איך להתחיל חיים חדשים?

כדי להתחיל בחיים חדשים, התחל בהגדרת בבירור אילו מטרות ספציפיות וקונקרטיות אתה רוצה להשיג. לדוגמה, אם אתה רוצה להתחיל קריירה כשוטר, הגדר זאת כמטרה הגדולה והכללית שלך. לאחר מכן, חלק את המטרה הזו ליעדים קטנים יותר, כמו לדבר עם מגייס משטרה או להיכנס לכושר כדי שתוכל לעבור את מבחן הכושר. לאחר מכן, חלק את היעדים הללו עוד יותר למשימות קטנות יותר, הניתנות לניהול, כמו איתור משרד הגיוס ופעילות גופנית 3 פעמים בשבוע. לבסוף, תן לעצמך ציר זמן ועקוב אחר ההתקדמות שלך לכל משימה שהושלמה. לקבלת ייעוץ נוסף מהסוקר שלנו, כולל כיצד להישאר מאושר במסע שלך, המשך לקרוא!

איך אוכל להתחיל חיים חדשים בבריטניה אם אני לא מכיר שם מישהו
איך אוכל להתחיל חיים חדשים בבריטניה אם אני לא מכיר שם מישהו?

ישנן סיבות רבות שאולי תרצו להתחיל חיים חדשים, ודרכים רבות בהן תוכלו לגשת להחלטה זו. לדוגמא, אולי בדיוק סיימתם קשר פוגעני ועליכם להבין כיצד להתחיל עם חיים חדשים, בריאים ומאושרים הרחק מהמתעלל שלכם. אולי אתה פשוט לא אוהב את המקום שבו אתה גר ורוצה לעבור כדי למצוא התחלה חדשה בקהילה חדשה. ללא קשר למטרותיך או לסיבות השינוי שלך, אתה יכול להתחיל טרי אם אתה חושב בזהירות, מתכנן ביסודיות ובדוק עם עצמך כדי לוודא שאתה מסתדר.

חלק 1 מתוך 3: קבלת ההחלטה

 1. 1
  קבע את המוטיבציה שלך. אתה צריך לחשוב היטב כדי לקבוע מדוע אתה מרגיש צורך להתחיל חיים חדשים. ישנן סיבות רבות תקפות לכך שאתה יכול לעשות זאת, אך ישנן גם סיבות שאינן מועילות כל כך.
  • לדוגמא, אם אתה נסטר ריק חדש שמתמודד עם חיים בלי ילדים בביתך בפעם הראשונה מזה עשרות שנים, אתה עשוי לחשוב כראוי שהגיע הזמן להתחיל שלב חדש בחייך: אתה לא מטפל עיקרי בילדיך ויכולים לעצב מחדש את חייך כדי להתמקד יותר בך.
  • מצד שני, שימוש בשינוי חיים כדי להימלט מרגשות לא נעימים הוא לא רעיון טוב, מכיוון שהימנעות זו אינה מתייחסת לנושאים האמיתיים שיש לכם. רגשות נוטים לעקוב אחריך לאן שאתה הולך. אתה צריך להתמודד איתם לפני שתוכל להתחיל בחיים טריים באמת.
 2. 2
  שקול אם חווית לאחרונה אירועי חיים גדולים כלשהם. אירועי חיים מרכזיים, כמו להתחתן, מוות במשפחה, אובדן מערכת יחסים או עבודה, סיום תיכון או מכללה, או שינוי במצב הכלכלי או הבריאותי, מעבר למקום חדש או כניסה להריון, יכולים יש השפעה עמוקה על הרגשות שלך. חלקם עשויים לגרום לכם להיות מאושרים יותר, בעוד שאחרים יכולים לגרום למתח, דיכאון ו / או חרדה. אם אתה רק חווית אירוע גדול בחיים, יש לזכור כי פסק הדין שלך לא יכול להיות מתפקד במיטבו, ולשקול מחכה לעשות כול החלטות גדולות נועדו כדי לשנות את חייך.
  • אם חווית הפסד גדול זה עתה, הרשה לעצמך זמן להתאבל עליו. אבל הוא תהליך הכרחי של בחינה ועיבוד של רגשות האבל והסתגלות לחיים שאחרי אובדןך. אתה לא צריך להרגיש ממהרים לשינויים או נלחץ "להתגבר על זה" מיד.
 3. 3
  בחן את העבר שלך. כדי לוודא שהתחלת חייך החדשים יעילה כמו שאתה מקווה, חשוב על דפוסי העבר שלך. אתה רוצה לוודא שאתה מבצע את השינוי הזה מתוך המניעים הנכונים, ולא כדרך לברוח מהעבר שלך. בריחה מבעיות לא מסיימת אותם בסופו של דבר.
  • לדוגמא, האם יש לך הרגל לנסות "לעבור" או להימלט ממצוקה ברגע שהיא עולה? מחקרים מצביעים על כך שתהליך הצמיחה הדרוש נובע מעבודה באמצעות רגשות ומצבים חיוביים ושליליים. איך אתה מגיב כשהמצב קשה? האם אתה עומד ביעדים שלך, או שאתה בורח?
  אתה צריך לחשוב היטב כדי לקבוע מדוע אתה מרגיש צורך להתחיל חיים חדשים
  אתה צריך לחשוב היטב כדי לקבוע מדוע אתה מרגיש צורך להתחיל חיים חדשים.
 4. 4
  בחן את הערכים שלך. הערכים האישיים שלך הם מפת הדרכים שלך לחיים. הם הליבה של מה שאתה מאמין: על עצמך, על אחרים, על החיים בכלל. חשוב לבחון מה הערכים שלך לפני שתקבל החלטה גדולה כמו פתיחת חיים חדשים. ברגע שאתה יודע מה הכי חשוב לך, אתה יכול להבטיח שתקבל את ההחלטות הנכונות לתעדף ערכים אלה. קבלת מי שאתה הוא הצעד הראשון לביצוע שינויים גדולים.
  • שאל את עצמך כמה שאלות. לדוגמה, שקול שני אנשים שאתה מעריץ. מה אתה הכי מכבד אותם? למה? איך זה יכול לשחק בחיים שלך?
  • שאלה טובה נוספת שיש לשאול היא אילו נושאים גורמים לך להרגיש הכי מושקע או השראה כשאתה שומע עליהם מדברים. לדוגמא, האם אתה מרגיש נלהב לשמוע על המצאות חדשות ומאחל שאתה יכול להיות חלק מאותו תהליך חדשנות? האם זה גורם לך להרגיש נלהב לשמוע על פרויקטים של שירותים ציבוריים? בחינת זה יכולה לעזור לך להבין מה אתה מעריך ביותר, כגון חדשנות, שאפתנות, צדק חברתי או שירות.
  • זכרו כי אין ערכים אישיים "נחותים" או "עליונים". אדם אחד עשוי להעריך יכולת הסתגלות, בעוד שמישהו אחר עשוי להעריך יציבות גבוהה יותר. גם "לא בסדר". הכל קשור לחיבוק מי שאתה ולחיות חיים שתואמים את זה. אתה יכול למצוא רשימות של ערכי ליבה באופן מקוון, אם אתה זקוק לעזרה כלשהי לבוא עם מילים כדי להגדיר אותן.
  • מחקרים מצביעים על כך שבאופן כללי, אנשים נוטים לשים ערך גבוה מאוד על מערכות היחסים החברתיות שלהם ועל תחושת הערך והכבוד שלהם בעבודתם. אם אחד מתחומים אלה חסר, תוכל לשקול למקד את מאמצי "החיים החדשים" שלך בתחום זה.
 5. 5
  החלט כמה גדול אתה רוצה לעשות. עבור אנשים מסוימים, פתיחת "חיים חדשים" עשויה להיות התחלה של הכל מחדש: רילוקיישן, בניית רשתות חברתיות חדשות, קבלת עבודה חדשה וכדומה. עבור אחרים, המשמעות היא שינויים קטנים יותר אך מהותיים, כגון השלכת הרגלים או נקודות מבט ישנות והתמקדות. על פיתוח דרכי חיים חדשות, המתאימות לערכים. לא משנה מה רצונך, ודא שאתה ברור לגבי מידת השינויים שאתה רוצה לעשות.
  • להבין מה על החיים שלך צריך לשנות יכול לעזור מאוד כאן. לדוגמא, מה גורם לך להיות אומלל או לא מרוצה? האם אתה צריך לשנות כל דבר בחיים שלך, או שיהיה יעיל יותר להתמקד בתחום אחד או שניים? שינוי קשה הוא קשה, כך שתוכל למצוא הצלחה טובה יותר אם תתחיל בקטן ותעבוד בדרך למעלה.
 6. 6
  נסו את האימון העצמי הטוב ביותר האפשרי. תרגיל זה יכול לעזור לך להבין אילו יעדים להגדיר ואילו שינויים תצטרך לבצע. מחקרים מצביעים על כך שביצוע זה יכול לגרום לך להרגיש מאושר יותר ומוטיבציה יותר. קח רגע לדמיין את עצמך בשלב כלשהו בעתיד. בעתיד זה הוענק לך הכוח הקסום להשיג את כל התקוות והחלומות שלך. אתה בדיוק מי ומה שאתה רוצה להיות.
  • דמיין זאת בפירוט רב ככל האפשר. עם מי אתה מקיף את עצמך? איפה את גר? מה אתה עושה? איך זה מרגיש? שלבו כמה שיותר פרטים כדי ליצור תמונה ברורה. לדוגמא, אתה יכול לדמיין שאתה מוזיקאי עצמאי מצליח עם להקה משלך שמסתובב ברחבי הארץ ומציג הופעות במקומות קטנים.
  • עכשיו, חשוב על נקודות החוזק והמיומנויות שאתה צריך בכדי להביא אותך לשם. מה כבר יש לך? אילו תחומים זקוקים לפיתוח נוסף? תהיו כנים עם עצמכם כאן. לדוגמה, אם אתה רוצה להיות מוזיקאי, ייתכן שכבר יש לך כישורים מוזיקליים, או לפחות אהבה למוזיקה. תזדקק גם למומחיות עסקית, שייתכן שתצטרך לעבוד על שיפור.
  • שמור על הדמיון שלך בר השגה וחיובי. ברור שאי אפשר להפוך לגיבור-על כמו סופרמן - זה לא אפשרי או מציאותי. עם זאת, אתה יכול לדמיין מה אתה יכול לעשות שיהיה כזה. למשל, האם אתה מעריץ את המחויבות של סופרמן לצדק? אתה יכול לדמיין את עצמך ממלא את המשימה בדרך כלשהי, כגון להיות שוטר או עורך דין. האם זה מבנה הקיקאס שלו? אתה יכול לדמיין את עצמך הופך לכושר, או אפילו להיות מאמן אישי שיעזור לאחרים עם מטרות כושר.
  טיפ מומחה

  סיפור המומחה שלנו: "בעלי ואני התחתנו בשנת 2011, וחשבנו לעשות ירח דבש גדול ברחבי העולם. זה היה חלום מטורף שלנו, והיה הרבה על כף המאזניים, באותה תקופה, היה לנו בית ומשכנתא, ולשנינו היו עבודה במשרה מלאה לחשוב עליהם. אבל הוא לקח חופשה מעבודתו, ואני עזבתי את שלי. פשוט עשינו את זה וחווינו את החוויה הכי מדהימה.

 7. 7
  להציב מטרות. כפי שאמר פעם לאו צו, "המסע של אלף מייל מתחיל בצעד אחד". המסע שלך חייב להתחיל באילו צעדים תנקוט בדרך שלך לחיים החדשים שלך. הגדרת יעדים אישיים ברורים תעזור לך להנחות אותך כשאתה מתחיל להתחיל את חייך החדשים.
  • שקול היכן אתה רואה את עצמך בעוד 6 חודשים, שנה, 3 שנים, 5 שנים, 10 שנים ו- 20+ שנים.
  • הגדר את המטרות שלך. ודא שהן מטרות חכמות, כלומר הן ספציפיות, מדידות, ניתנות להשגה, רלוונטיות ותחומי זמן.
  • התחל בהגדרת המטרה הגדולה שלך, ואז חלק אותה ליעדים קטנים יותר. לפרק אותם עוד יותר למשימות.
  • לדוגמא, אם החלטת שאתה רוצה להתחיל קריירה חדשה כשוטר בכדי לכבד את ערכי השירות והצדק שלך, זו המטרה הכללית שלך. כדי להשיג זאת, יהיה עליכם להשיג מספר יעדים או פעולות שתנקוטו. דוגמאות למטרות יכולות להיות עבודה על הכושר הגופני שלך, כך שתוכל לעבור את המבחן הגופני, לדבר עם מגייס משטרה ולהגיש מועמדות לאקדמיה למשטרה. פרק את אלה עוד יותר במשימות ספציפיות, כגון פעילות גופנית 3 פעמים בשבוע, חיפוש מקוון למידע המגייס שלך, וגילוי השלבים להחלת אקדמיות.
  • וודא שאתה קונקרטי וספציפי ככל האפשר בעת הגדרת המטרות שלך. מאמר זה יכול לעזור לך.

חלק 2 מתוך 3: ביצוע השינויים

 1. 1
  קבע אילו שינויים אתה צריך לבצע. עבור מבצעים גדולים בקנה מידה גדול, רשימה זו עשויה להיות ארוכה מאוד. אם הרעיון שלך לפתוח בחיים חדשים מוגבל יותר, כמו למצוא קריירה חדשה או לפתח תפיסת עולם חדשה, ייתכן שרשימת השינויים לא ארוכה כל כך. באופן כללי, כנראה שתצטרך לשקול שינויים בכמה היבטים בחייך: פיזית, רגשית, גאוגרפית, חברתית, כלכלית וקריירה.
  טיפ מומחה

  היו כנים עם עצמכם ביחס למקום בו אתם נמצאים. חשבו מהו החזון הגבוה ביותר שלכם לעצמכם, כמו גם אילו אתגרים אתם מתמודדים. איך אתה רוצה שתראה שגרת הבריאות היומיומית שלך בבוקר? איך לדעתך צריך לקחת זמן לנתק את החשמל? הסתכל על כל דבר בחיים שלך שמרגיש לא מאוזן, כמו העבודה שלך או מערכת היחסים שלך. זה יכול לעזור לך להחליט מה אתה צריך לשנות לפרק הבא בחייך.

  איך אוכל להתחיל חיים חדשים באותו בית ספר מבלי שכולם יזכרו מי הייתי
  איך אוכל להתחיל חיים חדשים באותו בית ספר מבלי שכולם יזכרו מי הייתי?
 2. 2
  הכינו תוכנית להשגת שינויים פיזיים. עבור אנשים מסוימים, שינוי במצבם הבריאותי או ברמת הכושר שלהם יכול להרגיש כמו התחלה חדשה בחיים. אולי יש לך עודף משקל במשך זמן מה ואתה רוצה להרגיש בריא יותר. אולי תמיד היית די בישיבה אבל החלטת שתרצה ללמוד לרוץ מרתונים. למרבה המזל, שינויים פיזיים הם מהקלים ביותר לביצוע. תוכלו לפתח הרגלים בריאים ולשוחח עם הרופא על התוכניות המתאימות לכם.
  • ירידה במשקל היא ההחלטה הראשונה לרגל השנה האזרחית החדשה, וגם אחת מאלה שנוטות להישבר כמעט מיד. אם המשקל שלך הוא משהו שאתה רוצה לשנות לגבי עצמך, או אם זה גורם לך לבעיות בריאותיות משמעותיות, שוחח עם רופא על איך לרדת במשקל בצורה יעילה ובטוחה. הרופא שלך כנראה ימליץ על שילוב של פעילות גופנית והרגלי אכילה בריאים. אם בעיות המשקל שלך חמורות מאוד, הרופא שלך עשוי להמליץ על ניתוח להרזיה או על תרופות. אתה תמיד צריך להתייעץ עם הרופא שלך לפני שתתחיל בתוכנית הרזיה.
  • לאכול טוב יותר זה די קל ברגע שאתה יודע מאיפה להתחיל. במקום לחשוב לשנות את הרגלי האכילה שלך כ"לעשות דיאטה ", חשוב עליהם כמתחילים מחויבות לאורך כל החיים לאכילה בריאה. שלבו הרבה פירות טריים, ירקות, חלבונים רזים ודגנים מלאים, ודלגו על מזון מעובד וג'אנק.
  • הישארות בכושר היא החלטת השנה החדשה החמישית הפופולרית ביותר. למרבה הצער, כ -80% מהמבוגרים האירופאים אינם מקבלים מספיק פעילות אירובית ובניית שרירים. כוון לפחות 150 דקות בשבוע של פעילות אירובית מתונה, ועשה תרגילים לחיזוק שרירים לפחות פעמיים בשבוע.
  • להתלבש להביע את עצמך. האופן שבו אתה מתלבש משפיע על הרגשתך כלפי עצמך ועל האופן בו אחרים רואים אותך. מחקרים הראו שכאשר אתה מתלבש באופן שתואם את המטרות שלך, יש לך סיכוי גבוה יותר להשיג אותם. אז קדימה, לבש את השמלה השחורה הקטנה שתמיד רצית, או הביע את הפנדום האהוב עליך בכמה חולצות רד.
 3. 3
  בצע כמה שינויים רגשיים. שינויים בעצמך ואופן הטיפול שלך ברגשות יכולים לקחת זמן, אך הם משתלמים להפליא. שינוי ההשקפה הרגשית שלך יכול לתת לך נקודת מבט חדשה על העולם ובאמת לגרום לך להרגיש כאילו התחלת חיים חדשים. צמיחה עצמית היא תהליך מתמשך שתבזבז את שארית חייך בעבודה, אך הנה כמה רעיונות להתחיל:
  • ערוך יומן תודה. הכרת תודה היא יותר מגישה: זו דרך להתקרב לחיים, נחושה להכיר אפילו ברגעים הקטנים ביותר של טוב ויופי. מחקרים הראו כי תרגול הכרת תודה גורם לך להרגיש מאושר יותר ומסופק יותר מהחיים, זה עוזר לך ללמוד גמישות וכושר הסתגלות לשינוי, מגביר את בריאותך הגופנית ואיכות השינה, ויכול לעזור לך להתגבר על טראומה. קח 5 דקות כל יום להקליט משהו שאתה אסיר תודה עליו באותו יום. בדוק מדוע אתה אסיר תודה על כך ומה זה מביא לחייך.
  • סלח. סליחה משחררת אותך מעול הפציעה והכאב בעבר. אתה סולח לאחרים לא עליהם, אלא על עצמך. מחקרים מראים כי סליחה גורמת לך להרגיש פחות כועסת וחרדתית.
  • צער הפסדים. הרשו לעצמכם לחוש צער ואובדן במקום לנסות למהר לעצמכם "לעבור את זה". אבל כהלכה לוקח זמן וסבלנות כלפי עצמך. הכרה בצערך היא המפתח לעבודה דרכה ובסופו של דבר לשלב אותה בחיים החדשים שאתה בונה לאחר האובדן.
  • הכירו בצרכים שלכם. אנשים מלמדים לעתים קרובות מדי לשלול מעצמם טיפול עצמי ראוי. תודו שיש לכם צרכים ושזה לא אנוכי לענות עליהם. אינך צריך לומר "כן" לכל הזמנה או בקשה. לקחת קצת פסק זמן לעצמך זה לא בסדר. הטיפול בעצמך לא רק יעזור לך להרגיש טוב יותר, אלא יעזור לך לקיים אינטראקציה חיובית יותר עם אחרים.
 4. 4
  קבע אילו שינויים גאוגרפיים ברצונך לבצע. לפעמים מספיק לעבור למקום חדש כדי להרגיש שאתה מתחיל חיים חדשים. כנראה שיש לך עבודה חדשה, אתה צריך לבנות מעגל חברים חדש, ואתה צריך להתרגל לקהילה החדשה שנכנסת אליה. יהיה עליכם ללמוד להיות עצמאי, לבנות קשרים חדשים ולהיות גמישים יותר וניתנים להתאמה - כל הכישורים המצוינים לחייכם החדשים.
  • הוכחה כי מעבר לאזור הנוחות שלך משפר את הביצועים שלך ומגביר את הסבירות שלך למצוא הצלחה. הסיבה לכך היא שאתה נוטה יותר לעבוד קשה יותר ולשים לב יותר כאשר אתה נמצא במצב חדש, מעט לא נוח.
  • עשה קצת מחקר כדי לקבוע היכן תרגיש הכי מאושר בחיים החדשים שלך. הדברים שיש לקחת בחשבון כוללים את שיעור הפשיעה, שיעור האבטלה, עלות המחיה הממוצעת ועלות הרכוש, והאם יש חוויות זמינות התואמות את התרבות והאינטרסים שלך.
  • בלומברג ו- Livability מציעים דירוגים שנתיים של "המקומות הטובים ביותר לחיות בהם". אלה יכולים להיות מקום טוב להתחיל בו. אתה יכול גם לשקול איכות דירוגי המגורים.
  • אם אתה יכול, שוחח עם אנשים שגרים במקומות שאתה שוקל. תכנן ביקור כדי לראות אם היית נהנה לחיות שם. ככל שתוכל לאסוף יותר מידע, כך תהיה מוכן יותר לצאת לחיים החדשים שלך.
 5. 5
  בחן את מערכות היחסים שלך. קשה להתחיל חיים חדשים אם אנשים רעילים גוררים אותך למטה. במקרים מסוימים עליכם לחסל אנשים מחייכם למען ביטחונכם. במקרים אחרים, הם פשוט לא טובים לך לבלות איתם, ואתה תהיה מאושר יותר אם תסיר אותם מחייך. תפקוד בין אישי ומערכות יחסים הם מכריעים לשיפור ההרגשה שלך כלפי עצמך וחייך. מחקרים מראים שאנו מושפעים מאוד מהאנשים שאיתם אנו מתקשרים, לכן בהתחלת חייך החדשים בחר באנשים שייכללו החשובים לך ביותר ויעניקו לך את האהבה והכבוד המגיע לך. להלן מספר סימנים לכך שאדם אינו טוב עבורך:
  • אתה מרגיש מותש מבילוי איתם, או שאתה חושש לקיים אינטראקציה איתם.
  • הם ביקורתיים או שיפוטיים כלפיך. אתה מרגיש שאתה לא יכול לעשות שום דבר נכון כשאתה נמצא סביבם.
  • הם אומרים עליכם דברים מרושעים או מרושעים, בפניכם או מאחורי גבכם.
  • אתה מרגיש אובססיבי כלפי האדם הזה, כאילו אתה לא יכול לחיות בלעדיו, גם אם הם לא שמים לב אליך.
  • אתה כל הזמן מרגיש לחוץ כשאתה נמצא סביבם.
  • אתה לא מרגיש בטוח לשתף אותם בתקוות, במחשבות, בצרכים או ברגשות שלך.
  • מכורים מתאוששים לעיתים קרובות חייבים ללמוד להימנע מהמקומות בהם נהגו לבלות, כמו גם מרבים מחבריהם הוותיקים, על מנת להימנע מגורמי התמכרות העלולים לגרום להישנות. אם אתה אלכוהוליסט מתאושש, בילוי עם חברי השתייה הוותיקים שלך בבר המועדף עליך, כנראה היה מפעיל עליך לחץ רב מדי ויכול לגרום לך לשתות שוב. הקמת רשת חברתית תומכת שאינה כוללת את הרגלי העבר שלך היא קריטית לשמירה על ההתאוששות המוצלחת שלך.
  • זה עשוי גם לעזור לך לבצע שינויים חברתיים אם אתה מתאושש מהתעללות במשפחה או ממערכת יחסים. קורבנות רבים של התעללות במשפחה בודדו על ידי שותפיהם הפוגעים עד שיש להם מעט מאוד קשרים שאינם מנוטרים בקפידה או נשלטים על ידי המתעלל. למידה למצוא מקורות של תמיכה ואכפתיות חברתית מסייעת מאוד לפתיחת חיים חדשים לאחר ניצול לרעה מהתעללות. אתה יכול לשקול למצוא תמיכה בקבוצות תמיכה לניצולי התעללות במשפחה, בקהילת האמונה שלך, או באמצעות הפניות של ספקי בריאות הנפש.
 6. 6
  נקו את חיי החברה שלכם. לעתים קרובות קשה מאוד להיפטר מאותם מערכות יחסים רעילות. אחרי הכל, כנראה שלא היית מתחיל קשר עם אותו אדם אם לא היית אוהב משהו בו או בה. עם זאת, ביטול קשרים חברתיים לא בריאים יעזור לך להתקדם לחיים מאושרים ובריאים יותר. להלן מספר דרכים לעבור מערכות יחסים לא בריאות:
  • דבר ראשון עם האדם. במקרים מסוימים ייתכן שהאדם לא מבין שהתנהגותו גורמת לך לכאב או לחץ. שתף את הרגשות שלך בפתיחות ובכנות, ובדוק אם האדם מוכן לעבוד איתך בכדי לענות על צרכיך. אם לא, אינך זקוק לאותו אדם בחייך.
  • הערך אם אתה צריך לנתק אדם. לפעמים אנשים שאנחנו אוהבים ואוהבים אותנו אומרים דברים שאנחנו לא רוצים לשמוע. זה לא אומר שהם "אנשים שליליים" שעלינו לנתק אותם. לפני שחותכים זוגיות מחייכם, החליטו אם הם מביאים לחיים שלכם דברים שאתם רוצים וזקוקים להם, גם אם לפעמים היחסים קשים. לעומת זאת, רק בגלל שאדם תמיד גורם לך להרגיש טוב זה לא אומר שהיא / ה הזוגיות הטובה ביותר עבורך; למשל, מאפשרים להקל עליכם להישאר מכורים לחומרים, אך זה לא מה שהכי מתאים לכם.
  • טיפח את מערכות היחסים שלך עם אנשים שמביאים לך שמחה. ערוך רשימה של האנשים שגורמים לך להרגיש שאתה יכול להיות אתה טוב יותר, שמביא לך אושר וחיוב. דאג לטפח את מערכות היחסים שלך עם האנשים האלה כדי שלא תרגיש שאתה צריך לשמור על מערכות יחסים שליליות רק כדי שלא תהיה לבד.
  • הפסיקו לדבר עם האדם. אם החלטת שמערכת יחסים עם אדם פשוט לא בריאה עבורך, אמור לאותו אדם שעליך לסיים את הקשר לרווחתך. אתה לא צריך לדבר איתו / לה, לעקוב אחר מדיה חברתית, או להציג לעצמך תזכורות מתמדות למערכת היחסים.
  כדי להתחיל בחיים חדשים
  כדי להתחיל בחיים חדשים, התחל בהגדרת בבירור אילו מטרות ספציפיות וקונקרטיות אתה רוצה להשיג.
 7. 7
  התחל חיים פיננסיים חדשים. בין אם זה עתה סיימת לימודים בקולג 'ובין אם עבדת במשך 30 שנה, אף פעם לא מוקדם או מאוחר מדי להתחיל את חייך הכלכליים מחדש. אולי אתה רוצה להתחיל לחסוך למען מטרת חיים מרכזית, כגון לקנות בית או לפרוש לגמלאות. או אולי אתה רוצה לחדש את הרגלי ההוצאות שלך כדי שלא תבזבז כל כך הרבה כסף. תסתכל על היעדים שלך והחליט איך אתה צריך לנהל את הכסף שלך כדי להגיע לשם.
  • יתכן שתייעוץ עם מתכנן פיננסי מועיל, במיוחד אם היעדים שלך משמעותיים או מורכבים, כמו לפתוח עסק קטן.
  • בחן את הכספים שלך. קבע את השווי הנקי שלך כדי לתת לך תמונת מצב של מה שאתה חייב ומה הנכסים שלך. זה יעזור לך לקבל החלטות טובות בכסף.
  • אנשים שהתחתנו זה עתה ירוויחו גם מלהסתכל היטב על הכספים שלהם. סביר להניח שתרצה להקים תקציב, להוסיף זה לזה כמוטבים בכל תוכניות פרישה וביטוח, ולשקול פוליסת ביטוח חדשה.
  • אם יש לך יותר חובות ממה שאתה יכול להצליח לשלם, תוכל לשקול להגיש בקשה לפשיטת רגל. תלוי בכמות החוב וההכנסה שלך, מרבית החובות שלך יימחקו ותוכל להתחיל בחיים פיננסיים חדשים. עם זאת, זו החלטה רצינית מאוד שמשפיעה לאורך זמן על האשראי שלך ועל רווחתך הכללית, ולכן לא כדאי לך לקבל החלטה זו בקלילות. שוחח עם עורך דין לפשיטת רגל כדי לקבוע האם זו אפשרות מתאימה עבורך.
 8. 8
  תכנן כמה שינויים בקריירה שלך. לפתוח בקריירה חדשה זו דרך נהדרת להמציא את עצמך מחדש. הרבה אנשים עובדים בעבודות שהם לא אוהבים או שאינם חשים בהשראתם, וליציאה מהתלם זה דרך מצוינת להתחיל חיים חדשים. בדוק מהם ערכי הליבה שלך (ראה לשם כך במקומות אחרים במאמר זה) והחליט איזה מסלול קריירה יאפשר לך לבטא את הערכים הללו.
  • קח בחשבון את כישוריך וכישוריך הנוכחיים. מה אתה יודע? במה אתה טוב? אילו כישורים לא שגרתיים יש לך? לדוגמא, אולי אתה "איש עם" אמיתי שמרגיש השראה מאינטראקציה עם אחרים, ואתה לא זוכה לעשות זאת בעבודה הנוכחית שלך. זה יכול להיות משהו שאתה טוב בו וגם משהו שהוא ערך אישי מרכזי עבורך.
  • אל תרגיש מוגבל ממה שאתה יודע כרגע או ממצב החיים הנוכחי שלך. לא משנה מאיפה אתה מתחיל, אתה יכול להפוך למה שאתה רוצה להיות. לדוגמה, אם תחליט שבגלל שאתה אדם עם אתה רוצה להיות מטפל או מורה, סביר להניח שתזדקק להשכלה נוספת, אך תוכל להשיג זאת. אתה אף פעם לא תקוע במקום שאתה נמצא.
  • כישלון מחדש. כאשר אתה חושב על כישלונות כחוויות למידה, הם מפסיקים להיות מסוגלים לעכב אותך מלהשיג את מה שאתה רוצה לחיים החדשים שלך. במקום להתמקד בטעויות שעשית ולאפשר להם לגרור אותך אל העבר, חשוב מה תוכל לקחת מהם להצלחה בעתיד.
  • תן לעצמך יעדי קריירה SMART. משמעות הדבר היא שהם ספציפיים, ניתנים למדידה, ניתנים להשגה, מציאותיים ומתוזמנים. החלט איפה אתה רוצה להיות בעוד 6 חודשים, שנה מעכשיו וחמש שנים מהיום. קבע כיצד תדע מתי תמצא הצלחה.
 9. 9
  שוחח עם אחרים. כאשר אתה רוצה להתחיל חיים חדשים, זה יכול להיות מועיל לדבר עם אנשים שחיים את סוג החיים שאתה רוצה. זה מועיל כי זה יכול לתת לך מושג איך להגיע לשם. לדוגמה, אם אתה רוצה להוריד את עבודת המל"טים הארגונית שלך 9 עד 5 ולהפוך למאמן חיים בפיג'י, זה יעזור אם תוכל לגלות מה עשו מאמני חיים אחרים כדי להשיג את עצמם לשם כך שיהיה לך מפת דרכים. שאלת אנשים על דרכיהם מאפשרת לך גם לבנות רשתות תמיכה שיכולות לעזור מאוד לצאת לחיים החדשים שלך.
  • זה גם רעיון טוב מאוד לשאול אנשים שאלות קשות לגבי חייך החדשים. זה יכול להיות קל לאידיאליזציה של קריירה חדשה או קהילה חדשה. הבנת הפרטים הגרועים של מה שאתה עומד לצאת יעזור לך להישאר במסלול גם כשאתה נתקל בחסימות דרכים.
  • לדוגמא, אתה עלול לחלום בהקיץ על סיום העבודה המשעממת שלך בקנזס ולעבור להוואי, שם החיים הם גן עדן. אלא אם כן דיברת עם אנשים שגרים שם, אתה עלול לגלות דברים שלא ידעת, כמו העובדה שזה יקר להפליא, לעיתים קרובות קשה למצוא שירותי בריאות, ואם אינך יליד אי עם מוצא הוואי או אסייתי., אתה תמיד תהיה חורבן, או "זר". זה לא אומר שלא תאהב את ההחלטה שלך לעבור, אבל ידע זה יעזור לך להתאים את עצמך למציאות חייך החדשים יותר.
 10. 10
  קבל תמיכה. התחלת חיים חדשים יכולה להיות סיכוי מרתיע. הקף את עצמך באנשים שאוהבים אותך ומכבדים אותך ויכולים לעזור לך במסע שלך. הידיעה שיש לך מקורות תמיכה רגשית תעזור לך להרגיש חזקה ומסוגלת כשאתה מתמודד עם חייך החדשים.
  • אם אין לך משפחה או חברים שיכולים לפרנס אותך, שקול לחפש במקומות אחרים. קבוצות תמיכה וקהילות אמונה הן מקומות נפוצים בהם אנשים מוצאים אחרים לתמוך בהם.

חלק 3 מתוך 3: להישאר מאושר

 1. 1
  היכנס עם עצמך. ביצוע השינויים הגדולים בחיים הדרושים בכדי להתחיל חיים חדשים דורש עבודה, מסירות וסבלנות. זה יכול להיות מלחיץ ומאיים. וודא שאתה מבצע צ'ק-אין עם עצמך בתדירות גבוהה. איך אתה מרגיש? אילו התנהגויות אתה חוקק? האם אתה מודאג ממשהו? ניהול יומן רפלקטיבי יכול לעזור לך להבין את הרגשות שלך ולקבוע אם ישנם תחומים בהם אתה זקוק לתמיכה או פיתוח נוספים.
  • לא נדיר שינויים עצומים מעוררים תחושות דיכאון. אם לעיתים קרובות אתה מרגיש עצוב, ריק, חסר ערך או חסר תקווה, חווה אובדן הנאה מדברים שנהגת ליהנות מהם, ראית שינויים במשקלך או בהרגלי השינה שלך, לעיתים קרובות חש בחרדה או אשם, או שוקל לפגוע בעצמך, פנה לעזרה. התקשר לרופא או לאיש מקצוע בתחום בריאות הנפש. אם אתם חווים מחשבות או תוכניות אובדניות, התקשרו לשירותי החירום או לקו ההצלה הלאומי למניעת התאבדויות בטלפון 1-800-273-TALK.
  ביצוע השינויים הגדולים בחיים הדרושים בכדי להתחיל חיים חדשים דורש עבודה
  ביצוע השינויים הגדולים בחיים הדרושים בכדי להתחיל חיים חדשים דורש עבודה, מסירות וסבלנות.
 2. 2
  בצע שינויים בדרך. ללמוד להתאים את עצמך למחסומים ואתגרים יהיה הכרחי ככל שתחיה את חייך החדשים. פתיחת קריירה חדשה לא אומרת שלעולם לא תרגיש שוב לא מוערך או חסר השראה. המעבר לעיר חדשה לא אומר שלעולם לא תחמיץ את הבית. כשאתה נתקל באתגרים, הכיר אותם ככאלה ועשה את מה שאתה צריך כדי להתאים.
  • אתה עלול להיתקל במחסומים בדרכך לחיים החדשים שלך. לדוגמה, אולי רצית להצטרף לכומתה הירוקה בכדי להגשים את ערכי הליבה שלך של שירות וכבוד, אך גילית שאתה זקן מכדי להתגייס. אתה יכול לראות בכך כישלון והרס חלומותיך, או לחזור אל לוח השרטוט ולקבוע אם יש דברים אחרים שתוכל לעשות, שיאפשרו לך גם לבטא את ערכי הליבה האלה.
 3. 3
  שקול ייעוץ. גם אם אינך חושב שמשהו "שגוי", יכול להיות מועיל לפנות ליועץ או מטפל כאשר אתה שוקל לפתוח בחיים חדשים. אתה תעשה כמה שינויים גדולים בחיים, והלחץ כמעט תמיד מלווה בהחלטות כאלה. מטפל יעניק לך "לוח צלילים" בטוח לחקור את התקוות והפחדים שלך בעת ביצוע השינויים הללו. היועץ / המטפל שלך יכול גם לעזור לך ללמוד דרכי חשיבה מועילות ותגובה לאתגרים.
  • אנשים רבים מאמינים שאנשים עם בעיות "יומיומיות" בלבד לא ירוויחו מטיפול, או שזה מיועד רק לאנשים עם בעיות "חמורות". האמת היא שללכת למטפל יכולה להיות כמו לפנות לניקוי אצל רופא השיניים שלך: אתה מתמודד עם מעט הצטברות של בעיות קלות לפני שהן הופכות לאסון.
  • יש אנשים שמאמינים שלראות מטפל זה סימן לחולשה או שאתה "שבור", אבל זה לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת. לראות מטפל זה סימן שאכפת לך מעצמך מספיק כדי לקבל עזרה כאשר זה שימושי, וזה דבר טוב.

טיפים

 • וודאו שיש לכם תוכנית. ארגן את עצמך לפני שתנסה להתחיל חיים חדשים.
 • שתף את התוכניות שלך עם אלה שאוהבים ותומכים בך. אתה תרצה שתמיכה זו תעזור לך להתחיל טרי.
 • למד מהעבר שלך, אך אל תישאר תקוע בו.

אזהרות

 • דיכאון וחרדה עשויים להיות מופעלים על ידי פתיחת חיים חדשים. הקפידו לדאוג לעצמכם ולראות איש מקצוע בתחום בריאות הנפש אם אתם מבחינים ברגשות או התנהגות שאינם אופייניים לכם.
 • אם אתה קורבן להתעללות במשפחה ורוצה לפתוח בחיים חדשים, פנה לחברים ובני משפחה מהימנים כדי לעזור לך. ניתן גם להתקשר למוקד הלאומי לאלימות במשפחה בטלפון 1-800-799-7233 לקבלת ייעוץ. זה יכול להיות מסוכן להשאיר מתעלל ותצטרך אנשים שאתה יכול לסמוך עליהם. תכנן תוכניות ושמור על עצמך.

שאלות ותשובות

 • איך אדע אם זה הזמן הנכון לשנות את עצמי?
  אין באמת זמן שגוי לשנות את עצמך אם אתה רואה צורך. פשוט נסה לעשות שינויים מצטברים קטנים במקום לנסות לשנות הכל על עצמך / חייך בבת אחת, ולעולם אל תנסה לשנות את עצמך כי אנשים אחרים אומרים לך.
 • איך אוכל להתחיל חיים חדשים בבריטניה אם אני לא מכיר שם מישהו?
  אם אתה לא מכיר שם מישהו, זה אפילו טוב יותר! זה ייתן לך הזדמנות ליצור מחדש ולהמציא את עצמך מחדש, להיות האדם שתמיד רצית להיות. לא משנה איפה אתה רוצה להתחיל חיים חדשים, זה בדרך כלל עניין של מצבך הנפשי כשאתה מקבל את ההחלטה. יש לנו אמירה ישנה בארצי שאומרת "השמיים הם באותו צבע, לאן שלא תלך". אז שים את ההתמקדות שלך במי שאתה רוצה להיות ובסוג החיים שאתה רוצה לחיות. מדוד והעריך את "הפער" בין המציאות הנוכחית שלך לבין המציאות שתרצה ליצור לעצמך ולעבוד בדרך שלך לקראת החיים ההם.
 • איך אוכל ליצור חיים חדשים כשאני ילד?
  הופכים עלה חדש. ערכו רשימה של כל הדברים שאתם רוצים לשנות בחייכם, והעלו כמה צעדים קלים לביצוע כיצד תשנו את הדברים הללו. ואז פשוט עשה את דרכך בשלבים עד שתשיג את יעדיך.
 • אני מוכה על ידי בני משפחתי. הם מענים אותי נפשית, פיזית ומילולית. כרגע אין לי עבודה או כסף נוסף. אני רוצה לעזוב את משפחתי ולהתחיל חיים חדשים. מה עליי לעשות?
  ברוב האזורים יש מקלטים המסייעים לנפגעי התעללות במשפחה, מבצעים חיפוש בנושא "מקלט לשימוש ביתי בקרבת מקום" בגוגל ופונים אליהם. הם יספקו לך מעבר לחלל בטוח עם הצרכים המיידיים שלך, כגון אוכל וגישה למתקני אמבטיה. הם יעזרו לך לדווח על התעללות זו לרשויות, ויעזרו לך להשיג עבודה ולהביא את חייך למסלול. מקלטים מסוימים מתמחים בעבודה עם בתי מגורים באזורים אחרים, ויכולים לסייע לכם לעבור מחדש כדי להעלות אתכם על מסלול חייכם הרעננים.
 • מה אני יכול לעשות כדי להתחיל חיים חדשים כשמשהו בדרכי?
  נסה להכין רשימה של יתרונות וחסרונות בנוגע לאפשרויות הפוטנציאליות. נסו לראות את עצמכם בעתיד או מלמעלה ולעשות את הבחירה הנבונה ביותר שתוכלו לחשוב עליה כרגע.
 • איך אוכל להתחיל חיים חדשים באותו בית ספר מבלי שכולם יזכרו מי הייתי?
  אנשים נוטים לזכור זיכרונות די קצרים על דברים שלא משפיעים עליהם באופן אישי. יתכן שתקניטו או יתלחששו לכם לזמן מה, אבל הכל יעבור. התמקד בעצמך ובשינויים שאתה מבצע, ואל תדאג יותר מדי ממה שאנשים אחרים אומרים.
 • כיצד אוכל לדעת אם זה הזמן הנכון לשנות את עצמי או לשפר את מערכות היחסים שלי?
  אם אתה לא מרוצה מהיבט כלשהו של עצמך או מחייך, כנראה שזה הזמן לעשות שינוי. וממש אין זמן שגוי לעבוד על שיפור מערכות היחסים שלך.
 • מה אני יכול לעשות כדי לשכוח את העבר שלי ולהתרכז בלימודים?
  עכשיו אתה מתחיל חיים חדשים רק תחשוב על זה ושיפר את עצמך על ידי ערכת לוח זמנים והתחל בהרגלי לימוד חדשים.
 • איך אוכל לעשות הכל למען עצמי כשאהיה גדול?
  כשתהיה גדול, אנשים יבטחו שאתה בוגר מספיק כדי לדעת לעשות משימות למבוגרים שיעזרו לך לתת ביטחון לנסות ולהשיג אותן. אם אתה זקוק לזה, אתה תמיד יכול לבקש עזרה מאחרים.
 • האם מאוחר מדי להתחיל חיים חדשים וקריירה חדשה בגיל 50? האם זה שווה את זה?
  בהחלט. אף פעם לא מאוחר להמשיך את מה שעושה אותך מאושר. עדיף לבלות את השנים שנותרו בהנאה מהרפתקה חדשה בחיים מאשר לרכוב עליה בתהייה ניטרלית, "מה אם...?"
שאלות ללא מענה
 • אני אמא צעירה, בת 29. אני רוצה להתחיל מחדש. אילו צעדים עלי לעשות?

תגובות (10)

 • mariannaosinski
  זה מאוד שימושי, התחלתי את חיי החדשים עכשיו.
 • nelda15
  מאמר טוב מאוד. כרגע אני חושב על שינוי חיים מוחלט וזה באמת עזר לי ליצור פרספקטיבה. תודה.
 • micaela80
  המאמר עזר לי.
 • eleazarbashiria
  נהנתי מאוד לקרוא את זה. זה נותן את הטון שאדם יכול להשיג מטרות של שינוי, ומפרק אותו כך שניתן יהיה להשיג אותו. אני אקרא מחדש ואשתמש בהצעות.
 • khangrant
  פוסט מדהים, תודה!
 • jarod08
  תודה על הכל.
 • friesenmeghan
  גרם לי להיות בטוח יותר בעצמי ונתן לי רעיונות חדשים.
 • lcruickshank
  למרות שקיבלתי את החלטתי, לא בוצעו פעולות בפועל, אבל אני חושב שהמאמר היה מאוד מועיל כאילו הוא מכיר אותי ומדבר אליי כמו חבר טוב.:)
 • mollypalmer
  מדהים! יפה ומדהים, כל הכבוד!
 • celinelowe
  כל המאמר הזה היה מדהים! אני משתמש בהרבה מהמאמרים שלך עבור קבוצת ההתאוששות שלי! אני אוהב את זה כאן! אין לך מושג כמה אנשים נעזרים במידע זה! תודה רבה! השם יברך!
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail