כיצד למצוא הצלחה עסקית במהלך מיתון?

לאחר המיתון תוכלו להרחיב את העסק שלכם בגלל בסיס הלקוחות החזק שלכם
לאחר המיתון תוכלו להרחיב את העסק שלכם בגלל בסיס הלקוחות החזק שלכם.

המיתון העולמי שהתרחש בין 2008 ל -2010 היה קשה לעסקים. חברות קטנות ועצמאיות סבלו הכי הרבה בגלל שהן חסרות משאבים. עם זאת, חלק מהעסקים המשיכו לשגשג ושמרו על רווחיות. המודלים העסקיים שלהם וזרמי ההכנסות שלהם היו גמישים מספיק כדי להתמודד עם הסערה. להלן מספר רעיונות שיכולים לעזור לחברה שלך לשרוד את ההאטה העסקית הבאה.

שיטה 1 מתוך 3: פתיחת עסק מצליח במהלך מיתון

 1. 1
  הציעו אלטרנטיבה פחות יקרה. עסקים שנותרים תחרותיים במהלך מיתון מציעים חלופות פחות יקרות בסחורות ובשירותים. במהלך מיתון לקוחות מחפשים דרכים למתוח את כספם. אם אתה יכול לספק מוצר או שירות במחיר נמוך יותר מהמתחרים שלך, הלקוחות עשויים לתת לך את העסק שלהם. לאחר המיתון תוכלו להרחיב את העסק שלכם בגלל בסיס הלקוחות החזק שלכם.
 2. 2
  זהה צורך בשוק. תכנן תוכניות כדי לספק צורך זה. גם במהלך מיתון בשוק יש מקום לרעיונות עסקיים חדשים, במיוחד אם השירות או המוצר המוצע עונים על צורך אמיתי בשוק.
  • לדוגמא, במהלך המיתון האחרון אחד מבתי חנות המשכונות ציין כי אנשים מתקשים לקבל אשראי. הוא יצר שירות שאפשר לאנשים לפרסם פריטים בחנות משכנתא מקוונת ולקבל הלוואות קצרות טווח המבוססות על בטחונות.
  שיטה 1 מתוך 3: פתיחת עסק מצליח במהלך מיתון
  שיטה 1 מתוך 3: פתיחת עסק מצליח במהלך מיתון.
 3. 3
  מציעים פתרונות טובים יותר לבעיות. התחל שירות או הציע מוצר המאפשר ללקוחות לענות על צרכיהם בצורה יעילה יותר. בנוסף להציע נקודת מחיר נמוכה יותר, צור שירותים או מוצרים המאפשרים ללקוחות להשיג תוצאות במהירות רבה יותר. אנשים תמיד מוכנים לשלם עבור ערך.
  • לדוגמא, חברה אחת החלה להציע שירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ. זה איפשר למספר חברות אחרות לחסוך כסף על ידי שימוש בשירותים במיקור חוץ במקום בעובדים פנימיים.

שיטה 2 מתוך 3: פיתוח מודל עסקי חדש

 1. 1
  לחבק טכנולוגיה חדשה. מודל עסקי נוקשה ומיושן יכול לאיית אסון, במיוחד בזמן מיתון. שפל כלכלי הוא הזמן המושלם לגלות כיצד טכנולוגיה חדשה יכולה להפוך את המוצר או השירות שלך ליקרים יותר או יעילים יותר. עדכון שיטות עבודה, שירותים ומוצרים יכול להביא לך בסיס לקוחות חדש גם במהלך מיתון.
  • לדוגמא, בענף ההוצאה לאור המגמה רחוקה מהדפוס לטובת פרסומים מקוונים. זיכיונות בעיתונים ובמגזינים מסורתיים נאלצו לאמץ מנוי המדיה דיגיטליים ואת פרסום מקוון כדי להמשיך למשוך לקוחות.
 2. 2
  צור נוכחות מקוונת. בתקופות מיתון עסקים מסוימים למדו להישאר רווחיים על ידי יצירת זרמי הכנסות חדשים ברשת. תהליך יצירת ואופטימיזציה של אתר אינו גוזל זמן ויקר כמו שהיה פעם. התחייבות כספית לחלון ראווה מקוון יכולה לחבר אותך לבסיס לקוחות חדש לגמרי. אם אתה לא עושה את זה, אתה יכול להשאיר כסף על השולחן.
  במהלך המיתון האחרון אחד מבתי חנות המשכונות ציין כי אנשים מתקשים לקבל אשראי
  לדוגמא, במהלך המיתון האחרון אחד מבתי חנות המשכונות ציין כי אנשים מתקשים לקבל אשראי.
 3. 3
  לפתח זרמי הכנסה פסיביים. בעלות והפעלה של עסק קטן דורשת בדרך כלל השקעה גדולה של כסף וזמן. עם זאת, זרם הכנסה פסיבי יכול להכניס כסף גם בזמן שאתה לא עובד ישירות עליו.
  • לדוגמה, בדוק השקעה בדיבידנד. זה אומר לקחת דיבידנדים השקעות אתה מרוויח מחדש להשקיע אותם לגדול ההשקעות שלך עוד יותר. נוהג זה יכול להגביר את העושר האישי והעשייה המסחרית בו זמנית.

שיטה 3 מתוך 3: תגובה להאטה במשק

 1. 1
  צמצמו הוצאות. יישם מדיניות המפחיתה את עלויות התפעול. לכווץ את ההוצאות לפי שיקול דעת. הפחת את הוצאות השכר על ידי צמצום הצוות. לדחות השקעות במחקר ופיתוח. החזיק מעמד ברכישות הון. שיטות אלה יכולות לעזור לחברה שלך להימנע מלעבור במהלך שפל כלכלי.
 2. 2
  התמקדו בחדשנות. יש חברות שרואות במיתון הזדמנות לחדשנות ולבנייה מחדש. לעתים קרובות ניתן לכוון את המודלים העסקיים כך שיהיו רווחיים יותר. לדוגמא, תוכלו לנצל את ההאטה בכדי לרכוש עובדים, נכסים או אפילו עסקים אחרים שעשויים לחזק אתכם. ארגונים משגשגים לעיתים קרובות מתרבות של אופטימיות מחוסמת בשכל הישר.
  • בכל הנוגע לניהול הוצאות שכר, חברות המתמקדות ביצירת יעילות תפעולית במקום לצמצם רק את כוח האדם נוטות להישאר רווחיות. זה לא רק בגלל המורל המשופר של הצוות בעסקים אלה, אלא גם בגלל שרמות הצוות עברו אופטימיזציה לייצור יעיל של מוצרים או שירותים.
  גם במהלך מיתון בשוק יש מקום לרעיונות עסקיים חדשים
  גם במהלך מיתון בשוק יש מקום לרעיונות עסקיים חדשים, במיוחד אם השירות או המוצר המוצע עונים על צורך אמיתי בשוק.
 3. 3
  הפחתת עלויות יתרה עם השקעות חדשות. חברות מתקדמות שורדות מיתון על ידי איזון בין אמצעי קיצוץ בעלויות לבין רכישת השקעות חדשות. הם מנצלים מחירים מדוכאים לרכישת נכסים, צמחים וציוד. מכיוון שהם רוכשים נכסים במחירים נמוכים יותר, הרווחיות שלהם עולה. נכסים אלה יכולים להמשיך לעזור להם כאשר המיתון מסתיים כאשר הם מגיבים לביקוש מוגבר. כמו כן, במקום לחתוך את כולן יחד, חברות אלו מקטינות צמצום בפעילות המחקר והפיתוח. התמורה בגין השקעה זו מגיעה לאחר סיום מיתון, מכיוון שפעילות המו"פ מוסיפה למכירות ולרווחיות.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail