כיצד לערער על פריטים בדוח אשראי?

על סוכנות דיווח האשראי לשלוח עותקים של דוח האשראי המתוקן לכל אדם או מוסד שקיבלו את דוח האשראי שלך בשנתיים
על סוכנות דיווח האשראי לשלוח עותקים של דוח האשראי המתוקן לכל אדם או מוסד שקיבלו את דוח האשראי שלך בשנתיים האחרונות לצורכי העסקה.

הסיוט הפיננסי הגרוע ביותר שלך הוא כעת המציאות ודוח האשראי שלך מלא טעויות. סביר להניח שאתה מפחד שהבעיה הזו תמנע ממך לקבל בית חדש או אפילו קידום עבודה בהתאם לענף העבודה שלך. בין אם אתה הקורבן לזהות שגויה או לגניבת זהות מוחלטת, אתה צריך לממש בהצלחה את זכויותיך לערער על טעויות בדוחות האשראי. זכור כי מידע שלילי מדויק, כגון תשלומי כרטיסי אשראי מאוחרים או פשיטות רגל, יכול להישאר באופן חוקי בדוחות האשראי שלך במשך 7 עד 10 שנים.

צעדים

 1. 1
  כתוב מכתב לכל לשכת אשראי מדווחת. באירופה אלה Equifax, Experian ו- TransUnion. הסביר בקצרה מדוע דוח האשראי שלך שגוי, יחד עם העובדות; אל תיתן הסברים ארוכי טווח. במכתב שלך, הקפד לכלול את שמך המלא, כתובתך הנוכחית, תאריך הלידה, מספר הביטוח הלאומי וכל מספרי דוחות האשראי שברשותך.
  • ספק עותקים של מסמכים התומכים בתביעתך. אלה עשויים להיות קבלות בכרטיסי אשראי, קבלות משכנתא או מסמכי הלוואה אחרים. זה עשוי לעזור במעגל הפריטים המדוברים.
  • אם יש לך דו"ח משטרתי או מסמכים רשמיים אחרים המוכיחים את טענותיך, כלול עותקים עם מכתבך.
  • שמור עותקים של מכתב המחלוקת שלך וכל המתחם שבו השתמשת כדי לתמוך בטענתך.
 2. 2
  שלחו את המכתב באמצעות דואר מאושר, "בקשה לקבלת החזר. " השתמשו בדואר מאושר כדי שיהיה לכם מסגרת זמן מתי נשלח הדואר ואילו מסמכים נשלחו. כתובות שלוש לשכות האשראי הגדולות מפורטות להלן:
  • שירותי מידע Equifax, LLC, תיבת דואר 740256, אטלנטה, GA 30374
  • Experian, ת.ד 2002, אלן, טקסס 75013
  • TransUnion, Baldwin Place, PO Box 2000, Chester, PA 19022
 3. 3
  המתן כ- 45 יום לפני שתחקור את מצב המחלוקת שלך. במידת האפשר, תקשר עם כל סוכנויות דיווח האשראי בדואר דואר. אך אם עליכם להתקשר בנוגע לסכסוך בדוח אשראי, השתמשו במספרי הטלפון הבאים: Equifax, (800) 685-1111; Experian, (888) 397-3742; TransUnion, (800) 888-4213.
  • חברות דיווח האשראי מחויבות לחקור את הנושא תוך 30 יום, אלא אם כן הן מראות איכשהו שהמחלוקת שלך קלת דעת.
  • מה קורה במהלך החקירה? חברת האשראי דיווח קדימה הפרטים שנתנה להם מוסד או חברה שיצר את המידע. לצורך הדוגמא, נניח שזו מסעדה. על המסעדה לחקור את העניין ולדווח חזרה לחברת דיווחי האשראי עם ממצאיה. המסעדה אחראית להודיע על כך לשלוש לשכות האשראי אם היא מגלה שהמידע המדובר אינו מדויק.
  חברת דיווחי האשראי מעבירה את המידע שמסרתם למוסד או לחברה שמקורם במידע
  חברת דיווחי האשראי מעבירה את המידע שמסרתם למוסד או לחברה שמקורם במידע.
 4. 4
  המתן לפסק דין בחקירה. לא משנה מה קובעת חברת דיווחי האשראי, עליהם לשלוח פסק דין בכתב. אם חברת דיווחי האשראי תמצא כי המידע השנוי במחלוקת אינו מדויק, עליה למסור לך דוח אשראי בחינם המתחשב במידע זה.
  • דוח אשראי בחינם זה אינו נחשב לדוח האשראי השנתי בחינם.
  • על סוכנות דיווח האשראי לשלוח לך גם את השם, הכתובת ומספר הטלפון בנוגע למוסד או לחברה שמסרו את המידע השנוי במחלוקת.
 5. 5
  אם רלוונטי, בקש מסוכנות דיווחי האשראי לשלוח הודעות בדוח האשראי המתוקן שלך לכל אדם או מוסד שקיבלו את דוח האשראי שלך בחצי השנה האחרונה. על סוכנות דיווח האשראי לשלוח עותקים של דוח האשראי המתוקן לכל אדם או מוסד שקיבלו את דוח האשראי שלך בשנתיים האחרונות לצורכי העסקה. סוכנות דיווח האשראי מחויבת לעשות את שניהם על פי החוק.
 6. 6
  אם אינך מקבל תשובה לשאלתך תוך 45 יום או שהפריט השגוי נשאר בדוח האשראי שלך, שלח מכתב מאושר נוסף. הפעם, הזכר כי זכויותיך על פי חוק דיווח אשראי הוגן (FCRA) הופרו עקב כישלונה של לשכת האשראי לחקור ולהגיב למחלוקת שלך מייד.
  הכתובת ומספר הטלפון בנוגע למוסד או לחברה שמסרו את המידע השנוי במחלוקת
  על סוכנות דיווח האשראי לשלוח לך גם את השם, הכתובת ומספר הטלפון בנוגע למוסד או לחברה שמסרו את המידע השנוי במחלוקת.
 7. 7
  בקש כי הצהרה בדבר הסכסוך תיכלל בדוחות העתידיים אם החקירה לא תפתור את הסכסוך. אתה מסוגל לעשות זאת כדין. אם ברצונך לשלם אגרה, תוכל גם לסוכנות דיווח האשראי למסור את הצהרתך לכל אדם או מוסד שקיבלו את דוח האשראי שלך בעבר האחרון.

טיפים

 • יתכן שתצטרך ליצור קשר עם משרד התובע הכללי של המדינה, הלשכה לעסקים טובים יותר, ועדת הסחר הפדרלית ואולי גם עורך הדין לזכויות הצרכן במקרים קיצוניים.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לגשת להון בבית שלך?
 2. כיצד למצוא מלווה משכנתא?
 3. איך מממנים מחדש משכנתא תת-מימית?
 4. איך להתמודד עם מחלקות גביית משכנתא?
 5. איך לשלם את המשכנתא?
 6. כיצד להשתמש בהון עצמי?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail