנט זמנית שומרת על עדיפותך למשך שנה מיום קבלת הבקשה למשרד הפטנטים.

ממציאים תורמים לחברה במובנים רבים, וכל אחד מהם צריך ללמוד כיצד להגיש פטנט כדי שיהיה להם שימוש אם עבודתם נגנבת. ציידים במוצרים מחפשים רעיונות בכדי לייצר הכנסות, ולמרות שקיצוץ הגנבים האלה לא יכול לעבוד, פטנט יכול לספק שימוש במקרה של גניבה כזו. לתהליך הגשת הפטנט יש אלמנטים מרכזיים שיגנו על זכויות הממציאים מפני אנשים חסרי מצפון.

צעדים

 1. 1
  המציאו עיצוב, מנגנון, צמח או מכשיר מקוריים הניתנים לשיווק.
 2. 2
  רשמו הערות על כל הצעדים שננקטו בתהליך ההמצאה. הערות אלו יעזרו בבוא העת להציג מצג לבודק הפטנטים. על ההערות להכיל פרטים חשובים הכוללים תאריכים, זמנים, תפקידים של עדים או עוזרים ומיקומים.
  תאריך הגשת בקשה לפטנט זמנית קובע תאריך עדיפות להמצאה שלך
  תאריך הגשת בקשה לפטנט זמנית קובע תאריך עדיפות להמצאה שלך.
 3. 3
  קבע את סוג הפטנט הנדרש לצורך ההמצאה. פטנטים זמינים עבור ורדים ורובוטים כמו גם עבור מוצרים רבים אחרים. עיין היטב בקטגוריות הפטנטים למידע שימושי.
  • בחר פטנט שירות למכונות, שילובים כימיים ומוצרים מיוצרים. בנוסף, תהליך חדש או שיפור שימושי למוצרים קיימים ייכנסו לקטגוריה זו.
  • הגש בקשה לפטנט עיצובי ליצירה המהווה עיצוב נוי מקורי למוצרי ייצור.
  • הגש בקשה לפטנט צמחי אם הנדסת מגוון חדש של צמחים.
 4. 4
  הכן איור מדויק ותיאור מפורט של היצירה המקורית עבורה תבקש פטנט. כל טענה משפטית של הפרת הפטנט תתבסס על מסמכים אלה.
 5. 5
  שכר עורך פטנטים לביצוע חיפוש פטנט או עשה חיפוש פטנט מקדים משלך באמצעות אתר משרד הפטנטים והסימנים המסחריים של ארה"ב. כדי לקבוע פטנטיות, הבוחנים ישוו את המצאתך לכל מה שנחשף בפרסום, או שנעשה בו שימוש פומבי, בכל מקום בעולם, בין אם המצאות אלה או פעם לא היו פטנטיות ובין אם לאו.
  בקשת הפטנט הזמנית אינה נבדקת על יכולת פטנט ואינה הופכת לפטנט
  בקשת הפטנט הזמנית אינה נבדקת על יכולת פטנט ואינה הופכת לפטנט.
 6. 6
  הגש בקשת פטנט זמנית אם רלוונטי. בקשת פטנט זמנית אינה זמינה עבור פטנט עיצובי. תאריך הגשת בקשה לפטנט זמנית קובע תאריך עדיפות להמצאה שלך. היא כשלעצמה אינה מעניקה הגנה משפטית כלשהי. בקשה לפטנט זמנית מאפשרת המבקש להשתמש במונח "פטנט" על המוצר. בקשת פטנט זמנית שומרת על עדיפותך למשך שנה מיום קבלת הבקשה למשרד הפטנטים. בקשה לפטנט הזמנית אינו נבדק על פטנט ואינו הופך לפטנט. הגשת בקשה לפטנט רשמית ולא זמנית חייבת להיות מוגשת על ידי ממציא המוצר תוך שנה, בטענה לעדיפות הבקשה הזמנית, על מנת לשמור על מועד העדיפות להגשת הגישה.
  • ניתן להגיש יותר מבקשת פטנט זמנית אחת, כאשר אתה מגדיר תכונות נוספות של המצאתך שעשויות להיות פטנטיות.
 7. 7
  הגש בקשה למשרד הפטנטים וסימני המסחר בארה"ב ושלם את האגרה הנדרשת. על הבקשה, על פי חוק, לכלול תיאור ותמציתיות ברורים ותמציתיים של ההמצאה כך שאחרים ילמדו ליישם את המצאתך לחלוטין. משרד הפטנטים מספק פרטים ספציפיים על פורמט הבקשה באתר הרשמי. עקוב אחר מפרט זה בזהירות.
  • אדם ללא ניסיון קודם רשאי להגיש את הבקשה, אך מומלץ מאוד לשתף פעולה עם עורך פטנטים לצעד חשוב זה. לטענת הפרה יהיה משקל רב יותר אם הבקשה ערוכה על ידי עורך פטנטים.
  • תאריך הגשת הבקשה חשוב. לאדם הראשון שמגיש בקשה לפטנט על המצאה יש זכות לעדיפות לפטנט על אותה המצאה.
  • משרד הפטנטים ייתן או יסרב לבקשה בהתאם לתיעוד שמספק הממציא. כמעט כל בקשות הפטנטים במשרד הפטנטים והסימנים המסחריים בארה"ב נדחות כצעד ראשון לאילוץ הממציא להגדיר בצורה ברורה יותר את השיפור הספציפי שההמצאה עושה למצב הטכנולוגי.
  • ישנם מאות חוקים ותקנות ואלפי כללי נוהל המעורבים בתהליך הגשת הפטנט האמריקני. כשאתה טועה באופן החלת כל אחד מהחוקים, התקנות או הנהלים, זה עלול להגביל לצמיתות את זכויות הפטנט שלך באירופה ובכל מקום אחר. זו אחת הסיבות שהממציאים המצליחים ביותר שוכרים עורך פטנטים.

טיפים

 • אל תבלבל פטנט עם זכויות יוצרים. זכויות יוצרים מגנות על הזכויות הבלעדיות של מחברי יצירות יצירה, כולל תצלומים, ציורים, פסלים, כתבים (כולל ספרים, תוכנות מחשב, הצגות, שירים, תסריטים), הקלטות קול ויצירות יצירה אחרות. זכויות היוצרים חופשיות ואוטומטיות; אין צורך בבקשה.
  בקשת פטנט זמנית מאפשרת למבקש להשתמש במונח "פטנט תלוי ועומד" על המוצר
  בקשת פטנט זמנית מאפשרת למבקש להשתמש במונח "פטנט תלוי ועומד" על המוצר.
 • מידע נוסף ניתן למצוא במאמרים הקשורים לקבלת פטנטים או אכיפתם.
 • פטנט שניתן על ידי USPTO מאפשר רק לבעלי הפטנטים למנוע מאחרים באירופה לבצע, להשתמש, למכור או לייבא את ההמצאה הנתבעת. אם ברצונך לאכוף את זכויות הפטנט שלך בכל מדינה אחרת, תצטרך להנפיק פטנט גם שם. ישנם כללים נוקשים ליישומים כאלה. אם אתה מעוניין בהגנות כאלה, עליך לקרוא כיצד להגיש בקשה לפטנט בינלאומי.

אזהרות

 • הימנע מהפיתוי להחשיב כל דבר שאתה מוצא באינטרנט כ"ייעוץ משפטי ". אם יש לך המצאה בעלת ערך, אתה חייב לעצמך לקבל ייעוץ מקצועי מעורך הפטנטים האישי שלך. אחרת, אין לך את מי להאשים מלבד עצמך כאשר אתה מאבד בטעות את כל זכויותיך בטעות בתהליך ההגשה או בתגובה לדחיות.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל להסיר את שלב / עלויות עורך הדין ולעשות צעד זה בעצמי?
  אתה רשאי לשכור סוכן פטנטים רשום שיעשה חלק מעבודות הפטנט הטכניות והעמדה לדין של עורך פטנטים, לא כולל ייעוץ לגבי ההיבטים המשפטיים של הפטנטים שלך.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להאריך את חיי הפטנט?
 2. כיצד לקבוע את משך הפטנט?
 3. כיצד להגיש בקשה לפטנט שירות?
 4. איך לקרוא פטנט?
 5. כיצד לבדוק זכויות מינרלים?
 6. כיצד להעביר זכויות מינרלים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail