איך להשיג חשבון בנק?

לפתיחת חשבון בנק היכנס לאתר הבנק ופעל לפי ההנחיות לפתיחת חשבון באופן מקוון. אם אינך מצליח להקים חשבון מקוון, בקר בסניף מקומי כדי לפתוח את חשבונך באופן אישי. הקפד לצלם תעודת זהות, כרטיס הביטוח הלאומי שלך והוכחת תושבות, כמו חשבון שירות. בנוסף, היה מוכן לקרוא את כל הניירת הקשורה לחשבון כדי שתדע אילו עמלות אתה עשוי לשלם. עליכם להביא גם את סכום ההפקדה המינימלי הדרוש לפתיחת חשבונכם. למידע נוסף ממחברנו הפיננסי, כולל כיצד להשיג חשבון בנק באמצעות איחוד אשראי, גלול מטה!

בנק יפתח עבורך חשבון אם יש לך תעודה מזהה נכונה
בנק יפתח עבורך חשבון אם יש לך תעודה מזהה נכונה. מה אני צריך כדי לפתוח חשבון בנק?

אחזקת חשבון בנק הפכה לחלק חיוני בחיים המודרניים. ללא חשבון בנק, זה יכול להיות קשה לשלם חשבונות, לקבל תשלום על ידי המעסיק שלך, או לעקוב אחר הכסף שלך. למידה כיצד להשיג חשבון בנק תאפשר לך להימנע מקשיים כאלה. הגשת בקשה לפתיחת חשבון היא עניין של בחירת בנק, בחירת סוג החשבון הרצוי ומילוי בקשה.

חלק 1 מתוך 2: הכנה לפתיחת חשבון

 1. 1
  בחר מוסד בנקאי. אולי הצעד החשוב ביותר בפתיחת חשבון הוא ההחלטה עם איזה בנק לעשות עסקים. השווה בין כמה בנקים באזור שלך תוך שימוש בקריטריונים החשובים לך, כגון שעות הסניף וזמינות הכספומטים. באופן כללי, לבנקים לאומיים גדולים יש את היתרון שהם זמינים גם אם אתה נוסע או עובר, בעוד בנקים מקומיים קטנים נוטים להתגאות בשירות טוב יותר.
  • אתה יכול גם לפתוח חשבון באיגוד אשראי במקום בבנק. איגודי אשראי הם כמו בנקים, אך הם מאורגנים כעמותות ובבעלות חבריהם (לקוחות). כדי להצטרף לאיחוד אשראי, יהיה עליכם לעמוד בדרישת החברות, שפירושה בדרך כלל מגורים באזור גיאוגרפי מסוים או עבודה אצל מעסיק מסוים.
  • בנקים רבים יאפשרו לך גם לפתוח חשבון בנק באופן מקוון.
 2. 2
  בחר את סוג החשבונות שברצונך לפתוח. חשבונות בנק מוצעים בשתי צורות בסיסיות: בדיקה וחיסכון. ניתן למשוך חשבונות בדיקה באמצעות כרטיס חיוב או צ'ק, ויש להשתמש בהם להוצאות יומיומיות. לעומת זאת, חשבונות חיסכון נועדו כמקום בו אתה מחנה את כספך לתקופה ארוכה ומרוויח ריבית כל עוד אתה מחזיק אותו שם.
  • סביר להניח שלכל בנק יהיו כללים שונים הקשורים לחשבונות הבדיקה והחיסכון שלהם. לדוגמא, ישנם חשבונות צ'קים בחינם, בעוד שאחרים דורשים תשלום שנתי בתמורה להטבות נוספות. חשבונות חיסכון רבים דורשים יתרה מינימלית.
  • בנקים מסוימים מציעים ריבית על חשבונות שיקים. אחרים מאפשרים לך לכתוב צ'קים על חשבון החיסכון שלך. פנה לבנקים המקומיים שלך כדי לראות אילו אפשרויות עומדות לרשותך.
  • ניתן לפתוח בו זמנית גם צ'ק וגם חשבון חיסכון. בדרך זו, יהיה לך כסף שתוכל להשתמש בו להוצאות יומיומיות בחשבון הבדיקה שלך ובכל זאת יהיה לך כסף בחשבון חיסכון המיועד ל"יום הגשום "הפתגם.
  בן כמה אני צריך להיות כדי לקבל חשבון בנק לתשלום ההוצאות שלי
  בן כמה אני צריך להיות כדי לקבל חשבון בנק לתשלום ההוצאות שלי?
 3. 3
  חסוך מספיק כסף כדי לפתוח את חשבונותיך. תגלה שלחלק מהבנקים יש דרישות פיקדון מינימליות לפני שאתה פותח חשבון. גם אם הם לא עושים, זה מעט הגיוני לפתוח חשבון עם € 0 יש לך קצת כסף שימושי שתשתמש בו כפיקדון הראשון שלך כשאתה פותח את החשבון שלך.
  • אתה יכול להפקיד משכורת אחת או יותר מהעבודה שלך לחשבון הבנק שלך כשאתה פותח אותה. אתה לא צריך להביא מזומן.
  • זכור שלרוב יהיו בדרישות מינימום שונות בחשבונות בדיקה וחסכון. הקפד לגלות את המינימום לסוג החשבון שאתה מתכנן לפתוח.

חלק 2 מתוך 2: פתיחת החשבון

 1. 1
  פתח חשבון באופן מקוון. בנקים רבים יאפשרו לך לפתוח חשבון בנק באופן מקוון. זו אפשרות נוחה אם אתה מעדיף לא ללכת לשום מקום.
  • במקרים מסוימים, ייתכן שתידרש לפתוח חשבון באופן אישי. זה תלוי בנסיבות האישיות שלך ובמדיניות הבנק.
  • המדיניות לגבי פתיחת חשבון באינטרנט משתנה בין בנק לבנק. הדרך הטובה ביותר לברר אם אתה יכול לפתוח חשבון באופן מקוון היא לבקר באתר הבנק ולהתחיל בתהליך פתיחת חשבון. תקבל הודעה אם תידרש לבקר בסניף כדי לפתוח חשבון.
 2. 2
  בקר בסניף של הבנק. אם החלטת לא לפתוח את חשבונך באופן מקוון, תצטרך לבקר בבנק בשעות הפעילות שלהם. לא תצטרך לקבוע פגישה לפתיחת חשבון. אתה יכול לומר למגיד שאתה רוצה לפתוח חשבון, או לחתום על רשימת הכניסה (אם יש כזה) ולהמתין שיוצג לך. לחלופין, כמה בנקים מאפשרים לך לפתוח חשבון באופן מקוון.
  אתה יכול להפקיד משכורת אחת או יותר מהעבודה שלך לחשבון הבנק שלך כשאתה פותח אותה
  אתה יכול להפקיד משכורת אחת או יותר מהעבודה שלך לחשבון הבנק שלך כשאתה פותח אותה.
 3. 3
  הגש בקשה לחשבון וספק את המידע שלך. תהיה בקשה לפתיחת החשבון בה תצטרך לספק מידע בסיסי על עצמך. בנוסף, הביאו תעודת זהות עם תמונה, הוכחת מגורים (חשבון שירות למשל) וכרטיס הביטוח הלאומי שלכם. בנקים שונים עשויים לדרוש מידע שונה, אך יהיה עליכם לספק הוכחת זהות בצורה כלשהי.
  • ייתכן שתרצה לחשוב על מספר זיהוי אישי בן ארבע ספרות (PIN) בו תשתמש בכרטיס ההמחאה שלך, אם הונפק לך אחד. זהו המספר בן 4 הספרות שהוא למעשה הסיסמה שלך לכרטיס. מישהו שגונב את הכרטיס שלך לא יוכל לגשת לכספים שלך ללא קוד PIN זה.
  • אם אין לך מספר ביטוח לאומי (למשל, מכיוון שאתה תושב חוץ או תושב חוץ), אתה יכול להגיש בקשה למס הכנסה כדי לקבל מספר זיהוי משלם המס הפרטי (ITIN). ברגע שיש לך ITIN, הבא אותו איתך כשאתה הולך לפתוח את חשבונך.
  • אם אין לך תעודה מזהה עם תמונה, עדיין תוכל לפתוח חשבון בנק. במקרה כזה, ייתכן שיידרש תיעוד נוסף. פנה לסניף המקומי שלך כדי לדעת איזה סוג תיעוד נדרש.
 4. 4
  הכירו את תנאי הסכם החשבון. קרא בעיון את הניירת בנוגע לחשבון לפני החתימה. וודא שאתה מבין את מדיניות החשבון, כולל עמלות הנגבות בגין צ'קים חוזרים, עמלות עבור העברת כסף בין חשבונות ושיעורי ריבית בחשבונות חיסכון. אם יש לך שאלות, שאל אותן לפני החתימה.
 5. 5
  בצע את ההפקדה הראשונה שלך. כעת, כאשר חשבונך פתוח באופן רשמי, הגיע הזמן להפקיד את הכספים שהבאת איתך לבנק. אם אינך ברור כיצד למלא תלוש פיקדון, שוחח עם האדם שסייע לך בפתיחת החשבון. הוא או היא ישמחו לעזור.
  לפתיחת חשבון בנק היכנס לאתר הבנק ופעל לפי ההנחיות לפתיחת חשבון באופן מקוון
  לפתיחת חשבון בנק היכנס לאתר הבנק ופעל לפי ההנחיות לפתיחת חשבון באופן מקוון.
 6. 6
  המתן להמחאות וכרטיס החיוב שלך. לאחר מילוי הניירת, בדרך כלל ניתן להשתמש בחשבון שלך באופן מיידי. אם הזמנת פנקס צ'קים או כרטיס חיוב, המתן להם בדואר. הפעל את כרטיס החיוב בהתאם להוראות בדואר, אם רלוונטי.
  • ייתכן שתקבל כרטיס חיוב זמני כשתפתח את החשבון. ככל הנראה כרטיס חיוב קבוע ישלח אליך בדואר.
  • סביר להניח שתקבל צ'קים זמניים כשתפתח את החשבון. השתמש בצ'קים האלה עד שהשאר יגיעו בדואר.

טיפים

 • כשאתה מחליט על בנק, אתה יכול לשאול חברים ובני משפחה אם הם מרוצים מהבנקים שלהם שיעזרו לך לקבל החלטה.

דברים שתזדקק להם

שאלות ותשובות

 • כמה היתרה המינימלית שיש לך חשבון בנק?
  היתרה המינימלית משתנה בין בנקים, כך שתצטרך לשאול מתי תלך לפתוח את החשבון.
 • האם אני צריך עבודה לפני שאקבל חשבון בנק?
  לא, כל עוד יש לך כסף לשמור על היתרה המינימלית (אם החשבון דורש כזה) זה לא משנה אם אתה מועסק.
 • מה אני צריך כדי לפתוח חשבון בנק?
  יהיה עליך תעודת זהות המציגה את גילך וקצת כסף להפקדה.
 • מה הדרישה לפתיחת חשבון?
  בדרך כלל, אתה זקוק להפקדת פתיחה מינימלית, תעודת זהות שהונפקה על ידי הממשלה וכתובת פיזית.
 • היכן עלי להגיש בקשה לחשבון בנק?
  בקש מחברים ובני משפחה הצעות לבנקים טובים. עיין בכמה מהם ובחר את אחד שאתה אמין ונוח ביותר לצרכיך.
 • מה ניתן לעשות כאשר אינני מקבל את החשבונות שלי בדואר?
  התקשר לשולח ואמת את הכתובת שלך. במידת הצורך פתח תיבת דואר אלקטרוני או בקש מסניף הדואר להחזיק את הדואר בסניף הדואר ואסוף אותו מספר פעמים בשבוע. תוכלו לקרוא בכל הסכם חשבון כי אתם תמיד אחראים לשלם חשבונות במועד, ללא קשר אם תקבלו הצהרה או לא. אם אתה יודע שאתה חייב כסף, באחריותך לנקוט בצעדים כדי ללמוד כמה ומתי. הצהרות נשלחות באדיבות וגם אם לא תקבל אותן, תמיד מצפים ממך לשלם.
 • האם אוכל לקבל חשבון בנק אם כתובתי ברשימה השחורה על ידי מישהו המתגורר איתי?
  הכתובת שלך לא משנה. בנק יפתח עבורך חשבון אם יש לך תעודה מזהה נכונה.
 • מדוע שיעשו עלי בדיקת אשראי כשניסיתי לפתוח חשבון בנק?
  בנקים מסוימים בוחרים לבצע בדיקת אשראי כאשר אתה מבקש לפתוח חשבון כחלק מתהליך בקשת החשבון שלהם. על ידי ביצוע בדיקת אשראי, הבנקים יכולים ללמוד עוד על היסטוריית האשראי שלך ועד כמה אתה מסוכן ללקוח. בנקים מסוימים עשויים שלא להנפיק כרטיס חיוב אלא אם כן יש לך גם ציון אשראי מסוים, אם כי זה הופך לשיטה מיושנת.
 • האם אני יכול להיות בעל חשבון בנק אם אני מתחת לגיל 18?
  כן. חלק מהבנקים מציעים חשבונות לקטינים.
 • אני לא תושב דובאי, האם אני עדיין יכול לפתוח שם חשבון בנק?
  לכל מדינה יש חוקים וכללים משלה לגבי זה. בדרך כלל ניתן להשתמש ברוב החשבונות באופן בינלאומי, אך סביר להניח שהם ישאלו אותך מדוע אתה מעוניין בחשבון בנק במדינה שאינך מתגורר בה, ואם תשובתך מעידה על דבר בלתי חוקי או לא תקין, בקשתך תידחה.
שאלות ללא מענה
 • מהן הדרישות לקבלת חשבון בנק?
 • האם אוכל להשתמש בכל סוג של מזהה או שעלי להיות בעל תעודה ספציפית?
 • בן כמה אני צריך להיות כדי לקבל חשבון בנק לתשלום ההוצאות שלי?

תגובות (2)

 • pbode
  אני מבין איך הבנק עובד עכשיו, תודה לכולכם. תודה.
 • adeliaprice
  קל להבנה ולכוון! תודה רבה לך!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail