איך לספור מטבעות?

אם אתה עובד עם מעט מאוד מטבעות (פחות מ 10)
אם אתה עובד עם מעט מאוד מטבעות (פחות מ 10), פשוט ערוך ערימה אחת וספור את המספר המדויק של המטבעות בערמה זו.

אם יש לך צנצנת של שינוי רופף, כדאי לך לספור אותה כדי לגלות כמה כסף יש לך. אתה יכול לעשות זאת ביד על ידי הפרדת סוגי המטבעות, הוספת הסכום עבור כל סוג מטבע, ואז הוספת הסכומים הללו יחד. תוכל גם לחסוך לעצמך זמן באמצעות מכונת ספירת מטבעות בסניף בנק מקומי. בחלק מחנויות המכולת יש מכונות לשירות עצמי, אך מצפות לשלם תשלום עבור השימוש בהן. אם יש לך שינוי רופף לעתים קרובות, שקול לקנות סדרן מטבעות קטן לשימוש בבית.

שיטה 1 מתוך 2: ספירת מטבעות ביד

 1. 1
  אסוף את כל המטבעות שלך יחד. רוקן את צנצנות ההחלפה שלך, כיסי המכנסיים, ארנק המטבעות, החזירון שלך וכל מקום אחר שיש לך להחזיק את המטבעות שלך. אם אתה רוצה להיות ממש יסודי, בדוק בין כריות הספה וגם במגירות השידה שלך.
 2. 2
  הפרד את המטבעות לערימות על פי סוגן. צור ערימות בודדות לכל סוג מטבע. יש לקבץ את כל המטבעות ששווים סכום מסוים. תנו לעצמכם מקום רב כדי שתוכלו להפריד בין הקבוצות זו לזו.
  • למשל, אם אתה משתמש במטבעות אמריקאיים, עליך להיות ערימת רבעים, ערימה של שקל, ערמת ניקל וערימת אגורות, כמו גם ערימות למטבעות של חצי דולר ודולר אם יש לך.
 3. 3
  לעבוד עם סוג מטבע אחד בכל פעם. משוך לפניך ערימה אחת מסוג מטבעות מסוים. שים את שאר השינוי שלך בצד לעת עתה. לאחר מכן תגיע לסוגי המטבעות האלה. לדוגמא, אם אתה עובד עם יורו, עליך להחזיק 8 ערימות מטבעות נפרדות - ערימה אחת לכל סוג מטבע. הניחו 7 מערימות אלו בצד והניחו את הערימה השנייה לפניכם. ספר כל פעם סוג מטבע אחד.
  בנקים דורשים מספר מסוים של מטבעות לכל גליל
  בנקים דורשים מספר מסוים של מטבעות לכל גליל, תלוי בסוג המטבע.
 4. 4
  צור ערימות של 10 מטבעות כל אחת. התחל ליצור ערימות אנכיות קצרות, כאשר כל ערימה כוללת 10 מטבעות. לאחר ערימת כולם, יתכן שלא תספיק לבצע ערימה סופית של 10; זה בסדר. הניחו את התוספות בצד.
  • ערימות של 10 עובדות הכי טוב אם יש לך הרבה מטבעות. מספר 10 הוא מספר קל לספירה ולכפל, ולכן הוא הופך לכמות גדולה של מטבעות לניהול. אם אתה לא עובד עם הרבה מטבעות, נסה להכין ערימות של 5 במקום.
  • אם אתה עובד עם מעט מאוד מטבעות (פחות מ 10), פשוט ערוך ערימה אחת וספור את המספר המדויק של המטבעות בערמה זו. כתוב את המספר הזה.
 5. 5
  ספרו את מספר הערימות שיש לכם והכפלו ב -10. הסתכלו בערימות שלכם מאותו סוג מטבע וספרו כמה ערימות מלאות יש לכם. ברגע שיש לך את המספר הזה, הכפל אותו ב- 10. כלומר כמה מאותם מטבעות יש לך בסך הכל.
  • לדוגמא, נניח שיש לך 8 ערימות מסוג מטבע אחד.
  • הכפל 8 x 10 = 80. יש לך 80 מכלל המטבעות האלה.
 6. 6
  הכפל את מספר המטבעות הכולל בערך המטבע. המספר שאתה מקבל הוא סכום הכסף הכולל שיש לך באותו סוג מטבע. ברגע שיש לך את הסכום הסופי, רשום אותו על דף נייר.
  • הכפל 80 מטבעות x שווי מטבע = סכום הכסף הכולל שיש לך במטבע מסוג זה.
  • לדוגמה, אם אתה עובד עם אגרות אמריקאיות: 80 אגורה x 0,10 סנט = 6 €
 7. 7
  פקטור בשאריות המטבעות שלא יצרו ערימה מלאה של 10. אם יש לך כמה מטבעות שלא השתלבו בערימה של 10 עבור אותו סוג מטבע, אל תשכח להכניס את שווי המטבעות לסוף הגמר שלך כמות.
  • לדוגמה, אם יש לך 8 ערימות של שקל: 80 שקל x 0,10 סנט לאגרה = 6 €
  • אם יש לך 3 שקל נוספים, הוסף את הסכום: 6 € + 0,30 סנט = 6,20 € זה הסכום הכולל של הכסף שיש לך בדולרים.
  כך שהוא הופך כמות גדולה של מטבעות לניהול
  זהו מספר קל לספירה ולהכפלה, כך שהוא הופך כמות גדולה של מטבעות לניהול.
 8. 8
  חזור על תהליך זה עבור שאר סוגי המטבעות שיש לך. הכינו ערימות של 10, ספרו את הערימות, ואז הכפלו ב- 10. קחו את המספר הזה והכפלו אותו בכמה סוג זה של מטבע. רשמו את הסכום הסופי עבור כל אחד מסוגי המטבעות השונים.
  • לדוגמא, אם יש לך 3 ערימות רבעים: 3 ערימות x 10 מטבעות לכל ערימה = 30 רבעונים בסך הכל. 30 רבעים x 0,25 סנט לרבעון = 5,60 €
  • אם יש לך 2 רבעים נוספים, הוסף את הסכום: 5,60 € + 0,50 סנט = 6 € זה הסכום הכולל של הכסף שיש לך ברבעונים.
 9. 9
  הוסף את הסכומים הסופיים עבור כל מטבע כדי לקבל סכום כולל. חבר את הסכום הסופי של כל סוג מטבע למחשבון. פגע בסימן השווה במחשבון לסיכום סופי. המספר הזה הוא הסכום הכולל של הכסף שיש לך בשינוי.
  • לדוגמה, יש לך פרוטות של 1,10 €, ניקל של 1,60 €, שקל של 6,20 € ו -6 € ברבעונים.
  • הוסף את הנתונים יחד: 1,53 + 2,10 + 8,30 + 8,00 = 19,93. סכום הכסף הכולל שיש לך בשינוי רופף הוא 15 €
 10. 10
  גלגל את השינוי שלך כפי שאתה מקבל את זה. כדי להימנע מספירת ערימות ענק של מטבעות, קבל עטיפות מטבע מהבנק המקומי שלך וגלגל את השינוי בעצמך. גלגל כל סוג מטבע בנפרד לפי עדות. בנקים דורשים מספר ספציפי של מטבעות לכל גליל, תלוי בסוג המטבע. גלגל את המטבעות בנפרד בהתאם לדרישות הבנק שלך. אם אינך בטוח מה הדרישות, שאל את מספר הבנק כאשר אתה אוסף את העטיפות.
  • לדוגמא, אם אתה עובד עם מטבעות אמריקאיים: 50 אגורות לגליל, 40 ניקל לגליל, 50 שקל לכל גליל, 40 רבעים לגליל.
  • הפקד את השינוי המגולגל לחשבון הבנק שלך או בקש מטלפק הבנק לתת לך שטרות גדולים יותר בתמורה למטבעות המגולגלים.
  • אם הבנק שלך לא נותן עטיפות מטבע, אתה יכול להזמין אותם באופן מקוון.

שיטה 2 מתוך 2: שימוש במכונות לספירת מטבעות

 1. 1
  מצא בנק מקומי עם מכונת ספירת מטבעות. התקשר לסניפי בנק מקומיים ושאל אותם אם יש להם מכונת ספירת מטבעות במקום שלהם. אם הם כן, שאל אותם אם אתה יכול להשתמש בו, ואם השירות הוא בחינם. שאלו אותם גם כיצד תקבלו את כספכם לאחר ספירת השינוי הרופף.
  • בחלק מהבנקים יש מכונות לספירת מטבעות, אך רק מספרים לבנקים יכולים להפעיל אותן. לאחרים יש מכונות לספירת מטבעות, אך הם גובים עמלות בגין השימוש בהן (בדרך כלל אחוז מהסכום הכולל של המטבע שיש לך).
  • בדרך כלל תקבל את סכום המטבע הכולל שלך בחשבונות גדולים יותר.
  עליך להחזיק 8 ערימות מטבעות נפרדות - ערימה אחת לכל סוג מטבע
  לדוגמא, אם אתה עובד עם יורו, עליך להחזיק 8 ערימות מטבעות נפרדות - ערימה אחת לכל סוג מטבע.
 2. 2
  שאל את מספר הבנק אם הוא יעבד את המטבעות עבורך. אם לסניף הבנק המקומי שלך אין דלפק מטבע בשירות עצמי, מספרים בבנקים לרוב יפעילו את השינוי באמצעות מכונת ספירת המטבעות עבורך. כל שעליך לעשות הוא להביא את השינוי הרופף שלך לחלון ולהגיש להם אותו.
  • עדיף להתקשר מראש ולאשר שהבנק מציע שירות זה לפני שגורר את כל השינוי שלך לשם.
  • לאחר ספירת המטבעות, בדרך כלל תקבל את סכום המטבע הכולל בחשבונות גדולים יותר.
 3. 3
  השתמש במכונת ספירת מטבעות בשירות עצמי. בדרך כלל תוכלו למצוא מכונות אלה במקומות קמעונאיים עמוסים כמו חנויות מכולת. המכונה תגבה תשלום עבור השירות, שהם בדרך כלל בסביבות 10% מהסכום הכולל של המטבע. המכונה סופרת את המטבעות שלך, מנכה את העמלות ואז מדפיסה שובר עם הסכום הכולל שלך. קח את השובר לקופאית כדי לקבל את הסכום בשטרות גדולים יותר.
  • מכונות מסוימות מציעות אפשרויות שונות המאפשרות לדלג על דמי העיבוד. האפשרויות ישתנו, אך בדרך כלל אתה מקבל את הכסף שלך בצורה של תעודת אלקטרוני או כרטיס מתנה לספקים ספציפיים.
  • מכונות מסוימות מאפשרות לך לדלג על דמי העיבוד אם אתה תורם תרומה לצדקה עם הסכום הכולל שלך.
 4. 4
  קנו מכונת מיון קטנה למטבעות לשימוש ביתי. מכונה נוחה זו מאפשרת לך להכניס את השינוי הרופף שלך בזמן אמת, והיא מפרידה ומאחסנת אותו עבורך. אם יש לך עטיפות לגלגול מטבעות, גלגל כל סוג מטבע בנפרד לפי שם. בנקים דורשים מספר מסוים של מטבעות לכל גליל, תלוי בסוג המטבע. הקפד לעמוד בדרישות הבנק שלך.
  • הפקדה שהושלמה לחשבון הבנק שלך או בקש מהבנק לתת לך חשבונות גדולים יותר בתמורה.
  • מכונות מיון מסוימות מאפשרות להכניס עטיפות שנוצרו מראש לצינורות המטבעות, מה שמקל עוד יותר על הגלגול.

שאלות ותשובות

 • כמה שקל וניקויים עושים 50 סנט?
  חמש שקל מכניס 50 סנט. עשרה ניקל עושים 50 סנט.
 • כמה גרושים מרוויחים דולר?
  אגורה אחת היא מאית דולר, ולכן 100 אגורות מרוויחות דולר.

תגובות (1)

 • whitechaya
  אני בתהליך של ארגון דמי אגורה בקהילת הפנסיה בה אני גר. המאמר שלך היה המאמר המפורט והמלא ביותר על תהליך גיוס כסף באמצעות מטבעות של כל מאמר שקראתי עד כה. תודה!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד לתבוע הבטחת הכנסה?
 2. איך להישאר עשירים?
 3. איך לבנות עושר דורי?
 4. איך להיות עשיר ומאושר?
 5. כיצד להפוך חוב לעושר?
 6. איך להתעשר לאט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail