איך לעזור לילדים חסרי בית?

תרמו ידני למורשת בגדים או הכינו מתנה של מברשות שיניים חדשות למרכז נוער חסר בית כדי להגדיל את משאבי הצדקה
תרמו ידני למורשת בגדים או הכינו מתנה של מברשות שיניים חדשות למרכז נוער חסר בית כדי להגדיל את משאבי הצדקה ואת הפוטנציאל שלהם לסייע לילדים חסרי בית.

התגברות על מחסור בית היא אחד האתגרים הגדולים שתעמוד בפניך כחברה בחברה אחראית. ילדים מתחת לגיל 18 פגיעים במיוחד להשפעות של עוני, חסרי בית והתעללות. על ידי למידה כיצד לנדב את זמנך וכספיך וללמד את עצמך על מאבקי חסרי בית, אתה יכול להשפיע לטובה על הקהילה שלך ולשפר את חייהם של ילדים חסרי בית.

שיטה 1 מתוך 3: חינוך עצמך ואחרים

 1. 1
  תעשה את המחקר שלך. אחד הצעדים הראשונים להזדהות עם ילדים חסרי בית הוא ללמוד על האירועים סביב נסיבותיהם. יש ילדים שעוזבים את הבית לאחר שעברו התעללות חוזרת ונשנית, לאחרים יש כמה בני משפחה שהם גם חסרי בית. צעירים חסרי בית רבים כבר החלו להשתמש או למכור סמים כאמצעי להתמודד עם מצבם. קרא את העובדות על היעדר דירות נוער כדי שתוכל להיות מוכן יותר לעזור.
  • ברוב המקלטים או המטבחים העוסקים בנוער חסר בית יהיו זמינים חוברות הסברה. ארגונים נחשבים כמו הקואליציה הלאומית לחסרי בית מציגים גם מידע רב ערך באתרי האינטרנט שלהם.
 2. 2
  להיות סנגור. גלה מה המשאבים הדרושים במקלטים חסרי בית או במטבחי מרק וצור קשר עם ארגוני צדקה מקומיים או ארגונים אזרחיים כדי לתת חסות לכונני מזון או בגדים. אתה יכול גם להיות תומך יעיל לבני נוער חסרי בית על ידי השתתפות בישיבות מועצת העיר ודיבור על האופן שבו העיר יכולה להקצות משאבים טובים יותר כדי לעזור להם.
  • חלק עיקרי בעד חסרי בית הוא שימוש במינוח מכובד. במקום "ילד רחוב" או "נווד", השתמש בביטויים כמו "ילדים שחווים מחוסרי בית".
 3. 3
  להילחם בסטיגמה. אנשים רבים מתייאשים מלעזור לנוער חסר בית ולמשפחות עקב מידע לא הוגן ולא מדויק אודות מחסור בית. השתמש במה שלמדת כדי לעודד אחרים לחשוב מחדש על ההטיות שלהם בכל הנוגע לנוער חסר בית.
  • אם עמית מבצע הכללה כמו "כל ההומלסים עצלנים", אתה עשוי להתמודד עם "להרבה בני נוער חסרי בית אין את המשאבים לעזור לעצמם, ואחרים סובלים מבעיות בסמים או בעיות בריאותיות רגשיות."
  • כמעט 40 אחוז מבני הנוער חסרי הבית מזדהים כ- LGBTQ אחרים מהווים מיעוטים גזעיים. להיות רגיש ומודע לגבי האתגרים המיוחדים העומדים בפני בני נוער חסרי בית המיעוטים יכול לעזור לך לשרת אותם טוב יותר.
  עדיף לפנות לילדים חסרי בית בחברת קבוצה או אדם שעליו הם סומכים
  עדיף לפנות לילדים חסרי בית בחברת קבוצה או אדם שעליו הם סומכים.
 4. 4
  הפץ את הידע בעצמך. השתמש במה שלמדת כדי להשפיע על הדרך בה אחרים חושבים על ילדים חסרי בית. התחל על ידי יצירת שיחות מזדמנות עם חברים, יקיריהם או עמיתים לעבודה כדי לחלוק מידע. ככל שאתה נהיה בטוח יותר בטיפול בנושאים אלה, שקול לארח פגישה אינפורמטיבית בביתך, במרכז הבילוי המקומי או במקום התפילה.
  • שקול להזמין מנהל מרכז נוער חסר בית לבוא לדבר במקום העבודה שלך או במרכז קהילתי. בקש מהם לקיים פגישה עם שאלות ותשובות כדי להתמודד עם האתגרים העומדים בפני ילדים חסרי בית.
  • אם תחליט לארח מפגש אינפורמטיבי, שקול להזמין צעיר שחווה חסר בית לדבר על חוויותיו ולחנך את הקהל כיצד להיות רגיש לצרכים של צעירים חסרי בית.
 5. 5
  הפנה את חבריך או עמיתייך למידע שימושי. ארגונים כמו הברית הלאומית לסיום הומלסים מארחים לעיתים קרובות כנסים כדי ליידע ולעסוק בקהילות. אחרים, כמו ה- NCH, מנהלים דפי עובדות באתרי האינטרנט שלהם שנועדו לחנך אנשים לגבי הסיבות לחסרי בית בקרב בני נוער וכן לעדכן אותם בסטטיסטיקה ובנושאים מיוחדים.
  • לא משנה כמה אתה מרגיש בלהט לגבי הפצת מידע על היעדר דירות נוער, נסה כמיטב יכולתך להיות טקטטי ורגיש לגביו. חברים ועמיתים עשויים להגיב טוב יותר לאימייל או לחוברת מדי פעם מאשר הצפה מתמדת של הצעות וסטטיסטיקה.
 6. 6
  עודדו אחרים להשתתף. קח את הדרך החדישה על ידי הצעה לחבריך או למשפחתך להשתתף באירועי הסברה או בישיבות הסברה איתך. היזהר אחר תוכניות הסברה או כנסים בעיתונים מקומיים או בפורומים מקוונים.
  • ביצוע צומות קצרים, כמו דילוג על ארוחה אחת ביום, יכול לגרום לאנשים לעצור ולחשוב איך החיים הם לילדים הרעבים באופן קבוע. חוויות כאלה יכולות ללמד לעיתים קרובות בצורה יעילה יותר מכנס או חוברת.

שיטה 2 מתוך 3: התנדב בזמנך

 1. 1
  מתנדב במקלט לחסרי בית. מקלטים חסרי בית ומטבחי מרק זקוקים להרבה עזרה. פירוש הדבר הוא לעשות כל דבר, החל מעבודה משרדית כמו הגשת ניירות ומענה לטלפונים וכלה בהתמודדות ישירה עם הילדים במקלט. בין אם אתם שוטפים כלים, מקפלים בגדים או מגישים ארוחה, תרומת זמנכם במקלט תשפיע לטובה על חיי הנוער חסר הבית ותעשיר גם את חייכם.
  • עבודה ישירה עם ילדים חסרי בית דורשת בדרך כלל להיות בגיל 18 לפחות ולעבור בדיקת רקע. אם אתם מתכננים להתנדב במקלט לחסרי בית, היו מוכנים לעמוד בקריטריונים אלה.
 2. 2
  השתמש בכישורים שלך. אם יש לך יכולות משפטיות, מזכירות, רפואיות, ייעוץ, אינסטלציה, נגרות או כישורים מקצועיים אחרים, השתמש בהם למקלט או למרק. התנדב בשירותיך במקלט המקומי שלך או הצעה להכשיר אחרים.
  להיות רגיש ומודע לגבי האתגרים המיוחדים העומדים בפני בני נוער חסרי בית המיעוטים יכול לעזור לך לשרת אותם טוב
  להיות רגיש ומודע לגבי האתגרים המיוחדים העומדים בפני בני נוער חסרי בית המיעוטים יכול לעזור לך לשרת אותם טוב יותר.
 3. 3
  תערב אחרים מעורבים. הזמינו חבר או קולגה להתנדב אתכם במקלט לחסרי בית או בקשו מהם להשתתף במסע אוכל או בגדים. בקרוב הם עשויים לגלות שיש להם תשוקה לסייע לנוער חסר בית כמוך!
  • כשגייסים אחרים לתרום מזמנם או משאביהם, היו מכבדים את גבולותיהם. לא לכולם נוח לבלות פרקי זמן ארוכים במקלטים או להציע את הכישורים המקצועיים שלהם, אז אל תדרשו שיעשו זאת מיד.

שיטה 3 מתוך 3: תרומה לארגוני צדקה

 1. 1
  בחר ארגון צדקה מכובד. ישנם ארגוני צדקה רבים המסייעים לבני נוער חסרי בית, אך חשוב למצוא אחד שמקצה את משאביו היטב ומתרחק מתנוחות פוליטיות או משחיתות פיננסית. חקר את מוסד הצדקה שאתה מתכנן להתנשא עליו כדי לוודא שיש להם את טובת הנוער חסר הבית בלב כל מה שהם עושים.
  • לארגונים ידועים כמו Stand Up for Kids, Habitat for Humanity או משפחות דיור יש את הניסיון הדרוש בכדי להשתמש ביעילות בתרומותיהם. במקרה של ספק, תרום למוסד מכובד.
  • ארגוני צדקה רבים מציעים את האפשרות לתת חסות לילד. שיטת תרומה זו יכולה להיות מועילה במיוחד מכיוון שהיא מאפשרת לילד את התועלת של פטרון אחד שהם יכולים להסתכל עליו. חסות מחקר כדי לראות אם זה מתאים לך.
 2. 2
  תן בכוחך. לא כולם יכולים להרשות לעצמם לכתוב צ'קים גדולים לצדקה. לפעמים כל מה שצריך כדי לעשות את ההבדל הוא לתרום כמה דולרים בחודש או לאסוף מוצרים משומרים כדי לקחת לבנק מזון. אין שום דבר רע בלתת בנדיבות, אך וודא שאתה נשאר עם האמצעים שלך ובאחריות כלכלית.
  • דרך נהדרת נוספת לתת לילדים חסרי בית היא על ידי תרומת בגדים, חיתולים, נעליים ופריטי היגיינה. תרמו ידני למורשת בגדים או הכינו מתנה של מברשות שיניים חדשות למרכז נוער חסר בית כדי להגדיל את משאבי הצדקה ואת הפוטנציאל שלהם לסייע לילדים חסרי בית.
 3. 3
  היה עקבי. לא משנה באיזו שיטת תרומה תבחרו, חשוב להיות עקביים בתמיכתכם. הפוך רגיל תרומות, מצטברות לצדקה ואתה תתחיל לראות את השיפורים הביאו על ידי התמיכה שלכם.

טיפים

 • נסו להימנע מתרומות ישירות לחסרי בית. הכסף שלך בדרך כלל מוגש טוב יותר על ידי תרומה לארגון מכיוון שהוא יכול למתוח את הדולרים האלה כדי לעזור לאנשים רבים יותר.
  אתה יכול גם להיות תומך יעיל לבני נוער חסרי בית על ידי השתתפות בישיבות מועצת העיר ודיבור על האופן שבו העיר
  אתה יכול גם להיות תומך יעיל לבני נוער חסרי בית על ידי השתתפות בישיבות מועצת העיר ודיבור על האופן שבו העיר יכולה להקצות משאבים טובים יותר כדי לעזור להם.
 • בין אם החלטתם לתת את השינוי לבני נוער שחווים מחוסרי בית, תמיד תחייכו ותכירו בהם במקום להסיט את המבט.

אזהרות

 • עדיף לפנות לילדים חסרי בית בחברת קבוצה או אדם שעליו הם סומכים. ילדים רבים חסרי בית מחפשים מבוגרים טורפים או עונשים והם ימנעו מזרים.

שאלות ותשובות

 • מה אם אני רוצה להתנדב אבל אני מתחת לגיל 18?
  במקומות התנדבותיים שונים יש חוקים שונים. חלקם מקבלים מתנדבים בגיל העשרה, אך יתכן שתצטרך להיות מלווה על ידי הורה. עדיף לבדוק באתר הארגון או להתקשר אליו.
 • איך הייתי הולך לתת לילד חסר בית בבית הספר שלי מקום לשהות איתי?
  התחל בשיחה עם ההורים שלך על הילד. הם יוכלו להבין את כל הפרטים לגבי פוטנציאל לתת לילד להישאר איתך.

תגובות (2)

 • nstreich
  המאמר מאוד חינוכי. אני תמיד רוצה לעזור בקהילה, במיוחד במקלטים חסרי בית.
 • ppurdy
  כיצד לגרום לאנשים להיות מודעים יותר להומלסים ולזכור שיש להם רגשות שעזרו.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail