איך להתמודד עם סוכנויות גבייה?

כדי להתמודד עם סוכנות גבייה, הימנע מלשלם להם כסף מיד כשהם פונים אליך לראשונה. במקום זאת, עליך לבקש אימות בכתב של החוב, שהסוכנות מחויבת כחוק לספק בתוך 5 ימים. בנוסף, הימנע מלמסור להם מידע אישי, כמו אמונותיך הדתיות, שכן הם ינסו להשתמש בזה נגדך. בזמן שאתה ממתין למכתב, תרצה לחקור את הסוכנות כדי לאשר שזה לגיטימי. כשתקבל את החשבון, אשר שאתה חייב את הסכום שצוין, שכן סוכנויות גבייה עשויות לנפח את חובך למטרות רווח. לקבלת טיפים ממבקר הכספים שלנו כיצד לאיים בתביעה של סוכנות וכיצד להחזיר את החוב אם זה לגיטימי, המשך לקרוא!

כל סוכנויות הגבייה מוסדרות על ידי חוק שיטות הגבייה הוגנות (FDCPA)
כל סוכנויות הגבייה מוסדרות על ידי חוק שיטות הגבייה הוגנות (FDCPA).

סוכנויות גבייה מתמחות בגביית כסף לנושים לאחר שלא הצלחתם להחזיר חוב לפרק זמן מסוים. סוכנויות אלה ידועות בשיחות טלפון מטרידות ובאמצעות איסוף כסף בשפה מאיימת. אמנם הדרך הטובה ביותר להימנע מסוכנות גבייה היא להחזיר את כל חובותיך בזמן, אך קושי פיננסי, לרוע המזל, אינו מאפשר זאת לעיתים. אם אתה מוצא את עצמך פונה על ידי סוכנות אוספים, אל תיבהל. עומדות בפניך זכויות ואפשרויות.

חלק 1 מתוך 4: כאשר סוכנות האיסוף יוצרת איתך קשר לראשונה

 1. 1
  המתן לפני שתשלם משהו. סוכנויות האוספים ייצרו איתך קשר בדואר או בטלפון. כך או כך, אתה לא צריך לשלם שום כסף מיד. על פי חוק, סוכנות הגבייה נדרשת לנקוט בכמה צעדים כדי להוכיח שאתה חייב להם כסף לפני שאתה מחויב בתשלום. יש אפילו הונאות בהן אמנים נלהבים מתחייבים כגובי חובות ומפחידים אותך לשלוח להם כסף. אז אל תשלמו שום דבר לפני שתעברו עוד צעדים כדי לוודא שאתם חייבים לגיטימיות לסוכנות כסף.
 2. 2
  קבל את המידע של הסוכנות. חשוב לעקוב אחר כל אנשי הקשר שלך עם הסוכנות. אם בסופו של דבר המצב יסתיים בבית המשפט, יהיו לך הרבה רשומות שיעזרו במקרה שלך.
  • אם אתה מקבל שיחת טלפון, בקש את שם סוכנות האיסוף, את שם האדם המדבר אליך ואת הסכום שהם אומרים שאתה חייב. רשמו את כל זה עם התאריך אליו יצרתם קשר וסיכום השיחה. עשו זאת בכל פעם שאתם מדברים עם הסוכנות בטלפון.
  • צרו עותקים של כל המכתבים שהסוכנות שולחת אליכם בדואר ושמרו את כולם יחד בתיקייה. שמור גם עותקים של מכתבים שאתה שולח לסוכנות ושלח הכל בדואר מוסמך ובקש לקבל הודעה כאשר הוא נמסר בהצלחה.
  • שמור כל הודעה קולית או הודעה טלפונית שהסוכנות משאירה לך.
  • על פי החוק הפדרלי, אספנים חייבים לגלות לך את זהותם. אם האדם שפנה אליך מסרב לחשוף את המידע שביקשת, יתכן שאתה מתמודד עם אומן. הודיעו להם כי הם נדרשים כחוק להזדהות ואם הם עדיין מסרבים, לנתק.
 3. 3
  דרש את כל המידע בכתב. בתוך חמישה ימים מיום יצירת הקשר הראשון שלך, סוכנות הגבייה נדרשת כחוק לשלוח לך אימות על החוב שאתה חייב. מכתב זה צריך לכלול את סכום הכסף שאתה חייב ואת שם הנושה המקורי.
  • אם הסוכנות יוצרת איתך קשר טלפוני, סרב לדבר עוד עד שתקבל אימות על חובך. כל מה שאתה צריך לומר זה שאתה רוצה הוכחה בכתב לחוב שלך, ואז אתה צריך להפסיק לדבר.
  • אם הסוכנות בהתחלה יוצרת איתך קשר עם מכתב, כתוב בחזרה ודרוש מידע נוסף. זכור לשלוח את כל ההתכתבות שלך באמצעות דואר מאושר - זה יבטיח שהסוכנות לא תוכל לטעון שהם לא קיבלו את מכתביך.
 4. 4
  הכן סקריפט. שיחה עם סוכנות איסוף בטלפון יכולה להיות מורטת עצבים מאוד. אם תתקשו לזכור את כל המידע הזה, רשמו מה תגידו ושמרו אותו לפניכם בזמן שאתם מדברים עם האספן. אין הרבה סיבה לחרוג מהתסריט הזה - לא תחשוף מידע אישי וכל מה שאתה צריך לעשות כשאתה מדבר ישירות עם האספן הוא לבקש מסמכים בכתב. כמה שאתה אומר פחות טוב יותר.
  • התסריט שלך עשוי להיות בערך כמו: "אני לא אדבר איתך עד שאקבל מכתב אימות חוב שמוכיח שאתה רשאי לפנות אלי על חוב זה." הם עשויים לבקש את כתובת העבודה שלך כדי לשלוח את המכתב - אל תתן להם את המידע הזה. יש לשלוח את המכתב לכתובת הבית שלך או לתיבת הדואר שלך אם יש לך כזה.
  • זכור שהאספן מאומן לגרום לך להגיב רגשית. אם אתה מגיב ברגש, הם יכולים לגרום לך לעשות דברים שבדרך כלל לא היית עושה. ככל שתמסור להם יותר מידע, כך הם צריכים להשתמש יותר נגדך. אם אתה מזכיר שאתה נוצרי, הם יצטטו כתבי קודש, אם אתה מזכיר שהיה לך מחלה, הם ישתמשו בזה כדי לגרום לך להרגיש אשם.
 5. 5
  הפסק לתקשר עם הסוכנות עד שתקבל את החשבון שלך בכתב. סיים את שיחת הטלפון לאחר שתבקש אישור בכתב על חובך. האספן עלול לאיים כאילו הוא יקפיא את הנכסים שלך אם לא תשלם, אך אין לו כוח לעשות זאת. למעשה, אספן שמבצע איום כזה הפר את החוק הפדרלי. אם הכונס לא שולח אליך הצהרה זו בכתב, התביעה כבר אינה תקפה.
  • הם עשויים גם לטעון שאם לא תשלם אתה עלול להיכנס לכלא, אך חוב אינו מעונש בכלא.
 6. 6
  חנך את עצמך על החוק בנוגע לסוכנויות גבייה. מועיל לך ללמוד את החוקים שעל סוכנויות הגבייה לציית להם בזמן שאתה ממתין להצהרת הסוכנות בדואר. כל סוכנויות הגבייה מוסדרות על ידי חוק שיטות הגבייה הוגנות (FDCPA). מעשה זה אוסר על מספר פרקטיקות עבור אספנים. קרא בעיון את החוק הזה לקראת ההתנהלות שלך עם סוכנות הגבייה. על ידי לימוד החוקים, אתה יכול להתמודד עם איומים או הפחדות באמירה שאתה יודע שהחוק ופעולות האספן אינן חוקיות. בין הנוהגים האסורים:
  • מתקשר אליך לפני השעה 8:00 או אחרי השעה 21:00 (הזמן המקומי שלך), אלא אם כן הסכמת אחרת.
  • שימוש בכל שפה מגונה או פוגענית.
  • ליצור איתך קשר בעבודה אם ביקשת מהם להפסיק.
  • מאשים אותך בביצוע פשע.
  • מאיים לקחת את הרכוש שלך מבלי לעבור תחילה על מערכת בתי המשפט.
  • זכרו שגם אם הסוכנות רכשה את החוב מהנושה המקורי, הוא עדיין נחשב לגובה ולא לנושה. לכן היא עדיין מחויבת לכללי ה- FDCPA, גם אם אספנים מנסים לומר לך אחרת.
כדי להתמודד עם סוכנות גבייה
כדי להתמודד עם סוכנות גבייה, הימנע מלשלם להם כסף מיד כשהם פונים אליך לראשונה.

חלק 2 מתוך 4: לאחר שהסוכנות תשלח אליך הצהרה

 1. 1
  בחן את החשבון שהסוכנות שולחת לך. על פי FDCPA, הצהרה זו חייבת לכלול את הדברים הבאים כדי להיחשב תקפים.
  • סכום הכסף שחייב.
  • שמו של הנושה המקורי.
  • הצהרה כי אם אינך חולק על החוב תוך שלושים יום, ההנחה היא שהחוב תקף.
  • הצהרה כי אם אתה חולק על החוב תוך שלושים יום, הסוכנות תשיג הוכחת חוב ותשלח לך אותה.
  • הצהרה כי על פי בקשה, הסוכנות תספק את שם הנושה המקורי, אם זה שונה מהנושה הנוכחי.
 2. 2
  בקש אימות של החוב שלך. חשוב מאוד לוודא שאתה אכן חייב את הכסף שהאספן אומר שאתה עושה. למרות שזה לא חוקי, הנושים יכולים לנפח את סכום הכסף שאתה חייב כדי להרוויח יותר. באופן חוקי יש לך שלושים יום לערער על האישום ולבקש לאמת את החוב. לאחר שתעשה זאת, על הגובה להפסיק לרדוף אחריך אחר הכסף עד שייפיק הוכחה לחוב המקורי. על הסוכנות לספק את אחד הדברים הבאים.
  • הוכחה כי הם מחזיקים או שהוקצה להם החוב מהנושה המקורי.
  • העתק של הצהרה מהנושה המקורי.
 3. 3
  בדוק את התיישנות החוב שלך. כאשר הסוכנות מספקת הוכחה שאתה חייב את הכסף, עדיין יש לך אפשרויות. לכל מדינה חוקים שונים על משך חוב שנחשב ליעיל. אלה הן בעיקר, אך לא אוניברסליות, פחות מעשר שנים. כאשר סוכנות גבייה רודפת אחריך בגלל חובות מיושנים, היא מכונה חוב זומבי (התמודד עם חוב זומבי).
  • בדוק את תאריך ההוכחה שהסוכנות העבירה. ואז התאם אותו כנגד תקופת ההתיישנות לחובות במדינתך.
  • אם תאריך החוב המקורי ישן יותר מהתיישנות, לא ניתן יהיה לתבוע עוד את החוב. הם יכולים להתקשר אליך, הם יכולים ליצור איתך קשר, אבל הם לא יכולים לתבוע אותך או לאיים עליך.
 4. 4
  מאיים לתבוע אם החוב שלך אינו לגיטימי. אם הסוכנות לא סיפקה הוכחה מספקת לחובך, תביעתם אינה לגיטימית. שלח מכתב מוסמך המודיע להם כי מעשיהם מפרים את FDCPA ותמשיך בהליכים משפטיים אם הם ימשיכו לנסות לגבות ממך.
סוכנות הגבייה משחקת איתך משחקים ותוכל להתעלם מהם אם אינך מתכוון לשלם את החוב
סוכנות הגבייה משחקת איתך משחקים ותוכל להתעלם מהם אם אינך מתכוון לשלם את החוב.

חלק 3 מתוך 4: שיחה עם גובה החובות

 1. 1
  הישאר רגוע. אמנם קל להסתבך עם גובה חובות, אך אתה תמיד צריך להישאר רגוע. לכעוס ולצעוק על האספן לא יעזור למצבך.
  • ציין את נכונותך לעבוד עם האספן. תגיד שאתה מתכוון לשלם את החוב שלך ברגע שהסוכנות מספקת הוכחה מספקת.
 2. 2
  הימנע ממסירת מידע אישי. אספנים עשויים לומר לך שהם זקוקים למידע זה, אך הדבר אינו נכון. הם לא צריכים לדעת את המידע הבנקאי שלך, מקום העבודה שלך או כל מידע מלבד מספר הטלפון והכתובת שלך. אתה יכול לבקש מהם לקרוא לך את מספר הטלפון שלך ואת הכתובת שלך, ותאשר אם זה מדויק.
  • ודא שהמידע שלך אינו זמין ברשתות החברתיות. אם גובה חובות ימצא את דף הפייסבוק שלך וכל המידע שלך פומבי, יתכן שהוא יוכל לברר את מקום עבודתו וכן טונות של מידע אישי אחר שהוא עשוי לנסות להשתמש נגדך. ודא שכל חשבונות המדיה החברתית שלך נגישים לחברים בלבד ושאינך מאשר בקשות חבר מאנשים שאינך מכיר.
 3. 3
  זכור את זכויותיך. הכר את ה- FDCPA כדי לזהות היכן שהאספן משקר לך או מנסה להפחיד אותך. אספנים טורפים אנשים שאינם מכירים את החוק. לדוגמא, הגובה עשוי לאיים לקשט את שכרכם - כלומר לקחת סכום מסוים מתלוש המשכורת שלכם עד לפירעון החוב - אם לא תשלמו. אמנם זה אפשרי, אך עליו לתבוע אותך בבית המשפט תחילה, לזכות בתביעה, לקבל פסק דין ולבצע את פסק הדין לפני שקישוט אפשרי.
  • אם האספן מתחיל להיות לוחם או להשתמש בשפה פוגענית או מאיימת, הודיעו לו שהוא מפר את החוק הפדרלי ואתם כבר לא מוכנים לדבר איתו. שוב, רשום הערות מפורטות על כל מה שהוא אומר וודא שאתה מקבל את שמו ואת תאריך ושעת השיחה.
  • אם השיחות הופכות למטרידות או בלתי הולמות, עליך לרשום הערות מפורטות לגבי זמן השיחה, אורך השיחה ושיחה מדויקת או להקליט את השיחה באישור.
 4. 4
  הקלט שיחות. מכיוון שמצב זה עלול להסתיים בבית המשפט, הרי שתועיל תיעוד מלא.
  • מדינות מסוימות מאפשרות לך להקליט שיחות טלפון ללא ידיעת האדם האחר. בדוק את החוקים המקומיים שלך וראה מה אתה רשאי לעשות כחוק.
  • אם אתה נדרש כדין לקבל את הסכמתו של האדם האחר להקליט את השיחה, פשוט הודיע לו שתקליט את השיחה לרשומותיך.

חלק 4 מתוך 4: החזר החוב שלך אם הוא לגיטימי

 1. 1
  קבל את כל ההסכמים בכתב. לפני שתשלם דבר, בקש מהגובה לשלוח לך הצהרה לפיה הסכום שאתה משלם יבטל את חובך.
 2. 2
  משא ומתן עם האספן. גם כאשר הסוכנות אישרה כי אתה חייב כסף, עדיין תוכל להיחלץ מלשלם פחות ממה שאתה חייב. לרדוף אחריך אחרי כסף זה תהליך ארוך ויקר, וסוכנות עשויה להיות מוכנה לקבל תשלום קטן יותר אם זה מיידי.
  • התחל בשאלה אם האספן מוכן לנהל משא ומתן על עסקה. הקפד לומר שאתה מתכנן לשלם באופן מיידי אם שניכם מגיעים לעסקה.
  • אם הכונס מוכן לנהל משא ומתן, התחל בהצעת סכום קטן, כמו 20% מהחוב. לאחר מכן יציע הכונס סכום נגדי. המשיכו לעבוד הלוך ושוב עד ששניכם יגיעו להסכמה. בשלב זה עליכם לקבל את ההסכם בכתב. דואר אלקטרוני או פקס בדרך כלל מקובל כל עוד יש לו את הסכום עליו סוכם, התאריך שבו אתה צריך לשלם (באופן מיידי במקרה זה), ושברגע ששילמת את החוב שלך ייחשב כשולם במלואו. זה מונע מהם לקחת את הסכום ואז לומר שזה היה תשלום חלקי ולרדוף אחריכם להמשך.
 3. 3
  תכנן תוכנית תשלום. אם אינך יכול לספק את מלוא סכום החוב באופן מיידי, הגע להסכמה כמה תשלח מדי חודש עד להחזר החוב.
  • ודא שהסכום הזה הוא משהו שבאופן מוחלט תוכל לשלם. חסר תשלומים נוספים יפגע בך עוד יותר.
  • הדגש שאתה מוכן לשלם, אך סכום זה הוא כל מה שאתה יכול להרשות לעצמך כרגע. הציעו לדבר שוב בעניין בעוד מספר חודשים כדי לראות אם ניתן להגדיל את הסכום החודשי.
  • כמו תמיד, קבל את ההסכם הזה בכתב.
 4. 4
  שלם באמצעות צ'ק בנקאי או הזמנת כסף. אל תשלח לסוכנות המחאה אישית. זה מספק להם את המידע הבנקאי שלך. בשום פנים ואופן אין לאפשר לסוכנות גבייה גישה לחשבון הבנק שלך. אין צורך להחזיר את חובך.
  • אם עליך לספק מידע על העברה אלקטרונית, הגדר חשבון חדש בבנק נפרד והנח בחשבון זה רק את הסכום שהסכמת להעביר. זה מונע מהאספן להוציא יותר ממה שהוא הסכים.
שכן סוכנויות גבייה עשויות לנפח את חובך למטרות רווח
כשתקבל את החשבון, אשר שאתה חייב את הסכום שצוין, שכן סוכנויות גבייה עשויות לנפח את חובך למטרות רווח.

טיפים

 • פעמים רבות שמות האספנים אינם האמיתיים שלהם. אחת הדרכים להבין זאת היא לשלוח את מכתב קבלת החתימה המופנה לאותו אדם אחד בלבד. אם הם חותמים בחזרה עם חתימתם על המכתב, הם חייבים להיות אותו אדם (אחרת זה הופך לעבירה פדרלית של הונאת דואר).
 • רשמו הכל - תאריך ושעה לשיחה, נתונים על הנציג שמתקשר אליכם, מה הם רוצים, מה אתם מציעים וכו '.
 • לא ניתן להדגיש מספיק עד כמה חשוב שיהיו כל ההסכמים בכתב. דרוש הסכמים בכתב לפני שתמשיך בכל שלב שהוא.
 • זכרו לשמור על גוון קול רגוע, סביר ומווסת. כל צעקות, קריאות שמות או טקטיקות מילוליות אחרות ישחיקו את התמונה שאתה עובד להקרין.

שאלות ותשובות

 • האם סוכנות גבייה יכולה לסרב להקים תוכנית תשלום?
  הרוב יאפשר לכם לשלם סכום חודשי. אם אתה כן איתם ומודה שאתה יכול להרשות לעצמך רק סכום מסוים, הם בדרך כלל מסכימים. חלקם יסכימו להתקשר אליך בכל חודש בתאריך מסוים ולתת לך מספר אישור לתשלום שלך. יש כמה סוכנויות איסוף שלא מדווחות לטרנסוניון, אקוויפקס או Experian. היו כנים עם האדם, זה תמיד עוזר. חלק מהנושים דורשים תשלום מלא בשנה, אך לא כולם.
 • הייתה לי חברה שנסגרה בשנת 2010; היה חשבון לא שולם עבור הום דיפו תמורת 1490 € זה היה חשבון מסחרי. האם עלי להיות אחראי באופן אישי בגין חוב זה?
  זה תלוי איך החברה שלך הוקמה. ניתן לענות על מרבית השאלות הללו בהתייחס להסכם ההלוואה שהיה לך עם הום דיפו. אם אין לך הסכם זה, תוכל לקבל עותק מהם.
 • כיצד אוכל לכתוב מכתב העוסק במחלוקת על תוקף החוב?
  על פי חוק פרקטיקות גביית חובות הוגנות (FDCPA), גובה חוב חייב לשלוח לך אימות בכתב של חוב תוך חמישה ימים מיום שיצר איתך קשר. אם לא, תוכל לשלוח להם מכתב לבקש אימות חוב. אתה יכול לבצע חיפוש בסיסי של "מכתב לגביית חובות" או כל וריאציה כדי למצוא כמה אותיות לדוגמה.
 • קיבלתי שירות ניסיון של 45 יום וביטלתי ביום 42. הם אומרים שאני חייב להם כסף, וכעבור 14 שנה אני עדיין מקבל הודעות מסוכנויות גבייה. האם זה חוקי?
  כן. אם אין בכוונתך לשלם, התעלם מהודעות בדואר. אם סוכנות האיסוף מתחילה להתקשר לטלפון, ניתוק מיד או אל תענה מלכתחילה (השתמש במשיבון). גם אם אתה אכן חייב כסף, מדובר בחוב לא מובטח, ואין להם מזל.
 • אם אני אזרח ותיק ויש לי הכנסה קבועה, האם ניתן לתבוע אותי על ידי חברות כרטיסי אשראי?
  כן, אבל זה לא סביר. התעלם מהחברות אם אתה רוצה, או שלם תשלומים שאתה יכול. שום בית משפט לא יגרום לך לשלם יותר ממה שאתה יכול באופן סביר.
 • קיבלתי מכתב שבו הסוכנות אמרה שבגלל גיל החוב הם לא יתבעו אותי ולא ידווחו עליי לסוכנות אשראי. חבר שלי אמר לי פשוט להתעלם מזה. האם עלי להתעלם ממנה, או להתמודד עם תוקפה?
  אתה בהחלט יכול לבקש אישור על החוב אם תרצה. זה לא יזיק לך. סוכנות הגבייה משחקת איתך משחקים ותוכל להתעלם מהם אם אינך מתכוון לשלם את החוב. אחרת, שלם מה שאתה יכול, ואל תדאג. שום בית משפט לא יאלץ אותך לשלם יותר ממה שאתה יכול בנוחות.
 • הקמתי הלוואה סטודנטית אחת לבתי לפני שנים. עכשיו, ישנם ארבעה חשבונות הלוואות סטודנטים שונים שמנסים לגבות ממני. מה אוכל לעשות בעניין?
  עליך ו / או בתך לשלם את הלוואתה אם טרם עשית זאת. שוחח עם המלווים האחרים, גלה מה קורה, הסביר להם את הצד שלך בסיפור, ואז הפסק לתקשר איתם עוד יותר. אם אין לך את החתימה שלך על הלוואה, אתה יכול להתעלם מהן.
שאלות ללא מענה
 • האם לאחר ששילמתי לגובה החוב, האשראי שלי יוסר?
 • האם חברת גבייה יכולה לגבות כסף מחייזר חוץ תושב?
 • האם סוכנות גביית חובות יכולה להיכנס לחשבון משותף שאליו מופקד צ'ק ביטוח לאומי?
 • האם חוב תקף אם כרטיס אשראי מאושר באופן מקוון ללא חתימה בכתב יד?

תגובות (4)

 • samanta82
  מצאתי שהאתר הזה קל מאוד לשימוש, כמו גם מלא בכל המידע, כולל תשובות וטיפים ועצות מועילות. אמליץ עליו לכל החברים שלי.
 • rayledner
  נקודת התחלה מצוינת וצעדים קוליים לעבור סיטואציה מאיימת.
 • juddgottlieb
  המידע שהיה מאיר עיניים היה כמה מידע עליהם לקבל ממני. יש לי את הזכות לבקש הוכחה. הזכויות שלי כמו גם מה שהם יכולים או לא יכולים לעשות על פי החוק.
 • norbertstamm
  מאמר נהדר. עזור לי לקבל מושג ברור על סוכנויות גבייה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להעסיק רואה חשבון?
 2. איך לחסוך כסף במצרכים?
 3. איך להאכיל משפחה בתקציב הדוק?
 4. איך קונים אוכל בריא בתקציב?
 5. איך זכאים לחותמות מזון?
 6. איך לחסוך כסף על שימורים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail