איך קונים זכויות מינרלים?

לרכישת זכויות מינרלים, התחל במחקר אילו מינרלים הם הרווחיים ביותר, מה החוקים המקומיים על רכישת הזכויות ואילו זכויות מינרלים עומדים כעת למכירה. לאחר מכן, משא ומתן עם המוכר על תנאי מכירת זכויות המינרלים, כולל המחיר והתנאים הספציפיים של ההסכם. אם אינך מכיר את תהליך המשא ומתן, עדיף להתייעץ עם עורך דין המתמחה במכירה והעברת זכויות מינרלים. לאחר מכן, ערוך את הסכם זכויות המינרלים לסיום העסקה! למידע נוסף על חכירה במקום רכישת זכויות מינרלים, המשך לקרוא!

מה החוקים המקומיים על רכישת הזכויות ואילו זכויות מינרלים עומדים כעת למכירה
לרכישת זכויות מינרלים, התחל במחקר אילו מינרלים הם הרווחיים ביותר, מה החוקים המקומיים על רכישת הזכויות ואילו זכויות מינרלים עומדים כעת למכירה.

המונח "זכויות מינרלים" לא מתייחס רק לבעלות על מינרלים אלא גם לסלעים, גז או נפט בעלי ערך שנמצא מתחת לפני הקרקע על שטח של רכוש. זכויות אלה שונות מאוד מזכויות שטח, שהן בעלות על כל דבר מעל הקרקע. אם בעל קרקע הוא הבעלים של שניהם, ניתן לקנות זכויות מינרלים מבלי לקנות את הקרקע. אמנם שכירות של זכויות מינרלים למשך זמן מסוים שכיחה יותר, אך רכישת זכויות מינרליות מעניקה לך בעלות קבועה. ברגע שאתה קונה זכויות מינרליות, אתה יכול להחליט לכרות או לקדוח את הנכס בעצמך, לשכור חברה לביצוע הפעולה, או לנסות למכור מחדש את הזכויות תמורת רווח. מאמר זה יעזור לך לנווט בתהליך המורכב של קניית זכויות מינרלים.

שיטה 1 מתוך 3: חקר זכויות מינרלים

 1. 1
  גלה אם זכויות המינרלים זמינות לרכישה. עבור לבית המשפט המחוזי המקומי כדי לחקור מי מחזיק בזכויות המינרלים עבור רכוש מסוים. המעשה של הרכוש עלול לא לכלול מידע על זכויות מינרלים, כי מדינות קרובות בעלות זכויות מינרלי שיא בתוך זכויות מינרליים נפרדות מעשה להזמין נפרד מן זכויות צרוב ספר.
  • עסקאות הנוגעות לזכויות מינרליות הן בדרך כלל עניין של תיעוד ציבורי, ואתה אמור להיות מסוגל לאשר בעלות על זכויות אלה.
  • אם אתם קונים נכסים "עיליים" באזור הידוע בפיתוח פוטנציאלי של מינרלים, יהיה עליכם לקבוע אם זכויות המינרלים כבר נמכרו. על רוכש הנכס להזמין עורך דין שיוכל לבצע מחקר זה.
 2. 2
  חקר אילו מינרלים נחשבים למשתלמים ביותר. חמשת המובילות בעולם הן נפט וגז, זהב, נחושת, יהלומים ופחם. בארה"ב נפט וגז הם המינרלים הנפוצים ביותר לכרייה.
  • עשר המדינות הללו מכילות 80% ממאגרי הנפט והגז בארה"ב: טקסס, צפון דקוטה, אלסקה, קליפורניה, ניו מקסיקו, אוקלהומה, ויומינג (נפט בלבד), קולורדו (גם כן מרבצי פחם), יוטה ולואיזיאנה.
  • מינרל שיהיה לו ביקוש גבוה כעת ובעתיד הקרוב הוא ליתיום, המשמש ברוב האלקטרוניקה הדורשת סוללות. לשלוש מדינות יש מחצית ממאגרי הליתיום בעולם: ארגנטינה, בוליביה וצ'ילה.
 3. 3
  מצא זכויות מינרלים למכירה. אתה אמור להיות מסוגל למצוא אתרים המציגים זכויות מינרלים למכירה או להשכרה ברחבי ארה"ב וקנדה. ייתכן שתצטרך להירשם כמנוי לשירות אם אתה קונה.
  • חברות נוהגות ליצור קשר עם בעל הנכס לרכישת זכויות מינרלים לאחר שלגיאולוג או איש מקצוע אחר יש סיבה להאמין שהמינרל הרצוי קיים באזור.
  כיצד אוכל לקנות זכויות מינרליות אם אף אחד אינו הבעלים של הזכויות
  כיצד אוכל לקנות זכויות מינרליות אם אף אחד אינו הבעלים של הזכויות?
 4. 4
  הגדירו איזה "מינרל" נמצא באזור בו נמצא הנכס. קבע אם החומר הוא אכן מינרל כהגדרתו על ידי המדינה או הממשלה הפדרלית. למרות שזו עשויה להישמע כמו משימה פשוטה, ההגדרה עשויה להשתנות ממצב למצב או ממצב אחד למשנהו.
  • לדוגמא, בשנת 2004 קבע בית המשפט העליון באירופה כי חול וחצץ אינם נחשבים למינרלים.
 5. 5
  למד את חוקי המדינה הספציפיים השולטים במכירת זכויות מינרלים. כל מדינה מצייתת לתקנות כרייה וקידוחים מסוימות המשפיעות על מכירת רכוש שטח ועל מינרלים. חוקים אלה לעיתים דומים עם שינויים קלים.
  • לדוגמה, "fracking", כריית גז טבעי, אסורה במדינת ניו יורק בזמן שהיא מותרת בפנסילבניה. פחמימנים כגון נפט וגז טבעי נכללים בדרך כלל במונח "זכויות מינרלים".
  • אף על פי שהחוקים המסדירים את זכויות המינרלים הם בדרך כלל אחידים בין אזורים, יתכן שהחוקים המסדירים כרייה ותקנות נפט וגז ספציפיות יכולים להשתנות מאוד בין המדינות.

שיטה 2 מתוך 3: רכישת זכויות מינרלים

 1. 1
  משא ומתן על תנאי מכירת זכויות המינרלים. זה לא רק כולל את המחיר ששולם עבור הזכויות אלא גם את תנאי ההסכם הספציפיים. תנאים אלה יכולים לכלול את המינרל (ים) הספציפיים שברצונך לחלץ, את התיאור החוקי של הנכס, כיצד תיכנס לנכס, אילו צעדים תנקוט במניעת נזק לרכוש, כיצד תוכל לתקן כל נזק שיתרחש, השימוש בכל מים מתוקים זמינים וגורמים רבים אחרים.
  • ברוב העסקאות של זכויות מינרלים יש לרוכש את המילה הרבה ביותר כיצד יתנהל הכרייה, מתי היא תתקיים, כיצד ומה ייעשה, אם בכלל, כדי לתקן את הנכס לאחר מכן. אם המוכר רוצה שליטה כלשהי עם תחילת הכרייה, עליו לחשוב מה עלול להשתבש ולפתח חוזה שיכסה את משאלותיו ושל הדורות הבאים.
 2. 2
  ערוך את הסכם זכויות המינרלים. ודא שגם אתה וגם הבעלים מבינים את כל התנאים המפורטים לפני ששניכם חותמים על ההסכם לסיום העסקה. אם אינך מכיר משא ומתן לרכישת זכויות מינרלים, עליך להתייעץ עם עורך דין המתמחה במכירה והעברת זכויות מינרלים.
  • כלול גישה למים מתוקים בהסכם. כריית נפט וגז דורשת כמות גדולה של מים מתוקים בתהליך הכרייה. אם תהיה לך גישה למים סמוכים, זה יחסוך לך הרבה כסף. אשר גם גישה, מחיר וכל מגבלה לשימוש במים.
  • ההסכם אמור לכסות פרק זמן ארוך מכיוון שאולי לא תרצו להתחיל בכרייה מיד.
  אמנם שכירות של זכויות מינרלים למשך זמן מסוים שכיחה יותר
  אמנם שכירות של זכויות מינרלים למשך זמן מסוים שכיחה יותר, אך רכישת זכויות מינרליות מעניקה לך בעלות קבועה.
 3. 3
  ערוך חוזה שכירות לזכויות מינרלים. אם תחליט להשכיר את זכויות המינרלים, יהיו בהסכם תנאים נוספים, כגון משך השכירות וסכום תשלום התמלוגים עבור הבעלים. תשלום התמלוגים הוא בדרך כלל שילוב של מזומני תמלוגים; אחוז מערך הייצור או כמות קבועה לטון או חבית מינרלים המיוצרים.
  • אל תנסה לכתוב את חוזה החכירה לזכויות מינרלים בעצמך. צרו קשר עם עורך דין מנוסה בהשכרת זכויות מינרלים. בחלק מהמדינות יש חוקים המחייבים חברות כרייה וקידוחים לשלם אחוז תמלוגים מינימלי לבעלי נכסים.

שיטה 3 מתוך 3: להרוויח כסף בקניית זכויות מינרלים

 1. 1
  קבע את היתרונות של קנייה לעומת זכויות מינרלים בליסינג. מיצוי מינרלים מתרחש בדרך כלל בזמן כלשהו בעתיד מכיוון שלעתים קרובות מתוכננים ציוד ועובדים שנים מראש. אם לא תתחיל לבצע פעולות כרייה או קידוח לפני תום חוזה השכירות, אזי כל הזכויות על הנכס והמינרלים חוזרות לבעלים.
  • לנפט ולגז יכולת לחצות את גבולות הרכוש מתחת לאדמה. יש מדינות המחייבות חברות קידוחים לפרט כיצד יחולקו תמלוגי נפט וגז בין בעלי נכסים סמוכים.
 2. 2
  חכירה ולא רכישת זכויות גז ונפט. בדרך כלל אין כל ערובה לכך שיהיה גז או נפט, ולכן יהיה זה לטובתך לשלם סכום קטן יותר עבור חוזה שכירות במקום לרכוש עלות גבוהה יותר. חוזה שכירות מעניק לך את הזכות לבדוק בנכס מינרלים.
 3. 3
  רכשו את זכויות המינרלים כספקולנטים. ספקולנטים קונים את הנכס במטרה למכור את זכויות המינרלים לחברה אחרת שתבצע את הייצור בפועל. זוהי הזדמנות לרכוש נכסים יקרי ערך מבעלי יחידים ולמכור נכסים אלה לחברות כרייה במחיר גבוה יותר ממה ששילמתם.
  עליך להתייעץ עם עורך דין המתמחה במכירה והעברת זכויות מינרלים
  אם אינך מכיר משא ומתן לרכישת זכויות מינרלים, עליך להתייעץ עם עורך דין המתמחה במכירה והעברת זכויות מינרלים.
 4. 4
  רכישת זכויות מינרלים כאופציה. בעסקת אופציה מוצע היום לבעל נכס סכום כסף קטן עבור האופציה לרכישת הנכס במחיר מסוים לפני מועד מוגדר בעתיד. היית מנסה למצוא במהירות מישהו שישלם מחיר גבוה עוד יותר, ירכוש את הנכס מהבעלים ואז ימכור לקונה את זכויות המינרלים שלך. אם לא תשלם את המחיר שצוין עד לתאריך התפוגה של האופציה, בעל הנכס ישמור על תשלום האופציה.
 5. 5
  השקיעו בתמלוגים של נפט וגז. חברות כמו פטריוט רויאלטי עושות את כל הרכישות של זכויות מינרלים וכרייה. המשקיעים מקבלים הכנסה חודשית, ואינכם משלמים מיסים על 15% מהייצור מבאר.
  • כמו נכסים אחרים, ניתן לקנות, למכור או להעביר תמלוגים על נפט וגז. הכנסות התמלוגים נמשכות כל עוד הבאר מייצרת, שעשויה להיות כמה עשורים.
 6. 6
  הכירו את החוקים המקומיים והממלכתיים. מרבית פעילות הכרייה והקידוח מוסדרת בחוק המדינה. חוקים אלה עשויים להגביל מיצוי או לדרוש הוצאות נוספות, לכן וודא שאתה מכיר את כל התקנות הנוגעות להפקת המינרלים. כמו כן, שקול כי חוקים עשויים להשתנות או להתקיים חוקים ותקנות חדשים המשפיעים על יכולתך להפיק מינרלים.
  • שימו לב שאם אתם רק מקבלים תמלוגים ואינכם בעלי הרוב בזכויות המינרלים, אין לכם שום דבר לגבי לוח הזמנים לייצור. אם בעל הרוב יחליט שהמחירים נמוכים מדי, הם עשויים להפסיק את הייצור בכל עת, מה שיעצור את זרם התמלוגים.

שאלות ותשובות

 • מה עלי לעשות כאשר מישהו מסכים למכור או לתת לי את הזכויות המינרליות לרכוש שכבר אני מחזיק בזכויות השטח?
  השג שטר אשר השפעתו מעבירה את הנכס מהם אליך. שפת המעשה חשובה, יתכן שתרצה לחפש עורך דין שיערוך עבורך שטר. חתמו על המעשה, ותנו לבעלים הנוכחי את הכסף. רשום את המעשה במשרד הפקידה במחוז שלך.
 • אני רוצה לדעת אם מים נופלים בקטגוריה זו - אני הבעלים של באר ואני רוצה לקנות את הזכויות המינרליות על הנכס שלי על שטח של 2 דונם, כך ש"יש לי "את המים שלי.
  לא, מים אינם מתחילים בקטגוריית המינרלים.
 • כמה זמן לוקח לרכוש זכויות מינרלים?
  לא ארוך. אם אתה מכיר מישהו שכבר מחזיק אותם ומוכן למכור, העסקה עשויה להיות מהירה מאוד.
 • כיצד אוכל לקנות זכויות מינרליות אם אף אחד אינו הבעלים של הזכויות?
  לכל רכוש, אמיתי או אישי, באירופה יש בעלים. זה יכול להיות אדם, ישות משפטית, ממשלה. בדוק את חוקי המדינה ו / או דיני הקניין הפדרליים שעשויים להסביר אם הבעלים הם אם לא ניתן למצוא בעלים אחר.
שאלות ללא מענה
 • היכן אוכל להשיג טופס הסכם זכויות מינרלים?

תגובות (2)

 • agustina80
  התחנה הראשונה שלי בלמידה. עכשיו אני יודע מה אני צריך לחקור עוד.
 • monicahermann
  רוצה לרכוש עמה זכויות בקרקע ובמינרלים (שנראה שקשה לעשות זאת בלי עורך דין טוב לזכויות מינרלים), כך שלא יהיה לנו קידוח ליד הבית שלנו. כמו כן, שמחים ללמוד שמקורות מים אינם נחשבים מינרלים. תודה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail