איך להמשיך בחיים?

כדי להמשיך בחיים, הצעד הראשון הוא להכיר ברגשות שלך שכן ניסיון להתעלם מהם לא יגרום להם להיעלם. לאחר מכן, לאחר שהכרת את הרגשתך ונתת לעצמך זמן לרפא, הפנה את תשומת ליבך לרגע הנוכחי כדי שלא תשכון על העבר. כדי להישאר נוכח, הגדר לעצמך כמה יעדים ונסה דברים חדשים. לדוגמה, אתה יכול לבחור תחביב חדש, כמו מדיטציה או ציור. לקבלת עצות נוספות ממחברנו ליועץ, כמו לחשוב בצורה חיובית יותר, גלול מטה!

איך אני ממשיך הלאה בחיים
איך אני ממשיך הלאה בחיים?

בין אם אתם מתמקדים בזיכרון כואב ובין אם אתם פשוט מרגישים תקועים ונאבקים לצאת מחריץ, להתקדם בחיים יכול להיות קשה. אם אתה מנסה להתקדם מכאבי העבר, חשוב לתת לעצמך זמן ולאפשר לעצמך להתאבל. אתה יכול גם לשנות את הדרך בה אתה חושב על העבר כדי לעזור לעצמך להרפות. אם אתה מרגיש תקוע בחריץ, עבוד על הגדרת יעדים לעצמך וחיפוש אתגרים חדשים.

שיטה 1 מתוך 3: התמודדות עם כואבי עבר

 1. 1
  הכירו ברגשותיכם מבלי לשפוט אותם. אם אתה מרגיש רע במשהו, ניסיון להתעלם מהרגשות שלך לא יגרום להם להיעלם. במקום זאת, הקדש זמן להכיר במה שאתה מרגיש והכיר בכך מבלי לשפוט, לנתח או לנסות לשנות זאת.
  • אם אתה מוצא את עצמך מרגיש חרדה או עצוב על משהו שקרה, הקדש מספר רגעים כדי לשקף בחשיבה את מה שאתה חושב ומרגיש. לדוגמא, "אני ממש כועס על האופן שבו האקס שלי נפרד ממני. כשאני חושב עליה אני מרגיש מתוח ומתוסכל."
  • יתכן שתועיל לרשום את הרגשות שלך. מילוי הרגשות והמחשבות שלך במילים יכול לגרום להם להרגיש יותר לניהול ולעזור לך לאתר בדיוק מה מטריד אותך.
 2. 2
  תן לעצמך זמן לרפא. לוקח זמן לעבור מאירוע קשה או טראומטי, כמו פרידה או מותו של אדם אהוב. אל תפעיל לחץ על עצמך להניח לו או להתגבר עליו לפני שאתה מוכן. הרשו לעצמכם להרגיש את צערכם, כעסכם או חרדתכם בבואכם, והזכרו לעצמכם שלא תמיד תרגישו כמו שאתם מרגישים כרגע.
  • לאחר הפסד או כל חוויה קשה אחרת, ככל הנראה יהיו עליות ומורדות. אל תתייאש אם אתה מתחיל להרגיש טוב יותר יום אחד, רק כדי למצוא את עצמך נאבק שוב למחרת. זהו חלק נורמלי מתהליך הריפוי.
 3. 3
  התמקדו ברגע. אמנם לא תוכל לשנות את הרגשות שלך, אך אתה יכול לקבל את ההחלטה לחיות איתם ולעבוד דרכם. כשאתה מתעכב על העבר ומרגיש נורא לגביו, עשה מאמץ מודע להתמקד בהווה ולקחת את החיים רגע אחד בכל פעם.
  • התרכז בכל דבר ספציפי שאתה צריך לעשות כרגע. לדוגמא, אם אתה מתקשה להתחיל את יומך, אמור לעצמך, "בסדר, הגיע הזמן לאכול ארוחת בוקר." אל תדאג מה יבוא לאחר שתקבל ארוחת בוקר מהדרך.

  טיפ: אם אתה מוצא את עצמך תקוע בזיכרון כואב, נסה להתמקד בחושים שלך. נשמו כמה נשימות עמוקות וחשבו מה אתם יכולים להרגיש, לטעום, לשמוע, לראות ולהריח. זה יעזור להחזיר אותך להווה.

  איך אני ממשיך הלאה כשעוד אני צריך לראות אותה כמעט כל יום
  איך אני ממשיך הלאה כשעוד אני צריך לראות אותה כמעט כל יום?
 4. 4
  קח אחריות על הרגשות שלך. אם מישהו טיפל בך, זה נורמלי ומובן להרגיש פגוע ממעשיו. עם זאת, האשמת אדם אחר ברגשותיך יכולה להשאיר אותך מרגיש חסר אונים. יכול להיות שיש לך סיבות טובות להרגיש פגוע, אבל הזכר לעצמך שהתחושות עצמן באות מתוכך - לא מאף אחד אחר.
  • הבעלות על הרגשות שלך אינה זהה לתירוץ מעשיו של מישהו אחר. אתה יכול לזהות שמישהו אחר פעל כלפיך בצורה פוגעת או בלתי הולמת, תוך שהוא מכיר בכך שהרגשות והתגובות שלך הם שלך.
  • אם אתה מוצא את עצמך חושב, "מה שג'ון עשה אותי כל כך עצוב", נסה לנסח אותו מחדש כ"הרגשתי כל כך עצוב כשג'ון התייחס אלי ככה. "
 5. 5
  מצא דרכים ללמוד ולצמוח מהחוויות שלך. כשאתה משקף את העבר, חפש דברים חיוביים שאתה יכול לקחת ממה שקרה. נסו למצוא דרכים בהן תוכלו להשתמש בשיעורים שלמדתם להתקדם. אתה יכול לשאול את עצמך, "מה יכולתי לעשות אחרת במצב הזה, בידיעה מה אני יודע עכשיו? מה הייתי עושה אם הייתי מוצא את עצמי שוב במצב דומה?"
  • לדוגמא, אם מערכת היחסים האחרונה שלך הסתיימה מכיוון שלא היה לך ולשותף שלך מספיק במשותף, ייתכן שתתמקד בחיפוש אנשים תואמים יותר במערכות היחסים העתידיות שלך.
 6. 6
  הסתכל על זיכרונות כואבים כאילו אתה צופה ניטרלי. לשים מרחק פסיכולוגי בינך לבין הזיכרונות שלך יכול לעזור להם להרגיש פחות לחוצים וסוחפים. כשאתה חושב על משהו רע שקרה, נסה לדמיין את עצמך "זבוב על הקיר" הצופה באירועים במקום כמשתתף בסצנה.
  • התבוננות בזיכרונות שלך מנקודת מבט של "צופה" עוזרת לתת לך מקום מהרגשות שלך לגבי מה שקרה.
  • אתה יכול גם לנסות לחשוב על עצמך כ"הוא / היא / הם "או" אתה "במקום" אני "כאשר אתה משקף לפגיעה בעבר. לדוגמא, במקום "הבוס שלי צעק עלי מול כולם," נסה "הבוס של מלאני צעק עליה מול כולם."
 7. 7
  נסו לשים פרספקטיבה על אירועים שליליים. אם משהו שקרה לאחרונה מטריד אותך, דמיין את עצמך כנוסע בזמן שמבקר בעתיד שלך. איך אתה חושב שתרגיש עם האירוע הזה בעוד שבוע? מה עם 10 שנים מהיום?
  • חוקרים מצאו כי גם האירועים ההרסניים ביותר - כמו מותו של אדם אהוב - יכולים להרגיש פחות מציקים אם אתה מדמיין כיצד תרגיש מנקודת מבט עתיד רחוק.
 8. 8
  פנה ליועץ אם אתה זקוק לעזרה בהמשך. התמודדות עם צער או כואבי עבר יכולה להיות קשה ביותר. אם התחושות שלך לגבי אירוע שעבר לא מתחילות להשתפר עם הזמן, או אם אתה מרגיש כאילו הם משבשים את היכולת שלך לתפקד במערכות היחסים שלך ובחיי היום יום שלך, זה יכול להיות הזמן לפנות לעזרה מקצועי.
  • בקש מהרופא שלך להמליץ על מטפל. אם אתה קטין, שוחח עם הוריך או עם מבוגר מהימן אחר על מה שעובר עליך, ושאל אם הם יוכלו לעזור לך למצוא יועץ.
יש הרבה סיבות לכך שאתה עלול להרגיש תקוע או לא יכול להתקדם בחיים
יש הרבה סיבות לכך שאתה עלול להרגיש תקוע או לא יכול להתקדם בחיים.

שיטה 2 מתוך 3: שינוי החשיבה שלך

 1. 1
  בחן את הסיבות שאתה מרגיש תקוע. יש הרבה סיבות לכך שאתה עלול להרגיש תקוע או לא יכול להתקדם בחיים. אולי אתה מרגיש מוצף ביותר מדי אחריות, או אולי אתה פשוט לא יודע מה אתה רוצה לעשות עם חייך. קח קצת זמן לנסות לאתר מדוע אתה מרגיש כמו שאתה מרגיש. משם תוכלו לעבוד על מציאת פתרונות ונקיטת צעדים בכדי להתקדם.
  • התחל על ידי איתור האזורים שבהם אתה מרגיש תקוע, ואז נסה לזהות את הסיבות לתחושה זו. למשל, "אני בודד, אבל אני מהסס לנסות לצאת שוב. אולי זה בגלל שהפרידה האחרונה שלי הייתה כל כך קשה, ואני חושש להיפצע שוב."
 2. 2
  חפש פתרונות לבעיות שתוכל לפתור. לאחר שמידטת מה מעכב אותך, נסה לזהות באילו אזורים יש לך שליטה ובאילו לא. בדרך זו תוכלו להתמקד בתיקון הדברים שיש לכם שליטה עליהם. זהה את הבעיה בה תרצה להתמקד וסיעור מוחות בכמה פתרונות אפשריים.
  • לדוגמא, אולי תרצה להגיש מועמדות למתן כתיבת מענק, אך אתה חושש שלא תקבל זאת מכיוון שחסר לך ניסיון. פתרונות אפשריים עשויים לכלול השתלמויות בכתיבת מענקים או הגשת בקשה להתמחות.

  טיפ: נסה לפרק את הבעיות שלך לחתיכות הניתנות לניהול. לדוגמה, אם אתה מזהה את אחת הבעיות שלך כ"אני הרבה יותר מדי עסוק ", הכין רשימה של האחריות הנוכחית שלך. חפש את הרשימה ונסה למצוא כמה התחייבויות שאתה יכול להוריד או לדחות לעת עתה.

 3. 3
  אתגר מחשבות שליליות שעשויות לעכב אותך. פחד ממה שעלול להשתבש יכול באמת לעכב אותך. אם אתה מבין שאתה בחריץ כי אתה חסר ביטחון בעצמך או שאתה משוכנע שתיכשל אם תנסה משהו חדש, עצור וחשוב אם המחשבות שלך מציאותיות. חפש ראיות כדי להתמודד עם מחשבותיך השליליות.
  • לדוגמא, אולי תרצה לנסות לשחק, אך אתה חושש ללמוד שיעור מכיוון שאתה חושב שתראה טיפשי מול חברי הכיתה שלך. נסה לומר לעצמך, "כנראה שכולם בכיתה יהיו מתחילים, כמוני. כולם צריכים להתחיל איפשהו, וכולנו נהפוך את עצמנו לפגיעים יחד."

שיטה 3 מתוך 3: לצאת ממסלול

 1. 1
  הגדר לעצמך כמה מטרות SMART. על מנת להתקדם בחיים, מומלץ להבין לאן אתה רוצה להגיע. בדוק את האזורים בחייך שבהם תרצה לבצע שינויים, ואז קבע לעצמך כמה יעדים באזורים אלה. היעדים שלך צריכים להיות ספציפיים ל- SMART, למדידה, להשגה, רלוונטיים ותחומי זמן. לאחר שהגדרת כמה יעדים, חשוב על צעדים קונקרטיים שתוכל לעשות בכדי להתחיל להשיג אותם.
  • במקום להגדיר מטרה גדולה ומעורפלת כמו "קבל עבודה כאמן", נסה לשבור את המטרה הזו למיני מטרות הניתנות לניהול. לדוגמה, תוכל להתחיל בהרשמה לשיעור ציור שמן בסטודיו לאמנות המקומי שלך.
 2. 2
  נסה משהו חדש ומאתגר. לימוד מיומנויות חדשות וחקירת חוויות חדשות הן דרכים נהדרות לעזור לעצמך לצאת ממסלול. זה יכול גם לעזור לך לבנות ביטחון ולהכיר חוזקות שלא ידעת שיש לך. נסה ללמוד בכיתה, להרים תחביב או ספורט חדש, או לצאת ולפגוש אנשים חדשים.
  • כשאתה מנסה משהו חדש, אל תוותר מייד אם זה לא נראה בשבילך. נסה להתחייב לפרויקט החדש שלך למשך חודש לפחות, כך שתהיה לך הזדמנות להרגיש בנוח ובאמת להבין מה מדובר.
  כדי להמשיך בחיים
  כדי להמשיך בחיים, הצעד הראשון הוא להכיר ברגשות שלך שכן ניסיון להתעלם מהם לא יגרום להם להיעלם.
 3. 3
  בקש מחברים ובני משפחה שיעזרו לך לעמוד ביעדים שלך. רשת התמיכה החברתית שלך יכולה להיות מאוד מועילה כשאתה תקוע ולא בטוח איך להמשיך הלאה. סיעור מוחות עם המשפחה, החברים והקולגות שלך כיצד להתקדם ולעמוד ביעדים שלך, או פשוט לפרוק אליהם אם אתה מרגיש שאתה נאבק.
  • אם אתה ומישהו שאתה מכיר פועלים לקראת אותן מטרות או דומות, שקול לעבוד יחד. אתם יכולים לתת דין וחשבון זה על זה ולעודד זה את זה.
 4. 4
  עבוד על יצירת הרגלים בריאים יותר. טבעי ליצור הרגלים או שגרה, אך חלק מההרגלים הללו יכולים למנוע ממך להתקדם ולהגשים את מטרותיך. אם אתה מזהה הרגלים שעשויים לעכב אותך, קבל החלטה מודעת להחליף את ההרגלים הלא בריאים ההרגלים הבריאים יותר. בחר הרגל חדש ספציפי כדי לתפוס את מקומו של ההוא שאתה מנסה לשנות, והסר את כל הגורמים העלולים לגרום לך ליפול על ההרגל הישן.
  • לדוגמה, אם יש לך הרגל להישאר ערים מאוחר מדי במשחקים בטלפון שלך, אתה יכול להתחיל להסיר את המשחקים מהטלפון שלך או להשתמש באפליקציה כדי לחסום אותם בלילה. החליפו את ההרגל בשגרה בריאה יותר לפני השינה, כמו למשל לעשות חצי שעה של מדיטציה לפני השינה.

  טיפ: אל תתייאש אם אתה נופל מדי פעם בהרגלים הישנים שלך או אם לוקח זמן להגיע לשגרה חדשה. לוקח מספר שבועות של תרגול עקבי לבסס הרגל חדש.

 5. 5
  שנה את הסביבה שלך כדי לזעזע את השגרה שלך. להיות תקוע עם אותו הנוף כל הזמן יכול להקשות על שינוי ההרגלים ולצאת מהלם. אם אתה מוצא את עצמך נופל לאותן שגרות יום אחר יום, נסה לשנות את הדברים מעט - למשל, אם אתה סטודנט, תוכל לנסות ללמוד בבית קפה או בספריה במקום ליד השולחן בחדר המעונות שלך.
  • אם אינך יכול באמת לעבור לסביבה חדשה, נסה לערוך שינויים בסביבות בה אתה גר או עובד. לדוגמה, אתה יכול לארגן מחדש את שולחן העבודה שלך או לכבות את הקישוטים בחדר השינה שלך.
  • אם אזורי העבודה או המגורים שלכם עמוסים, הקדישו זמן לסדר אותם. קיום סביבה נקייה ומאורגנת יכול לעזור לנקות את הראש ולהפוך אתכם לפריון יותר.

שאלות ותשובות

 • מדוע אנשים פוגעים בקרוביהם?
  לפעמים אנחנו מדברים לפני שאנחנו חושבים, לפעמים אנחנו פועלים בטיפשות או בדחף ומתחרטים על כך אחר כך. זה קורה. לפעמים אנו רגשיים ורוצים להתפרץ. כולם מבלים יותר זמן עם האנשים שהם אוהבים מאשר האנשים שהם שונאים, כך שאם אנו נוהגים בטיפשות, אלה שאנו אוהבים בדרך כלל בקרבת מקום וסכנה להיפגע.
 • אם קרה אי הבנה ביני לבין החבר שלי, אז איך אני מנקה את זה?
  הדרך הטובה ביותר להתמודד עם אי הבנה היא לתקשר בצורה ברורה וכנה. תן לחבר שלך לדעת שאתה רוצה לנהל שיחה על מה שקרה. הסבירו את רגשותיכם ואת הצד שלכם בנושא מבלי להאשים אותו או להאשים אותו, ואז הקשיבו ברוגע למה שיש לו לומר. תן לו לדעת שאתה רוצה לעבוד איתו כדי למצוא פיתרון. אם הדברים מתוחים ואתם מתחילים להתווכח אחד עם השני, קחו הפסקה ונסו שוב מאוחר יותר.
 • איך אני ממשיך הלאה כשעוד אני צריך לראות אותה כמעט כל יום?
  למד לקבל את האופן שבו הדברים עכשיו. פשוט נסה להמשיך ולשכוח מה קרה או להשלים.
 • איך אני עובר ממערכת יחסים?
  ראשית, תצטרך לתת לעצמך זמן. סוף מערכת יחסים הוא אובדן, וזה טבעי להתאבל זמן מה. הרשו לעצמכם לחוות את רגשותיכם לגבי הפרידה ללא שיפוטיות. קח זמן לעשות דברים שאתה נהנה לבזבז זמן עם אנשים אחרים שאכפת לך מהם. כשאתה עטוף במערכת יחסים במשך זמן מה, חשוב לחפש מקורות אחרים של שמחה והגשמה.
 • איך אני עוברת מהילדה הזו? לפני זמן רב היא חיבבה אותי, אבל לא שמתי לב ועכשיו כשאני מחבבת אותה היא מתעלמת ממני. האם עלי להתאמץ יותר או פשוט להמשיך הלאה?
  להמשיך הלאה. ייתכן שהיא משחקת קשה להשגה, ואתה לא צריך לבזבז את זמנך על מישהו שלא יטרח להתעניין. גם אם היא כן אוהבת אותך, היא משחקת משחק של ילד, ואתה לא צריך להכפיף את עצמך לזה. אתה רוצה מישהו שאין לו בעיה לחבב אותך, להגיד לך ולתת לך לדבר איתה.
 • מה עלי לעשות עם האקס שלי שרוצה אותי בחזרה? אני אוהב אותו והוא אוהב אותי, אבל עכשיו אני יוצא עם החבר הכי טוב שלו ועברו 3 שנים מאז שהתחלתי לצאת עם החבר הכי טוב שלו! עכשיו אני מרגיש שפיתחנו יותר רגשות אחד כלפי השני. מה עליי לעשות?
  ראשית, קח קצת זמן להרהר בקשר שלך עם האקס שלך. מדוע נפרדת מלכתחילה? האם אתה חושב שהבעיות הללו עדיין יהיו שם אם תחזור יחד, ואם כן, איך שניכם תטפלו בהן? שקול גם מה אתה מרגיש כלפי בן / בת הזוג הנוכחי שלך. האם אתה אוהב אותו ורוצה לגרום לו לעבוד איתו? אם אתה מחליט לסיים את מערכת היחסים הנוכחית שלך או לקחת הפסקה, זה יכול להיות רעיון טוב לחכות כמה חודשים לפחות לפני שתשוב יחד עם האקס שלך, כדי שיהיה לך זמן לסדר את המחשבות והרגשות שלך.
שאלות ללא מענה
 • כולם מבקרים אותי על אי הבנה ענקית. אני לא יכול להתמודד איתם. איך אני ממשיך הלאה בחיים?

תגובות (5)

 • rubenrippin
  איך להיות אדם נהדר גם להיות בריא, כל כך מועיל.
 • shania00
  זיהוי מה הבעיה ומציאת הפתרונות לכך הועילו.
 • nbechtelar
  רישום מה שבאמת בראשך עוזר.
 • maria79
  עוזר מאוד. תודה רבה לך.
 • lrobinson
  זהה ואז התקדם לאחר שתקבל החלטה נכונה על העבר שהוערך כראוי והבעיה נפתרה!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך להתחיל חיים חדשים?
 2. איך להתחיל חיים חדשים?
 3. איך להגדיר את עצמך מחדש?
 4. איך לשכוח זיכרון רע?
 5. איך לעצור זיכרונות רעים שחוזרים על עצמם?
 6. איך לא להתעכב על העבר?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail