איך להיות מלצר?

כדי להיות מלצר, עבוד על כישורי התקשורת שלך שכן חלק גדול מלהיות מלצר טוב הוא להיות ידידותי, דברן ומאזין טוב. עליכם לתרגל גם ריבוי משימות כך שתהיו מוכנים לקבל הזמנות, לתקשר עם צוות המטבח ולפעול כפנים של המסעדה, והכל בסביבה מהירה. כמו כן, וודאו כי אתם מסוגלים לשאת חפצים גדולים וכבדים ביד אחת או שתיים מכיוון שתידרשו לשאת מגשים של משקאות מתנודדים ואוכל חם סביב מסעדה צפופה. כדי ללמוד כיצד למצוא ולהגיש מועמדות למשרות המשרתות, גלול מטה!

בן כמה אני צריך להיות כדי לקבל עבודה כמלצר
בן כמה אני צריך להיות כדי לקבל עבודה כמלצר?

מקלסי דקדוק ועד קלי קלרקסון, אנשים רבים קיבלו את הקריירה שלהם על ידי שולחנות המתנה. עבודה בסביבת מסעדה היא עבודה מהירה ומשתלמת אם ניגשים אליה נכון ומפתחים את הכישורים הנכונים. אם אתה נוח, אמין ורב-משימות טוב, הגשת אוכל במסעדה יכולה להיות הזדמנות נהדרת לטווח קצר או ארוך. פעל לפי הייעוץ הכללי שלנו למטה או מצא עזרה ספציפית יותר על ידי עיון בסעיפים המפורטים להלן.

חלק 1 מתוך 4: לימוד המיומנויות

 1. 1
  תהיה מקסים. אנשים יוצאים לאכול במסעדה יותר מהאוכל. אכילה בחוץ היא חוויה, וצוות המלצרים הוא החלק הנראה ביותר בחוויה זו. האם אתה יכול לשוחח אפילו עם האנשים החמוצים והלא תקשורתיים ביותר במסיבות? האם אתה מזדהה עם אנשים בקלות? האם אתה מהיר עם בדיחה וחיוך? אם התשובה חיובית, קיבלת את אחת התכונות הדרושות בשולחנות המתנה.
  • אתה לא צריך להיות סטנדאפיסט, אבל אתה צריך להיות מתקשר טוב. שרתים שקטים הם לרוב טובים כמו דיבורים, הם רק צריכים לוודא שהם מתקשרים עם שפת הגוף, מבצעים את עבודתם ביעילות ומקשיבים ככל האפשר.
 2. 2
  להיות מהיר. האם אתה מולטיטסקר טוב? האם אתה יכול לזכור רשימות של דברים בקלות? האם אתה יכול להסתגל במהירות לשינויים ולמצבים חדשים? איש צוות המלצרים צריך להיות מסוגל לקבל הזמנות, לתקשר עם עובדי הבית ולפעול כ"פנים "של המסעדה ללקוחות. זה הזמנה גבוהה, אבל זה חייב להיעשות במהירות וביעילות כדי שהמסעדה תעבוד כמו שצריך.
 3. 3
  להיות חזק. נשיאת מגש של משקאות מתנודדים ופלטות חמות מלאות כנפיים של תאו זה קשה מספיק בלי לשפוך פעם אחת, אבל אחרי משמרת ארוכה של חובבי כדורגל רועשים? זה יכול להיות מתיש בעליל. אם אתה כשיר ובריא, להיות חבר בצוות המלצרים יהיה מעבר הרבה יותר נוח. אתה לא צריך להיות שרירן, אבל זה עוזר לך להיות נוח לנהל משא ומתן על חדר צפוף תוך כדי להחזיק חפצים כבדים בבטחה ובמהירות.
 4. 4
  כתוב בבירור והשתמש היטב במחשבים. אם המטבח לא יכול לקרוא את הכרטיסים שלך, הדברים יתבלבלו במהירות. מעקב אחר מידע ורישום קריא של ההזמנות שלך הוא חלק קריטי בתהליך המסעדה. כל התהליך מתחיל איתך.
  • במסעדה תקבלו פרטים ספציפיים ותלמדו כיצד המערכת פועלת, אך באופן כללי אתם רוצים להכיר את היסודות.
איך אני זוכר הכל כמלצר
איך אני זוכר הכל כמלצר?

חלק 2 מתוך 4: קבלת משרת שירות

 1. 1
  הגישו מועמדות במסעדות שיכשילו אתכם. העיר ביסטרו היוקרתית כנראה לא לשכור שרתים בלי ניסיון. אם מעולם לא עבדת כשרת, מסעדות רשת כמו צ'ילי או אפלבי הן דרך טובה להתחיל, לקבל את ההכשרה והניסיון שתצטרך לקבל עבודה שבה הטיפים יהיו נהדרים. תלמדו הרבה על הדרך בה פועלת מסעדה ועל הדרך להיות שרת טוב.
 2. 2
  קבלו קורות חיים ביחד. אם אין לך כבר אחד כזה, התמקד בביטוי הכישורים הדרושים להגשת אוכל במסעדה. יהיה עליכם להיות טובים בהתמודדות עם לקוחות, לעבוד בסביבת צוות ולעבוד במהירות. הדגש ניסיון עבודה דומה הממחיש תכונות אלה.
  • אם מעולם לא עבדת לפני כן ומקווה להשיג עבודה כשרת, ייתכן שתתמקד בהצלחות בבתי הספר ובסביבות עבודת צוות כמו ספורט בו שגשגת. היו חיוביים וימכרו את עצמכם. זה התפקיד.
 3. 3
  דבר עם המנהל. כשאתה מוצא מקום שמעסיק, בקש לדבר עם המנהל. קורות חיים שנשארו עם ברמן עלולים בסופו של דבר ללכת לאיבוד, ובכל מקרה, הברמן אינו זה שמעסיק את העובדים.
  • הביאו את קורות החיים שלכם ואת ההתלהבות שלכם. תגיד להם שאתה ממש מתרגש לדבר יותר על התפקיד ושתהיה מוכן להתחיל מיד. מכיוון ששרת הוא על יצירת רושם ראשוני טוב לרוב, התייחס לקבלת העבודה כמו לעבודה. עשו רושם ראשוני טוב.
 4. 4
  צפה את שאלות הראיון. הכנת תשובות לשאלות ראיון סבירות תבטיח שלא תזרקו לולאה מול המנהל ושחשבתם על אחריות העבודה.
  • מנהלים מסוימים עשויים לשאול: "מה הדבר שאתה הכי אוהב בתפריט שלנו?" או "אם נגמרו הדגים למטבח, מה יציע כחלופה?" ציטוט בתפריט המסעדה לפני היד על ידי בדיקת Yelp או אתר המסעדה.
  • היו מוכנים להגיב לתרחישי אסון. מנהלים מסוימים עשויים לשאול: "מישהו נותן לך תעודת זהות מזויפת כדי לקנות אלכוהול. מה אתה עושה?" או, באופן ישיר יותר, "לקוח כועס על הארוחה שלו. מה עליכם לעשות?" חשבו על התרחישים הללו והגיבו במחשבה.
  • בוא עם שאלות משלך. בדרך כלל, שאלה טובה כמו "מה מישהו צריך כדי להצליח כאן באמת?" יכול להשאיר רושם ראשוני טוב במיוחד אצל מנהל. לעתים קרובות הם יתנו לך את ההזדמנות לשאול שאלות, אשר יכולות להיות הזדמנות שהוחמצה בראיון.
בן כמה אני צריך להיות שרת בארה"ב
בן כמה אני צריך להיות שרת בארה"ב?

חלק 3 מתוך 4: שולחנות המתנה

 1. 1
  התקרב לשולחן שלך בחיוך ובברכה. הציג את עצמך ואמר את שמך בבהירות. "שלום, נעים לראות אותך. קוראים לי __. הנה / ישנם התפריטים שלך. האם אתה רוצה להתחיל עם משקה מרענן מהבר שלנו?" ברכו את הלקוחות בחיוך כשנכנסים.
  • שמור על קשר עין מאוזן, אך הימנע מלבהות יותר מדי. יש לקוחות שלא נוחים ויגיעו למסעדה בשלל מצבי רוח. הגיב כראוי. כשאתה מושיב אותם ליד שולחנם, אולי עורר שיחה קטנה כשאתה ממשיך לקבל את הזמנות המשקה שלהם. אם הם לא מעוניינים לשוחח, השאר את זה.
 2. 2
  קח הזמנות שתייה בכיוון השעון החל משמאלך. אם ילדים נוכחים, בקש תחילה את המשקאות שלהם, ואחריו נשים ואז האדון בעקבות כל סדר שמאל לימין.
  • זה גם הזמן לדון במבצעים ובכל מבצעי קידום מכירות שהמסעדה מציעה בשלב זה.
  • כאשר הגשתם את המשקאות שלהם, שאלו אם יש להם שאלות לגבי התפריט. אל תמהר אותם אלא אם כן הם מאחרים, וגם אז עשה זאת בעדינות. אם הם מוכנים להזמין, קח את ההזמנה בכיוון השעון החל משמאל והכי קרוב אליך. אם לא, המשך לשולחן הבא שלך.
 3. 3
  כאשר המנה העיקרית מוגשת, שאל תמיד "האם אוכל להשיג לך משהו אחר? " ותן להם שנייה לחשוב על זה. חזור שוב תוך חמש דקות עם "האם אתה נהנה מהכל?" שאלו במיוחד לגבי המנה של המארח: "איך הסטייק שלך?" הקשיבו לתגובתם וקראו את שפת גופם: אנשים רבים ביישנים לדבר על בעיות, והם עלולים להאשים את זה בכם כשמגיע הזמן להשאיר טיפ.
  • הוציאו הזמנות בשלמותן. לעולם אל תביא אוכל של אורח אחד ללא אחר, אלא אם כן הורה אחרת אחרת (זה יכול לקרות אם אחד או יותר במפלגה מתכננים לעזוב מוקדם). בדרך כלל, לא אמורה להיות נסיבות שגורמות לחלק אחד של ההזמנה להיות מוכן הרבה יותר מאחר. אם לעיתים אתה צופה שזה קורה וגורם לבעיה, הסביר בקצרה את המצב ושאל כיצד הלקוח מעדיף לטפל בכך.
 4. 4
  נקה כל אחת מהצלחות מהמהלך הנוכחי ברגע שזה ברור שהלקוח רוצה שיוסרו. יש לנקות תמיד צלחות מהמנה הקודמת לפני שתביאו צלחות מהמנה הבאה לשולחן.
  • לפני שתסלקו צלחות, הקפידו לשאול בנימוס אם הן מוכנות. השתמש בצורה ובטון התואמים את האווירה והן את הלקוח. באופן כללי, "האם אוכל לקחת את זה / אלה עבורך?" זה טוב. אל תשאל אם ברור שהם עדיין אוכלים. אם מישהו מדבר ויש אוכל בצלחת שלו, אל תפריעו לסיפור שלהם כדי לשאול אם הם סיימו. חכה וחזור.
 5. 5
  עם פינוי המנה העיקרית, שאלו, "האם תרצה לראות את תפריט הקינוחים? " השאלה נותנת להם את ההזדמנות להזמין יותר מבלי שיצטרכו להגיש בקשה מיוחדת עבורו. סביר יותר שהם יזמינו קינוח אם תשאלו.
  • נקה כל לחם ו / או מרק חינם לפני המנה העיקרית לפני הזמנת מנת הקינוחים.
 6. 6
  קח את התשלום שלהם. הודיעו לאורח שלכם כי תכינו עבורם את התשלום, תוך ביצוע שינוי אם שילמו במזומן ועיבדו את כרטיס האשראי אם הם משתמשים בכזה. לעולם אל תשאל אם הם רוצים שינוי או נניח שהשינוי נועד לטיפ שלך - פשוט שבר את החשבונות וחזור במהירות עם השינוי / קבלה.
  • כשאתה חוזר, תודה להם ותגיד משהו כמו "היה נחמד לראות אותך", "מקווה לראות אותך שוב בקרוב", או אם נראה שהם מתעכבים אחרי הארוחה שלהם, פשוט אמור "תודה", ככל שיהיו צריך מילוי וכאלה.

חלק 4 מתוך 4: הכנת טיפים טובים

 1. 1
  ודא שאתה נוכח לפני שאתה עוזב לעבודה. תמיד הגיעו לפחות 15 דקות לפני המשמרת המתוכננת, מטופחים ועם בגדים נקיים. נעל נעליים וגרביים נקיים. השיער שלך צריך להיות מסודר ונשטף, הציפורניים שלך נקיות, המדים / הבגדים שלך נקיים וצנועים. החל כמויות מוגבלות של איפור כדי להראות מראה טבעי ורענן.
 2. 2
  צפה מאותות. אם שולחן רוצה משהו הם יסתכלו סביב כדי לחפש אותך. למד להישאר ערני כשאתה הולך על הרצפה, מבלי לבהות בשולחנות שלך. מרבית הלקוחות ייצרו קשר עין כסימן לכך שהם זקוקים לך. זה יכול לתת להם את התחושה שאתה שם לב מבלי לרחף מעליהם.
  • כאשר האוכל והשיחה הטובה שלהם יסתיימו, הם יתחילו להסתכל סביב על סועדים אחרים או על הקירות. זה יכול לומר לך מתי לפנות צלחות, להציע קינוחים או להוריד את הצ'ק.
 3. 3
  דבר פחות. הימנע מלהיכנס למצב נץ ולהפריע ללקוחות. לקוחות שונאים להיטלטל או להפריע כל הזמן בשיחה וארוחה שלהם, אך גם יזדקקו למשהו מדי פעם. זה איזון עדין.
  • למד לאמוד את הלקוחות שלך במהירות. אם זוג נראה מתוח וכאילו הוא נמצא באמצע ויכוח, כנראה שזה לא הזמן לשאול "חוגגים משהו הלילה?" או שאלות אחרות על שבירת הקרח. אם שולחן נראה כאילו הם מבלים ושהם מהססים לעזוב, הציעו שתייה או קפה. אם מתחשק להם לשוחח, הקדש רגע לשיחה. אם לא, השאר אותם בשיחתם.
 4. 4
  אל תניח שהאיש ישלם. אם יתברר לך ישירות במהלך ביקורם איזה אורח ישלם, תוכל להשאיר את הצ'ק בסוף הטבלה על ידו או היא. אחרת השאר את ההמחאה באמצע הטבלה. המחאה תמיד עם הפנים כלפי מטה. אם היא נמצאת בתוך מעטפת צ'קים, הניחו אותה שטוחה על השולחן.
 5. 5
  הישאר רגוע. כאשר לקוחות נהיים מגעילים או גסים, הקשיבו ותקשרו איתם בגלוי. זכרו: זו עבודה, זה לא אישי. אם הם לוחמניים בגלוי, מפריעים ללקוחות אחרים, או שיכורים באופן גלוי, תפסו את המנהל ותנו לבוס להתמודד עם זה.
עבוד על כישורי התקשורת שלך שכן חלק גדול מלהיות מלצר טוב הוא להיות ידידותי
כדי להיות מלצר, עבוד על כישורי התקשורת שלך שכן חלק גדול מלהיות מלצר טוב הוא להיות ידידותי, דברן ומאזין טוב.

טיפים

 • לעולם אל תנסו להסתיר טעות מההנהלה - רק תחמירו את הבעיה. בדרך כלל, ברוב המסעדות, כאשר הזמנה שגויה (כמו סטייק מבושל יתר על המידה), המנהל בדרך כלל יחזיר את ההזמנה הנכונה - אבל אם לא תגיד משהו - המנהל לא יידע! הכיר זאת מיד ותן להם לעזור לך לפתור את המצב.
 • אם החברים שלך באים לבקר, שמור על שיחות קצרות והתייחס אליהן כמו עם לקוחות אחרים. אם הם לא אוכלים או מזמינים דבר זה לא נראה טוב אם הם נשארים יותר מכמה דקות בלבד.
 • אם אתה אכן לובש בושם או קלן, וודא שאתה אף פעם לא לובש יותר מדי. הריח יכול להיות מוחץ ולהבריח את האורחים מהמסעדה במקום לפתות אותם להיכנס.
 • לעולם אל תלך לשולחן שמריח כמו עשן. אם מותר לך להפסיק סיגריה, עקוב אחרי זה על ידי שטיפת ידיים, שטיפה של הפה וכאשר אפשר - טיהור בגדיך על ידי ריסוס של טוויסט לימון.
 • למד פריטים שאורחים בדרך כלל מעדיפים להגיע אליהם לפני המנה העיקרית שלהם. אם הם מזמינים מרק, סלט ומנה עיקרית, דאגו לשאול אם הם רוצים את המרק ו / או הסלט שלהם לפני הארוחה שלהם, שכן לרוב הם יגידו כן. גם אם המסעדה שלך מגישה תחילה מרק וסלט, שאל את השאלה משום שאורחים מסוימים עשויים להעדיף להיפך. למד פריטים אחרים שיוצאים לפי סדר מסוים, כך שתוכל להתאים אישית את הגעתם לטעמם של האורחים שלך.
 • ודא שאתה יכול לבצע את כל ההליכים הרגילים במהירות ובעקביות. אל תשכח שום דבר - למשל - אם אתה מכין תה, הקפד להוציא כוסות, תחתיות, חלב וכפית.
 • תמיד יש שאלה ברורה שרוב הלקוחות שואלים. בין אם זה "האם אתה מגיש קפה טרי?" (תחת השלט 'הזמנות קפה כאן') או "כמה עולים חצוצרות?" (תוך כדי התבוננות בתפריט), ענה עליו בחן בכל פעם. באופן אידיאלי, נסה להפוך את התשובה לברורה עוד יותר, כך שלקוחות עתידיים פחות ישאלו אותה.
 • אם אתה טוב בזכירת הדברים, נסה לזכור את האוכל והמשקאות הרגילים שהאורחים הקבועים שלך מזמינים. זה יכול להפוך את ההזמנה להרבה יותר פשוטה ויעילה.

אזהרות

 • אל תתנו לטעות אחת להכשיל אתכם כל הלילה. אם תיתן לדבר רע אחד להגיע אליך, תחליק יותר ויותר. פשוט תתנערו ממנו, קחו אוויר, והמשיכו הלאה. שוחח עם מישהו שאתה אוהב או מכבד והוריד אותו מהחזה שלך - "התברגתי! אני מצטער" מקל על הנטל וכך גם התשובה הכנה "היית צריך להיות כאן כשעשיתי את עבודתך!"

דברים שתזדקק להם

 • עטים שעובדים, נייר גירוד, פירור שולחן, מצית (אם מותר לעשן במסעדה), וחבר מלצר (פותחן בקבוקים / יין).
 • נעליים נוחות ואיכותיות עם אחיזה טובה להחלקה (מטבחים יכולים להיות חלקלקים).
 • אם יש לך שיער ארוך הקפד להביא קשירת שיער נוספת למקרה שאתה או עמית לעבודה זקוקים לו.

שאלות ותשובות

 • בן כמה אני צריך להיות כדי לקבל עבודה כמלצר?
  גיל 16 הוא בדרך כלל הגיל המינימלי, אם כי יש מסעדות שמעדיפות להעסיק אנשים מעל גיל 18.
 • איך אני זוכר הכל כמלצר?
  כתוב תמיד הכל, גם אם אתה חושב שתזכור את זה. אפילו את ההזמנות המסובכות והנרחבות ביותר ניתן לזכור כל עוד אתה רושם אותן בספר השרתים שלך.
 • האם עלי להיות עם בד מעל זרועך?
  לא, לא תמיד. זה באמת תלוי בסוג המסעדה בה אתה עובד. באופן כללי, ככל שהמסעדה תהיה חובבת יותר, כך הסיכוי שתזדקק לה יהיה מדוד כדי לעטוף בד מעל זרועך.
 • בן כמה אני צריך להיות שרת בארה"ב?
  ברוב המדינות זה בן 18. חלקם עשויים לדרוש ממך להיות מבוגר יותר כדי להגיש אלכוהול.
 • אם לקוח משאיר טיפ בידי, האם זה בשביל המסעדה או בשבילי?
  לרוב זה בשבילך. אם כי אם אינך בטוח, שאל את המנהל בנימוס והוא או היא יעזרו לך.
 • איך אני מגיב בראיון?
  ענה בכנות, והשתמש בראש שלך. האדם שמראיין אתכם יכניס אתכם לתרחישים נפוצים במסעדה ויראה אם אתם פועלים כראוי.
 • מאיזה צד אני משרת את האורחים, ומאיזה צד אני מנקה את הכלים? איפה אני מניח יין מול האורח?
  המשקאות צריכים להיות תמיד בצד ימין של האורח, בצלחות לחם משמאל. השתמש בדרך של פחות התנגדות לניקוי והגשה.
 • איך אני מגדיר מקום?
  כשאתה ערוך את השולחן (עשה זאת לפני שהאורחים מגיעים; זה חוסך לך זמן), הנח את הפלייסמטים תחילה ואז את הכלים על גבי המחצלות. שים את המפית עם המזלג והסכין ובצד ימין למעלה את כוס המים. כאשר לסועד היו מנות ראשונות, אתה מכוון את המזלג והסכין למנה העיקרית על ידי הנחת הסכין מימין ומזלג משמאל.
 • איך אני מתמודד עם שאלות שאני לא יודע לענות עליהן?
  לעולם אל תיתן ללקוח את הניחוש הטוב ביותר שלך, כי ייתכן שאתה טועה. היו כנים איתם ואמרו להם שאתם לא בטוחים, ואז עשו כל ניסיון למצוא עמית מנוסה יותר או מנהל (עדיף מנהל) ובקשו מהם. החזיר את התשובה ללקוח בעצמך, אל תבקש מהעמית שלך או ממנהל שיעשה זאת עבורך.
 • איזה צד צריך שמלצר יגיש שולחן?
  בדרך כלל האורחים מוגשים מעל כתפיהם הימניות.

תגובות (2)

 • keeley01
  זה דברים טובים. מוכן לראיון שלי.
 • isobelmuller
  אני יועץ שירות. בתחומים רבים בחברות עלי ללמד אותם כיצד להכין את השירות הדרוש. המדריך עוזר לי כל כך בחומרי ההדרכה שלי. תודה רבה.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד ליצור מלון ירוק?
 2. כיצד לתקן תקנון מלכ"ר?
 3. כיצד לארגן ניקוי חוף?
 4. איך לעסוק בלקוחות?
 5. כיצד לארגן נסיגה ארגונית?
 6. איך לעבוד ביעילות עם מהנדסים יועצים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail