איך למכור פטנט?

כדי למכור פטנט, התחל משימוש בשווקים מקוונים ותערוכות כדי לפרסם שהפטנט שלך למכירה. לחלופין, היכנס עם מתווך כדי לשווק את הפטנט שלך, אך היה מוכן לשלם להם אחוז מהתמלוגים שלך עבור עבודתם. כאשר קונים פוטנציאליים צצים, דבר אותם באמצעות מחיר המבוקש שלך, יחד עם כל התחזיות העסקיות לפטנט. ואז, ברגע שקונה מסכים למחיר שלך, משא ומתן ונסח הסכם. לאחר מכן, חתמו על ההסכם מול נוטריון, והקליטו אותו עם משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני. למידע מבודק המשפטי שלנו כיצד לרשיון זכויות הפטנטים שלך, גלול מטה!

כדי למכור פטנט
כדי למכור פטנט, התחל משימוש בשווקים מקוונים ותערוכות כדי לפרסם שהפטנט שלך למכירה.

ברגע שיש לך פטנט על המצאה, יש לך שתי אפשרויות אם אתה רוצה להרוויח כסף מההמצאה שלך מבלי לייצר ולשווק את המוצר בעצמך. ראשית, תוכל למכור את הפטנט שלך - מה שמשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני מכנה "הקצאה", מכיוון שאתה מקצה למישהו אחר את זכויות הבעלות שלך בפטנט. האפשרות האחרת שלך היא להעניק רישיון לאחרים לזכויות לעשות דברים מסוימים, כגון הפצה או ייצור של המצאתך. רישוי אינו מכירה מלאה, גם אם הרישיון הוא בלעדי מכיוון שאתה עדיין בעל התקליט של הפטנט.

שיטה 1 מתוך 2: מכירת הפטנט שלך על הסף

 1. 1
  ניתוח השוק להמצאה שלך. בדוק כמה השקעה תצטרך להשקיע כדי למכור את המוצר שלך לציבור, והשווה זאת לרווח שאתה מרוויח אותו.
  • מכירת הפטנט שלך לחלוטין לחברה אחרת מאפשרת לך להרוויח מהר מהרעיון שלך, ובאמצעותו תוכל להחזיר חלק מעלויות המחקר שלך או אפילו לממן המצאה חדשה.
  • אתה רוצה לזכור שכאשר אתה מקצה את הפטנט שלך, אתה מאבד כל זכות לרווחים עתידיים. למרות שרוב הסיכויים שבכל מקרה לא תממשו רווחים לזמן מה, אתה מסתכן בהפסד אם תקצה את המוצר שלך ואז הוא יהפוך ללהיט גדול.
  • אמור בכנות את נקודות החוזק והחולשה שלך. אם יש לך מעט כישורים עסקיים או שיווקיים, זה כנראה יהיה לטובתך להקצות את הפטנט שלך למישהו חזק בתחומים אלה אם אתה רוצה להרוויח כסף מההמצאה שלך.
  • הבן כי ייצור מוצר דורש הרבה זמן, מאמץ והשקעה במזומן. אם אין לך את המשאבים הזמינים לייצר ולהפיץ את המוצר שלך, אתה עלול להסתיים באדום די הרבה זמן.
 2. 2
  פרסם שהפטנט שלך למכירה. אתה יכול להשתמש בשווקים מקוונים ובתערוכות כדי להגיע לקונים פוטנציאליים עבור המוצר שלך.
  • אתה יכול גם למצוא יצרנים או מפיצים על ידי הסתכלות על מוצרים דומים לשלך בחנויות או במגזינים.
  • מאגרי מידע מקוונים כגון תומאס רישום מאפשרים לך לחפש חברות המייצרות או מפיצות מוצרים כמו שלך שעשויים להיות בעלי עניין.
  • קנו מקום להכרזה על מוצרים במגזינים המקצועיים או בעיתון USPTO, ופרסמו שהפטנט שלכם זמין למכירה.
 3. 3
  שקול להשתמש במתווך. אתה עשוי להפיק תועלת משימוש במתווך או בשירות אינטרנט כדי לשווק את הפטנט שלך לקונים פוטנציאליים, במיוחד אם יש לך מעט קשרים בענף.
  • המתווכים משווקים את ההמצאה שלך ליצרנים, בדרך כלל לוקחים אחוז תמלוגים עבור שירותיהם לאחר מכירת הפטנט.
  לא תצטרך למכור את הפטנט שלך כדי להעניק למישהו רישיון בלעדי לשווק ולהפיץ את המוצר שלך באסיה
  לא תצטרך למכור את הפטנט שלך כדי להעניק למישהו רישיון בלעדי לשווק ולהפיץ את המוצר שלך באסיה.
 4. 4
  צור קשר עם קונים פוטנציאליים. תן למתעניינים לדעת את המחיר המבוקש שלך ואת התחזיות העסקיות שביצעת עבור המוצר.
  • כתוב מכתבי שיווק ממוקדים לחברות או נציגים שלדעתך עשויים להתעניין במוצר שלך והודיע להם שאתה מעוניין למכור את הפטנט שלך.
 5. 5
  משא ומתן על תנאי הקצאת הפטנט שלך. לאחר שהחלטת עם איזה קונה אתה הולך ללכת, אתה יכול להתחיל לנהל משא ומתן על הנקודות הטובות יותר של ההסכם.
  • למרות שמטלות מלאות המעבירות 100 אחוזים מעניין בעלות בפטנט נפוצות, ניתן גם להעביר רק חלק מהבעלות. לדוגמא, אם פטנט הוא בבעלות שני אנשים, אחד מאותם בעלים יכול להקצות 100 אחוז מעניין הבעלות שלו למישהו אחר. עם זאת, עניין בעלות זה מייצג רק 50 אחוזים מעניין הבעלות בפטנט כולו.
  • משימות גם יכולות להיות חלקיות. לדוגמה, אתה יכול להקצות רבע מהאינטרס שלך לקונה, ולהשאיר לך ריבית של שלושה רבעים. אתה יכול למכור את הרבעים האלה לקונה אחר או לשמור אותם לעצמך. הריבית הנמכרת היא של בעל הפטנט.
 6. 6
  נסח את הסכמתך. כתוב את התנאים הראשוניים תוך כדי משא ומתן והפץ אותם חזרה לקונה לתגובה.
  • אתה יכול לשקול להעסיק עורך פטנטים שייערך מטלה מלאה של הפטנט שלך כדי להבטיח שההסכם עומד בכל דרישות החוק הפדרליות. בנוסף, בחלק מהמדינות יש חוקים המחייבים שמירה על פורמליות מסוימת אם אתה מוכר או מעביר זכויות פטנט.
  • כל המסמכים הכתובים המתייחסים לפטנט שלך צריכים לזהות אותו לפי מספרו ותאריך הוצאת הפטנט, יחד עם שם הממציא והכותרת הרשמית של ההמצאה. זה נדרש על פי החוק הפדרלי וההקצאה שלך עלולה להיות לא חוקית אם מידע זה אינו כלול.
  • אתה יכול למצוא הסכמי הקצאת פטנטים לדוגמא זמינים ברשת שתוכל להתאים בהתאם לצרכים שלך.
 7. 7
  בצע את הקצאת הפטנטים שלך בפני ציבור נוטריונים. כאשר הגעת להסכם סופי, היפגש עם הקונה שלך כדי לחתום על ההסכם בפני נוטריון.
  רישום המטלה בתיק הפטנטים מאפשר לבעלים החדש לנקוט פעולה בכל הליך פטנט
  רישום המטלה בתיק הפטנטים מאפשר לבעלים החדש לנקוט פעולה בכל הליך פטנט, כגון הגשת תביעת הפרת פטנט.
 8. 8
  הקלט את המטלה עם USPTO. יש להקליט את המטלה שלך עם ה- USPTO כדי שהיא תיכנס לתוקף במלואה. אם לא תרשמו מטלה תוך שלושה חודשים מיום כניסתה לתוקף, לא ניתן למכור את הפטנט לאף אחד אחר.
  • ישנן שתי דרכים להקליט את המטלה. הקלטת המטלה עם USPTO מספקת הודעה ציבורית חוקית על המטלה. רישום המטלה בתיק הפטנטים מאפשר לבעלים החדש לנקוט פעולה בכל הליך פטנט, כגון הגשת תביעת הפרת פטנט.
  • ה- USPTO דורש שכל מסמכי ההקצאה המוקלטים ייכתבו באנגלית. אם המטלה שלך כתובה בשפה אחרת עליה להיות מלווה בתרגום לאנגלית חתום על ידי המתרגם.
  • את המשימה יש להגיש בצירוף גיליון כיסוי נדרש ושכר טרחה בסך 30 אירו לשירות הקלטת הקצאת דואר, מנהל משרד הפטנטים והסימנים המסחריים באירופה, ת.ד 1450, אלכסנדריה, וירג'יניה 22313-1450.
  • אל תשלח את המקור שלך להקלטה ב- USPTO, מכיוון שהם לא יוחזרו.
  • הקפד למלא ולכלול את הגיליון הרשמי הנדרש על ידי USPTO כדי ללוות את כל מסמכי ההקצאה.

שיטה 2 מתוך 2: רישוי זכויות פטנטים

 1. 1
  החלט איזה סוגי עזרה אתה זקוק בכדי להביא את המוצר שלך לציבור. רישוי מעביר פחות מעניין בעלות מלא בפטנט שלך, ויכול להיות מוגבל על ידי זמן, אזור גיאוגרפי או תחום שימוש.
  • לדוגמה, יתכן שיש לך את החיבורים ואת היכולת להפיץ את המוצר שלך בצפון אירופה, אך אתה זקוק לעזרה כדי למכור אותו באסיה. לא תצטרך למכור את הפטנט שלך כדי להעניק למישהו רישיון בלעדי לשווק ולהפיץ את המוצר שלך באסיה.
  • רישוי בדרך כלל יהיה המסלול הרווחי יותר בהקצאה, מכיוון שאתה שומר על הבעלות והשליטה על הפטנט עצמו.
 2. 2
  פרסם למורשי פוטנציאל. אתה יכול להשתמש בתערוכות כדי לאפשר לאנשי התעשייה לדעת על המצאתך ולהציג הזדמנויות רישוי.
  • תמורת תשלום, תוכל לקבל הודעה כי הפטנט שלך זמין לרישיון בכתב העת הרשמי של USPTO.
  • להמצאה שלך יש סיכוי טוב יותר להמריא אם תוכל להעניק רישיון לחברה מבוססת שכבר יש לה הכרה טובה במותג.
 3. 3
  משא ומתן על תנאי העסקה שלך. וודא כי עסקת הרישוי היא לטובתך והמגבלות יתרון לך לפני שתמשיך עם העסקה.
  • אתה יכול לשקול להתייעץ עם עורך דין לפטנטים או יועץ עסקי שיוכל לייעץ אם הסכם הרישיון יועיל לך.
  • אתה רוצה להחליט אם הרישיון יהיה בלעדי או לא בלעדי. אם היא בלעדית, אתה מעניק לבעל הרישיון את הזכויות הבלעדיות לנקוט בפעולה מסוימת ביחס להמצאתך הפטנטית, בדרך כלל רק לפרק זמן מסוים או באזור גאוגרפי מסוים.
  תוכל למכור את הפטנט שלך - מה שמשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני מכנה "הקצאה"
  ראשית, תוכל למכור את הפטנט שלך - מה שמשרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני מכנה "הקצאה", מכיוון שאתה מקצה למישהו אחר את זכויות הבעלות שלך בפטנט.
 4. 4
  נסח את הסכמתך. כאשר אתה מעניק רישיון לפטנט, אתה למעשה מסכים שלא תתבע את בעל הרישיון בגין הפרת פטנט כל עוד הם פועלים במסגרת המגבלות המוסכמות של הרישיון.
  • שלא כמו מטלה, לא נדרש טופס מסוים לרישיון. התנאים עשויים להיות מורכבים מכל מה שתרצה ולהיות מעוצבים ככל שתרצה.
  • שקול לשכור קניין רוחני כדי לסייע לך בעריכת ההסכם שלך. הסכמי רישוי יכולים להיות מורכבים ואתה עלול לשכוח לכסות מונח חשוב שמביא לאובדן משמעותי עבורך.
  • וודא שאתה כולל הפרשות לתשלומי מקדמה, אחוזי תמלוגים ובעיות הפרה. מכיוון שאתה נשאר בעל הפטנט, בעל הרישיון שלך צריך לדעת שהוא יכול לסמוך עליך שתתבע אם צד שלישי בלתי מורשה מפר את השטח המורשה שלו.
  • מתן תשלומים מינימליים שנתיים, או דרישה של הסלמת אחוזי תמלוגים בכל שנה, היא דרך חוזית לתת למורשה תמריץ לשווק ולהפיץ את המוצר שלך בצורה אגרסיבית.
  • כלול את היכולת לגרום לחברת רואי חשבון לבצע ביקורות מעת לעת כדי להבטיח שאתה מקבל את התמלוגים המגיעים לך במסגרת הסכם הרישוי.
  • אם ברצונך לשריין את יכולתך לממש זכויות פטנט מסוימות, למשל לייצר כמויות מוגבלות של המוצר שלך למטרות מחקר, ודא כי זה מגולף בכתב בהסכם הרישוי שלך.
 5. 5
  בצע את ההסכם שלך. לאחר שסיכמתם על תנאי הרישיון, היכנסו עם בעל הרישיון וחתמו על ההסכם.
  • שלא כמו מטלה, רישיון לא חייב להירשם ב- USPTO מכיוון שהוא אינו מעביר שום עניין בבעלות.

שאלות ותשובות

 • כיצד אוכל למצוא מתווך שיעניק לי הדרכה כיצד להעריך את המטופל שלי?
  חפש באינטרנט או ביישוב שלך עורכי פטנטים. עורך פטנטים יוכל לסייע לכם בכל מה שתצטרכו.
 • כיצד אוכל לקבוע מתי בטוח לחלוק פטנט עם מישהו?
  אין לך שום הגנה עד לפרסום הפטנט שלך, לפני האישור. זו כשנה לאחר ההגשה. לאחר הפרסום, תוכל להודיע לגוף שאתה סבור שיש בו פעילות מפרה. עליך להמתין עד למתן הפטנט לפני שתמשיך בפעולה משפטית כלשהי. לאחר שמילאת את הפטנט שלך, הוא יינתן או לא. יש לך מספר הגשה ותוכל לתבוע באופן חוקי פטנט בהמתנה בעת הצגת העיצוב או האב-טיפוס שלך.
 • היכן אוכל למצוא קונים לרעיונות שלי?
  אתה יכול להיכנס לאינטרנט ולחפש.
 • אחרי שאמסור ללקוח את הצעת הפטנט שלי, כמה זמן עלי לחכות לקבל תשובה?
  הייתי נותן להם 10-14 יום לבדיקה מלאה ולהחלטה כיצד להגיב להצעת הפטנט שלך.
 • כיצד אוכל לארוז את הפטנט שלי כדי להכין אותו למכירה?
  הניחוש הכי טוב שלי יהיה להכניס אותו למעטפה יחד עם מסמך העברה שנחתם על ידי שני הצדדים ועד.

תגובות (1)

 • neilmiller
  כל המידע הזה עזר לי מאוד! אני בהחלט צריך לעשות יותר מחקר לגבי ההחלטה הסופית שלי, אבל לפחות עכשיו יש לי כמה עצות! תודה!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להגיש פטנט?
 2. כיצד להאריך את חיי הפטנט?
 3. כיצד להשיג פטנט בהודו?
 4. כיצד לקבוע את משך הפטנט?
 5. כיצד להגיש בקשה לפטנט שירות?
 6. איך לקרוא פטנט?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail