כיצד להאריך את חיי הפטנט?

אתה יכול לנסות לגרום לקונגרס להעביר הצעת חוק להארכת הפטנט שלך
לפעמים, עם הצדקה חזקה מאוד, אתה יכול לנסות לגרום לקונגרס להעביר הצעת חוק להארכת הפטנט שלך.

פטנט מבטיח שממציא יוכל להרוויח מהמצאתו בכך שהוא מונע מאחרים לייצר, להשתמש, למכור או לייבא אותה ללא הסכמה. לאחר פקיעת הפטנט, ההמצאה חופשית לשימוש הציבור מבלי לשלם לך. אם אתה עומד בדרישות מסוימות, ייתכן שתרצה להאריך את הפטנט שלך. נצל את ההזדמנות הזו כדי להוסיף זמן נוסף לתקופת הפטנט שלך ולשמור על המצאתך מחוץ לרשות הציבור.

שיטה 1 מתוך 3: קביעת זכאות

 1. 1
  קבע את מעמד הפטנט שלך. משרד הפטנטים והסימנים המסחרי באירופה (USPTO) מחזיק מאגר מידע של מידע על פטנטים. גש למאגר USPTO כדי לבדוק את מצב הפטנט שלך. אם אינך מוצא את כל המידע שאתה מחפש בתצוגה מבוססת הטקסט, בדוק את תמונת הפטנט בפורמט PDF.
  • אתה יכול גם לחפש פטנטים אירופיים כאן.
  • או בדוק את הפטנטים של גוגל.
  • לא ניתן לחדש פטנטים ולא ניתן לקבל את הזכויות על פטנט שפג תוקפו.
 2. 2
  דע איזה סוג פטנט יש לך. בארה"ב ניתנים 2 סוגים עיקריים של פטנטים: פטנטים על שירות או פטנטים על עיצוב. פטנטים על שירות מכסים את הפונקציה של המצאה ופטנטים על עיצוב מגנים על מראה ההמצאה. פטנטים על שירות נמשכים בדרך כלל 20 שנה, ואילו פטנטים על עיצוב נמשכים 14 שנים או 15 שנים עבור אלה שהוגשו ב- 13 במאי או אחרי 2015. ישנם גם פטנטים על צמחים ארוכים של 20 שנה לממציאים המעתיקים מין מין חדש שהתגלה או הומצא לאחרונה.
 3. 3
  גלה אם אתה כשיר. לעיתים ניתן הארכת פטנטים אם קיימים עיכובים רגולטוריים ממשלתיים או אם חוקים חדשים מאריכים את אורך הפטנט. לפעמים, עם הצדקה חזקה מאוד, אתה יכול לנסות לגרום לקונגרס להעביר הצעת חוק להארכת הפטנט שלך. אם אתה נכנס לאחת מהקטגוריות הללו, ייתכן שתוכל להאריך את הפטנט שלך.
 4. 4
  שים לב כי ייתכן שלא ניתן להשתמש בתוספים. עבור מרבית ההמצאות, המונח הנתון לפטנט שלך יעמוד. דע כי ייתכן שלא תוכל להאריך את הפטנט שלך על המצאה מסוימת זו. התמקדו במקום זאת בפיתוח המצאה חדשה שתוכלו לקבל עליה פטנט חדש.
האם אתה יכול להאריך את חיי הפטנט על ידי ביצוע שינויים במוצר
האם אתה יכול להאריך את חיי הפטנט על ידי ביצוע שינויים במוצר?

שיטה 2 מתוך 3: הארכת הפטנט שלך

 1. 1
  קבל התאמה לטווח. אם הגשת את הפטנט שלך לאחר 29 במאי 2000 והפטנט שלך התעכב מכיוון של- USPTO לקח זמן רב מהרגיל לעיבוד הניירת, ייתכן שאתה זכאי להגיש הארכה. ההארכה תכסה את הזמן שאבד ממועד הפטנט שלך לעיכוב. אורך הארכה שאושרה אליה יהיה תלוי בטווח זמן העיכוב, אך לא יהיה ארוך מ -5 שנים.
 2. 2
  הגדל את תקופת הפטנט המקורית שלך. אם בתחילה הוענק לך פחות זמן ממה שמאפשר חקיקה מאוחרת יותר, ייתכן שאתה זכאי לבקש הארכת פטנט לתקופת הפטנט החדשה יותר. על פי חוק הסכמי סיבובי אורוגוואי, ניתן לקבל הארכת פטנטים על שירותים שניתנו לפני יוני 1995 עד 20 השנים המקוריות. זה לא חל על פטנטים בעיצוב.
 3. 3
  קבל הארכה תחת מעשה הצוהר-וקסמן. שחזור מונח פטנט על פי חוק האץ 'וקסמן ניתן לעיתים למי שמתאים לכך. זה חל על מי שמוצריו או תהליכיהם, כגון תרופות, מכשירים רפואיים, תוספי מזון וצבע, דורשים בדיקה ואישור של מינהל המזון והתרופות (ה- FDA) לפני שניתן יהיה לשווק אותם. פרק הזמן שלא הצלחת למכור את המוצר שלך מכיוון שציפית לאישור ה- FDA עשוי להיות משוחזר כהרחבה לפטנט המקורי.
 4. 4
  הגיש סיומת למשרד הפטנטים והסימנים המסחריים האירופיים (USPTO). ניתן למצוא את כל טפסי הבקשה להארכת פטנטים באתר USPTO: כאן לבקשות שהוגשו לפני 16 בספטמבר 2012 וכאן לאלה שהוגשו לאחר פרק זמן זה. דע כי ישנם דמי הגשה הקשורים לבקשה זו. תהליך הגשת ההארכה תלוי באיזו סיבה להארכה נופל הפטנט.
  • ככלל, בקשת ההארכה חייבת להיות בכתב, לכלול את המידע המזהה לפטנט, מידע מדוע המבקש זכאי להארכה, מועדים רלוונטיים לקביעת משך ההארכה, העתקי מסמכי הפטנט וכו '.
  • הקפד לבדוק עם USPTO את הסכום המדויק של העמלה (בסביבות 750 €) ואת ההליך המתאים לבקשת הארכה במקרה שלך.
 5. 5
  המתן לשמוע מה- USPTO. זה יכול לארוך עד מספר חודשים עד שה- USPTO יעבוד את בקשתך. כמו בכל תהליך ממשלתי, הסבלנות היא הטובה ביותר. אם אתם זכאים ויש לכם סיבה טובה להארכה, יש סיכוי שתאושרו לכן ההמתנה שווה את זה.
 6. 6
  בקש שימוע מנהלי. אם בקשת ההארכה שלך נדחית, יש לך את הזכות לערער על בקשתך שנדחתה. טופסי ערעור ניתן למצוא באתר USPTO: כאן לבקשות שהוגשו לפני 16 בספטמבר 2012 וכאן לאלה שהוגשו לאחר מסגרת זמן זו. הסיבות להכחשה כוללות פגמים בניירת שהגשת ל- USPTO המבקשים את ההארכה והמצאתך אינה כשירה להארכה. הגיש ערעור והתייחס לכל אחת מהנושאים שסיומתך נדחתה בערעורך בכתב.
  • הליך הערעור מתחיל בהודעת הערעור ותשלום האגרה. היא תמשיך בשלבים שונים עד שתגיע לוועדת משפט וערעור לפטנטים. הוועדה תקבל החלטה בעניינכם ותשלים את הליך הערעור.
 7. 7
  נפגש עם עורך דין לקניין רוחני. זה יכול להיות מועיל מאוד להתייעץ עם עורך דין לבדיקת האפשרויות שלך, במיוחד אם בקשתך נדחית. עורך הדין שלך יוכל להציע הצעות ודרכים להשלמת בקשתך. הגשת הארכת פטנט יכולה להיות מורכבת ועורך הדין שלך יכול להבטיח שהיא נעשית כהלכה.
יש להגיש את הבקשה להארכת פטנט 3 חודשים לפני המועד בו נקבע לפקיעת הפטנט
יש להגיש את הבקשה להארכת פטנט 3 חודשים לפני המועד בו נקבע לפקיעת הפטנט.

שיטה 3 מתוך 3: יצירת קשר עם הקונגרס

 1. 1
  תהיה מציאותי. זו הצורה הכי פחות נפוצה של ניסיון להאריך פטנט. הקונגרס לא יכול להיעתר לבקשתך אלא אם כן יש לך ראיות משכנעות מאוד לכך. יתכן שתזדקק לתמיכה חזקה מהקהילה או מקבוצת אינטרסים מיוחדת עם לוביסטים משכנעים לצידך.
  • הקונגרס הרחיב את זכויות היוצרים על יצירות ל -95 שנים על 75 המקוריות בשנת 1998. הדבר נבע בעיקר מתאגידים משפיעים כמו חברת וולט דיסני הלובשת לשינוי. זכור את סוג ההשפעה שאתה עשוי לדרוש כשאתה מחליט לשלוח הצעת חוק המבקשת הארכת פטנט באמצעות הקונגרס מטעמך.
 2. 2
  מצא נציג. עשה מחקר על נציגים באזור שלך או מישהו שאתה חושב שירצה לתת לך חסות להארכת הפטנט שלך. יהיה עליך לשכנע אותו שיש לה סיבה חשובה מאוד שעליך להאריך את הפטנט שלך. עדיף שיש להם תיעוד של תמיכה בסוג ההמצאה שיש לך או שקשורים בדרך כלשהי לתחום זה.
  • רק חבר בקונגרס יכול להציע חקיקה פרטית לגוף המחוקק.
 3. 3
  נסח הצעת חוק. זהו רעיון טוב לעשות כמה שיותר ההתרוצצות ככל האפשר לפני מתקרב הנציג שלך. הצעת החוק שלך צריכה להיות כתובה בשפה חוקית ולעבור על הסיבות לכך שיש להעניק פטנט לפטנט שלך. אתה יכול לבדוק הצעות חוק קיימות באתר הקונגרס כדי לקבל מושג איך נראה הצעת חוק. זה עשוי להיות מועיל להתייעץ עם עורך דין לפטנטים כשאתה כותב את זה, כיוון שקשה לחוק יכול להיות חוקי.
  • צור הקדמה. זהו מבוא וסקירה כללית אודות הפטנט שלך, תאריך התפוגה שלו והסבר מדוע אתה זקוק להארכה על הפטנט שלך.
  • כתוב סעיף גוף. זה הבשר של ה- BIIL שלך ומכיל סעיפים שמראים איזו פעולה יש לנקוט - במקרה זה, אתה רוצה שיוארך הפטנט שלך.
  • סיימו עם סעיף חקיקה. זה אומר מתי אתה רוצה שהחיוב ייכנס לתוקף. זה יהיה היום בו יפוג פטנטך.
  • דעו כי הצעות חוק שצריכות להיכנס לתוקף בעוד 90 יום או פחות יזדקקו להצבעה של רוב של 0,67, ואילו אלו שייכנסו לתוקף לאחר פרק זמן זה ידרשו הצבעה של רוב. שלח את החשבון שלך מוקדם ככל האפשר.
 4. 4
  הגש את החשבון שלך לחסות הפוטנציאלית שלך. צרו קשר עם נציגכם בטלפון או בדוא"ל. רבים יש אתרי אינטרנט שבהם אתה יכול למלא טופס כדי להגיש במקרה שלך. הקפד לשאול איך התהליך נראה ומתי אתה יכול לצפות לשמוע.
 5. 5
  קבל לוביסט שייצג אותך. אם הפטנט שלך חשוב לקבוצות מסוימות או שאינו מרחיב אותו עלול לגרום נזק, חפש מישהו עם אנשי קשר שייצג אותך. קבוצות לוביסטים יכולות להפעיל לחץ על הקונגרס להאריך את הפטנט שלך. על מנת לעשות זאת, עליך להיות מטרה טובה עם השפעות מרחיקות לכת אם הפטנט שלך לא יורחב.
 6. 6
  להיות סבלני. תהליך החקיקה יכול לקחת זמן. עליו לעבור מספר ועדות לפני שהבית יצביע עליו. לאחר מכן, יש להיכנס אליו. משך הזמן שיידרש זה ומשהו שעליך לדון עם נותן החסות שלך.
לעיתים ניתן הארכת פטנטים אם קיימים עיכובים רגולטוריים ממשלתיים או אם חוקים חדשים מאריכים את אורך הפטנט
לעיתים ניתן הארכת פטנטים אם קיימים עיכובים רגולטוריים ממשלתיים או אם חוקים חדשים מאריכים את אורך הפטנט.

טיפים

 • עדיף להגיש בקשה להארכה בהקדם האפשרי, כי בדרך כלל לוקח ל- USPTO חודשים לעבד את מרבית התיקים.
 • משך 20 השנים נספר ממועד עדיפות ההגשה. כל הארכה סטטוטורית של "20 שנה" בבקשות ארה"ב בהמתנה בשנת 1995 תחליף כעת תאריך מאוחר יותר של "17 שנים לאחר ההנפקה", בתוספת הארכה שניתנה בעיכוב, בהנחה שהיא עדיין תלויה ועומדת לאחר 1995.
 • אין זה יוצא דופן שבמשך פטנט התרופות האמריקאי יתווסף למשך שנה או יותר, בהתבסס על עיכובים ממשלתיים בעיבוד.

אזהרות

 • יש להגיש את הבקשה להארכת פטנט 3 חודשים לפני המועד בו נקבע לפקיעת הפטנט.

שאלות ותשובות

 • האם אתה יכול להאריך את חיי הפטנט על ידי ביצוע שינויים במוצר?
  לא, אבל אתה יכול להגיש בקשה לפטנט חדש על שיפור מובהק שעומד בקריטריונים לפטנט בפני עצמו, כלומר "חדש ולא ברור מאליו". זה נפוץ למדי בפטנטים מורכבים כמו כימיה פרמצבטית.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להשיג פטנט בהודו?
 2. כיצד לקבוע את משך הפטנט?
 3. כיצד להגיש בקשה לפטנט שירות?
 4. איך לקרוא פטנט?
 5. איך להתגונן בתביעה על הפרת פטנט?
 6. כיצד לבדוק זכויות מינרלים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail