כיצד להתכונן לבדיקת בית?

כדי להתכונן לבדיקת בית, נסו לטפל בבעיות רבות ככל האפשר בביתכם לפני הבדיקה, כולל נזקי מים, בעיות חשמל, עץ חיצוני נרקב, עובש, בעיות בצנרת ונזקים מבניים. אם אינך מצליח לטפל בבעיה בביתך בגלל מגבלות זמן או כסף מוגבל, מלא טופס גילוי כדי שהפקח יהיה מודע לכך. כמו כן, ייתכן שתרצה להעסיק פקח משלך שיעריך את ביתך לפני הבדיקה בפועל כדי לתפוס כל מה שאולי פספסת. כדי ללמוד כיצד להכין את יום בדק הבית שלך, גלול מטה!

היכן להתכונן לבדיקת הבית שלך ולטפל בבעיות אפשריות לפני התרחשות הבדיקה
לפיכך, היכן להתכונן לבדיקת הבית שלך ולטפל בבעיות אפשריות לפני התרחשות הבדיקה.

שלב חשוב שתצטרך להשלים כדי למכור את הבית שלך הוא העברת בדק בית. מפקח בית יחפש בעיות עם הבית שעשויות להיכנס למשא ומתן שלך עם קונים פוטנציאליים, ותוצאות בדיקה לקויות יכולות להוריד את הסכום שאתה יכול לקבל עבור הבית, לדחות את המכירה או אפילו למנוע ממך למכור את הבית. לגמרי. לפיכך, היכן להתכונן לבדיקת הבית שלך ולטפל בבעיות אפשריות לפני התרחשות הבדיקה.

שיטה 1 מתוך 3: טיפול בבעיות נפוצות לפני בדיקת בית

 1. 1
  חפש סימני נזק למים. סימני נזק למים מהווים דאגה לפקח הבית - שלא לדבר על הקונה הפוטנציאלי שלך. אחד שמדאיג מאוד הוא כתמי תקרה. הסיבה לכך היא שכתמי תקרה מצביעים בדרך כלל על כך שהמים הגיעו לאן שהוא לא אמור היה להגיע. גם אם הכתם נבע ממשהו לא משמעותי, פקחי הבית ידאגו לנושא רציני יותר.
  • שמור על פקח בית שלא לחשוד בצנרת פגומה או לאטום חיצוני לקוי על ידי תיקון חלקי התקרה שנפגעו במים, וודא כי אין סיבה חוזרת ונשנית לנזקי מים.
 2. 2
  לטפל בבעיות חשמליות אפשריות. לעיתים קרובות, בעיות חשמליות מתעוררות כאשר מי ששכן את הבית ביצע עבודות תחזוקה חשמליות משלו, או בגלל שינויים בקוד החשמל לאחר ביצוע העבודה. בעיקרו של דבר, כל מה שלא נעשה על פי קוד יוביל לתוצאות בדיקה גרועות. ודא שכל השקעים ותיבות החלונית שלך עומדים בקוד. שקול להעסיק קבלן חשמל שיבדוק את כל מה שאינך בטוח לגביו.
  • וודא שכל שקעי השירותים ובסמוך לכיור המטבח - או בכל מקום ליד מקור מים - הם שקעים במפסק הקרקע (GFCI). אלה נועדו למנוע התרחשות תאונות אם מכשירי חשמל נחשפים למים.
  • וודא כי למפסקים בלוח החשמל יש רק חוט אחד בכל זיז. מפסקים פעמיים טפחים הם סכנות בטיחותיות.
  • בדוק כדי לוודא שכל שקעי הבית מקורקעים.
 3. 3
  ודא שחדרי הרחצה מאווררים כראוי. במיוחד אם הבית שאתה מקווה למכור ישן יותר ויש חדרי אמבטיה ללא חלונות, יש סיכוי טוב שהאוורור שלו לא יעמוד בתקני הבנייה הנוכחיים. באופן ספציפי, אם יש לכם חדר אמבטיה פנימי, וודאו כי כל מאווררי פליטה לאמבטיה פורקים אל מחוץ לבית.
 4. 4
  החלף עץ חיצוני שהחל להירקב. גם אם הנרקב הוא מינימלי ולכאורה חסר משמעות, החלף אותו. נרקב מעיד על חוסר תחזוקה, במיוחד על צביעה חיצונית רגילה. בדוק קישוטים חיצוניים, מעטפות חלונות ואזורים מסביב לסיפונים.
  • בעת בדיקת העץ החיצוני, גע בכל הנקודות בהן הצבע החל להתדרדר.
 5. 5
  וודאו כי צנרת הבית תואמת. עליכם לדעת כי בבתים רבים יש לפחות נושא אינסטלציה קל או שניים שיש לטפל בהם לפני בדיקה. בפרט, החלף או התאם ברזים דולפים, שירותים רופפים וניקוז איטי.
  • שים לב שפקח בית יבדוק גם את שסתומי הדודים ומחממי המים. אם יתברר כי אלה פגומים, סביר להניח שהם יכולים להיות מוחלפים על ידי אינסטלטור בקלות.
  תוכלו להימנע מבעיה זו על ידי ביצוע בדיקת הבית בעצמכם ולספק את תוצאות הבדיקה לכל הקונים הפוטנציאליים
  תוכלו להימנע מבעיה זו על ידי ביצוע בדיקת הבית בעצמכם ולספק את תוצאות הבדיקה לכל הקונים הפוטנציאליים.
 6. 6
  סגור את החלקים החיצוניים של הבית שעלולים להיסגר. לחלונות ולארובות יש לעתים קרובות אטמים או סדקים גרועים. אחד הסימנים הנפוצים לאיטום חלונות לקוי הוא ערפול הזכוכית. לעומת זאת, הארובות חשופות במיוחד למזג האוויר, ובדרך כלל מתפתחות סדקים או מרגמה רופפת לאורך זמן. אם אחד אינו קיים, התקן מכסה מתכת שיסייע בהגנה על הארובה.
  • אם קיימים סדקים בחלקו העליון של הארובה, ניתן לבנות אותם בקלות על ידי בנאי - כמה שיותר מהר יותר טוב יותר; עם זאת, אם קיים סדק גדול בסמוך לבסיס הארובה, התייעץ עם איש מקצוע בשאלה האם הארובה מהווה סיכון מבני פוטנציאלי.
  • בדוק את אוורור הגג כדי לוודא שהוא מתכת ולא פלסטיק. לפרוקת האוורור מפלסטיק תוחלת חיים קצרה והיא עלולה לגרום לנזק רב כאשר היא נסדקת.
  • בדוק את ההבהוב סביב הארובה כדי לוודא שהוא הותקן כהלכה. אם לא, ייתכן שהצבע מתקלף.
 7. 7
  בדוק אם יש עובש. גם אם אתה חושב שאין שום סיכוי שיש לך עובש בבית, בדוק שוב. עובש בעליית הגג, שיכול לצמוח כאשר נלכדת לחות, הוא אחד הדברים הנפוצים ביותר שגילה פקח בית, ובעלי בתים לרוב אינם מודעים לכך שהוא שם.
  • ערכו בדיקה מקצועית לעובש בכל הבית.
  • טלאים שחורים מעוננים על קירות, תקרות וילונות מקלחת הם סימנים לכך שיש עובש; איש מקצוע יכול לעזור לך לקבוע את היקף הבעיה.
 8. 8
  תקנו כל נוכחות ראדון בבית. באמצעות ערכת בדיקה שנרכשה בחנות לשיפור הבית או באינטרנט, בדקו את הימצאותו של ראדון בביתכם. לצד עובש, ראדון הוא נושא משמעותי נוסף שלעתים קרובות בעלי בתים אינם מודעים לו לפני בדיקה. ראדון הוא גז המופיע באופן טבעי מתחת לפני האדמה שנכנס לעיתים לבתים דרך סדקים בבסיס הבית.
  • ראדון הוא גורם מסרטן ידוע, ופקחי הבית עשויים לבדוק זאת אם נדרשת בדיקה על פי החוק במקום בו אתה גר או אם שילמת עבורו תוספת.
  • ניתן לתקן רדון באוויר בקלות יחסית, ויש לטפל בו במהירות האפשרית. ראדון באספקת המים של הבית שלך הוא נושא הרבה יותר משמעותי.
  • המדד המשמש לעתים קרובות לקביעת הרמה הדורשת תיקון במים הוא כל נוכחות של ראדון מעל 4,0 pCi / L (פיקוקורי לליטר).
  • ניתן גם להתקין גלאי ראדון.
 9. 9
  בדוק את המרתף ומרחבי הזחילה שלך. וודא שקירות המרתף נקיים מכל סדקים משמעותיים, ואטום מחדש את כל הסדקים הקיימים. וודא שמרחבי הזחילה מתחת לפני הקרקע כוללים מחסומי אדים או התקן אותם. יתר על כן, אם במרחב המרתף או הזחילה שלך יש חלונות מתחת לפני הקרקע, ודא שלכל אחד מהם יש חלון נקי ושלם ומכסה.
  • אם כי קל להתעלם מהם, ישנם כמה דברים שלעולם אין לאחסן במרתפים או בחללי זחילה - כולל צבעים, ממיסים ונוזלים דליקים אחרים. הסר אותם אם הם קיימים באזורים אלה.
 10. 10
  מלא טופס גילוי לגבי נושאים שלא טופלו. טפל בכל הבעיות בביתך במידת האפשר. אם אין לך כסף או זמן לתקן בעיות מהותיות, מלא את טופס גילוי המוכר בפירוט, ופרט את כל הליקויים שאתה מודע להם.
  • טפסי גילוי נדרשים במדינות רבות, ומומלצים גם כאשר אינם נדרשים.
  • המשא ומתן שלך עלול להיות מושפע לרעה מפגמים בבית שזוהו על ידי בדק בית שהורה על ידי קונה פוטנציאלי. היה מראש לגבי כל פגמים ידועים.
 11. 11
  קבל בדיקת מוכר. שקול להזמין בדק בית משלך לפני שאתה משווק את הבית שלך. בעוד שקונים פוטנציאליים בדרך כלל יהיו אלה שמעסיקים מפקח בית לצורך הערכה בלתי משוחדת של הבית, יתכן וכדאי להזמין אחד משלך כדי לוודא שאתה מודע לכל הנושאים שיש לטפל בהם.
  • יתר על כן, בדק בית כבר הושלם כדי שתוכל להציג הערכות חיוביות לקונים פוטנציאליים או לשתף מידע אודות נושאים שכבר התייחסת אליהם.
  • השתתפות בבדיקה עשויה לסייע למפקח שלך להצביע על נושאים ספציפיים שיש לטפל בהם.
  טיפ מומחה

  עלות הבדיקה תשתנה בהתאם לגודל ביתכם. לדברי קרלה Toebe, A ברוקר הנדל"ן, "השטח שבו אתם גרים עשויים להכתיב מה העלויות הן, אבל עבור בית בגודל ממוצע תחת 2000 מ ' 2 (190 מ' 2) בארה"ב, זה צריך להיות על 300 € עבור בית גדול יותר, זה יעלה יותר.

שיטה 2 מתוך 3: הפעלת בדיקה קלה למפקח הבית

 1. 1
  צא מהבית, אך השאיר פתק המתאר את מיקומם של דברים מסוימים. תכנן לא להיות נוכח לבדיקת רוכש פוטנציאלי, אך השאיר פתק המתאר בו המפקח יכול למצוא את הדברים שהם צריכים להסתכל עליהם. בפרט, אולי קשה למצוא מחממי מים או מערכות תנורים, והפקח יעריך את הצביעתם עליהם. זהה כניסות נסתרות מתחת לבתים עם יסודות מזח וקורה.
  • ספק הוכחה שמערכת הספיגה תקינה. המפקח לא יערוך בדיקה של בור הספיגה שלך. עליכם לספק הוכחה לבדיקה מקצועית אחרונה המציינת את מצב בור הספיגה.
  • אל תשאיר חיית מחמד רופפת בבית, מכיוון שאתה לא רוצה שהפקח ייבהל או יצטרך להתמודד עם בעל חיים אחרת.
 2. 2
  הפוך ניירת לזמינה. לשמור ולספק קובץ של כל תיעוד הנוגע לתחזוקה ותיקונים בבית. אלה צריכים לכלול, לכל הפחות, ראיות לבדיקת כספים, קבלות עבור תיקונים וכל תביעות ביטוח שהגשת בבית.
  • היה מסוגל להוכיח, בעזרת ניירת, כי התייחסת לכל הנושאים שהתעוררו בעבר ביחס לבית.
  • תלוי באזור בו אתה גר, כל שיפוץ ידרוש אישורים שיש לכלול גם כן.
  יהיה עליך לאפשר את הבדיקה ולא להפריע לתהליך זה
  אם קיבלת הצעה עם מצבי הבדיקה, יהיה עליך לאפשר את הבדיקה ולא להפריע לתהליך זה.
 3. 3
  היו מוכנים להגעה מוקדמת. פקחי בית רבים יגיעו לבית די מוקדם. יש המעדיפים לבצע ריצה מהירה לפני שמתווך או קונה פוטנציאלי מגיעים אם הם גם משתתפים בבדיקה.
 4. 4
  הרחיקו תיבות ושאר חפצים. הסר את כל העומס מאזורים שייתכן שיהיה צורך לבדוק. הארונות שמתחת לכל כיור יצטרכו להיות ברורים, והגישה לגופים מובנים כמו מחממי מים חייבת להיות נגישה לחלוטין. עדיף גם לקבל מרתפים או עליית גג ברורה ככל האפשר, שכן קירות תת קרקעיים ועליית גג יהיה צורך לבדוק היטב.
  • אפילו בחדרי אחסון - בפרט באזורי אחסון בעליית הגג - יהיה עליכם למשוך ארגזים למרכז החלל כך שניתן יהיה להעריך בקלות רכיבים מבניים כמו מסגרות ותנאי קיר חיצוניים.
 5. 5
  הפעל את השירות והפעלתו. מפקח בית לא יצית באופן אישי נורת טייס, לא יפעיל מפסקי חשמל או יפעיל את מי הבית. וודאו שהכל מופעל ובמצב תקין לפני שהפקח מגיע כדי שהדבר לא יפגע בבדיקה.
  • אם הבית היה ריק מזה זמן, הפעל ברזים ומקורות מים אחרים כדי לוודא שהמים זורמים ואינם מכילים משקעים מכוערים מישיבה בצינורות למשך זמן מה.
 6. 6
  בדוק שוב כי פקח יוכל להיכנס לבית. זה נראה ברור מאליו, אך זהו צעד חשוב מכיוון שיש כמה דברים שעשויים לחסום פקח. ודא שכל השערים אינם נעולים, והמפתחות נשארים בתיבות הנעילה. יידע מראש את הפקח על דרכי כניסה מועדפות לבית.
  • בדוק אם כל הסככות או המוסכים נגישים גם כן.
 7. 7
  היפטר משלג וקרח. אם זה חורף, ודא ששלג או קרח לא יפריעו לכניסה לבית ולא יכסו שום דבר שיידרש לבדיקה. בנוסף לוודא שהחניה נגישה בבטחה, הסר שלג מכל חלונות ופנה כל שלג בנוי מיסוד הבניין. לבסוף, הסר את כל הקרחונים שנוצרו על הבית או על מבנים אחרים בנכס.
 8. 8
  בדוק את האורות. למרות שאתה לא בהכרח רוצה להשאיר את כל האורות דולקים בביתך, חשוב לוודא שאורות נמצאים בקלות ויש להם נורות עבודה. נורות עם נורות שבורות או נעדרות יאלצו את הפקח לקבוע אם המתקן עצמו אינו ניתן לביצוע, משימה גוזלת זמן ועלולה לתסכל.
  • שקול להשאיר אורות דולקים בחללים קטנים - כגון חללי זחילה, עליית גג וחדרי תנור - שקשה לראותם או שאין להם מקורות אור עם מתגים נגישים בקלות.
 9. 9
  אל תנסה להסתיר בעיות עם הבית. הימנע מתיקונים מחורבנים או מהתאמות מינימליות - פקח הבית עשוי להבחין בהם ויצביע על כך שלא השקעת טיפול משמעותי בבית. בנוסף, עליך להודיע לקונים פוטנציאליים על דברים שביצעת לאחרונה בבית, כולל תיקונים, החלפות או תוכניות לעשות זאת לקראת מכירה.

שיטה 3 מתוך 3: ביצוע תחזוקת בית קלה לפני בדיקה

 1. 1
  נקה את כל המכשירים. במידה מסוימת, זה הגיון בריא - אך כדאי לבדוק זאת פעמיים. וודא שמכונות הכביסה והמייבשים נקיים וריקים. יתר על כן, לנקות את התנור בבית כיריים. יש לבחון את שני הדברים הללו, והצגת לכלוך בבית משקפת בצורה גרועה בהנחות המפקח על אחזקת הבית.
  • יש הרבה משימות לסידור מהיר בעלות נמוכה שניתן לעשות כדי לשפר את נקודת המבט של המפקח על הבית. ניקוי הכל הוא מקום מצוין להתחיל בו.
  כדי להתכונן לבדיקת בית
  כדי להתכונן לבדיקת בית, נסו לטפל בבעיות רבות ככל האפשר בביתכם לפני הבדיקה, כולל נזקי מים, בעיות חשמל, עץ חיצוני נרקב, עובש, בעיות בצנרת ונזקים מבניים.
 2. 2
  בדוק את כל גלאי העשן בבית. קל לשכוח את זה, ולמרות שניתן לתקן אותו בקלות, כדאי לטפל בו לפני בדיקה. החלף סוללות וקבל גלאים חדשים או נוספים בכל מקום שנדרש. בבתים חדשים יותר, צריך להיות גלאי עשן עובד כמעט בכל חדר, מלבד חדרי אמבטיה וארונות, אך כולל מסדרונות.
  • יש לזכור כי בתים ישנים יותר (אלה שנבנו לפני שנת 2000) אינם חייבים לכלול גלאי עשן בכל חדר, אלא רק אחד בכל קומה.
  • בכל המאפיינים יש גם גלאי פחמן חד חמצני עובד בכל קומה. עדיף לשים את גלאי הפחמן החד-חמצני קרוב לרצפה וליד חדרי השינה.
 3. 3
  לגעת במשימות קולק חיצוניות. התבונן בכל מקום שיש קישוט בחלקו החיצוני של הבניין. זה יישלף כמעט בכל דבר, לא רק בחלונות. בדוק מסביב לדלתות, חיבורים למכשירי חשמל חיצוניים, לקצץ ולחלקים של הבית המשתרעים ממפלס קודם ויש להם תפר לאורך הגג.
  • באופן דומה, נגע בטיט על היסוד או בכל מקום בבית לבנים.
 4. 4
  לטפל במערכת האוויר של הבית. בפרט, החלף את מסנני האוויר אם בבית יש מערכת HVAC. יתר על כן, נקה את מחזורי האוויר, פתחי האוורור וחלקים נגישים אחרים של המערכת. יש תגי שירות או הערות גלויים בבירור.
 5. 5
  שמור על החלק החיצוני של הבית נקי מפסולת. שמור מאלץ 'או חומר אחר בחצר לפחות שישה סנטימטרים מתחילת ציפוי הבית. גזמו צמחים שנוגעים בכל חלק בבניין כך ששום דבר לא נוגע בבסיס הבית, הגג, הציפוי או הארובה. לבסוף, נקה את הגג עצמו ואת המרזבים מכל פסולת שנאספה.
  • אם אתה שומר ערימות של עצי הסקה, וודא שאף עצי הסקה אינם נערמים כלפי חוץ הבית.
  • אל תניח פחי אשפה ליד הבית מכיוון שהם יכולים למשוך מזיקים ולגרום לסדקים בציפוי.
  • וודא כי כל שפכי המים או הניקוז מכוונים ומוטים מהבית. כמו כן, בדקו את האזורים בהם נקזים חיצוניים מתחברים לחלק הפנימי של הבית. הם עשויים להיות מוסתרים ודולפים מבלי שיבחינו בהם.

שאלות ותשובות

 • מה צריך לכלול בבדיקת בית?
  הפקח יבדוק את כל מערכות הנכסים כולל מערכות הצנרת, החשמל והסביבה. הם גם יסתכלו על הגג, שטח הזחילה או המרתף, עליית הגג (אם יש), ציפוי, שיפוע, חלונות, דלתות, ריצוף (במיוחד ליד מקורות מים), וביסוס.
 • מדוע אתה זקוק לבדיקת בית?
  בדק בית יכול לחסוך לכם אלפי אלפי דולרים על ידי חשיפת בעיות נסתרות. זה לא חכם לדלג על בדק הבית. אנשים רבים מתרחקים מנכס שהתכוונו לרכוש בגלל תוצאות בדיקת הבית. ללא אותה בדק בית, נושאים רבים לא יהיו סמויים. לדוגמא, אם מתרחש נזילה מתחת לבית, איש לעולם לא יידע אלא אם מישהו בדק זאת. זה יכול להיות תיקון יקר אם לא יתוקן במשך זמן רב.
 • האם אתה יכול להיות בבית במהלך בדיקת בית?
  אם קיבלת הצעה עם מצבי הבדיקה, יהיה עליך לאפשר את הבדיקה ולא להפריע לתהליך זה. מרבית הקונים אינם רוצים שהמוכר שם עשוי לראות זאת כהפרעה, אך לעיתים אם אתה מתעקש שתהיה שם, ייתכן שהקונה לא יתנגד. לכן, אם חשוב לכם להיות שם, אז ציינו זאת ובדקו האם הקונה מתנגד. תוכלו להימנע מבעיה זו על ידי ביצוע בדיקת הבית בעצמכם ולספק את תוצאות הבדיקה לכל הקונים הפוטנציאליים. הם עשויים להחליט לוותר על הבדיקה שלהם בעצמם אם הדו"ח שלך הוא ממפקח מוסמך ואין בעיות.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail