איך למכור בית נייד?

כדי למכור בית נייד, ראשית שוחח עם סוכן נדל"ן או שכר שמאי כדי לקבוע את שווי הבית שלך. ברגע שאתה יודע מה הערך של הבית הנייד שלך, אתה יכול להתחיל לצלם תמונות ולרשום את הנכס באופן מקוון. זכור שאם אתה גר בקהילה ניידת או בקרוואנים, ייתכן שתצטרך ליידע את ההנהלה שאתה מתכנן למכור את הבית שלך כדי שהם יוכלו לעשות סידורים. לאחר שתמצא קונה ותמכור את ביתך, תצטרך להעביר את התואר מלשכת כלי הרכב המנועיים ולהחתים אותו לבעלים החדש. כדי ללמוד כיצד לרשום את הבית הנייד שלך כדי שתמצא קונה, גלול למטה!

כדי למכור בית נייד
כדי למכור בית נייד, ראשית שוחח עם סוכן נדל"ן או שכר שמאי כדי לקבוע את שווי הבית שלך.

אמנם אולי לא קשה כמו למכור מגורים קבועים משלך, אך מכירת בית נייד עדיין מצריכה תכנון. כדי לוודא שתקבלו את המחיר הטוב ביותר במידת הטרחה הנמוכה ביותר, תוכלו ללמוד להכין את הבית הנייד למכירה, לפרסם אותו ביעילות ולסגור את העסקה בעצמכם. ראה שלב 1 למידע נוסף.

שיטה 1 מתוך 3: תחילת העבודה

 1. 1
  נקה את הבית הנייד שלך ביסודיות. לפני שתעריך את הנייד שלך או תנסה לרשום אותו או להראות אותו לאף אחד, הקדש זמן רב לנקות אותו ביסודיות, מלמעלה למטה. הסר את העומס הבלתי רצוי על ידי מציאת מיקום אחסון מחוץ לאתר, כגון ארון אחסון, או עם משפחה אחרת אם תצטרך. בית נקי ימכור הרבה יותר מהר מזה שנראה כאילו הוא זקוק לטיפול.
  • שים את עצמך בפרספקטיבה של קונה פוטנציאלי. חשוב לשאוב אבק של כל שיער של חיות מחמד ולנקות את ריח השטיח, מה שהופך את הבית הנייד לגרסה המסבירה והנקייה ביותר של עצמו. החלונות שלך, חדרי האמבטיה והמטבח שלך צריכים להיות ללא רבב אם אתה מקווה למכור אותו במחיר טוב.
 2. 2
  בצע את התיקונים הדרושים לפני רישום הנכס. שימו לב במיוחד לבעיות הרמה, לבעיות אינסטלציה ולכל תכונות אחרות הניתנות לתיקון שיגרמו למישהו לחשוב פעמיים על רכישת הבית הנייד שלכם. למרות שזה מצער שצריך להשקיע כסף בכדי לתקן משהו שאתה לא מתכוון לחיות בו יותר, תעלה את המחיר המבוקש הפוטנציאלי של הבית הנייד על ידי השקעה בו עכשיו.
  • צילום תמונות מתקן מסתור-דולף עשוי להיראות רעיון טוב להסתובב בביצוע תיקונים, אך מי שישכור פקח לפני ביצוע הרכישה ימצא אותן, ויבקש ממך לתקן אותם. מכרו את הבית הנייד שלכם בצורה הנכונה ודאגו לנושאים שיש לטפל בהם.
 3. 3
  קבע את ערך הבית הנייד. לפני שתפרט את הבית הנייד, עליך לברר כמה זה שווה וכמה אתה עדיין חייב עליו, אם בכלל. קבע את מחיר המבוקש שלך על ידי התייעצות עם מוסד ההלוואות שלך כדי לברר מה אתה עדיין חייב על ההלוואה שלך לבית ו / או לנכס.
  • כדי לקבל מושג כולל על ערך הנכס הפוטנציאלי שלך, בקש מסוכן נדל"ן אפשרות מחיר. לקבלת אומדן מדויק יותר, יהיה עליך להזמין שמאי.
  • בדיקת נכס היא צעד סביר שייקח קונה פוטנציאלי, ולכן ריהוט תוצאות משלך הוא דרך טובה להקדים את המשחק. ייתכן שתוכל אפילו לשכנע את הקונים שהם לא צריכים לשלם עבור הבדיקה שלהם, שתוכל למנף במשא ומתן.
  • דוחות הערכת שווי בית זמינים גם במהירות ובזול באופן מקוון. אתה יכול לשקול לבדוק את mobilehome.net, גישה אליו כאן.
  כיצד אוכל להשיג כותרת אם אני עדיין חייב כסף במובייל
  כיצד אוכל להשיג כותרת אם אני עדיין חייב כסף במובייל?
 4. 4
  התייעץ עם מנהל המגרש שלך כדי לראות אם יש מגבלות על שכונות או שלטים לפני שאתה מפרסם שילוט למכירה. אם מתאים ומתאים למקום מגורי הבית הנייד שלך, הצב את שלט המכירה שלך בחצר או בחלון הקדמי.
  • אם הבית הנייד שלך נמצא בקהילה ניידת או בקרוואנים, עליך ליידע את ההנהלה בהקדם האפשרי שאתה מתכנן למכור את הרכב, ולקבוע אם קונה פוטנציאלי מעוניין לגור באותו בית נייד. פארק. ברוב הפארקים, הקונה יצטרך להגיש בקשה בכתב ולהתקבל אם הוא מעוניין לשמור על הבית הנייד בפארק.

שיטה 2 מתוך 3: רישום הנכס

 1. 1
  צלם תצלומי רישום. הרושם הראשוני שלך על קונה פוטנציאלי הוא תמיד החשוב ביותר, אז צלם מגוון תמונות איכותיות שיגרמו לבית שלך להראות אטרקטיבי ורצוי. צלם את תמונות הבית מיד לאחר ניקיונו, ובאופן אידיאלי צלם כאשר ניקית את רוב חפציך או את כל חפציך.
 2. 2
  פרסם את הבית הנייד שלך באופן מקוון ובעסק. הדרך הטובה ביותר למשוך קונים פוטנציאליים היא לרשום את הבית הנייד שלך על בסיס נתונים של בתים, כמו בתים ניידים על ידי הבעלים, שנמצא כאן, כמו גם כל ניירות מסחר מקומיים אחרים וסיווגים שידפיסו מודעות קצרות. ככל שרשמתם את הבית הנייד שלכם יותר מקומות, כך הסיכוי שהוא ימכור במהירות.
  • כדי לרשום את הבית הנייד שלך באופן מקוון, לפעמים תצטרך לבחור בין תוכניות מסוימות. בדרך כלל תבחרו בתוכנית כלכלה המאפשרת תמונה אחת, או שתבחרו בתוכנית הפרימיום המאפשרת יותר תמונות במחיר גבוה יותר. לפי אחת הבחירות, המודעה שלך יכולה להישאר באתר במחיר שנקבע עד שהיא תימכר.
  • כמו כן, מומלץ לבחון אפשרויות חינמיות כמו קרייגסליסט, המאפשרות לכתוב במהירות את המודעה ולהפוך אותה לארוכה ומפורטת ככל שתרצה. מכיוון שניירות המסחר בדרך כלל גובים לכל מילה, המודעות נוטות להיות קטועות וקצרות במיוחד, מה שהופך אותן לפעמים למתסכלות לקריאה.
 3. 3
  להיות זמין לבדיקות ולהצגות. היכונו: אם ביצעתם את עבודתכם בצורה נכונה, יהיו לכם הרבה אנשים שייצרו קשר וירצו לבדוק את הבית הנייד שלכם, לעבור דרכו ולהתקשר עם שאלות ספציפיות. נסו לקבוע שעות ספציפיות לקביעת הופעות, או אפילו שקלו להחזיק "בית פתוח" כדי שכולם יוכלו להופיע ולבדוק את הנכס במקביל.
  • היו איתנים וגמישים גם יחד ושקלו לנהל משא ומתן על המחיר. אל תיתן לעצמך להידחף, אך אל תסרב גם הצעות רציניות, גם אם הן מעט מדרום למה שקיווית בתחילה להשיג. סיום המכירה עדיף על גרירתו.
  אתה יכול למכור אותו בכל מה שתרצה למכור אותו
  אתה הבעלים של 100%), אתה יכול למכור אותו בכל מה שתרצה למכור אותו.
 4. 4
  סגור את העסקה. כאשר אתה מוצא מישהו מוכן להציע הצעה שלדעתך מקובלת, מלא את הניירת הדרושה כדי להשלים את העסקה. בחר תאריך מעבר קביל והעבר את המקשים לבעלים החדש של הבית הנייד.

שיטה 3 מתוך 3: השלמת המכירה

 1. 1
  העבר את הכותרת לבעלים החדש. יש להעביר את כל תיעוד הבעלות לבעלים החדש. תלוי בדגם הבית הנייד שאתה מוכר, כנראה שיש לך כותרת, בדומה לתואר רכב, שעליך להעביר לבעלים החדש. אתה יכול לעשות זאת על ידי קבלת טופס ההעברה מלשכת הרכב (BMV) והחתמתו על הקונה.
 2. 2
  ספק תעודת אכלוס, במידת הצורך. במדינות מסוימות, יש להציג במקום אישור אכלוס או הוכחת מגורים, אותו תוכלו להעביר לבעלים החדש. מטרת המסמך היא לשמש רישום של התושבים במקום מסוים, לצורכי ביטוח ויעוד.
 3. 3
  ספק שטר מכירה. בכל פעם שמכירה גדולה מסתיימת, עליך להגיש שטר מכר לקונה כדי להפוך אותה לחוקית ולהפוך את העסקה למחייבת. זהו צעד חשוב כדי להגן על עצמך מפני אפשרות של התדיינות משפטית או מחלוקת במקרה שהקונה ישנה את דעתו לגבי הרכישה. פנה למזכיר המסחר במדינתך כדי ללמוד עוד על הטפסים והנהלים המתאימים להשלמת שטר מכר במדינתך.
  • לא בכל המדינות יש מחלקה לרכב מנועי (DMV), ולא כל ה- DMV מטפלות בחשבונות או במעברות בעלות. בדוק את הכללים והתקנות הספציפיים של מדינתך לגבי סוגי מכירות אלה.
  סוכן נדל"ן רשאי למכור בית נייד בין אם הוא נמצא במגרש שכור או בקרקע בבעלות
  סוכן נדל"ן רשאי למכור בית נייד בין אם הוא נמצא במגרש שכור או בקרקע בבעלות.
 4. 4
  שקול להזמין סוכן נדל"ן אם אינך יכול לסגור את העסקה. מכירת בית מכל סוג בעצמך יכולה לקחת הרבה זמן. אם אתה עסוק בעבודה, בילדים או באחריות אחרת, זה יכול להיות יותר מדי. אל תשקיעו את כל זמנכם במכירת הבית הנייד, אם תוכלו להעביר חלק מהאחריות לסוכן נדל"ן מקצועי שיוכל לעשות את העבודה עבורכם ולבצע זאת במהירות וביעילות.

טיפים

 • דאג למלא אחר כל מדיניות הפארק שלך בכל הקשור למכירת הבית הנייד שלך. יתכן שיהיו להם כללים ספציפיים לגבי הפרעה או סיום של תהליך המכירה. בדקו היטב מראש.

שאלות ותשובות

 • האם לבעל הפארק יש אמירה במכירת בית נייד?
  בכמה פארקים, כן. בהסכם השכרת המגרש, יכול להיות סעיף הקובע כי עליכם להציע למכור לפארק תחילה לפני שתמכרו לקהל הרחב. זה מה שמכונה "זכות סירוב ראשונה". בדוק את הסכם השכרת המגרש שלך בכל חריגה.
 • כיצד אוכל לגבות כספים ממכירת הבית הנייד?
  ערכו את עסקת הרכישה באמצעות חברת נאמנות. הם ישלמו לך את סכום התמורה נטו המגיע לך בהתאם להוראותיך, בין אם זה באמצעות המחאה או מחובר לחשבון הבנק שלך ברגע שהקונה מספק את הכספים, תוכל לחתום על שטר המכירה ועל כל המסמכים הדרושים לסגירת המכירה לאחר ביצוע העסקה הם יבצעו אחר הוראות התשלום.
 • איך אוכל למכור את הבית שלי במהירות?
  תמחר את הבית תחת השוק, שיהיה מוכן למכירה, יושלם בדיקה ושמאות, יקל על הקונים לראות את הבית, יפרסם אותו בכל מקום אפשרי, הציע עמלות לסוכן אם הבית לא רשום ב- MLS לכל מי שמביא אתה קונה וסוגר את העסקה.
 • האם סוכן נדל"ן יכול למכור בית נייד?
  סוכן נדל"ן רשאי למכור בית נייד בין אם הוא נמצא במגרש שכור או בקרקע בבעלות. מרבית הבתים הניידים על אדמות בבעלות נחשבים לנכסי מקרקעין כאשר התואר בוטל.
 • כאשר קונה מקבל הלוואה בנקאית, האם הבנק נותן לו את הכסף לשלם לי? האם המכירה היא אז בין הקונה לבנק, ואני מחוץ לתמונה?
  המכירה עדיין בינך לבין הקונה אם אתה הבעלים של הנכס. תיסגר בחברת כותרת או במשרד עורכי דין, שישמש כמתווך. לאחר אישור ההלוואה, המלווה ישלח את הכסף לחברת הכותרת, הם יקנו את הקונה והמוכר את כל המסמכים הנדרשים ואז יחתוך לך צ'ק על כל מה שאתה חייב.
 • היכן יש רשימה של דמי מדינה עבור העברת בתים ניידים בקליפורניה
  את רשימת העמלות ניתן להוריד מדף זה: hcd.ca.gov/manufactured-mobile-home/registration-titling/index.shtml
 • האם לכל הבתים הניידים יש כותרת?
  בתים ניידים מגיעים עם כותרת בדיוק כמו של רכב, אך ניתן לחסל אותו כשהוא הופך לחלק מהאדמה. זה דורש שינוי בכותרת עם כמה ניירת ודמי הגשת בקשות.
 • האם אוכל למכור בית נייד למישהו תמורת 0,70 €?
  כן, כל עוד אין לך משכנתא או שעבודים כלשהם בבית הנייד (כלומר אתה הבעלים של 100%), אתה יכול למכור אותו בכל מה שתרצה למכור אותו.
 • מהם חלק מהדברים שצריך לעשות לפני בדיקה?
  הדבר החשוב ביותר הוא תיקון נזקי מים.
 • כיצד אוכל להשיג כותרת אם אני עדיין חייב כסף במובייל?
  עליכם לשלם את המשכנתא למי שהלווה לכם כסף לבית. אין דרך אחרת להשיג תואר באופן חוקי.
שאלות ללא מענה
 • כיצד אוכל למצוא מישהו שיעביר את הבית הנייד שלי בעת מכירתו?
 • לאיזה אתר מקוון אוכל לעבור לרשימת הבית הנייד שלי?
 • האם בתים ניידים בפארק חייבים לעבור תנאי?

תגובות (6)

 • aowen
  איך ואיפה לפרט את הבית עזר.
 • nprice
  מדריך שלב אחר שלב.
 • pricehermann
  המידע שהארגון שלך מסר היה לא יסולא בפז. תודה שסיפקתם פעולות מוחשיות לשימוש משפחתי במסגרת העסקה שלנו. כל טוב.
 • sydneyhettinger
  האתר מועיל למי שאין לו ניסיון בבית מיוצר.
 • imuller
  אני שוקל למכור את הבית המיוצר שלי, וזה היה כל כך מועיל.
 • dcorwin
  מפרט את כל השלבים. מכרתי בתים רבים, אבל אף פעם לא בית נייד. הם שונים מאוד.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לארוז את התכשיטים שלך למהלך?
 2. כיצד למכור בית משועבד הפוך?
 3. איך למכור בית קצר?
 4. איך אורזים צמחים למהלך?
 5. איך לכווץ עטיפה?
 6. איך לארוז תרמילים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail