איך לרשום פטנט על רעיון?

כדי לרשום פטנט על רעיון, התחל בהורדת הטפסים הנדרשים להגשה אלקטרונית מאתר משרד הפטנטים והסימנים המסחרי בארה"ב, ובפקס או בדואר בדוא"ל המלאים לקבלת מספר הלקוח ותעודת הדיגיטל שלך. לאחר מכן, תצטרך להגיש תיאור של הרעיון שלך, לצד שבועה שתצהיר שאתה מאמין בעצמך כמקור הרעיון שלך. לאחר שתקבל אישור שעובדו המסמכים שלך מ- USPTO, מלא את בקשת הפטנט באתר USPTO ושלם את האגרה הנדרשת. למידע נוסף, כולל כיצד להגיש ערעור אם בקשתך נדחית, המשך לקרוא!

פשוט חפש "תבנית בקשה לפטנט זמנית" או "מדגם יישום פטנט זמני."
פשוט חפש "תבנית בקשה לפטנט זמנית" או "מדגם יישום פטנט זמני.".

בניגוד למה ששמעת בפרסומות בטלוויזיה, אינך יכול למעשה לרשום פטנט על רעיון. משרד הפטנטים והסימנים המסחרי האמריקני (USPTO) מנפיק פטנטים על מכונות או תהליכים חדשים, לא רק הרעיון של מכונה או תהליך. לפני שתוכל לקבל משהו בפטנט, עליך להיות בעל עיצוב ראשוני כדי להראות כיצד הוא מתפקד. בשלב זה תוכל להגיש בקשה זמנית. בקשה לפטנט זמנית קלה יחסית להגשה ותשמור על עדיפות ההמצאה שלך למשך 12 חודשים. זה נותן לך זמן לעבוד על הבקשה הלא זמנית לקבלת פטנט מלא. לאחר אישורו, הפטנט המלא שלך מגן על המצאתך מיום הגשת בקשתך הזמנית. פטנטים מלאים נותנים לך את הזכות להדיר אחרים מביצוע, מכירה או ייבוא של המצאתך במשך 20 שנה ממועד הגשת העדיפות. מכיוון שתהליך קבלת הפטנט מורכב ביותר,ה- USPTO ממליץ בחום להזמין עורך פטנטים מנוסה שיערוך את בקשתך הלא זמנית.

חלק 1 מתוך 3: הגשת בקשה זמנית

 1. 1
  אשר שההמצאה שלך ניתנת לפטנט. כדי להיות פטנט, ההמצאה שלך חייבת להיות משהו מוחשי שקיים - זה לא יכול להיות רעיון שלא נבדק שהיה לך. מעבר לסף זה, ישנם 4 סטנדרטים בסיסיים שההמצאה שלך חייבת לעמוד בה:
  • שימושי: ההמצאה שלך עובדת ומסוגלת לבצע את מטרתה המוצהרת
  • חדש: ההמצאה שלך אינה בשימוש ציבורי, לא נחשפה בעבר באף פרסום בשום מקום בעולם ולא רשמה פטנט לפני כן.
  • לא ברור מאליו: ההבדל בין המצאה שלך לבין כל המצאה קודמת אינו דבר שברור לאדם בעל מיומנות רגילה בתחום הטכנולוגי הזה
  • מתואר כראוי: עליך לתאר את המצאתך בבקשת הפטנט שלך בפירוט מספיק כדי שאדם בעל כישורים רגילים בתחום טכנולוגי זה יוכל לייצר אותה ולהשתמש בה בעצמם

  אזהרה: לעולם אינך יכול לקבל פטנט על חוקי טבע, תופעות טבע או רעיונות מופשטים.

 2. 2
  סיווג את המצאתך באמצעות מדריך הסיווג (MOC). אמנם סיווג ספציפי אינו הכרחי עבור בקשת פטנט זמנית, אך בחירת סיווג תעזור לך לקבוע אם ההמצאה שלך ניתנת לפטנט. אף על פי שבקשות פטנט זמניות אינן נבדקות, אין טעם להמשיך הלאה אם בחיפוש ראשוני עולה כי ברור שלא ניתן היה לרשום פטנט על המצאתך.
  • תוכל להוריד מדריך בסיסי ל- MOC בכתובת https://uspto.gov/sites/default/files/patents/resources/classification/overview.pdf. זה יעזור לך להבין כיצד למצוא את הכיתות והתת-שיעורים המתאימים להמצאה שלך.
  • ברגע שיש לך הבנה בסיסית של אופן פעולת מערכת הסיווג, עבור אל https://uspto.gov/web/patents/classification/selectnumwithtitle.htm ובחר את הכיתה המתאימה להמצאה שלך.

  טיפ: בחירת הסיווג שלך עשויה להשפיע על פטנטיות ההמצאה שלך. יכול להיות שיש המצאה דומה כפטנט בכיתה אחת אך לא אחרת.

 3. 3
  ערכו חיפוש פטנטים בסיסי. למרות שאינך צריך להבחין בהמצאה שלך מהמצאות דומות שכבר הוגשו פטנט (המכונה אמנות קודמת) ביישום זמני, חיפוש פטנטים בסיסי עדיין חשוב. אם ההמצאה שלך כבר פטנטה או נחשפה בציבור על ידי מישהו אחר, אין שום ערך להמשיך מעבר לנקודה זו.
  • כדי להתחיל בחיפוש בסיסי, עבור אל http://patft.uspto.gov/netahtml/PTO/search-bool.html. משם תוכלו לחפש בבסיס הנתונים המקוון של USPTO, הכולל את כל הפטנטים שהונפקו מאז 1976.
  • אם הייתם מגישים בקשה לפטנט לא זמני, עדיף שעורך פטנטים מנוסה ינהל עבורכם חיפוש זה. עם זאת, אינך צריך לחשוף אמנות קודמת ליישום זמני. אתה רק עושה את החיפוש הזה אחר הידע שלך כדי לוודא שאתה לא מבזבז את הזמן והמאמץ שלך על המצאה שאינה ניתנת לפטנט.
 4. 4
  השלם את בקשתך הזמנית. ל- USPTO אין טופס ספציפי שבו אתה יכול להשתמש כדי להגיש בקשת פטנט זמנית. במקום זאת, עליך להגיש מסמך המכיל את המידע הבא:
  • כותרת להמצאה שלך
  • תיאור כתוב של המצאתך
  • ציורים של המצאתך, במידת הצורך כדי להבין כיצד היא פועלת

  טיפ: תוכל למצוא באינטרנט תבניות ליישומי פטנטים זמניים שתוכל להתאים לצרכים שלך. פשוט חפש " תבנית בקשה לפטנט זמנית " או " מדגם בקשה לפטנט זמני ".

 5. 5
  הורד ומלא את גיליון הכריכה הזמני של היישום. לכל בקשות הפטנטים הזמניות יש לצרף גיליון שער, אותו תוכלו להוריד בכתובת https://uspto.gov/sites/default/files/documents/sb0016.pdf. גיליון כיסוי היישום הזמני חייב לכלול את הפרטים הבאים:
  • שמות כל הממציאים
  • כתובות מגורים לכל הממציאים
  • כותרת ההמצאה
  • השם ומספר הרישום של עורך הפטנטים שלך, אם יש לך כזה
  • הכתובת להתכתבויות לגבי בקשתך
  • שמות כל סוכנויות ממשלתיות בארה"ב שיש להן אינטרס רכוש ביישום
 6. 6
  קבע את אגרת הבקשה שלך. עליכם לשלם את אגרת הבקשה כשתגישו את בקשת הפטנט הזמנית שלכם. נכון לשנת 2019, העמלה שלא ניתנה להנחה עבור בקשה זמנית היא 210 € סכום זה מופחת ל 100 € אם אתה זכאי כישות קטנה או 52 € אם אתה זכאי כישות מיקרו.
  • ככלל, אתה זכאי כישות קטנה אם אתה אדם פרטי או עסק קטן עם פחות מ -500 עובדים או פחות מ -150 מיליון יורו ברווחים שנתיים.
  • כדי להעפיל כישות מיקרו, עליך להיות בעל הכנסה ברוטו פחות מפי 3 מההכנסה החציונית של משקי בית בארה"ב בשנה הקלנדרית הקודמת. בדרך כלל עליך גם לעמוד בדרישות למעמד של ישות קטנה. אינך יכול להעפיל כישות מיקרו, ללא קשר להכנסותיך, אם אתה רשום כממציא ביותר מ -4 בקשות לפטנטים.
  • כדי למצוא את ההכנסה החציונית הרשמית של ארה"ב, היכנס לכתובת https://census.gov/topics/income-poverty/data/tables.html ובדוק בטבלה של השנה הקלנדרית המתאימה.
 7. 7
  הגש את בקשתך ל- USPTO. לאחר שתסיים את בקשתך, תוכל להגיש אותה ל- USPTO באופן מקוון או לשלוח בדואר את טפסי הנייר. כלול תשלום אגרת הבקשה שלך.
  • אם ברצונך להגיש את בקשתך באופן מקוון, השתמש ב- EFS-Web, הזמין בכתובת https://uspto.gov/patents-application-process/file-online.
  • אינך צריך להירשם ל- USPTO כדי להגיש את הבקשה הזמנית שלך. עם זאת, אם תחליט ליצור חשבון, תהיה לך גישה לתכונות משופרות, כולל היכולת לשמור בקשות שלמות ולהגיש תיקונים לבקשות שכבר הגשת.
 8. 8
  התחל לעבוד על היישום הלא זמני שלך. בקשת הפטנט הזמנית שלך פעילה מיום הגשת בקשתך. עם זאת, יישום זמני, כשלעצמו, אינו מעניק לך שום זכויות למנוע מאחרים לבצע או למכור את המצאתך. במקום זאת, זה קונה לך עוד שנה כדי להשלים ולהגיש את הבקשה הלא זמנית שלך. אם לא תגיש את בקשתך הלא זמנית לפני שתוקף בקשתך הזמנית, בקשת הפטנט הזמנית שלך תיחשב כנטושה ולא תקבל את ההטבה ממועד ההגשה הקודם.
  • מצד שני, אם אתה מגיש את בקשתך הלא זמנית תוך שנה מיום הגשת בקשתך הזמנית, כאשר אישור בקשתך הלא זמנית, תוכל לתבוע בגין שימוש לא מורשה בהמצאתך לפני שתגיש את בקשתך הלא זמנית. יישום, בעוד שעדיין היה לך הגשת ארעית בלבד. המשמעות היא לנצל את תאריך ההגשה הקודם.
  • עם יישום זמני, יש לך גם אפשרות לבדוק את כדאיותה המסחרית של המצאתך לפני שתוציא הוצאה של יישום שאינו זמני.
  • אתה יכול להשתמש בביטוי "פטנט תלוי ועומד" בקשר להמצאתך אם ברצונך לשים לב לציבור שאתה מוגן בזכויות הקניין הרוחני שלך.
ל- USPTO אין טופס ספציפי שבו אתה יכול להשתמש כדי להגיש בקשת פטנט זמנית
ל- USPTO אין טופס ספציפי שבו אתה יכול להשתמש כדי להגיש בקשת פטנט זמנית.

חלק 2 מתוך 3: השלמת היישום הלא זמני שלך

 1. 1
  התייעץ עם עורך פטנטים מנוסה. בקשות פטנטים שאינן זמניות הן מסמכים מורכבים עם מפרט טכני רב ודרישות עיצוב. אמנם אתה יכול לנסות לעשות זאת לבד, אך תחסוך זמן רב אם תקבל את בקשתך על ידי עורך פטנטים מנוסה. עבור אל https://oedci.uspto.gov/OEDCI/practitionerSearchEntry כדי למצוא עורך פטנטים רשום בקרבתך.
  טיפ מומחה

  עורך דין יעזור לוודא שתוכל לאכוף את הפטנט שלך. כל אחד יכול להגיש בקשה לפטנט, אך כדי שיהיה ערך לפטנט זה, הוא צריך להיות ניתן לאכיפה. לכן כדאי שיהיה משרד עורכי דין שיעזור לך להגיש כי אתה צריך להיות מסוגל לזכות בתיק נגד מישהו שעשוי להפר את הפטנט שלך. אחרת, הפטנט לא יהיה שווה הרבה.

 2. 2
  ערכו חיפוש פטנטים יסודי יותר. חיפוש באמנות קודמת לאפליקציה שאינה זמנית לא מסתכל רק על רשומות הפטנטים, אלא על המצאות אחרות שאולי גם אינן רשומות פטנט. אם יש משהו שנחשף לציבור הדומה להמצאה שלך, זה יכול למנוע את הפטנט על המצאתך. יישום שלם שאינו זמני מגלה את כל האמנות הקודמת הרלוונטית ומבדיל את המצאתך מאותן המצאות אחרות הדומות או נועדו לפתור בעיות דומות.
  • ככלל, עדיף לתת לעורך הדין שלך להתמודד עם החיפוש הקודם. יש להם ניסיון בסיווגים וטרמינולוגיות פטנטים ועשויים למצוא אמנות קודמת שתפספס.
  • צפה שחיפוש האמנות הקודם יימשך מספר חודשים. עורך הדין שלך ישמור ככל הנראה על חיפוש מתמשך בזמן שמכינים את בקשתך במקרה שמשהו יעלה מאוחר יותר.
 3. 3
  מלא את גיליון נתוני היישום שלך. דף הנתונים של היישום הוא סיכום המידע הכלול בבקשה שלך. על גיליון זה ללוות את כל בקשות הפטנטים שאינן זמניות ועליו להיות חתום על ידי כל הממציאים. תוכל להוריד את הטופס בכתובת https://uspto.gov/patent/forms/important-information-completing-application-data-sheet-ads.
  • ככלל, דף הנתונים כולל את שמותיהם וכתובותיהם של כל הממציאים, מידע על עורך הדין שלך ומידע על בקשתך הזמנית, אם יש לך כזה.

  טיפ: אם ברשותך אחת או יותר בקשות פטנט זמניות שלא פג תוקפן, עליך לספק את מספרי הבקשה ותאריכי ההגשה. אחרת, לא תקבל את ההטבה ממועד ההגשה המוקדם יותר אם בקשת הפטנט הלא זמנית שלך תאושר.

 4. 4
  ספק כותרת להמצאה שלך. העמוד הראשון של בקשת הפטנט הלא זמנית שלך, המכונה גם המפרט, מפרט את שמות המגורים של כל ממציא יחד עם שם ההמצאה. ההמצאה שלך יכולה להכיל עד 500 תווים.
  • הפוך את כותרת ההמצאה שלך לקצרה וספציפית ככל שתוכל. עורך הדין שלך יעזור לך להגיע לתואר הטוב ביותר שמייצג את מטרת ההמצאה וכיצד היא פועלת.
 5. 5
  שרטט את הרקע והסיכום של המצאתך. קטע הרקע והסיכום הוא קצת כמו לספר את הסיפור. כממציא, אתה גיבור הסיפור הזה. תאר את הבעיה שצפית ואת ההמצאה שיצרת כדי לפתור את הבעיה. התחל מההתחלה, עם ההתבוננות הראשונית בבעיה ובהשראה שהייתה לך שהובילה אותך להמצאה שלך. לאחר מכן, הסבירו את הצעדים שעשיתם כדי ליצור, לבדוק ולשכלל את המצאתכם.
  • לאורך הדרך, תוכלו לדון באומנות הקודמת שגיליתם בחיפושכם ולתאר כיצד אף אחד מאותם דברים לא פתר את הבעיה כפי שהמצאתכם עושה. זה עוזר להבחין בין המצאתך לבין אותה אמנות קודמת.
  • תאר אנשים שצפויים להשתמש בהמצאה שלך וכיצד ישפרו את חייהם.
 6. 6
  כלול תיאור מפורט של המצאתך. השתמש במונחים ברורים ותיאוריים לתיאור תהליך יצירת ההמצאה שלך. התיאור שלך צריך להיות מפורט מספיק בכדי שמישהו בעל מיומנות ממוצעת בתחום יוכל לבצע ולהשתמש בהמצאה שלך מבלי לעבור הרבה ניסוי וטעייה.
  • יש להבדיל באופן ספציפי את המצאתכם מכל המצאות קשורות שהגיעו לפניה או כל המצאה אחרת ששימשה בהמצאתכם. לדוגמא, אם ההמצאה שלך כוללת גלגל, יהיה עליך להיות מסוגל להבחין בין המצאתך לבין הגלגל ולהסביר כיצד ההמצאה שלך אינה פשוט שיפור ברור בגלגל.
  • אם ההמצאה שלך היא שיפור בהמצאה אחרת, שמור את התיאור שלך אך ורק לשיפור עצמו, ולא להמצאה המקורית (למעט התיאור שעשוי להיות נחוץ כדי להסביר כיצד פועל השיפור שלך).
 7. 7
  ציין את הטענות המובהקות שלך שמזהות את החדשנות שלך. התביעות הן לב לבקשת הפטנט שלך. כל תביעה מפרטת דבר מובחן שאתה מזהה כחדש, מקורי ובעל פטנט. יחדיו, טענותיך מגדירות את היקף ההגנה שהפטנט שלך מספק.
  • אתה יכול לקבל תביעות עצמאיות, ממוספרות ברציפות עם ספרות ערביות. לכל תביעה עצמאית עשויות להיות טענות תלויות המתייחסות אליה. תביעות תלויות פועלות בדרך כלל להגבלת התביעה העצמאית אליה הן מתייחסות.
  • הפורמט הכללי כרוך תיוג הדבר שאתה טוען, ואחריו את המילה "הכוללת". לאחר מכן אתה מפרט את חלקי הדבר ואז מסביר כיצד הם קשורים. לדוגמא, אם הייתם טוענים כריך, תוכלו לכתוב: "כריך הכולל: (א) 2 חתיכות לחם, ו- (ב) חמאת בוטנים, ו- (ג) ג'לי, שבו חמאת הבוטנים נמרחת על חתיכה אחת לחם והג'לי מורחים על השני ואז הם מנופצים ביחד. "
 8. 8
  הוסף את התיאור שלך עם שרטוטים של ההמצאה. הציורים הם לעתים קרובות החלק החשוב ביותר במפרט שלך. ל- USPTO יש דרישות קפדניות לציורים, שנוצרו בדרך כלל על ידי שרטט מקצועי. לעורך הדין שלך יש כנראה שרטטים בהם הם משתמשים באופן קבוע.
  • השרטוטים מתארים כל אחת מהטענות המובהקות שאתה מעלה לגבי המצאתך ועליהם להציג כל מאפיין של המצאתך שאתה מגדיר בתביעות. מרבית המפרט מכיל ציורים רבים המציגים זוויות או חלקים שונים של ההמצאה.
  • ודא שיש לך את כל הציורים הדרושים לבודק הפטנטים כדי להבין את ההמצאה. בעוד שתוכל לתקן את בקשתך בהמשך, לא תוכל להוסיף שרטוטים חדשים מכיוון שאלה נחשבים ל"עניין חדש ".
 9. 9
  חתמו על שבועתכם או הצהרתכם. השבועה או ההצהרה הם הצהרה כי אתה הממציא המקורי של ההמצאה שלשמה הגשת בקשת פטנט. יש לחתום על שבועת בנוכחות ציבור נוטריונים. הצהרה, לעומת זאת, לא חייבת להיות מאושרת על ידי נוטריון.
  • תוכל להוריד את טופס ההצהרה בכתובת https://uspto.gov/sites/default/files/documents/aia0001.pdf. אם ברצונך להשתמש בטופס שבועה, עבור אל https://uspto.gov/sites/default/files/documents/aia0008.pdf.
  • אם אינך מבין אנגלית, כלול גרסה של טופס השבועה בשפת האם שלך. ה- USPTO מספק גרסאות מתורגמות של הטופס בעשר שפות שונות, כולל סינית, הולנדית, צרפתית, גרמנית, איטלקית, יפנית, קוריאנית, רוסית, שוודית וספרדית.
 10. 10
  חשב את דמי הגשת הבקשה שלך באמצעות לוח הזמנים. כשאתה מגיש בקשת פטנט לא זמנית, עליך לשלם את אגרת ההגשה הבסיסית, אגרת החיפוש ודמי הבדיקה. ייתכנו עמלות נוספות בהתאם למשך הבקשה שלך ומספר התביעות שאתה מגיש.
  • לדוגמא, אם אתה זכאי כישות קטנה, תשלם דמי הגשה בסיסיים של 110 €, דמי חיפוש של 250 €, ודמי בחינה של 280 €, בסך כולל של 640 €
 11. 11
  הגש את בקשתך המלאה ל- USPTO. באפשרותך להגיש את בקשתך באופן מקוון באמצעות EFS-Web, באמצעות משלוח דואר בארה"ב, או על ידי מסירה ידנית למשרד USPTO באלכסנדריה, וירג'יניה. עם זאת, אם תבחר באפשרות דואר או משלוח ידני, עליך לשלם דמי הגשה לא אלקטרוניים נוספים בסך 300 € (150 € עבור ישויות קטנות ומיקרו). אם יש לך עורך דין, סביר להניח שהם יגישו את בקשתך באופן אלקטרוני עבורך.
  • EFS-Web מאפשר לך לבדוק את סטטוס הבקשה שלך, להגיב לפעולות משרד USPTO ולהגיש תיקונים ליישום שלך.
עדיף שעורך פטנטים מנוסה ינהל עבורכם חיפוש זה
אם הייתם מגישים בקשה לפטנט לא זמני, עדיף שעורך פטנטים מנוסה ינהל עבורכם חיפוש זה.

חלק 3 מתוך 3: עבודה עם בוחן הפטנטים שלך

 1. 1
  המתן לקבלת פעולה משרדית. אם בקשתך תתקבל ונקבע כי היא תושלם, היא תועבר לבוחן פטנטים לבדיקה. מכיוון שבוחני פטנטים בוחנים בקשות לפי סדר הגשתן, ומכיוון שבדיקה בודדת יכולה לארוך חודשים (אם לא שנים, תלוי במורכבות הבקשה), ייתכן שיעברו יותר משנה לפני שתשמע לראשונה מה בוחן פטנטים. זה ידוע כפעולת המשרד הראשונה שלך.

  טיפ: בדרך כלל, הפעולה הראשונה שלך במשרד תהיה שלילית - גם אם יש לך עורך דין מנוסה. אל תיקח זאת באופן אישי או תחשוב שעורך הדין שלך לא עשה את עבודתו. ככה בדיוק עובדות בדיקות פטנטים.

 2. 2
  השב לפעולה הראשונה עם בקשה ספציפית לבחינה מחודשת. אתה (או עורך הדין שלך) תקבל הודעה בכתב המפרטת את הסיבות לכל פעולה שלילית, דרישות ה- USPTO והתנגדויות על ידי הבוחן. אם אינך מסכים עם כל אלה, תוכל לבקש בחינה מחודשת של בקשתך. ההודעה כוללת מועד אחרון לתשובתך.
  • הבודק עשוי לדחות את טענותיך בחלקן או כולן. אם אתה בסדר עם פטנט מוגבל יותר, אתה יכול לבחור להתקדם בלי הטענות שהבודק פסל.
  • אם אינך מסכים עם הבוחן, עליך להראות כיצד הטענות הספציפיות ניתנות לפטנט.

  טיפ: אתה יכול לבקש פגישה עם בוחן הפטנטים כדי לדון בפעולת המשרד. עם זאת, אתה עדיין אחראי לקבל את תשובתך בכתב עד המועד האחרון.

 3. 3
  בצע תיקונים בבקשתך אם נדרש על ידי הבוחן שלך. אם אתה יכול לבצע תיקונים שיגברו על התנגדויות הבודק או יעמדו בדרישות שהבוחן לא האמין שעמדת בו, אתה בדרך כלל חופשי לעשות זאת. בתשובתך בכתב לבודק, הסביר כיצד התיקונים שביצעת דאגו לחששות שמנו.
  • בעת ביצוע תיקונים בבקשתך, אינך רשאי להוסיף "עניין חדש" לבקשה. לדוגמא, אינך יכול להוסיף רישומים חדשים שיסבירו כיצד פועלת המצאתך, גם אם אותם רישומים חדשים יתגברו על התנגדויות הבודק.
 4. 4
  המשך עד להוצאת הפטנט שלך או שהדחייה תתבצע סופית. בדרך כלל, הפעולה השנייה של הבודק היא סופית. הודעת הבודק תודיע לך אם הפטנט שלך אושר או נדחה.
  • אם הבוחן מסיים את דחיית הפטנט שלך סופית, תוכל לפנות לוועדת משפט וערעור לפטנטים. אתה יכול גם לערער על טענות שנדחו פעמיים, גם אם הפטנט שלך הותר ללא טענות אלה.
 5. 5
  שלם את האגרה עבור הנפקת הפטנט שלך. אם בוחן הפטנטים יאפשר את הפטנט שלך, הוא ישלח לך הודעה או אל עורך הדין שלך. הודעה זו כוללת את הסכום שעליכם לשלם כדי להוציא את הפטנט שלכם. עליך לשלם עמלה זו תוך שלושה חודשים מיום ההודעה, אחרת ה- USPTO יראה בבקשתך כנטושה ותצטרך להתחיל מחדש.
  • נכון לשנת 2019, דמי ההנפקה עבור פטנטים של שירותים הם 750 אירו (370 אירו לגופים קטנים, 190 אירו לגופים מיקרו).
 6. 6
  המתן לקבל את הפטנט שלך. לאחר מתן הפטנט שלך, USPTO ישלח את האישור בדואר אליך או לעורך הדין שלך. ביום מתן הפטנט, ניתן יהיה לחפש אותו בציבור במאגר הפטנטים של USPTO.
  • כדי שהפטנט שלך יישאר פעיל, עליך לשלם דמי אחזקה ב -3,5, 7,5 ו -11,5 שנים מיום מתן הפטנט. קיימת תקופת חסד של 6 חודשים לתשלום דמי האחזקה שלך, ולאחר מכן פטנטך עשוי לפוג.
  • נכון לשנת 2019, ישות קטנה תשלם 600 אירו לאחר 3,5 שנים, 1340 אירו לאחר 7,5 שנים ו -2,760 אירו לאחר 11,5 שנים. כדי לגלות כמה אתה חייב בדמי אחזקה, בדוק את לוח התשלומים האחרון באתר USPTO.
גיליון הכריכה הזמני לבקשה חייב לכלול את המידע הבא
גיליון הכריכה הזמני לבקשה חייב לכלול את המידע הבא: שמו ומספר הרישום של עורך הפטנטים שלך, אם יש לך כזה.

טיפים

 • שמור רישומים מתוארכים על המצאתך בכתב עת מאוגד, המפרט את כל צעדיך בהכנת המצאתך, בדיקות המצאתך ותוצאת הבדיקות, החומרים בהם השתמשת והזמן שבזבזת בעבודה עליה. אל תשתמש במחברת או קלסר ספירלי, מכיוון שניתן להסיר או לסדר מחדש דפים בקלות.
 • אם יש לך שאלות כלליות לגבי פטנטים או תהליך בקשת הפטנטים, התקשר למרכז הסיוע לממציאים של USPTO (IAC) בטלפון 800-PTO-9199 (800-786-9199). בוחני פטנטים זמינים לענות על שאלותיך בשורה זו בימים שני עד שישי בין השעות 8: 00-20: 00 ET, למעט בחגים פדרליים.
בן כמה עלי להיות פטנט על הרעיון שלי
בן כמה עלי להיות פטנט על הרעיון שלי?

אזהרות

 • מאמר זה דן כיצד לרשום פטנט על רעיון בארה"ב. אם אתה גר במדינה אחרת, או שאתה רוצה לקבל פטנט במדינה אחרת, התהליך יהיה שונה. שוחח עם עורך פטנטים מנוסה לקבלת הנחיות נוספות.
 • מאמר זה מניח שאתה מגיש פטנט על שירות, שהוא ללא ספק הסוג הנפוץ ביותר של פטנט. אתה יכול גם לבקש פטנט עיצובי או פטנט צמח. עם זאת, עדיפות בקשת פטנט זמנית אינה זמינה עבור סוגים אלה.
 • יתכן שתראה מודעות של חברות קידום המצאות בטלוויזיה או באינטרנט. חברות אלו מציעות לעזור לך בפיתוח הרעיון שלך ולקבל פטנט, או למצוא חברות לפיתוח וייצור הרעיון שלך. בדקו היטב את הרקע של המשרד לפני שתחליטו להשתמש באחת החברות הללו - רבות מהן הונאות. אתה יכול לקרוא תלונות שפרסם USPTO בכתובת https://uspto.gov/patents-getting-started/using-legal-services/scam-prevention/published-complaints/published.
 • האגרות עשויות להשתנות על בסיס שנתי. העמלות המפורטות במאמר זה מדויקות החל מדצמבר 2019. עיין באתר USPTO בכתובת https://uspto.gov/ לקבלת העמלות העדכניות ביותר.

שאלות ותשובות

 • האם ניתן להאריך פטנט לא זמני מעבר לתקופה של 12 חודשים?
  לבקשת פטנט שאינה זמנית אין תקופה של 12 חודשים. למעשה, לרוב לוקח 24 חודשים או יותר להוציא פטנט לא זמני, אשר ניתן לשמור עד 20 שנה מיום ההגשה האפקטיבי הראשוני.
 • האם אוכל לרשום פטנט על דמות המצוירת שלי להגנה על אנימציה עתידית?
  לא, חומרים מודפסים אינם פטנטים. עם זאת, תוכל להגיש בקשה להגנה על זכויות יוצרים וסימני מסחר במסגרת החוקים הרלוונטיים.
 • מה העלות לפטנט על רעיון?
  אי אפשר לרשום פטנט על רעיון. ניתן לרשום פטנט על המצאה אם היא כשירה ומתוארת במלואה במסגרת בקשת פטנט נכונה. דמי הגשת המינימום המוחלטים להגשת בקשה, לאחר חיפוש, בחינה והנפקה הם 510 אירו.
 • האם עלי לרשום פטנט על רעיון עיצוב לביש או שעלי פשוט להכין ולמכור אותו לבד?
  אינך צריך לרשום פטנט על דבר, אך ללא פטנט אינך יכול למנוע באופן חוקי מאחרים לבצע ולמכור את ההמצאה הזהה.
 • האם אוכל להגיש בקשה לפטנט מחוץ לארה"ב, והאם הפטנט האירופי יעיל גם בכל המדינות האחרות?
  אתה יכול להגיש בקשה לפטנט מחוץ לארה"ב לאחר שתקבל רישיון הגשה זר ממשרד הפטנטים, לאחר שהם יבדקו את בקשתך בנושאי ביטחון לאומי. פטנט שניתן על ידי משרד הפטנטים האמריקאי ניתן לאכיפה רק באירופה.
 • האם אוכל להגיש בקשה לפטנט עבור מישהו אחר?
  אתה יכול להגיש בקשה לפטנט עבור מישהו אחר אך רק בנסיבות מוגבלות. עליך להיות הנציג המשפטי שהוקצה על ידי הפרט, ממציא משותף, או בירשת את הזכות.
 • היכן אוכל לרשום פטנט על ההמצאה שלי?
  השתמש במשרד פטנטים ממשלתי, כגון משרד הפטנטים האמריקני.
 • בן כמה עלי להיות פטנט על הרעיון שלי?
  למעשה אין הגבלת גיל לקבלת פטנט; עם זאת, נראה כי הכוחות שנמצאים מוטים כלפי אנשים מנוסים ובוגרים. לא יכול להזיק לנסות.
 • האם עלי להיות אזרח ארה"ב כדי להגיש בקשה לפטנט אמריקאי?
  לא, אינך צריך להיות אזרח אמריקאי כדי להגיש בקשה לפטנט אמריקאי.
 • האם אוכל לרשום פטנט על משקה בריאות בריא חדש?
  אתה יכול לרשום פטנט על נוסחת משקאות בארה"ב, בתנאי שהיא עומדת בדרישות הפטנט הבסיסיות. נוסחאות משקאות בדרך כלל מתקשות להוכיח שהן חדשות (מקוריות עבורך) או שאינן ברורות מאליהן. אתה עלול להיתקל גם בקשיים להוכיח שהמשקה שלך שונה מספיק ממשקאות אחרים שכבר קיימים.

תגובות (17)

 • klingshyann
  המאמר כולו היה מועיל ביותר.
 • torphynova
  מאמר זה די שימושי עבורי!
 • marilynesanford
  אני לגמרי חדש בזה ואני חושב שהמידע טוב מאוד.
 • kilbackclement
  אינפורמטיבי במיוחד וכתוב היטב.
 • koby32
  עזר כיצד להגיש בקשה לפטנט.
 • bosconicklaus
  פירוט נהדר של התהליך מההתחלה ועד הסוף עם תמונות ממש טובות וקישורים מדהימים! בדיוק מה שחיפשתי!
 • katherynmoen
  תודה לך, מאמר זה עזר מאוד.
 • albaskiles
  אינפורמטיבי ביותר ובשפה פשוטה.
 • sydneyryan
  כל השלבים היו ברורים וקלים לביצוע ולהבנה, ואני אוהב איך בסוף השלבים יש קישורים לדפים! מאוד מועיל ושימושי.
 • christiansencar
  מאוד אינפורמטיבי והקישורים מאוד שימושיים.
 • cwiza
  מאוד אינפורמטיבי וישר, פרטים על הכל. זהו אתר שימושי מאוד שיש! הם אפילו מספקים לך קישורים ישירים לאתרים שאתה זקוק להם בפועל, ולא איזה גימיק פרסומי. תודה.
 • okelly
  זה מספק את הצעדים הדרושים כדי להמשיך את הרעיון שלי להמצאה שלי.
 • kellie05
  אתר מצוין. הוצג בבירור את השלבים והדרישות.
 • kaitlinbeatty
  הסבר ברור ותמציתי על תהליך רישום הפטנט.
 • rfeeney
  זה נהדר, כל המידע שאני צריך. זה לא נותן לי עוד תירוצים!
 • awiegand
  תודה על הידע!
 • cartwrightamali
  זה היה מפורט מאוד והונח היטב.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail