איך לקנות בית בשוודיה?

ישנם מספר אתרי נדל"ן שוודיים שיציגו מגוון רישומים בכל רחבי הארץ
ישנם מספר אתרי נדל"ן שוודיים שיציגו מגוון רישומים בכל רחבי הארץ.

בין אם אתם עוברים לשוודיה או סתם רוצים בית נופש במדינה אחרת, ישנן אפשרויות רבות לנדל"ן בשוודיה. תוכלו ליהנות מערים מודרניות כמו שטוקהולם, או מהאזור הכפרי היפהפה. לפני הרכישה, עם זאת, עליכם למצוא את המקום הנכון ולנווט בתהליך השגת מימון מתאים לרכישה שלכם. אם תזכו במכירה הפומבית של הבית הרצוי לכם, תוכלו לעבור לגור באופן רשמי ולהתחיל ליהנות מביתכם החדש.

שיטה 1 מתוך 3: חיפוש נכס

 1. 1
  צור רשימה של מה שאתה מחפש בבית. לפני שאתה בכלל מתחיל לחפש, כדאי לדעת שאתה רוצה מבית. יש הרבה דברים לקחת בחשבון, כמו מחיר, מיקום, גודל, מיסים, קרבה לעבודה שלך וקריטריונים אחרים. החליטו מה הרצונות והצרכים שלכם כדי שתוכלו לחפש בתים שתואמים להם.
  • קחו בחשבון את הצרכים שלכם. לדוגמה, אם יש לך 4 ילדים, בית עם 2 חדרי שינה אינו מספיק מקום. חפש בתים שיכולים להתאים למשפחתך.
  • שקול את סוג המיקום הרצוי. האם תעדיף בית במרכז העיר, או מקום עם יותר מרחב וטבע?
  • זכור תמיד לתקציב כשאתה מתחיל לחפש, ודבק בו. זה מונע ממך לשלם יותר מדי ולהיות המום מתשלום משכנתא ניכר.
 2. 2
  חפש באתרי נדל"ן שוודית עבור רישומים באזור הרצוי לך. ישנם מספר אתרי נדל"ן שוודיים שיציגו מגוון רישומים בכל רחבי הארץ. חפש כמה אתרים שונים כדי שתוכל להשוות מחירים ושירותים. ואז חפש רישומים באזורים שאתה מעוניין בכדי לצמצם את האפשרויות שלך.
  • לרבים מאתרים אלה יש כנראה אפשרות תרגום לאנגלית או לשפה אחרת. עם זאת, חיפוש הנדל"ן שלך עשוי להיות הרבה יותר קל אם אתה יכול לדבר בשבדית.
  • אם אתה מעדיף, תוכל גם לפנות ישירות למשרדי הנדל"ן השבדים. נסו למצוא אחד שפועל באזור הרצוי לכם.
 3. 3
  חפש רישומים בינלאומיים באתרי נדל"ן בארצך. מלבד אתרים שוודיים, באתרים כלליים כמו Realtor או Zillow יש גם רישומים בינלאומיים. הקלד "שבדיה" בסרגל החיפוש כדי לראות רשימות אפשריות, או הקלד את העיר הספציפית בה ברצונך לחיות. השווה אפשרויות אלה עם האתרים השוודיים כדי לראות אילו יש את האפשרויות הטובות ביותר.
  • זכור שאתרים כלליים עשויים שלא להכיל רשימות רבות כמו אתר שוודי מיוחד.
  בדוק אם תהיה באגודת דיור אם אתה קונה בית מסוים
  בדוק אם תהיה באגודת דיור אם אתה קונה בית מסוים.
 4. 4
  הכינו רשימת בתים העומדים בקריטריונים שלכם. בזמן שאתה גולש ברשימות נדל"ן, ככל הנראה תיתקל בנכסים רבים שאתה אוהב. שקול עד כמה כל אחד עונה על רשימת הצרכים שלך. הוסף את כל הבתים המתאימים לסימניות באמצעות תכונת השמירה של האתר, או הכין גיליון אלקטרוני עם כל האפשרויות.
  • זכור לזכור את התקציב שלך בזמן שאתה מחפש. אם אתה מוצא בית נהדר אך הוא רחוק מהתקציב שלך, עמד בפיתוי לבזבז יתר. יתכן, עם זאת, אתה גם מבין שהתקציב שלך נמוך מדי עבור מה שאתה רוצה, אז ייתכן שיהיה עליך להתאים את הציפיות שלך.
 5. 5
  מצא את תאריכי הצפייה הציבורית עבור כל נכס. שבדיה בדרך כלל לא עושה צפיות פרטיות לרכישת בתים. במקום זאת, בתים פתוחים ציבוריים גדולים יותר נהוגים. שימו לב לתאריך הצפייה בכל בית שאתם מעוניינים בו כדי שלא תפספסו את התאריך.
  • תאריך הצפייה עשוי להיות מופיע באתר המפרסם את הבית. אחרת, תוכלו ליצור קשר עם סוכנות הנדל"ן המפרטת את הבית למידע.
  • אם אתה צריך לנסוע לשוודיה כדי להציג את הנכסים, הקפד לערוך את כל תוכניות הנסיעות והלינה שלך מבעוד מועד. למצוא את הבית הנכון ולעבור לגור בו יכול לקחת קצת זמן.
  • צפיות פרטיות הופכות פופולריות מעט יותר בשבדיה. אתה יכול ליצור קשר עם משרד הנדל"ן המפרט את הבית כדי לראות אם הם מבצעים צפיות פרטיות.
 6. 6
  בדוק אם תהיה באגודת דיור אם אתה קונה בית מסוים. בקהילות רבות בשבדיה יש אגודות דיור, בדומה ללולים במדינות אחרות. עמותות אלה קובעות כללים ותשלומים מסוימים עבור מגורים בקהילה. אם אתה רוצה להימנע מאגודות דיור, בדוק אם בתים שאתה מעוניין בהם הם חלק אחד. חוצה אותם מהרשימה שלך אם אינך רוצה לחיות בעמותה.
  • יש כמה יתרונות לחיים בעמותה שכדאי לקחת בחשבון. אגודות בדרך כלל מטפלות בתחזוקה, אבטחה ושיפורים אחרים עבור הקהילה. אלה יכולים להיות יתרונות חזקים.
 7. 7
  שכר סוכן נדל"ן כדי להקל על תהליך החיפוש. אם אתה מרגיש המום מתהליך ציד הבית, שקול להעסיק סוכן נדל"ן שיעבוד איתך. סוכן יכול לבצע את עבודת הרגליים על ידי חיפוש אחר נכסים התואמים את הקריטריונים שלכם והצגתם בפניכם. זה יכול להקל מאוד על התהליך, במיוחד אם אתה מנסה לחפש נדל"ן ממדינה אחרת.
  • סוכנים משלמים בדרך כלל בעמלה, כלומר אינך צריך לשלם להם עד שתרכוש בית.
  • עמלת סוכן קנייה היא לרוב 2-3% ממחיר המכירה. תלוי במחיר הבית, זה יכול להיות תשלום משמעותי.

שיטה 2 מתוך 3: מימון הבית

 1. 1
  חסוך לפחות 15% מעלות הבית בתשלום מקדמה. לפני שתתחיל לצפות בבתים, ודא שהחיסכון שלך בסדר. תזדקק לסביבות 15% משווי הבית עבור מקדמה למשכנתא. אם אין לך הרבה חיסכון, פתח תוכנית חיסכון שתשאיר חלק מההכנסות שלך מדי חודש. תן לחיסכון הזה לגדול עד שיהיה לך מספיק למקדמה.
  • המקדמה יכולה להיות סכום גדול. אם הבית שאתה רוצה מוערך ב 149,000 €, מקדמה של 15% תהיה 22400 €. זה יכול לקחת קצת זמן לחסוך, אז פתח תוכנית מימון ברגע שאתה מתחיל לשקול רכישת נכס.
  • לחיסכון נוסף, הכנס את כספך לחשבון בעל תשואה גבוהה כדי להרוויח יותר ריביות ולהגדיל את כספיך מהר יותר.
  • סכום המקדמה עשוי להשתנות בהתאם להלוואה, אך 10-20% הם רגילים.
  אתה יכול ליצור קשר עם משרד הנדל"ן המפרט את הבית כדי לראות אם הם מבצעים צפיות פרטיות
  אתה יכול ליצור קשר עם משרד הנדל"ן המפרט את הבית כדי לראות אם הם מבצעים צפיות פרטיות.
 2. 2
  הגש בקשה למספר אדם, או מספר זהות אישי. מספר אדם הוא כמו מספר ביטוח לאומי בשוודיה. כל האזרחים והתושבים השבדים זקוקים לכזה, והמספר נדרש כמעט לכל הפעילויות הפיננסיות - קבלת עבודה, פתיחת חשבון בנק והגשת בקשה להלוואה. כדי להשיג אחת, הגש בקשה לוויזה לשהייה בשבדיה לטווח ארוך. עם הגעתך יונפק לך מספר אדם לאחר אימות הויזה שלך.
  • תהליך הוויזה יכול לארוך מספר שבועות, לכן הגש את בקשתך זמן רב לפני ביקור בשבדיה או בקשת משכנתא.
 3. 3
  השתמש באתרי השוואה כדי לקנות הצעות משכנתא. רוב הבנקים השבדים מציעים משכנתאות, אז השתמש באינטרנט כדי למצוא הצעות. ישנם אתרי צבירה המציגים תנאים ושיעורי ריבית שונים כדי להקל על החיפוש. השווה הצעות כדי למצוא עסקה טובה במשכנתא.
  • שיעורי ריבית משכנתא שוודית נוטים להיות נמוכים, כך שכנראה תוכלו למצוא עסקה טובה בהלוואה.
  • לחלופין, תוכלו לחקור בנקים באופן אינדיבידואלי כדי לגלות מה שיעורי המשכנתא שלהם.
 4. 4
  צרו קשר עם בנקים שוודים לדיון על המשכנתא. כשאתה מוצא בנק שמציע עסקת משכנתא שאתה מרוצה ממנה, פנה אליהם. שוחח עם נציג כדי לברר את התעריפים והתנאים שהבנק יכול להציע לך. הם יכולים להדריך אותך בתהליך הגשת הבקשה ואישור.
  • אם אינך מוכן להגיש בקשה למשכנתא, ישנם בנקים שמציעים הבטחות הלוואות. המשמעות היא שהבנק מוכן להלוות לך סכום כסף מסוים אם אכן תגיש בקשה למשכנתא. זה דומה לאישור מראש של משכנתא בארה"ב.
 5. 5
  הגש הוכחה על הכנסותיך, חסכונות ודירוג האשראי שלך כדי להגיש בקשה למשכנתא. אם אכן תגיש בקשה למשכנתא, הבנק ירצה לוודא שתוכל להחזיר את ההלוואה. הם יבקשו רישומים של החיסכון וההכנסה שלך, וכן יערכו בדיקת אשראי. אם הבנק מרוצה מהכספים שלך, הם יאשרו לך את המשכנתא.
  • אם החיסכון שלך נמצא בבנק בחו"ל, הקפד להביא הצהרות המוכיחות את הכנסותיך ושוויך הנקי.
  • בנקים לעיתים קרובות מחפשים היסטוריה של תשלום מס בשוודיה, אם כי בדרך כלל מוותרים על דרישה זו עבור זרים עם מצבים כלכליים טובים.

שיטה 3 מתוך 3: רכישת הבית

 1. 1
  השתתף בצפייה ציבורית בנכסים שאתה מעוניין בהם. וודא שאתה רואה את הנכס באופן אישי לפני שתגיש הצעה עבורו. זה מאשר שזה מה שאתה מחפש. זו גם הזדמנות לפגוש את סוכן הנדל"ן שיעבוד איתך אם תרכוש את הבית.
  • בדוק מתי ההצעה נפתחת כשאתה מבקר בבית. לפעמים הצעות מחיר נפתחות מיד לאחר סיום ההצגה, אז היה מוכן להציע הצעה אם תרצה בכך.
  • עקוב אחר בעיות פוטנציאליות עם הבית. לדוגמה, אם יש לך ילדים, ייתכן שלא תרצה בית ממש בדרך סואנת.
  זו גם הזדמנות לפגוש את סוכן הנדל"ן שיעבוד איתך אם תרכוש את הבית
  זו גם הזדמנות לפגוש את סוכן הנדל"ן שיעבוד איתך אם תרכוש את הבית.
 2. 2
  הגש הצעה לסוכן הנדל"ן אם אתה אוהב בית. קניית בית בשבדיה עובדת כמו מכירה פומבית. רוכשים מעוניינים מציעים הצעות לסוכן הנדל"ן, והמציע הגבוה ביותר זוכה. אם אתה אוהב בית, הגש הצעה בהקדם האפשרי. התהליך עובד במהירות, כך שאם אתה מתעכב אתה עלול להחמיץ עסקה טובה.
  • זכור את התקציב שלך בעת ביצוע הצעות. לא רק לזרוק מספרים ולעבור על התקציב שלך.
  • אל תציע הצעות אלא אם כן יש לך לפחות הבטחת הלוואה מהבנק. אם תזכה במכרז אך אין לך מימון, תצטרך לסגת.
 3. 3
  שכר קבלן לבדיקת הבית אם תזכה בהצעה. ודא תמיד כי בית תקין מבנית לפני שתסיים את הרכישה. שלח קבלן מורשה להערכת יסוד הבית, החיווט, הצנרת ומצבו הכללי. אם הקבלן יחתום על הבית, זה בטוח שתוכלו להתגורר בו.
  • סוכן הנדל"ן עלול להיות קבלנים כי הם עובדים עם בקביעות, אבל אולי כדאי לך להעסיק אדם מחוץ לראייה משוחדת.
  • אם הקבלן מוצא כמה בעיות אך אתה עדיין רוצה את הבית, תוכל לנסות ולנהל משא ומתן על מחיר נמוך יותר.
 4. 4
  חתמו על חוזה הרכישה שכותב סוכן הנדל"ן. לאחר שתחליט להתקדם במכירה, סוכן הנדל"ן יערוך חוזה רכישה. עברו על החוזה ואם אתם מאשרים, חתמו עליו. כאשר בעל הבית הנוכחי חותם עליו גם הוא, המכירה הושלמה.
  • בחוזה יצוין מחיר המכירה הסופי אותו אתה מסכים לשלם. הבעלים הנוכחי מסכים לקבל תשלום זה ולתת לך את הבית.
  • חלק מהסוכנים דורשים פיקדון בעת חתימת החוזה. זהו בדרך כלל אחוז ממחיר מכירת הבית. יש חיסכון בהישג יד לאפשרות זו.
 5. 5
  רכש את מפתחות הבית מהבנק שלך ועבר לגור. לאחר סיום המכירה, הבנק יתקשר אליך כדי לעבור על כמה פרטי משכנתא סופיים. לאחר שהכל יושלם, הם יעבירו את המפתחות אליכם ותוכלו לעבור באופן רשמי.
  • סביר להניח שהבנק רק יחזור על התנאים והשיעור של המשכנתא, בתוספת התשלום החודשי.
  • ייתכן שהבנק ירצה שתחתום על מסמכים נוספים הנוגעים למשכנתא בביקור זה. היו מוכנים לדון בזה כשאתם הולכים לאסוף את המפתחות.

טיפים

 • משך הזמן בין חיפוש בתים לזכייה במכירה פומבית יכול להיות מהיר. היו מוכנים לתהליך מהיר.

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail