איך לשכוח זיכרון רע?

כדי לדחוף זיכרון רע מהראש שלך, נסה להימנע ממקומות או מצבים שמזכירים לך תקופה לא נעימה בחייך. אם אינך יכול להימנע מהפעלת הזיכרון, נסה לתאר מחדש כיצד אתה חושב עליו. לדוגמא, אם אינך יכול להפסיק לחשוב על זמן שמישהו פגע בך, נסה להזכיר לעצמך כמה חזית הרגשת בפעם הבאה שעמדת בעצמך. לאחר מכן, תרגלו לעבור לזיכרון מאושר יותר בכל פעם שהזיכרון הרע עולה. לקבלת עצות נוספות של מחברנו לעבודה סוציאלית כיצד ליצור זיכרונות חדשים ומאושרים יותר כדי להסיח את דעתך מהרעים, המשך לקרוא!

במקום להתייחס אליו כאל זיכרון "רע"
לדוגמא, במקום להתייחס אליו כאל זיכרון "רע", התייחס אליו כאל זיכרון "עבר".

בשלב זה או אחר, כולם עוברים חוויות שהם מעדיפים לשכוח. למרבה המזל, ישנן דרכים להכשיר את דעתך להתמודד עם זיכרונות שליליים בצורה בריאה, החל מדחיקת המחשבות מהראש ועד להפחתת החרדה שאתה חש כשזיכרונות רעים צצים.

חלק 1 מתוך 3: יצירת דפוסי חשיבה בריאים

 1. 1
  הימנע מחפצים ומקומות שמפעילים את הזיכרון. האם אתה מבחין בעצמך שאתה מסתנוור מהזיכרון הרע שלך כשאתה הולך למקומות מסוימים או נמצא סביב דברים מסוימים? אולי לא הבנת שהם מה שמפעיל את הזיכרונות שלך. לדוגמא, אולי הזיכרון הרע שלך קשור לאירוע שקרה בבית הספר היסודי שלך, ואתה זוכר מה קרה בכל פעם שאתה עובר אותו. אם אתה מתחיל לקחת מסלול חדש לעבודה בבוקר ולהימנע מהרחוב בו נמצא בית הספר שלך, אתה יכול לשמור על דעתך ללא זיכרון רע לעתים קרובות יותר.
  • אם אתה מסוגל להימנע לחלוטין מהדברים שמפעילים את הזיכרון הרע שלך, הוא עלול לדעוך בסופו של דבר. יהיו לך פחות סיבות לקרוא לזה, וככל שתמשיך לחיות את החיים תחליף את הזיכרון הרע במחשבות חשובות יותר.
  • כמובן שלא ניתן להימנע לחלוטין מכל הטריגרים, ואולי אינך רוצה לשנות את מסלולך לעבודה, או לתרום את אוסף ספרי המדע הבדיוני שלך, או להפסיק להקשיב ללהקה המועדפת עליך רק בגלל הפעם האחרונה שראית אותם חי היה הלילה שהאקס שלך אמר לך שהוא מסיים את הקשר. אם הימנעות מהטריגרים אינה אפשרית, משום שישנם רבים מדי או אם אתה מתרעם מלהעניק לזיכרון את הכוח, ישנן דרכים אחרות להתמודד עם הזיכרון.
 2. 2
  חשוב על הזיכרון עד שהוא מאבד מכוחו. צעד זה עובד עבור אנשים רבים. בפעמים הראשונות שאתה זוכר משהו רע, זה עלול לתפוס אותך לא בסדר ולהשאיר אותך מרגיש חרדה ומנופלת. הדחף שלך יכול להיות להימנע מלחשוב עליו ככל האפשר, אך ניסיון לדכא את הזיכרון יכול להעניק לו כוח רב יותר כאשר הוא קופץ שוב במוחך. במקום לדחוק את זה ממוחך, תן לעצמך לזכור מה קרה. המשך לחשוב על זה עד שהוא מאבד את העוקץ. בסופו של דבר, פשוט תפסיק לחשוב על זה כל כך הרבה, וכשאתה עושה זאת, זה כבר לא יהיה כואב. אם הזיכרונות נכבדים במוחך, צא לטיול ארוך או בצע תרגיל מהיר.
  • נסו להתנחם בכך שהאירוע שגורם לזיכרון הסתיים כעת. מה שלא קרה - אנשים שצוחקים על מבוכתכם, או ממצב מסוכן שספגתם - היה בעבר.
  • במקרים מסוימים, חשיבה על זיכרון רע יכולה להיות מעט אובססיבית. התבונן ברגשות שלך כשאתה נזכר שוב ושוב בזיכרון. אם אתה מבין שגם לאחר שחשב בכוונה על הזיכרון עדיין יש בכוחו לפגוע בך, אז נסה שיטה אחרת להיפטר מהזיכרון הרע.
 3. 3
  נסה לשנות זיכרון. בכל פעם שאתה זוכר משהו, הזיכרון משתנה מעט. המוח שלך מפצה על פערים זעירים בזיכרון שלך על ידי החלפתם במידע כוזב. אתה יכול לנצל את האופן שבו המוח שלך עובד על ידי החלפת החלקים הגרועים של הזיכרון במידע שונה. בסופו של דבר, תתחיל להיזכר בגרסה שהשתנתה.
  • לדוגמא, נניח שיש לך זיכרון ילדות על נסיעה בסירה בשם "לוכד החלומות" על אגם עם אביך. אתה זוכר את אבא שלך בירכתיים לבוש במכנסיים קצרים אדומים ומשקפי שמש, צועק כשהוא מתבונן בך רוכן יותר מדי מעל המסילה ונופל למים. אתה יודע שזה מה שקרה, אבל שנים אחר כך כשאתה מסתכל בתצלום מהיום שאתה רואה שאבא שלך לבש ג'ינס, והסירה נקראה "הדג המלך". כפי שאתה רואה, זיכרונות לעולם אינם מדויקים לחלוטין, וניתן לשנות אותם.
  • נסה לשנות את החלק בזיכרון שגורם לך להרגיש רע. בעזרת הדוגמה שלעיל, אם אתה זוכר שאתה חש פחד ולבד כשנפלת לאגם, נסה לדמיין מחדש את הזיכרון כך שתתמקד בכמה נהדר זה היה להינצל על ידי אביך.
  • בכל פעם שאתה חושב על הזיכרון, זה יהיה קצת שונה. אם אתה מתמקד בכל פעם בתחושות הטובות במקום ברעות, הזיכרון יתחיל להשתנות בגוון. אולי זה לא יהפוך מלהיות זיכרון רע לזכרון גדול, אבל הוא עלול לאבד את הכוח לפגוע בך.
  תרגלו לעבור לזיכרון מאושר יותר בכל פעם שהזיכרון הרע עולה
  לאחר מכן, תרגלו לעבור לזיכרון מאושר יותר בכל פעם שהזיכרון הרע עולה.
 4. 4
  התמקדו בזיכרונות מאושרים יותר. לפעמים המוח שלנו נכנס לחריצים שקשה לטפס מהם. אם אתה מוצא את עצמך מתעכב הרבה על זיכרונות רעים, הכשיר את דעתך לעבור לזיכרונות שמחים במקום. אל תתן לזיכרון רע מספיק זמן כדי לשנות את מצב הרוח שלך או לגרום לך להרגיש חרדה; במקום זאת, ברגע שהוא עולה במוחך, העבר את חשיבתך לזיכרון מאושר יותר. המשך לתרגל חשיבה חיובית עד שאתה כבר לא נופל באופן אוטומטי לאותם רעות נפשיות ישנות.
  • נסה להתאים את הזיכרון הרע שלך לזכר טוב. לדוגמא, אם אינך יכול להפסיק לחשוב על זמן שגיששת מצגת וכל הכיתה צחקה, התאם את הזיכרון הזה עם הזיכרון של תקופה שביצעת היטב וקיבלת שבחים. בכל פעם שאתה חושב על הזיכרון הרע, העבר את מחשבותיך לטוב. אם יהיה לך זיכרון טוב בראשך, ימנע ממך להצטייד במוחך למשהו חיובי לחשוב עליו כשאתה מרגיש רע.
 5. 5
  למד להיות בהווה. הנוהג לשים לב יותר לרגע הנוכחי נקרא להיות מודע. פירוש הדבר להתמקד בכאן ועכשיו במקום להתעכב על העבר או לצפות בעצבנות את העתיד. להיות מודע זו דרך מצוינת להפיג מתחים ולהפיק יותר מהחיים. במקום לבזבז זמן ואנרגיה לדאוג לדברים שאינך יכול לשנות, אתה יכול לשחרר את המטען ופשוט להיות.
  • לעתים קרובות, אנשים נותנים למוחם להתרחק במהלך הפעילות היומיומית שלהם, והם מכוונים לחלוטין את מה שהם עושים. במקום להמשיך ל"טייס אוטומטי ", הקדיש את הזמן לשים לב לפרטים קטנים, כמו צלילים או ריחות שבדרך כלל לא היית שם לב אליהם. זה יעזור להחזיר את דעתך לרגע הנוכחי ולא להיסחף ולתקן זיכרונות.
  • אמצו מנטרה שתוכלו לחזור עליה כאשר מחשבותיכם נסחפות למקומות שאינכם רוצים שילכו אליהם. לדוגמה, אתה יכול לומר "אני כאן" או "אני חי". אמור משהו שמבסס אותך בהווה. זה יעזור לך להבין שיש לך ברירה.
  • שים לב איך הגוף שלך מרגיש ממש כאן, ממש עכשיו. שימו לב לחושים שלכם: מה אתם שומעים, רואים, טועמים ומריחים כרגע? ודא שאתה לא מגביל את חושיך לזיכרונות העבר.
  • נסה מדיטציה. רוב צורות המדיטציה כולן קשורות לתודעה. התמקדות בנשימה ושחרור דעתך מהסחות דעת עוזרת לך לחיות באופן מלא יותר בהווה. תרגול קבוע של מדיטציה לא רק עוזר לך להתמקד, אלא גם הוכח כי הוא משפר את מצב הרוח הכללי.

חלק 2 מתוך 3: בעל השקפה חיובית

 1. 1
  שקול מה למדת מהאירוע. אפילו החוויות האיומות ביותר יכולות ללמד אותנו משהו. ייתכן שייקח לך הרבה זמן להבין מה למדת, במיוחד אם האירוע טרי. אבל אם אתה יכול להסתכל אחורה ולראות שרכשת חוכמה מהמצב, הזיכרון הרע שלך עלול לאבד חלק מעוקצו. האם אתה יכול למצוא בטנה כסופה שטרם שמת לב אליה?
  • זכרו שחוויות שליליות הן חלק בלתי נמנע מהחיים. חוויות קשות מחזקות אותנו ועוזרות לנו להעריך את הרגעים המענגים בחיים. בלי להרגיש רע מדי פעם, לא נוכל להעריך את ההרגשה הטובה.
  • נסה לספור את הברכות שלך. לא משנה מה שאיבדתם כתוצאה מזיכרון זה, הכינו רשימה של הדברים שאתם אסירי תודה עליהם כעת.
 2. 2
  צרו זיכרונות חדשים ומאושרים. ככל שחולף הזמן, הזיכרון הרע מטבע הדברים יתחיל לדעוך מעט. תוכלו להאיץ את התהליך על ידי חיים מלאים ויצירת זיכרונות חדשים חדשים שימלאו את דעתכם. הקדיש זמן לעשות דברים שאתה נהנה עם אנשים שעושים אותך מאושר. ככל שתזכר יותר זיכרונות, כך השליליות ייראו פחות משמעותיות בטווח הארוך.
  • זה יכול לעזור ללכת למקומות שמעולם לא הייתם בעבר, כך שתוכלו לחוות חוויות חדשות לגמרי שאינן נגועות בעבר. הזמינו טיסה לעיר חדשה, או היו תיירים בעיר משלכם וצאו לשכונה שאינכם נוהגים לבקר בה בדרך כלל.
  • אם נסיעות זה לא הקטע שלך, שנה את השגרה שלך בדרך אחרת. לכו למסעדה חדשה שמעולם לא ניסיתם, בישלו ארוחה מאתגרת, או הזמינו את כל חבריכם לארוחת ערב.
  אם אתה מתמקד בכל פעם בתחושות הטובות במקום ברעות
  אם אתה מתמקד בכל פעם בתחושות הטובות במקום ברעות, הזיכרון יתחיל להשתנות בגוון.
 3. 3
  שיהיה לך חיים עמוסים. שמור על לוח הזמנים שלך מלא ומוח מגורה, כך שיהיה לך פחות זמן להתעכב על מחשבות שליליות. אם אתם נוטים לבלות זמן רב לבד, הקפידו לצאת יותר עם חברים, או לבקר את משפחתכם לעיתים קרובות יותר. הסיח את דעתך עם ספר טוב, או בחר תחביב חדש. ככל שאתה מקדיש זמן רב יותר לשבת וללא מה לעשות, כך גדל הסיכוי שתעבור על זיכרונות ישנים. להלן מספר הסחות דעת נהדרות שיעזרו לך להישאר עסוק:
  • בצעו פעילות גופנית חדשה, כמו כדורגל או קיקבוקס. אם אינך עוסק בספורט, אתגר את עצמך ללכת מספר מסוים של קילומטרים בכל יום, או התחל לעשות יוגה. לאתגר את עצמך פיזית היא דרך נהדרת לשחרר את דעתך ממחשבות שליליות. פעילות גופנית גורמת למוח שלך לשחרר אנדורפינים המשפרים את מצב הרוח שלך.
  • צור משהו חדש. אתה יכול לתפור שמלה, להכין ציור או לכתוב שיר. מוזגים את האנרגיה שלכם לייצור משהו, ולא יהיה לכם זמן לחשוב על זיכרונות רעים.
  • מצא הזדמנות לנדב את זמנך. עזרה לאנשים אחרים היא דרך נהדרת להוריד את דעתך מהצרות שלך.
 4. 4
  הימנע מאלכוהול וסמים. שימוש בחומרים משנים נפש יכול להחמיר את המצב, במיוחד אם הזיכרון הרע הותיר אתכם בתחושת דיכאון או חרדה. אלכוהול יכול להגביר דיכאון, עצבנות וחרדה, במיוחד אצל אנשים שכבר חוו תסמינים אלו. כדי לשמור על המנטליות שלך חיובית, עדיף להגביל או להימנע לחלוטין משימוש באלכוהול וסמים.
  • שימוש באלכוהול וסמים כדרך לנסות לשכוח זיכרונות רעים, או כדרך להימנע מכל סוג של רגש שלילי, מוביל לעיתים קרובות להתמכרות. אם אתה מוצא את עצמך פונה לאלכוהול או לסמים כאשר אינך רוצה לזכור משהו שמפריע לך, חפש עזרה כעת.
  • יש להימנע גם מצורות אחרות של אסקפיזם. אם אתם נוטים להמר, לאכול יתר על המידה או לפנות למקרה בהרגל שעלול להזיק לבריאותכם כדרך לדכא רגשות רעים, חשוב להכיר בהתנהגותכם ולרסן אותה, לבדכם או בעזרת מטפל. או קבוצת תמיכה.
 5. 5
  העדיפו את בריאותכם. כשאתה נצרך במחשבות שליליות, זה יכול להיות קשה לזכור לטפל בעצמך היטב. אבל לשמירה על בריאות גופך יש השפעה רבה על צורתך. אכילת אוכל מזין, לישון הרבה ולהתאמן כמה פעמים בשבוע יעברו דרך ארוכה בכדי לשמור על זכרונות רעים. בנוסף לוודא כי הצרכים הבסיסיים שלך מתמלאים, הקדש זמן לפנק את עצמך מעט כדי להקל על החרדה הנובעת מהזיכרון הרע שלך.
  • לאכול תזונה מאוזנת הכוללת שפע של פירות וירקות טריים, חלבון רזה, דגנים מלאים ושומנים בריאים.
  • כוון להגיע למשך 30 דקות לשעה של פעילות גופנית בכל יום, גם אם אתה פשוט מטייל ארוך אחרי העבודה.
  • נסו לישון שבע עד שמונה שעות בכל לילה, מכיוון שעייפות יכולה לגרום לרגשות שלכם לרוץ גבוה מהרגיל ולהשאיר אתכם רגישים לשהות על זיכרונות רעים.

חלק 3 מתוך 3: התגברות על חוויה טראומטית

 1. 1
  צער את הזיכרון. הכירו בזיכרון וברגשות השליליים הקשורים אליו. אמנם זה אולי נראה פרודוקטיבי, אך קתרזיס הוא מרכיב מרכזי בתהליך הריפוי. דיכוי זיכרון רע רק יגרום לו לעלות שוב בהמשך החיים, ובעוצמה רבה עוד יותר. תן לעצמך להרגיש כועס, עצוב, נבוך או פגוע. אם אתה צריך לבכות או לצרוח, עשה זאת. אתה תצא מהצד השני ותרגיש מסוגל יותר להתמודד מאשר אם היית מנסה להתעלם מכאבך.
  אם אתה מסוגל להימנע לחלוטין מהדברים שמפעילים את הזיכרון הרע שלך
  אם אתה מסוגל להימנע לחלוטין מהדברים שמפעילים את הזיכרון הרע שלך, הוא עלול לדעוך בסופו של דבר.
 2. 2
  דבר עם מישהו על זה. פנה לחבר או בן משפחה שאתה סומך עליו. אנשים אחרים יכולים להציע עצות, לשתף סיפורים דומים ואפילו להרגיע אותך שאולי האירוע לא היה נורא כמו שהגדרת בראש שלך. במידת האפשר, שוחח עם מישהו שאינו קשור לאירוע; זה ייתן לך את הפרספקטיבה הטרייה שאתה צריך.
  • שקול להצטרף לקבוצת תמיכה. עשה מחקר כדי למצוא קבוצת תמיכה באזור שלך העוסקת בנושא המסוים העומד על הפרק. ישנן קבוצות תמיכה רבות שם בגירושין לאחרונה, פרידות, מחלות כרוניות וכן הלאה.
  • אם לא נעים לך לחלוק את החוויה עם אף אחד אחר, כתוב עליה ביומן אישי ושמור אותה במקום בטוח שאף אחד אחר לא ימצא אותה.
 3. 3
  שקול לקבל פסיכותרפיה. אם אתה מרגיש שאתה זקוק ליותר ממה שחבר או בן משפחה יכולים להציע, שיחה עם איש מקצוע עשויה להיות הבחירה הנכונה עבורך. מכיוון שמערכת היחסים בין רופא למטופל חסויה, אינך צריך לדאוג לצנזר את עצמך או להרגיש נבוך.
  • מטפל יוכל לעזור לך לזהות את הטריגרים שלך וללמוד להתגבר עליהם. הוא או היא ילמדו אותך טכניקות שתוכל להשתמש בהן כדי לשבור את האחיזה שיש בזיכרונות הרעים בראשך.
  • נמצא כי טיפול התנהגותי קוגניטיבי מועיל לאנשים המתמודדים עם טראומה. שקול לחפש מטפל המתמחה בגישה זו.
 4. 4
  גלה אם יש לך הפרעת דחק פוסט טראומטית (PTSD). הפרעה זו יכולה להתפתח לאחר חוויה מבהילה ומזיקה, כגון התעללות מינית, נקלעות לתאונת דרכים קשה, תקיפה אלימה או מחלה מתישה. עבור אנשים עם PTSD, זיכרונות מטראומה לא נמוגים. זה מייצר תחושה של חרדה מתמדת שהמצב הרע יקרה שוב. אם אתה חושב שיש לך PTSD, חשוב לפנות לעזרה, מכיוון שזה לא משהו שאתה יכול להתמודד איתו בעצמך.
  • הסימפטומים של PTSD כוללים פלאשבקים, סיוטים ומחשבות שמפחידות אותך.
  • אתה עלול להרגיש קהה רגשית, מדוכא או מודאג כל הזמן, עם תחושה שאתה נמצא בקצה כל הזמן.
 5. 5
  בדוק טיפולים מיוחדים. אם אתה מרגיש לכוד בזיכרונותיך מחוויה טראומטית, ישנם טיפולים זמינים שעשויים לעזור. טיפולים אלה משמשים בדרך כלל בשילוב עם פסיכותרפיה לקבלת התוצאות הטובות ביותר. קבע פגישה עם פסיכיאטר כדי לדון האם טיפול מיוחד עשוי לעזור לך סוף סוף להרגיש חופשי מהזיכרונות הרעים המשפיעים על איכות חייך.
  • טיפול תרופתי עשוי להיות הטיפול הראשון שמנסה. תרופות נוגדות דיכאון או תרופות נגד חרדה נקבעות לעיתים קרובות לאנשים המתקשים לברוח ממחשבות שליליות.
  • חוויה סומטית היא טיפול שמטרתו להחזיר אותך למגע עם הגוף שלך מרגיש. הוא מתמקד בתיקון תגובת הלחימה או בטיסה כך שהיא כבר לא תופעל כאשר הסכנה אינה קיימת.
  • טיפול באלקטרו-שוק הוא דרך יעילה להקל על המוח מזיכרונות טראומטיים כאשר שום טיפול אחר לא עובד.
אולי זה לא יהפוך מלהיות זיכרון רע לזכרון גדול
אולי זה לא יהפוך מלהיות זיכרון רע לזכרון גדול, אבל הוא עלול לאבד את הכוח לפגוע בך.

טיפים

 • שינוי שם הזיכרון יכול לעזור לתעתע במוחך להתקדם מהר יותר. לדוגמא, במקום להתייחס אליו כאל זיכרון "רע", התייחס אליו כאל זיכרון "עבר". חזרה על המילה "רע" בראשך רק תגרום לך להרגיש בדיוק את זה: רע.
 • אל תתעכב יותר מדי בתקופת האבל. תחושת עצב לזמן מה היא טבעית לחלוטין בעקבות אירוע מטלטל, אך דעי מתי לשלוף את עצמך מתקופת האבל ולהתחיל לחיות שוב.
 • לא משנה כמה רע הזיכרון, זה היה בעבר; אל תתנו לזה להשפיע על ההווה שלכם או על העתיד שלכם כפי שהוא קרה בעבר, אלא אם כן אתם יכולים לנסוע בזמן, אין מה שתוכלו לעשות כדי לשנות אותו, אז השאירו אותו בעבר והקשחו והבהירו!
 • תחשוב מחשבות שמחות. לא משנה כמה רע הזכרון, פשוט התמקדו בעתיד.

שאלות ותשובות

 • איך אוכל לשכוח זיכרונות ישנים וכואבים שגורמים לי להרגיש שאיבדתי את הסיבה לחיות?
  הרעיון הוא לא רק לשכוח, אלא להתאושש ולהבריא. לפעמים לספר למישהו, כגון חבר מהימן או מטפל, יכול לעזור להפחית את הרגשות הללו. לשמור על בקבוקי דברים בפנים רק יגרום לכאב להמשיך ולגדול. אם אתה מרגיש כאילו לא כדאי לחיות את החיים, אז פנה למישהו ובשום אופן אנא שקול טיפול. יש אנשים שיכולים לעזור!
 • מה אם אעשה משהו רע באמת, ואני חושב שאני אסתבך על כך אחר כך?
  הכל יכול לקרות, אז אל תחשוב על זה יותר מדי. אם אתה לא יכול לשכוח את זה, נסה לעשות משהו טוב כדי לאזן את זה. אם אתה אכן נקלע לצרות, פשוט שלם את ההשלכות, ואל תעשה זאת שוב.
 • איך אני שוכח ממשהו רע שעשיתי?
  אתה צריך לסלוח לעצמך קודם. כולם עשו דברים רעים לפחות פעם אחת בחיים שלהם. אתה אנושי, ותעשה טעויות.
 • אני מרגיש נבוך בגלל שחברתי צרחה בזמן שכולם למדו והם הביטו בנו. איך אני שוכח את זה?
  העמד פנים שהזיכרון הוא פיסת נייר וקמט אותו במוחך ונפטר ממנו. אתה יכול גם לרשום את מה שקרה על נייר אמיתי, לקמט אותו ולזרוק אותו.
 • מה אם אני לא יכול להתגבר על רגע רע / מביך, לא משנה מה?
  דבר עם מישהו על זה. נסו למצוא דרך לצחוק על זה. זכרו שכולם עושים טעויות. אולי לא תצליח להתגבר על זה עכשיו, אבל כנראה שמתישהו בעתיד זה ייראה כמו עניין לא גדול בכלל.
 • ראיתי משהו באינטרנט הלוואי שלא ראיתי. איך אני שוכח את זה?
  פשוט מצא סרטונים שאתה אוהב. אתה יכול אפילו לצפות בסרטים. תחשוב על זיכרונות טובים.
 • איך אוכל להתגבר על אובדן הכלבים שלי לפני חודשיים?
  חודשיים זמן קצר אם היו לך את הכלבים שלך לזמן מה. כמו כן, אם הם מתו טראומטית, זה יכול להגביר את הכאב עוד יותר. תן לעצמך זמן להתאבל. בכי זה בסדר. לדבר על הכלבים שלך זה גם רעיון טוב. נסו לספר את סיפור מה שקרה כמה פעמים. זכור את הזיכרונות שלך איתם, כמו למשל על ידי התבוננות בתמונות של זמנים קדומים ומאושרים יותר. הוקירו את הזיכרונות האלה. כמו כן, היו חביבים עם עצמכם ושמרו טוב על עצמכם.
 • איך אוכל לשכוח משהו מלוכלך שעשתה אחותי ולחזור לחשוב עליה בדרכים חיוביות?
  כתוב רשימה של הנקודות הטובות שלה - דברים שאתה אוהב בה. אם אתה יכול לכתוב דבר אחד בלבד, כתוב שני דברים מחר ואז שלושה דברים למחרת.
 • איך אוכל לשכוח ממישהו שנמצא תמיד בסביבה?
  לפני שתראה את נוכחותו של אותו אדם, התכונן למצב. אימן את עצמך להיקלט לחלוטין במה שאתה עושה כרגע. מצא משהו לאהוב בכל מה שאתה עושה כרגע - ואז כאשר אותו אדם בסביבה אתה לא שם לב כל כך הרבה כי אתה תהיה שקוע באהבה בחיים שלך. אם אתה רואה את אותו אדם בעבודה או בבית הספר, חשוב מדוע אתה שם, מדוע הימצאותך מועילה לך ומה אתה רוצה מהמצב.
 • קראתי ספר שגרם לי לסיוטים. מה אני עושה?
  התחל לקרוא ספר שמשמח אותך והמשיך לקרוא ספרים כאלה.

תגובות (22)

 • kimberlypowell
  דוגמאות ספציפיות עם פרטים שלא מצאתי במשאבים אחרים ולא חקרתי בנושא זה עזרו. טיפים מעולים!
 • eliane95
  זה ממש גרם לי להקלה, עכשיו אני לוקח שלב חדש בחיים. אני לא מת אבל חי, וזקוק להזדמנות זו כדי להפוך את שארית חיי למיטב חיי.
 • clarkemily
  תעסיק את התחת שלך! לאכול בריא עד תום, ליצור רגעים וזיכרונות חדשים, לנסות להתמקד ולהיות בהווה, כי המראה האחורית של המכונית היא לפרטים קצרים יותר והמראה הקדמית היא לפרטים עיקריים. תאהב את עצמך, עשה דברים שהופכים אותך לשונה ואתה אוהב לעשות אותם. שתהיה חברה טובה, תהיה פרקטי ואינפורמטיבי, קרא רומנים טובים, צפה בסרטים וסדרות טלוויזיה טובות, תאכל את האוכל שאתה אוהב ונסה להכין דברים חדשים. התנסו בחיים.
 • katheryn94
  זה נהדר, זה עוזר לי מאוד!
 • oliver38
  מאמר זה היה מועיל ביותר. אני מקווה לקרוא את זה פעמים רבות. הערכתי את ההצעות שיעזרו לי להיות חיובית ובריאה פיזית.
 • henderson29
  זה עזר לחשוב את הדרך החיובית של התעלול הכי מביך שעשו לי החברים שלי ולנסות לשכוח את הדברים השליליים שבעניין.
 • lweimann
  זה באמת עזר לי, כיוון שחשבתי על החלום הרע ומאוחר יותר שכחתי מה החלום; אפילו עכשיו אני לא זוכר את זה.
 • becky99
  אני תמיד מכסה את עצמי בדברים לבנים ויפהפיים טהורים. אבל החיים אינם לבנים, תמיד יש בהם חושך. הצד האפל שלי פיתה אותי, אבל זה מחזיר אותי. תודה.
 • yvettemorris
  תמיד יש לי זיכרונות רעים. לא הרגשתי טוב עד שניסיתי את זה. זה עבד, תודה לך, מדריך, זה ממש שימושי.
 • rkovacek
  כשאני מוצא מאמר שעשוי לעזור לי, אני מרגיש מלא תקווה. עדיין לא השתמשתי בצעדים האלה, אבל עכשיו אני יודע מה אעשה עכשיו. אני בטוח שמאמר זה יעזור לי. תודה!
 • lindlauren
  מאמר זה באמת עוזר לי מאוד ואני ממשיך לקרוא אותו כדי לשכוח את הזכרונות הגרועים ביותר שלי.
 • ehoeger
  הטיפים וכי "להיות מודע", הוא תודה נהדרת.
 • harveyglenna
  אני בת עשר, ואמי ואבי נפרדו כשהייתי בת שש. יש לי זיכרונות רעים מהם נלחמים וצועקים. אני מרגיש הרבה יותר טוב עכשיו שקראתי את המאמר הזה. תודה!
 • rogersselina
  עזר לי כי זה אמר לי איך לעשות את זה. פעם אבא שלי ממש חלה והייתי עצוב במיוחד, אז הייתי צריך להוציא את הזיכרון מהראש. פשוט נכנסתי לאתר זה וזה עזר לי, אז תודה!
 • leonorkuhic
  מרשימים. המאמר מועיל מאוד. הוא מכיל הסבר מקיף.
 • kaelyn76
  תמיד כדאי לשכוח כמה דברים. מאמר זה עזר לי די הרבה!
 • beckerdejon
  צפיתי לאחרונה בסרט תיעודי של סלנדרמן ב- M-Net. הייתי בטראומה ופרנואידית. מאוחר יותר גיליתי את ג'ף הרוצח, ג'ק חסר העין וכו '. קראתי את המאמר הזה באינטרנט ואחרי 3 - 4 שבועות יכולתי ללכת לישון כמו אדם רגיל וחייכתי שוב. כולם אהבו את אותי החדש.
 • bogulgowski
  למדתי משהו שלא רציתי לדעת ואולי לקחתי את זה יותר מדי באופן אישי, אבל המשפחה שלי לא ידעה שזה יכאב לי עד כדי כך. עכשיו אני יודע שהם לא התכוונו לפגוע בי, והעבר היה בעבר. האירוע לא שינה כלום, ההורים שלי לא היו ביחד בלעדי. הם עדיין אוהבים אותי כמו תמיד, ונראה שהדברים השתנו, אבל לא. המאמר הזה הקהה את הכאב, ולמרות שאני עדיין מקווה לשכוח, אני יודע שזה לא נורא.
 • sarahcummerata
  התעוררתי הבוקר בתחושה שאני הולך לבכות, ולא ידעתי למה אני מרגישה כל כך עצובה. עכשיו אני מבין שזיכרון רע גרם לי להרגיש כל כך נסער וחרדה, וכעת שקראתי את המאמר הזה אני מרגיש הרבה יותר טוב. תודה רבה לך!
 • lucas76
  רוב הטיפים היו מועילים.
 • ycooper
  אני חושב שמאמר זה היה מועיל מכיוון שהוא מכיל יותר מיומנות התמודדות אחת.
 • turcottesidney
  הביקורות שלך עוזרות לי, במיוחד התמונות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. איך לעצור זיכרונות רעים שחוזרים על עצמם?
 2. איך לא להתעכב על העבר?
 3. איך לאט לאט להתרחק מאדם?
 4. איך לוותר?
 5. איך לדעת מתי להרפות?
 6. איך לשכוח את הדברים הרעים?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail