כיצד להעביר זכויות מינרלים?

אם אתה מעוניין להעביר זכויות מינרלים בצוואה, בשטר או בחכירה, התכונן על ידי זיהוי המינרלים שברצונך להעביר ואישור שיש לך זכויות אלה. בדוק עם עורך דין האם זכויות המינרלים שלך מעניקות לך את הזכות להפיק נפט, גז או מרבצים משטח אדמה, הסכם חכירה לחומרים אלה, או זכות לתמלוגים על מכירתם על ידי צד אחר. לאחר שווידאת שבבעלותך זכויות אלה, עורך דין מוסמך יכול לעזור לך לקבוע את השיטה הטובה ביותר להמשיך בתהליך ההעברה. לקבלת ייעוץ נוסף ממחברנו המשפטי, כולל הנחיות להעברה בשטר, צוואה או חכירה, המשך לקרוא!

אם אתה מעוניין להעביר זכויות מינרלים בצוואה
אם אתה מעוניין להעביר זכויות מינרלים בצוואה, בשטר או בחכירה, התכונן על ידי זיהוי המינרלים שברצונך להעביר ואישור שיש לך זכויות אלה.

זכויות מינרליות הן זכויות חוקיות לכל מינרל בשטח אדמה. מינרלים כוללים זהב, כסף, פחם, נפט וגז. אם ברצונך להעביר את הזכויות למינרלים אלה לצד אחר, תוכל לעשות זאת במגוון דרכים: על ידי מעשה, צוואה או חכירה. לפני שתעביר זכויות מינרליות, עליך לאשר שאתה הבעלים של הזכויות שאתה מבקש להעביר.

חלק 1 מתוך 2: הכנה להעברת זכויות מינרלים

 1. 1
  להבין את הסוגים השונים של זכויות מינרלים. באופן כללי, ישנם ארבעה סוגים של זכויות מינרלים שאתה עשוי להחזיק. הם כוללים:
  • הזכות למאגרי הנפט, הגז או המינרלים. זו הזכות הרחבה ביותר שיש. בזכות זו תוכלו לחלץ את המינרלים או להתקשר עם גורם אחר להפקתם עבורכם. אתה רשאי להחזיק בזכויות מינרלים בשילוב עם זכויות השטח על הנכס, או שאתה יכול להחזיק רק בזכויות המינרלים התת קרקעיות (בעוד שמישהו אחר הוא הבעלים של שטח הקרקע).
  • הסכם חכירה למינרלים. יכול להיות שהתקשרת בשכירות. חוזה שכירות נמשך בדרך כלל למשך זמן ספציפי. בזמן שהחכירה בתוקף, יש לך את הזכות להיכנס לנכס ולקבוע אם ישנם מינרלים מתאימים. אתה יכול גם לכרות את המינרלים לתקופת החכירה.
  • זכות לתמלוגים. יכול להיות שתהיה לך זכות רק לתמלוגים על מכירת מינרלים, במיוחד כאשר הם כורים על ידי גורם אחר הפועל במסגרת חוזה שכירות. הסכם החכירה מתקן את סכום התמלוגים.
  • שילוב של האמור לעיל.
 2. 2
  זהה מדוע ברצונך להעביר את הזכויות. אנשים יכולים להעביר זכויות מינרליות מסיבות שונות. סיבה נפוצה אחת היא שאתה רוצה למכור את הזכויות לצד אחר תמורת כסף. אתה יכול למכור את המינרלים או להחכיר אותם לצד אחר. כמו כן, אם כבר יש לך חוזה שכירות או זכות לתמלוגים, ייתכן שתרצה להקצות אותם לצד אחר בתמורה לכסף.
  • כמו כן, אנשים שאינם מוכרים את זכויות המינרלים שלהם עשויים לרצות להעביר זכויות אלה ליורשיהם בצוואה או בנאמנות. בדרך זו הם יכולים לוודא שאנשים ספציפיים יקבלו את זכויות המינרלים.
  האם ההורים שלי יכולים להעביר זכויות מינרליות ליורשים באמצעות צו העברה שערך עורך דין
  האם ההורים שלי יכולים להעביר זכויות מינרליות ליורשים באמצעות צו העברה שערך עורך דין?
 3. 3
  אשר שבבעלותך זכויות המינרלים. לפני העברת הזכויות, עליך לאשר שבאמת בבעלותך הזכויות שאתה מעוניין להעביר. אם ברצונך להעביר זכויות למינרלים עצמם, עליך לאשר שבבעלותך. למרות שאתה עשוי להיות הבעלים של האדמה שיושבת על גבי המינרלים, עליך לבדוק שזכויות המינרלים לא הופרדו משאר הארץ במועד מוקדם יותר.
  • כדי לחפש זכויות מינרליות, יהיה עליכם לחפש בשרשרת הכותרת. במהלך החיפוש, תראה אם זכויות המינרלים נותקו מהקרקע והועברו למישהו אחר לפני שביצעת את הרכוש.
  • למידע נוסף על אופן ביצוע חיפוש הכותרת, ראה איתור זכויות מינרלים.
  • אם אתה מנסה להעביר זכות לתמלוגים או לחכירה, עליך לחפש הסכם תמלוגים או חכירה. אם אינך מוצא אותם, פנה אל הצד שאיתו התקשרת. אותו אדם הוא ככל הנראה הבעלים של האדמה השטחית.
 4. 4
  קבע אילו מינרלים להעביר. ייתכן שיש לך סוגים רבים ושונים של מינרלים על חלקת אדמה. אתה יכול לבחור להעביר זכויות למינרלים מסוימים אך לשמור לעצמך את הזכויות למינרלים אחרים. חשבו אילו מינרלים אתם רוצים להעביר ואילו מינים אתם רוצים לשמור.
 5. 5
  להיעזר בעורך דין. עליכם להיפגש עם עורך דין כדי לדון בהעברת זכויות מינרלים. עורך דין מוסמך יוכל לייעץ לך לגבי הדרך הטובה ביותר להעביר זכויות. עורך דין יכול גם לייעץ לך אם בכלל כדאי להעביר זכויות מינרלים. מכיוון שכריית מינרלים עשויה להשפיע על פני האדמה, ייתכן שתחליט שלא להעביר זכויות כלשהן.
  • עורך דין יכול גם לעזור בעריכת כל מסמך משפטי שתזדקק לו. אם ברצונך להוסיף זכויות מינרליות לצוואה, עורך הדין יכול לערוך קוד קוד לצוואתך. עורך דין רשאי גם לערוך חוזה שכירות ולעזור לך במשא ומתן לחכירה, במיוחד אם אתה מנהל משא ומתן עם תאגיד גדול.
  • כדי למצוא עורך דין מנוסה, עליך לבקר בלשכת עורכי הדין של מדינתך, שאמורה להפעיל תוכנית הפניות. חפש עורך דין המתמחה בזכויות מינרליות או בנפט וגז. אם אינך יכול למצוא עו"ד עם התמחויות אלה, חפש מישהו מנוסה בשימוש בקרקע או בדיני מקרקעין.
עליך לאשר שאתה הבעלים של הזכויות שאתה מבקש להעביר
לפני שתעביר זכויות מינרליות, עליך לאשר שאתה הבעלים של הזכויות שאתה מבקש להעביר.

חלק 2 מתוך 2: העברת זכויות מינרלים

 1. 1
  העברה בשטר. אם ברצונך למכור את זכויות המינרלים לאדם אחר, תוכל להעבירם באמצעות מעשה. יהיה עליך ליצור מעשה מינרלי ולרשום אותו.
  • עליכם לבדוק עם רשם המעשים שבמחוז בו נמצאת האדמה ולשאול אם ניתן להשתמש בטופס שטר מינרלים מודפס. לאחר מכן תוכל למלא אותו במידע הדרוש.
  • אם למחוז שלך אין צורה של מעשה מינרלים, חפש באינטרנט אחד כזה. אתה יכול גם לבקש מעו"ד לנסח עבורך אחד כזה.
  • חתום מול נוטריון. יהיה עליך לבצע את האישור לאישור. צריך להיות נוטריון במשרד מקליט המעשים. הקפד להביא זיהוי אישי מספיק, כגון רישיון נהיגה תקף.
  • תעד את המעשה. לאחר מכן על רשם המעשים לשלוח עותקים לאדם המוענק בזכויות המינרלים.
 2. 2
  העברה בצוואה. אתה יכול לשים זכויות מינרליות בצוואה שלך. לאחר מותך, הזכויות יועברו למוטבים המפורטים בצוואה. אם לא מופיע מוטב ספציפי, זכויות המינרלים יעברו למי שנקרא המוטב של אחוזת השאריות שלך.
  • לניסוח קוד קוד לרצונך, ראה כתוב קוד קוד. אתה מוזמן בחום להיפגש עם עורך דין בכדי לבחון את רצונך ולוודא שאתה מקיים את הפורמלים הנכונים.
  • אם אתה מעוניין להעביר את זכויות המינרלים שלך ליורשיך, עליך לחשוב על יצירת חברת אחזקות משפחתית ולהעביר את הזכויות לחברה, כגון חברת אחריות מוגבלת (LLC) או שותפות. מכיוון שמדובר בתהליך מסובך, כדאי לשוחח עם עורך דין לתכנון עיזבון.
 3. 3
  העברה בשכירות. אם ברצונך לחכור זכויות מינרלים לצד שלישי, יהיה עליך ליצור חוזה. עם החכירה, אתה כבעלים מעניק לשוכר את הזכות לפתח ולייצר מינרלים בחלקה המוחכרת.
  • חוזי שכירות כוללים בדרך כלל "בונוס" שמשלם השוכר לבעלים בעת חתימת השכירות.
  • חוזי שכירות כוללים בדרך כלל הוראות תמלוגים, לפיה השוכר ישלם לבעלים כסף שמופק מהמיצוי והפיתוח של המינרלים. אם לא יופקו מינרלים, לרוב שכירות מכילה הוראות לתשלום דמי השכירות.
  • לעיתים קרובות, השוכר מנסח את חוזה השכירות. עם זאת, אם אתה הבעלים ואתה זקוק לעריכת החוזה, אז התייעץ עם עורך דין. עורך הדין יכול גם לעזור לך להעריך את שווי המינרלים על אדמתך, כך שתוכל להתמקח על שיעור תמלוגים הוגן.
אתה רשאי להחזיק בזכויות מינרלים בשילוב עם זכויות השטח על הנכס
אתה רשאי להחזיק בזכויות מינרלים בשילוב עם זכויות השטח על הנכס, או שאתה יכול להחזיק רק בזכויות המינרלים התת קרקעיות (בעוד שמישהו אחר הוא הבעלים של שטח הקרקע).

טיפים

 • העברת זכויות מינרלים היא לרוב מסובכת יותר מאשר העברת צורות רכוש אחרות, כגון מכונית או בית. בהתאם לכך, עליך לפנות לסיוע משפטי אם אתה שוקל העברה.
 • אם תבחרו בחכירת זכויות מינרלים, עליכם לחפש הוראות בחכירה המגנות על כל הבניינים הנמצאים בנכס. אתה צריך גם להגן על כל היבולים, בעלי החיים או העץ. במיוחד יש לשים לב להוראות חכירה הקובעות מתי ניתן לבצע מיצוי, היכן ניתן לאחסן ציוד ומי ישלם לתיקון נזק לקרקע.

שאלות ותשובות

 • מה קורה אם אתה מוכר זכות מינרלים וחותם על מעשה, אבל הם אף פעם לא מקליטים אותו?
  מטרת הקלטת המעשה היא להעביר את הציבור הרחב להודעה על המכירה, כך שאף אדם אחר לא יקנה מבלי דעת נכס שכבר נמכר. המכירה המקורית עדיין תקפה, אך עלול לגרום לבלבול משפטי כלשהו. נניח שמר א מוכר זכויות מינרליות למר ב ', אך המעשה לא נרשם. ואז מר א 'מוכר את אותן זכויות מינרלים למר ג' מכיוון שהכתב הראשון לא נרשם, מר ג 'לא יודע שמר א' כבר לא מחזיק בזכויות המינרלים למכור אותן. כתוצאה מכך, מר ב 'וגם מר ג' מאמינים כי הם מחזיקים באותו נכס. בית משפט יצטרך לסדר את הבעלות. בדוגמה זו, מר ב 'ככל הנראה ייחשב כבעלים, מר א' יצטרך להחזיר את כספו של מר ג ', ומר א' עשוי להתמודד עם אישומים בגין מרמה.
 • כיצד אוכל להעביר זכויות מינרליות לנכס שרכשתי מזמן?
  זכויות מינרלים מתנהלות עם האדמה, עד שהן מנותקות באופן פעיל מהנכס.
 • אם שני צדדים מחזיקים ב -50% מזכויות המינרלים, האם הם צריכים להסכים לחלץ אותם? אם צד אחד לא מסכים, האם הצד השני יכול להמשיך במיצוי?
  הדבר יהיה תלוי בשפה בה נעשה המעשה המעניק את הזכויות "50%". במקרים מסוימים, "50%" יכול להיות שאדם אחד הוא הבעלים של המחצית השמאלית (למשל) והאדם השני הוא הבעלים של המחצית הימנית. לחלופין, "50%" יכול להיות ששני האנשים חולקים את הסמכות להחליט מה לעשות עם הנכס. במקרה זה, זה מקביל לשני הורים שיש להם "50%" סמכות להחלטות בנושא גידול ילדים. אינך יכול לפצל את ההחלטה לשניים. בית משפט יצטרך לעיין בשטר המקורי, לדון בעדות על כוונת המכירה, ובסופו של דבר לקבל את ההחלטה. עליכם להתייעץ עם עורך דין, שעשוי לעזור לכם להבין מה בבעלותכם.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל להעביר ריבית עבודה בה סכום העולה מההכנסות שנוצרו?
 • אחי שולט באמון שאבא שלנו השאיר. כיצד נסגור את האמון ונפצל זכויות המינרלים?
 • היכן אני מוצא צורות של מינרלים?
 • איך אני מעביר תמלוגים מינרליים לילדים?
 • האם ההורים שלי יכולים להעביר זכויות מינרליות ליורשים באמצעות צו העברה שערך עורך דין?

תגובות (1)

 • eileen65
  זה נתן מידע שאנחנו צריכים, תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail