איך לארוז בגדים לתנועה?

כשמתכוננים למהלך, ארזו בגדים ביעילות באמצעות אריזת צרור. הניחו בגד גדול ואז הניחו בגדים על שכבת הבסיס לפי סדר הגודל, החל מהיצירה הבאה בגודלה. לבסוף, קח קצה אחד של החלק התחתון הגדול ורדד עד שכל הבגדים עטופים היטב. מכיוון שבגדים כבדים, ארז אותם רק בקופסאות בגודל 12 על 31 ס"מ כדי לשמור על דברים קלים לנשיאה. אם ארגזים מרגישים מגושמים מדי, שקיות אטומות ואקום ושקיות אשפה הן חלופה לא יקרה. לסיום, זכרו להיפטר מבגדים ישנים, מיושנים ומיושנים לפני האריזה כדי שתזיזו רק את מה שצריך. לטיפים נוספים, כולל מה כדאי לעשות עם ביגוד שתזדקק לו מיד לאחר שתעבור, המשך לקרוא!

ארזו תחילה את בגדי הקיץ / האביב
אם אתם עוברים דרומה, ארזו תחילה את בגדי הקיץ / האביב.

מעבר יכול להיות מרגש ולחץ. הוא אמנם מציע הזדמנות לשינוי ולהמצאה מחודשת, אך הוא מגיע גם עם רשימות ופרטי מטלות והרבה אריזה. זה נראה כאילו הבגדים שלך יהיו קלים להעברה ודורשים רק מזוודות ותיקים, אבל אולי תרצה להיות קצת יותר מסודרת מזה. הלבוש כבד, וחשוב לשמור על הבגדים מפני נזק ויבש בעת הובלתם מביתך הישן לביתך החדש. ארזו בגדים לתנועה על ידי תכנון מראש ושימוש בחומרי האריזה המתאימים.

חלק 1 מתוך 3: התכוננות לארוז את הבגדים

 1. 1
  פרוש ומיין את הבגדים שלך. לעתים קרובות פעמים במהלך השנים הבגדים יכולים להיערם מבלי שתבינו זאת בכלל. הצעד הראשון לסדר את הכל הוא להוציא את כל הבגדים מהשידה, הארון, עליית הגג ומתחת למיטה. הניח הכל על הרצפה שלך, או על גבי המיטה שלך. התחל לזווג דברים יחד, בהתבסס על צבע, גודל ובד.
  • לאחר שהתחלת ליצור קטגוריות, הצב כל אחד מהמאמרים שלך בערימות נבחרות.
  • התחל להתאים את מידות התיבה והמזוודה. אם יש לך ערימה קטנה יחסית של מאמרים ספציפיים, תוכל להתאים את הערימה עם תיבה קטנה יותר. לחלק מהערימות הגדולות יותר יהיה צורך להתאים מזוודה או ארגז גדול יותר.
 2. 2
  היפטר מפריטים מיותרים. זה הזמן המושלם לנסות כמה מהישנים בארון שלך שלא לבשת כבר עשר שנים. בדוק אם יש טחב, כדורי עש, בריחות, פשפשים וכו '. הריח אותם כדי לראות אם יש להם ריח מעופש. קבע אם הם מיושנים או לא. אחרי שתחפש בארון / בארון שלך, עליך לקבל ערימה של בגדים מיושנים, מיושנים ושחוקים.
  • הפעל את ציפורן האחורית מעל הבד. זה יעזור לשחרר את כל החרקים, או חומר צואה לפשפש המיטה (דם מיובש) שנמצא על בגדיך. עדיף להיפטר מהבגדים האלה, במיוחד אם הם ישנים ולא נלבשו זמן מה.
  • תרמו בגדים שעדיין במצב טוב ואינם מתאימים לכם או שאינם מתאימים לאקלים בביתכם החדש. אנשים רבים אוהבים לקחת בגדים לרצון טוב או למקלטים חסרי בית.
  • זרוק בגדים קרועים, מוכתמים או שחוקים מדי ללבישה ברבים. זה נכון במיוחד כשמדובר בתחתונים וגרביים ישנים שנדחסו במגירת השידה שלך במשך שנים רבות.
 3. 3
  שים בצד בגדים שתצטרך מיד. סביר להניח שלא תסיים את כל פריקתך ביום הראשון למעברך, אז שמור על תיק קטן עם כמה החלפות בגדים שתוכל להשתמש בהן כאשר תגיע לראשונה לביתך החדש. זכור להשאיר תלבושת גם ליום המעבר, ולכלול תחתונים וגרביים.
  • ארזו את הפריטים הנחוצים לכם עם ההגעה לביתכם החדש במיכל נפרד. זה יכול לכלול לא רק בגדים, אלא גם מברשות שיניים, דאודורנט, ספריי לשיער וכו '.
 4. 4
  השתמש בבגדים ישנים כדי לארוז פריטים שבירים. כשאתה זז, רוב הסיכויים שתצטרך להזיז כלי זכוכית, כלים וכו '. עטוף את הפריטים האלה בכמה מהבגדים שאתה הולך לזרוק. מצא פריטים ספציפיים המתאימים לצורה ולגודל של מה שאתה רוצה לעטוף. אם יש פריטים מאורכים אתה יכול למקם אותם ברגליים של מכנסיים. אם זו צלחת רחבה שתרצו לעטוף, הניחו אותה בגוף החולצה.
  • ערמו פריטים אלה בזהירות זה על גבי זה, או זה לצד זה. אל תזרקו את הפריטים ותפרקו אותם.
  • אתה יכול להוסיף שכבות נוספות של בגדים ישנים בין הפריטים כאשר אתה מתחיל לארוז אותם. הוסף חולצה, או זוג מכנסיים נוספים, בין הפריטים.
  • ארז את המשקפיים או כלי הבטן בגרביים גבוהות עד הברך.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: כדי לחסוך מקום בעת תנועה, השתמש בבדים רכים כמו חולצות טריקו, פיג'מה ומצעים כדי לרפד את הקופסאות שאתה אורז.

 5. 5
  השאירו כמה פריטים במגירות השידה שלכם. אם אתה לוקח את השידה איתך כשאתה זז, אתה יכול להשאיר חלק מהפריטים במגירות. עליכם להשאיר פריטים קלים כמו תחתונים, גרביים, חולצות וכו ', תוך כדי הוצאת מכנסי טרנינג, ג'ינס, מעילים וכו'. לאחר מכן תוכלו לבחור לקחת את השידה בכללותה או לפרק אותה לחלקיה המרכיבים. קבל אנשים גדולים או בעלי כוח פלג גוף עליון להזיז את השידה.
  • אם המגירות שלך בדרך כלל רופפות, ללא מנגנון נעילה, עדיף להסיר את המגירות. תרצו לעטוף כל אחת מהמגירות בנפרד, עם מיכל ניילון גדול. הסתובב במגירה לשני הכיוונים, פעמים רבות. עשו זאת עד שהמגירה נעטפה לחלוטין וכל התוכן מאובטח.
  • אם תחליט לקחת את השידה בכללותה, תרצה לאבטח את המגירות. קח חוט באנג'י וכרוך אותו כל הדרך סביב השידה, מעל אחת המגירות. הוק את שני קצוות כבל הבאנג'י. ואז קחו עוד מיתרי באנג'י ועטפו אותם סביב המגירות האחרות, מסביב לשידה.
  • אבטח את השידה בבטחה בטנדר הנע. אתה יכול להשתמש במיתרי בנג'י או ברצועות הרמה. עטוף אותם היטב סביב השידה שלך ואבטח אותם לבסיס / הצד של המשאית שלך (מבפנים).
אם אתם עוברים צפונה, ארזו תחילה את בגדי החורף
אם אתם עוברים צפונה, ארזו תחילה את בגדי החורף.

חלק 2 מתוך 3: ללמוד לארוז את הבגדים ביעילות

 1. 1
  קפלו ו / או צרפו את הבגדים. אתה רוצה לוודא שהקפלים שלך מסודרים ומהודקים, כך שתוכל להכניס כמה שיותר בגדים לכל אחת מהקופסאות שלך. הדרך הטובה ביותר לקפל אותם היא מבפנים כלפי חוץ, כך יהיה קל יותר להוציא את הקמטים שנוצרים כשפורקים. עטיפת חבילות היא אפשרות נהדרת נוספת אם לא אכפת לך לקבל את הבגדים מקומטים מעט.
  • לעטיפת חבילות, פרוש בגד גדול על משטח נקי כמו שולחן. מאמר הלבוש הזה יכול להיות מעיל, מעיל חורף, סוודר גדול.
  • הניחו בגדים על המאמר הגדול בזה אחר זה. התחל בגודל הבגד הבא בגודלו ועבוד לקראת האמצע, עד שאתה מניח את המאמרים הקטנים ביותר שלך.
  • לבסוף, קח בידך קצה אחד של המאמר הגדול ביותר בתחתית. התחל להתגלגל עד שכל הבגדים עטופים היטב יחד בצרור אחד. אתה יכול להוסיף רצועה או כמה גומיות מעל הצרור כדי לשמור על אבטחתו.
 2. 2
  ארזו את הבגדים בקופסאות קטנות. כמו ספרים, ניתן לזלזל מאוד במשקל הבגדים. מכיוון שכך, עדיף לארוז את הבגדים בארגזים קטנים יותר ולא בכמה קופסאות גדולות. אם לא, התחתונים יכולים ליפול מהקופסאות, והם יכולים להיות קשים מאוד לנשיאה.
  • כאשר אתה רוכש / שואל קופסאות לשימוש, נסה להשיג קופסאות בגודל 12X31 ס"מ. כל גדול מזה יכול להיות קשה לנשיאה.
  • הרם את הארגזים מדי פעם בזמן שאתה אורז. זה ייתן לך תחושה של הכבדות שהם מקבלים ומתי לעבור לתיבה חדשה.
 3. 3
  השתמש במטען שלך להובלת הבגדים שלך. זו כנראה הדרך הזולה ביותר להזיז את הבגדים אם כבר יש לכם מזוודות. פשוט קפלו אותם בצורה מסודרת והניחו אותם אחד על השני. נסו להחזיק מכנסיים / מכנסיים קצרים בתחתית המזוודה, והשאירו מקום בחלק העליון לחולצות ושמלות.
  • אם אתה יכול, השתמש במזוודות עם גלגלים. יהיה להם הרבה יותר טוב לעבור, גם לרכב הנוסע שלך וגם לבית החדש שלך.
  • היזהר לא לארוז בגדים עדינים היטב במזוודה. אתה יכול לארוז אותם באופן רופף, או להשתמש בשיטת אריזה אחרת. המזוודות מתוכננות בצורה הטובה ביותר להובלת חולצות טריקו, מכנסי ג'ינס ומכנסיים קצרים, ואת כולם ניתן לגהץ בהמשך.
 4. 4
  השתמש בארגזי ארון בגדים. כשאתה מנסה להעביר חולצות שמלה, מכנסיים, שמלות וכו 'אתה צריך דרך למנוע מהם להתקמט. ארגזי ארונות בגדים גבוהים, עם ידיות משני הצדדים, ומצוידים במתלה תלוי בחלקם העליון. הם מאפשרים לך לתלות את הבגדים שלך על קולבים, ובכך לא צריך לקפל אותם. בדרך זו יהיה לך גם לארוז את רוב מתלי הבגדים שלך ולהשתמש בהם טוב.
  • מצא קופסאות ארון בגדים עם מוט מתכת ולא כאלו מקרטון. במיוחד אם אתה רוצה לתלות הרבה בגדים בקופסה, מתלה המתכת יחזיק מעמד טוב יותר לאורך זמן, וניתן יהיה לעשות בו שימוש מאוחר יותר.
  • ארגזי ארונות בגדים יקרים למדי. אם אתה יכול, הגבל את השימוש בהם. קנו רק אחד או שניים, והניחו רק את המאמרים היקרים ביותר שלכם בהם.
  טיפ מומחה

  המומחה שלנו מסכים: ארגזי ארונות בגדים מועילים באמת להעברת בגדים. יש להם בר בחלק העליון, אז אתה יכול פשוט לקחת את הבגדים שלך בארון ולתלות אותם ממש בארגז. אתה יכול אפילו לשים דברים כמו נעליים, תיקים ואביזרים בתחתית הקופסה. ואז, כשאתה נכנס למקום החדש שלך, אתה יכול פשוט לשלוף את הבגדים ולתלות אותם בארון החדש שלך.

 5. 5
  הניחו את הבגדים בזבל, או בשקיות אטומות בוואקום. שקיות אשפה הן דרך זולה וקלה להגן על הבגדים התלויים שלך. חותכים חור בתחתית שקית זבל עם מספריים; אחד גדול מספיק כדי לעבור קולבים. החלק את בגדיך על קולבים דרך החור. קשרו את התיק בקשר בתחתית הבגדים, ואבטחו את החלק העליון בעזרת רוכסן.
  • שקיות אטומות ואקום הן אפשרות נהדרת נוספת. הם נמצאים בזול למדי ברוב חנויות הכלבו ויספקו לך מעט מקום נוסף בזמן שאתה אורז.
  • הניחו את הבגדים בשקיות האטומות בוואקום, מקופלות או מונחות שטוחות, תלוי בגודל התיקים. אטום את החלק העליון של התיק (בדרך כלל מגיע עם רוכסן פלסטיק). חבר את הצינור של שואב האבק לתיק ותשאב את האוויר.
  • לאחר חיסול האוויר העודף, יהיו לך כעת שקיות בגדים דקות למדי שניתן לארוז במזוודות או בארגזים.
 6. 6
  שים תוויות על הקופסאות שלך. על כל אחת מהתוויות לכלול: עונה, גודל, סוג (בגדים, מעילים, מעילים, תחתונים וכו '), למי היא שייכת ולאן היא הולכת בבית החדש. אתה יכול לקנות תוויות שהוכנו מראש להעברה, או להשתמש בכמה תוויות מהפעם האחרונה שעטפת חבילות חג המולד. הדבקת פיסת נייר על הקופסה היא אפשרות נהדרת נוספת. ודא שאתה משתמש בקלטת המספיקה בכדי לאבטח את התווית.
  • כסה לחלוטין את התוויות בקלטת שקופה. זה יגן עליו מפני נזקי גשם אם הקופסאות שלך ישארו בחוץ בגשם. עדיין תוכל לראות את התווית בצורה ברורה.
  • כתוב את התוויות בעט כהה, או בסמן קסמים. בדרך זו התווית לא תישפשף בין המשלוח.
 7. 7
  ארז נעליים בנפרד מהבגדים שלך. זה ימנע מהבגדים שלך להתלכלך. השתמש בארגזי נעליים כדי לארוז את הנעליים אם עדיין יש לך אותן. אתה יכול לערום את קופסאות הנעליים זו על גבי זו בקופסה גדולה יותר.
  • נעלי דברים עם גרביים או נייר כדי להבטיח שהן שומרות על צורהן ולא יתרסקו אם אתה אורז אותן ללא קופסאות נעליים. זה גם ימנע מהם לגרוף זה את זה.
  • החלף את מיקום הנעליים שלך בקופסאות כדי לחסוך מקום.
 8. 8
  הובילו את הבגדים בלי לארוז. אם אתה מבצע מהלך קצר, אין צורך לארוז הכל. לדוגמה, אם אתה מתרחק רק כמה רחובות משם, אתה יכול להניח את הבגדים שלך, עדיין על הקולבים, במושב האחורי של המכונית שלך. אתה יכול גם להיות קל יותר בכמות שאתה לוקח בבת אחת. קח רק כמה קופסאות בבת אחת. קח תחילה את הבגדים שלא תצטרך בקרוב לביתך החדש.
ארז אותם רק בקופסאות בגודל 12 על 31 ס"מ כדי לשמור על דברים קלים לנשיאה
מכיוון שבגדים כבדים, ארז אותם רק בקופסאות בגודל 12 על 31 ס"מ כדי לשמור על דברים קלים לנשיאה.

חלק 3 מתוך 3: אריזת הבגדים לפי קטגוריות

 1. 1
  קיבצו את הבגדים לפי חומר. הנח את כל אותם סוגים של חומרים באותה קופסה. בין אם זה משי, כותנה, פוליאסטר, צמר וכו '. כל סוג של בד זקוק לטיפול אחר, בעל עובי שונה ורגישות שונה לקמטוטים. כשתגיע לבית החדש שלך, יהיה הרבה יותר קל לסדר את הבגדים שלך כך, ולתעדף אילו מהם צריכים לצאת קודם.
  • בדי צמר בדרך כלל עבים יותר ופחות רגישים לקמטוטים. לארוז את הבגדים האלה, קפל אותם כרגיל, והניח אותם באחד על האחרים. ייתכן שתרצה להניח מגבת נייר בין כל אחת מהן כדי שלא יתסבכו ויקשרו זו בזו. אתה יכול גם לשקול להשיג כמה קופסאות נוספות כדי להתאים את עובי הבד.
  • משי וכותנה הם דקים יותר וקימוטים בקלות. אתה יכול לקפל אותם ולהניח אותם לקופסאות אם לא אכפת לך מהקמטים. תמיד יש אפשרות לגהץ את הבגדים שלך ברגע שאתה עובר לבית החדש שלך. עם זאת, אם אתה לא רוצה שהם יתקמטו, אתה יכול להניח כל אחד מהמאמרים על קולבים, ולעטוף שקית בגדים מפלסטיק מעל. תלו אותם ברכב הנע שלכם כשתתכוננו לתנועה.
  • ניתן לדחוס פוליסטרים ושאר חומרים סינתטיים בקופסאות. הם רזים למדי ולא מתקמטים בקלות. קפלו אותם כמו כל בגדים רגילים אחרים והניחו אותם בקופסאות זו על גבי זו.
 2. 2
  ארוז תחילה את בגדיך מחוץ לעונה. לא תזדקק לפריטים האלה מיד, ותוכל לסמן את הקופסאות והתיקים כך שתפרוק אותם אחרון. לדוגמא, אם אתם עוברים בתחילת הקיץ, תוכלו לארוז את סוודרים ומעילי החורף שלכם מההתחלה. אם אתם עוברים באמצע ינואר, ארזו את החולצות ומכנסיים קצרים עם שרוול קצר.
  • אם אתה אורז באחד מאותם חודשים בין חודשים, השאר כמה בגדים שאתה עשוי להשתמש בהם בחלק העליון של הקופסה.
  • ארזו גם את הבגדים המיוחדים שלכם. זה כולל בגדי טיולים, גזעי ים וכו '. רוב הסיכויים שלפני מעבר גדול לא תיסעו להשתמש בפריטים אלה.
 3. 3
  ארגן את הבגדים שלך לפי עונה. בארגזים נפרדים אורזים בגדי קיץ, סתיו, חורף ואביב. בגדי קיץ ואביב בדרך כלל קלים יותר, וניתן לארוז אותם היטב. קצת יותר קל לקפל את הבגדים האלה, כך שתוכלו להשאיר כמה פריטים מיוחדים על קולבים. עם זאת, עליכם להישאר יעילים במרחב שלכם, לכן בחרו בחוכמה. בגדי החורף והסתיו עבים יותר, ופחות נוטים להתקמט. תזדקק ליותר תיבות, אך לא תזדקק למתלה רב אם בכלל.
  • הקפד לתייג כל תיבה. אתה לא רוצה לעבור לחפש בכל תיבה אחת כדי למצוא את מה שאתה צריך.
  • העדיפו עדיפות לבגדים מסוימים בהתאם למקום בו אתם מתכננים לגור. אם אתם עוברים צפונה, ארזו תחילה את בגדי החורף. ככה כשתגיעי לשם התיבות האלה יהיו מוכנות עבורך. אם אתם עוברים דרומה, ארזו תחילה את בגדי הקיץ / האביב.
 4. 4
  הפרד את בגדיך לפי גודל. מניחים את כל הפריטים הגדולים בקופסה אחת, ופריטים קטנים יותר בפעם אחרת. לדוגמא, ארזו את הסוודרים, המעילים, המעילים, הג'ינס וכו 'בקופסה אחת. ארזו תחתונים, גרביים, כפפות, מחממי אוזניים, חותלות וכו 'בקופסה קטנה יותר. מכיוון שתערבבו ותתאימו כאן, תלוי בגודל, הקפידו לכתוב תווית ברורה בצד החיצוני של הקופסה על התוכן.
  • שמור על רשימה בזמן שאתה אורז כדי להקל על כתיבת התווית.
  • שלב שיטה זו עם שיטות אחרות. לדוגמה, ארזו יחד פריטים גדולים המשמשים אך ורק בזמן החורף. פריטים קטנים יותר שכולם משי. זה יקל בהרבה כשמגיע הזמן לפרוק.
 5. 5
  חלק את הבגדים שלך על פי מטרה. ארזו יחד את כל המכנסיים לקופסא אחת. אספו יחד את כל התחתונים והניחו אותם באחר. שים קופסה נפרדת לחולצות שמלה בלבד. שיטה זו מיועדת לזמן נע במהירות. אם אתם מתכננים לעבור זמן מעבר רב יותר, עדיף לנסות אחת מהשיטות האחרות שמאפשרות לכם לארוז מגוון רחב של בגדים יחד בקופסה אחת.
עדיף לארוז את הבגדים בארגזים קטנים יותר ולא בכמה קופסאות גדולות
מכיוון שכך, עדיף לארוז את הבגדים בארגזים קטנים יותר ולא בכמה קופסאות גדולות.

טיפים

 • זכור לארוז את התכשיטים בנפרד. אינך מעוניין לאבד את אביזריך בבגדיך או להסתכן בסחיבת או קריעת בגדיך.
 • ארזו רק בגדים יבשים ונקיים. אתה לא רוצה שייווצר טחב בתהליך של מעבר. אתה גם לא רוצה שיעבירו ריחות / כתמים לא רצויים לבגדים האחרים שלך.
 • השתמש בשכבות מגן של מגבות נייר, או מטליות כדי להפריד בין פריטי הלבוש העדינים שלך.
 • ארזו כובעים בקופסאות גדולות ונפרדות. אתה רוצה לוודא שיש להם מספיק מקום כדי שלא יתכופפו ולא ישרפו.
 • הצב פריטים כבדים יותר בתחתית הקופסאות שלך ופריטים קלים יותר בחלק העליון.
 • אם עוטפים חפצים שבירים בבגדים, נסו לא לעטוף חפצים חדים מכיוון שאלה יכולים לקרוע בגדים או ליצור בהם חורים.
ארגזי ארונות בגדים מועילים באמת להעברת בגדים
טיפ מומחה המומחה שלנו מסכים: ארגזי ארונות בגדים מועילים באמת להעברת בגדים.

אזהרות

 • כלול בתיבה שלך חומר דוחה חרקים, במיוחד אם ארוז את הבגדים שלך זמן רב. עכבישים, נמלים, ועוד זוחלים מפחידים לאהוב כדי להפוך את הבית בבדים החמים שלך. בדרך כלל ניתן למצוא חומרי דוחה מיוחדים לבגדים באופן ספציפי.
 • קופסא כפולה של כמה פריטים כבדים במיוחד. פשוט הניחו קופסה קטנה וכבדה בתוך ארגז גדול יותר. זה יקל על התנועה, וימנע מהתיבה הקטנה יותר להתפרק.

דברים שתזדקק להם

 • מטען
 • ארגזי ארונות בגדים
 • קופסות קרטון
 • סרט אריזה
 • סמן
 • שקיות אטומות לאבק
 • שקיות זבל
 • תוויות
 • מיתרי בונגי

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל למנוע את בגדי לדמם זה בזה בזמן האחסון לקיץ / חורף?
  נסה לאחסן אותם בסביבה מבוקרת יותר, או נסה לוכדי צבע.

תגובות (3)

 • awilson
  מאוד אינפורמטיבי וקל לקריאה. הרבה טיפים מעולים! קריאה מומלצת.
 • schambergervirg
  אני אוהב מדריך, אני תמיד מחפש אותו כשאני צריך לברר קצת מידע.
 • ruth78
  נזכרתי בכל 33 הפעמים שעברתי עם בעלי לשעבר מזה 17 שנה. הפעם יהיה לי קל!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail