איך לעצור חוקית גנב?

כדי לעצור חוקית גנב, עליך להמתין עד שייקחו סחורה מחוץ לחנות מבלי לשלם על כך. אם היית עד למישהו עושה זאת, גש אליו בשלווה מחוץ לחנות, הזדהה והסבר שאתה יודע שהוא גנב. לאחר מכן, ליווה את האדם בחזרה לחנות והתקשר למשטרה. עם זאת, אם הגנבה פועלת, לעולם אל תרדוף אחריהם מכיוון שאתה עלול להוות סיכון בטיחותי לאחרים סביבך. כדי ללמוד כיצד להתמודד עם גנבת לאחר שתחזיר אותם לחנות, המשך לקרוא!

כדי לעצור חוקית גנב
כדי לעצור חוקית גנב, עליך להמתין עד שייקחו סחורה מחוץ לחנות מבלי לשלם על כך.

גניבת חנויות גורמת להפסדים קמעונאיים של מיליארדי דולרים בכל שנה באירופה. לפיכך, ניתן להבין כי סוחרים עשויים לרצות לעצור גנבים ולנהל נגדם צעדים משפטיים. עם זאת, החוקים סביב גניבת חנויות יכולים להיות מסובכים, וחשוב מאוד שתימנע מהאשמת מישהו ללא הוכחה תקפה, או שתטפל במעצרם באופן בלתי סביר. אחרת, אתה עלול להתמודד עם אישומים בעצמך. מאמר זה מתאר את השיטות הטובות ביותר לאיתור, עצירה ועיכוב חוקי של גנב.

חלק 1 מתוך 2: זיהוי גנב

 1. 1
  חפש סימנים שמישהו עומד לגנוב בחנות. יש לזכור כי אינך יכול לעכב מישהו שנדמה לך שגנב בחנות, עליך לראות אותו באופן חזותי מסתיר את הסחורה בעצמו או בחפציו לפני שתוכל להאשים אותם (על האדם לנסות לעזוב מבלי לשלם). אתה יכול לצפות בגנבים מהקומה (באופן אישי) או לתפוס אותם באמצעות מצלמת אבטחה. באתר גנב פוטנציאלי עם הסימנים הבאים:
  • החשוד מסתכל סביבם כדי לראות מה עושים לקוחות אחרים או עובדי חנויות, החשוד לובש בגדים גדולים או רופפים באופן ברור מדי או בגדים שאינם תואמים את העונה (מעילי חורף גדולים בקיץ), החשוד מסיר תגים מ סחורה, החשוד נושא תיק גדול. וכו '
  • ישנם כמה יתרונות לשימוש במצלמת אבטחה. לא רק שאתה צופה במגנב החנות דרך נוף חסום ואתה צופה בניסיון הפשע שלהם (זה לא פשע עד שהם מנסים לעזוב מבלי לשלם) מההתחלה ועד הסוף, יש לך גם את כל האירוע בקלטת וידיאו. הם מאוד דומים פקה מקף בתוך ניידת משטרה. אם יש לך את זה בקלטת, מעט הגנבים יכולים לעשות בכדי לערער על הפשע שביצעו.
 2. 2
  צפו בחשוד ללא הרף. ברגע שמתחילים לחשוד שלקוח עלול לגנוב חנויות, חשוב שתשגיח עליהם כל הזמן, גם אם תצטרך לעקוב אחריהם ברחבי החנות.
  • אתה חייב לראות את החשוד בוחר את הסחורה ולנסות לצאת בלי לשלם בשתי עינייך. הסתרת סחורה אינה פשע היא נחשבת לגניבת חנויות רק אם האדם או האנשים מנסים לצאת עם סחורה מבלי לשלם. זה קורה לעיתים קרובות, במיוחד בקרב בני נוער או גנב החנות בפעם הראשונה. הם יכולים להיות "מפוחדים" ולזרוק את הסחורה.
  • עם מצלמת אבטחה, יש לכם את המותרות שמישהו מאחורי המצלמה צופה ומתעד גם את הפשע אם אתם על הרצפה. עיניים נוספות על גנב החנות עובדות לטובתכם בכל פעם.
 3. 3
  המתן עד שהחשוד יוצא מהחנות. לפני שתוכל לעצור חוקית של גנב, עליך לראות אותם מסתירים את הסחורה, להתבונן בהם כל הזמן כדי לוודא שהם לא זורקים את הסחורה ולחכות שהם ייצאו מהחנות כשהסחורה עדיין מוסתרת עליהם או באופן האישי שלהם חפצים.
  • יש להמתין עד שגנב החנות נמצא מחוץ לחנות כדי לפסול את התירוץ שהוא "התכוון" לשלם.
  • אם הם עוקפים את המרשם והסחורה לא משולמת ו / או שהם יוצאים מהחנות (תלוי בפריסת החנות - לא כל הקופות רושמות ליד היציאה) זה כאשר אתה יכול לעצור אותם.
  • עליכם להיזהר במיוחד בחנויות בהן מוצגת סחורה מחוץ לחזית החנות, מכיוון שגנבים יכולים להשתמש בתירוץ שהם עדיין קונים ומתכוונים לחזור פנימה כדי לשלם.
  • במקום להתקרב לבד לגנב, תמיד עדיף שיהיה עובד אחר איתך, ולפחות אחד מכם צריך להיות מאותו מין כמו החשוד. אין סחורה ששווה את בריאותכם, בטיחותכם או חייכם.
מעט הגנבים יכולים לעשות בכדי לערער על הפשע שביצעו
אם יש לך את זה בקלטת, מעט הגנבים יכולים לעשות בכדי לערער על הפשע שביצעו.

חלק 2 מתוך 2: מעצר גנב

 1. 1
  התקרב אל גנב החנות בשלווה. מחוץ לחנות, התקרב בשלווה למגנב החנות, מקדימה במידת האפשר. לאחר שהפסקת את הגנב, בין אם זה בקניון ובין אם במגרש החניה, הזדהה כבלש חנות או עמית למניעת אובדן (ישנם כמה כותרות) וייעץ בחריפות ובשלווה לגנב כי היית עד שהם מסתירים סחורה אשר לא שולם וכי אתה צריך שהם יחזרו איתך לחנות.
  • שוב, כאן ההיבט הוויזואלי הוא קריטי מאוד: ספר לגנבת היכן הם הסתירו את הסחורה ומה בדיוק הסחורה שהם גנבו. זה יידע אותם שצפית בהם כל הזמן, ולטעון או לערער על עובדה זו אין טעם. זה מחזק גם את המקצועיות שלך.
  • אל תתפלאו אם הם זורקים עליכם את הסחורה וינסו לרוץ עליה או אפילו להחזיר לכם את הסחורה בחניון או בקניון ויגידו לכם ש"שכחו "לשלם על כך. ברור שהם מנסים להמעיט בפשע שלהם או אפילו "להסביר" את הפשע שלהם. אל תיפול על זה.
  • אתה צריך לא לנסות לרדוף אחרי גנב בורח, לפחות בתוך החנות או הקניון. שני אנשים שרצים באזורים צפופים מהווים סיכון לבטיחות הקונים ועובדי החנויות. לעיתים ניתן לבצע חריג אם החשוד נתקל בחניון או בשטח ריק, אך הוא צריך לחרוג מגבולות הנכס.
 2. 2
  אחזר את הסחורה הגנובה. עדיף לנסות לאחזר את הסחורה הגנובה (או לפחות חלק ממנה) בזמן שאתה עדיין מחוץ לנכס, מכיוון שזה יאשר את הגניבה ויאמת את מעצרך בגנבת החנות.
  • אם מתברר שלחשוד כבר אין את הסחורה, עדיף להתנצל ולהניח להם, מכיוון שאין לך הוכחה לגניבה. זה מכונה "עצירה גרועה".
 3. 3
  ליווה את גנב החנות לחנות. אמור לגנבת שעליך להחזיר אותם לחנות כדי "לדון בעניין בפירוט". ליווה את הגנב איתך ועם העובד האחר משני צידיהם. רוב הגנבים יושפלו על היותם נתפסים ויצייתו בשקט בתקווה להשתחרר.
  • קח אותם למשרד למניעת אובדן ואחזר מהם את הסחורה הגנובה אם עדיין לא עשית זאת. צלמו את גנב החנות ואת הסחורה שנגנבה.
  • בשלב זה עליכם להתקשר למשטרה. ככל שתקדים למסור להם את העניין כך ייטב, אחרת אתה מסתכן במעצר הגנב למשך זמן שיכול להיחשב על ידי שופט כ"לא סביר "ולהתמודד עם האשמות בעצמך.
  • אם הגנב הוא קטין, קשיש או אדם עם מוגבלות נפשית, ייתכן שתרצה להתקשר לקרובי משפחה שיבואו לאסוף אותם במקום להתקשר למשטרה, על פי שיקול דעתך.
  • תאמו את הסכום שנגנב - זה יכול להפוך את הפשע לעבירה או פשע, תלוי במדינה. יהיה זה רעיון טוב שתכיר את חוקי מדינתך בנוגע לסכומים אלה.
 4. 4
  הקפד להחזיק את הגנב למשך זמן "סביר" בלבד. חשוב מאוד לעצור את הגנב למשך זמן "סביר", ולהשתמש לא יותר מ"כוח סביר "בעת הטיפול בהם. אחרת, אתה עלול להיחשף לאחריות אזרחית בגין רשלנות.
  • אפשר להשתמש באזיקים כדי לעצור גזלן אם הם הופכים לאלימים ומהווים איום ממשי על ביטחונם של צוות החנות והלקוחות. עם זאת, מי שמריח את האזיקים חייב להיות בעל הכשרה מתאימה, והוא יהיה אחראי על בריאותו של האצור ומבטיחותו מאותה נקודה ואילך.
  • שימוש בכוח מופרז, שפה גסה קיצונית, איומים מילוליים והצהרות גזעיות או דתיות נחשבים כולם כבלתי חוקיים.
 5. 5
  העבירו את המצב למשטרה. כאשר המשטרה מגיעה, תלוי בכמות הגניבה או במצב אחר (צו מצטיין, אם הגנבה בחנות שתויה או בהשפעת סם כלשהו). לגנבת החנות יונפק ציטוט (עוון וללא צווי מצטיין וכו ') אשר ייתן להם מועד בית משפט להופיע כדי לענות על האישום בגניבת חנויות.
  • לאחר מכן מלווה החנות ילווה מהחנות ויומלץ לא לשוב לחנות בשום פנים ואופן (בקש מהמשטרה צו איסור על הסגת גבול).
  • זה המקום בו גם התמונה של הגנב מועילה: אם אתה מזהה את אותו גנב בחנות מתישהו לאחר האירוע (למשל שנה או 6 חודשים) אתה יכול להגיד להם לעזוב את החנות גם אם הם לא גנבו דבר במהלך הטיול הזה לחנות שלך.
עצירה ועיכוב חוקי של גנב
מאמר זה מתאר את השיטות הטובות ביותר לאיתור, עצירה ועיכוב חוקי של גנב.

טיפים

 • היזהר מטיולונים והורים חשודים: גנבי חנויות רבים יסתירו את סחורתם הגנובה מתחת לילדם בעגלה.
 • היזהר מקבוצות אנשים שפוגעות בחנות בבת אחת ומתפזרות במהירות כשנכנסות לחנות. לעתים קרובות הם יכולים לשמש "תצפית" או אפילו הסחת דעת שתאפשר לגנבת הראשית לגנוב ללא כל איום רציני ממניעת אובדן. מבחינתם, יש ביטחון במספרים. זה לא תופעה שכיחה לרוב, אך כאשר משתמשים בה, זה יכול להיות סיוט למניעת אובדן.
 • אם גנב החנות נתפס עם ילדיהם נגררים (מבוגר מספיק בכדי ללכת או אפילו להיות נער) הדבר ידרוש פעולות משטרה נוספות. גם אם הסכום שנגנב הוא עבירה, העובדה שהם נתפסים עם ילדיהם, הם ככל הנראה יועברו לכלא בתביעות נוספות.
 • אם המעסיק שלך מאפשר שימוש באזיקים כדי לסייע בחשש, הכיר אותם כך שבבוא העת ותצטרך להשתמש בהם, יהיה לך נוח לעשות זאת.
 • אל תפעיל כוח רב מהנדרש כדי לעצור / להכיל חשוד או שאתה עלול להתמודד עם אישומים.
צוות החנות צריך לזכות לעצור גנב ידוע בזמן שהוא ממתין להגעת שוטרים
צוות החנות צריך לזכות לעצור גנב ידוע בזמן שהוא ממתין להגעת שוטרים.

אזהרות

 • אל תעזוב את החנות לבד בכדי לתפוס גנב. זה מגדיל את הסיכויים שלך להיפצע או אפילו להיהרג.
 • לעולם אל תרדוף אחר גנבים. אתה רק הופך את עצמך לפגיע יותר לפגוע או גרוע מכך. היו בלשי חנויות שנהרגו בזמן שעשו זאת. שום סחורה לא שווה את ביטחונכם או את חייכם.
 • היזהר מרסס פלפל, טאסרים, מייס וכו '... אלה שימשו גנבים כדי להפוך את "המילוט" שלהם למוצלח יותר.
 • אם גנב החנות נכנס למכונית (לעתים קרובות הם מחכים ליד הדלת עבורם), אל תרדוף אחרי המכונית ברגל או אפילו ברכב שלך! אם אתה יכול להשיג בבטחה את מספר לוחית הרישוי של הרכב, עשה זאת. אל תשים את עצמך בדרך של נזק.

שאלות ותשובות

 • אם מישהו גנב במכוניתם פריטים שאיש לא ראה אותם לוקחים, והם נתפסו בסניף של עיר אחרת של אותה חנות, מה ניתן לעשות?
  מבחינה משפטית אין לך שום זכות להביא דבר לרכוש של מישהו, אם כי ברור שהם מאפשרים לך זאת. ככזה, החרמה הינה בזכויות הביטחון, ככל הנראה באישור הבעלים. עם זאת, יש להחזיר אותו ברגע שאתה עוזב, אחרת זה מהווה גניבה.
 • האם עובד למניעת אובדן יכול לתפוס מישהו כשהוא עוזב את החנות?
  כל עוד זה לא כוח מוגזם. אם אתה מרגיש שזה היה כוח מופרז, בדוק את החוקים הנוגעים להונאות קמעונאיות ומעצר באזור שלך.
 • אם אני נכנס לחנות עם תיק מחנות אחרת, האם עלי לגלות אבטחה את תכולת התיק בעת היציאה?
  חוקים שונים בין מדינה למדינה אחרת. באזורי, אינך צריך להציג את תכולת התיק שלך אלא אם כן מוצב שלט המציין אחרת.
 • איזו סמכות חוקית יש לעובדי החנות ולמאבטחים לעצור ולרסן פיזית את מי שהם חושדים בגניבה לחנות?
  זה תלוי במדיניות החנות, כמו גם במדינה בה היא ממוקמת. אבטחת חנויות מוסמכת בדרך כלל לביצוע החקירה ולחשש, אם כי מדיניות החנויות והחוקים שונים ממדינה למדינה.
 • האם חנויות כלבו יכולות להתריע על מיקומים אחרים על גנבת פוטנציאלית?
  כן, והם עשו זאת לעתים קרובות. אם מישהו גוזל בקביעות חנות בחנות או שאדם גנב פריט גבוה של דולר, הוא ישלח תמונות מפוצצות של אותו אדם לכל החנויות שמסביב.
 • האם ניתן לעצור את חברתי בגין גניבת חנויות לאחר שהחנות הניחה לה ללכת?
  כן. חברך עדיין ביצע פשע, ואבטחת החנות אינה אכיפת החוק. החנות עשויה לשחרר אדם על פי שיקול דעתם (בדרך כלל אם החשוד אינו משתף פעולה / אכיפת החוק מתעכבת בהגעתו). החנות עשויה עדיין לבקש צו מעצרו של החשוד. המשטרה בדרך כלל תסייר באזור ברכבו של החשוד או תנסה לתפוס אותם בבית מגוריהם.
 • האם אוכל לחפש ברכוש של אדם אם אני חושב שהם גנבו בחנות שלי?
  אתה יכול לשאול אותם אם הם מוכנים לחיפוש, אך חיפוש נגד רצונו של אדם יכול להתבצע רק על ידי המשטרה.
 • גנב חנות עזב חנות וכמה עובדים רצו אחריו. הפריט הוחזר והם החזירו אותו לחנות. כשניסה לעזוב, עובדת דחפה אותו אל הקיר והחזיקה אותו שם באמה. האם זה מותר?
  צוות החנות צריך לזכות לעצור גנב ידוע בזמן שהוא ממתין להגעת שוטרים. הם עשויים לרסן אדם על מנת לעשות זאת כל עוד הכוח אינו מוגזם, מה שלא נראה במקרה זה..
 • האם על עובד צוות מוטלת החובה לרדוף אחר גנב חנות גם אם הוא קטין?
  הם אולי לא חייבים, אבל הם בהחלט יכולים לרדוף בתנאי שלא יעמידו את עצמם או אחרים בצורה מזיקה (למשל לרדוף אחרי קניון צפוף).
 • אם עדיין הייתי במבואת אולם לא יצאתי מהחנות, האם הם יכולים לומר לי לחזור איתם?
  בכמה תחומי שיפוט הם יכולים, אך לא ניתן ליישם חיובי גניבה אלא אם תצא לחלוטין.
שאלות ללא מענה
 • כמה רחוק יורשה לי לרדוף אחרי חשוד אחרי שעזבו את החנות שלי?

הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail