איך מכינים הצעה לרעיון עסקי?

הצעה עסקית טובה אמורה לספק הסבר תמציתי / מפורט לגבי הרעיון העסקי שלכם
הצעה עסקית טובה אמורה לספק הסבר תמציתי / מפורט לגבי הרעיון העסקי שלכם, מחקר השוק שלכם, אסטרטגיות שיווק פוטנציאליות, עלות יישום ההצעה ואסטרטגיית תמחור.

הפתגם הישן "לא מתכננים להיכשל - אחד לא מצליח לתכנן" הוא תמיד נכון, ולעולם לא יותר מכך כשמפתחים רעיון עסקי חדש. הפעולה הפשוטה יחסית להכניס את הרעיון העסקי שלך למילים כתובות הוא הצעד הראשון, אך החשוב ביותר הנדרש בכדי להפוך את התוכנית העסקית שלך למציאות. לא משנה אם אתם מחפשים משקיעים, משכנעים את מנהל הבנק שלכם, או סתם מחפשים תומכים, הצעה עסקית מעמיקה ונחקרת תפתח אתכם ברגל ימין.

הצעה עסקית לדוגמא

שיטה 1 מתוך 3: הכנה ליצירת ההצעה העסקית שלך

 1. 1
  קבע אם יש לך את הזמן, האנרגיה והמשאבים הנדרשים ליישום הרעיון העסקי שלך. יישום הרעיון העסקי שלך יהיה תהליך ארוך וגוזל זמן. עליכם לשקול אילו משאבים כספיים, כלומר. מזומנים ואשראי, שאליהם תוכלו לגשת ליישום הרעיון העסקי שלכם. לאחר מכן שקול אם תצטרך להפוך את יישום הרעיון העסקי שלך למשרה מלאה, למשרה חלקית או שמא אחרים יכולים ליישם את התוכנית בשמך.
 2. 2
  חקר מוצרים ושירותים דומים. אם יש לך רעיון עסקי טוב, הצעד הראשון שלך צריך להיות מחקר האם קיימים מוצרים או שירותים אחרים הדומים לרעיון העסקי שלך. אל תדאגו אם תמצאו מודלים עסקיים דומים, זה יכול פשוט אומר שיש שוק חזק שכדאי להיכנס אליו. יתר על כן, ניתן להשתמש בנוכחותם של מתחרים פוטנציאליים לזיהוי צרכיהם של צרכנים שאינם קיימים כעת עסקים קיימים.
  • חקר משוב לקוחות על השירותים והמוצרים הניתנים על ידי מתחרים פוטנציאליים מזוהים. לאחר שזוהו המגבלות של המתחרים שלכם תוכלו לבנות את ההצעה העסקית שלכם באופן שמציע פתרונות למגבלות אלו על מנת ליצור הצעה ייחודית לציבור.
  • אם אינך מצליח לאתר שירותים ומוצרים דומים, זה עשוי להיות סימן לכך שהרעיון העסקי שלך יזכה להצלחה גדולה מכיוון שהוא יענה על צרכיו של שוק חסר שירות.
  • עם זאת, היעדר שוק למוצר או לשירות העסקי שלך יכול להצביע על הקושי ליישם בהצלחה את הרעיון העסקי העומד בבסיס הצעתך.
 3. 3
  שקול אסטרטגיות שיווק פוטנציאליות. קח את הזמן לסיעור מוחות כיצד תשווק את הסחורה, המוצרים והשירותים שלך לציבור. שקול את חברות השיווק המצליחות של המתחרים הפוטנציאליים שלך. לנתח את נקודות החוזק והחולשה של קמפיינים אלה על מנת ללמוד מטעויות של אחרים. אם אינך מצליח להבין אסטרטגיה שיווקית פוטנציאלית שתצליח, הרעיון צריך להיות אסור.
  • סקור פרסומות של מתחרים וכלים שיווקיים אחרים המשמשים את המתחרים כדי למשוך לקוחות פוטנציאליים.
  • קבעו את המרכיבים המרכזיים בגישה השיווקית של כל מתחרה - עלות נמוכה, איכות גבוהה, שירות מעולה וכו '.
הצעד הראשון שלך צריך להיות מחקר האם קיימים מוצרים או שירותים אחרים הדומים לרעיון העסקי שלך
אם יש לך רעיון עסקי טוב, הצעד הראשון שלך צריך להיות מחקר האם קיימים מוצרים או שירותים אחרים הדומים לרעיון העסקי שלך.

שיטה 2 מתוך 3: התחשבות בהיבטים הכספיים של התוכנית העסקית שלך

 1. 1
  חקר עלויות פוטנציאליות הקשורות ליישום התוכנית העסקית שלך. כמה אתה מצפה לקבל תשלום, אם בכלל, בשלב הפיתוח והלאה? כמה הון התחלתי תצטרכו בכדי להתחיל אותו? כדי להבין זאת, התחל מהכנסות פוטנציאליות, ולא מעלויות. כמה יחידות תמכור באיזה מחיר, על סמך ניתוח השוק שלך? מחיר המוצר נקבע בדרך כלל על ידי המחירים של המתחרה. אלא אם כן יש לך משהו מיוחד, לא תוכל לחייב יותר ממתחרה, ככל הנראה פחות. ברגע שאתה מקרין הכנסות ומכירות יחידות, פתח את עלות הסחורה שלך על סמך תחזיות מכירה (עלויות משתנות) ועלויות ניהול (קבועות). הקרין את לוח הדוחות הכספיים המלא.
  • צור קשר עם ספקים וספקים אחרים של תפוקות רלוונטיות על מנת לקבל הצעות מחיר על הסחורות והשירותים הנדרשים ליישום התוכנית העסקית שלך.
  • העריך את העלויות הקשורות להעסקת כוח אדם, ורכישת השטח הפיזי והציוד הנדרש ליישום הרעיון העסקי שלך.
  • אם אינך יכול להרשות לעצמך לשלם לעצמך תצטרך לשאול את עצמך אם הרעיון העסקי שלך שווה להמשיך. זכרו, הכסף של העסק הוא לא הכסף שלכם ואי הבנה / התחשבות בעובדה זו היא כמה אנשי עסקים מגיעים למים חמים.
 2. 2
  אם רלוונטי, שקול שיקולי מיסוי עסקים ורישום. יתכן שתידרש כמה מערכות ותהליכים בכדי לעמוד בהתחייבויות / דרישות החוק. כלול שיקולי מיסוי עסקים ורישום בהצעה העסקית שלך על מנת למנוע הפתעות מיותרות.
  • התייעץ עם משרד ניהול העסקים המקומי או הממלכתי על מנת ללמוד אם יש רישיונות, מיסוי או דרישות אחרות שאתה חייב לעמוד בהן כדי ליישם את התוכנית העסקית שלך.
 3. 3
  העריך את סכום הרווח שתצטרך בכדי להחזיר את עלויות היישום. זה די חשוב מכיוון שרוב העסקים נכשלים בגלל היעדר מימון הולם. לאחר שתקבע את עלות ההטמעה, עליך לקבוע בהמשך כמה רווח תצטרך לעשות כדי להחזיר את כל העלויות הקשורות ליישום ההצעה העסקית שלך. זה יאפשר לך לקבוע כמה אתה צריך לגבות עבור המוצר או השירות שלך, ויאפשר לך להתחיל לבנות לוח זמנים מתי תתחיל להחזיר רווח בפועל.
  • השתמש בסכום העלויות המשוער ליישום כנקודת המוצא לקביעת תחזית הרווח שלך.
  • למרות שהרווחים שאתה מרוויח יהיו אידיאליים מעלויות היישום, המציאות היא שרוב העסקים נכשלים לפני שנת הפעילות הראשונה. לפיכך, השבירה אפילו במהלך השנים הראשונות לפעילות תהיה הצלחה גדולה.
  • תחזית להחזר עלויות יישום תחזק את ההצעה העסקית שלך, במיוחד כאשר אתה רודף מימון.
היעדר שוק למוצר או לשירות העסקי שלך יכול להצביע על הקושי ליישם בהצלחה את הרעיון העסקי העומד בבסיס הצעתך
עם זאת, היעדר שוק למוצר או לשירות העסקי שלך יכול להצביע על הקושי ליישם בהצלחה את הרעיון העסקי העומד בבסיס הצעתך.

שיטה 3 מתוך 3: יצירת ההצעה העסקית שלך

 1. 1
  צור טיוטה מלאה של ההצעה העסקית שלך. הצעה עסקית טובה אמורה לספק הסבר תמציתי / מפורט לגבי הרעיון העסקי שלכם, מחקר השוק שלכם, אסטרטגיות שיווק פוטנציאליות, עלות יישום ההצעה ואסטרטגיית תמחור. חלק את התוכנית העסקית שלך לסעיפים הנפרדים הבאים:
  • סיכום מנהלים המתאר בקצרה את התוכנית העסקית שלכם. תקשר את המטרה הסופית של ההצעה העסקית שלך.
  • ניתוח שוק לענף שההצעה שלך מכוונת אליו. ספק סיבות מדוע ההצעה העסקית שלך צריכה להצליח בהתחשב בשיקולי שוק ייחודיים וספציפיים.
  • תוכניות אסטרטגיה וביצוע לביצוע ההצעה העסקית שלך.
  • תכניות פיננסיות ותחזיות לגבי עלות יישום ההצעה העסקית, כמו גם תחזיות רווח אפשריות אם התוכנית העסקית היא הצלחה.
 2. 2
  שקול את הקורא שלך, ולעולם אל תניח שיש לו ידע קודם רלוונטי. רבי רעיונות עסקיים טוב להיכשל כדי להשיג תמיכה משום שהאדם קורא את ההצעה לא הבינה מה הם קוראים. הסבירו הכל בהצעתכם כאילו אתם מציגים אותה בפני מישהו ללא ידע קודם בתחום.
 3. 3
  ודא שההצעה העסקית שלך מוצגת באופן מכוון. גרפים שימושיים, איורים של מבצעים, אבות טיפוס וכו ', כמו גם פריסת מסמכים טובה וקלה לקריאה יעשו רושם טוב ונראים מקצועיים יותר. שקול להכניס את ההצעה שלך למקצוע מקצועי, והדפס תמיד בצבע אם יש לך תרשימים ודיאגרמות. היו מוכנים לתת מצגות בעל פה לתמיכה בהצעתכם.
 4. 4
  בדקו באופן עצמאי את טיוטת ההצעה. מערכת עיניים רעננה לעיתים קרובות תופס שגיאות ומחדלים שסופר מפספס. בקש מאיש מקצוע עסקי שאתה סומך עליו לבחון את התוכנית העסקית שלך לגבי כל מה שהם עצמם היו כוללים בתכנית. לאחר סקירה זו שקול אילו הצעות כאלה ישולבו בטיוטת ההצעה העסקית שלך.
  • התבוננות מקצועית עסקית מהימנה בטיוטת ההצעה העסקית שלך עשויה להוביל גם לליווי / הדרכה עסקית נוספת ואולי אפילו לסיוע כספי ליישום התוכנית העסקית שלך.
התבוננות מקצועית עסקית מהימנה בטיוטת ההצעה העסקית שלך עשויה להוביל גם לליווי / הדרכה עסקית נוספת ואולי אפילו
התבוננות מקצועית עסקית מהימנה בטיוטת ההצעה העסקית שלך עשויה להוביל גם לליווי / הדרכה עסקית נוספת ואולי אפילו לסיוע כספי ליישום התוכנית העסקית שלך.

טיפים

 • שקול לעשות הכשרה עסקית. יש הרבה קורסים קצרים בפוליטכניקה מקומית, חממות עסקיות, לשכות מסחר וכו ', שיכולים לעזור לך לגבש הצעות, בקשות מימון, וכן ללמד אותך על התקנות ודרישות הציות שעשויות לחול על הרעיון העסקי שלך.
 • שוחח עם אנשים שיודעים. יש הרבה מקומות לקבל ייעוץ לתכנון עסקי בחינם ו / או חסכון בכסף. שוחח עם אחרים העובדים בעסקים קשורים, בדוק שירותי הפעלת תמיכה בעסקים קטנים, אפילו מכללות מקומיות ומחלקות ממשלתיות. תתפלאו כמה מידע וייעוץ על תכנון עסקי תוכלו לקבל אם תלכו לחפש אותו!
 • האמינו ברעיון שלכם! בסופו של יום, חמוש בהצעה נחקרת וכתובה היטב, לעיתים קרובות המחויבות וההתלהבות של הפרזנטור היא שעוברת אותה מעבר לקו!
 • קבלו רואה חשבון טוב ושקלו להתייעץ עם מנטור עסקי.

תגובות (8)

 • maggionellie
  כל מה שקשור לתוכניות עסקיות היה מועיל.
 • ibradtke
  יש לי משהו ביצירת סחורות בעסקים קיימים. קיבלתי את הרעיונות שעוזרים לי!
 • kilbackserenity
  לא היה לי מידע איך לעשות את זה, אבל עכשיו יש לי. אגודלים למעלה.
 • garett26
  אהבתי את זה, תודה! לעניין וקל להבנה.
 • jaskolskikatlyn
  מאוד חותך באופן המסירה של המידע. מכסה את כל ההיבטים כיצד ליצור ולעבוד באמצעות הצעה עסקית.
 • mitchellannalis
  שזה בסדר כבר למצוא שם משהו דומה לרעיון שלך.
 • talonmante
  הצעדים הספציפיים עזרו.
 • mooreelizabeth
  כבעל עסק ראשון, מצאתי שכל המידע שנמסר היה מועיל או מועיל בצורה כזו או אחרת. נהניתי גם מהחידונים הקטנים. היה כיף, תודה על השירות שלך.
הצהרה משפטית תוכן מאמר זה מיועד לידיעתך הכללית ואינו מיועד להוות תחליף למשפט מקצועי או לייעוץ פיננסי. כמו כן, אין הכוונה להסתמך על ידי המשתמשים בקבלת החלטות השקעה כלשהן.
מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד ליצור שם עסק?
 2. איך למתג מחדש?
 3. כיצד ליצור זהות תאגידית?
 4. כיצד ליצור מיצוב מותג עבור עסק קטן?
 5. כיצד לבנות הון עצמי?
 6. איך מודדים מודעות למותג?
FacebookTwitterInstagramPinterestLinkedInGoogle+YoutubeRedditDribbbleBehanceGithubCodePenWhatsappEmail